oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaLipiec 17 2019 17:17:49
NASZA SZKOŁA
Strona główna BIP
Witamy
Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu.

Inspektor Danych Osobowych ZSP w Sępopolu- Michał Minurski
michal.minurski@kdg-prudens.pl tel.+48 668484659 Klauzula RODO
Nasz serwis korzysta z darmowego hostingu, dlatego powyżej pojawiają się reklamy, na które nie mamy wpływu.
Koncepcja pracy szkoły
WakacjeDobiegł końca kolejny rok mniej lub bardziej wytężonej pracy, kolejny rok biegu po wiedzę i nowe umiejętności. Nareszcie długo oczekiwane wakacje, czas zasłużonego odpoczynku uczniów i nauczycieli. Dziękując wszystkim za wspólną pracę, za wysiłek i wspólnie spędzony czas, życzymy Wam, aby wakacje były spokojne, bezpieczne i pełne radosnych przeżyć.Tak się żegnaliśmy z odchodzącym rokiem szkolnym. Zapraszamy do naszej galerii zdjęć...

Pożegnanie klas III ...
Zakończenie edukacji klasy VIII i III Gimnazjum ...
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 ...
Polonez
Wycieczka Gimnazjalistów:)
Tuż przed zakończeniem roku szkolnego, byliśmy na wycieczce końcoworocznej w ,,Klubie Mila Kamień w okolicach Rucianego Nidy. Choć wydawało się, że ostatnia wycieczka będzie pełna łez i smutku z zbliżającego się rozstania, nie zabrakło na niej śmiechu i zabawy. Często chodziliśmy nad pobliskie jeziorko na którym opalaliśmy się, kąpaliśmy i pływaliśmy kajakami. Choć niektórzy woleli zostać suchymi królowało wśród nas przekonanie, że z cukru nie jesteśmy. Dla utwierdzenia tego przekonania, wieczorem po ognisku wszyscy skończyliśmy razem w basenie. Telefony otrzymywaliśmy tylko czasami, ponieważ przechowywano je u nauczycieli. Cała wycieczka była piękną przygodą. Na zawsze zapamiętamy wspólne zabawy, tańce i nieprzespane noce.

M. Dąbrowska- Skwarek
Zdjęcia ....
Śladami M.Kopernika

W środę 12 czerwca 2019 klasa IVa odwiedziła Frombork. Seans w planetarium, wizyta w katedrze i na wieży widokowej, to tylko kilka ważniejszych atrakcji, których doświadczyli uczniowie. Równie zaskakujące jak i miłe było spotkanie ze Stasiem, byłym uczniem naszej klasy, który przeniósł się do szkoły w okolicy Pasłęka i razem ze swoją nową klasą również był na fromborskim dziedzińcu.
Wychowawca Krzysztof Łuszczyk
Zdjęcia
IIa w miasteczku westernowym i w wiosce indiańskiej


04. 06. 2019 r. uczniowie kl II a wyjechali do Mrągowa. Wycieczka odbyła się w celu obejrzenia wioski indiańskiej i miasteczka westernowego, zdobycia większej wiedzy o Dzikim Zachodzie oraz kulturze Indian. Po miasteczku oprowadzały nas dwie kowbojki. Uczniowie zwiedzili: biuro szeryfa, bank, stary cmentarz, mini zoo, obejrzeli ciuchcię , którą niegdyś się poruszano. Odbył się pokaz tańca country oraz jego nauka. Przenieśli się w czasie oglądając scenkę rodzajową rodem z Dzikiego Zachodu. Uczestnicy wycieczki udali się również do wioski indiańskiej, gdzie poznali ciekawostki z życia Indian i na własne oczy obejrzeli: tipi, stroje, maski, broń, pióropusze, łapacze snów. Dowiedzieli się jaka jest różnica między tipi a wigwamem. Mieli również okazję wykazać się zręcznością w strzelaniu z łuku do tarczy i rzutem strzałą. Na zakończenie odbyli wspólny taniec przy bębenku.
Przez cały czas towarzyszyła nam piękna słoneczna pogoda. Był również czas na zakupy w sklepiku oraz lody. W świetnych humorach, pełni wrażeń wróciliśmy do Sępopola.

Wychowawca- M.Płatek
Zdjęcia ...
Tak było ...
Uczniowie naszej szkoły, którzy uzyskali nominacje poselskie, ostatni weekend spędzili w Warszawie. W piątek dzięki IPN-owi zwiedzali Warszawę. W sobotę, w Dniu Dziecka, wzięli udział w obradach XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.
Podczas posiedzenia młodzi parlamentarzyści wysłuchali wystąpień, m.in. Wiceministra Edukacji Narodowej Macieja Kopcia, Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka, Prezesa IPN-u Macieja Szptyma obradowali na temat współczesnego patriotyzmu. Poruszyli aktualne kwestie społeczno-politycznye, kulturalne i gospodarcze. Na koniec podjęli uchwałę ws. spopularyzowania wiedzy o losach i działalności posłów na Sejm II Rzeczypospolitej w okresie drugiej wojny światowej i okresie okupacji.
Była to dla naszych uczniów - młodych parlamentarzystów wyjątkowa okazja do pogłębiania swojej wiedzy o funkcjonowaniu demokracji parlamentarnej oraz impuls do aktywnego uczestniczenia w społeczeństwie obywatelskim, samodzielnego myślenia i budowania własnych opinii o otaczającym świecie.
Zdjęcia ...
Relacja ...
"Ogrody rustykalne - w ziołowym ogródku"Wiosna to czas intensywnych prac w ogrodach. Mając na uwadze troskę o nasze piękne ostoje przyrody wokół budynku Przedszkola wykonaliśmy już wiele prac porządkowych i pielęgnacyjnych . Przycięte są już krzewy ozdobne, zasadzone bratki. Odbyły się też pierwsze lekcje w ogrodzie wśród roślin miododajnych. Teraz przyszedł czas na prace pielęgnacyjne w Ziołowym Ogródku. Rosną tu różnorodne zioła wykorzystywane przez nas w trakcie warsztatów kulinarnych . Jest to miejsce zachęcające do częstego odwiedzania. Kusi widokiem i zapachem jaki unosi się nad skrzyniami pełnymi mięty, melisy, macierzanki i szczypiorku. Ponad skrzyniami dumnie rozpościera się rozłożysty krzew szałwii lekarskiej, która w tym roku przepięknie zakwitła na fioletowo. W trakcie zajęć na świeżym powietrzu dzieci w jednej ze skrzyń wypatrzyły czerwieniejące truskawki oraz zawiązujące się owoce poziomki. Całe bogactwo ziołowego ogródka napawa nas radością i nadzieją na bogate zbiory latem i późną jesienią kiedy to będziemy mogli dodatkowo delektować się pysznymi i soczystymi jabłkami z rosnącej tu jabłoni.
Nauczycielki przedszkola i edukacji wczesnoszkolej
Zdjęcia ...
Szkoła z Prawami Dziecka


Nasza Szkoła kolejny raz brał udział w projekcie edukacyjnych "Szkoła z Prawami Dziecka". W projekt zaangażowano 296 uczniów naszej szkoły.
13 maja 2019 r. we wszystkich klasach zostały przeprowadzone zajęcia upowszechniające ideę Konwencji Praw dziecka. Zajęcia pt: "Prawa z innej planety" w klasach I- III przeprowadzili wolontariusze z naszego koła wolontariatu. Uczniowie wykorzystując materiały udostępnione przez UNICEF, świetnie poradzili sobie w roli prelegentów, a dzieci dowiedziały się czym są prawa dziecka, jak należy rozumieć zapisy Konwencji o prawach dziecka, jak przekładają się one na ich codzienne życie. W klasach IV- VI i VII - III G zajęcia przeprowadzili wychowawcy wg przekazanych scenariuszy pt: "Moje prawa- prosta sprawa", "Prawa dziecka- teoria i praktyka" lub "Bohater Praw Dziecka".
Wychowawcy oraz wolontariusze rozpowszechniali ideę wyboru Szeryfa Praw Dziecka. Przygotowano gazetkę ścienną z prawami dziecka oraz numerami ważnych telefonów, pod którymi można uzyskać wsparcie w sytuacji gdy prawa dzieci są łamane.
Uczniowie do 24 maja 2019 r., na specjalnie przygotowanych wnioskach, składali swoje nominacje do tego zacnego tytułu. Do Szkolnego Koła Wolontariatu wpłynęło pięć nominacji. Jedna z osób była nominowana dwukrotnie. Wolontariusze po zapoznaniu się z wnioskami, postanowili Gwiazdą Szeryfa Praw Dziecka odznaczyć wszystkich nominowanych t.j. cztery osoby. Wielka Gala wręczenia odznaczeń miała miejsce 31 maja 2019 r. w trakcie Festynu Rodzinnego zorganizowanego przez naszą szkołę w ramach Warmińsko- Mazurskich Dni Rodziny połączonych z uroczystością Święta Szkoły. Podczas ceremonii uczniowie zaprezentowali zebranym sylwetki wyróżnionych przedstawicieli lokalnej społeczności, wręczając im akty nominacji oraz przypinając "Gwiazdy Szeryfa Praw Dziecka". Szeryfowie dzielnie zmierzyli się z próbą uśmiechu. Po wypiciu cytrynowego soku pięknie uśmiechnęli się do pamiątkowej fotografii. A oto nasi lokalni Szeryfowie Praw Dziecka: pan Jacek Szwark, ks. Mariusz Grabas, pani Ewa Siedler i pani Joanna Maszota. Wszystkim odznaczonym serdecznie gratulujemy. Trzymajcie tak dalej!
Zdjęcia ...
Święto Szkoły ...

W miniony piątek obchodziliśmy Święto Szkoły połączone z Festynem Rodzinnym. Ważnym elementem uroczystości, decyzją organu prowadzącego, było przeniesienie dotychczasowego imienia Gimnazjum Szkole Podstawowej. Od tej pory będzie nosiła ona imię Ireny Sendlerowej. Po raz kolejny też został wręczony tytuł "Ucznia Otwartego Serca". W tym roku Kapituła Tytuły przyznała go uczniowi klasy III b Gabrielowi Grocholowi. W tej części uroczystości zgromadzeni gości i społeczność uczniowska obejrzeli montaż słowno-muzyczny "Dobro powraca", który odwoływał się do najważniejszych wartości w życiu każdego człowieka, wartości, którymi w swojej działalności kierowała się patrona szkoły - I. Sendlerowa.
Następnie, dzięki sprzyjającej aurze, uroczystość była kontynuowana na posesji szkolnej. Pani Dyrektor uroczyście otworzyła XIX już Festyn Rodzinny połączony z obchodami XXI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. Na wszystkich uczestników czekało wiele atrakcji. Na scenie zaprezentowali się nasi najmłodsi wychowankowie. Między kolejnymi występami zostały rozstrzygnięte konkursy plastyczno-literackie "Małżeństwo-dobre relacje, silna rodzina", "Ja za dwadzieścia lat", "Między marzeniem a planem", "Mistrz czytelnictwa". Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, a ich prace można podziwiać w korytarzach szkoły. Zostały też wręczone karty rowerowe.
Nieco starsi-uczniowie klas IV-VI wspólnie z rodzicami i wychowawcami rywalizowali w międzyklasowym turnieju. Zwycięstwo po zaciętej rywalizacji wywalczyła drużyna klasy VI b. Najstarsi natomiast rozegrali mecz pożegnania. Złote medale wywalczyła klasa III a G. Kolejną atrakcją wzbudzającą wiele emocji były przygotowane przez uczniów klasy VII b i III a pokazy naukowe, w trakcie których każdy uczestnik mógł zrobić sobie zabawkę "gniotka". Dużym zainteresowaniem cieszył się również pokaz szkolenia psa i prezentacja warsztatu pracy przygotowana przez Funkcjonariuszy Placówki SG w Sępopolu.

Bardzo ciekawym, a zarazem ważnym elementem Festynu było podsumowanie projektu "Szkoła z prawami dziecka" UNICEF. Gwiazdami szeryfa uhonorowani zostali: Jacek Szwark, Ewa Siedler, Joanna Maszota, ks. Mariusz Grabas.

Uczestnicy Festynu mogli skorzystać z różnych stoisk. Łasuchów zachęcała do odwiedzin kawiarenka. Każdy mógł spróbować szkolnych zapiekanek, pierogów. A na wszystkich, którzy wytrwali do końca czekała pyszna grochówka.

Dni Rodziny w naszej szkole należy zaliczyć do udanych. Były one okazją do zintegrowania społeczności szkolnej i lokalnej, przyniosły wiele satysfakcji, emocji uczestnikom, dzieciom, uczniom i ich rodzicom.

Zdjęcia ...
Ogrody rustykalne


W marcu tego roku nasza placówka przystąpiła do wojewódzkiego konkursu "Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego"; pod hasłem "Wsi spokojna, wsi wesoła" - czyli zakątki rustykalne w szkolnym ogrodzie dydaktycznym.
Cele:
- przywrócenie pamięci o dawnych ogrodach wiejskich;
- wspieranie kształtowania kompetencji kluczowych;
- rozpropagowanie idei przedszkolnego i szkolnego ogrodu dydaktycznego;
- rozpropagowanie postaw proekologicznych poprzez kształtowanie szacunku do bio- i georóżnorodności;
- zwiększenie liczby siedlisk dla pożytecznych owadów, płazów, gadów, ptaków i ssaków;
- kształcenie umiejętności tworzenia środowiska zróżnicowanego biologicznie
i przyjaznego człowiekowi, zwierzętom i roślinom oraz dbania o nie;
- podniesienie estetyki i funkcjonalności terenu wokół przedszkola lub szkoły;
kształcenie umiejętności fotograficznych
Nasza placówka doskonale wpisuje się w powyższe cele wyznaczone przez OCEE WMODN w Olsztynie Od kilku lat troskliwie tworzymy i opiekujemy się naszymi zielonymi zakątkami stworzonymi wokół budynku Przedszkola. Cieszą one nas swoim pięknem od wczesnej pory wiosennej do późnej jesieni . Wielokrotnie też stają się nasza salą lekcyjną, w której uczymy się i bezpośrednio doświadczamy kontaktu z przyrodą.


Nauczycielki przedszkola oraz edukacji wczesnoszkolnej w ZSP Sępopol
Zdjęcia ...
Film
Wizyta w Krainie ...

30.05.2019r dzieci z grup przedszkolnych były w Krainie Mądrych Klocków w Olsztynie. Zabawa była przednia. Wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, że koniecznie muszą tam wrócić.

I. Kuniej
Zdjęcia ...
Spotkanie z Muzyką
27 maja 2019 r. odbyło się ostatnie już w tym roku szkolnym spotkanie z muzyką, na którym przypomniane zostały przygody niesfornego Adasia Niezgódki. Odbył się również finał konkursu "Mistrza wiedzy muzycznej", w którym I miejsce zdobył Eryk Dąbrowski z kl. II a, II miejsce Nikola Łokuciejewska z kl. I b i III miejsce Gabriela Szerejko z kl. I a.

H. Petrecka-Wrzosek
Zdjęcia ...
Strona 1 z 11 1 2 3 4 > >>
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1536670 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie