oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaListopad 26 2014 16:54:35
NASZA SZKOŁA

Strona główna BIP
Witamy
Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu.

Nasz serwis korzysta z darmowego hostingu, dlatego powyżej pojawiają się reklamy, na które nie mamy wpływu.
Nie zapominamy ...

Zgodnie z tradycją Pomnikiem Ofiar Nazizmu w Sępopolu opiekują się uczniowie drugich klas Gimnazjum. Tegoroczni drugoklasiści sumiennie wykonują powierzone im zadanie przez uczniów klas III.
Dbają o pomnik, porządkują to miejsce. Nie zapominają o symbolicznej wiązance kwiatów i zapaleniu zniczy z okazji ważnych wydarzeń związanych z historią narodu polskiego.
W muzeum...


Klasy drugie szkoły podstawowej, podczas realizowanego bloku tematycznego odkrywania historii Polski poprzez legendy, wybrały się na wycieczkę do Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego, aby zgłębić swoją wiedzę na temat historii naszego regionu. W Muzeum uczniowie zobaczyli zgromadzone zbiory, które szczególnie związane są z historią miasta i regionu, a także są cennym źródłem dla poznania historii regionu Warmii. Dzieci oglądały eksponaty z dziedziny sztuki, rzemiosła artystycznego, rzeźby, epitafia, chorągwie. Zgromadzone tam przedmioty pochodzą z wyposażenia okolicznych pałaców i dworów. W zbiorach muzeum dzieci zobaczyły również tradycyjne sprzęty używane na wsi mazurskiej. Oglądały wystawę "W średniowiecznej kuchni", dzięki której poznały jak wyglądała praca w kuchni, jak wyglądały kuchenne sprzęty, czym różniły się kuchnie zamkowe i kuchnie bogatych mieszczan od kuchni w wiejskiej chacie. Pani przewodnik opowiadała także o tym, jak wyglądał posiłek prostych ludzi, jakie potrawy przygotowywano na stoły rycerzy i mieszczan. Dzieci miały możliwość zobaczyć naczynia gliniane, kuchenne i stołowe; wszelkiego rodzaju garnki, dzbany i misy, drewniane naczynia służące do przechowywania produktów, przygotowywania potraw i podawania ich na stół, drewniane misy i talerze oraz inne metalowe sprzęty kuchenne. Podczas wizyty w muzeum uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej, podczas której poznali mazurskie baśnie i legendy, czytane przez panią przewodnik, a także miały możliwość zaobserwowania pracy przy krośnie tkackim.
K. Wierzbowska

Zdjęcia ...
Powiatowy Konkurs Ekologiczny

12 listopada 2014 roku uczniowie klas V i VI Szkoły Podstawowej wzięli udział w X edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego pod nazwą "Edukacja ekologiczna podstawą poprawy stanu środowiska". Organizatorem konkursu był Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Bartoszycach. Uczniowie zmagali się z trzema konkurencjami:
- rozwiązywanie test z zakresu ochrony środowiska,
- wykonanie plakat o treści ekologicznej, o którego tematyce uczniowie dowiedzieli się tuż przed rozpoczęciem konkurencji. W tym roku hasło brzmiało "Ekologia ważna jest, gdy na świecie dużo ludzi jest".
- prezentacja piosenki ekologicznej, scenki rodzajowej czy skeczu o treści ekologicznej. Uczniowie naszej szkoły przygotowali scenkę pt. "Kto zaśmieca nasze otoczenia".

Po zsumowaniu punktów za wszystkie konkurencję ostatecznie zajęliśmy piąte miejsce.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i cieszymy się z ich nagrody!

Zdjęcia ...
Wizyta dzieci grup „ 0a i 0b” w Nadleśnictwie


Ptaki i zwierzęta terenów polodowcowych Niziny Sępopolskiej to blok tematyczny zajęć w grupach przedszkolnych. Głównym źródłem informacji na interesujący nas temat są specjaliści zatrudnieni w Nadleśnictwie Bartoszyce, w związku z tym 17. 11. 2014r. dzieci wraz z nauczycielkami odwiedziły nadleśnictwo. Już na samym wstępie , po przekroczeniu progu mogliśmy podziwiać okazy zwierząt żyjących dziko w naszych lasach. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały pogadanki na temat obserwowanej ekspozycji stałej dotyczącej zwierząt. Następnie wyświetlony został nam film omawiający tylko i wyłącznie nasze rodzime ptaki, ich zwyczaje i zachowania. Wiedzę na temat ptaków mogliśmy zweryfikować biorąc aktywny udział w quizie "Wszystko co wiem o ptakach naszej okolicy". Każdy uczestnik tego mini konkursu nagrodzony został książką .
Wzbogaceni o nową wiedzę wróciliśmy do placówki z postanowieniem, że będziemy prawdziwymi opiekunami ptaków szczególnie w trudnym dla nich okresie.

Zdjęcia
Ogólnopolski Program Profilaktyki Zdrowotnej „Problem z głowy”


Klasy IV- VI pod opieką wychowawców wzięły udział w Ogólnopolskim Programie Profilaktyki Zdrowotnej pt. "Problem z głowy". Wszystkich, którzy chcą zagłosować na naszą pracę konkursową zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej.

Wystarczy kliknąć link http://problem-z-glowy.pl/konkurs/

Głosowanie trwa do 12 grudnia.

Dziękujemy za wszystkie głosy.
Iwona Proniewska - Bombała
Przegląd Piosenki Patriotycznej

Dzisiaj nasi uczniowie klas I-VI SP reprezentowali naszą szkołę podczas I Gminnego Przeglądu Piosenki Patriotycznej pod hasłem "Patriotyzm w pieśni zaklęty" . Przegląd został zorganizowany przez SP w Ponikach, a patronował mu Burmistrz Sępopola.
W miłej atmosferze rozbrzmiewały słowa polskich pieśni, które są polskim dziedzictwem narodowym i kształtują w młodym pokoleniu tożsamość narodową.

Zdjęcia...
25-lecie Konwencji o Prawach Dziecka


20 listopada będziemy obchodzić 25-lecie Konwencji o Prawach Dziecka. W związku z tym zachęcamy do lektury listu od Ministra Edukacji Narodowej Rzecznika Prawa Dziecka

Oto on:

List z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka


Minister Edukacji Narodowej
Rzecznik Praw DzieckaUczniowie,
Dyrektorzy,
Nauczyciele i Rodzice

Drodzy i Szanowni,

20 listopada po raz pierwszy w Polsce obchodzony będzie Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Uchwałę w tej sprawie -na wniosek Rzecznika Praw Dziecka - podjął 7 listopada Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Mamy nadzieję, że ustanowienie takiego dnia, uświadomi dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać, a dorosłym przypomni, że mają tych praw zawsze przestrzegać.

20 listopada będziemy też świętowali 25. rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka -Konwencji o Prawach Dziecka. Polska była inicjatorem i współtwórcą Konwencji, która dzisiaj jest nazywana Światową Konstytucją Praw Dziecka.

Pragniemy zachęcić Was, Drodzy Uczniowie i Nauczyciele, do podjęcia podczas lekcji odbywających się 20 listopada, ciekawych inicjatyw, które staną się okazją do rozmów o prawach dziecka i jego potrzebach, nie tylko edukacyjnych.

Chcielibyśmy, aby ten dzień trwale wpisał się w szkolną tradycję. Mamy nadzieję, że mądrej dyskusji będzie towarzyszył uśmiech i zabawa, a od tego roku 20 listopada stanie się Wielkim Dziecięcym Świętem.


Z najserdeczniejszymi pozdrowieniami
Joanna Kluzik-Rostkowska
Marek Michalak


Więcej informacji...
Msza za Ojczyznę"Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu. Próbą dla tego umiłowania staje się każde zagrożenie tego dobra, jakim jest ojczyzna. Nasze dzieje uczą, że Polacy byli zawsze zdolni do wielkich ofiar dla zachowania tego dobra albo też dla jego odzyskania".
Jan Paweł II
7 listopada 2014 społeczność naszej szkoły wzięła udział w uroczystej Mszy za Ojczyznę z okazji 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Mottem przewodnim był patriotyzm. Uczniowie klasy czwartej, którzy wystąpili w trakcie nabożeństwa w montażu słowno-muzycznym przekonywali, że bez względu na wiek, każdy może być współcześnie patriotą.
Serdecznie dziękujemy władzom samorządowym i służbom mundurowym za uświetnienie swoją obecnością uroczystości. Podziękowania kierujemy również do duszpasterzy parafii pod wezwaniem Świętego Michała Archanioła w Sępopola.

Zdjęcia...
Śniadanie daje moc

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dostarcza energii, pomaga przy koncentracji uwagi w trakcie zajęć , daje też siłę do radosnych zabaw. To najlepszy start w nowy dzień. 07. 11. 2014r. grupa elementarna 0-III przystąpiła do programu "Śniadanie daje moc", którego celem jest zwiększenie świadomości dotyczącej zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce poprzez edukację oraz promocję prawidłowego odżywiania.
Ze względu na atrakcyjność idei programu w śród społeczności naszej szkoły znalazło się wielu naśladowców, którzy z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do przygotowywania smacznych, zdrowych, pięknych kanapek. W młodszych grupach dzieci w swoich działaniach wspierane były przez rodziców, którzy całym serem popierają wszystkie akcje prozdrowotne.

Zdjęcia ...
SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

Piramida żywienia dzieciom z przedszkola i grupy elementarnej nie jest nieznanym tematem. Problem ten opowiedziany i zaprezentowany przez panią dietetyk, która gościła w naszej placówce 5.11. 2014 r., uświadomił nam wszystkim, że nasza wiedza teoretyczna jest tylko namiastką tego co powinniśmy wiedzieć. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały więc pogadanki i obejrzały prezentację. Swoje spostrzeżenia i uwagi na temat zbilansowanej, codziennej diety dziecka na bieżąco weryfikowały dzięki uprzejmości specjalistki. Po spotkaniu z dietetykiem dzieci zapamiętały, że ruch i zdrowe odżywianie są podstawą do właściwego rozwoju i wzrostu każdego małego człowieka.

Zdjęcia...
Spotkanie z Muzyką

W listopadzie najmłodsi uczniowie uczestniczyli w Spotkaniu z Muzyką, podczas której poznali instrumenty dęte blaszane (puzon). Dowiedzieli się także, co to jest cała nuta, półnuta oraz ćwierćnuta. Tradycyjnie na zakończenie spotkania odbył się konkurs wiedzy. W tym miesiącu rywalizowali ze sobą uczniowie klasy II. I miejsce zdobył Maksymilian Zagajewski z klasy IIa. Gratulujemy.
L. Basiukiewicz

Zdjęcia...
Strona 1 z 5 1 2 3 4 > >>
Strefa rodzicaWspółpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


423767 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie