oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaGrudzień 08 2016 15:00:53
NASZA SZKOŁAStrona główna BIP
Witamy
Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu.

Nasz serwis korzysta z darmowego hostingu, dlatego powyżej pojawiają się reklamy, na które nie mamy wpływu.
Koncepcja pracy szkoły
Dni Otwartych Policji ciąg dalszy ...


Do Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach wybrali się również uczniowie klasy pierwszej i klas drugich. Wizyta odbyła się w ramach projektu "Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie - Otwarte jednostki policji". Dzieci miały możliwość przyjrzenia się z bliska codziennej służbie funkcjonariuszy. Była to również okazja do przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa i numeru alarmowego do oficera dyżurnego policji.
Uczniowie mieli możliwość obejrzeć sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy w codziennej służbie. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci wzbudziły radiowozy, do których mogli wejść i usiąść na miejscu kierowcy. Kiedy uczniowie oglądali pojazdy policyjne ogromną niespodzianką było pojawienie się na placu Rodziny Mikołajowej z workiem słodyczy. Po wielkich wrażeniach ze spotkania z Mikołajem udaliśmy się do budynku Komendy Policji, gdzie mogliśmy przymierzyć czapki policyjne, wziąć do ręki ,,lizak" i dotknąć kajdanki. Podczas wizyty każdy mógł zobaczyć jak zdejmuje się odciski palców i na pamiątkę wziąć ze sobą swoje odciśnięte linie papilarne.
Na zakończenie wizyty każdy uczeń otrzymał znaczek odblaskowy.
Wychowawcy i uczniowie klasy pierwszej oraz klas drugich dziękują funkcjonariuszom za poświęcony nam czas.

K. Wierzbowska

Zdjęcia ...

Święta tuż, tuż – uczymy się tolerancji.

Uczniowie klasy pierwszej i klas drugich udali się do bartoszyckiej cerkwi św. Andrzeja Apostoła, która mieści się w dawnym budynku straży pożarnej.
Tu spotkaliśmy się z proboszczem ks. Juliuszem Krawieckim, który w bardzo interesujący i przystępny sposób opowiedział o wyposażeniu i wystroju grekokatolickiej świątyni Z dużym zainteresowaniem słuchaliśmy o ikonach, które rpisze się malowaniemr1;. W bartoszyckiej cerkwi mieści się współczesny ikonostas. Dowiedzieliśmy się co oznaczają palące się cienkie świeczki, o chórze na którym nie ma organów.
Uczniowie wiedzą już, co to są Carskie Wrota zwane też Bramą Królewską - to główne drzwi w ikonostasie znajdujące się w jego centralnej części otwierane tylko podczas nabożeństwa (wyjątek stanowi tydzień paschalny). Przechodzić przez nie może jedynie kapłan pełniący posługę. Zobaczyliśmy, że grekokatolicka świątynia swoim wnętrzem przypomina kościół katolicki. Pobyt w świątyni był ciekawą lekcją uczącą tolerancji, a także akceptacji osoby innego wyznania, innej narodowości.
Wychowawcy wraz z uczniami dziękują ks. Juliuszowi Krawieckiemu za umożliwienie zwiedzania cerkwi.

K. Wierzbowska

Zdjęcia ...

Mikołajki z Mikołajem


W ramach upowszechniania czytelnictwa i rozwijania kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży 6 grudnia zaproszone mamy uczniów klasy IIb przeczytały w tej klasie zabawne opowiadania o rodzinie Mikołajka (Mikołajek - to mały francuski chłopiec, bohater serii książek autorstwa René Goscinny'ego i Jean-Jacques'a Sempé. Na zakończenie uczniowie wykonali piękne prace plastyczne z wizerunkiem Mikołaja.

H. Petrecka-Wrzosek

Zdjęcia ...
Andrzejki

Andrzejki to tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie. Dawno temu wierzono, że Wigilia Św. Andrzeja czyli 29 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. Obecnie Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. W najmłodszej grupie wiekowej wróżby odbyły się we wtorek 29 listopada. Atmosfera od samego rana była gorąca. Dzieci mogły poznać swoją przyszłość, imię ukochanej/ukochanego i dowiedzieć się, co może zdarzyć się w ich życiu w niedalekiej przyszłości. Wszyscy uczestnicy mieli także okazję posłuchać wróżb odczytywanych ze specjalnych kart, lać wosk oraz rzucać monetą do wody, aby spełniły się ich marzenia. Nie mogło też zabraknąć wróżenia z butów oraz wspólnej zabawy.

K. Ilnicka

Zdjęcia ...
Międzypokoleniowy Wieczór Andrzejkowy

Czy można miło spędzić wieczór w towarzystwie seniorów? My nie mamy wątpliwości, że TAK!. Do zorganizowania Miedzypokoleniowego Wieczoru Andrzejkowego zainspirował nas udział w akcji społecznej "Zauważeni", której celem jest:
- propagowanie szacunku, życzliwość i troski wobec starszego pokolenia.
- przełamywanie stereotypów dotyczących seniorów,
- budowanie relacji między pokoleniami.

28 listopada 2016r. spotkaliśmy się z zaproszonymi seniorami, żeby podsumować nasze działania w ramach projektu, rozdać przygotowane przez nas "Podręczniki Sępopolskiego Seniora" oraz wspólnie kultywować tradycje andrzejkowe. Zaproszeni goście przybliżyli nam sposoby spędzania wieczoru andrzejkowego za czasów ich młodości. Panie z zespołu ludowego "Warmianki Sępopolskie" umiliły nam spotkanie przyśpiewkami, a zabawy i wróżby przygotowane przez nas przeniosły wszystkich na chwilę w świat marzeń.

Uczniowie kl. II a i I a

Zdjęcia ...

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w naszej szkole

20 listopada obchodzony był Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W naszym Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Sępopolu 21 listopada 2016r. dzieci i młodzież, upamiętniły to ważne wydarzenie w przeróżny sposób.
Przedstawiciele najmłodszej grupy wiekowej oraz uczniowie klas IV- VI wykonali indywidualnie lub w zespołach prace plastyczne poświęcone prawom dziecka, które w ich ocenie są szczególnie ważne. Na godzinach wychowawczych dowiedzieli się o historii powstania tego międzynarodowego dokumentu jakim jest Konwencja o Prawach Dziecka. Wiedzą również do kogo mogą zwrócić się o pomoc, gdy ich praw są łamane. Przybliżono im zasady działania instytucji Rzecznika Praw Dziecka.
Gimnazjaliści wykazywali się swoją wiedzą w "Międzyklasowym quizie wiedzy o prawach dziecka" Celem quizu było popularyzowanie wśród uczniów praw dziecka, kształtowanie świadomości posiadania praw i obowiązków oraz budowanie odpowiedzialności i poszanowania dla praw innych osób. Sześć trzyosobowych drużyn zmagało się w niełatwych konkurencjach, w których należało wykazać się znajomością zarówno samego dokumentu jak i historii jego powstania. Uczniowie m.in. musieli po krótkim opisie rozpoznać i nazwać wybrane prawo. Na podstawie treści przykładowych listów dzieci, gimnazjaliści wskazywali, jakie prawo zostało złamane. Wiele radości szczególnie publiczności sprawiła konkurencja, w której drużyny musiały wyśpiewać na dowolną melodię treść jednego z wylosowanych artykułów pochodzących z Konwencji o Prawach Dziecka. W efekcie zwyciężyli przedstawiciele klasy IIIa gimnazjum. Na drugiej pozycji znaleźli się uczniowie z klasy IIIb, którzy w dogrywce pokonali najmłodszych gimnazjalistów- klasę Ib.

K. Stankiewicz

Zdjęcia...

„… Nie zaginaj mi rogów...""Nie zaginaj mi rogów, używaj zakładki,
na półce mnie stawiaj,
dbaj o me okładki ..."


Każda książka ma skryte marzenie, aby o nią dbać, aby ją szanować. Chcąc spełnić - na dość dużą skalę - jedno z życzeń tej skarbnicy wiedzy, postanowiłam zorganizować konkurs na najładniejszą zakładkę do książki.
Oczywiście chętnych nie brakowało -zwłaszcza w grupie wiekowej I-III, a tuż za nimi swoją inwencją twórczą wykazali się uczniowie klas IV-VI SP. Na konkurs odpowiedziało zatem 72 członków naszej szkolnej społeczności, bo tyle prac otrzymałam.
Zakładki były przeróżne, odznaczały się niesamowitą pomysłowością, precyzyjnym wykonaniem, przyciągały uwagę techniką wykonania, kształtem, barwami. Odzwierciedlały zainteresowania ich wykonawców a także prezentowały znane i lubiane postacie bajkowe. Znalazły się nawet takie, które nie tylko służyły do oznaczenia strony, na której poprzestaliśmy, ale także do lepszego czytania, bo posiadały lupę.
Konkurs został rozstrzygnięty, choć przyznanie miejsc nie było łatwym zadaniem dla organizatorów. W kategorii klas I-III SP czołowe miejsca zajęły zakładki należące do: Amelii Majsiuk -kl. III B, Oliwii Pierzchanowskiej - kl. II A, Liliany Czapli - kl. III A, w kategorii klas IV-VI: Mateusza Bartoszewicza - kl. IV B, Wiktorii Szafrańskiej - kl. IV B, Laury Żurawel -kl. IV B, w kategorii kl. I-III G następującym uczniom przyznano wyróżnienia: Jakubowi Frączkowi -kl. I A, Bartoszowi Szyndlerowi -kl. III B i Urszuli Jusiak - kl. I B. Na uwagę i docenienie zasługują również zakładki, których twórcami byli:
Filip Hryćko -kl. II B, Adam Szalast -kl. II B, Przemysław Antczak -kl. II A, Roksana Szczurko -kl. III B, Natalia Rostkowska -kl. II A, Magdalena Mucha -kl. III B, Adrian Strojny -kl. II B, Miłosz Emilianów -kl. II A, Kacper Strojny -kl. I A, Adrian Roman -kl. II B,
Kinga Janus -kl. III B. Dla wyżej wymienionych zwycięzców należą się ogromne brawa. Dyplomy i oficjalne gratulacje uczniowie otrzymają podczas najbliższego apelu danej grupy wiekowej. Ich prace można podziwiać na tablicy umieszczonej niedaleko sali gimnastycznej w głównym budynku szkoły. Zachęcam, bo warto:)

M. Rynkiewicz

Zdjęcia ...

Międzynarodowy Certyfikat Zielona Flaga

25 listopada 2016r odebrana została prestiżowa nagroda jaką jest certyfikat ekologiczny Zielona Flaga , potwierdzająca najwyższą jakość działań placówki na rzecz zrównoważonego rozwoju. Znaleźliśmy się wśród 277 szkół z całej Polski uhonorowanych certyfikatem Zielonej Flagi lub Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej, wśród 114 szkół z Warmii i Mazur.

Aby uzyskać certyfikat musieliśmy spełnić wymagające kryteria. Najważniejsze z nich zakładało jak największe zaangażowanie i współpracę z jednostkami zewnętrznymi oraz promowanie naszych działań w szkole i środowisku lokalnym.
Otrzymane wyróżnienie przyznane zostało nam na trzy lata, a jego posiadanie otworzyło nam drogę do międzynarodowej Sieci Eco-Schools, zrzeszającej liderów praktycznej edukacji ekologicznej z 58 krajów świata.

Dorota Wobolewicz
Wycieczka do " Konsulatu Świętego Mikołaja"


25 listopada dzieci z grup przedszkolnych wyruszyły na poszukiwanie śladów Świętego Mikołaja. Wieść niesie, że Mikołaj wraz ze Śnieżynkami zamieszkuje Kętrzyn. Oby sprawdzić prawdziwość tej informacji dzieci 5-6 letnie wraz z opiekunami wzięły udział w wycieczce do Konsulatu Świętego Mikołaja. Panująca tam atmosfera oraz osoby witające nas już od progu utwierdziły nas wszystkich w przekonaniu, że Mikołaj istnieje na świecie. Dzięki jego elfom mogliśmy zobaczyć jak powstają ozdoby choinkowe, które następnie pozwolono nam udekorować oraz podarowano nam w prezencie.

Dorota Wobolewicz

Zdjęcia ...

"Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie - Otwarte jednostki policji"

W środę 23 listopada dzieci z grup przedszkolnych naszej placówki uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez funkcjonariuszy Policji w Bartoszycach. Dzięki życzliwości komendanta policji dzieci miały możliwość zwiedzić Powiatową Komendę. Obejrzały pojazdy policyjne oraz sprzęt służący jednostce kryminalnej. W trakcie tej wycieczki przedszkolaki wysłuchały też prelekcji na temat bezpieczeństwa na drodze. Zwieńczeniem zajęć było wręczenie dzieciom odblasków.
Dorota Wobolewicz


Zdjęcia ...

Światowy Dzień Pluszowego Misia
W piątek 25 listopada w grupie przedszkolnej obchodzony był Światowy Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolaki przyniosły do przedszkola swoje ukochane pluszowe misie, do których można się przytulić, powierzyć im swoje tajemnice, uronić łezkę... Po śniadaniu dzieci udały się do biblioteki miejskiej, w której pani Danusia i pani Grażynka zapoznały przedszkolaki z historią pluszowego misia, przeczytały fragmenty książeczek o misiach z różnych stron świata, dzieci wzięły również udział w konkursach i zabawach ruchowych. Na koniec spotkania dzieci zostały obdarowane słodkim upominkiem oraz otrzymały certyfikat Przyjaciela Pluszowego Misia.

H. Szturo

Zdjęcia ...

Strona 1 z 5 1 2 3 4 > >>
Strefa rodzicaWspółpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


868290 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie