oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaGrudzień 01 2015 01:15:43
NASZA SZKOŁA


Strona główna BIP
Witamy
Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu.

Nasz serwis korzysta z darmowego hostingu, dlatego powyżej pojawiają się reklamy, na które nie mamy wpływu.
Koncepcja pracy szkoły
" Zdrowo jem, więcej wiem "

W tym roku szkolnym grupy przedszkolne oraz klasy I SP przystąpiły do realizacji ogólnopolskiego programu "Zdrowo jem więcej wiem". Zadania przewidziane do realizacji obejmują tematykę żywienia ze szczególnym uwzględnieniem warzyw i owoców, a także ograniczenie cukru. W październiku dzieci wraz z nauczycielami szczegółowo omówiły korzyści wynikające ze spożywania warzyw i owoców, odbywało się to poprzez zabawy, konkursy i gry. Listopad to miesiąc poświęcony problemowi nadużywania cukru. W trakcie spotkań edukacyjnych z pszczelarzami ze Związku Pszczelarzy Gminy Sępopol, a także pracownicami Biblioteki Miejskiej w Sępopolu dzieci miały okazję zdobyć nową wiedzę na temat zagrożenia jakie stwarza nam nadmierne spożywanie cukru. Dowiedziały się też w jaki sposób i jakimi produktami można zastąpić ogólnie dostępną sacharozę.
Wszystkie formy zajęć okazały się bardzo interesujące. Dowodem na to było duże zaangażowanie dzieci i rodziców, którzy wspierali w wielu działaniach swoje pociechy. Następne zadanie oczekujące realizacji będzie dotyczyło WODY jako źródła życia.

Nauczycielki grup przedszkolnych oraz klas I SP


Zdjęcia ...
Zdrowy, wesoły talerz.
Zdrowo to nie znaczy, nudno. Udowodniły to kl. VI naszej szkoły, które w ramach realizacji działań związanych ze zdrowiem, podczas godziny wychowawczej wspólnie przygotowywały zdrowe śniadanie pod hasłem "Zdrowy wesoły talerz". Nie zabrakło owoców, warzyw czy pełnoziarnistego pieczywa, mleka. Na efekty nie trzeba było -oczywiście - długo czekać, bo na stołach pojawiły się kolorowe kanapki, jeżyki z owocowych koreczków, sałatki, przekładańce jabłkowe w malinowym sosie a nawet marchewkowo-chlebowe szaszłyki. Niektórzy uczniowie wykazali się niesamowitą wirtuozerią w przygotowaniu tych kulinarnych a przede wszystkim zdrowych przysmaków. Faktem jest, że wszyscy się świetnie bawili i na pewno najedli. Problem sprawiło jedynie sprzątanie po tych kucharskich wyczynach, jednak motywacja wychowawczyń była nie do obalenia. Może uczniowie jeszcze zaskoczą nas swoimi twórczymi daniami?

Zdjęcia ...
"Nie przytyj Kubusiu"

Nasze przedszkole podejmuje wiele inicjatyw mających na celu poszerzenie wiedzy naszych wychowanków oraz wyrabianie prozdrowotnych nawyków.
W związku z tym w piątek 20 listopada grupa przedszkolna udała się do Biblioteki Miejskiej w Sępopolu na spotkanie, którego motywem przewodnim było zdrowe odżywianie. W ciekawy sposób Pani Danusia poszerzyła wiedzę dzieci na temat zdrowego odżywiania i zapoznała z piramidą żywienia. Tłumaczyła, dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców, a także w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i zachowanie. Jednakże największe uśmiechy na twarzy wywołała przytoczona historyjka Kubusia Puchatka oraz możliwość wcielenia się w jego postać poprzez "chwilowe utycie" i przechodzenie przez wąski tunel. Radości i śmiechu nie było końca i jak przystało na przedszkolaków nie zabrakło także tańca i śpiewu.
Na zakończenie tego pouczającego spotkania dzieci otrzymały upominki w postaci zakładki do książki oraz słodkie mandarynki.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie i nie omieszkamy zawitać tam za rok.

Beata Kondej

Zdjęcia ...
Klasy trzecie w Muzeum Przyrody
W związku z realizacją działań objętych podstawą programową klasy trzecie SP 19 listopada 2015r. wybrały się na wycieczkę do Muzeum Przyrody w Olsztynie. Celem wycieczki było przede wszystkim zwiedzenie muzeum oraz zdobycie i utrwalenie posiadanych już wiadomości dotyczących rozpoznawania różnych gatunków zwierząt leśnych. Na początku uczniowie uczestniczyli w warsztatach dydaktycznych, podczas których słuchały odgłosów różnych zwierząt takich jak: wilk, łoś, sowa. Dowiedzieli się także, czym żywią się poszczególne zwierzęta, rozróżniały ptaki od ssaków. W trakcie zajęć można było wykazać się znajomością wyglądu i trybu życia zwierząt uczestnicząc w grze edukacyjnej, a podczas zabawy ruchowej uczyły się zachowania zwierząt.
Dużą atrakcją dla uczniów był kontakt z eksponatami. Największą ciekawość zwróciły żubry, łosie oraz ptaki drapieżne. Dzięki wycieczce do Muzeum Przyrody dzieci ugruntowały i wzbogaciły swoje wiadomości na temat zwierząt, które są mieszkańcami lasów.
Był to udany dzień, pełen atrakcji i wrażeń.

Wychowawcy klas: III a, III b

Zdjęcia ...
"Patriotyzm w pieśni zaklęty"

W poniedziałek 16 listopada 2015 r. w Szkole Podstawowej w Ponikach został zorganizowany II Przegląd Pieśni Patriotycznej pod hasłem "Patriotyzm w pieśni zaklęty". W przeglądzie zaprezentowali się młodzi artyści z naszej szkoły oraz uczniowie z Wiatrowca, Dzietrzychowa i gospodarze. Czas spędzony w Ponikach upłynął nam w bardzo miłej atmosferze, a poziom przygotowania uczniów wprawiłby w zdumienie niejednego profesjonalnego artystę. Podsumowaniem imprezy było uroczyste wręczenie pamiątkowych statuetek oraz dyplomów. Pomimo podniosłego charakteru całego przeglądu wszyscy bawiliśmy się świetnie i zapewne odwiedzimy Szkołę w Ponikach za rok.

Zdjęcia...
„Ratujmy gimnazja”
W związku z planowaną przez Rząd reformą edukacji, mającą na celu likwidację/wygaszanie gimnazjów, Rada Pedagogiczna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu wyraża swój sprzeciw, uzasadniając następującymi argumentami:

1. Polscy 15-latkowie mają jeden z najwyższych poziomów kompetencji w Europie. Według międzynarodowego badania PISA 2012 nastąpiła znacząca poprawa wyników polskich gimnazjalistów we wszystkich trzech obszarach objętych badaniem, dzięki czemu Polska znajduje się w czołówce krajów Unii Europejskiej.

2. Mit o gimnazjalistach jako siedlisku przemocy obala report Instytutu Badań Edukacyjnych. To w klasach IV-VI szkoły podstawowej częściej mają miejsce objawy agresywnych zachowań, które wraz z rozwojem społeczno-emocjonalnym powoli wygasają.

3. Gimnazja to nie przypadkowe skupiska trudnej młodzieży, ale wspólnoty, które mają już swoje tradycje, ceremoniały, własne święta, cenionych patronów. To miejsca i ludzie, będący dla wielu nastolatków źródłem inspiracji, poszukiwania i odnajdowania własnej tożsamości- między dzieciństwem a dorosłością.

Dla innych zaś, szczególnie pochodzących ze wsi i małych miasteczek, szansa na lepsze wykształcenie.

Rada Pedagogiczna Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Sępopolu postanawia przystąpić do akcji "Ratujmy gimnazja".

Liczymy także na włączenie się w akcję rodziców naszych uczniów. Prosimy Państwa o złożenie podpisów na listach dostępnych w sekretariacie w dniach 23.11.-4.12. 2015 r.
Święto Niepodległości"Żadne miejsce nie powinno być dla ciebie milsze od ojczyzny".
Cyceron

Tradycyjnie społeczność naszej szkoły uczciła 97 rocznicę odzyskania niepodległości uczestnicząc we Mszy za Ojczyznę. W tym roku montaż słowno-muzyczny zaprezentowany podczas nabożeństwa przez uczniów klas czwartych i klasy piątej przypominał wszystkim zgromadzonym czym dla nas Polaków jest Ojczyzna i co odróżnia nasz naród od innych narodów.

Zdjęcia ...
Przedstawienie „ Jaś i Małgosia inaczej”

W ramach realizacji programu "Zdrowo jem, więcej wiem" uczniowie klas pierwszych przygotowali przedstawienie, pt.: "Jaś i Małgosia inaczej", które zaprezentowali 10.11.2015r. swoim koleżankom i kolegom z grupy elementarnej, grup zerowych oraz grupie przedszkolnej. Wspólny śpiew piosenek "Witaminki, witaminki" , "Ogórek, ogórek" oraz edukacyjny charakter przedstawienia były kolejnym sposobem utrwalającym wiedzę dzieci dotyczącą zdrowego żywienia, a także uświadomiły im , że owoce i warzywa to doskonałe źródło witamin.
Lucyna Basiukiewicz
Zdjęcia ...
„Śniadanie daje moc"

Śniadanie jest to najważniejszy posiłek dnia , a drugie śniadanie które uczniowie zjadają w szkole nie powinno być tylko przekąską, ale posiłkiem pełnowartościowym na bazie ciemnego pieczywa bogatszego w witaminy i składniki mineralne, zaś nieodzownym dodatkiem do kanapek powinny być warzywa np. pomidory, ogórki, papryka. 6.11.2015r grupa elementarna 0-III przystąpiła do programu "Śniadanie daje moc", którego celem jest zwiększenie świadomości dotyczącej zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Uczniowie wspierani przez rodziców, którzy całym sercem popierają wszystkie akcje prozdrowotne z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do przygotowania smacznych, zdrowych i pięknych kanapek.

Lucyna Basiukiewicz

Zdjęcia ...
,,Zaczarowane śmieci”


Uczniowie klasy IIb przystąpili do konkursu ekologicznego ODPAKOWANI pt. ,,Moja EKOokolica".
W ramach, którego podczas zajęć z edukacji technicznej wykonali z odpadów zabawki dla dzieci z grupy 0 b. Konkurs był okazją do ,,zaczarowania śmieci", sprawienia młodszym kolegom radości, a przede wszystkim podniesienia świadomości ekologicznej najmłodszego pokolenia.
Uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonywali różne przedmioty, jednak bardzo ważne w tej działalności było ich zadowolenie i radość. Pracując doskonale się bawili, a jednocześnie każdy uczeń odniósł sukces wykonując ,,coś z niczego".
Prace nie tylko zachwyciły dzieci, ale również i dorosłych.

Zdjęcia ...
Spotkanie z dietetykiem
Jak bardzo ważna jest rola II śniadania w żywieniu dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym dowiedzieli się rodzice grupy elementarnej , grup zerowych oraz grupy przedszkolnej na spotkaniu z panią dietetyk Moniką Majcher - Lipiejko dnia 4. 11. 2015r .
Pani dietetyk uzmysłowiła rodzicom, że prawidłowe racjonalne żywienie, zwłaszcza dzieci, jest jednym z ważniejszych czynników warunkujących prawidłowy rozwój psychofizyczny. Szczególną uwagę zwróciła na regularne spożywanie pierwszego i drugiego śniadania, a pominięcie tych posiłków przez dzieci może być przyczyną ich niedożywienia i prowadzić do zachwiania prawidłowego rozwoju. Rodzice dowiedzieli się , że drugie śniadanie w szkole nie powinno być tylko przekąską, ale posiłkiem pełnowartościowym na bazie ciemnego pieczywa bogatszego w witaminy i składniki mineralne, zaś nieodzownym dodatkiem do kanapek powinny być warzywa np. pomidory, ogórki, rzodkiewki. Pani dietetyk zwróciła również uwagę na żywność typu "fast food", która jest o wysokiej wartości kalorycznej i stosunkowo dużej zawartości tłuszczu, natomiast ubogiej w cenne składniki odżywcze, które mogą doprowadzić do niedoborów składników odżywczych u dzieci w wieku szkolnym, czyli w okresie intensywnego wzrostu i rozwoju, zwiększając tym samym ryzyko zachorowań np. na nadciśnienie, niewydolność układu krążenia, choroby nerek, układu moczowego, a także na niektóre nowotwory (rak żołądka).
Dziękujemy pani Monice Majcher - Lipiejko za bardzo ciekawą prelekcję.

Lucyna Basiukiewicz
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Strefa rodzicaWspółpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


563422 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie