oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaLuty 09 2016 23:23:01
NASZA SZKOŁA


Strona główna BIP
Witamy
Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu.

Nasz serwis korzysta z darmowego hostingu, dlatego powyżej pojawiają się reklamy, na które nie mamy wpływu.
Koncepcja pracy szkoły
Konto Rady Rodziców
Informujemy, że można dokonywać wpłat składek na Radę Rodziców na konto 93 8855 0004 2004 0976 4816 0001
Podsumowanie I semestru u gimnazjalistów
8.02.2106 roku odbył się apel grupy wiekowej gimnazjum podczas, którego podsumowano sytuację dydaktyczno- wychowawczą w I semestrze roku szkolnego 2015/2016.
Najwyższą średnią ocen uzyskała klasa I a - 3,62. Klasa otrzymała dyplom i słodycze.

Indywidualnie najwyższą średnią ocen poszczycić się może uczeń klasy III b Bartosz Jusiak - 5,81, na drugim miejscu jest uczeń klasy I a Aleksander Piluk -5,77, a na trzecim uczennica klasy II a Natalia Kurapiewicz - 5,64.
Łącznie uczniów którzy osiągnęli średnią 4,5 i więcej w Gimnazjum jest 21.

Średnia frekwencja szkoły to 90%. Najwyższą uzyskali uczniowie klasy II b - 92%. Uczniowie w nagrodę otrzymali dyplom i puchar przechodni.
100% frekwencję w gimnazjum ma 7 osób: Patryk Archacki Ia, Sebastian Ladziński Ib, Patryk Dąbrowski IIb, Eliza Pasiecznik IIb, Jan Siekierzycki IIb, Michał Zyśk IIb, Natalia Łokuciejewska IIIa.

Mamy nadzieję, że liczba uczniów aktywnie pochłaniających wiedzę wzrośnie i na koniec roku szkolnego będziemy mogli poszczycić się znaczną ilością świadectw z czerwonym paskiem.

Zdjęcia ...

Biblioteka szkolnaBiblioteka szkolna zaprasza do odwiedzin w czasie ferii zimowych- 2 lutego 2016 r. w godzinach 9.00-15.00.
Przyjdźcie i zobaczcie jakie mamy nowości. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.
Poznajemy biblitekę

Uczniowie klasy II b promując czytelnictwo 11 I 2016 r. odwiedzili Miejsko-Gminną Bibliotekę
w Sępopolu. Podczas zajęć bibliotecznych, uczniowie przypomnieli sobie podstawowe pojęcia związane z biblioteką, wysłuchali wybranej książki, mieli również okazję wcielić się w postacie bajkowe. Dowiedzieli się co to znaczy, że biblioteka jest publiczna, jakie zadanie spełniają alfabetyczne zakładki na regałach i co zrobić by zostać czytelnikiem tej biblioteki. Doskonale wiedzieli, jak należy zachować się w bibliotece i jakich zasad należy przestrzegać, by książka nie zniszczona wróciła po przeczytaniu. Na zakończenie wizyty każdy uczeń otrzymał drobny upominek oraz książeczki do klasowej biblioteczki.
Dziękujemy paniom Danucie Cybuli i Grażynie Wojtkiewicz za zaproszenie.
M.Płatek

Zdjęcia ...
Rozwijanie czytelnictwa w młodszych grupach wiekowych
"Rok ma dwanaście miesięcy" - taki tytuł miało przedstawienie przygotowane przez klasę II SP pod opieką p. M. Płatek.
Dzieci zachęcone do sięgania po różnorodne gatunki literackie w ostatnim czasie skupiły się na poezji dla dzieci. Szczególnie zainteresował ich wiersz , który uczy a także utrwala nazwy miesięcy oraz pór roku. Drugoklasiści wpadli na pomysł aby w nawiązaniu do tego wiersza przygotować przedstawienie dla młodszych kolegów. Pięknie przebrani i bardzo dobrze przygotowani mali aktorzy wystąpili przed grupami przedszkolnymi dając im wspaniałą lekcję powtórzeniową. Swoją postawą i pasją do książek zachęcili najmłodsze dzieci do częstszego sięgania po literaturę dziecięcą.
Nauczycielki grup przedszkolnych

Zdjęcia ...
XII Przegląd Jasełek Bożonarodzeniowych w M-GOK w Sępopolu

W niedzielę, 17 stycznia 2016r. uczniowie klas trzecich naszej szkoły wzięli udział w XII Gminnym Przeglądzie Jasełek Bożonarodzeniowych pod patronem Burmistrza Sępopola.
W Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Sępopolu w sali widowiskowej oprócz naszego zespołu spotkały się uczniowskie grupy teatralne reprezentujące szkoły z terenu gminy Sępopol: z Dzietrzychowa i z Wiatrowca.
Pod kierunkiem swoich wychowawców uczniowie zaprezentowali przedstawienia jasełkowe. Nasza inscenizacja miała tytuł ,,Betlejemski cud". Dzieci bardzo przeżywały swój występ na scenie. Pomimo wielkiej tremy poradziły sobie znakomicie. Dały z siebie wszystko.
W części końcowej spotkania, pani Burmistrz Sępopola Irena Wołosiuk, podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie przedstawień i wszystkim zespołom wręczyła pamiątkowe statuetki za udział w przeglądzie.

Wychowawcy dziękują uczniom za wspaniały występ publiczny, zaś rodzicom za trud włożony w przygotowanie strojów.

Za udostępnienie zdjęć dziękujemy p. Julicie Dziełak z M-GOK w Sępopolu.

K. Wierzbowska, J. Kwiecińska

Zdjęcia ...
Dzień Projektów


Tuż przed feriami nasi uczniowie drugich klas Gimnazjum zaprezentowali rówieśnikom podczas Dnia Projektów efekty swoich prac, które powstały w wyniku realizacji projektów edukacyjnych.
W tym roku szkolnym gimnazjaliści wybrali następujące tematy:
1. Chcę kupić komputer, który wybrać?
2. "Mam cię w nosie papierosie" - czyli o szkodliwości palenia.
3. Coca cola, red bull, sprite - pić czy nie pić?
4. 966-2016 Chrzest Polski początkiem nowego życia narodu.
5. W jaki sposób gimnazjaliści spędzają czas wolny?
6. Czasy PRL-u nie są mi obce.
7. Chemicznie o miłości.
8. Jak i ile czasu spędza statystyczny gimnazjalista przed komputerem?

Wszystkie zespoły zyskały akceptację komisji. Szkolne jury szczególnie wyróżniło dwa projekty "Mam cię w nosie papierosie" - czyli o szkodliwości palenia i Chemicznie o miłości za wykorzystanie tematu i oryginalność prezentacji . Wszystkim zespołom gratulujemy.
Młodsi koledzy mogą brać z Was przykład.

Zdjęcia ...
Ogłoszenie
Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Sępopolu
ogłasza, że z powodu planowanego wyłączenia prądu przez Zakład Energetyczny
26 stycznia 2016 r. nie będzie czynne przedszkole oraz sekretariat szkoły.

Projekt edukacyjny „Woda”
W dniach 11-15.01.2016 r. w naszym przedszkolu realizowany był projekt edukacyjny "Woda", którego celem było zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczania wód oraz przyswojenie i zastosowanie w praktyce wiedzy dotyczącej roli wody w przyrodzie i życiu człowieka. Powyższy projekt zrodził się pod wpływem zainteresowań dzieci przyrodą oraz występującymi w pobliżu Sępopola rzekami. W trakcie jego trwania dzieci poszukiwały odpowiedzi na interesujące je zagadnienia związane z wodą.
W czasie trwania projektu skupiliśmy się przede wszystkim na następujących treściach:
- Obieg wody w przyrodzie
- Woda w organizmie człowieka
- Sposoby oczyszczania wody
- Eksperymenty z wodą

Projekt dawał dzieciom możliwość budowania w sobie poczucia współodpowiedzialności za środowisko przyrodnicze, a podjęte działania służyły odkryciu tajemnic wody takich jak: parowanie, skraplanie, rozpuszczalność substancji w wodzie, stany skupienia wody, czystość wody, podjęta została również problematyka racjonalnego gospodarowania zasobami wody.
Realizacja projektu dostarczyła wszystkim dzieciom niezapomnianych wrażeń, a także dała możliwość własnego rozwoju.

Zdjęcia ...
Będziemy czytać!
Czytanie różnorodnych tekstów dzieciom, wyzwala więź między nimi i czytającym jak również wpływa na wzrost czytelnictwa wśród dzieci. Mając to na uwadze uczniowie klas pierwszych odwiedzili Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Sępopolu.
W trakcie wizyty dowiedziały się w jaki sposób wypożycza się książki i jak należy o nie dbać. Poznały także terminy: księgozbiór i katalog. W trakcie wizyty oglądały mnóstwo książek ulokowanych w poszczególnych działach. Rozwiązywały też zagadki dotyczące ich ulubionych bohaterów. Największa radość sprawiło uczniom przebieranie się za różne postacie z bajek. Dla uczniów była to kolejna, ale nie ostatnia wizyta w bibliotece.
Dziękujemy pani Danucie Cybuli za ciekawą lekcję. Wychowawcy i uczniowie klas I.

Zdjęcia ...
Zajęcia otwarte – „Stokrotka"Aby dziecko rozwijało się prawidłowo, musi mieć zapewniony dopływ wielomodalnych informacji, a więc wielozmysłowego pobudzania przez różnorodne bodźce. Doznania dotykowe, ruchowe (kinestetyczne), związane ze zmysłem równowagi są potrzebne dziecku już w okresie prenatalnym, a tym bardziej w dalszym okresie jego życia po urodzeniu. Jak bardzo ważną role odgrywa ruch we wspomaganiu rozwoju psychoruchowego dziecka, dowiedzieli się rodzice dzieci uczęszczających do oddziału "Stokrotka" na zajęciach otwartych pt. "Metody ruchu rozwijającego - metoda Weroniki Sherborn". Wspólne ćwiczenia i zabawy dostarczyły zarówno dzieciom, rodzicom jak i babciom wiele radości.
L. Basiukiewicz

Zdjęcia ...
Strona 1 z 5 1 2 3 4 > >>
Strefa rodzicaWspółpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


582052 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie