oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaGrudzień 20 2014 08:09:59
NASZA SZKOŁA

Strona główna BIP
Witamy
Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu.

Nasz serwis korzysta z darmowego hostingu, dlatego powyżej pojawiają się reklamy, na które nie mamy wpływu.
Gratulujemy ...


W Gminnym Mikołajkowy Konkursie Recytatorskim w SP w Ponikach nasze oddziały przedszkole reprezentowało 6 uczestników . Bardzo się cieszymy, ponieważ I miejsce zajęła Iga Mackiewicz - 0a, a III miejsce wywalczyła Julia Burzyńska-0b.
Wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów :)
Starsi młodszym...


28 listopada 2014 r. Szkolne Koło PCK zorganizowało dyskotekę andrzejkową połączoną z wróżbami dla najmłodszej grupy wiekowej.
Wróżby odbywały się w klasach. Jedną z nich było poznanie imienia przyszłej wybranki lub przyszłego wybranka. Były również wróżby z kubkami, zaczarowanym kołem fortuny, magicznymi karteczkami. Przyszłość była przepowiadana również za pomocą mowy kwiatów.
W czasie trwania wróżb był również czas na zabawę. Wszyscy doskonale bawiliśmy się przy zabawach, takich jak "Ludzie do ludzi", "Kaczuchy", "Jedzie pociąg z daleka". Tańczyliśmy Makarenę, robiliśmy śmieszne pozy. Naśladowaliśmy kroki taneczne pokazywane przez każdego uczestnika dyskoteki.
Wszystkim dopisywały humory , co świadczy o tym, że świetnie się bawili. Przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych i warto o tym pamiętać.
Wolontariuszki Szkolnego Koła PCK

Zdjęcia...
Basiowy Bal Pasias

Tradycją kultywowaną od kilku lat w Przedszkolu jest organizacja i udział w Basiowym Balu Pasiastych. W tym roku bal ten odbył się 05 grudnia. W balu uczestniczyły 3-4 latki , oraz dzieci z grup "0". Hasłem, które nam towarzyszyło przez cały czas zabawy było motto:
"Przyjaciele Basi pamiętają o ptakach".
Jest to nasz sposób na uwrażliwienie dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych na potrzeby ptaków w okresie zimy, która przecież zbliża się do nas wielkimi krokami.

Zdjęcia ...
Ważne
Szanowni Państwo
Rodzice uczniów ZSP w Sępopolu


W tym roku przerwa świąteczna trwa od 22 do 31 grudnia. Jest to czas wolny od zajęć dydaktycznych. W tym okresie możliwe jest zorganizowanie zajęć opiekuńczych dla dzieci i młodzieży.
Rodzice, którzy chcą, by ich dzieci w tym czasie przebywały w szkole, proszeni są o złożenie pisemnej deklaracji w sekretariacie szkoły lub wychowawcy najpóźniej do 12 grudnia. W deklaracji należy podać imię i nazwisko dziecka, klasę oraz wyszczególnić dni i godziny planowanego pobytu w szkole i czytelny podpis rodzica.
Ponadto dni: 2 i 5 stycznia 2015r. są w ZSP w Sępopolu dodatkowymi dniami wolnymi. Wtedy również dzieciom, których rodzice złożyli deklarację, zapewnia się zajęcia opiekuńcze w szkole.


Irena Bujalska
dyrektor ZSP w Sępopolu

,,Bądź świadom – żyj bezpiecznie”
W czwartek, 3 grudnia, trójka uczniów z klas drugich SP wzięła udział w III Gminnym Konkursie Wiedzy ,,Bądź świadom - żyj bezpiecznie" zorganizowanym przez p. Renatę Szwed w Szkole Podstawowej w Ponikach.
Konkurs składał się z dwóch części: etap plastyczny, podczas którego uczniowie indywidualnie wykonywali pracę plastyczną na zadany temat oraz etap teoretyczny, który polegał na zadawaniu przez jury pytań dotyczących bezpieczeństwa i profilaktyki. Cztery zespoły szkolne zmagały się z tematyką dotyczącą bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, pasażera samochodu i kierującego rowerem. Drugoklasiści wykazali się dużą znajomością znaków drogowych, a także potrafili udzielać prawidłowych odpowiedzi w zakresie zdrowego trybu życia, odpowiedniego zachowania się w razie pożaru, wskazywać bezpieczne miejsca do zabawy.
Przed rozdaniem dyplomów i nagród rzeczowych zaprezentowano wszystkim uczestnikom pokaz udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomów do nauki resuscytacji Mini Anne.
Nasz trzyosobowy zespół w składzie: Mateusz Bartoszewicz, Paweł Gawerski i Nikola Ruszczyńska zajął trzecie miejsce. Gratulujemy!

K. Wierzbowska

Zdjęcia...
Nadzieja...

"Nadzieja" to tytuł spektaklu profilaktycznego przygotowanego przez szkolne koło teatralne, który został zaprezentowany 27 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sępopolu. Grupa zajęła trzecie miejsce, a co za tym idzie ciekawe nagrody i motywację do dalszej pracy. Nadzieja - ale na co? Przedstawienie dotyczyło oczywiście walki z nałogami, tym razem walki z uzależnieniem od gier komputerowych, które często stają się ucieczką od codziennych problemów, ucieczką w wirtualny świat. Nadzieja jest zatem światełkiem w tunelu, które pomaga wyjść z mrocznego uzależnienia. To chęć normalnego życia zakotwiczona głęboko w każdym człowieku. Spektakl przedstawiał historię osoby odrzuconej przez grupę za okazanie słabości, na którą nieustannie czyhali fałszywi pocieszyciele -nałogi, ale na końcu tej drogi okazuje się, że nadzieja wygrywa.

Zdjęcia ...
Witamy w naszej grupie...
1 grudnia 2014r. odbyło się przyjęcie klasy IVa do grupy wiekowej 4-6.
Przed klasą IV stanęły nie lada zadania. Wiadomo, że szkoła to teoria i praktyka, a więc na początek odrobina teorii: Jak nazywają się nasze panie dyrektor? Na jakiej ulicy mieści się nasza szkoła?. Z udzieleniem odpowiedzi problemów nie było. Dalej już sama praktyka. Najpierw rozgrzewka: bieg do szkoły, błotko, zakręty w lewo, w prawo ... Potem tor przeszkód: 3 drużyny z IV, V i VI klasy wystartowały, skakanka, kozłowanie piłki, szarfa. Wygrała klasa V, za nią VI i na końcu czwartaki. Oj jest jeszcze dużo do zrobienia. Namalować portret wychowawcy z zamkniętymi oczami to nie lada wyzwanie. Na szczęście dwa portrety były prawie idealne. I na koniec atrakcja : portret klasowy po spożyciu plasterka cytryny. Efekt widać na zdjęciu! Witamy Was czwartoklasiści w gronie naszej szkolnej społeczności!

Zdjęcia ...
Śladami Ireny Sendlerowej... po raz kolejny...

"Śladami Ireny Sendlerowej" pod takim tytułem odbył się wyjazd klas I gimnazjum do Warszawy. Uczniowie swój pobyt w stolicy rozpoczęli od zwiedzania Powązek i złożenia kwiatów na grobie patronki Gimnazjum. Następnie udali się z przewodnikiem na ulicę Lekarską i zobaczyli słyną jabłoń, pod którą Sendlerowa ukryła słoiki z danymi uratowanych dzieci z getta. W wędrówce po Warszawie uczniowie odwiedzili również Pawiak- miejsce przesłuchań p. Ireny .
Ostatnim etapem podróży była wizyta w Muzeum Historii Żydów Polskich. Uczniowie obejrzeli najnowszą wystawę - "1000 lat historii Żydów polskich" i dowiedzieli się skąd i kiedy Żydzi pojawili się w Polsce, w jaki sposób nasz kraj stał się domem największej społeczności żydowskiej na świecie, jak przestał nim być i jak odradza się tu życie żydowskie. Po wizycie w muzeum uczniowie doszli do wniosku, że historia polskich żydów jest integralną częścią historii Polski, a historia Żydów nie jest kompletna bez polskiego rozdziału.
Dodatkowo w związku z rocznicą męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki młodzież odwiedziła również jego grób, przy którym przewodnik opowiedział o historii życia duchownego.
Uczniowie z wycieczki wrócili bardzo zmęczeni jednak pełni wrażeń.

W tym miejscu serdecznie dziękujemy p. Teresie Skałeckiej - Zioło za oprowadzenie nas po Warszawie i ciekawą opowieść o życiu i działalności Ireny Sendlerowej.

Uczniowie klas I Gimnazjum i wychowawcy

Zdjęcia...
Warsztaty ceramiczne

Nizina Sępopolska to tereny ubogie w surowce mineralne. Nie brakuje nam jednak gliny i iłów moreny dennej. Po apelu nauczycieli przedszkola i zespołu elementarnego , rodzice naszych dzieci aktywnie zaangażowali się w wydobycie dużej ilości gliny. Stała się ona doskonałym surowcem do wyrobu naczyń codziennego użytku. Obróbką oraz poprowadzeniem warsztatów ceramicznych zajął się p. T Sosnowski. Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój dzieci. Wycisza, uczy skupienia i cierpliwości. Zgniatanie, ugniatanie i wałkowanie gliny zaspokaja naturalną potrzebę dziecka, dla nas jednak była to okazja do wędrówki w czasoprzestrzeni. Dzieci w czasie warsztatów przeprowadzonych w dniach 24-25 listopada miały możliwość poznania specyfiki dorobku kulturalnego dawnych pokoleń regionu warmińsko- mazurskiego. Dowiedziały się też jakie sprzęty użytkowe nasi przodkowie wykonywali z gliny. Na potwierdzenie wiedzy teoretycznej wszyscy przystąpili do praktycznego działania. Efektem tej pracy będzie wystawa naczyń glinianych w naszej placówce.

Zdjęcia ...
Nie zapominamy ...

Zgodnie z tradycją Pomnikiem Ofiar Nazizmu w Sępopolu opiekują się uczniowie drugich klas Gimnazjum. Tegoroczni drugoklasiści sumiennie wykonują powierzone im zadanie przez uczniów klas III.
Dbają o pomnik, porządkują to miejsce. Nie zapominają o symbolicznej wiązance kwiatów i zapaleniu zniczy z okazji ważnych wydarzeń związanych z historią narodu polskiego.
W muzeum...


Klasy drugie szkoły podstawowej, podczas realizowanego bloku tematycznego odkrywania historii Polski poprzez legendy, wybrały się na wycieczkę do Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego, aby zgłębić swoją wiedzę na temat historii naszego regionu. W Muzeum uczniowie zobaczyli zgromadzone zbiory, które szczególnie związane są z historią miasta i regionu, a także są cennym źródłem dla poznania historii regionu Warmii. Dzieci oglądały eksponaty z dziedziny sztuki, rzemiosła artystycznego, rzeźby, epitafia, chorągwie. Zgromadzone tam przedmioty pochodzą z wyposażenia okolicznych pałaców i dworów. W zbiorach muzeum dzieci zobaczyły również tradycyjne sprzęty używane na wsi mazurskiej. Oglądały wystawę "W średniowiecznej kuchni", dzięki której poznały jak wyglądała praca w kuchni, jak wyglądały kuchenne sprzęty, czym różniły się kuchnie zamkowe i kuchnie bogatych mieszczan od kuchni w wiejskiej chacie. Pani przewodnik opowiadała także o tym, jak wyglądał posiłek prostych ludzi, jakie potrawy przygotowywano na stoły rycerzy i mieszczan. Dzieci miały możliwość zobaczyć naczynia gliniane, kuchenne i stołowe; wszelkiego rodzaju garnki, dzbany i misy, drewniane naczynia służące do przechowywania produktów, przygotowywania potraw i podawania ich na stół, drewniane misy i talerze oraz inne metalowe sprzęty kuchenne. Podczas wizyty w muzeum uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej, podczas której poznali mazurskie baśnie i legendy, czytane przez panią przewodnik, a także miały możliwość zaobserwowania pracy przy krośnie tkackim.
K. Wierzbowska

Zdjęcia ...
Strona 1 z 6 1 2 3 4 > >>
Strefa rodzicaWspółpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


461096 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie