oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaWrzesień 25 2016 05:36:41
NASZA SZKOŁA


Strona główna BIP
Witamy
Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu.

Nasz serwis korzysta z darmowego hostingu, dlatego powyżej pojawiają się reklamy, na które nie mamy wpływu.
Koncepcja pracy szkoły
2. PKO Bieg Charytatywny

W minioną słoneczną sobotę 5-osobowa grupa nauczycieli z naszej szkoły wzięła udział w 2. PKO Biegu Charytatywnym, który był zorganizowany w Lidzbarku Warmińskim. Celem zmagań było wybieganie jak największej liczby okrążeń w czasie 1 godziny. Dlaczego? Każde stadionowe kółko było przeliczane na obiady dla potrzebujących dzieci. A zatem szczytny cel, ale i chęć pokonywania własnych ograniczeń dawały impuls do niepoddawania się i walki o każda sekundę, każde 400m. I tak nasza ekipa w składzie: Franciszek Maszota, Monika Dąbrowska-Skwarek, Irena Bujalska, Dorota Bieńkowska, Olga Bilitiuk ( wg kolejności startowej) wybiegała 32 obiady. Jeżeli do tej liczby doliczymy okrążenia 70 zespołów startujących w Lidzbarku W., to uzyskamy sumę 2621 obiadów. Podobne wyniki osiągnięto jeszcze w 11 miejscach w Polsce.


Bardzo sprawna organizacja imprezy, wszechobecna sportowa atmosfera, podgrzewana komentarzem Maćka Kurzajewskiego i całkiem dobry rezultat naszej początkującej ekipy dają nadzieję i chęć do uczestnictwa w kolejnych przedsięwzięciach, w których liczy się cel i idea pomagania. Każdy z nas ma potrzebę, żeby coś od siebie dać, a formuła biegu pozwala w bardzo prosty sposób zaangażować się w pomoc.

Zdjęcia...
Światowy Dzień Orderu Uśmiechu21 września przypada Światowy Dzień Dziecięcego Orderu Uśmiechu, Z tej okazji Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak przesyła list, do lektury którego zapraszamy.

Przeczytaj...
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 1 września 2016
8.00 - Msza Święta
9.00 - Akademia na posesji przy głównym budynku szkoły
9.30 - Spotkania z wychowawcami w klasach

Szkoła Podstawowa
1 a p. K. Wierzbowska sala 3
2 a p. L. Basiukiewicz sala 4
2 b p. H. Petrecka - Wrzosek sala 12
3 a p. I. Kuniej sala 11
3 b p. M. Płatek sala 16
4 a p. M. Wolińska-Łosiewicz sala 20
4 b p. B. Morawska-Typa sala 8
5 a p. J. Maszota sala 10
5 b p. A. Podlaszuk sala 5
6 a p. K. Dytkiewicz sala 15

Gimnazjum
I a p. K. Gawerska sala 9
I b p. M. Dąbrowska - Skwarek sala 7
II a p. E. Wójcik sala 21
II b p. E. Piorun sala 14
III a p. A. Szyndler sala 6
III b p. F. Maszota sala 13


Uzupełniająca rekrutacja do Przedszkola Samorządowego
OGŁOSZENIE

Ogłaszam rekrutację uzupełniającą do Przedszkola Samorządowego w Sępopolu na rok szkolny 2016/2017.
Wydawanie i przyjmowanie „Wniosków o przyjęcie dziecka (kandydata) do Przedszkola Samorządowego w Sępopolu od 8 sierpnia 2016. do 22 sierpnia 2016r. w godzinach pracy sekretariatu 8.00 – 15.00
(Na podstawie Zasad rekrutacji uzupełniającej z 8 sierpnia 2016).
Dyrektor ZSP w Sępopolu
mgr I. Bujalska
Podręczniki na rok szkolny 2016/2017
Podręczniki do klas I-V Szkoły Podstawowej i I-II Gimnazjum zapewnia szkoła i uczniowie otrzymają je we wrześniu. Natomiast uczniowie klasy VI SP i III G muszą podręczniki zakupić.

Wykaz podręczników do klasy VI SP i III G
Klasa II b na Dzikim Zachodzie
8 VI 2016r. uczniowie klasy IIb odwiedzili miasteczko westernowe w Mrągowie. Kowboj powitał uczniów i wprowadził ich w świat i klimat Dzikiego Zachodu. Grupa z przewodnikiem zwiedziła miasteczko poznając historię, kulturę, a także styl życia osadników amerykańskich. Wódz ,,Szary Wilkr1; zapoznał uczestników z historią i kulturą Indian. Dowiedzieli się również jak wyglądał transport w tamtych czasach i zwiedzili: ranczo farmera, muzeum historyczne, biuro sheriffa, bank, saloon. Uczniowie brali udział w grach i zabawach, strzelali z łuku. Oglądali pokazy: indiańskie , tańca country, władania rewolwerami i szablą, konne kaskaderskie. Uczniowie mieli okazję nauczyć się tańca country i indiańskiego.
Dzieci zadowolone i w dobrych humorach wróciły do domu. Wycieczka dostarczyła uczniom wiele wrażeń, z pewnością długo będą mieli co wspominać.

M. Płatek

Zdjęcia...
Parada Postaci Literackich
"Zapraszamy do naszej bajki" to jedno z haseł pierwszej szkolnej parady postaci literackich, która 10 czerwca przeszła ulicami Sępopola. Tego dnia z naszej szkoły zaczęli wychodzić najróżniejsi bohaterowie książek. Nie zabrakło Czerwonych Kapturków, księżniczek, książąt, skrzatów i oczywiście czarownic. Ten barwny korowód swój przemarsz uatrakcyjniał śpiewem i propagowaniem zalet czytania książek. Paradę miłośników literatury, a zwłaszcza bajek, zakończył konkurs na najciekawszą postać literacką. Wyboru 3 najciekawiej przepranych postaci musiały dokonać nauczycielki, które również zadbały o swój bajkowy wizerunek. Czarownice i bocian Kajtek do nagród wytypowały Piotrusia Pana z grupy przedszkolnej, Czerwonego Kapturka z klasy II B SP i księżniczkę z kl. IV B, która nie mogła się wyspać z powodu ziarenka grochu. To pierwsza taka impreza w naszej szkole, mamy zatem nadzieję, że w przyszłym roku również nie zabraknie chętnych do uczestnictwa w paradzie i pomysłów na jej przeprowadzenie.

M. Rynkiewicz

Zdjęcia...
Rodzinny Piknik Edukacyjny

W słoneczną sobotę 4 czerwca r. nasza społeczność bawiła się na Rodzinnym Pikniku Edukacyjnym. Był on połączony z obchodami XVIII Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny pod hasłem "Tu zaczyna się wszystko".
Piknik ze względu na różnorodność przygotowanych atrakcji: przede wszystkim pokazów doświadczeń i eksperymentów, konkursów, turniejów, stoisk dawał możliwość zabawy i radości dla całych rodzin. Na festynowej scenie wystąpili chętni uczniowie, którzy prezentowali swoje pasje wokalne, taneczne. Mogliśmy zobaczyć i przedszkolaków, i uczniów szkoły podstawowej, i gimnazjalistów.
Duże ożywienie publiczności wzbudziły popisy w Klasowym Turnieju na małą formę teatralną. W tym roku była to prezentacja ulubionej lektury. Zwycięzcą konkursu została klasa VI a.
Na korcie przy stadionie miejskim rozegrano mecz pożegnania w piłkę nożną klas szóstych. Chętne duety natomiast mogły sprawdzić się w boules, a najmłodsi w indywidualnym albo rodzinnym torze przeszkód. Odbył się również Turniej Mikstów Siatkarskich. Jak co roku najwięcej emocji wzbudziły wśród najmłodszych rozgrywki w dwa ognie. Zwycięzcami tej zaciętej rywalizacji zostali uczniowie klasy III b. Oczywiście na wszystkim zwycięzców czekały nagrody.
Atrakcją festynową okazały się Międzyklasowe Zawody Strażackie zorganizowane przy pomocy Powiatowej Straży Pożarnej i miejscowej OSP. Rywalizowały ze sobą 4-osobowe mieszane drużyny gimnazjalistów. Zwyciężył zespół klasy I a. Chłonni atrakcji uczniowie wzięli udział w grze terenowej pod hasłem "Rodzina i nauka".
Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty poprowadzone przez firmę "Roboty i spółka", gdzie chętni uczniowie mogli poeksperymentować lub zbudować własnego robota. Każdy uczestnik pikniku mógł wcielić się w postać Einsteina i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Pasjonaci modelarstwa wzięli natomiast udział w warsztatach konstruowania maszyn latających. O godzinie 13-tej mogliśmy podziwiać efekty ich pracy, obserwując wznoszące się nad stadionem różnobarwne latawce. Uczestnicy pikniku chętnie też oglądali pokaz sprzętu Straży Granicznej.
Jak każdego roku zainteresowaniem cieszyło się stoisko przygotowane przez zerówkowiczów we współpracy z Nadleśnictwem Bartoszyce, na którym prezentowano działania ekologiczne naszej szkoły i można było nabyć biżuterię wykonaną przez dzieci i rodziców z surowców wtórnych. W trakcie imprezy przeprowadzony został też plebiscyt na najoryginalniejszy stój ekologiczny . Najwięcej głosów otrzymała kreacja przygotowana przez klasę IV b.

Piknik zgromadził wielu gości, mieszkańców gminy Sępopol, stadion miejski zapełnił się publicznością i uczestnikami o całym przekroju wiekowym. Na wszystkich którzy przybyli i wytrwali czekała nasza specjalność - grochówka z kotła.
Dni Rodziny w Sępopolu należy zaliczyć do udanych. Po raz kolejny były one okazją do owocnych inicjatyw, umocniły przeświadczenie, że wartością nadrzędną dla każdego człowieka jest rodzina. Pokazały, że nauka może być zabawą. Zintegrowały społeczność szkolną i lokalną, przyniosły wiele satysfakcji dla organizatorów, uczestników zawodów i konkursów, prezentujących swoje umiejętności i zdolności.

Dziękujemy wszystkim przyjaciołom, darczyńcom oraz instytucjom, którzy pomogli nam w organizacji tegorocznego Rodzinnego Pikniku Edukacyjnego.
Zdjęcia...
Gminny konkurs pożarniczy

18 marca 2016 roku nasi uczniowie uczestniczyli w Gminnym Konkursie Wiedzy Pożarniczej. W tym roku w eliminacjach powiatowych będą nas reprezentować Bartosz Jusiak i Justyna Zych w kategorii szkół gimnazjalnych. Gratulujemy!!!
Zdjęcia
Konto Rady Rodziców
Informujemy, że można dokonywać wpłat składek na Radę Rodziców na konto 93 8855 0004 2004 0976 4816 0001
Życzenia


"Jest taki zmierzch wśród grudniowych, zimnych dni,
kiedy w noc gwiazda na niebie lśni.
Wigilii czas każe nam u stołu stać, łamać opłatek, razem trwać.
A kiedy już ta pierwsza z gwiazd zaświeci nam spoza chmur,
dzieje się cud co w każdym z nas, umie zburzyć jego własny mur".

Mieszkańcom Miasta i Gminy Sępopol, wszystkim przyjaciołom szkoły,uczniom i ich rodzicom
radosnych, spokojnych, zdrowych i upływających w rodzinnej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia
oraz szczęśliwego Nowego Roku
życzy
Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
Strona 1 z 2 1 2 >
Strefa rodzicaWspółpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


775911 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie