oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaPaździernik 24 2019 04:51:10
NASZA SZKOŁA
Strona główna BIP
Witamy
Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu.

Inspektor Danych Osobowych ZSP w Sępopolu- Michał Minurski
michal.minurski@kdg-prudens.pl tel.+48 668484659 Klauzula RODO
Nasz serwis korzysta z darmowego hostingu, dlatego powyżej pojawiają się reklamy, na które nie mamy wpływu.
Koncepcja pracy szkoły
"Jesień w naszych ogrodach"

Jesień w pełni rozgościła się w naszym otoczeniu. Smutno nam, że piękno i kolory lata bezpowrotnie już odeszły. Jesienna chandra nie ma jednak do nas dostępu. Sprawcą naszego dobrego i optymistycznego nastroju jest nasz ogród przedszkolny. Każdego dnia zmieniają się tu barwy jesieni. Jeszcze do niedawna cieszyliśmy się kwitnącymi krzewami ich tęczową barwą . Teraz pozostały nam dojrzewające owoce małych krzewów i krzewinek, które swoją purpurą oraz złocistą barwą przyciągają wzrok każdego przechodnia. Po okresie fascynacji ukwieconym ogrodem przyszedł czas na radość z możliwości zbiorów owoców i ziół z których zrobimy przetwory na zimę. Zbieramy jabłka, owoce pigwowca, ścinamy i suszymy szałwię, tymianek, miętę i melisę. Dary z naszego ogrodu dają nam nadzieję i pewność, że po okresie zimy ponownie powrócimy do naszych ogrodów przedszkolnych, które są naszą dumą.

Dzieci z ZSP w Sępopolu wraz z nauczycielkami
Zdjęcia ...
"Mali, wielcy ratownicy"W środę 16 października dzieci z grupy "0" rozpoczęły swoją przygodę z programem " Mali , wielcy ratownicy". Pomysłodawca tego programu p. Bartek Chilmanowicz osobiście wprowadził dzieci w temat. W trakcie pierwszego spotkania przedszkolaki miały możliwość zapoznać się z wyposażeniem karetki pogotowia. Sześciolatki usłyszały także na czym polega praca ratownika medycznego. Jako " mali ratownicy" otrzymali też pierwsze zlecenie do wykonania- ich zadanie to " dowiedzieć się gdzie w Sępopolu możemy znaleźć defibrylator?".
Zdjęcie ...
DEN


14 października w naszej szkole obchodziliśmy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości padło wiele życzeń skierowanych do wszystkich pracowników oświaty od licznie przybyłych w tym roku gości, m.in Burmistrza Sępopola p. Ireny Wołosiuk, Radnej Miejskiej p. Danuty Rybak, rodziców i uczniów. Wyróżniający się nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali Nagrodę Dyrektora i Nagrodę Burmistrza. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, entuzjazmu i zapału w pracy z uczniami.

Uroczystość uatrakcyjniła część artystyczna w wykonaniu uczniów klas VI, którzy podróżując przez poszczególne epoki podkreślili znaczenie edukacji i wartość pracy wszystkich pedagogów.
Zdjęcia ...
Napisali o nasPod koniec września nasza szkoła włączyła się w obchody Tygodnia Cittaslow International. Uczniowie przygotowali plakaty promujące nasze miasteczko oraz zredagowali listy zachęcające do odwiedzenia Sępopola i jego okolic. Podsumowaniem działań było spotkanie w bibliotece szkolnej, podczas którego gościliśmy lokalną pisarkę p. Teresę Barszcz-Ward.

Jeśli chcecie wiedzieć jak przebiegało spotkanie to zapraszamy do lektury nowin 24.net. Wystarczy kliknąć ten oto link:
http://nowiny24.net/2019/10/06/tydzien-cittaslow-w-sepopolu/?fbclid=IwAR3EdMjh_hCKZmUHA-zeA6J7D-wP4gKgzJ12jRvhVxYyJtbBttqzJ4Lywso
Spotkanie z Muzyką


2 październik był to wyjątkowy dzień! Tego dnia nasza przedszkolna sala gimnastyczna przemieniła się w arenę cyrkową a to za sprawą gości z Olsztyna i Spotkania z Panią Muzyką. Zabawa była przednia i jak na prawdziwy cyrk przystało nie obeszło się bez klauna, tresury zwierząt i wspaniałej MUZYKI. Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie.
Opiekunowie grup wiekowych
Zdjęcia ...

„Wstańcie, chodźcie!”


1 X 2019 r. odbył się konkurs recytatorski poświęcony pamięci św. Jana Pawła II r "Wstańcie, chodźcie!". Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas II i III.
Laureatami konkursu zostali: Lena Grudzień z klasy II a, Nikola Łokuciejewska z klasy II b i Amelia Emilianów z klasy III a. Uczennice te będą reprezentowały naszą szkołę w konkursie powiatowym, który odbędzie się w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Bartoszycach dnia 10. 10. 2019 r.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Organizatorzy konkursu: L. Basiukiewicz, K. Wierzbowska
Zdjęcia ...
Rekonstrukcja 1939


27. 09. 2019 r. uczniowie klas I- VIII uczestniczyli w spotkaniu pt: "Rekonstrukcja wydarzeń z 39 r.:
Zaproszeni goście w sposób bardzo rzeczowy opowiedzieli o przebiegu napaści na Polskę przez Niemcy oraz Rosję w 1939 r. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia broni i sprzętu wojskowego używanego w czasie II wojny światowej. Mogli założyć również maskę przeciwgazową OP1.
Była to ciekawa lekcja historii.

Opiekun grupy wiekowej: L. Basiukiewicz
Zdjęcia ...
Pamiętamy...

21 września 1944 roku minęła 75- ta rocznica powstania podobózu Stutthof Schippenbeil -jednej z filii obozu koncentracyjnego KL Stutthof oraz 10-ta rocznica odsłonięcia pomnika ofiar nazizmu w naszym mieście.
My, jako szkoła, nie zapomnieliśmy o tych ważnych dla naszej lokalnej społeczności rocznicach. W obecności władz samorządowych Burmistrza Sępopola p. Ireny Wołosiuk i zastępcy Burmistrza p. Piotra Łazara uczniów i nauczycieli odbył się apel pamięci, zostały złożone kwiaty i zapalone znicze. Pani Dyrektor w związku z tym, że nie ma już Gimnazjum, powierzyła opiekę nad pomnikiem uczniom klas siódmych. Mamy nadzieję, że będą godnie wypełniać ten zaszczytny obowiązek.

Zdjęcia ...
Ogólnopolska akcja " Sprzątanie Świata"

Czyste środowisko i zadbane , piękne otoczenie to tegoroczne priorytety z zakresu ekologii postawione przed dziećmi z oddziałów przedszkolnych naszej placówki. W związku z tym w poniedziałek 23 września wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji " Sprzątanie Świata". Każdy przedszkolak zaopatrzony w rękawice i worki z dużym zaangażowaniem realizował przydzielone mu zadanie czego efektem był pięknie wysprzątany cały szkolny teren
nauczycielki przedszkola

Zdjęcia ...
Dzień Przedszkolaka
20 września w naszym Przedszkolu hucznie obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z tego wydarzenia.

Link do filmu ...
„Wsi spokojna, wsi wesoła” – czyli zakątki rustykalne


Lato chyli się już ku końcowi, jednak w naszym szkolnym ogrodzie tętni życie. Na krótką chwilę w trakcie wakacji zapomnieliśmy o obowiązkach związanych z pielęgnacją zieleni w naszych magicznych zakątkach przyrody. Powrót do szkoły to także powrót do prac i obowiązków ogrodnika. Zatem ogłaszamy pełną gotowość do podejmowania nowych zadań w ostoi dla owadów zapylających oraz ogrodzie ziołowym. W tej chwili jednak pragniemy podzielić się ze wszystkimi urokami zakątków rustykalnych w naszym ogrodzie dydaktycznym.
Dzieci z grup przedszkolnych z nauczycielkami oraz klasa Ia i II a z nauczycielkami
Zdjęcia ...
Strona 1 z 2 1 2 >
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1559753 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie