oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaGrudzień 19 2018 05:12:27
NASZA SZKOŁAStrona główna BIP
Witamy
Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu.

Nasz serwis korzysta z darmowego hostingu, dlatego powyżej pojawiają się reklamy, na które nie mamy wpływu.
Koncepcja pracy szkoły
Liczymy na Państwa obecność :)

Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza wszystkich Rodziców do udziału w aukcji lalek powstałych w ramach programu UNICEF - Wszystkie Kolory Świata. Licytacja odbędzie się w piątek 21 grudnia o godzinie 11.00 po przedstawieniu jasełkowym. Każdy może zaopiekować się wybraną lalką, a tym samym pomóc w zakupie szczepionek dzieciom z krajów Trzeciego Świata. Minimalny koszt to 10 zł.

W galerii prezentujemy poszczególne lalki. Wybór może okazać się trudny, bo wszystkie są piękne :)
Galeria ...
Podziękowanie
Wesołe kolędowanie z „Pozytywką”

10 grudnia 2018 r. w grupie elementarnej gościliśmy po raz kolejny muzyków z Agencji Artystycznej "Pozytywka" z Olsztyna. A że święta tuż, tuż opowieść muzyczna przeniosła nas w czas świętowania przy wigilijnym stole. Artyści przedstawili obrzędy i zwyczaje bożonarodzeniowe. Wspólnie z olsztyńską wokalistką p. Sarą Szymczak śpiewaliśmy kolędy. Od razu nastrój zrobił się świąteczny. Na zakończenie koncertu odbył się konkurs na najładniej zaśpiewaną kolędę. Spośród trójki drugoklasistów zwyciężył Eryk Dąbrowski.
Gratulujemy!

Opiekun grupy wiekowej: Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...
Mikołajkowy Konkurs Recytatorski

14 grudnia w Szkole Podstawowej w Ponikach odbył się Gminny Mikołajkowy Konkurs Recytatorski. Nasze przedszkole reprezentowało siedmioro uczestników, a III miejsce zdobyła Nikola Czajkowska. Wszystkie dzieci wykazały się nie lada odwagą występując przed tak liczną widownią. Gratulujemy zwycięzcom oraz wyróżnionym!

K. Ferdycz
Zdjęcia ...
Choinkowe szydełkowanie w klasie III a
Święta zbliżają się wielkimi krokami, nadszedł, więc czas na przygotowywanie ozdób świątecznych. Uczniowie klasy IIIa gościli na swoich zajęciach babcię Kaliny, p. Zofię Lisowską, która zajmuje się szydełkowaniem, jest to technika rękodzieła artystycznego. Pani Zofia zaprezentowała dzieciom swoje wytwory, a wśród nich były aniołki, serduszka, gwiazdki, śnieżynki. Szydełkowanie to stara i piękna sztuka, która kojarzy nam się przede wszystkim z serwetkami, a my poznaliśmy ją trochę z innej strony. Podczas warsztatów uczniowie poznali podstawy szydełkowania, każdy nauczył się robić łańcuszek, a przy tym uczył się cierpliwości i wiary we własne siły. Mama Kaliny zaproponowała również wykonanie świątecznych choinek z filcu. Przy wykorzystaniu kilku prostych materiałów można było osiągnąć bardzo ciekawe i różnorodne efekty. Zszywanie elementów filcu także było wielkim wyzwaniem dla niektórych uczniów, ale tutaj spieszyła z pomocą pani Irena-mama Kuby. Zajęcia przebiegały w atmosferze twórczej zabawy i satysfakcji z własnoręcznie wykonanych prac, każdy poczuł radość tworzenia i na pewno odkrył w sobie nowe uzdolnienia.
Mam nadzieję, że szydełkowa przygoda dopiero się rozpoczęła.
Dziękujemy naszym gościom za zaangażowanie i poświęcony nam czas.

Wychowawca: Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...
Poznajemy zawody – sprzedawca


Klasa I b w ramach zajęć edukacyjnych złożyła wizytę w sępopolskim sklepie Delikatesy Centrum Uczniowie zostali oprowadzeni po sklepie i mogli z bliska zobaczyć poszczególne działy: mięsny, rybny, stoisko owocowo- warzywne, stoisko z pieczywem a także artykuły mączne. Zobaczyły także regał z napojami oraz chemią. Był też czas na drobne zakupy, następnie kolejka do kasy i zapłata za towar. Była to bardzo ciekawa lekcja.

L. Basiukiewicz
Zdjęcia ...
Akcja SZLACHETNA PACZKA


SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA. Jako społeczność uczniowska po raz kolejny włączyliśmy się w realizację tego wyjątkowego przedsięwzięcia. W tym roku zdecydowaliśmy, że pomoc dotrze do dwójki starszych, samotnych małżonków - pani Ireny i pana Jana. Pan Jan cierpi z powodu poważnych chorób utrudniających codzienne funkcjonowanie, a pani Irena, mimo choroby męża, nie poddaje się i dzielnie stawia czoła codzienności.
Aby pomóc potrzebującym i sprawić, by na ich twarzach pojawił się długo wyczekiwany uśmiech, zorganizowaliśmy kilka akcji, podczas których zbierane były środki finansowe, żywność, artykuły przemysłowe, potrzebna odzież.
Jednym z zaplanowanych przez nas działań był szkolny kiermasz ciast. Ze sprzedaży przepysznych serników, babeczek, szarlotek i innych słodkości uzyskaliśmy taką kwotę, za którą mogliśmy kupić kuchenkę mikrofalową. Nasi darczyńcy, czyli uczniowie wraz ze swoimi rodzicami, hojnie wsparli organizowaną Szlachetną Paczkę, przekazując środki finansowe. Te z kolei mogliśmy przeznaczyć na zakup drobnego sprzętu AGD i odzieży. Innym niezwykle owocnym działaniem była zbiórka żywności w sępopolskich marketach. Do tego zadania bardzo chętnie włączyła się młodzież naszego gimnazjum. Aktywnie zachęcali mieszkańców do dodatkowych zakupów i zapełniania koszy tak potrzebnymi artykułami spożywczymi i środkami czystości. Dzięki zaangażowaniu młodzieży i mieszkańców Sępopola oraz okolic udało nam się zebrać to, co jest niezbędne, a czego na co dzień pani Irenie i panu Janowi po prostu brakuje.
Bardzo ciepło chcemy się wyrazić o tych, którzy codziennie przynosili osobiście różne artykuły, dzięki którym nadchodzące święta Bożego Narodzenia u pani Ireny i pana Jana będą czyste, pachnące i radosne. Na długo zapadnie nam w pamięci wielkie pakowanie. Duża liczba kartonów, kolorowy papier, zgrzyt taśmy klejącej, mnóstwo uśmiechów, roziskrzone spojrzenia - słowem pełna radość i duma z dobrze wykonanej pracy.
Szlachetna Paczka to wyjątkowe przedsięwzięcie, pełne pozytywnych emocji, niezwykle wzruszające. Ale Szlachetna Paczka to też ogrom pracy również zespołowej, duże poświęcenie, czas ...
Dlatego też bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy wspomogli akcję - rodzicom, nauczycielom, uczniom.
Dziękujemy za zaangażowanie, szlachetność i otwartość na drugiego człowieka. Cieszymy się, że razem z Wami możemy zmieniać świat na lepsze.

Społeczność uczniowska ZSP Sępopol
Monika Dąbrowska - Skwarek
Zdjęcia ...
W bartoszyckiej tapicerni Nova Mazur

29 listopada 2018 r. uczniowie klasy III a wybrali się na wycieczkę do tapicerni Nova Mazur Design w Bartoszycach, aby bliżej poznać etapy powstawania mebli wypoczynkowych. Zobaczyliśmy, że przygotowanie produkcji mebla tapicerowanego to długotrwały proces, który rozpoczyna się od ustalenia jego ogólnej koncepcji. Później projektanci sporządzają szkic mebla i na tej podstawie powstaje jego prototyp. Zwiedziliśmy wszystkie działy przedsiębiorstwa, w którym realizuje się produkcję sof i narożników. Zwiedzanie zaczęliśmy od stolarni, w której powstają elementy drewniane oraz te wykonane z płyt. Następnie przeszliśmy do działu montażu i oklejania. W dziale klejarni pracownik oklejał konstrukcję pianką i pokrywał ją owatą. W krajalni, szwalni i tapicerni zobaczyliśmy dalszy proces powstawania mebli. Tapicer otrzymał oklejony stelaż i przystąpił do tapicerowania. I tu mieliśmy niespodziankę, gdyż każdy z nas mógł spróbować swoich sił używając mechanicznego zszywacza do tapicerowania krzesła. W końcowym etapie produkcji mebel przechodzi kontrolę jakości, następuje proces pakowania i przekazania do magazynu. Tak przygotowane meble wędrują do sprzedaży.
Uczniowie wraz z wychowawcą dziękują mamie Kacpra za zaproszenie do tapicerni, a pani Mizerakowskiej za ciekawą wycieczkę po zakładzie pracy, dzięki której mogliśmy poznać różnorodne stanowiska pracy, na których krok po kroku powstają meble tapicerowane.

Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...
Zajęcia edukacyjne w sali "Ognik"


Uczniowie klasy II a 6 XII 2018 r. wyjechali do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach. Celem wyjazdu był udział uczniów w zajęciach edukacyjnych, prowadzonych przez funkcjonariuszy SP, które odbyły się w sali "Ognik". Na wstępie uczniowie byli miło zaskoczeni, gdyż zostali poproszeni o przebranie się w mundury strażackie, wówczas poczuli się prawdziwymi strażakami. Podczas zajęć uczniowie uczyli się prawidłowych zachowań w sytuacjach zagrożenia życia, do kogo należy zwracać się o pomoc i jak reagować w sytuacjach niebezpiecznych, obejrzeli filmy edukacyjne. Jeden z uczniów wcielił się w rolę świadka pożaru i zadzwonił do dyspozytora Straży Pożarnej zgłaszając zdarzenie. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się, jak niebezpieczny jest dwutlenek węgla oraz jak możemy się przed nim uchronić np. za pomocą czujek dymu. Uczniowie mieli okazję wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce, mogli wejść do zadymionego mieszkania na skutek palącego się garnka i kuchenki oraz właściwie zareagować. Miały także możliwość sprawdzenia, jak trudno oddycha się w takim pomieszczeniu.
Po zdanym egzaminie każdy uczeń otrzymał Certyfikat Małego Dzielnego Strażaka.

Wychowawca M.Płatek
Zdjęcia ...
Ważne rekrutacja do szkół średnich
Drodzy Rodzice uczniów klas VIII SP i III G bardzo prosimy o zapoznanie się z materiałami umieszczonymi na stornie MEN-u dotyczącymi rekrutacji rocznika 2019/2020. Wystarczy kliknąć poniższy link:

Materiały dotyczące rekrutacji
Wycieczka pierwszoklasistów.

Uczniowie klas pierwszych udali się do W- M Glass w Bartoszycach. Celem wycieczki było poznanie sposobu obróbki szkła.
W trakcie wycieczki uczniowie zapoznali się ze sposobem powstawania szkła meblowego. Mieli możliwość zobaczenia fazowania i szlifowania szkła oraz luster. Zobaczyli także w jaki sposób hartuje się szkło oraz etapy jego malowania. Dowiedzieli się także jaką funkcję w zakładzie spełnia grafik komputerowy. Mieli możliwość sprawdzenia czy łatwo jest rozbić szkło hartowane.
Wspólnie spędzony czas przyniósł wiele radości oraz nowych doświadczeń .

Lucyna Basiukiewicz

Zdjęcia ...
Strona 1 z 5 1 2 3 4 > >>
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1460156 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie