oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaMaj 25 2017 08:46:35
NASZA SZKOŁAStrona główna BIP
Witamy
Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu.

Nasz serwis korzysta z darmowego hostingu, dlatego powyżej pojawiają się reklamy, na które nie mamy wpływu.
Koncepcja pracy szkoły
Zapraszamy na Festyn
Wycieczka do Fromborka


W środę 17 maja uczniowie klasy IVa i IVb wyjechali na wycieczkę do Pieniężna i Malborka. Pogoda była wyjątkowo piękna więc humory dopisały , a ciekawość nie opuszczała do samego końca. W autobusie klasy szybko się wymieszały tworząc miłą atmosferę. Pierwszy przystanek - Muzeum Misyjno-Etnograficzne Księży Werbistów w Pieniężnie. Z ogromnym zaciekawieniem dzieci oglądały zbiory kultury materialnej, pochodzące z krajów Azji (Chin, Japonii, Filipin, Indii, Indonezji), Oceanii (Papua-Nowa Gwinea), Afryki i Ameryki Łacińskiej. Wśród eksponatów znajdowały się m.in. instrumenty muzyczne, ozdoby, maski rytualne, stylizowane krzyże, ubiory ludowe a także rzeźby o tematyce religijnej oraz przedmioty kultu. Uwagę zwróciły skośnookie Madonny z Chin i Japonii czy szaty kapłańskie przypominające strój mandaryna. Tu rzeczywiście można odbyć podróż w jedną godzinę dookoła świata.
Kolejny przystanek - Frombork, tu można było zobaczyć wraz z przewodnikiem Muzeum im. Mikołaja Kopernika w pałacu biskupim gdzie dzieci zobaczyły stare przyrządy miernicze, księgi, lunety a nawet portrety Mikołaja Kopernika. Następnie ( jako niespodzianka od organizatora) dzieci wysłuchały 15 minutowego koncertu w Katedrze Wniebowzięcia NMP i św. Andrzeja.

Po pysznym obiedzie przyszedł czas na zwiedzanie tym razem nieba! Seans w Planetarium, gdzie uczestnicy wycieczki oglądali planety, gwiazdy, komety oraz sztuczne satelity podobał się najbardziej, aż szkoda było wychodzić! Po tych wyjątkowych doznaniach przyszła pora na powrót do domu. Ciekawe w przyszłym roku dokąd pojedziemy? Już nie możemy się doczekać!... słychać było w aż do końca wycieczki.


B. Morawska-Typa

Zdjęcia ...
W świecie baśni Andersena

11 maja 2017 r. uczniowie klasy I i IIa ponownie gościli w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Sępopolu. Pani Danuta Cybula zaprosiła uczniów na zajęcia literacko - plastyczne poświęcone H. Ch. Andersenowi pod hasłem ,,W świecie bajek Andersena". Na rozpoczęcie zajęć uczniowie mieli do wykonania nie lada zadanie, gdyż musieli znaleźć litery, które ukryły się w pomieszczeniu biblioteki, a następnie ułożyć z nich wyraz. Z tym zadaniem dzieci poradziły sobie znakomicie. Pani Danusia czekała już z kolejnym zadaniem, uczniowie pracując w grupach 2-3 i 4 osobowych zmagali się z układaniem puzzli z ilustracjami do najbardziej znanych baśni. Po ułożeniu puzzli każda grupa poprawnie podawała tytuły bajek. Ponadto uczniowie rozwiązywali krzyżówki, zagadki dotyczące bohaterów bajek Andersena, dopasowywali fragmenty bajek do tytułów. Wszyscy świetnie rozpoznawali z jakich utworów pochodzą. Rozwiązując różnorodne zadania uczniowie wykazali się niezwykle dużą znajomością bajek duńskiego pisarza. Okazało się, że dzieci bardzo dobrze znają bohaterów najpopularniejszych bajek i bezbłędnie odgadują zagadki o Brzydkim kaczątku, Dziewczynce z zapałkami, Calineczce, Królowej Śniegu czy Księżniczce na ziarnku grochu. Zajęcia zakończyły się działalnością plastyczna, w której każdy uczeń namalował swojego ulubionego bohatera z bajki.
Wychowawczynie dziękują p. Danucie Cybuli za zorganizowanie i przeprowadzenie ciekawych zajęć, które dały dzieciom możliwość na nowo wejść w świat bajek. To dzięki nim uczniowie wzbogacają słownictwo, a zarazem rozwijają zainteresowania czytelnicze.

K. Wierzbowska

Zdjęcia ...
Gratulacje
Twój głos może wiele zmienić ...
Od wielu lat organizowana jest letnia wymiana młodzieży polsko -niemieckiej. W tym roku strona niemiecka zgłosiła projekt do konkursu o 1000 euro.
Drogi Uczniu, Rodzicu, Nauczycielu lub Przyjacielu Szkoły, jeżeli jesteś użytkownikiem Facebooka możesz oddać swój głos, a tym samym zapewnić zwycięstwo projektowi.

Jak to zrobić?
Kliknij w poniższy link lub go skopiuj
https://www.app-helper.com/imagevoting/?appid=20131&item_detail=5048551

Zjedź na dół strony i poszukaj takiego zdjęcia z podpisem
Deutsch-Polnischer Jugendaustausch zwischen den Gemeinden Lägerdorf/Sepopol

Na zdjęciu znajduje się zwrot "Gefallt mir" - kliknij na niego, a następnie na zwrot "Teilen". Zostaniesz przekierowany na Facebooka, gdzie musisz się zalogować i opublikować projekt wymiany.

Pamiętaj każdy głos się liczy! Nie czekaj zagłosuj już dziś!
Ogłoszenie Dyrektora ZSP w Sępopolu
Sępopol, 16 maja 2017r.

Ogłaszam rekrutację do klasy I Szkoły Podstawowej uczniów zamieszkałych poza obwodem Szkoły Podstawowej w Sępopolu.
Wydawanie i przyjmowanie "Wniosków o przyjęcie ucznia (kandydata) do kl.I na rok szkolny 2017/2018 zamieszkałego poza obwodem Szkoły Podstawowej w Sępopolu" od 1 czerwca 2017 do 16 czerwca 2017 w godzinach pracy sekretariatu 7.15- 15.15.
Na pomoc człowiekowi


Na pomoc człowiekowi - pod tym hasłem nasze Gimnazjum już po raz kolejny chodziło swoje święto, dzień patrona Ireny Sendlerowej. Dla całej społeczności dzień ten był niezwykły, gdyż obfitował w wiele wyjątkowych wydarzeń towarzyszących. Uczniowie klas pierwszych Gimnazjum przygotowali i przeprowadzili w klasach IV - VI warsztaty, których celem było przybliżenie życia i działalności Ireny Sendler. Młodsi uczniowie poznali tę niezwykłą historię poprzez zabawę: rozwiązywali krzyżówki, układali puzzle, memo, grali w gry planszowe.

Wyjątkowym wydarzeniem była uroczysta akademia, którą uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście. Podczas apelu został przyznany niezwykły tytuł niezwykłej osobie. Uczniem Otwartego Serca została Joanna Waręcka uczennica klasy III B Gimnazjum. Joasiu, gratulujemy z całego serca, wzruszyłaś nas do łez. Został również rozstrzygnięty konkurs literacki pod hasłem "Skarby naszej pamięci". I miejsce zdobył Bartosz Ladziński z V a, II miejsce Aleksandra Kozieł z V b i III miejsce Kamila Rynkiewicz z VI a. Po części oficjalnej gimnazjaliści z wyjątkowym udziałem uczennicy klasy II szkoły podstawowej Zuzi Wojnowskiej przedstawili montaż słowno - muzyczny, podczas którego podkreślona została wyjątkowość naszej patronki. Irena Sendlerowa dokonała dzieła niezwykłego, którego z niczym nie da się porównać. Być członkiem społeczności szkolnej, której jest patronką to zaszczyt.

Tuż po części artystycznej odbył się będący podsumowaniem wszystkich działań Wielki Test Wiedzy o życiu i działalności I. Sendlerowej. Rywalizowały ze sobą duety, w skład których wchodzili: uczeń SP i gimnazjalista. Dzięki możliwości, jakie daje aplikacja Kahoot uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą, jak również refleksem. Quiz dostarczyć zarówno uczestnikom jak i widzom wielu emocji. Zwyciężczyniami zostały Katarzyna Orłowska z kl. V b i Zuzanna Pycko z kl. II a Gimnazjum. Serdecznie gratulujemy.

M. Dąbrowska-Skwarek

Zdjęcia ...
„Najciekawsze zakątki kraju, którego języka się uczymy”
Międzyszkolny konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych na najlepszą prezentację multimedialną rozstrzygnięty!
Komisja Języków Obcych, działająca w ZS nr 2 w Bartoszycach, zaprosiła wszystkich uczniów szkół gimnazjalnych powiatu bartoszyckiego do udziału w konkursie na najlepszą prezentację multimedialną pod hasłem "Najpiękniejsze zakątki kraju, którego języka się uczymy". Przyjęliśmy zaproszenie i udało się! Zwycięzcą konkursu został Maciej Jarzynka z IIa naszego gimnazjum. Gratulujemy! Oby ten sukces zachęcił wszystkich do udziału w kolejnych konkursach językowych.

A. Podlaszuk
II Szkolna Parada Postaci Literackich i Bajkowych

Pomysł na paradę wszedł w życie rok temu. Jej celem jest propagowanie czytelnictwa. W tym roku chcieliśmy wystartować, świętując Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, niestety pogoda splotła nam figla i o przemarszu z maluchami nie było mowy. Na tym się jednak nie skończyło, ponieważ plan na zabawę czytelniczą został zrealizowany, ale - w szkole. Sala gimnastyczna to również odpowiednie miejsce na świetną zabawę, a przede wszystkim na baczne obserwowanie swoich kolegów i koleżanek przebranych za różne postacie bajkowe i literackie. W imprezie uczestniczyli uczniowie grup przedszkolnych, kl. 0-III i IV-VI Szkoły Podstawowej. Niebagatelnymi strojami zaskoczyły nas również nauczycielki, pani Danusia- bibliotekarz Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Sępopolu i przygrywający nam na keyboardzie pan Krzysztof, którego nowa rockowa fryzura przyciągnęła uwagę niejednego ucznia. Plakaty, hasła czy piosenki promujące czytelnictwo to tylko dodatki, bo głównymi bohaterami tego dnia byli uczniowie, którzy choć na moment wcielili się w swoich literackich i bajkowych idoli. Mimo iż za oknem padał śnieg, to temperatura w sali nie spadała, lecz rosła dzięki aktywnemu uczestnictwu dzieci świetnie odpowiadających na przygotowane zagadki. Podczas parady wszystkie klasy zaprezentowały się na scenie, dzięki czemu jury mogło wybrać osoby, które odznaczały się najoryginalniejszymi strojami w ramach konkursu na najciekawszą postać literacką i bajkową. Takich śmiałków było ośmioro i to im wręczono dyplomy, i słodkie upominki. Ciekawe, jakie pomysły na temat organizacji parady zrodzą się w przyszłym roku?

M. Rynkiewicz

Zdjęcia ...
Ziemio ojczysta, ziemio jasna...


Ziemio ojczysta, ziemio jasna,
Nie będę powalonym drzewem,
Codziennie mocniej w ciebie wrastam,
Radością, smutkiem, dumą, gniewem.

(W. Szymborska, ,,Gawęda o miłości ziemi ojczystej")


Dziś, żyjąc w zawrotnym tempie, negujemy wiele wartości, nudzą nas uroczystości, rocznice, święta. Ale czy tak musi być? Uczniowie klas piątych naszej szkoły pokazali, że nie. 28 kwietnia pozwolili nam zatrzymać się na chwilę, aby rozważyć trzy słowa ważne w historii Polski: Bóg, Honor, Ojczyzna.
Wszystko to przy okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Mamy nadzieję, że wszyscy zrozumieli, jak ważne to było wydarzenie, a samo spotkanie zachęciło do chwili refleksji. Bo przecież naród, który nie zna swej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości. Pamiętajmy o tym.

Dziękujemy wszystkim za udział w uroczystości.

A.Podlaszuk

Zdjęcia ...


Głosowanie!!!
Urząd Miejski zachęca do głosowania na Sępopol w konkursie Nestle dotyczącym siłowni terenowych. Należy zalogować się na stronie https://www.nestleporusza.pl/glosowanie

Głosować można raz dziennie do 30 czerwca.

Zachęcamy!!!
Strona 1 z 11 1 2 3 4 > >>
Strefa rodzicaWspółpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1032843 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie