oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaCzerwiec 26 2016 02:51:04
NASZA SZKOŁA


Strona główna BIP
Witamy
Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu.

Nasz serwis korzysta z darmowego hostingu, dlatego powyżej pojawiają się reklamy, na które nie mamy wpływu.
Koncepcja pracy szkoły
Pożegnanie w najmłodszej grupie wiekowej


21 czerwca 2016 r. cała społeczność najmłodszej grupy wiekowej spotkała się na uroczystym apelu, aby pożegnać trzecioklasistów z grupy elementarnej. To spotkanie miało wyjątkowy charakter, gdyż po raz ostatni byliśmy w takim gronie. Od nowego roku szkolnego ci uczniowie będą już w czwartej klasie. Młodsi koledzy - uczniowie klas drugich pod opieką swoich wychowawców p. I. Kuniej i p. M. Płatek - przygotowali część artystyczną, podczas której życzyli swoim starszym kolegom samych sukcesów już w nowej grupie wiekowej.
Po części artystycznej trzecioklasiści otrzymali od swoich młodszych kolegów upominki, a wychowawczynie piękny kwiat róży w dowód podziękowania za troskę, opiekę, zrozumienie i wzrastania w wiedzę. Trzecioklasistom życzymy powodzenia w nowej grupie wiekowej i mamy nadzieję, że będą powracać myślami do tych pierwszych lat spędzonych z nami.
Spotkanie w tak szerokim gronie było również okazją do przeprowadzenia pogadanki dotyczącej bezpiecznych wakacji. Funkcjonariusz policji aspirant p. Radosław Kubkowski uświadomił uczniom na jakie zagrożenia mogą być narażeni w czasie letniego wypoczynku, omówił sposoby unikania niebezpiecznych sytuacji. Dzieci dowiedziały się, jakie mogą ponieść konsekwencje z niedozwolonych zachowań oraz zapoznały się z zasadami, które należy przestrzegać, aby wakacje były bezpieczne i udane.
Spotkanie było również okazją do nagrodzenia uczniów, którzy zostali laureatami organizowanych konkursów w II semestrze. Na uwagę zasługują uczniowie, którzy odnieśli sukcesy w konkursach przedmiotowych: z języka angielskiego, z matematyki ,,Łamigłówki mądrej główki", z języka polskiego: czytanie ze zrozumieniem i znajomości lektur. Duża grupa uczniów otrzymała tytuł Przyjaciela Przyrody za udział w zbiórce plastikowych nakrętek i zużytych baterii.
Wszystkim wyróżnionym gratulujemy!

K. Wierzbowska

Zdjęcia ...

Dzień Języków Obcych

21 czerwca odbył się w naszym gimnazjum Dzień Języków Obcych, którego organizatorami byli nauczyciele języków obcych. Rywalizowały ze sobą drużyny języka angielskiego, języka niemieckiego i języka rosyjskiego, w których skład wchodzili uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich gimnazjum.
Uczniowie nastawieni byli na dobrą zabawę, która miała zachęcić do nauki języków. Odbyły się różne konkursy, za które jury w składzie: pani dyrektor Irena Bujalska- ekspert języka rosyjskiego, pani wicedyrektor Emila Deleżuch - ekspert języka angielskiego oraz ksiądz Janusz Kuskowski - ekspert języka niemieckiego, przyznawało punkty.
Uczniom towarzyszyły różnorodne konkurencje oraz dobry nastrój. Była muzyka, układanie puzzli, taniec. Potrzebna była również wiedza, nie tylko ta zdobyta na lekcjach, uczestnicy musieli się też zmierzyć z tłumaczeniem wyrazów na język obcy oraz wykazać się znajomością alfabetu, rozpoznać postaci polityki, sportu, literatury, podać największe miasta, kto sprawuje rządy w danym państwie itd.
Zwycięzcami z poszczególnych języków okazali się uczniowie klas trzecich. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i dobrej zabawy podczas nauki języków obcych.


Zdjęcia ...

Wycieczka pierwszoklasistów

14. 06. 2016r. uczniowie klas pierwszych udali się do Teatru Lalek w Olsztynie na spektakl pt. "Zielony wędrowiec". Uczniowie obejrzeli opowieść o tolerancji i różnorodności. Historia ta zawiera banalne w swej prostocie, a jednak jakże ważne przesłanie - Szanuj innych od siebie. Sami nie bójcie się być sobą. Spełniajcie swoje marzenia.
Wyjazd do Teatru Lalek z całą pewnością możemy zaliczyć do udanych , dał uczniom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.
L. Basiukiewicz

Zdjęcia...
Klasa II b na Dzikim Zachodzie
8 VI 2016r. uczniowie klasy IIb odwiedzili miasteczko westernowe w Mrągowie. Kowboj powitał uczniów i wprowadził ich w świat i klimat Dzikiego Zachodu. Grupa z przewodnikiem zwiedziła miasteczko poznając historię, kulturę, a także styl życia osadników amerykańskich. Wódz ,,Szary Wilkr1; zapoznał uczestników z historią i kulturą Indian. Dowiedzieli się również jak wyglądał transport w tamtych czasach i zwiedzili: ranczo farmera, muzeum historyczne, biuro sheriffa, bank, saloon. Uczniowie brali udział w grach i zabawach, strzelali z łuku. Oglądali pokazy: indiańskie , tańca country, władania rewolwerami i szablą, konne kaskaderskie. Uczniowie mieli okazję nauczyć się tańca country i indiańskiego.
Dzieci zadowolone i w dobrych humorach wróciły do domu. Wycieczka dostarczyła uczniom wiele wrażeń, z pewnością długo będą mieli co wspominać.

M. Płatek

Zdjęcia...
Parada Postaci Literackich
"Zapraszamy do naszej bajki" to jedno z haseł pierwszej szkolnej parady postaci literackich, która 10 czerwca przeszła ulicami Sępopola. Tego dnia z naszej szkoły zaczęli wychodzić najróżniejsi bohaterowie książek. Nie zabrakło Czerwonych Kapturków, księżniczek, książąt, skrzatów i oczywiście czarownic. Ten barwny korowód swój przemarsz uatrakcyjniał śpiewem i propagowaniem zalet czytania książek. Paradę miłośników literatury, a zwłaszcza bajek, zakończył konkurs na najciekawszą postać literacką. Wyboru 3 najciekawiej przepranych postaci musiały dokonać nauczycielki, które również zadbały o swój bajkowy wizerunek. Czarownice i bocian Kajtek do nagród wytypowały Piotrusia Pana z grupy przedszkolnej, Czerwonego Kapturka z klasy II B SP i księżniczkę z kl. IV B, która nie mogła się wyspać z powodu ziarenka grochu. To pierwsza taka impreza w naszej szkole, mamy zatem nadzieję, że w przyszłym roku również nie zabraknie chętnych do uczestnictwa w paradzie i pomysłów na jej przeprowadzenie.

M. Rynkiewicz

Zdjęcia...
Rodzinny Piknik Edukacyjny

W słoneczną sobotę 4 czerwca r. nasza społeczność bawiła się na Rodzinnym Pikniku Edukacyjnym. Był on połączony z obchodami XVIII Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny pod hasłem "Tu zaczyna się wszystko".
Piknik ze względu na różnorodność przygotowanych atrakcji: przede wszystkim pokazów doświadczeń i eksperymentów, konkursów, turniejów, stoisk dawał możliwość zabawy i radości dla całych rodzin. Na festynowej scenie wystąpili chętni uczniowie, którzy prezentowali swoje pasje wokalne, taneczne. Mogliśmy zobaczyć i przedszkolaków, i uczniów szkoły podstawowej, i gimnazjalistów.
Duże ożywienie publiczności wzbudziły popisy w Klasowym Turnieju na małą formę teatralną. W tym roku była to prezentacja ulubionej lektury. Zwycięzcą konkursu została klasa VI a.
Na korcie przy stadionie miejskim rozegrano mecz pożegnania w piłkę nożną klas szóstych. Chętne duety natomiast mogły sprawdzić się w boules, a najmłodsi w indywidualnym albo rodzinnym torze przeszkód. Odbył się również Turniej Mikstów Siatkarskich. Jak co roku najwięcej emocji wzbudziły wśród najmłodszych rozgrywki w dwa ognie. Zwycięzcami tej zaciętej rywalizacji zostali uczniowie klasy III b. Oczywiście na wszystkim zwycięzców czekały nagrody.
Atrakcją festynową okazały się Międzyklasowe Zawody Strażackie zorganizowane przy pomocy Powiatowej Straży Pożarnej i miejscowej OSP. Rywalizowały ze sobą 4-osobowe mieszane drużyny gimnazjalistów. Zwyciężył zespół klasy I a. Chłonni atrakcji uczniowie wzięli udział w grze terenowej pod hasłem "Rodzina i nauka".
Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty poprowadzone przez firmę "Roboty i spółka", gdzie chętni uczniowie mogli poeksperymentować lub zbudować własnego robota. Każdy uczestnik pikniku mógł wcielić się w postać Einsteina i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Pasjonaci modelarstwa wzięli natomiast udział w warsztatach konstruowania maszyn latających. O godzinie 13-tej mogliśmy podziwiać efekty ich pracy, obserwując wznoszące się nad stadionem różnobarwne latawce. Uczestnicy pikniku chętnie też oglądali pokaz sprzętu Straży Granicznej.
Jak każdego roku zainteresowaniem cieszyło się stoisko przygotowane przez zerówkowiczów we współpracy z Nadleśnictwem Bartoszyce, na którym prezentowano działania ekologiczne naszej szkoły i można było nabyć biżuterię wykonaną przez dzieci i rodziców z surowców wtórnych. W trakcie imprezy przeprowadzony został też plebiscyt na najoryginalniejszy stój ekologiczny . Najwięcej głosów otrzymała kreacja przygotowana przez klasę IV b.

Piknik zgromadził wielu gości, mieszkańców gminy Sępopol, stadion miejski zapełnił się publicznością i uczestnikami o całym przekroju wiekowym. Na wszystkich którzy przybyli i wytrwali czekała nasza specjalność - grochówka z kotła.
Dni Rodziny w Sępopolu należy zaliczyć do udanych. Po raz kolejny były one okazją do owocnych inicjatyw, umocniły przeświadczenie, że wartością nadrzędną dla każdego człowieka jest rodzina. Pokazały, że nauka może być zabawą. Zintegrowały społeczność szkolną i lokalną, przyniosły wiele satysfakcji dla organizatorów, uczestników zawodów i konkursów, prezentujących swoje umiejętności i zdolności.

Dziękujemy wszystkim przyjaciołom, darczyńcom oraz instytucjom, którzy pomogli nam w organizacji tegorocznego Rodzinnego Pikniku Edukacyjnego.
Zdjęcia...
Na wycieczce w Olsztynku

Klasa IIa 7 czerwca odbyła wycieczkę do Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku.
Uczniowie dowiedzieli się, jak dawniej wyglądało życie na wsi, jak wyglądały domy, jak były wyposażone
i jakich ludzie używali narzędzi w życiu codziennym. Było to bardzo ciekawe i zaskakujące doświadczenie.
W Olsztynku odwiedziliśmy również hutę szkła, gdzie zobaczyliśmy jak i z czego wytapia się szkło,
wiemy też w jakiej temperaturze się odbywa i co to jest hartowanie szkła. Na zakończenie tej lekcji
odbył się krótki sprawdzian wiedzy, który zdaliśmy celująco, czego dowodem są nagrody w postaci
wykonywanych przez pracowników figurek szklanych. Uczniowie wrócili zadowoleni, z nowymi doświadczeniami
i wrażeniami.

Zdjęcia ...
Dzień wspólnego czytania w najmłodszej grupie wiekowej

"Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji."
Maria Dąbrowska

W trakcie roku szkolnego 2015/2016 realizowane były działania upowszechniające czytelnictwo wśród uczniów. Trwała akcja "Dzieci czytają dzieciom". Starsi uczniowie czytali młodszym koleżankom i kolegom wybrane książki. Uczniowie bardzo chętnie zgłaszali się do czytania, a młodsze dzieci czekały na spotkania z książką. Do klas przychodzili również rodzice, aby czytać uczniom wybrane teksty z literatury dziecięcej, uczniowie tworzyli do czytanych tekstów książeczki obrazkowe. Uczniowie z drugich i trzecich klas prezentowali przeczytaną książkę na forum klasy, uczestniczyli w klasowych konkursach pięknego czytania, podejmowali próby układania własnych bajek. Każda klasa miała zajęcia czytelnicze nie tylko w szkolnej bibliotece, także w miejskiej. Uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek inscenizację ,, Proszę Państwa, oto rok r1;A. Frączaka oraz przedstawienie pt" Jaś i Małgosia inaczej".
Podsumowaniem akcji było zorganizowanie dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-III, ich rodziców, rodzeństwa i dziadków w dniu 25 maja 2016 r. imprezy kulturalno-oświatowej pod hasłem "Czytanie łączy pokolenia". Zamierzeniem spotkania była zachęta do częstszego obcowania z książką i udowodnienia, że czytanie książek może łączyć pokolenia, gdyż nie jest chwilową modą. Czasy się zmieniają, a pewne wartości pozostają niezmienne. Impreza kulturalno -ośwatowa była także nawiązaniem do ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2014-2020, który ma na celu promować i rozwijać czytelnictwo.
Przed rozpoczęciem spotkania gospodarze klasy IIIb witali gości i zespoły pokoleniowe wręczając im emblematy z logo i hasłem przewodnim uroczystości szkolnej. Spotkanie prowadziła p. Krystyna Wierzbowska. Powitała gości, którzy odpowiedzieli na zaproszenie nauczycieli edukacji elementarnej. Swoją obecnością zaszczyciła nas była pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Sępopolu Jadwiga Szpila, nauczyciel emerytowany p. Józefa Adamowicz, kierownik Miejsko- Gminnej Biblioteki p. Danuta Cybula, przewodnicząca Rady Miejskiej p. Beata Jarzynka, pan komendant placówki Straży Granicznej w Sępopolu ppłk Wiesław Dyśko, aspirant Radosław Kubkowski oraz dyrektor ZSP - p. Irena Bujalska i p. Emila Deleżuch.
Uczniowie wspólnie zaśpiewaną piosenką wprowadzili wszystkich do krainy poezji i prozy dziecięcej, zaś w klimat wiersza "ZOO" Jana Brzechwy wprowadziły nas uczennice: Zuzia Wojnowska z klasy Ia oraz Roksana Rynkiewicz z klasy IIIa. W trakcie spotkania zaproszeni goście mieli za zadanie przeczytać dzieciom krótkie czterowersowe wiersze o zwierzętach ale w nietypowych nastrojach. Wszystkie dzieci z uwagą słuchały, żywo reagowały na zawarte w nich zabawne sytuacje. Zarówno dla nich, jak i dla naszych gości było to bardzo ciekawe doświadczenie, które sprawiło wszystkim dużo radości, śmiechu i dobrej zabawy. Wszyscy mieli okazję przypomnieć sobie poezję Juliana Tuwima, która mimo upływu lat nadal ciekawi i bawi, natomiast goście mogli powrócić do wierszy swojego dzieciństwa.
W dalszej części spotkania dzieci miały zadania związane z treścią czytanych przez gości utworów. Uczniowie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wykazali się dobrą znajomością wiersza Juliana Tuwima: "Okulary", a także treścią bajek, gdyż po przeczytaniu krótkich fragmentów poprawnie podawali ich tytuły.
Wspólne czytanie przynosi wiele korzyści, mianowicie zacieśnia rodzinne więzi i pozwala spędzać wspólnie czas. W czasach gdzie społeczeństwo jest mniej pokoleniowe, a wolny czas dzieci spędzają przy komputerach, czytanie pełni ważną rolę w życiu każdej rodziny. Poprzez czytanie dzieciom, rodzice oraz dziadkowie przyczyniają się do ich lepszego rozwoju intelektualnego. W trakcie imprezy zespoły pokoleniowe prezentowały swoje ulubione utwory. Aby podkreślić, że w czasie wspólnego czytania wytwarza się niepowtarzalna atmosfera, do prezentacji uczestnicy zasiadali rodzinnie: z mamą, siostrą, bratem, babcią czy dziadkiem. Wśród prezentacji znalazły się przeróżne teksty - skłaniające do refleksji, ale także lekkie i zabawne. Niektórzy uczestnicy przygotowali nawet czytanie z podziałem na role. Czas między prezentacjami wypełniały odpowiednio dobrane muzyczne przerywniki i zadania dla gości. Niezwykłą atmosferę spotkania podkreślała wymowna dekoracja.
Po zmaganiach literackich goście dokonali losowania danego oddziału, aby spotkać się z uczniami w kameralnym gronie i przeczytać wiersz, do którego uczniowie wykonywali ilustracje. W ten sposób powstały klasowe albumy. Niektórzy z gości podzielili się swoimi wspomnieniami z dzieciństwa, związanymi z utworami, na których też się wychowali.
Po wykonanych pracach plastycznych p. Beata Kondej zaprosiła wszystkie dzieci do zumby - zabawy muzyczno - ruchowej.
Wymiernym rezultatem przeprowadzonej akcji było duże zaangażowanie uczniów, ich rodzeństwa, rodziców i dziadków. Uczestnicy spotkań doświadczyli wielu pozytywnych wrażeń, a rozmowy z nimi wskazywały na zadowolenie z udziału w takiej imprezie. Przedsięwzięcie to przyczyniło się do uświadomienia dorosłym roli głośnego czytania dzieciom i ukazało, że czytanie nie jest nudne, jest formą dobrze spędzonego czasu w atmosferze relaksu i pozytywnych przeżyć, pozwala zachować więź między osobami oraz pomaga dzieciom w pokonywaniu wielu problemów.
Impreza połączona była z akcją charytatywną na rzecz chorych dzieci z naszej grupy wiekowej, podczas której odbył się kiermasz ciast z domowego wypieku i słodka loteria.
Na zakończenie spotkania zaproszono wszystkich uczestników do włączenia się w tak wspaniałą inicjatywę na rzecz Amelki Emilianów i Przemka Antczaka.

Nauczyciele przedszkola i edukacji wczesnoszkolnej dziękują wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu i przeprowadzeniu loterii. W ten sposób pomogliśmy Amelce i Przemkowi, gdyż cały dochód ze sprzedaży przekazany został rodzicom z przeznaczeniem na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitację ich dzieci.

K. Wierzbowska

Zdjęcia ...
W naszej Stokrotce ...
Dnia 1.06.2016r dzieci z najmłodszej grupy "Stokrotka" uczestniczyły w pikniku grupowym zorganizowanym przez rodziców. Starsze koleżanki z Gimnazjum Natalka Łokuciejewska, Gabrysia Ladzińska i Natalka Rodak przygotowały i przeprowadziły zabawy ruchowe. Dzieci z wielką radością pokonywały tor przeszkód, łapały bańki mydlane. Były też pieczone kiełbaski i smaczne lody. Była to świetna okazja do wspólnych zabaw , rodziców i dzieci.

Lucyna Basiukiewicz

Zdjęcia ...
Nasi gimnazjaliści dopingowali polskich piłkarzy w meczu z Holandią
Wielkie emocje towarzyszyły uczniom, klasy IIB i IA którzy w Dzień Dziecka na stadionie Energa Gdańsk kibicowali polskiej reprezentacji walczącej z reprezentacją Holandii w towarzyskim spotkaniu, będącym przedostatnim sprawdzianem przed francuskim euro. Wspaniała atmosfera, gęsia skórka w czasie wspólnego odśpiewania hymnu Polski przez 40 tysięcy kibiców i wiele ekscytujących momentów towarzyszyło młodzieży gimnazjalnej z Sępopola. Mimo niekorzystnego wyniku meczu uczniowie na długo zapamiętają ten mecz. Udział w spotkaniu był najważniejszym punktem trzydniowej wycieczki ale nie jedynym.
Pierwszego dnia w drodze do Władysławowa gdzie była nasza baza noclegowa odwiedziliśmy muzeum w Stutthofie, gdzie uczniowie poznali historię nazistowskiego obozu koncentracyjnego. Zwiedzanie muzeum było związane z faktem, iż w Sępopolu znajduje się pomnik poświęcony ofiarom niemieckiego nazizmu pomordowanym w podobozie Schippenbeil (Sępopol), a wieloletnią tradycją jest to, że nasi gimnazjaliści opiekują się tym pomnikiem. W czasie wycieczki odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc, m.in. latarnię morską na Helu, helskie stanowiska artyleryjskie, dom "do góry nogami" i Aleję Gwiazd Sportu we Władysławowie czy Groty Mechowskie. Oczywiście będąc nad morzem wychodziliśmy na długie spacery po plaży.

Zdjęcia...
Podsumowanie realizacji programu Bioróżnorodność.
Projekt realizowany jest w 10 krajach, w tym Polsce, dzięki współpracy z The Foundation for Enviromental Education (FEE), Toyota Fund for Europe (TFE) oraz Kew - the Royal Botanic Gardens.
Bioróżnorodność to ogromna rozmaitość i zróżnicowanie życia, które nas otacza i którego jesteśmy częścią, obejmujące wszystkie gatunki występujące na Ziemi, zarówno na lądzie, jak i w wodzie. Bez bioróżnorodności niemożliwe byłoby nasze życie na Ziemi, wpływa ona na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne czy chroni przed katastrofami naturalnymi. W dzisiejszym świecie zachowanie bioróżnorodności jest zagrożone za strony ludzi przez produkcję ogromnej ilości odpadów, niszczenie naturalnych habitatów, zmiany klimatu.
Zadaniem realizatorów programu w Zespole Szkolno- przedszkolnym w Sępopolu -dzieci z oddziałów przedszkolnych było stworzenie mapy terenów zielonych otaczających naszą szkołę. Następnie dzieci pogłębiały wiedzę na temat bioróżnorodności poprzez różnorodne zajęcia , obserwacje i warsztaty. Wynikiem naszej całorocznej pracy jest powstanie zielnika przyszkolnego herbarium. Podniósł się też poziom naszej wiedzy na temat fauny i flory przyszkolnych zielonych terenów.
nauczycielki oddziałów przedszkolnych

Zdjęcia...
Strona 1 z 11 1 2 3 4 > >>
Strefa rodzicaWspółpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


655719 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie