oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaSierpień 21 2014 02:21:48
NASZA SZKOŁA

Strona główna BIP
Witamy
Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu.

Nasz serwis korzysta z darmowego hostingu, dlatego powyżej pojawiają się reklamy, na które nie mamy wpływu.
Wakacje!

Drodzy Uczniowie z okazji WAKACJI życzymy Wam wszystkim dużo słońca, udanego i bezpiecznego wypoczynku, niezapomnianych wrażeń, interesujących podróży oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Tak żegnaliśmy rok szkolny 2013/2014
Pożegnanie klasy III Szkoły Podstawowej
Zakończenie roku szkolnego klas VI Szkoły Podstawowej
Pożegnanie klas trzecich Gimnazjum
Zakończenie roku szkolnego uczniów ZSP
Najlepsi z Najlepszych


25 czerwca 2014 w MGOK odbyła się uroczystość Najlepsi z Najlepszych, podczas której Nagrodami Burmistrza zostali wyróżnieni uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum z naszej gminy. Cieszymy się, ponieważ wśród nagrodzonych znaleźli się nasi uczniowie: Weronika Stankiewicz, Julita Mazurek i Aleksander Piluk ze Szkoły Podstawowej oraz Bartosz Jusiak, Ewelina Rosicka, Marianna Łosiewicz, Dominik Skorupski, Andżelika Honcarewicz, Damian Zych, Patrycja Czajkowska i Patryk Karasiewicz z Gimnazjum.

Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Grzegorzowi Musze za ufundowanie nagród, a uczniom życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia ...
Zabawy z chemią i fizyką


24 czerwca Jakub Krzyszkowski z klasy Ia oraz Bartosz Jusiak z klasy Ib przygotowali pokaz prostych doświadczeń z chemii i fizyki. Jakub i Bartek w roku szkolnym 2013/14 uczestniczyli w zajęciach koła chemiczno-fizycznego. Uczniowie na pokaz zaprosili młodszych kolegów ze Szkoły Podstawowej. Piątoklasiści mieli możliwość wykonania samodzielnie ciekawych doświadczeń. Potrzebna była tylko woda, pieprz, płyn do mycia naczyń, drewniane wykałaczki i mąka ziemniaczana i było duuuużo zabawy.
E.Wójcik

Zdjęcia...
Podręczniki


Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2014/2015

Szkoła podstawowa

Gimnazjum


Uwaga Rodzice uczniów klas I szkoły podstawowej w roku szkolnym 2014/2015!
Nie zakupujecie żadnych podręczników i ćwiczeń. Zostaną one przekazane Waszym dzieciom przez szkołę we wrześniu 2014 r.
Absolwenci wspominają ...


Zbliża się koniec roku, a więc nadchodzi czas refleksji. Jak wspominają lata gimnazjum nasi absolwenci. Zapraszamy do lektury naszego blogu

List od Rzecznika Praw Dziecka na koniec roku szlolnego
Zapraszamy wszystkich uczniów do lektury poniższego listu


Cztery żywioły


18.06 w sali gimnastycznej przedszkola odbyło się przedstawienie przygotowane przez dzieci uczęszczające na zajęcia teatralno-wokalne. Uczestnicy zaprezentowali montaż słowno-muzyczny "Cztery żywioły" uczniom klas 0-III oraz środowisko lokalnemu. Przedszkolacy za pomocą słów, piosenek oraz tańców zobrazowali siłę, moc żywiołów - ziemi, ognia, wody i powietrza, a także zaprezentowali swoje talenty aktorskie i wokalne.

Zdjęcia
Dzień Otwarty


13 czerwca 2014r. odwiedzili nas uczniowie klas szóstych ze szkół podstawowych w gminie wraz ze swoimi opiekunami. Kolejny dzień otwarty był okazją do poznania przez uczniów zamiejscowych lokalizacji naszej szkoły i jej bazy, nawiązania pierwszych kontaktów z przyszłymi gimnazjalistami, poznania potrzeb i oczekiwań uczniów wobec szkoły oraz poznania przyszłych wychowawców.
Uczniowie po krótkich spotkaniu organizacyjnych zostali podzieleni na zespoły mieszane, które konkurowały ze sobą w grze terenowej. Każdy zespół miał do wykonania 14 zadań. Między innymi trzeba było: sprawdzić godziny przyjęcia interesantów przez Burmistrza Sępopola, policzyć anteny satelitarne na jednej z kamienic, zdobyć jedno jajko, sprawdzić na czyją cześć wzniesiono pomnik koło kościoła czy dowiedzieć się ile książek liczy księgozbiór szkolnej biblioteki. Członkowie drużyny, która wszystkie zadania prawidłowo wykonała w najkrótszym czasie, otrzymali dyplomy. Spotkanie zakończyło się wspólnym ogniskiem z kiełbaskami. Mamy nadzieję, że przyszli gimnazjaliści bez obaw dołączą do nas we wrześniu, a zawarte znajomości będą rozkwitały w przyszłym roku szkolnym.

Zdjęcia
W lesie i gospodarstwie agroturystycznym

12 czerwca uczniowie klasy Ib wraz z wychowawcą i rodzicami uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do lasu należącego do Nadleśnictwa Grodówka. Celem wyjazdu było poznanie ekosystemu leśnego. Idąc ścieżką edukacyjną uczniowie przyswajali wiedzę przyrodniczą omawianą przez pana leśniczego na danym przystanku. Dzieci dowiedziały się o zwierzętach żyjących w ekosystemie leśnym oraz utrwaliły wiedzę dotyczącą warstw lasu. Spotkanie z leśniczym było także dobrą okazją do poznania jego pracy. Podczas spaceru przez las dzieci miały możliwość zaobserwowania i rozpoznawania pozostawionych na ścieżce tropów zwierząt. Rozpoznaliśmy, że były to tropy dzika. Idąc ścieżką edukacyjną, dotarliśmy do gospodarstwa agroturystycznego w Nunach. Dzieci zobaczyły przeróżne zwierzęta hodowlane: kozy, owce, kaczki, gęsi oraz konie, zaś największym zainteresowaniem było spotkanie z fretką i królikiem. Każdy mógł skorzystać z przejażdżki na kucyku, a kto odważniejszy mógł dosiąść dużego konia. Atrakcją naszego wyjazdu było również ognisko, a przy nim wspólne pieczenie kiełbasek, zabawy i tor przeszkód. Pobyt w gospodarstwie był świetną lekcją w terenie i dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń.

K. Wierzbowska

Zdjęcia
Dla takiej nagrody było warto!


W początkach czerwca uczestniczyliśmy w wycieczce do Warszawy w ramach nagrody za konkurs "Teenagers in Action" z programu Youngster -nasza praca została oceniona jako jedna z 4 najlepszych w Polsce. Wyjazd podobał nam się bardzo, ponieważ robiliśmy to, co sobie wymarzyliśmy - dano nam możliwość udziału w planowaniu harmonogramu. Bawiliśmy się więc świetnie w parku linowym, na stadionie narodowym, w zoo, trochę pozwiedzaliśmy z panią Olą, która okazała się być genialną przewodniczką, potrafiącą zarazić miłością do Warszawy. Ciekawe były też nasze samotne wyprawy, dzięki którym na koniec w Śródmieściu czuliśmy się jak u siebie. Najlepszym punktem programu okazał się jednak musical "Zorroro" w Teatrze Komedia i zakulisowe spotkanie z aktorami. Dziękujemy bardzo EFRWP za super przyjęcie i apelujemy do obecnych drugoklasistów, którzy w przyszłym roku zawalczą o nagrodę- starajcie się, bo naprawdę warto!

Zdjęcia...
To już ostatnia ... wycieczka z projektuW dniach 24 - 25 maj 2014 uczniowie naszego gimnazjum brali udział w ostatniej już wycieczce edukacyjnej organizowanej w ramach projektu "Równanie szans inwestycją w przyszłość". Głównym celem wyjazdu było poznanie najważniejszych miejsc Warszawy.
W pierwszym dniu pod opieką profesjonalnego pilota i przewodnika zwiedzaliśmy Stare Miasto, Barbakan i wiele innych miejsc związanych z historią naszej stolicy. Uczestniczyliśmy również w ciekawej lekcji muzealnej w Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie. Centrum Nauki Kopernik zafascynowało niezwykłymi rozwiązaniami na wystawie: "Testuj samodzielnie. Sprawdzaj. Poszukuj". Niecodziennym zakończeniem wieczoru był pokaz fontann.
Drugiego dnia udaliśmy się do Łazienek Królewskich i na sentymentalną wyprawę do Muzeum Powstania Warszawskiego.
Wycieczka pozwoliła uczniom na poznanie najważniejszych miejsc związanych z historią Warszawy, kontakt z zaawansowanymi technologiami i multimediami, ale też z prostymi, zaskakującymi rozwiązaniami, często opartymi na wynalazkach sprzed wielu lat. Była to też okazja do pogłębienia integracji uczniów naszej szkoły.

Zdjęcia ...
Strona 1 z 45 1 2 3 4 > >>
Strefa rodzicaWspółpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


363985 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie