oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaMarzec 19 2019 09:39:18
NASZA SZKOŁA
Strona główna BIP
Witamy
Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu.

Inspektor Danych Osobowych ZSP w Sępopolu- Michał Minurski
michal.minurski@kdg-prudens.pl tel.+48 668484659 Klauzula RODO
Nasz serwis korzysta z darmowego hostingu, dlatego powyżej pojawiają się reklamy, na które nie mamy wpływu.
Koncepcja pracy szkoły
Idą świętą :)


11 marca 2019 r. uczniowie klasy I a wraz z przybyłymi rodzicami uczestniczyli w warsztatach, podczas których wykonali ozdoby/ stroiki na zbliżające się święta wielkanocne. Zespół klasowy pracował w trzech grupach. Każda z nich wykonywała inny rodzaj ozdoby.Mając do dyspozycji różnorodność materiałów, przyniesionych przez dzieci z domów, wszyscy stworzyli własnoręczne, piękne prace. Większość uczniów swoje dzieła zabrało do domów, aby były dekoracją podczas świąt. Kilkoro jednak zdecydowało się na wystawienie swoich prac w konkursie organizowanym w MGOK w Sępopolu. Uczestnictwo w warsztatach dało możliwość współdziałania rodziców i dzieci, oraz stworzyło warunki do rozwijania kreatywności i twórczości naszych uczniów.

H. Petrecka-Wrzosek
Zdjęcia ...
Warsztaty palm wielkanocnych


Zbliżające Święta Wielkanocne to okazja, aby przypomnieć sobie polskie tradycje wielkanocne. I tak 14 III 2019 r. uczniowie klasy II a wraz z rodzicami, babciami, ciociami oraz wolontariuszkami uczestniczyli w warsztatach tworzenia palm wielkanocnych. Wszyscy pracowali z ogromnym zapałem, wykazali się kreatywnością i inwencja twórczą. Powstały przepiękne palmy, każda inna, niepowtarzalna. Wykonane dzieła przekazane zostaną na kiermasz. Dochód ze sprzedaży przekazany będzie na leczenie naszej uczennicy Amelki.
Wszystkim rodzicom dziękuję za poświęcony czas, za przygotowanie różnorodnych materiałów do wykonania palm oraz za zaangażowanie.


Wychowawca M.Płatek
Zdjęcia ...
Wizyta klasy I b w Banku Spółdzielczym w Sępopolu

Klasa I b udała się z wizytą do Banku Spółdzielczego w Sępopolu. Uczniów przywitała Pani dyrektor Hanna Wietrzykowska - Czapla i na samym wstępie podpytywała dzieci czy wiedzą po co przychodzi się do banku. Wszyscy doskonale widzieli, że w banku są pieniądze, które są bardzo ważne w codziennym życiu
i trzeba o nie dbać. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, co to są pieniądze oraz jakich transakcji można nimi dokonywać, a także dlaczego warto oszczędzać i na co można przeznaczyć oszczędzone pieniądze. Dowiedzieli się także co to jest kredyt i dlaczego dorośli klienci banku z niego korzystają oraz do czego służy karta i bankomat. Uczniowie zobaczyli także jak wygląda praca w banku nie tylko od strony klienta, ale także co jest w banku po jego tajemniczej stronie -czyli tam, gdzie nie wszyscy mogą zajrzeć!
To była bardzo ciekawa lekcja.
Uczniowie wraz z wychowawcą dziękują pani Hannie Wietrzykowskiej Czapli dyrektorowi Banku Spółdzielczego w Sępopolu za umożliwienie zobaczenia pracy bankowców .

Lucyna Basiukiewicz
Zdjęcia ...
Rekrutacja do przedszkola na trwający rok szkolny 2018/2019
Ogłaszam rekrutację uzupełniającą do Przedszkola Samorządowego w Sępopolu na rok szkolny 2018/2019.
Wydawanie i przyjmowanie "Wniosków o przyjęcie dziecka (kandydata) do Przedszkola Samorządowego w Sępopolu" 7 marca 2019 r. do 20 marca 2019 r. w godzinach pracy sekretariatu 7.15 -15.15.

Zasady rekrutacji ...
Liczymy na Wasze głosy...


Woluntariusze zachęcają wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli oraz przyjaciół naszej szkoły do głosowania na laleczkę (Francuzka wykonana przez klasę Vb) biorącą udział w konkursie programu Wszystkie Kolory Świata w dniach 11-15 marca 2019.

Wchodzimy na stronę: www.wszystkiekoloryswiata.pl
- klikamy zagłosuj,
- w miejsce szukaj wpisujemy Sępopol, wyświetla się nam nasza laleczka
- klikamy oddaj głos
- musimy się zalogować na Facebooka
- jeszcze raz kliknąć zagłosuj.

Głos można oddać tylko raz.
Spotkanie z logopedą


W piątek, 8 marca 2019 r. uczniowie klasy III a SP gościli u siebie na zajęciach logopedę szkolnego p. Kamilę Naruszewicz. Podczas spotkania dowiedzieli się, że logopeda nie tylko zajmuje się korygowaniem wad wymowy u dzieci, też u dorosłych. Pani Kamila opowiadała o swojej pracy, jakie pomoce wykorzystuje podczas ćwiczeń logopedycznych, wyjaśniła uczniom z czego wynikają wady wymowy i które z nich są najtrudniejsze do skorygowania. Zademonstrowała także jak należy wykonywać niektóre ćwiczenia, żeby korygować wymowę niektórych głosek. Ćwiczyliśmy również prawidłowe oddychanie i każdy z nas już zapamięta, że należy oddychać nosem. Bardzo ważne jest, że w trakcie terapii logopedycznej należy ścisłe stosować się do zaleceń logopedy i systematycznie ćwiczyć w domu.
Dziękujemy Pani Kamili za ciekawe przeprowadzenie zajęć i miłą niespodziankę jaką sprawiła każdemu uczniowi.

K. Wierzbowska
Zdjęcia ...


Gratulacje!
8 marca 2019 w MDK w Bartoszycach odbył się powiatowy konkurs piosenki angielskiej. Miło nam pogratulować Kasi Orłowskiej wyróżnienia. Więcej o tym wydarzeniu można dowiedzieć się na stronie MDK klikając TUTAJ
Zaczarowane skrzypce4 marca 2019 r. w grupie elementarnej gościliśmy muzyków z Agencji Artystycznej Pozytywka. Tym razem występ artystów przedstawiał opowieść muzyczną o złym czarnoksiężniku, który uwielbia wrzaski o poranku, a jego zabawę zakłóca łagodna, harmonijna muzyka dobiegająca z sąsiedniego królestwa.
Tradycyjnie na koniec spotkania odbył się konkurs wiedzy muzycznej, w którym wejście do finału wywalczył Antoni Puczko z grupy 0a. Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas zmagań finałowych.

K. Wierzbowska
Zdjęcia ...
Drużyna Green Heroes w naszej szkole


4 marca odwiedzili nas nasi absolwenci ze swoim projektem. Zieloni bohaterowie przeprowadzili zajęcia w każdej grupie wiekowej od 1 klasy podstawówki do 3 gimnazjum. Mówili o ekologii i problemie z nadmiarem śmieci na świecie, a także dali kilka wskazówek jak "ratować świat", jeśli chcecie zobaczyć jak sobie radzą zapraszamy na Facebooka: https://www.facebook.com/greenheroes18/
Zdjęcia...
Laboratorium -Mój Profil


5 marca 2019 r. chętni uczniowie z klas VIII i III gimnazjum odwiedzili zakład W- M Glass w Bartoszycach, produkujący szklane elementy do mebli i architektury. Wycieczka była możliwa dzięki udziałowi naszej szkoły w programie wspomagania uczniów w wyborze zawodu Laboratorium- Mój Profil. Uczniowie zobaczyli jakie zadania wykonują osoby na poszczególnych stanowiskach pracy tj. pracownicy produkcji, drukarze, szlifierzy. Mogli się przekonać jakie warunki pracy panują w poszczególnych działach tj: szlifiernia, hartownia, magazyn, drukarnia. Młodzieży zaprezentowano oferowane przez zakład produkty i usługi, które na co dzień możemy zaobserwować w otaczającej nas rzeczywistości. Uczniowie przyznali, że praca w zakładzie na działach produkcyjnych niestety nie należy do najlżejszych, ale może także stwarzać szansę rozwoju dla osób ambitnych i zaangażowanych.

K. Stankiewicz
Zdjęcia ...
Loteria pączkowa w grupie elementarnej

Ostatni dzień lutego w grupie elementarnej był dniem nie tylko obfitującym w słodkie atrakcje, ale również dniem zabawy kończącego się karnawału. Przy muzyce bawiły się dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I-III. Podczas rozbrzmiewającej muzyki w rytmach ulubionych piosenek każdy mógł wziąć udział w słodkiej loterii. Zakupiony los krył swoją niespodziankę, a dodatkiem w tłusty czwartek był pączek, żeby tradycji stało się zadość. Dochód z loterii został przeznaczony na dofinansowanie wycieczek kulturalno-krajoznawczych w grupie elementarnej.

Nauczyciele edukacji elementarnej dziękują rodzicom: p. Edycie Ebert, p. Marlenie Pawłowskiej, p. Ernestowi Szafrańskiemu za zaangażowanie się w przeprowadzenie loterii, a p. Krystianowi Pawłowskiemu za przygotowanie oprawy muzycznej.

Opiekun grupy wiekowej: Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...
Film1
Film2
Strona 1 z 8 1 2 3 4 > >>
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1499680 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie