oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaLuty 27 2015 05:00:28
NASZA SZKOŁA


Strona główna BIP
Witamy
Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu.

Nasz serwis korzysta z darmowego hostingu, dlatego powyżej pojawiają się reklamy, na które nie mamy wpływu.
Ciekawe spotkanie

Realizując podstawę programową wychowania przedszkolnego nauczyciele zobowiązani są do wdrażania dzieci, do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych. Dziecko kończące edukację przedszkolną i rozpoczynające naukę w szkole podstawowej powinno wiedzieć, jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia i gdzie można otrzymać pomoc. Wiedzę tą dzieci z grup "0" mogły zdobyć dzięki uprzejmości przedstawicieli Zawodowej Straży Pożarnej w Bartoszycach. 19 lutego 2015. r odbyło się spotkanie ze strażakami. W trakcie tego spotkania dzieci dowiedziały się nie tylko jak wygląda praca strażaka, ale przede wszystkim jak zachować się, gdy są one świadkiem wypadku lub pożaru.
Była to też okazja do utrwalenia numerów alarmowych, pod jakie mogą dzwonić i jakie informacje przekazać, wzywając pomoc straży pożarnej oraz innych jednostek .

Zdjęcia ...
Spotkanie z Muzyką


Zimowe spotkanie z muzyką opowiadało o Przygodach Mistrza Koncertmistrza, który zawsze jest najbliżej dyrygenta. Dzieci poznały dwa instrumenty, jeden z nich należy do instrumentów strunowych - skrzypce, zaś drugi flet z grupy instrumentów dętych drewnianych.
Podczas spotkania odbył się konkurs wokalny klas drugich, w którym I i II miejsce zajęły uczennice z klasy IIa: Roksana Rynkiewicz, Marysia Kanarek, zaś III i IV miejsce przyznane zostało uczennicom z klasy II b: Laurze Żurawel, Emilce Górskiej.
Na zakończenie tradycyjnie przeprowadzono konkurs wiedzy o muzyce, w którym laureatką została Ula Lubieniecka z klasy I b.

K. Wierzbowska
Zdjęcia ...
Teatr w praktyce. Kukiełki

Czy można rozwijać wiedzę poprzez zabawę? Ależ oczywiście! Teatr w praktyce to nazwa zajęć, które prowadzę jako bibliotekarz w klasach I-III SP. Chcąc wzbogacić i utrwalić wiedzę na temat pojęć związanych z teatrem, wpadłam na pomysł, aby przeprowadzać zajęcia, podczas których uczniowie będą mogli wykonywać różne lalki teatralne i nie tylko. Zaczęliśmy zatem od kukiełek. Na początku musieliśmy wybrać postać, która miałaby zostać naszą kukiełką. Chłopcom spodobał się nietoperz, wampirek, Zorro, dziewczynkom zaś żabka, księżniczka, pszczółka czy Czerwony Kapturek. Papier, nożyce i klej niebawem poszły w ruch, by okleić papierowe rolki osadzone na szaszłykowym patyczku. Kreatywność wygrała, bo dzieci wykazały się niesamowitą inwencją twórczą. Na efekt nie trzeba było długo czekać, ponieważ w szybkim tempie pojawiały się kolejne kukiełki, które zaraz, dzięki swoim animatorom, ożywały na szkolnej wykładzinie.
Kolejne zajęcia zostaną poświęcone ... rękawiczkowym i skarpetkowym pacynkom.


Zdjęcia ...
WODA TO NASZ NAJWIĘKSZY SKARB


Woda to zdecydowanie najważniejszy, najcenniejszy i najzdrowszy dar, jakim obdarzyła nas natura. Nie wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę, że nie potrafimy dbać o zasoby wody pitnej. Problem ten poruszony został w trakcie cyklicznych zajęć w grupie 0a. Dzieci miały więc możliwość poznać właściwości wody, dowiedziały się jak należy o nią dbać i co zrobić aby w prosty sposób ją uzdatnić. Podsumowaniem naszej pracy jest Certyfikat dla Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Sępopolu wydany przez Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" w Krakowie .
Dzień Bezpiecznego InternetuTak obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole.
Wystarczy kliknąć poniższy link

http://aktywnaedukacja2014.blogspot.com/
Bal Karnawałowy

23 stycznia 2015 roku w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy zorganizowany przez SK PCK, w którym uczestniczyły dzieci z grupy przedszkolnej, grup zerowych, klas 1-3 oraz najmłodsze dzieci ze "Stokrotki". Był to niezwykły dzień, wyczekiwany od wielu tygodni. Kolorowa sala, kolorowe stroje, maski oraz skocznie grający zespół muzyczny Taurus- to wszystko stworzyło miłą i radosną atmosferę. Rodzicom i dzieciom nie zabrakło fantazji w przygotowaniu fantastycznych kostiumów.
Zanim jednak rozpoczęliśmy zabawę wysłuchaliśmy zasad bezpieczeństwa podczas ferii , które przedstawił nam funkcjonariusz policji asp. Radosław Kubkowski.
Bal rozpoczęliśmy zabawą "Rozruszanka", a pląsy na parkiecie przerywały różne zabawy. Tańczyliśmy "na lodzie", odwiedziliśmy ZOO, nie zabrakło także rywalizacji- chłopcy i dziewczęta, którzy walczyli ze sobą w zabawie gąsienica. Nie zabrakło słynnej zabawy "Jedzie pociąg z daleka", odwiedziliśmy Francję, Włochy, Hiszpanię i Afrykę. Został również przeprowadzony specjalny konkurs dla dorosłych pt, "Łamanie języka".
Dzieci z ochotą stawały w kolejce do malowania twarzy. Przyznaliśmy nagrody za najlepsze stroje, wybraliśmy Króla i Królową balu, a jury miało nie lada wyzwanie, ponieważ przebierańcy wykazali się ogromną pomysłowością.
Wychowawcy wraz z uczniami dziękują zespołowi Taurus za pomoc w organizacji balu.

Zdjęcia...
Grzywna Twoją szansą

Tak brzmiał tytuł pierwszej gry miejskiej w Sępopolu. Nie należy mylić jednak grzywny z grzywną, bo nie chodziło autorom - członkom Samorządu Uczniowskiego o karę pieniężną tylko o średniowieczną monetę. Dlaczego? Uczniowie w ramach programu Młody Obywatel Centrum Edukacji Obywatelskiej postanowili "Rozegrać Sępopol". Przygotowali grę miejską, której celem było przybliżenie historii miasta. Zorganizowali ją 30 stycznia, aby zapewnić rówieśnikom ciekawy sposób spędzenia jednego dnia ferii. Wszyscy uczestnicy podzieleni na zespoły zostali przeniesieni w epokę średniowiecza, kiedy powstawał krzyżacki gród Schieppenbiel. Każda z grup miała za zadnie pomóc pewnemu chłopu o imieniu Kosmacz zgromadzić 1 grzywnę, aby mógł posłać swojego syna do stanu duchownego. W związku z tym, że średniowieczna grzywna dzieliła się na 60 szelągów zespoły miały do wykonania 6 zadań w poszczególnych punktach miasta, każde o wartości 10 szelągów. Z jakimi zadaniami zmagali się uczestnicy? Przy jednym z punktów trzeba było w oparciu o instrukcję uszyć sakiewkę na szelągi, na innym obliczyć swój zarobek po sprzedaży zboża, w pozostałych udzielić pierwszej pomocy, rozpoznać cechy stylu gotyckiego, przetłumaczyć tekst napisany po łacinie i podać rocznicę założenia naszego miasta. Gra dostarczyła wielu emocji. Wszystkie drużyny sprawnie posługując się planem i angażując w rozwiązywanie poszczególnych zadań, osiągnęły cel. Zgromadziły 60 szelągów i uzyskały wymarzoną grzywnę. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i słodką niespodziankę. Zabawę zakończył wspólny obiad w szkole.

Realizacja pomysłu Samorządu Uczniowskiego była możliwa dzięki wsparciu Burmistrza Sępopola, pracowników Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej i Oratorium św. Jana Bosko. Serdecznie dziękujemy za udzieloną pomoc.

A oto nasza gra ...
Galeria ...
Dzień Projektów

Tuż przed feriami podczas Dnia Projektów drugoklasiści z Gimnazjum zaprezentowali przygotowane przez siebie projekty edukacyjne. W tym roku szkolnym w związku z przygotowaniami do obchodów 15-lecia Gimnazjum i 5-lecia nadania mu imienia ich tematy brzmiały następująco:

1.Jaki jest statystyczny uczeń naszego gimnazjum?
2. Co u nich słychać? - kariera edukacyjno- zawodowa wybranych absolwentów 15 lecia Gimnazjum.
3.Co fruwa i hasa po polach i lasach? Pospolite zwierzęta dzikie gminy Sępopol.
4.Jak wprowadzić pierwszoklasistę w tajniki naszej szkoły ?
5.Gimnazjalisto! Co mówi Twój strój? Jak strój szkolny może wpływać na postrzeganie przez rówieśników i nauczycieli ?.
6.Tu się zaczęła moja pasja o artystycznych sukcesach absolwentów naszego gimnazjum.
7.Ja to tak widzę ... czyli co upiększa, a co szpeci moje miasto?
8.Andrzej Wojtanowski sylwetka nauczyciela pasjonata.
9.Czy patron naszej szkoły jest znany w szkołach partnerskich?
10.Mała architektura sakralna w mojej gminie czy wiem ,
dlaczego budowano kapliczki i wznoszono krzyże?
11.Miłość, tolerancja, pokora -czy jest to idea, którą kierujemy się w naszym życiu?
12.Czy młodzież w Gimnazjum lubi sport? Osiągnięcia sportowe Gimnazjum.
13.Ciekawe miejsca w Gminie Sępopol. Czy można do nich dojechać rowerem ?

Cieszy nas bardzo wysoki poziom merytoryczny poszczególnych projektów jak również forma ich zaprezentowania. Gratulujemy wszystkim zespołom i ich opiekunom !

Zdjęcia...
Podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu ekologicznego „Ptaki"


Tematem przewodnim Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego były "Ptaki" . Do konkursu przystąpiły grupy "0a i 0 b".
W wyniku podjętych działań w grupach zrealizowano różnorodne zajęcia. Dzieci uczestniczyły w wielu spotkaniach i imprezach, które uczulały i uwrażliwiały na potrzeby ptaków w okresie zimy. Także rodzice naszych przedszkolaków zaangażowali się w nasze działania, razem ze swoimi dziećmi utrwalali na fotografii wszystkie ptaki, które przylatywały do ich karmników. Dowodem na istnienie takiej foto- galerii jest stworzony "Atlas ptaków naszej okolicy", który będzie nam wszystkim służył jako pomoc na zajęciach dydaktycznych. Uczestnictwo w konkursie przyniosło nam same korzyści. Mieliśmy okazję obserwować przepiękne ptaki, o których istnieniu wcześniej nie wiedzieliśmy. Zintegrowaliśmy się bardziej ze środowiskiem lokalnym a także zdobyliśmy nagrodę , którą wręczył nam p. Marian Szymkiewicz, kierownik Muzeum Przyrody w Olsztynie, wielki pasjonata, miłośnik skrzydlatych. Nagrody ufundował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.
Zdjęcia ...
Odrobina radości i życzliwości na Dzień Babci i Dziadka

22 stycznia uczniowie klas II a, II b i III b wraz z wychowawcami odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Szczurkowie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz wręczyły symbolicznego kwiatka. Po zakończonym występie wszyscy wspólnie zasiedli do śpiewania kolęd i pastorałek a następnie odbyła się wspólna zabawa z wykorzystaniem elementów tańców integracyjnych oraz prezentacji piosenek z repertuaru dziecięco. Zarówno dzieciom , wychowawcom a także mieszkańcom tego ośrodka towarzyszył ogrom wzruszeń, które na długo pozostaną w pamięci.
Zdjęcia ...
Spotkanie z Panią Muzyką"Kompozytor, komponowanie , kompozycja" -o trudne i mało zrozumiałe słowa wzbogacił się słownik dzieci z przedszkola i grupy elementarnej. Możliwe to było dzięki uczestnictwu w cyklicznych zajęciach muzycznych jakie odbywają się w naszej szkole. Jedno z takich zajęć odbyło się 20.01.2015r . W trakcie tego spotkania w rolę małych aktorów wcieliły się dzieci z grup "0" - 5-6 latki stanęły też do konkursu wiedzy muzycznej. W wyniku konkursu wyłoniono zwycięzcę , została nią Iga Mackiewicz, której serdecznie gratulujemy i życzymy następnych sukcesów.
Zdjęcia ...
Strona 1 z 8 1 2 3 4 > >>
Strefa rodzicaWspółpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


497521 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie