oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaMarzec 30 2015 11:18:19
NASZA SZKOŁA


Strona główna BIP
Witamy
Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu.

Nasz serwis korzysta z darmowego hostingu, dlatego powyżej pojawiają się reklamy, na które nie mamy wpływu.
Koncepcja pracy szkoły
W poszukiwaniu świątecznego nastroju...Uczniowie najmłodszej grupy wiekowej 17 marca wybrali się do Kętrzyna, aby poznać wspaniałą atrakcję Warmii i Mazur, gdzie od wielu lat Firma Doroszko jest producentem szklanych ozdób choinkowych i wielkanocnych. Podczas odwiedzin Konsulatu mieliśmy możliwość poznania jak powstają słynne na cały świat ozdoby choinkowe i wielkanocne oraz poznaliśmy ich proces produkcyjny. Bacznie obserwowaliśmy pokaz dmuchania bombek, ptaków i kształtek, zwiedziliśmy galerię oraz wzięliśmy udział w warsztatach dekorowania. Niektórzy mogli spróbować swoich sił w wydmuchiwaniu ze szkła własnej ozdoby szklanej, a następnie uczyliśmy się ją dekorować różnymi sposobami. Własnoręcznie ozdobione bombki pozostały naszą pamiątką z Konsulatu.

K. Wierzbowska

Zdjęcia ...
Działania w ramach Kampanii Litter Less- śmieci mniej

"Sprzątajmy i cieszmy się pięknem przyrody" było to hasło przewodnie, towarzyszące dzieciom 19 marca 2015 r. Tego dnia zbiegło się wiele okazji do świętowania i wesołej zabawy. Nasi uczniowie korzystając z Dnia Słońca po raz pierwszy w tym roku kalendarzowym zajęcia zorganizowane mieli "pod chmurką". Mury budynku szkolnego opuścili także z innego powodu. Wiosna, której przybycie obwieszczają już nam kwiaty, ptaki oraz coraz cieplejsze promienie słońca, stała tuż, tuż za progiem. Należało więc godnie powitać długo wyczekiwanego gościa. Zaopatrzeni w rękawice i worki do segregacji wyruszyliśmy na wielkie , wspólne sprzątnie otoczenia szkoły i brzegów rzeki Łyny. Mowa tu o wspólnym sprzątaniu, ponieważ do naszej wiosennej akcji przyłączyli się pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej, Funkcjonariusze Straży Granicznej, dzieci oraz ich Rodzice. Cała akcja przeprowadzona została w ramach Międzynarodowej Kampanii Litter Less -śmieci mniej , do której nasza szkoła zakwalifikowała się jako jedna z 30 placówek w całej Polsce. Po uporządkowaniu terenów przyszkolnych dumnie pożegnaliśmy Panią Zimę w postaci słomianego symbolu Marzanny. Od tego momentu przedstawicielki szkolnego PCK przejęły opiekę nad młodszymi koleżankami i kolegami organizując im sportowy turniej. Do współzawodnictwa sportowego włączyli się także obecni rodzice. Radość i przekonanie z dobrze minionego dnia grupy "0" przypieczętowały wspólnym pieczeniem kiełbasek. Po czym zmęczeni ale pełni pozytywnej energii wróciliśmy do szkoły.

Dziękujemy wszystkim, którzy wraz z nami uczestniczyli w tym szczególnym dniu.

Dzieci z grup przedszkolnych, grupa elementarna oraz wszyscy nauczyciele.

Zdjęcia...
Ogłoszenie
Ogłoszenie Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu
w sprawie rekrutacji na rok szkolny 2015/2016


-oddziału przedszkolnego
-klasy I Szkoły Podstawowej
-klasy I Gimnazjum

Terminy rekrutacji

Zgłoszenie dziecka do oddziału przedszkolnego zamieszkującego w obwodzie szkoły podstawowej

Zgłoszenie kandydata do klasy I Szkoły Podstawowej zamieszkującego w jej obwodzie

Zgłoszenie kandydata do klasy I Gimnazjum zamieszkującego w jego obwodzie
Spotkanie z teatrem „na żywo”


W marcu uczniowie naszej szkoły - w ramach Internetowego Teatru dla Szkół- ponownie mieli możliwość spotkania z teatrem Z" "na żywo". Tym razem drugo- i trzecioklasiści mogli poznać perypetie słynnego Plastusia i jego przyjaciół z Tosiowego piórnika. Czy przygody mieszkańców szkolnego niezbędnika zaciekawiły naszych uczniów? Myślę, że tak, ponieważ przedstawienie oglądały z dużym zaciekawieniem, bo przecież spektakl ukazywał treści bardzo im bliskie, a mianowicie związane ze szkolnym życiem, z klasą, kolegami. Ponadto chętni uczniowie, nawiązując do obejrzanego widowiska, przygotowali prace plastyczne dotyczące bohaterów z"Plastusiowego pamiętnika", a niektóre wypożyczyły nawet książkę Marii Kownackiej, na podstawie której powstał spektakl. Portrety Plastusia i jego plastelinowe kopie stanowią miniwystawę w szkolnej bibliotece.
Ogłoszenie
Sępopol, 25 lutego 2015 r.

Dyrektor Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Sępopolu ogłasza, że zasady i termin rekrutacji do Przedszkola na rok szkolny 2015/2016 zostanie podany do wiadomości po uzyskaniu informacji o przyjętych przez Radę Miejską w Sępopolu kryteriów rekrutacji. Orientacyjny termin: 15 - 30 marca 2015 r.
Podsumowanie I semestru u najmłodszych


13 lutego 2015, w najmłodszej grupie wiekowej odbył się apel podsumowujący osiągnięcia uczniów w pierwszym semestrze roku szkolnego 2014/2015. Poznaliśmy najlepszych uczniów z każdej klasy pod względem zachowania, z najwyższą frekwencją, a także laureatów konkursu czytelniczego oraz plastycznego organizowanego przez p. Monikę Rynkiewicz. Wszystkim wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nowym semestrze.
K. Wierzbowska
Zdjęcia...
„ Czym się różni jerzyk od jeża - łamanie mitów”

W nawiązaniu do Dnia Dokarmiania Ptaków i Zwierząt w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Sępopolu odbyło się spotkanie dzieci z grup przedszkolnych oraz klas I- III SP z pracownikiem Nadleśnictwa Bartoszyce. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat dokarmiania ptaków i zwierząt w okresie zimy. Wiemy już, że dokarmianie należy rozpocząć wraz z pojawieniem się chłodniejszych dni jeszcze w okresie jesieni. Kończymy gdy pojawią się pierwsze pąki na drzewach. Bogatsi też jesteśmy o wiedzę , co i jak powinniśmy umieszczać w naszych karmnikach i paśnikach. Cała pogadanka połączona z prezentacją multimedialną prowadzona była w sposób ciekawy a chwilami wywoływała wielkie zdziwienie, gdy prowadzący humorystycznie łamał mity ,które do tej pory przyjmowaliśmy jako wyznacznik prawdy. Spotkanie zakończyło się konkursem podsumowującym zdobytą wiedzę, a zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.

Zdjęcia ...
Ciekawe spotkanie

Realizując podstawę programową wychowania przedszkolnego nauczyciele zobowiązani są do wdrażania dzieci, do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych. Dziecko kończące edukację przedszkolną i rozpoczynające naukę w szkole podstawowej powinno wiedzieć, jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia i gdzie można otrzymać pomoc. Wiedzę tą dzieci z grup "0" mogły zdobyć dzięki uprzejmości przedstawicieli Zawodowej Straży Pożarnej w Bartoszycach. 19 lutego 2015. r odbyło się spotkanie ze strażakami. W trakcie tego spotkania dzieci dowiedziały się nie tylko jak wygląda praca strażaka, ale przede wszystkim jak zachować się, gdy są one świadkiem wypadku lub pożaru.
Była to też okazja do utrwalenia numerów alarmowych, pod jakie mogą dzwonić i jakie informacje przekazać, wzywając pomoc straży pożarnej oraz innych jednostek .

Zdjęcia ...
Spotkanie z Muzyką


Zimowe spotkanie z muzyką opowiadało o Przygodach Mistrza Koncertmistrza, który zawsze jest najbliżej dyrygenta. Dzieci poznały dwa instrumenty, jeden z nich należy do instrumentów strunowych - skrzypce, zaś drugi flet z grupy instrumentów dętych drewnianych.
Podczas spotkania odbył się konkurs wokalny klas drugich, w którym I i II miejsce zajęły uczennice z klasy IIa: Roksana Rynkiewicz, Marysia Kanarek, zaś III i IV miejsce przyznane zostało uczennicom z klasy II b: Laurze Żurawel, Emilce Górskiej.
Na zakończenie tradycyjnie przeprowadzono konkurs wiedzy o muzyce, w którym laureatką została Ula Lubieniecka z klasy I b.

K. Wierzbowska
Zdjęcia ...
Teatr w praktyce. Kukiełki

Czy można rozwijać wiedzę poprzez zabawę? Ależ oczywiście! Teatr w praktyce to nazwa zajęć, które prowadzę jako bibliotekarz w klasach I-III SP. Chcąc wzbogacić i utrwalić wiedzę na temat pojęć związanych z teatrem, wpadłam na pomysł, aby przeprowadzać zajęcia, podczas których uczniowie będą mogli wykonywać różne lalki teatralne i nie tylko. Zaczęliśmy zatem od kukiełek. Na początku musieliśmy wybrać postać, która miałaby zostać naszą kukiełką. Chłopcom spodobał się nietoperz, wampirek, Zorro, dziewczynkom zaś żabka, księżniczka, pszczółka czy Czerwony Kapturek. Papier, nożyce i klej niebawem poszły w ruch, by okleić papierowe rolki osadzone na szaszłykowym patyczku. Kreatywność wygrała, bo dzieci wykazały się niesamowitą inwencją twórczą. Na efekt nie trzeba było długo czekać, ponieważ w szybkim tempie pojawiały się kolejne kukiełki, które zaraz, dzięki swoim animatorom, ożywały na szkolnej wykładzinie.
Kolejne zajęcia zostaną poświęcone ... rękawiczkowym i skarpetkowym pacynkom.


Zdjęcia ...
WODA TO NASZ NAJWIĘKSZY SKARB


Woda to zdecydowanie najważniejszy, najcenniejszy i najzdrowszy dar, jakim obdarzyła nas natura. Nie wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę, że nie potrafimy dbać o zasoby wody pitnej. Problem ten poruszony został w trakcie cyklicznych zajęć w grupie 0a. Dzieci miały więc możliwość poznać właściwości wody, dowiedziały się jak należy o nią dbać i co zrobić aby w prosty sposób ją uzdatnić. Podsumowaniem naszej pracy jest Certyfikat dla Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Sępopolu wydany przez Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" w Krakowie .
Strona 1 z 9 1 2 3 4 > >>
Strefa rodzicaWspółpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


506226 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie