oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaPaździernik 08 2015 23:52:43
NASZA SZKOŁA


Strona główna BIP
Witamy
Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu.

Nasz serwis korzysta z darmowego hostingu, dlatego powyżej pojawiają się reklamy, na które nie mamy wpływu.
Koncepcja pracy szkoły
Jesienny las...

2 października 2015r. klasy III a i III b korzystając z uroków pięknej jesieni wybrały się na wycieczkę do lasu. Na miejscu czekał na nas pan Leśniczy z Nadleśnictwa Gruda i poprowadził nas ścieżką edukacyjną. Pan Leśniczy opowiadał o roślinach i zwierzętach żyjących w lesie, wyjaśnił czym różni się drzewo od drewna. Uczniowie rozpoznawali różne rodzaje drzew, obserwowali środowisko pod kątem obecności zwierząt - ślady na ścieżce, rozgrzebana ziemia przy drzewie, utrwalali warstwową budowę lasu.
Spacerując zbierali leśne skarby. Jakaż była radość, gdy na swojej drodze ujrzeli mnóstwo grzybów, więc kolejną lekcją w lesie było rozpoznawanie tych jadalnych i niejadalnych.
Po powrocie ze ścieżki edukacyjnej pan leśniczy rozpalił ognisko, przy którym był wspólny posiłek, piekliśmy kiełbaski. Leśne powietrze bardzo wyostrzyło nasz apetyt. Z wycieczki wróciliśmy zmęczeni, ale radośni i pełni wrażeń.

K. Wierzbowska

Zdjęcia ...
Dni Nauki i Sztuki w Olsztynie


Młodzież klasy I a Gimnazjum uczestniczyła w 13 Dniach Nauki i Sztuki w Olsztynie. Uczniowie obejrzeli pokazy chemiczne Barwa i płomień w doświadczeniach chemicznych oraz wzięli udział w warsztatach z fizyki Fizyczne inspiracje. Na otwarciu 13. Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki pojawił się znany dziennikarz Rafał Brzózka z prezentacją pt. "Małe jest wielkie", której przesłaniem było pokazanie, że im mniejsze są zjawiska/obiekty, które obserwujemy, tym większej aparatury wymagają i tym większym są problemem. Uczniowie mogli samodzielnie eksperymentować odwiedzając wystawę "Eksperymentuj!" przygotowaną przez Centrum Nauki Kopernik. Interaktywna ekspozycja pozwalała zdobywać podczas zabawy wiedzę z zakresu fizyki, biologii i matematyki. Tegoroczne atrakcje to m.in. szyfry, łamigłówki, najszybsza zjeżdżalnia, wirujące krzesełko, uwięziona piłka, stanowisko próżniowe, półkule magdeburskie, kula plazmowa, znikające barwy, trójwymiarowa układanka - Ludzkie ciało. Ponadto uczestnicy mogli sprawdzić szybkość reakcji, oszukać swój wzrok czy też dowiedzieć się, jak powstaje film. Na zakończenie młodzież została zaproszona na wykład z prezentacją filmu "Drugie życie naszych śmieci". Po prezentacji dwaj uczniowie klasy Ia ,Rafał Tucki oraz Kamil Kosaty, udzielili wywiadu dziennikarzowi Radia Olsztyn. Wywiad dotyczył pobytu uczniów z Sępopola na Dniach Nauki i Sztuki oraz wiedzy z zakresu segregacji śmieci. Pobyt w Olsztynie zakończył się degustacją ciemnego pieczywa z Piekarni Tyrolskiej.
E.Wójcik

Zdjęcia ...
Wspomnienia z wakacji
W nagrodę atrakcyjny wypoczynek
Już po raz siódmy 20-osobowa grupa uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu przebywała na tygodniowym wypoczynku w Niemczech, a dokładnie w partnerskim Lägerdorf. Jest to licząca ok. 2,5 tysiąca mieszkańców zasobna miejscowość położona 60 km od Hamburga, od 1993 r. związana z Sępopolem umową partnerską.
Tegoroczny pobyt odbył się na zaproszenie strony niemieckiej i był współfinansowany przez organizację Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży. Dla uczniów z gminy Sępopol wizyta była formą nagrody za osiągnięcia w nauce, aktywność i zaangażowanie w pracach SU oraz za działania na rzecz innych w formie wolontariatu.
Niemieccy partnerzy zadbali o przyjazną atmosferę oraz różnorodne atrakcje. Bogaty program pobytu z jednej strony stwarzał możliwość bliższego poznania okolicy, w tym cementowni Holcim, miasta Itzehoe i zamku w Breitenburgu, z drugiej strony pozwalał na nawiązywanie bliższych kontaktów młodzieży ze sobą, współzawodnictwo a nawet wspólną naukę.
W Lagerdorf od kilku lat funkcjonuje młodzieżowa grupa straży pożarnej, która systematycznie podnosi swoje umiejętności ratowniczo-gaśnicze. Młodzi Niemcy zademonstrowali swoje umiejętności, ale także udzielali instruktażu gościom, nawet włączyli Polaków do akcji gaszenia pożaru. Dostarczyło to wielu emocji i radości, bo przecież pożar był pozorowany, a tryskająca z węży woda dawała okazję do psot w ten upalny dzień.
Interesującym okazał się całodniowy wypad nad Morze Północne, gdzie szczególnie wyraźnie występuje zjawisko przypływów i odpływów morza. Poziom wody podnosi się dwa razy na dobę o dwa, trzy metry i zalewa w czasie tzw. przypływu przybrzeża. Gdy woda cofa się, przez pewien czas wielkie obszary przybrzeżne ulegają osuszeniu. Właśnie w czasie odpływu młodzież doświadczyła marszu w ,,głąb" morza po mulistym dnie w poszukiwaniu skarbów. Zaledwie po kilku godzinach przerwy wypełnionej zwiedzaniem Multimar Wattforum w Tönning , gdzie interaktywne wystawy pokazywały w wielu akwariach fascynujący podwodny świat Morza Północnego, nastąpił przypływ i można było podziwiać morskie uroki oraz zażywać kąpieli i plażowania.
Największą niespodziankę organizatorzy sprawili młodzieży wizytą w Hansapark w Sierksdorf. Jest to park rozrywki z kilkudziesięcioma atrakcjami: od rejsu łódką po morzu kwiatów, poprzez spokojne karuzele i kolejki górskie aż po ogromne rollercoastery.
Choć młodzież spędziła w parku ponad 5 godzin, zasmakowała jedynie cząstki tej ekstremalnej rozrywki. Najwięcej zwolenników zyskały 2 rollercoastery: ,,Goliat z Karnanu" i ,,Przekleństwo Nowogrodu".
Bogaty program pobytu został wypełniony i osiągnięto cel - pogłębiono więzy pomiędzy polską i niemiecką młodzieżą, Polacy poznali cząstkę historii i kultury niemieckiej, codzienność i zwyczaje mieszkańców Lägerdorf. Młodzież szybko uświadomiła sobie, że ich niemieccy koledzy mają podobne zainteresowania, upodobania muzyczne, styl ubierania i sposoby spędzania czasu wolnego. Co raz mniejszą barierę stanowił język, niewidoczne były uprzedzenia, to znacznie ułatwiło nawiązanie kontaktów, a bycie ze sobą podczas zabaw, rywalizacji i wspólnego działania dało podłoże do zawierania przyjaźni.
Jak podkreślają uczestnicy wypoczynku, warto było systematycznie uczyć się, osiągać dobre wyniki w nauce, bo nagroda za ten wysiłek okazała się bardzo ciekawa, bogata w przeżycia i pozytywne emocje. Najważniejsze, że już za rok zawarte znajomości będzie można odnowić podczas rewizyty w Sępopolu.

Zdjęcia ...
Święto Nadleśnictwa w Bartoszycach

22 września 2015r. uczniowie klas: IIb i IIIb wraz z wychowawcami mieli możliwość uczestniczenia w uroczystości ufundowania sztandaru Nadleśnictwu Bartoszyce. Przed rozpoczęciem uroczystości uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych.
Na placu Bohaterów Westerplatte w Bartoszycach można było oglądać wystawy nadleśnictw z całego województwa. W przyrodniczych stoiskach przygotowano uczniom konkursy, pokazy. Każdy mógł spojrzeć przez mikroskop na owady i rośliny, dowiedzieć się jak krąży woda w przyrodzie, sprawdzić, jak drzewa piją wodę, czyli spróbować swoich sił i przekonać się, ile trudu trzeba włożyć, aby woda w drzewie trafiła od jego korzeni aż do czubka. Każdy mógł bacznie przyglądać się owocom drzew: buku, olszy czy sosny. Za rozwiązanie zagadek i krzyżówek był upominek.
Na zakończenie uroczystości mogliśmy podziwiać defiladę pododdziałów i wysłuchać koncert orkiestry wojskowej z Giżycka.

Krystyna Wierzbowska

Galeria
Rekrutacja uzupełniająca do przedszkola
Sępopol, 7 września 2015r.

OGŁOSZENIE

Ogłaszam rekrutację uzupełniającą do Przedszkola Samorządowego w Sępopolu na rok szkolny 2015/2016.
Wydawanie i przyjmowanie "Wniosków o przyjęcie dziecka (kandydata) do Przedszkola Samorządowego w Sępopolu" od 7 września 2015. do 12 września 2015r. w godzinach pracy sekretariatu 7. 15 - 15. 15
(na podstawie Zasad rekrutacji uzupełniającej z 4 września 2015).


Zasady rekrutacji do przedszkola

Wniosek do przedszkola
Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Rok szkolny 2015/2016 rozpoczynamy 1 września 2015 r.8.00 - wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum uczestniczą we Mszy Św. w kościele w Sępopolu.

9.00 - uroczyste rozpoczęcie nowego roku.

Wychowankowie przedszkola spotykają się z wychowawczyniami w sali przedszkolnej. Pozostali: zerówkowiecze, uczniowie klas I-VI SP i I-III G na kortach.

Wychowankowie ZWP spotykają się z wychowawczynią o godzinie 13.00 w budynku przedszkola.
List Rzecznika Praw Dziecka z okazji nowego roku szkolnegoDrogie Uczennica, Drodzy Uczniowie,
mam nadzieję, że wypoczęci i radośni wracacie w szkolne ławy. Pełni sił i chęci jesteście gotowi do nauki i nowych wyzwań.
Pamiętajcie, że jako dzieci-uczniowie macie swoje prawa. Macie prawo do tego, aby pytać, wypowiadać się, mieć wątpliwości i wyrażać własne zdanie. Nie zapominajcie jednak, że inni -zarówno młodsi, jak i starsi - też takie prawa posiadają. Należy ich przestrzegać, a w każdej sytuacji drugiemu człowiekowi okazywać szacunek.
Macie również prawo do rozwijania zainteresowań. Korzystajcie zatem ze wszystkich możliwości jakie oferuje szkoła. Samorząd, kółko teatralne czy szkolna drużyna sportowa, to miejsca, w których możecie realizować pasje i marzenia. Wierzę, że Wasi nauczyciele zrobią wszystko, aby przybliżyć te marzenia na wyciągnięcie dłoni.
Bądźcie otwarci na przyjaźnie. Te ze szkolnych ław, potrafią trwać latami. W grupach szukajcie liderów, takich którzy będą odważni nie siłą, ale mądrością. Szanujcie się i pomagajcie nawzajem, chrońcie tych najsłabszych. Stanowczo mówicie "NIE!" przemocy i wszelkim używkom.
Nie zapominajcie, że nie jesteście sami z Waszymi problemami, nie tylko tymi szkolnymi. Linia Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka (800 12 12 12) jest dla Was otwarta.
Jestem pewien, że odpowiednio wykorzystacie rozpoczynający się rok nauki. W szkole nie tylko zdobywacie wiedzę, ale przede wszystkim rozwijacie osobowość i talenty.
Wierzę, że pomogą Wam w tym rodzicie i nauczyciele, których -tak jak Was - również serdecznie pozdrawiam.
Wasz Rzecznik
Marek Michalak


PODZIĘKOWANIE

"Odważny, to nie ten kto się nie boi,
ale ten który wie, że istnieją rzeczy ważniejsze niż strach".


Społeczność ZSP serdecznie dziękuje Państwu:

Sławomirze Gudz, Teresie Łupince, Dorocie Miącz, Jolancie Szalast, Beacie Oleszkiewicz i Antoniemu Oleszkiewicz.Wasza odwaga, gotowość do poświęceń i niesienia pomocy w trakcie pożaru naszej szkoły 30 stycznia 2014 r. zasługują na uznanie i stanowią godny wzór do naśladowania dla innych osób.
Dziękujemy za wysokie poczucie obowiązku.
Życzymy pomyślności w życiu osobistym jak i zawodowym.

Strefa rodzicaWspółpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


552175 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie