oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaKwiecień 18 2015 05:19:31
NASZA SZKOŁA


Strona główna BIP
Witamy
Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu.

Nasz serwis korzysta z darmowego hostingu, dlatego powyżej pojawiają się reklamy, na które nie mamy wpływu.
Koncepcja pracy szkoły
Pies przyjacielem człowieka

W ramach realizowanego projektu edukacyjnego dla dzieci 4-letnich pt. "Pies przyjacielem człowieka" w grupie przedszkolnej w środę 08. 04. 2015r. odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem straży granicznej i jego psem tropiącym - Erykiem. Nasz gość w bardzo ciekawy i dostępny dla przedszkolaków sposób opowiedział o opiekowaniu się swoim psem, o sposobie jego karmienia, o dbaniu o jego zdrowie i kondycję oraz o zadaniach psa na służbie. Funkcjonariusz pokazał tresurę psa, na ile pozwalały warunki w sali. Spotkanie dostarczyło dla dzieci wielu niezapomnianych wrażeń, skończyło się wspólnym zdjęciem oraz zaproszeniem przedszkolaków na dni otwarte w maju w straży granicznej.
Następnego dnia w czwartek 09. 04. 2015r. dzieci odbyły wycieczkę do lecznicy dla zwierząt. Lekarz weterynarii w interesujący sposób zapoznał dzieci z chorobami psów oraz sposobami ich leczenia. Ponadto pokazał przedszkolakom lekarstwa służące w zwalczaniu nosówki u psów, kleszczy czy zapobieganiu zachorowania na wściekliznę.
W piątek 10.04.2015r. bylismy w bibliotece miejsko-gminnej, wypożyczyliśmy pozycje książkowe związane z przerabianym tematem o psach, a pani bibliotekarka przeczytała dzieciom opowiadanie o psach "Pięciopsiaki".
W sklepie spożywczym pani ekspedientka pokazała nam różnego rodzaju karmę, którą ludzie kupują dla swoich piesków.
W przedszkolu założyliśmy kącik okolicznościowy /pluszaki - pieski/, w którym zgromadzone zostały różne rasy psów. Cieszy się on ogromnym zainteresowaniem przedszkolaków.

Zdjęcia...
Litter Less - śmieci mniej


Wiosna to najlepszy czas na działania ekologiczne. Porządkujemy swoje najbliższe domowe i szkolne otoczenie. Nie zawsze jednak mamy świadomość tego co dzieje się z zebranymi przez nas odpadami. W szkole uczymy się o konieczności segregowania odpadów ale teoria często nie idzie w parze z konkretnymi działaniami. Aby to zmienić uczymy się myśleć przyszłościowo i globalnie. Zdobywamy więc wiedzę na temat ochrony środowiska i podejmujemy konkretne działania w tym kierunku. Dowodem na to jest spotkanie i zajęcia warsztatowe przeprowadzone przez przedstawicielkę nowo powstającego Zakładu Utylizacji Odpadów w Olsztynie, które odbyło się 14.04. 2015 r.w grupach "0"; i klasach I- III SP. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat korzyści płynących z segregacji odpadów i konieczności utylizacji zużytych baterii. Nasi uczniowie mieli też okazję zadać nurtujące ich pytania na temat procesu biodegradacji śmieci pozostawionych np. w lesie, parku czy nad wodą.
Dorota Wobolewicz

Zdjęcia...
Gminny Konkurs Ekologiczny


Mali strażnicy przyrody - autor nieznany

Dziś ekologia modne słowo,
Przyrodę wszyscy chcemy mieć zdrową.
Jej strażnikami się ogłaszamy,
od dziś przyrodzie my pomagamy!


W ramach realizacji zadań do międzynarodowej kampanii Litter Less, wyznaczyliśmy sobie cel. Ograniczenie ilości śmieci zalegających w najbliższym otoczeniu naszej szkoły oraz dbałość o czystość nabrzeży Łyny. Czystość wody w rzece też nie jest nam obojętna. Jednak aby działania ekologiczne wypływały z potrzeby serca a tym samym stały się skuteczne i inspirowały do takich działań szersze środowisko, musimy mieć wiedzę na temat tego , po co to robimy i kto na tym zyska. W związku z tym 13.04 2015r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny pod hasłem: "Czysta woda to skarb". W konkursie udział brały dzieci z grup "0" naszej gminy. Dzieci poprzez zabawę sprawdziły swoją wiedzę teoretyczną. Mogły też wykazać się umiejętnościami praktycznym w trakcie konstruowania prowizorycznej oczyszczalni. Mimo konkursowej rywalizacji wszyscy uczestnicy bawili się wybornie, a ich aktywność nagrodzona została nagrodami w postaci gier edukacyjnych, które będą miłą pamiątką przypominającą, że od tej chwili są już Małymi Strażnikami Przyrody.
Organizatorki konkursu: H. Petrecka-Wrzosek i D. Wobolewicz

Zdjęcia...
Wybierzmy!


Regulamin przyznawania Tytułu Ucznia Otwartego Serca
Miło nam...


Miło nam poinformować, iż Kapituła Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł doceniła udział naszych uczniów w jesiennym konkursie na film i prezentację "Pokażcie się". Dyplomy laureatów konkursu "Pokażcie się!"w kategorii film otrzymali: Paulina Wasiecka, Justyna Zych, Bartosz Jusiak i Szymon Czerwonka, w kategorii prezentacja : zespół z klasy IV a oraz zespół supersiostry ( Weronika i Maria Stankiewicz z Alicją Młyńską). Mam nadzieję, że udział w konkursie przyniósł Wam wiele radości i satysfakcji. Życzę dalszych sukcesów w konkursach nowej edycji, które ruszą już w maju.

Dyplomy w zakładce SUKCESY, zapraszamy do ich obejrzenia
Jesteśmy dumni ...

25 marca 2015 r. odbyły się eliminacje powiatowe XXXVIII edycji Ogólnopolskiego Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

Do tegorocznej edycji turnieju przystąpiło 14 uczestników, którzy okazali się najlepsi w poszczególnych eliminacjach gminnych.


Serdecznie gratulujemy naszym uczniom: Maciejowi Jarzynce, który zajął II miejsce w kategorii szkół podstawowych i Bartoszowi Jusiakowi zdobywcy I miejsca w kategorii gimnazjum.

Bartek będzie reprezentował nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w Orzyszu 29 kwietnia 2015 r.
Oczywiście trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!
Gratulacje!

Serdecznie gratulujemy naszym tegorocznym laureatom i finalistom wojewódzkich konkursów przedmiotowych:

Aleksandrowi Pilukowi kl. VI b SP - laureatowi Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Przyrody

Bartoszowi Jusiakowi kl. II B G - laureatowi Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki, laureatowi Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii i finaliście Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki

Ewelinie Rosickiej kl. III b G - laureatce Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie

Jakubowi Krzyszkowskiemu kl. II a G- laureatowi Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii


Gratulacje składamy również Rodzicom i nauczycielom przygotowującym.
Życzymy dalszych sukcesów!
Życzenia
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych
składamy wiosenne życzenia,
aby w czas Święta Paschy w Waszych
rodzinach zagościła radość
i wielka nadzieja odradzającego się życia.
Niech Zmartwychwstanie Pańskie,
napełni Was spokojem i wiarą,
da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

Społeczność ZSP w Sępopolu
Światowy Dzień Wody

23 marca 2015r. klasa Ib SP wzięła udział w spotkaniu w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej z okazji Światowego Dnia Wody. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, mieli możliwość obserwacji doświadczeń z wodą i wyciągania wniosków, rozwiązywali zagadki, słuchali wiersza J. Papuzińskiej ,,Chora rzeka". Dyskutowali w grupach o znaczeniu wody dla ludzi, zwierząt i roślin, mieli okazję utrwalenia wiadomości na temat obiegu wody w przyrodzie. Dzieci poprzez zabawę poszerzyli swoją wiedzę na temat wody oraz uświadomili sobie jak ważna jest ona w życiu człowieka.

Dziękujemy p.D. Cybuli i G.Wojtkiewicz za zaproszenie i zorganizowanie zajęcia

Zdjęcia...
Zajęcia teatralne

"Teatr to magia, teatr to czary,
Miejsce niezwykłe, aż nie do wiary"


Takim właśnie czarom poddały się dzieci z grupy Oa i Ob naszej szkoły. W marcu brały one udział w zajęciach teatralnych uzupełniających wiedzę o teatrze w ramach realizowania programu nauczania. Już na samym początku dzieci były zaskoczone, bo w drzwiach ukazała się pani bibliotekarka przebrana za czarodziejkę. Nie zabrakło zatem podstawowych atrybutów każdego aktora: kostiumu, rekwizytu czy makijażu. Mali uczniowie wykazali się wiedzą o teatrze zdobytą już podczas swoich zajęć a dzięki zorganizowanemu spotkaniu mogli ją wzbogacić i utrwalić. Dzieci brały również udział w zabawach, które umożliwiały im wcielanie się w różne role: były drzewem, kamykiem, zwierzątkiem, księciem, naśladowały także różne dźwięki. Ponadto w celu uatrakcyjnienia tego magicznego spotkania mali uczniowie wykonywali kukiełki z plastikowych łyżeczek, które ożywały w ich rękach, aby przez chwilę móc wystąpić na scenie wśród widzów.

Zdjęcia...
W poszukiwaniu świątecznego nastroju...Uczniowie najmłodszej grupy wiekowej 17 marca wybrali się do Kętrzyna, aby poznać wspaniałą atrakcję Warmii i Mazur, gdzie od wielu lat Firma Doroszko jest producentem szklanych ozdób choinkowych i wielkanocnych. Podczas odwiedzin Konsulatu mieliśmy możliwość poznania jak powstają słynne na cały świat ozdoby choinkowe i wielkanocne oraz poznaliśmy ich proces produkcyjny. Bacznie obserwowaliśmy pokaz dmuchania bombek, ptaków i kształtek, zwiedziliśmy galerię oraz wzięliśmy udział w warsztatach dekorowania. Niektórzy mogli spróbować swoich sił w wydmuchiwaniu ze szkła własnej ozdoby szklanej, a następnie uczyliśmy się ją dekorować różnymi sposobami. Własnoręcznie ozdobione bombki pozostały naszą pamiątką z Konsulatu.

K. Wierzbowska

Zdjęcia ...
Strona 1 z 10 1 2 3 4 > >>
Strefa rodzicaWspółpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


511301 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie