oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaLipiec 27 2016 03:06:44
NASZA SZKOŁA


Strona główna BIP
Witamy
Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu.

Nasz serwis korzysta z darmowego hostingu, dlatego powyżej pojawiają się reklamy, na które nie mamy wpływu.
Koncepcja pracy szkoły
Podręczniki na rok szkolny 2016/2017
Podręczniki do klas I-V Szkoły Podstawowej i I-II Gimnazjum zapewnia szkoła i uczniowie otrzymają je we wrześniu. Natomiast uczniowie klasy VI SP i III G muszą podręczniki zakupić.

Wykaz podręczników do klasy VI SP i III G
Wakacje


"Za dni kilka - o tej porze
będę witać polskie morze.
Bo najbardziej mi się marzy
żeby bawić się na plaży.

A ja chciałbym dotknąć chmury
i dlatego jadę w góry.
Razem z mamą, razem z tatą
w górach lubię spędzać lato."Drodzy Uczniowie, życzymy Wam, aby czas wakacji był okazją do należnego odpoczynku, Był dla Was czasem wytchnienia i okazją do przeżycia wspaniałych przygód, pełne nowych wrażeń.
Nie zapominajcie jednak o bezpieczeństwie, zdrowiu i przestrzeganiu zasad dobrego wychowania.
Do zobaczenia we wrześniu :)
Tak zakończyliśmy ....
Dobiegł końca rok szkolny 2015/2016. Zakończyliśmy go uroczystymi akademiami. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z poszczególnych uroczystości:

Pożegnanie szóstoklasistów
Pożegnanie uczniów klas III Gimnazjum
Zakończenie roku szkolnego 2015/2016
Sukces przedszkolaków

Nasze przedszkole przystąpiło do organizowanego przez Goniec Bartoszycki konkursu plastycznego pod hasłem "Bezpieczne wakacje", który miał na celu kształtowanie postaw zapewniającym dzieciom bezpieczeństwo w czasie letniego wypoczynku.
28 czerwca odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród. Laureaci wyłonieni w naszej grupie to:

I miejsce Krzysztof Kondej
II miejsce Oliwia Runiewicz
III miejsce Lena Grudzień.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem upominków dla wszystkich uczestników oraz rozmową z Panią Policjantką, która ostrzegała dzieci przed czyhającymi na nie zagrożeniami. Jednakże największą nagrodą jest fakt, że wybrane przez jury prace umieszczone zostaną w kolorowance wydanej przez "Goniec Bartoszycki", oraz zostaną opublikowane na stronie internetowej www.bartoszyce.wm.pl w relacji z wydarzenia.
Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że za rok będziemy mieli okazję jeszcze raz zaprezentować swoje umiejętności plastyczne na forum powiatu.


Zdjęcia...
Pożegnania nadszedł czas"Dzieciństwo ma zaledwie kilka lat
i krótkie spodnie w kratkę.
Na twarzy uśmiech, we włosach wiatr,
A w buzi czekoladkę."
Czas leci nieubłaganie i te dzieci, które jeszcze niedawno przekraczały po raz pierwszy progi przedszkola, 22 czerwca oficjalnie żegnały się ze swoją grupą wiekową.
Uroczystość rozpoczęła się od uroczystego wręczenia upominków i dyplomów naszym przedszkolakom, następnie przenieśliśmy się na stanicę gdzie czekał na nas rozpalony grill i pyszne kiełbaski. Nie obyło się oczywiście bez zawodów sportowych, które przyniosły nam moc emocji i radości.
Pożegnania zawsze są trudne, ale to pożegnanie zawiera w sobie obietnice przygody jaką jest przecież dorastanie. Dlatego ze wzruszeniem w sercach, ale i uśmiechem na ustach, życzymy Wam drogie pięciolatki - POWODZENIA !
B. Kondej

Zdjęcia ...
Pożegnanie w najmłodszej grupie wiekowej


21 czerwca 2016 r. cała społeczność najmłodszej grupy wiekowej spotkała się na uroczystym apelu, aby pożegnać trzecioklasistów z grupy elementarnej. To spotkanie miało wyjątkowy charakter, gdyż po raz ostatni byliśmy w takim gronie. Od nowego roku szkolnego ci uczniowie będą już w czwartej klasie. Młodsi koledzy - uczniowie klas drugich pod opieką swoich wychowawców p. I. Kuniej i p. M. Płatek - przygotowali część artystyczną, podczas której życzyli swoim starszym kolegom samych sukcesów już w nowej grupie wiekowej.
Po części artystycznej trzecioklasiści otrzymali od swoich młodszych kolegów upominki, a wychowawczynie piękny kwiat róży w dowód podziękowania za troskę, opiekę, zrozumienie i wzrastania w wiedzę. Trzecioklasistom życzymy powodzenia w nowej grupie wiekowej i mamy nadzieję, że będą powracać myślami do tych pierwszych lat spędzonych z nami.
Spotkanie w tak szerokim gronie było również okazją do przeprowadzenia pogadanki dotyczącej bezpiecznych wakacji. Funkcjonariusz policji aspirant p. Radosław Kubkowski uświadomił uczniom na jakie zagrożenia mogą być narażeni w czasie letniego wypoczynku, omówił sposoby unikania niebezpiecznych sytuacji. Dzieci dowiedziały się, jakie mogą ponieść konsekwencje z niedozwolonych zachowań oraz zapoznały się z zasadami, które należy przestrzegać, aby wakacje były bezpieczne i udane.
Spotkanie było również okazją do nagrodzenia uczniów, którzy zostali laureatami organizowanych konkursów w II semestrze. Na uwagę zasługują uczniowie, którzy odnieśli sukcesy w konkursach przedmiotowych: z języka angielskiego, z matematyki ,,Łamigłówki mądrej główki", z języka polskiego: czytanie ze zrozumieniem i znajomości lektur. Duża grupa uczniów otrzymała tytuł Przyjaciela Przyrody za udział w zbiórce plastikowych nakrętek i zużytych baterii.
Wszystkim wyróżnionym gratulujemy!

K. Wierzbowska

Zdjęcia ...

Dzień Języków Obcych

21 czerwca odbył się w naszym gimnazjum Dzień Języków Obcych, którego organizatorami byli nauczyciele języków obcych. Rywalizowały ze sobą drużyny języka angielskiego, języka niemieckiego i języka rosyjskiego, w których skład wchodzili uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich gimnazjum.
Uczniowie nastawieni byli na dobrą zabawę, która miała zachęcić do nauki języków. Odbyły się różne konkursy, za które jury w składzie: pani dyrektor Irena Bujalska- ekspert języka rosyjskiego, pani wicedyrektor Emila Deleżuch - ekspert języka angielskiego oraz ksiądz Janusz Kuskowski - ekspert języka niemieckiego, przyznawało punkty.
Uczniom towarzyszyły różnorodne konkurencje oraz dobry nastrój. Była muzyka, układanie puzzli, taniec. Potrzebna była również wiedza, nie tylko ta zdobyta na lekcjach, uczestnicy musieli się też zmierzyć z tłumaczeniem wyrazów na język obcy oraz wykazać się znajomością alfabetu, rozpoznać postaci polityki, sportu, literatury, podać największe miasta, kto sprawuje rządy w danym państwie itd.
Zwycięzcami z poszczególnych języków okazali się uczniowie klas trzecich. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i dobrej zabawy podczas nauki języków obcych.


Zdjęcia ...

Wycieczka pierwszoklasistów

14. 06. 2016r. uczniowie klas pierwszych udali się do Teatru Lalek w Olsztynie na spektakl pt. "Zielony wędrowiec". Uczniowie obejrzeli opowieść o tolerancji i różnorodności. Historia ta zawiera banalne w swej prostocie, a jednak jakże ważne przesłanie - Szanuj innych od siebie. Sami nie bójcie się być sobą. Spełniajcie swoje marzenia.
Wyjazd do Teatru Lalek z całą pewnością możemy zaliczyć do udanych , dał uczniom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.
L. Basiukiewicz

Zdjęcia...
Klasa II b na Dzikim Zachodzie
8 VI 2016r. uczniowie klasy IIb odwiedzili miasteczko westernowe w Mrągowie. Kowboj powitał uczniów i wprowadził ich w świat i klimat Dzikiego Zachodu. Grupa z przewodnikiem zwiedziła miasteczko poznając historię, kulturę, a także styl życia osadników amerykańskich. Wódz ,,Szary Wilkr1; zapoznał uczestników z historią i kulturą Indian. Dowiedzieli się również jak wyglądał transport w tamtych czasach i zwiedzili: ranczo farmera, muzeum historyczne, biuro sheriffa, bank, saloon. Uczniowie brali udział w grach i zabawach, strzelali z łuku. Oglądali pokazy: indiańskie , tańca country, władania rewolwerami i szablą, konne kaskaderskie. Uczniowie mieli okazję nauczyć się tańca country i indiańskiego.
Dzieci zadowolone i w dobrych humorach wróciły do domu. Wycieczka dostarczyła uczniom wiele wrażeń, z pewnością długo będą mieli co wspominać.

M. Płatek

Zdjęcia...
Parada Postaci Literackich
"Zapraszamy do naszej bajki" to jedno z haseł pierwszej szkolnej parady postaci literackich, która 10 czerwca przeszła ulicami Sępopola. Tego dnia z naszej szkoły zaczęli wychodzić najróżniejsi bohaterowie książek. Nie zabrakło Czerwonych Kapturków, księżniczek, książąt, skrzatów i oczywiście czarownic. Ten barwny korowód swój przemarsz uatrakcyjniał śpiewem i propagowaniem zalet czytania książek. Paradę miłośników literatury, a zwłaszcza bajek, zakończył konkurs na najciekawszą postać literacką. Wyboru 3 najciekawiej przepranych postaci musiały dokonać nauczycielki, które również zadbały o swój bajkowy wizerunek. Czarownice i bocian Kajtek do nagród wytypowały Piotrusia Pana z grupy przedszkolnej, Czerwonego Kapturka z klasy II B SP i księżniczkę z kl. IV B, która nie mogła się wyspać z powodu ziarenka grochu. To pierwsza taka impreza w naszej szkole, mamy zatem nadzieję, że w przyszłym roku również nie zabraknie chętnych do uczestnictwa w paradzie i pomysłów na jej przeprowadzenie.

M. Rynkiewicz

Zdjęcia...
Rodzinny Piknik Edukacyjny

W słoneczną sobotę 4 czerwca r. nasza społeczność bawiła się na Rodzinnym Pikniku Edukacyjnym. Był on połączony z obchodami XVIII Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny pod hasłem "Tu zaczyna się wszystko".
Piknik ze względu na różnorodność przygotowanych atrakcji: przede wszystkim pokazów doświadczeń i eksperymentów, konkursów, turniejów, stoisk dawał możliwość zabawy i radości dla całych rodzin. Na festynowej scenie wystąpili chętni uczniowie, którzy prezentowali swoje pasje wokalne, taneczne. Mogliśmy zobaczyć i przedszkolaków, i uczniów szkoły podstawowej, i gimnazjalistów.
Duże ożywienie publiczności wzbudziły popisy w Klasowym Turnieju na małą formę teatralną. W tym roku była to prezentacja ulubionej lektury. Zwycięzcą konkursu została klasa VI a.
Na korcie przy stadionie miejskim rozegrano mecz pożegnania w piłkę nożną klas szóstych. Chętne duety natomiast mogły sprawdzić się w boules, a najmłodsi w indywidualnym albo rodzinnym torze przeszkód. Odbył się również Turniej Mikstów Siatkarskich. Jak co roku najwięcej emocji wzbudziły wśród najmłodszych rozgrywki w dwa ognie. Zwycięzcami tej zaciętej rywalizacji zostali uczniowie klasy III b. Oczywiście na wszystkim zwycięzców czekały nagrody.
Atrakcją festynową okazały się Międzyklasowe Zawody Strażackie zorganizowane przy pomocy Powiatowej Straży Pożarnej i miejscowej OSP. Rywalizowały ze sobą 4-osobowe mieszane drużyny gimnazjalistów. Zwyciężył zespół klasy I a. Chłonni atrakcji uczniowie wzięli udział w grze terenowej pod hasłem "Rodzina i nauka".
Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty poprowadzone przez firmę "Roboty i spółka", gdzie chętni uczniowie mogli poeksperymentować lub zbudować własnego robota. Każdy uczestnik pikniku mógł wcielić się w postać Einsteina i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Pasjonaci modelarstwa wzięli natomiast udział w warsztatach konstruowania maszyn latających. O godzinie 13-tej mogliśmy podziwiać efekty ich pracy, obserwując wznoszące się nad stadionem różnobarwne latawce. Uczestnicy pikniku chętnie też oglądali pokaz sprzętu Straży Granicznej.
Jak każdego roku zainteresowaniem cieszyło się stoisko przygotowane przez zerówkowiczów we współpracy z Nadleśnictwem Bartoszyce, na którym prezentowano działania ekologiczne naszej szkoły i można było nabyć biżuterię wykonaną przez dzieci i rodziców z surowców wtórnych. W trakcie imprezy przeprowadzony został też plebiscyt na najoryginalniejszy stój ekologiczny . Najwięcej głosów otrzymała kreacja przygotowana przez klasę IV b.

Piknik zgromadził wielu gości, mieszkańców gminy Sępopol, stadion miejski zapełnił się publicznością i uczestnikami o całym przekroju wiekowym. Na wszystkich którzy przybyli i wytrwali czekała nasza specjalność - grochówka z kotła.
Dni Rodziny w Sępopolu należy zaliczyć do udanych. Po raz kolejny były one okazją do owocnych inicjatyw, umocniły przeświadczenie, że wartością nadrzędną dla każdego człowieka jest rodzina. Pokazały, że nauka może być zabawą. Zintegrowały społeczność szkolną i lokalną, przyniosły wiele satysfakcji dla organizatorów, uczestników zawodów i konkursów, prezentujących swoje umiejętności i zdolności.

Dziękujemy wszystkim przyjaciołom, darczyńcom oraz instytucjom, którzy pomogli nam w organizacji tegorocznego Rodzinnego Pikniku Edukacyjnego.
Zdjęcia...
Strona 1 z 11 1 2 3 4 > >>
Strefa rodzicaWspółpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


693433 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie