oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaSierpień 21 2018 13:37:49
NASZA SZKOŁAStrona główna BIP
Witamy
Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu.

Nasz serwis korzysta z darmowego hostingu, dlatego powyżej pojawiają się reklamy, na które nie mamy wpływu.
Koncepcja pracy szkoły
Ogłoszenie
Ogłaszam rekrutację uzupełniającą do Przedszkola Samorządowego w Sępopolu na rok szkolny 2018/2019.
Wydawanie i przyjmowanie wniosków o przyjęcie dziecka (kandydata) do Przedszkola Samorządowego w Sępopolu od 8 sierpnia 2018r. do 22 sierpnia 2018r. w godzinach pracy sekretariatu 8.00 - 15.00.


Dyrektor ZSP w Sępopolu

Zasady rekrutacji uzupełniającej ...
Wakacje :)
Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim
Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły. Nauczycielom, Pracownikom naszej szkoły oraz Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.

Spotykamy się 3 września o 2018 r.:)
Działo się ... czyli koniec roku


W ostatnich dniach roku szkolnego 2017/2018 wiele się działo.
Za nim rozstaliśmy się wyróżnionym uczniom podczas Gali Najlepszy z Najlepszych wręczone zostały Nagrody Burmistrza. Uzyskali je:

Szkoła Podstawowa
Aleksandra Kozieł - VI b
Patrycja Włodarczyk - VII a
Piotr Szyndler - VII a

Gimnazjum:
Oliwia Wziątek r11; II a
Zuzanna Pycko - III a
Weronika Stankiewicz - III a
Dominika Orłowska -III a
Maciej Jarzynka - III a
Aleksander Piluk - III a
Rafał Tucki - III a
Jakub Narkun - III b
Sebastian Baroszewicz r11; III b

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Jak zakończyliśmy ten rok szkolny? Oczywiście uroczystymi akademiami: z okazji zakończenia danego III etapu edukacji i roku szkolnego. Podczas tych uroczystości podsumowano osiągnięcia uczniów oraz przyznano tytuły. I tak "Najlepszym Absolwentem Gimnazjum została Weronika Sankiewicz, Uczniem roku w Szkole Podstawowej Piotr Szyndler, a w Gimnazjum Zuzanna Pycko. Nagrodę za najwyższy wynik z egzaminu gimnazjalnego otrzymał Aleksander Piluk.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy...

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tych uroczystości:

Zakończenie klas III Gimnazjum

Zakończenie roku szkolnego
,,Jeszcze tylko parę chwilek…”

Pod takim hasłem przebiegał dzień 19 czerwca w najmłodszej grupie wiekowej. A był to dzień pełen wrażeń. Na drugiej godzinie lekcyjnej najmłodsi mieli spotkanie z funkcjonariuszami Policji i Straży Granicznej dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji. Funkcjonariusz policji uświadomił uczniom na jakie zagrożenia mogą być narażeni w czasie letniego wypoczynku, omówił sposoby unikania niebezpiecznych sytuacji. Dzieci dowiedziały się, jakie mogą ponieść konsekwencje z niedozwolonych zachowań oraz zapoznały się z zasadami, które należy przestrzegać, aby wakacje były bezpieczne i udane. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Sępopola objaśnili dzieciom zasady bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami. Przy udziale psa tropiącego zaprezentowali jak obronić się przed atakiem psa.
Po krótkiej przerwie i złapaniu oddechu odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy pierwszej i drugiej pod opieką swoich wychowawczyń p. Marii Płatek i p. Krystyny Wierzbowskiej, podczas którego pożegnano trzecioklasistów z grupy elementarnej. Po części artystycznej trzecioklasiści otrzymali od swoich młodszych kolegów upominki, zaś nauczyciele i personel obsługi piękną różę w dowód podziękowania za troskę i opiekę. Trzecioklasistom życzymy powodzenia w nowej grupie wiekowej i mamy nadzieję, że będą powracać myślami do tych pierwszych lat spędzonych z nami.
Podczas uroczystości pani dyrektor wręczyła nagrodę uczennicy klasy III a - Oliwii Pierzchanowskiej za uzyskanie najwyższego wyniku w Teście standaryzowanym w klasie III SP. Nagrodzono również uczniów, którzy zostali laureatami konkursu ortograficznego i języka angielskiego oraz uczniów, którzy w II semestrze w Punktowym Systemie Oceniania Zachowania zdobyli najwyższą liczbę punktów: z kl. I a - Wiktoria Roman, z kl. II a - Kacper Strojny, z kl. III a - Zuzanna Wojnowska, z kl. III b - Kacper Szczerba.

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy!

K. Wierzbowska

Zdjęcia ...
Dzień Języków Obcych

W dniu 19 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych.
Uczniowie zaprezentowali przed społecznością szkolną swoje zdolności i umiejętności w zakresie języka angielskiego i języka niemieckiego. Wszyscy uczestnicy spotkania mieli okazję do wspólnego śpiewania piosenek a w oparciu o przedstawioną prezentację został przeprowadzony krótki quiz ze słodkimi nagrodami.
Dopełnieniem spotkania był poczęstunek na stoisku, na którym serwowano herbatę wraz ze słodkimi smakołykami kojarzącymi się z Anglią i Niemcami.

J. Kwiecińska

Zdjęcia ...
Sukces w konkursie informatycznym
Miło nam poinformować, że nasz uczeń Aleksander Piluk wygrał wojewódzki konkurs informatyczny "Szlakiem Mikołaja Kopernika".
Wyniki konkursu i zdjęcia

Gratulujemy Alkowi!!!
Zachęcamy jednocześnie innych uczniów do zgłębiania tajników informatyki. Konkurs ma być cykliczny, więc w nowym roku szkolnym będzie szansa dla ...
a może dla Ciebie?
List Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018
List Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018.
Jest sukces :)


Uczniowie Gimnazjum po raz drugi zwyciężyli w Ogólnopolskim Konkursie pod patronatem Ministerstwa Finansów - "Finansoaktywni. Misja: Budżet: Ogarniamy wydatki. W tym roku laureatami zostali Weronika Stankiewicz, Dominika Orłowska i Rafał Tucki. Ich pomysł na inwestycję w ramach budżetu obywatelskiego pod nazwą Gubertówka znalazł się w 10 najlepszych w kraju, a w 5 w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum, spośród 180, które wzięły udział w konkursie. Gimnazjaliści zostali zaproszeni na uroczystą galę do Warszawy. W stolicy, w Ministerstwie Finansów uczniowie zaprezentowali siebie i swój pomysł. Po uroczystym wręczeniu nagród przez Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów Pawła Cybulskiego uczniowie spotkali się z ambasadorem programu z youtuberem Kaluchem i zwiedzili Centrum Pieniądza. Pobyt w Warszawie dostarczył im niesamowitych wrażeń i przeżyć. Jesteśmy dumni i serdecznie gratulujemy!

E. Deleżuch

Zdjęcia ...
Letni obóz naukowy w Kulce


W dniach od czwartego do ósmego czerwca 36 uczestników projektu Aktywny w gimnazjum- przedsiębiorczy w życiu wzięło udział w letnim obozie naukowym w Kulce. Młodzież miała możliwość uczestniczenia w wielu warsztatach naukowych i zajęciach integracyjnych. Zajęcia terenowe przekazały szeroką wiedzę na temat przeżycia człowieka w ekstremalnych warunkach. Uczniowie podczas gry Świetliki poznali nocną trasę wykonując zagadkowe zadania. Był dreszczyk emocji i wyprawy do lasu z niespodzianką. W trakcie przyrodniczej wyprawy do lasu poznali zasady zachowania się w nim i dowiedzieli się w jaki sposób jest prowadzona gospodarka leśna. W ramach zajęć rekreacyjno-sportowych spróbowali swoich sił w mini regatach kajakowych, wzięli udział w krótkim kursie samoobrony, sprawdzili swoje zdolności utrzymania równowagi. Pokonali strach i zmierzyli się z potężną siłą grawitacji. Rywalizowali w grupach podczas zajęć integracyjnych. Rozwijali swoje zdolności detektywistyczne, wyciągali z nich wnioski i prowadzili na ich podstawie dochodzenie. Przy pomocy wykrywacza metali znaleźli drogę do skarbu, wymagało to od uczniów myślenia strategicznego oraz współpracy w grupie. Korzystali z map i kompasu podczas zwiadu terenowego, wyznaczali punkty charakterystyczne podczas poruszania się w terenie. Odkrywali niesamowite tajemnice z dziedziny nauki i techniki przeprowadzając ciekawe doświadczenia przyrodnicze, chemiczne i matematyczne. Zabierali głos w dyskusji pod hasłem "Graffiti"- sztuka czy przejaw wandalizmu?. Stworzyli w małych grupach swoje logo. Niezapomniane chwile były przy wielkim ognisku,wspólnych grach i zabawach integracyjnych. Najnowsza muzyka pozwoliła nam potańczyć, pośpiewać i spędzić miło czas. Pobyt w Kulce dostarczył nam niezapomnianych wrażeń i długo pozostanie w naszej pamięci.

K. Gawerska, M. Wolińska- Łosiewicz, E. Wójcik

Zdjęcia ...
"Mali stażacy"

8.06.2018 r uczniowie klasy II a, III a i III b udali się na wycieczkę do PSP w Bartoszycach. Dbanie o bezpieczeństwo swoje oraz innych jest jednym z celów podstawy programowej. Uczeń powinien wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia, pożaru oraz do kogo zwrócić się o pomoc. Dlatego celem naszego wyjazdu do PSP było poznanie specyfiki pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru ich pracy, zapoznanie uczniów z wyposażeniem wozów, a także kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych.
W trakcie wycieczki uczniowie mieli możliwość włożyć mundur małego strażaka i w nim uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa pożarowego. Podczas zajęć poruszane były następujące zagadnienia :
- zagrożenia pożarowe w domu, przedszkolu czy szkole,
- zasady alarmowania służb ratowniczych,
- zasady ewakuacji,
- postępowanie podczas pożaru,
- przedstawienie zagrożeń pożarowych na obszarach leśnych,
- odbył się także pokaz rodzajów umundurowania oraz narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy strażaków.
Na zakończenie każdy uczeń otrzymał Certyfikat - Dzielny mały strażak, a także odblaskowy breloczek. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.
Dziękujemy pani Natalii Rostkowskiej za zaproszenie do PSP i zorganizowanie spotkania ze strażakami.

Lucyna Basiukiewicz

Zdjęcia ...
Las i jego tajemnice
Uczniowie klasy II a, III a i III b udali się na wycieczkę edukacyjną do Leśnictwa "Sokołów" w Grudzie. Dzięki uprzejmości pana Mateusza Wrony mieliśmy możliwość przejścia ścieżką przyrodniczo-edukacyjną, na której ustawione są barwne tablice informujące o zjawiskach w lesie i gospodarce leśnej, opisane są zagadnieniom z zakresu ochrony, hodowli i użytkowania lasu. Las, w którym przebiega trasa ścieżki, charakteryzuje się wielką różnorodnością gatunków drzew, krzewów i roślin runa. Między innymi występują tu wiekowe dęby szypułkowe, dęby czerwone, lipy, osiki, brzozy, drzewa iglaste. Uczniowie mieli możliwość dotknąć korę, zobaczyć różnice między liściem osiki, lipy czy leszczyny, zobaczyli niszczącą rolę kornika. Jak poinformował nas pan leśniczy, w lesie żyją także ssaki kopytne, a ich tropy mogliśmy zobaczyć na leśnej ścieżce.
Dziękujemy panu Mateuszowi za interesujący przekaz informacji, gdyż była to dla dzieci bardzo ciekawa lekcja przyrody.

Lucyna Basiukiewicz

Zdjęcia ...
Strona 1 z 11 1 2 3 4 > >>
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1383938 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie