oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaLipiec 29 2015 17:53:27
NASZA SZKOŁA


Strona główna BIP
Witamy
Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu.

Nasz serwis korzysta z darmowego hostingu, dlatego powyżej pojawiają się reklamy, na które nie mamy wpływu.
Koncepcja pracy szkoły
Podręczniki na rok szkolny 2015/2016


Poniżej zamieszczamy link do wykazu podręczników na nowy rok szkolny

Podręczniki 2015/2016

Jednocześnie przypominamy, że uczniom klas I, II, IV szkoły podstawowej i I gimnazjum podręczniki i ćwiczenia zapewnia szkoła.
Koniec roku szkolnego 2014/2015Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim
Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły. Nauczycielom, Pracownikom naszej szkoły oraz Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.
Za nim rozstaliśmy się w naszej szkole odbyły się uroczyste akademie z okazji zakończenia danego etapu edukacji i roku szkolnego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tych uroczystości:

Pożegnanie klas VI

Pożegnanie klas III Gimnazjum

Zakończenie roku szkolnego
Najlepsi z Najlepszych

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom, którzy zostali nominowani do Nagrody Burmistrza i otrzymali tytuł Najlepszy z Najlepszych. Oto oni:

w Szkole Podstawowej:
- Zuzanna Pycko
- Weronika Stankiewicz
- Maciej Jarzynka
- Sebastian Ladziński
- Aleksander Piluk

w Gimnazjum:
- Patrycja Bejnar
- Ewelina Rosicka
- Jakub Krzyszkowski
- Bartosz Jusiak
- Bartosz Szyndler

Zdjęcia ...
Zachęcamy do lektury ...
Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej naszej biblioteki korzystając linku http://biblioteka.bartoszyce.info/

lub klikając w zakładkę Biblioteka

Zachęcamy również do lektury blogu, jaki powstał w ramach realizacji programu Młodzi Przedsiebiorczy
http://blogiceo.nq.pl/6na6/
Laureat konkursu plastycznego

Aleksandra Kozieł uczennica klasy III b laureatem wojewódzkiego konkursu plastycznego pt: "Dbam o swoje bezpieczeństwo".
Inicjatorami konkursu są policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 30 w Olsztynie.
Przedsięwzięcie Honorowym patronatem objęli Wojewoda Warmińsko-Mazurski Marian Podziewski, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Grażyna Przasnyska, oraz Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Marek Walczak.
Do konkursu przystąpiło 4300 uczniów ze 166 szkół podstawowych zaś jego głównym zadaniem było zachęcenie dzieci - poprzez zabawę - do refleksji nad zasadami bezpieczeństwa w codziennym życiu i otaczającym ich świecie.
Uroczysta gala wręczenia nagród laureatom odbyła się 19 czerwca w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie .
W trakcie uroczystego spotkania dzieci aktywnie brały udział w przygotowanych konkursach i z zainteresowaniem śledziły występy swoich kolegów i koleżanek, którzy na scenie przypominali o zachowywaniu zasad bezpieczeństwa w codziennym życiu.

Gratulujemy sukcesu: wychowawca, rodzice i koledzy z klasy III b

Zdjęcia ...
Czerwcowe pasowanie

W czerwcu uczniowie klas I Szkoły Podstawowej przeszli uroczyste pasowanie na czytelników szkolnej biblioteki. Bibliotekarka zamieniła się na kilka chwil w przewrotnego diabełka, który poddał pierwszoklasistów poważnemu testowi. Jego celem było praktyczne sprawdzenie wiedzy i umiejętności czytelniczych uczniów. Spotkanie rozpoczęło się od przywitania gości przez królową szkolnej biblioteki, która jednocześnie wyraziła swoje ubolewanie nad czytelnikami nieszanującymi książek. Dzieci zapewniły ją jednak, że będą godnie postępowały z książkami. I zaczęło się -Diabełek podzielił dzieci na grupy, w których mieli wspólnie walczyć o tytuł czytelnika. Najpierw runda z zagadkami, potem seria wylosowanych pytań, rozpoznanie pieczęci szkolnej biblioteki i maraton regałowy, czyli praktyczne wyszukiwanie książek według podanych informacji. Ten niesamowity wysiłek osładzały dzieciom gromadzone punkty w postaci cukierków. Podsumowaniem czytelniczych zadań było wspólne stworzenie Kodeksu Młodego Czytelnika i oczywiście podpisanie się pod nim - w tym wypadku w dosyć nietypowy sposób, bo poprzez zanurzenie dłoni w farbie i odbicie jej pod punktami. Pierwszoklasiści oficjalnie zostali czytelnikami szkolnej biblioteki po złożeniu przysięgi prawowitego czytelnika, otrzymaniu medalu Książkowego Molika i zakładki do książki, którą sami uprzednio ozdabiali. Kodeks Młodego Czytelnika i pierwsza samodzielnie wypożyczona książka towarzyszyły opuszczającym bibliotekę dzieciom.

Zdjęcia ...
Akcja Czytam sobie

Szkolna świetlica I-III przyłączyła się do akcji czytelniczej "Czytam sobie", której celem jest zarażenie najmłodszych dzieci bakcylem czytania. W świetlicy nauczycielki czytały dzieciom baśnie znanych i lubianych pisarzy a pozycje promowane przez organizatorów akcji były czytane przez małych podopiecznych. Na czytaniu jednak nie skończyło się. Zakręcona świetlica ma zawsze w zanadrzu wiele pomysłów, które oczywiście wykorzystała podczas wspólnego czytania. Czytane utwory stały się dla nas inspiracją do tworzenia podwodnego świata w oparciu o "Małą syrenkę" H. Christiana Andersena, malowania portretu baśniowej księżniczki i określaniu zasad, jakimi powinna kierować się w życiu. Powstała nawet galeria psich ulubieńców podczas omawiania książki "Tytus-superpies". Pomysłów mamy dużo, czekamy zatem na rozpoczęcie nowego roku szkolnego ze świeżym powiewem wypoczętych i zrelaksowanych dzieci.

Zdjęcia...
Wycieczka śladami przeszłości

10 czerwca 2015 r. uczniowie klasy II a pojechali na długo oczekiwaną wycieczkę do Olsztynka. Dzieci odwiedziły Hutę Szkła Artystycznego , gdzie poznały kolejne etapy i warunki wytwarzania szkła oraz techniki zdobnicze. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Budownictwa Ludowego-Parku Etnograficznego, w którym zobaczyliśmy budynki mieszkalne, sakralne i zabudowania gospodarcze, w których wyposażenie stanowią eksponaty pokazujące tradycyjne metody pracy i obrzędy na wsi w XIX i XX wieku. Pobyt w tym miejscu dostarczył wielu emocji i pokazał rzeczywisty obraz tego,jak to dawniej bywało.


Zdjęcia...
Powiatowy konkurs matematyczny „ Myślenie w cenie”


10 czerwca 2015 r. w Bartoszycach odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny
pt. ,,Myślenie w cenie - 2015". Konkurs został zorganizowany przez Powiatową Pracownię Metodyczną w Bartoszycach
Cele konkursu to:
- rozwijanie zainteresowań matematycznych;
- praktyczne wykorzystanie posiadanej wiedzy i umiejętności matematycznych;
- dostarczenie dzieciom możliwości wykazania się swoimi wiadomościami i umiejętnościami
matematycznymi;
- motywowanie uczniów do doskonalenia umiejętności matematycznych;
Uczennica klasy III b Aleksandra Kozieł otrzymała maksymalną ilość punktów , a tym samym zajęła miejsce I.
Serdecznie gratulujemy. Wychowawca, rodzice i koledzy z klasy III b.

Zdjęcia ...
W Parku Dzikich Zwierząt
9 czerwca 2015 roku uczniowie klasy II b wyruszyli na wycieczkę do Kadzidłowa.
Celem wycieczki było zwiedzanie Parku Dzikich Zwierząt, który został założony przez dr Andrzeja Krzywińskiego w.celu zachowania wymierających gatunków zwierząt. Park zajmuje obszar ok.100 ha w Puszczy Piskiej. Zobaczyć tam można m. in daniele, wilki skandynawskie, sarny, łosie, jelenie, a także wiele gatunków ptactwa: orły, czaple, żurawie, puchacze. pawie, czarne bociany. Na wolnym wybiegu dzieci mogły bezpośrednio zetknąć się z osiołkami i kozami. Gdy tylko zwierzęta zobaczyły dzieci idące w ich kierunku, szybko podbiegały do nich, żeby otrzymać jabłko i marchewkę. Karmienie, głaskanie i podziwianie z bliska było dużą atrakcją. Kozy nie odstępowały dzieci ani na krok. Podczas spaceru wśród zwierząt uczniowie poznali ich zwyczaje i zachowanie a także wiele ciekawych informacji z ich życia. Wszyscy pełni wrażeń wrócili do domu.

K. Wierzbowska

Zdjęcia...
Gminny Konkurs Mitologiczny


"Mitologia nie jest mi obca"- takie stwierdzenie niewątpliwie może paść z ust uczestników poniedziałkowych zmagań mitologicznych w ramach Gminnego Konkursu Mitologicznego dla klas piątych szkoły podstawowej, który odbył się w naszej placówce.
Sześcioro wspaniałych walczyło o chwalebny tytuł znawcy mitologii greckiej. Musieli zatem zgłębić swoją wiedzę o świecie nieśmiertelnych i pięknych bogów a także herosów, zapoznać się z ich atrybutami, znać i umieć wyjaśnić znaczenie związków frazeologicznych. Cała ta wiedza skupiona była oczywiście wokół treści konkretnych mitów. Zaczęliśmy zatem od testu mającego rozgrzać i pobudzić do działania umysły naszych piątoklasistów. Zaraz po tym przyszła pora na rozpoznanie boga/bogini, który pojawił się w sali. W bóstwa z Olimpu wcieliły się bowiem członkinie koła teatralnego. Konkurencja ta nie skończyła się tylko na podaniu imienia boga, bowiem zadaniem uczestników było również wybranie trzech atrybutów danej postaci spośród różnych zaprezentowanych przedmiotów. Następnie odbyła się rundka z wylosowanymi pytaniami, po niej zaś określenie tytułu mitu na podstawie wybranego fragmentu tekstu. Walka była zacięta, bo o I miejsce walczyło zacięcie dwóch uczestników. Mimo różnych dodatkowych pytań z zakresu mitologii nie udało się wyłonić jednego zwycięzcy.
I miejsce ex aequo zajęli: Natalia Bylińska i Jakub Szopa ze Szkoły Podstawowej w Wiatrowcu, II miejsce Natalia Kwiecińska a III- Oliwia Wziątek - uczennice naszej szkoły. Na wyróżnienie zasługują oczywiście uczennice reprezentujące Szkołę Podstawową w Dzietrzychowie: Katarzyna Sinkiewicz i Natalia Ciesielska, bo ich chęć walki o tytuł znawcy mitologii również jest godna pochwały. Mitologia to barwna i bogata wiedza, która znacząco wpłynęła na rozwój kulturowy niemal wszystkich narodów i społeczeństw, stała się fundamentem wielu utworów literackich i filmowych a także dzieł sztuki, dlatego też warto zgłębiać wiedzę na jej temat, a naszym uczestnikom konkursu udało się to bez dwóch zdań.

Zdjęcia ...
Strona 1 z 14 1 2 3 4 > >>
Strefa rodzicaWspółpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


535099 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie