oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaMarzec 30 2017 18:33:42
NASZA SZKOŁAStrona główna BIP
Witamy
Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu.

Nasz serwis korzysta z darmowego hostingu, dlatego powyżej pojawiają się reklamy, na które nie mamy wpływu.
Koncepcja pracy szkoły
„Jesteśmy świadomi – dokonujemy właściwych wyborów!”
Uczniowie klas II gimnazjum poszerzyli swoją wiedzę na temat konsekwencji prawnej nieletnich. Gimnazjaliści 1 i 15 marca br. odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Bartoszycach. W ramach projektu "Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie- Otwarte jednostki Policji" uczniowie wysłuchali wykładu specjalisty ds. nieletnich nt. pojęcia demoralizacji oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich. Zapoznali się także ze specyfiką pracy w Policji- poznali rolę i zadania Policji. Poznali poszczególne działy pracy, a w szczególności wydział dochodzeniowy i drogowy. Mogli sami doświadczyć jak pobierane są odciski palców oraz jak działa urządzenie do pomiaru prędkości pojazdów. Uczniom zostały zaprezentowane warunki i procedura naboru do Policji oraz specjalistyczny sprzęt jakim dysponuje placówka.
Z podobną tematyką zostali zapoznani uczniowie klasy szóstej, którzy 22 marca spotkali się z Panem Radosławem Kubkowskim - dzielnicowym z Posterunku Policji w Sępopolu. Uczniowie mogli dowiedzieć się jakie niewłaściwe zachowania mogą być uznane za przejaw demoralizacji, i jakie w związku z tym można ponieść konsekwencje.

K. Stankiewicz


Zdjęcia ...
Oj dzieje się ...
Zapraszamy do lektury blogów z laboratoriów odbywających się w naszych Gimnazjum w ramach projektu "Aktywni w Gimnazjum przedsiębiorczy w życiu".


Laboratorium językowe

Laboratorium matematyczne

Laboratorium przyrodnicze 1

Laboratorium przyrodnicze 2
W krainie baśni


W obecnym roku szkolnym 2016/2017 w ramach akcji czytelniczej ,,Dzieci czytają dzieciom" uczniowie klas Ia, IIa i IIb brali udział w spotkaniach czytelniczych. Do głośnego czytania zaprosiliśmy uczniów klasy Vb, którzy począwszy od września czytali bajki i opowiadania swoim młodszym kolegom, a także do wspólnego czytania zaprosili kolegów z klas II. Do akcji włączali się także rodzice i dziadkowie naszych uczniów, którym bardzo serdecznie dziękujemy. Dzieci z wielką uwagą i zainteresowaniem zawsze słuchały pięknie czytanych książek i z niecierpliwością czekały na następne spotkanie.
Baśniowe postacie fascynują nie tylko dzieci ale i dorosłych Stąd też 22 marca 2017r. uwieńczeniem akcji czytelniczej w najmłodszej grupie wiekowej było wystawienie przedstawienia, które łączyło się również z powitaniem budzącej się wiosny. W świat zimowej baśni ,,Królowej Śniegu" wprowadzili nas uczniowie klasy pierwszej, klas drugich oraz klasy Vb Swoje umiejętności aktorskie zaprezentowali przed swoimi kolegami i koleżankami z grupy elementarnej oraz swoimi rodzicami. Aktorzy pomimo tremy, która ich nie opuszczała znakomicie podołali wyzwaniu. Gra młodych aktorów, piękne stroje oraz dekoracje przyciągnęły uwagę wszystkich, którzy przybyli na przedstawienie i z dużym zainteresowaniem oglądali spektakl. Na twarzach maluchów widać było uśmiech i zadowolenie. Całe spotkanie zakończyło się dużymi brawami. Przedstawienie warte było obejrzenia i wsłuchania się w treści jakie ze sobą niosło.
Mamy nadzieję, że nasza akcja przyczyniła się do rozbudzenia i poszerzenia zainteresowań czytelniczych dzieci.
Wychowawcy klas II dziękują rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów i rekwizytów do spektaklu.

L. Basiukiewicz

Zdjęcia ...
RELACJA Z KONKURSOWYCH DZIAŁAŃ YOUNGSTERA TiA 2017
Hi! We are Youngsters from Sępopol. We want to tell you our story about working on the project TiA 2016/2017: Why is it worth to learn English? We prepared attractive English classes to the youngest children. We made masks, danced, said rhymes. But first of all we taught them English. The kids quickly understood what we were saying and found it worthwhile and nice to learn English from an early age. In primary school and lower secondary school we announced the contest. Our colleagues prepared very interesting posters and presentations.The best one was Ola. She added the poem to her poster. We asked several people in Sępopol - in the library, in the office, on the street: Why is it worth to study English? Our English teachers showed these videos during lessons to improve our motivation. We also invited our parents, sisters and a few friends to talk about advantages of speaking English. There were a lot of coffee and cookies, but also a little bit of studying. During the meeting we presented to our guests short plays, such as greetings, shopping, giving directions. We also did gymnastics - with commands in English - of course. We talked to Youngsters of previous editions. Most of them are now studying in Bartoszyce. Some of them were just after the prom. They recorded a short movie in which they say that it is priceless to know English and the adventure with it started in small Sępopol with Youngster. So - We encourage everyone to learn English!

Zainteresowanych wersją polską odsyłam do autorów projektu:
Joanny Waręckiej, Natalii Kurapiewicz, Patryka Dąbrowskiego lub Bartka Szyndlera

A. Podllaszuk


Link do filmu: https://youtu.be/c0_TRfj6oAc

Parę zdjęć: https://goo.gl/photos/kBQVZ3e5bd5xGmEZ8

Absolwenci zachęcają do nauki angielskiego: https://youtu.be/YlwYU2bMju4
Pożegnanie zimy, powitanie wiosny


22 marca 2017r. dzieci z najmłodszej grupy wiekowej wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy- powitania wiosny". Powitanie wiosny to dla każdego dziecka wyjątkowe wydarzenie. Przygotowania do tego obrzędu rozpoczęły się już kilka dni wcześniej. Zmieniły się dekoracje sal z zimowych na wiosenne. Zazieleniły się kąciki przyrody, jak również nie zabrakło prac plastycznych, dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny. Kiedy wszystko było już gotowe wokół przedszkola ruszył barwny korowód z kukłą Marzanną na czele. Dzieci radośnie śpiewały piosenki wiosenne, a piękna słoneczna pogoda wprawiła wszystkich w wiosenny nastrój.

K. Ilnicka

Zdjęcia ...
Terminy rekrutacji na rok szkolny 2017/2018

Zarządzenie Burmistrza Sępopola dotyczące rekrutacji do przedszkola i szkoły podstawowej w roku szkolnym 2017/2018
„Każdy inni, wszyscy równi”
"Każdy inni, wszyscy równi" - w naszej szkole takie hasło przyświecało obchodom Międzynarodowego Dnia Eliminacji Dyskryminacji Rasowej, który przypada właśnie w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny 21 marca. Obchody zostały poprzedzone zajęciami z wychowawcami we wszystkich klasach, na których poruszano problem dyskryminacji nie tylko rasowej, ale także kulturowej, społecznej i obyczajowej. Uczniowie Szkoły Podstawowej przygotowali prace plastyczne o tematyce antydyskryminacyjnej, a każda klasa gimnazjum przygotowała transparenty z hasłami propagującymi zachowania tolerancyjne wobec odmienności innych osób. Z uwagi na niesprzyjającą aurę przemarsz ulicami miasta został odwołany, ale nie przeszkodziło nam to by razem się spotkać i wyrazić swój sprzeciw wobec wszelkich przejawów dyskryminacji. Uczniowie szkoły podstawowej zaprezentowali białe balony z napisami antydyskryminacyjnymi, a gimnazjaliści wykrzyczeli swoje hasła. Najmłodsi uczniowie uznali, że najlepiej swoje hasło zaprezentowali uczniowie klasy II b gimnazjum.
K. Stankiewicz
Zdjęcia ...
Gminny etap konkursu wiedzy pożarniczej
Informacje na ten temat na stronie sepopol.pl
„Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka …”


Od powyższych słów zaczęło się kolejne spotkanie klubu czytelniczego ze swoimi młodszymi kolegami i koleżankami. Tematem przewodnim był oczywiście utwór związany z pociągiem, a mianowicie "Lokomotywa" Juliana Tuwima. Tekst nawiązuje do organizowanego przez bibliotekę konkursu "Magiczny świat wierszy Tuwima". Dzieci podążały za rozśpiewanym pociągiem, a następnie uważnie słuchały interpretacji tekstu w wykonaniu starszych uczniów. Nie mogło się obyć bez sprawdzenia treści tekstu, do którego wcześniej zostały przygotowane pytania. Drugoklasiści świetnie sobie poradzili z tym zadaniem, toteż przyszła kolej na nieco trudniejszą konkurencję. Skoro w wierszu pojawiły się wagony, to na pewno coś w nich było. Każdy uczeń otrzymał zatem ilustrację wagonu i musiał dorysować jego wyposażenie. Aby ułatwić nieco zadanie, klub biblioteczny przygotował małe podpowiedzi w formie wyciętych z papieru i uprzednio pokolorowanych przedmiotów i zwierząt, które w owych wagonach się znajdowały. Uczniowie dorysowywali brakujące elementy, a następnie dołączali wagony do lokomotywy-oczywiście zachowując ich odpowiednią kolejność. Dzieci dzieciom, to chyba najlepsza metoda na integrowanie dzieci, a przy tym zachęcanie do ciekawej zabawy z książką. Spotkanie z klubem czytelniczym jest wyjściem książki z biblioteki, to żywe spotkanie książki z jej odbiorcami.

M. Rynkiewicz

Zdjęcia...
Życzenia z okazji Dnia Kobiet
W Warmiolandii

We wtorek 28.02.2017r. klasa IVa wybrała się na wycieczkę za najwyższą średnią w nauce w I półroczu do Warmiolandii w Olsztynie. Naszą zabawę zaczęliśmy od wizyty w Mc Donaldzie, by wreszcie dotrzeć do długo wypatrywanej z okien autobusu - Warmiolandii. Było mnóstwo zabawy: od trampolin przez mini-piłkę nożną po zjeżdżalnie, wspinaczki i szaleństwo na gokartach. Jednak największą frajdą dla "klasowych intelektualistów" okazało się zdobywanie kuponów w Kole fortuny, które szczęśliwcy wymienili na atrakcyjne upominki.
"Chcemy jeszcze!"- słychać było wśród zmęczonych uczniów w drodze powrotnej do Sępopola.

B. Morawska-Typa

Zdjęcia ...
Strona 1 z 9 1 2 3 4 > >>
Strefa rodzicaWspółpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


969369 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie