oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaMaj 27 2015 23:37:29
NASZA SZKOŁA


Strona główna BIP
Witamy
Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu.

Nasz serwis korzysta z darmowego hostingu, dlatego powyżej pojawiają się reklamy, na które nie mamy wpływu.
Koncepcja pracy szkoły
ZAPRASZAMY!
RAZEM PO ZDROWIE!

RAZEM PO ZDROWIE!
Pod takim hasłem 20.05.2015r. w naszej szkole odbyły się MISTRZOSTWA GMINY W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM. Była to kolejna impreza sportowa zorganizowana w ramach programu "Trzymaj formę'. Młodzi lekkoatleci startowali w czterech konkurencjach: biegu na 60 m , skoku w dal, rzucie piłeczką palantową, biegu na 600 m - dziewczęta, biegu na 1000 m - chłopcy. Na wynik szkoły składały się końcowe rezultaty 5 najlepszych zawodników w czterech konkurencjach lekkoatletycznych. Naszą szkołę reprezentowały: w kat. dziewcząt: Edyta Widnicka, Gabrysia Rogozińska, Sandra Roman, Paulina Bloch, Gabrysia Kubicka, Oliwia Jurkiewicz, Ola Bójko. W kat. chłopców:Marcin Polkowski, Mateusz Skorupski, Karol Stelmach, Szymon Lech, Maciek Skorupski.
A oto nasze sukcesy:
kat. dziewcząt
I miejsce - SP Sępopol
II miejsce- SP Dzietrzychowo
III miejsce -SP Poniki
IV miejsce- SP Wiatrowiec

kat. chłopców:
I miejsce - SP Sępopol
II miejsce- SP Dzietrzychowo
III miejsce -SP Poniki
IV miejsce- SP Wiatrowiec

Wyniki indywidualne dziewcząt i chłopców:
Najlepsza zawodniczka- Aleksandra Opalewska- SP Dzietrzychowo
Najlepszy zawodnik- Szymon Lech -SP Sępopol

Zdjęcia ...
Wycieczka do Zawodowej Straży Pożarnej w Bartoszycach


20 maja dzieci z grup "0" uczestniczyły w wycieczce do Zawodowej Straży Pożarnej w Bartoszycach. Wyjazd ten dał dzieciom możliwość bezpośredniego kontaktu ze strażakami w ich miejscu pracy. Dzieci zwiedziły więc Komendę Straży Pożarnej . Oglądały nowoczesne wozy strażackie oraz te pojazdy, które już nie uczestniczą w akcjach pożarniczych. Strażacy przeprowadzili pogadankę na temat zachowania w sytuacji zagrożenia, zademonstrowali dzieciom przykładową rozmowę telefoniczną świadka wypadku ze służbami ratowniczymi. Była to też okazja na utrwalenie numerów alarmowych. Wycieczka ta sprawiła dzieciom wiele przyjemności ale też była wyjazdową lekcją z bezpieczeństwa.
H. Petrecka - Wrzosek; D. Wobolewicz

Zdjęcia ...
„Magiczna książeczka’


W najmłodszej grupie elementarnej odbyło się przedstawienie profilaktyczne
pt: "Magiczna książeczka" wystawione przez Studium Artystyczne Teatr i Animacja - "SMYK". Głównym celem było uświadomienie uczniom zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania z komputera, internetu i telefonu komórkowego. Poznali także pozytywny wpływ nowoczesnych technologii komunikacyjnych i informacyjnych oraz jak ważną rolę powinna odgrywać w życiu każdego dziecka - książka.

Zdjęcia ...
„Czas omija miejsca, które wspominamy…"

"Czas omija miejsca, które wspominamy..." (S. Fleszarowa)

Dzięki temu Gimnazjum w Sępopolu nigdy się nie zestarzeje, bo 15 maja odwiedziło je wielu wspaniałych gości, między innymi: przedstawiciele władz samorządu terytorialnego, dyrektorzy szkół z powiatu bartoszyckiego i ze szkół partnerskich i przede wszystkim - nasi Absolwenci. Bo to już aż piętnaście lat minęło od powstania Gimnazjum i pięć od nadania mu zaszczytnego imienia Ireny Sendlerowej. I choć z upływającym czasem często coś tracimy, to jednak ten dzień pokazał, jak wiele niespodzianek życie ma wciąż dla nas przygotowanych. Jedną z nich była wzruszająca uroczystość, będąca częścią oficjalnych obchodów Święta Szkoły. Poruszające wystąpienia gości podkreślały dumę z wyboru patronki oraz obowiązki z tego płynące. Wszyscy mówili, że wypełniamy je doskonale i możemy być dumni z wychowanków, którzy idee Sendlerowej wcielają w pozagimnazjalne życie.
Przykładem takiej młodzieży były wspomnienia dziewcząt nagrodzonych tytułem Ucznia Otwartego Serca. Wrażliwość, prostota, dobroć i bezinteresowność - to atuty dotychczasowych laureatek. Połączenie tych cech z kreatywnością i przedsiębiorczością pozwoliło w tym roku uhonorować tym tytułem Ewelinę Rosicką. Wartości te były także mottem prezentacji projektu "Miłość, tolerancja, pokora", przygotowanego przez uczennice klas drugich pod opieką p. F. Maszoty.

Jednak największych wzruszeń dostarczyła etiuda "Wszystkie nasze mamy", autorstwa p. M.Rynkiewicz na podstawie książki Renaty Piątkowskiej. Razem z małym chłopcem (P. Włodarczyk) weszliśmy za druty warszawskiego getta, patrzyliśmy na okrutny, wojenny świat. Ale też razem z jego matką i Sendlerową (pięknie zagranymi przez G. Łukaszewicz i A. Potymko) próbowaliśmy ukoić ich rozpacz i przerażenie. Uwierzyliśmy w światło wyłaniające się z ciemności strachu. I jak mówił Lew Tołstoj: "Czas przemija, wypowiedziane słowo pozostaje". Słowa tej etiudy pozostaną na długo dzięki sercu włożonemu w nią przez młodych aktorów i ich opiekunów (p. M. Rynkiewicz i I. Gutowską).

Po uroczystym obiedzie spotkaliśmy się ponownie, aby głównie trochę się pośmiać, choć tutaj także niektórym popłynęły łzy. Wszak to "15 lat minęło..", jak mówił tytuł przygotowanego z tej okazji filmu wspomnieniowego o absolwentach Gimnazjum. Mogli oni zobaczyć siebie w różnych sytuacjach - na wesoło, w czasie uroczystości, konkursów, wycieczek. Mogli odszukać siebie i przyjaciół na "starych" zdjęciach, ale także przypomnieć sobie swoich nauczycieli. Tutaj świetnym do tego pretekstem okazał się konkurs "Zgadnij kto to?";, który pozwolił także pospacerować po korytarzach szkoły i "powrócić do tamtych miejsc, gdzie upływający czas nie miał znaczenia". Znaczenie miały za to życzliwość pani Kasi, cukierki pani Emilki, zajęcia dodatkowe, projekty, współpraca międzyszkolna i wymiany międzynarodowe. Wszystko to utrwaliła w swoich zapiskach Magda Wlazło, nasza absolwentka, laureatka pierwszego miejsca w konkursie na najciekawsze wspomnienia.
Znaczenie miały też talenty, które narodziły się w czasie 15 lat istnienia gimnazjum. Zaprezentowały je uczennice klas drugich w swoim projekcie pt. "Tu zaczęła się moja pasja", a potwierdziły występy wokalne absolwentów: E. Połubińskiego oraz A. Konarzewskiej i K. Piorun.

Na koniec uroczystości rozstrzygnięto liczne konkursy, wręczono nagrody. Nie one jednak wydawały się w tym dniu być najważniejsze, lecz to, że kolejny raz cieszyliśmy się z bycia razem, byliśmy dumni, że jesteśmy członkami właśnie tej szkolnej społeczności. Bo wiele osób opuszczało 15 maja 2015 roku mury Gimnazjum z myślą J. W. Goethego:
"Mówię do chwili - zatrzymaj się, jesteś zbyt piękna, aby odejść".
Mamy nadzieję, że taka myśl towarzyszyła również pani Magdalenie Lewkowicz - finalistce konkursu o nagrodę imienia I. Sendlerowej "Za naprawianie Świata", która w tym dniu przeprowadziła z grupą młodzieży cenne dla nich warsztaty. Ich uczestnicy mówią, że dzięki nim docenili wartość swojego dzieciństwa, tego, że mogą żyć tu i teraz.
Cieszmy się tym i my. Dziękujemy wszystkim za spędzenie z nami tych piątkowych chwil. Obyśmy spotkali się za kolejne naście lat w cieniu zasadzonego tego dnia symbolicznego drzewka.

Zdjęcia ...

Listy i gratulacje ...
Gratulujemy naszym młodym piłkarzom.
Miło nam poinformować, że drużyna piłkarska chłopców szkoły podstawowej w półfinale wojewódzkim - Mistrzostwach I Regionu zajęła 3 miejsce. Naszą szkołę w tych rozgrywkach reprezentowali: Patryk Orłowski z kl. Va, Marcin Polkowski z kl. Vb, Mateusz Czajkowski, Piort Gigielewicz i Sebastian Ladziński z kl. VIa, Sebastian Bartoszewicz, Kamil Kaczmar, Sebastian Siemaszko i Karol Stelmach z kl. VIb. Opiekunem drużyny był p. K.Łuszczyk.
Premiowane awansem do finału wojewódzkiego były pierwsze dwie drużyny z regionu ( SP 18 i SP 29 z Olsztyna).
Podsumowując całe rozgrywki uplasowaliśmy się na miejsch od 7 do 10 w rywalizacji wojewódzkiej.
Gratulujemy sukcesu!!!
Dzialania ekologiczne w przedszkolu

W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła rozpoczęła ponownie starania o zdobycie Międzynarodowego Certyfikatu Zielona Flaga. Organizator proponuje dzieciom do wykonania dwa zadania z zakresu ekologii.
Jedno z tych zadań nosi nazwę "Zielone tereny" przyszkolne. W ramach działań ekologicznych 13.05.2015 roku rodzice i przedszkolaki stworzyli "Kwitnącą ostoję dla owadów zapylających. Jest to miejsce, w którym rodzice wraz ze swoimi dziećmi po pracach przygotowawczych posadzili krzewy i byliny miododajne. Działanie to pozwoli znaleźć ginącym owadom z powodu stosowania środków chemicznych, sprzyjającego miejsca dla ich rozwoju. Dzieci także będą mogły wychodzić na "zielone lekcje" i tam obserwować w naturalnych warunkach rośliny miododajne i przylatujące owady. Uwrażliwi to także dzieci na ochronę ginących owadów.

Zdjęcia ...
BIEGAMY, BO RUCH TO ZDROWIE !


13.05.2015r. odbyły się GMINNE MISTRZOSTWA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH, których gospodarzem była Szkoła Podstawowa w Ponikach. Celem zawodów było promowanie zdrowego stylu życia poprzez popularyzację biegania wśród dzieci. Nasza szkołę reprezentowała grupa 23 uczniów szkoły podstawowej.
A oto nasze wyniki:

w kat. kl. I-II SP
II miejsce Jakub Skorupski IIA
III miejsce Karol Krajewski IA

w kat. kl. III-IV SP (chł.)
II miejsce Paweł Antczak IIIA

w kat. kl. III-IV SP (dz.)
III miejsce Patrycja Czarnecka IVA

w kat. kl. V-VI SP (chł.)
I miejsce Marcin Polkowski VB
II miejsce Szymon Lech VIA
III miejsce Sebastian Ladziński VIA

w kat. kl. V-VI SP (dz.)
II miejsce Edyta Widnicka VIB
III miejsce Gabrysia Rogozińska VIB

Zdjęcia...
Już w najbliższy piątek ...

Społeczność ZSP w Sępopolu zaprasza serdecznie wszystkich absolwentów na obchody 15-lecia powstania Gimnazjum i 5-lecie nadania mu imienia Ireny Sendlerowej.

Uroczystość odbędzie się 15 maja 2015 roku o godz. 11 w naszej szkole.

W programie obchodów:
11.00 - rozpoczęcie uroczystości, część oficjalna
11.30 - uroczyste nadanie tytułu i wręczenie statuetki Ucznia Otwartego
Serca połączone z prezentacją dotychczasowych laureatów
12.00 - część artystyczna, etiuda "Wszystkie nasze mamy"
12.45 - symboliczne zasadzenie drzewa
13.00 - obiad
14.00 - "15 lat minęło ..." - film wspomnieniowy
14.15 - prezentacja projektu uczniowskiego pt. "Tu zaczęła się moja pasja"
14.30 - występy wokalne absolwentów
15.00 - rozstrzygnięcie konkursów, wręczenie nagród uczestnikom

Liczymy na Waszą obecność!
Gratulacje!Ewelina, Patrycja, Ewa, Natalia oraz Bartosz reprezentowali 9 maja 2015r. naszą szkołę w rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Celem mistrzostw było sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej. W mistrzostwach wzięło udział 7 szkół gimnazjalnych. Było 6 stacji urazowych - w tym jedna testy i stacja zabawa (zakrztuszenie dziecka). Poziom był dosyć wysoki, ale uczniowie świetnie sobie poradzili. I miło nam poinformować, że w kategorii szkół gimnazjalnych zespół z naszej szkoły zajął II miejsce. Gratulujemy
Działo się działo w przedszkolu...

6.05.2015roku grupa przedszkolna pojechała do Zakładu Gospodarki Odpadami w Wysiece. W czasie pogadanki i projekcji filmu dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat korzyści płynących z segregacji śmieci i konieczności utylizacji zużytych baterii oraz sprzętu elektrycznego. Uczestniczyły w zabawie segregując śmieci do odpowiednich pojemników. Obserwowały taśmę produkcyjną, z której pracownicy zakładu segregowali odpady. Dzieci również w czasie rozmowy wykazały się dużą wiedzą o szanowaniu środowiska naturalnego.
Natomiast 7.05.2015 roku przedszkolaki zwiedziły remizę Straży pożarnej w Sępopolu. Obejrzały wyposażenie wozu strażackiego, który uczestniczy w akcjach, stroje strażaków wyjeżdżających do pomocy potrzebującym. Jednak najciekawszym momentem była przejażdżka samochodem strażackim po mieście.
8.05.2015 roku zaś dzieci z grupy przedszkolnej odwiedziły panie pracujące w bibliotece z okazji Dnia Bibliotekarza. Były wspólne zabawy, czytanie wierszyków przez panie z Koła Dyskusyjnego o Książce oraz konkurs na najwyższą wieżę z kolorowych klocków, który dostarczył wiele emocji.

Zdjęcia ...
Strona 1 z 13 1 2 3 4 > >>
Strefa rodzicaWspółpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


520535 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie