oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaStyczeń 19 2020 08:48:20
NASZA SZKOŁA
Strona główna BIP
Witamy
Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu.

Inspektor Danych Osobowych ZSP w Sępopolu- Michał Minurski
michal.minurski@kdg-prudens.pl tel.+48 668484659 Klauzula RODO
Nasz serwis korzysta z darmowego hostingu, dlatego powyżej pojawiają się reklamy, na które nie mamy wpływu.
Koncepcja pracy szkoły
Serdecznie zapraszamy i liczymy na obecność:)
Jesteśmy dumni...
Jasełka bożonarodzeniowe 2019

"W małej mieścinie Betlejem przyszło dzieciątko na świat
Zabłysło światło nad ziemią, w ten narodzenia czas
W zimnej stajence ubogiej, dziecię na sianku śpi
A biały anioł na progu niesie mu ciepłe sny..."

Tymi słowami 20 grudnia 2019 roku rozpoczęły się w naszej szkole Jasełka Bożonarodzeniowe. Przedstawienie bożonarodzeniowe stało się już coroczną tradycją przygotowującą wszystkich pracowników szkoły, zaproszonych gości i uczniów do magicznego czasu Świąt. W tą świąteczną atmosferę wprowadziły wszystkich dzieci z grup przedszkolnych. Przybyli goście po raz kolejny mogli przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia świętej rodziny, pasterzy, mędrców, gwiazdek oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami śpiewanymi wraz z lokalnym zespołem "Sępopolskie Warmianki". Puentą biblijnej historii stały się słowa piosenki, które zna każdy z nas: "Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy, a całość przedstawienia zaakcentowały nasze najmłodsze dzieci wykonując popisowy taniec."
Nauczycielki przedszkola
Zdjęcia ...
Życzenia


"Jest taki zmierzch
wśród grudniowych, zimnych dni,
kiedy w noc gwiazda na niebie lśni.
Wigilii czas każe nam u stołu stać,
łamać opłatek, razem trwać.
A kiedy już ta pierwsza z gwiazd
zaświeci nam spoza chmur,
dzieje się cud, co w każdym z nas
umie zburzyć jego własny mur"Z okazji nadchodzących
Świąt Bożego Narodzenia
pragniemy przesłać najserdeczniejsze życzenia.
Niech nadchodzące Święta będą dla Państwa
niezapomnianym czasem spędzonym
bez pośpiechu, trosk i zmartwień.
Życzymy, aby odbyły się w spokoju,
radości wśród Rodziny, Przyjaciół
oraz wszystkich Bliskich dla Państwa osób.
Wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem
życzymy dużo zdrowia i szczęścia.
Niech nie opuszcza Was pomyślność
i spełnią się te najskrytsze marzenia.Społeczność Zespołu
Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu
Tradycje Świat Bożego Narodzenia

W grudniu w bibliotece szkolnej odbywały się warsztaty artystyczne na których dzieci poznały tradycje i zwyczaje związane ze światami Bożego Narodzenia. Przy dźwiękach kolęd dzieci wykonały: kartki świąteczne, poznały nową technikę ozdabiania bombek - decupage, dekorowały wcześniej upieczone pierniczki oraz ze stożków i włóczki wykonały choineczki a następnie je ozdobiły. Własnoręcznie wykonane ozdoby dzieci przekazały na szkolny kiermasz ozdób świątecznych, z którego dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na zakup sztandaru - symbolu naszej szkoły.

A. Podhalska
Zdjęcia ...
WARSZTATY SZKOLENIOWE Z WIATRAKA MATEMATYCZNEGO

5 grudnia 2019 r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty szkoleniowe: Wiatrak matematyczny - jako pomoc dydaktyczna, które poprowadziła pani Katarzyna Michalec. W szkoleniu tym brały udział dzieci z naszego przedszkola wraz z nauczycielkami. Pani Katarzyna omówiła wiatrak matematyczny, który ma na celu kształtowanie pojęć matematycznych poprzez ruch i własną aktywność dzieci, umiejętność współpracy i działania w grupie. Przy pomocy wiatraka matematycznego przeprowadziła z dziećmi kilka zabaw min.: Wesoły pociąg, Dywanik, Pory roku, Która godzina, których celem jest rozwijanie orientacji w przestrzeni, umiejętność skupienia uwagi na prawidłowościach i korzystania z nich w różnych sytuacjach, jak również kształtowanie umiejętność liczenia, dodawania i odejmowania. Dzieci z chęcią i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach.

A. Podhalska
Zdjęcia...
Jesteśmy dumni ...


Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego "Wsi spokojna, wsi wesoła" - czyli zakątki rustykalne w szkolnym ogrodzie dydaktycznym.
Z ogromna radością pragniemy podzielić się ze wszystkimi informacją, iż nasza Szkoła otrzymała ogromne wyróżnienie przyznawane przez Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Jesteśmy zdobywcami brązowego certyfikatu, który ma przypominać nam, że ogród może być elementem budującym tożsamość małej i dużej ojczyzny. Przy tej też okazji chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu.
Koordynatorzy projektu
Hanna Petrecka - Wrzosek; Dorota Wobolewicz
"Zdobienie pierników"

W poniedziałek 9 grudnia w przedszkolu odbyły się warsztaty cukiernicze "Zdobienie pierników". W celu udekorowania słodkich piernikowych wypieków we wszystkich grupach przedszkolnych zebrali się rodzice i dziadkowie wspierający swoje dzieci oraz wnuczęta. Wspólna praca przyniosła dużo radości i dała doskonałe efekty w postaci wielu udekorowanych ciasteczek przekazanych na kiermasz. Dochód z kiermaszu w całości będzie przekazany uczennicy naszej szkoły jako wsparcie finansowe.
Nauczycielki przedszkola
Zdjęcia ...
Grudniowe Spotkanie z Muzyką


Grudniowe Spotkanie z Muzyką wprowadziło nas w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Poznaliśmy sposoby obchodzenia tego dnia w różnych zakątkach świata. Nie obyło się bez kolęd i ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA :)

Beata Witek
Zdjęcia ...
Kiermasz ozdób świątecznych

Serdecznie zapraszamy Mieszkańców Sępopola, Rodziców i Uczniów na nasz kiermasz.
Już od wtorku, od 10.45 w holu przed pokojem nauczycielskim będzie można zakupić ręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Oczywiście dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na fundację sztandaru - symbolu naszej szkoły.


Liczymy na Państwa otwartość i na Was drodzy Uczniowie!
Oto niektóre ozdoby ...
Szlachetna Paczka po raz trzeci w naszej szkole.

Społeczność szkolna kolejny rok włączyła się w akcję Szlachetna Paczka organizowaną przez stowarzyszenie Wiosna.
Akcja Szlachetnej Paczki w naszej szkole znów zintegrowała uczniów, rodziców i nauczycieli wokół idei pomocy drugiemu człowiekowi. W tym roku postanowiliśmy pomóc starszej pani, która od wielu lat jest samotna i potrzebuje wsparcia ludzi dobrego serca. Nasza paczkowa babcia ma niewielkie oczekiwania. Skupiają się one na podstawowych potrzebach żywnościowych, produktów chemii domowej, opału czy niewielkiego garnka.
Żeby zrealizować naszą paczkę, samorząd uczniowski zorganizował kiermasz ciast. Dzięki temu na twarzach naszych uczniów pojawił się nieskrywany uśmiech, z każdym kęsem przepysznych wypieków przygotowanych przez rodziców, a my zebraliśmy niezbędne środki na zakup opału, czajnika, ręczników, ściereczek, butów czy sitka do mąki. Finansowego wsparcia udzieliło też większość klas przeznaczając część swoich zaskórniaków klasowych na potrzeby szlachetnej paczki.
W akcję włączyliśmy nie tylko uczniów, rodziców i nauczycieli, ale także lokalną społeczność organizując wspólnie z uczniami ze Szkolnego Koła PCK zbiórkę żywności w sępopolskim markecie. Mieszkańcy bardzo hojnie dzieli się swoimi zakupami, dzięki czemu mogliśmy zaoszczędzić środki nie wydając ich na żywność czy produkty chemii domowej. Wynik tej akcji przekroczył nasze oczekiwania. Zebranych produktów było tak dużo, że postanowiliśmy się podzielić i wspólnie z uczniami II klasy LO im. Stefana Żeromskiego zrobić drugą paczkę. Dzięki współpracy udało nam się pomóc rodzinie, która przeżywa trudny czas po wypadku dziecka.
Możemy w związku z tym podsumowując tegoroczną akcję Szlachetnej Paczki powiedzieć, że dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu wspaniałych ludzi wsparliśmy dwie cudowne rodziny. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym szczególnym czasie przedświątecznym, chcieli się przyczynić do tego, żeby prawdziwa magia Świąt Bożego Narodzenia zagościła też pod ich dachami.
Społeczność uczniów, rodziców i nauczycieli ZSP Sępopol.

Franciszek Maszota
Zdjęcia...

Strona 1 z 5 1 2 3 4 > >>
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1583391 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie