oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaKwiecień 29 2016 10:12:44
NASZA SZKOŁA


Strona główna BIP
Witamy
Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu.

Nasz serwis korzysta z darmowego hostingu, dlatego powyżej pojawiają się reklamy, na które nie mamy wpływu.
Koncepcja pracy szkoły
Zapraszamy do udziału w konkursie
Drodzy Uczniowie!
KLAPS to ogólnopolski konkurs filmowy organizowany już po raz ósmy przez Samorząd Uczniowski VI Liceum Ogólnokształcącego, skierowany do młodzieży w wieku od 15 do 24 lat. Filmy są oceniane w 4 kategoriach: film fabularny, reportaż, teledysk i animacja.
Finaliści spędzą w Bydgoszczy dwa dni od 9 do 10 czerwca - będą mogli m.in: poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności podczas warsztatów filmowych, zwiedzić nasze miasto Bydgoszcz oraz spędzić wieczór w dobrym towarzystwie oglądając nagrodzone w poprzednich edycjach filmy w zaprzyjaźnionej kawiarni. Laureaci i finaliści konkursu zostaną nagrodzeni podczas Gali Finałowej, która odbędzie się dnia 10.06.2016 r. Nagrody zostaną przyznane w 4 głównych kategoriach, przyznana będzie również nagroda Grand Prix, przyznawana przez publiczność.
W poprzedniej edycji do konkursu przystąpiło, aż 135 filmów na bardzo wysokim poziomie. Chcielibyśmy, aby ta liczba nieustannie rosła. Naszym celem jest dotarcie z informacją o konkursie do jak największej liczby osób zainteresowanych kulturą i sztuką, dlatego w imieniu Samorządu Uczniowskiego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Bydgoszczy zwracam się z prośbą o umieszczenie na Państwa stronie internetowej informacji o VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Amatorskich KLAPS.
Do tej wiadomości załączony jest regulamin, notatkę na temat konkursu oraz plakat promujący.
Zgłoszenia przyjmujemy do 15.05.2016!
Więcej informacji na http://klaps.bydgoszcz.eu oraz https://www.facebook.com/kfaKLAPS

Z wyrazami szacunku,
Alicja Partyka,
współorganizator VIII Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Amatorskich KLAPS
"Wielkie Tropienie Roślin"Bioróżnorodność, to temat bardzo obszerny ale jakże interesujący. Dzieci z grup przedszkolnych miały okazję się o tym przekonać uczestnicząc w zajęciach terenowych. Przed wyruszeniem w teren sześciolatki uczestniczyły w zajęciach wprowadzających do tematu fauny i flory najbliższego otoczenia. Następnie dzieci wyposażone w lupy oraz mały atlas zielny rozpoczęły poszukiwanie, obserwację i badanie ziół. Efektem zajęć było wytyczenie miejsca szkolnego herbarium, a także stworzenie małego zielnika, który będzie ciągle wzbogacany o nowe okazy przyrodnicze.

Zdjęcia ...
List Rzecznika Praw Dziecka do klas III gimnazjum
Szanowni Państwo,

w imieniu Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka przekazuję link do listu okolicznościowego skierowanego do uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych.
Rzecznik Praw Dziecka zwraca się z prośba o jego uposzechnienie wśród uczniów Państwa szkoły.

List dostępny jest pod linkiem: http://brpd.gov.pl/listy-rpd/list-do-uczniow-klas-iii-gimnazjow

Z wyrazami szacunku
Dział Komunikacji Społecznej
Ogłoszenie
Sępopol, 15 kwietnia 2016r.


Ogłaszam rekrutację uzupełniającą do Przedszkola Samorządowego w Sępopolu na rok szkolny 2015/2016.
Wydawanie i przyjmowanie rWniosków o przyjęcie dziecka (kandydata) do Przedszkola Samorządowego w Sępopolu od 18 kwietnia 2016. do 22 kwietnia 2016r. w godzinach pracy sekretariatu 715 - 1515
(Na podstawie Zasad rekrutacji uzupełniającej z 4 września 2015).
Zasady
Wniosek
Sejm Dzieci i Młodzieży
Uczniowie naszej szkoły w ramach projektu "Miejsca pamięci-materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości" zapraszają do obejrzenia ich pracy Kliknij TUTAJ
Uwaga rodzice ubiegający się o miejsce w przedszkolu
Od 8 kwietnia 2016 r. na tablicy ogłoszeń znajduje się lista kandydatów zakwalifikowanych do przedszkola w roku szkolnym 2016/2017.
Rodzice kandydatów zakwalifikowanych do przedszkola składają pisemne potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do przedszkola.

Niezłożenie oświadczenia woli w terminie od 8 do 13 kwietnia 2016 r. jest równoznaczne z rezygnacją z uczęszczania dziecka do przedszkola w roku szkolnym 2016/2017.
Zdrowe nietrudneZnajomość zasad zdrowego stylu życia jest kluczowe dla właściwego, zintegrowanego rozwoju dzieci. Dlatego zadaniem zarówno rodziców jak i nauczycieli jest wyrabianie pozytywnych przyzwyczajeń żywieniowych u swoich podopiecznych w jak najmłodszym wieku. W związku z tym, uczniowie klasy I b wzięli udział w programie "Zdrowe nietrudne", którego celem jest propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród uczniów najmłodszych klas. Praktyczne działania mające na celu tworzenie zdrowego śniadania lub zdrowych przekąsek odbywały się przy ogromnej pomocy i zaangażowaniu rodziców uczniów klasy Ib. Za co jako wychowawczyni bardzo dziękuję.


A to krótka fotorelacja z wybranych działań.
Segregujesz dobrze rokujesz
Segregowanie śmieci odgrywa co raz większą rolę w życiu każdego człowieka, dlatego też nasze przedszkole również zaczęło podążać za tym jakże szlachetnym trendem. W celu zachęcenia dzieci do ów działania i przybliżenia im zasad dbania o środowisko 4 kwietnia odbył się konkurs wiedzy ekologicznej pt. "Segregujesz dobrze rokujesz" w ramach kampanii Litter Less-Śmieci mniej. Głównym celem konkursu było zaangażowanie dzieci w promocję pozytywnych zachowań, wyzwolenie u młodego pokolenia poczucia odpowiedzialności za najbliższe otoczenie oraz ukazanie możliwości działań na rzecz poprawy stanu środowiska.
Do konkursu organizatorzy zaprosili grupę przedszkolną oraz dwie grupy zerowe, które spośród siebie wyłoniły po 3 reprezentantów. Konkurencje były przeróże, a emocji i śmiechów nie było końca. Punkty dla swoich drużyn zdobywali nie tylko reprezentanci ale także dzieci zgromadzone na widowni.
W naszym konkursie nie było wygranych ani przegranych. Wszyskie grupy wiekowe zostały sowicie nagrodzone puzzlami i grami planszowymi. Nie odbyło się także bez tańców i zabaw ruchowych, które zakończyły nasze zmagania.

Beata Kondej

Zdjęcia ...
List Rzecznika Praw Dziecka
List Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka do uczniów klas VI
Kliknij Tutaj
Kolejne spotkanie w Bibliotece Miejskiej
W dniach 21-22 marca br. uczniowie klas trzecich ponownie odwiedzili Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Sępopolu uczestnicząc w zajęciach prowadzonych przez p. Danutę Cybulę i p. Grażynę Wojtkiewicz. Zajęcia dotyczyły zagrożeń wynikających z nieodpowiedniego korzystania z Internetu. Panie bibliotekarki rozpoczęły od ciekawej zabawy, dzięki której uczniowie mogli uzmysłowić sobie, co to jest sieć internetowa. Układając rozsypankę wyrazową odczytali ważne zdanie, które każdy powinien zapamiętać: Nigdy nie podaję swojego nazwiska w internecie, bo nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie w sieci. W dalszej części spotkania uczniowie obejrzeli kilka kreskówek z serii ,,Owce w sieci", na podstawie których zobaczyli internetowe zachowania w krzywym zwierciadle. Po obejrzeniu każdej bajki uczniowie wypowiadali się, jak należy się zachowywać, aby uniknąć podobnych zagrożeń. Podczas spotkania podjęto również rozmowę z uczniami, co robić, aby być dobrze traktowanym przez innych internautów. W końcowej części zajęć uczniowie otrzymali karty pracy, na podstawie których dowiedzieli się, że w innych krajach znak ,,@" umieszczany w adresie poczty elektronicznej nazywa się inaczej niż w Polsce: w Szwecji nosi nazwę ucho słonia albo koci ogon, we Włoszech - ślimak, w Rosji-piesek, w Grecji -kaczątko, na Węgrzech-rogalik, a w Turcji nazywa się go różą.
Uczniowie wraz z wychowawcami dziękują paniom: Danucie Cybuli i Grażynie Wojtkiewicz
za miłe spotkanie i ciekawą lekcję biblioteczną, dzięki której utrwalili podstawowe zasady korzystania z internetu i będą pamiętać o zasadach netykiety.

Wychowawczynie: p.Joanna Kwiecińska, p.Krystyna Wierzbowska

Zdjęcia ...

Powitanie wiosny

21 marca to dzień, w którym według kalendarza zaczyna się przyjemna pora roku - wiosna!
Jak co roku, żeby tradycji stało się zadość, uczniowie najmłodszej grupy wiekowej wraz z przedszkolakami i dziećmi oddziału zerowego radośnie powitały wiosnę. W sposób tradycyjny, przy spalającej się Marzannie, uczniowie śpiewali pisenki o tematyce wiosennej, wierząc, że w ten sposób skutecznie odgonią zimę. Ku naszemu zadowoleniu, w powiewie chłodnego wiatru, pozytywnie nastrajało nas słoneczko.

K. Wierzbowska

Zdjęcia ...
Strona 1 z 8 1 2 3 4 > >>
Strefa rodzicaWspółpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


617441 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie