oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaStyczeń 20 2017 00:32:23
NASZA SZKOŁAStrona główna BIP
Witamy
Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu.

Nasz serwis korzysta z darmowego hostingu, dlatego powyżej pojawiają się reklamy, na które nie mamy wpływu.
Koncepcja pracy szkoły
To jest teatrTo jest teatr.
A teatr jest po to,
żeby wszystko było inne niż dotąd.


Uczniowie klasy Va w ramach lekcji języka polskiego mieli możliwość poznania wiadomości dotyczących teatru, a także ich praktycznego zastosowania. Ich zadaniem było przygotowanie krótkiego przedstawienia teatralnego na podstawie tekstu W. Chotomskiej "Legenda o warszawskim Bazyliszku". Zaczęli od przydziału ról, a następnie przeszli do ustalania kostiumów i rekwizytów. Zdecydowali się na maski teatralne. W szkolnej bibliotece rozpoczęły się zmagania piątoklasistów z bandażem gipsowym, który musiał wylądować na ich twarzach, aby powstał odlew. Co niektórzy stracili trochę włosów, bo zaschniętą maskę ściągali z przyklejoną grzywką. Efekt był zaskakujący, więc stał się rekompensatą za poniesione straty. Uczniowie na kolejnych zajęciach ozdabiali swoje maski zgodnie z przydzielonymi rolami- nie zabrakło zatem Bazyliszka, przekupki, cebularki czy garncarki i żołnierzy. Gąbki, skrawki firanek i tasiemki tchnęły życiem w gipsowe odlewy. Zwieńczeniem teatralnej pracy była inscenizacja. Dzieląc się na dwie grupy, uczniowie mogli oglądać swoich kolegów i koleżanki, a potem wspólnie podzielić się wrażeniami i uwagami na temat swoich występów.
Maski można oglądać w szkolnej bibliotece.

M. Rynkiewicz

Zdjęcia ...

Starsi młodszym
W nawiązaniu do rozpoczętego Nowego Roku uczniowie klasy IIb zaprezentowali grupom przedszkolnym inscenizację "Proszę państwa oto rok". Celem tej inscenizacji było utrwalanie nazw miesięcy i cech charakterystycznych każdego z nich, a także rozwijanie talentów uczniów i ich zainteresowań. Dziękuję rodzicom zaangażowanym w przygotowanie strojów do tego przedstawienia

H. Petrecka -Wrzosek

Zdjęcia ...
Świątecznie u pięciolatków

W grupie pięciolatków zwieńczeniem ubiegłego roku była premiera Świątecznego Przedstawienia, w czasie którego najmłodsi wcielili się w różne postaci oraz przygotowały specjalny taniec. Nie obeszło się bez słodkiego poczęstunku oraz wspólnej zabawy.

B.Kondej

Zdjęcia ...
U Świętego Mikołaja

Klasa pierwsza oraz klasy drugie odwiedziły Wioskę Świętego Mikołaja mieszczącą się nad jeziorem Tajty w okolicach Giżycka. W chwili zaparkowania autokaru od razu przywitały nas Elfy -pomocnicy Mikołaja i wprowadziły w magię zbliżających się świąt. Uczniowie wzięli udział w wielu atrakcjach; Świąteczne Rodeo z niesfornym reniferem, przygotowanie świątecznych przysmaków w Cukierni Pani Mikołajowej. Brali udział w interaktywnym przedstawieniu Elfi Teatr. Dzieci spędziły również czas w Pracowni Elfów, gdzie uczestniczyły w warsztatach plastycznych wykonując świąteczne ozdoby. Uczniowie mogli także pobawić się w Gwiazdkowym Placu Zabaw, przejść przez Gwiazdkowy Komin.
Był to dzień niezapomnianych wrażeń.

L. Basiukiewicz

Zdjęcia ...
Jedzmy odpowiedzialnie
W roku szkolnym 2016/ 2017 Zespół Szkolno- Przedszkolny przystąpił do międzynarodowego projektu" Jedzmy odpowiedzialnie". Projekt wspiera Eko-Szkoły z dziewięciu krajów Unii Europejskiej w podejmowaniu bardziej odpowiedzialnych decyzji dotyczących żywności. Ponieważ nasze wybory kształtują świat! Czy dokonywane przez nas każdego dnia wybory wpływają na środowisko naturalne, ochronę praw człowieka oraz poprawę jakości życia w społeczeństwie? I co wspólnego powyższe pytania mają z żywnością?
Szacuje się, że przed 2050 r. będziemy potrzebowali wyżywić blisko cztery razy więcej ludzi niż sto lat temu. Z tego punktu widzenia, żywność już nie jest tylko sprawą indywidualną. To, co jemy każdego dnia, jakich dokonujemy wyborów, ma bezpośredni i pośredni wpływ na klimat, zużycie naturalnych zasobów, takich jak woda, czy ziemia, jak również na zdolność wyżywienia ludności w naszym kraju i na całym świecie.
CELE PROJEKTU
Edukacja dla zrównoważonego stylu życia - realizując działania dotyczące odpowiedzialnej konsumpcji żywności, tworzymy nowe rozwiązania
Uczniowie wprowadzają zmianę - wprowadzając małe zmiany w swoim otoczeniu wywieramy wpływ na skalę globalną
Zaangażowanie rodziców - angażując rodziców wprowadzamy zmiany dotyczące odpowiedzialnej konsumpcji we własnych gospodarstwach domowych
Włączenie społeczności lokalnej - włączając w działania ekspertów, kucharzy, rolników, aktywistów mamy szersze oddziaływanie - chwalimy się dobrymi przykładami działań podejmowanych przez Eko Szkoły uczestniczące w projekcie
Publikacja materiałów - w realizacji założeń projektu pomogą nam udostępnione publikacje i inne materiały dydaktyczne


W Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Sępopolu badaniem ankietowym objętych zostało 50 uczniów oraz ich rodzice.

Oto wyniki.

Jasełka u najmłodszych

We wtorek, 20 grudnia w grupie 3-4 latków odbyło się spotkanie opłatkowe oraz jasełka z udziałem rodziców. Przedszkolaki przedstawiły historię narodzenia Jezusa, z pełnym zaangażowaniem wcieliły się w swoje role, śpiewały kolędy, składały świąteczne życzenia. Piękne stroje, scenografia bożonarodzeniowej stajenki, świątecznie nakryte stoły z poczęstunkiem, a przede wszystkim wspólne śpiewanie kolęd wprowadziły niezwykle miły i świąteczny nastrój oraz ciepłą atmosferę wśród gości. Na zakończenie spotkania wszyscy złożyli sobie wzajemnie świąteczne życzenia. Wigilie klasowe odbyły się również w klasach I-III oraz w grupie 5-latków i 6-latków.

Zdjęcia ...
ŻyczeniaPrzy wigilijnym stole
Łamiąc opłatek święty,
Pomnijcie, że dzień ten radosny
W miłości jest poczęty;
Że, jako mówi wam wszystkim
Dawne, odwieczne orędzie,
Z pierwszą na niebie gwiazdą
Bóg w waszym domu zasiędzie.
Sercem go przyjąć gorącym,
Na ścieżaj otworzyć wrota.
Oto, co czynić wam każe
Miłość, największa cnota.
A twórczych pozbawił się ogni,
Sromotnie zamknąwszy swe wnętrze,
Kto z bratem żyje w niezgodzie,
Depcąc orędzie najświętsze.
Wzajemne przebaczyć winy,
Koniec położyć usterce,
A z walki wyjdzie zwycięsko
Walczące narodu serce.

Jan KasprowiczNa zbliżające się Święta
pragniemy złożyć życzenia
przeżywania Bożego Narodzenia
w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze.
Kolejny zaś rok niech będzie czasem pokoju
oraz realizacji osobistych zamierzeń.


Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu
Jasełka

W atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wprowadzili nas uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej. Wspólnie z wychowawczyniami p. Ireną Kuniej i p. Marią Płatek zaprezentowali całej społeczności szkolnej i zaproszonym gościom tradycyjne polskie jasełka. Serdecznie dziękujemy wszystkim aktorom i wokalistom zarówno tym młodym jak i nieco starszym :)

W trakcie uroczystości Samorząd Uczniowski ogłosił wyniki świątecznych konkursów: Klasa VI a zdobyła nagrodę za najbardziej udekorowaną świątecznie klasę. Wyróżnione zostały równieć klasa Va i II B Gimnazjum. Natomiast Amelia Czajka z klasy II a Gimnazjum została wyrózniona za znajomość tradycji świątecznych. Serdecznie gratulujemy.

Zdjęcia ...

W świątecznym klimacie
16 XII 2016r. uczniowie kl.III b SP wyjechali na wycieczkę do Kętrzyna. Odwiedzili Konsulat Świętego Mikołaja, gdzie zapoznali się z procesem powstawania szklanych ozdób. Samodzielnie dmuchali bombki oraz je ozdabiali według własnej inwencji twórczej. Napisali listy do Mikołaja, odwiedzili muzeum ozdób i podziwiali pomieszczenia z pięknymi wystrojami świątecznymi. Uczniowie także zwiedzili kętrzyński zamek. Uczestniczyli w zajęciach na temat dawnych i obecnych zwyczajów i obrzędów bożonarodzeniowych obchodzonych na Warmii i Mazurach. Obejrzeli wystrój dawnej chaty i dowiedzieli się czym zajmowali się mieszkańcy w przeszłych czasach.
Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele radości i wrażeń.

M.Płatek

Zdjęcia ...

Mikołajkowy Konkurs Recytatorski


15 grudnia grupa reprezentantów z naszego Przedszkola wzięła udział w Mikołajkowym Konkursie Recytatorskim w Ponikach. Duży sukces odniosła Gabrysia Szerejko zajmując II miejsce. Zwyciężczyni oraz wszystkim biorącym udział serdecznie gratulujemy.

B. Kondej

Zdjęcia...

Mikołajki w bibliotece

Czy na pewno wszystko wiemy o Świętym Mikołaju? Swoją wiedzę na temat tej postaci mogły sprawdzić dzieci, które brały udział w zajęciach organizowanych w szkolnej bibliotece. Pomocnice świętego Mikołaja i pani bibliotekarki przygotowały dla uczniów tekst literacki dotyczący bohatera 6 grudnia, a do niego zestaw pytań sprawdzających znajomość treści. Okazało się, że byli to aktywni słuchacze, toteż udzielali prawidłowych odpowiedzi. Aby- po tak wyczerpującym skupieniu- nieco rozruszać uczestników zajęć, biblioteczne śnieżynki przeprowadziły zabawę ruchową typu "sałatka owocowa", która została nieco zmodyfikowana na potrzeby zajęć, zatem przybrała nazwę "choinkowe ozdoby". Kolejną niespodzianką spotkania stało się tajemnicze pudło z prezentami od Świętego Mikołaja. Odgadywanie zawartości pojemnika- oczywiście tylko po dotyku- przyniosło dzieciom wiele radości. Na ich twarzach pojawił się wyraz zaskoczenia, gdy już oficjalnie wyjęli ukryte przedmioty. Najbardziej rozbawiły je zakamuflowane skarpetki. Podsumowaniem zajęć stało się wspólne wykonanie Mikołaja, który obecnie ozdabia bibliotekę i wprowadza czytelników w świąteczny nastrój.

M. Rynkiewicz
Zdjęcia ...


Strona 1 z 6 1 2 3 4 > >>
Strefa rodzicaWspółpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


901607 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie