oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaStyczeń 27 2015 15:19:33
NASZA SZKOŁA


Strona główna BIP
Witamy
Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu.

Nasz serwis korzysta z darmowego hostingu, dlatego powyżej pojawiają się reklamy, na które nie mamy wpływu.
Serdecznie zapraszamy ...
W Konsulacie ... św. Mikołaja...


19.01.2015r. dzieci z grup 0A i 0B odwiedziły Konsulat Świętego Mikołaja w Kętrzynie. Była to podróż do magicznej krainy. Dzieci zobaczyły jak powstają
słynne na cały świat ozdoby choinkowe i wielkanocne oraz poznały proces produkcyjny
bombki. Samodzielnie ozdobiły bombki, które zabrały ze sobą. Zwiedziły również galerię z tysiącami wzorów powstałych w tym miejscu w okresie 20 lat istnienia tej manufaktury.
Tu tradycja łączy się ze sztuką, precyzja z fantazją i najnowszymi trendami zdobienia. Tu "święta" trwają przez cały rok!
Zdjęcia...
Gratulacje...


W tym roku szkolnym dwóch uczniów naszego gimnazjum: Bartosz Jusiak II b i Jakub Krzyszkowski II a zostało stypendystami Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego za wysokie osiągnięcia w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych. w ramach Regionalnego Programu Wspierania Edukacji Młodzieży Wybitnie Uzdolnionej.

Serdecznie gratulujemy!
To nas cieszy...

Bardzo miło nam poinformować, że nasi uczniowie zakwalifikowali się do wojewódzkich konkursów przedmiotowych:

Szkoła Podstawowa
Aleksander Piluk VI b - przyroda

Gimnazjum
Jakub Krzyszkowski II a - biologia,
Wojciech Miszczyszyn II a- geografia
Bartosz Jusiak II b - historia, matematyka, fizyka
Ewelina Rosicka III b - wiedza o społeczeństwie,
Patrycja Bejnar III c - język niemiecki

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Trzymamy kciuki!
Youngsterowcy

Chcieliśmy się podzielić z Państwem wrażeniami z wyjątkowego dla nas wydarzenia, które odbyło się dzięki spotkaniom w ramach Youngstera 18 grudnia w dużej sali gimnastycznej naszej szkoły pojawili się zaproszeni przez nas goście. W świąteczny nastrój wprowadziło przedstawienie "The Story of Santa Claus" przygotowane wspólnie przez uczniów programu Youngster (III a b Gimnazjum) oraz klasy III b SP. Chcieliśmy "połączyć pokolenia". Już dużo wcześniej zapraszaliśmy młodszych kolegów na nasze zajęcia - przychodziły do nas po swoich lekcjach, więc mamy nadzieję, że nas polubili. Wspólnie pracowaliśmy nad "sztuką" uczyliśmy się angielskich kolęd, znanych świątecznych piosenek, wielu - nie tylko bożonarodzeniowych zwrotów. Każdy Youngster miał pod opieką swojego młodszego kolegę przez cały okres przygotowań. Chyba się udało. Rodzice i małych, i dużych byli dumni- niektórzy uronili łzę (wszak nieczęsto widzi się swojego syna czy córkę gimnazjalistę śpiewającego po angielsku w stroju renifera;) Po przedstawieniu można było wspólnie przygotować wyjątkowe świąteczne ozdoby. Warsztaty przygotowane przez nauczycieli świetlicy 1-3 były uwieńczeniem magicznego wieczoru i wielu dni przygotowań. Było warto! Oby nam się tak chciało i udawało w Nowym 2015 Roku! Wszystkiego Najlepszego - Youngsterowcy

Zdjęcia ...
Małymi krokami do biblioteki.


Właśnie w taki sposób 12 stycznia do szkolnej biblioteki zmierzali uczniowie kl. I B Szkoły Podstawowej.
W najbliższym czasie czeka ich uroczyste pasowanie na czytelnika, ale nim to nastąpi, muszą zapoznać się ze szkolną biblioteką. Dzieci uczestniczyły zatem w lekcji bibliotecznej dotyczącej oczywiście samej skarbnicy wiedzy, czyli biblioteki, jak też poznały elementy budowy książki.
Nie była to jednak tylko teoria, a praktyczne działania, ponieważ pierwszaki wykonywały imitacje lapbooków, czyli książek interaktywnych podsumowujących poznane informacje o bibliotece
i książce. Praca ich polegała zatem na kolorowaniu, wycinaniu, przyklejaniu i odpowiednim grupowaniu tych właśnie wiadomości. Przyszli czytelnicy zacięcie walczyli z kolorowymi papierami, dziurkaczami i kredkami. Na rezultaty nie było trzeba czekać zbyt długo. Oby z takim samym zapałem " już niedługo " czytali książki.

Zdjęcia ...
Drodzy Rodzice!


Polski system oświaty umożliwia uczniom należącym do mniejszości narodowych i etnicznych podtrzymywanie poczucia tożsamości narodowej, etnicznej, językowej i religijnej, a w szczególności naukę języka oraz własnej historii i kultury.
Nauka języka lub w języku mniejszości może się odbywać na wszystkich poziomach nauczania. Jest ona organizowana przez dyrektora szkoły na zasadzie dobrowolności, na pisemny wniosek rodziców lub prawnych opiekunów ucznia.

Wniosek składa się dyrektorowi przy zgłoszeniu dziecka do przedszkola lub szkoły albo w toku nauki w szkole w terminie do dnia 30 kwietnia.
Jeżeli wnioski w przedszkolu, szkole podstawowej lub gimnazjum złożyło minimum 7 uczniów z danego poziomu nauczania, dyrektor powinien zorganizować klasę, w której będzie prowadzona nauka języka lub w języku mniejszości. W przypadku mniejszej liczby deklaracji dyrektor może zorganizować grupę międzyklasową lub międzyoddziałową. Gdy liczba uczniów, którzy złożyli deklarację, jest zbyt mała do objęcia ich opisanymi powyżej formami nauczania, organ prowadzący przedszkole lub szkołę powinien utworzyć zespół międzyprzedszkolny lub międzyszkolny! Do utworzenia zespołu niezbędnych jest minimum 3 uczniów, których rodzice zadeklarowali wolę nauki języka mniejszości lub języka regionalnego.

Wniosek może dotyczyć:
- nauczania w języku mniejszości narodowej lub etnicznej lub w języku regionalnym;
- nauczania w dwóch językach: w języku mniejszości (lub w języku regionalnym) i w języku polskim;
- nauczania języka mniejszości jako przedmiotu dodatkowego.

Złożenie wniosku jest równoznaczne z:
1. w przypadku nauki języka mniejszości lub języka regionalnego- zaliczeniem tych zajęć do obowiązkowych zajęć edukacyjnych ucznia;
2. w przypadku nauki własnej historii i kultury zaliczeniem tych zajęć do dodatkowych zajęć edukacyjnych ucznia

Więcej informacji:
http://www.jezyki-mniejszosci.pl/
http://mniejszosci.narodowe.mac.gov.pl/
Kampania "Litter Less- Śmieci mniej”

Miło nam poinformować, że najmłodsze grupy wiekowe Zespołu Szkolno- Przedszkolnego wezmą udział w Kampanii "Litter Less- Śmieci mniej". Kampania organizowana jest w ramach ubiegania się o Międzynarodowy Certyfikat "Zielona Flaga" Opracowany przez nas projekt został zaakceptowany przez Komisję Konkursową. Dzięki temu nasza szkoła jako jedna z 30 placówek w Polsce otrzyma GRANT na realizację programu i przeprowadzenie zadań zbliżających nas do osiągnięcia tytułu Szkoły Przyjaznej Środowisku. Naszym celem jest przywrócenie piękna i czystości naszej rzeki. Przywrócenie ładu i porządku w naturalnym środowisku w którym ptactwo wodne i zwierzęta będą mogły się rozmnażać i żyć w zgodzie z naturą, .Zadbamy także o czystość w najbliższym otoczeniu naszej placówki. Uczestnictwo w Kampanii "Litter less - Śmieci mniej", zmobilizuje zapewne środowisko lokalne Sępopola, a w szczególności dzieci uczęszczające do Zespołu Szkolno- Przedszkolnego oraz ich rodziców. Pomocną dłoń w kampanii wyciągną też z całą pewnością instytucje użyteczności publicznej istniejące w Sępopolu. Obchodząc uroczyście dni zaznaczone w Eko Kalendarzu jako świąteczne i ważne dla każdego ekologa zorganizujemy społeczne kampanie mające na celu przywrócenie atrakcyjności naszego miasteczka i pobliskich okolic.
Wszystkie nasze dokonania w celu promowania edukacji dla ekorozwoju będą realizowane poprzez strukturę 7 kroków zaakceptowaną przez Fundację na rzecz Edukacji Środowiska Eco-Schools przy wsparciu Fundacji Wrigley Company.
ŻyczeniaSzczęścia, co radość daje,
miłości, co niesie pokój,
zdrowia, co rodzi wytrwałość,
wiary, co nadzieję prowadzi,
dni wypełnionych do końca,
nowych wschodów słońca
z okazji nadchodzących
Świąt Bożego Narodzenia
i Nowego 2015 Roku
życzy


Społeczność
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
w Sępopolu
Coraz bliżej ...


W atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wprowadzili nas uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej. Wspólnie z rodzicami zaprezentowali całej społeczności szkolnej i zaproszonym gościom tradycyjne polskie jasełka. Serdecznie dziękujemy wszystkim aktorom i wokalistom zarówno tym młodym jak i nieco starszym :)

W trakcie uroczystości szkolne koło PCK z okazji obchodzonego w listopadzie Dnia Życzliwości przyznało tytuły Najżyczliwszy Nauczyciel" i "Najżyczliwszy Uczeń". Zwycięzcami wskazanymi w głosowaniu zostali nauczyciele: p. Katarzyna Gawerska i p. Franciszek Maszota oraz uczniowie; Zuzanna Pycko z szkoły podstawowej i Ewelina Rosicka z gimnazjum. Gratulujemy!

Podczas apelu nie zabrakło prezentów. Niespodzianką były odblaski, które otrzymali wychowankowie oddziałów przedszkolnych i wszyscy uczniowie klas I-III SP. Zakup ich był możliwy dzięki projektowi autorstwa nauczycieli świetlicy, a dofinansowany przez Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sępopolu. Bardzo dziękujemy!

Zdjęcia ...
W wiosce Świętego Mikołaja...


Pięćdziesięcioro uczniów z najmłodszej grupy wiekowej odwiedziło w miniony poniedziałek Wioskę Świętego Mikołaja mieszczącą się nad jeziorem Tajty w okolicach Giżycka. W chwili zaparkowania autokaru od razu przywitały nas Elfy - pomocnicy Mikołaja i wprowadziły w magię zbliżających się świąt. Na dzieci czekały różnorodne atrakcje. Można było uczestniczyć w interaktywnym przedstawieniu w Teatrze Elfów, odwiedzić komnatę Świętego Mikołaja i tam spotkać się z samym Mikołajem, bawić się w Gwiazdkowym Placu Zabaw, przejść przez Gwiazdkowy Komin. Dzieci spędziły również czas w Pracowni Elfów, gdzie uczestniczyły w warsztatach plastycznych wykonując piękne, kolorowe bombki, które na pamiątkę każdy mógł wziąć ze sobą do domu. W sali lśniącej tysiącem światełek dzieci pisały listy do Mikołaja. Zostały one umieszczone w kolorowych balonach, które wypuszczono w niebo, kiedy nadszedł czas pożegnania się z Elfami.
Był to dzień niezapomnianych wrażeń.

K. Wierzbowska

Zdjęcia ....
Strona 1 z 7 1 2 3 4 > >>
Strefa rodzicaWspółpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


490906 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie