oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaListopad 01 2014 02:33:28
NASZA SZKOŁA

Strona główna BIP
Witamy
Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu.

Nasz serwis korzysta z darmowego hostingu, dlatego powyżej pojawiają się reklamy, na które nie mamy wpływu.
Podzielili się swoimi planami zawodowymi


W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 20- 24 października 2014r. uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursach powiatowych zorganizowanych przez Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Bartoszycach. Konkurs plastyczny pod hasłem "Kim będę?"skierowany był do uczniów szkół podstawowych, a literacki "Moja przyszłość- moja kariera" do gimnazjalistów.
Dziękuję uczniom szkoły podstawowej za liczny udział w szkolnych eliminacjach, do których wpłynęły 104 prace plastyczne. Do etapu powiatowego mogliśmy wysłać jedynie 10 prac. Wszystkie rysunki można jeszcze podziwiać w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach. W zawodach wybieranych przez chłopców najczęściej pojawiały się tj.: piłkarz, żołnierz, strażak, rolnik. Dziewczynki gustowały w tancerkach, weterynarzach, fryzjerkach, piosenkarkach. Konkursowe prace literackie gimnazjalistów można przeczytać w bibliotece szkolnej. Zapewniam Was, że to interesująca lektura.
Niezmiernie miło mi powiadomić, iż nasi uczniowie zostali dostrzeżeni przez jury konkursowe i praca Marcina Polkowskiego z klasy Vb zajęła III miejsce w powiecie, a Bartosz Jusiak otrzymał wyróżnienie za swój pomysł na przyszłą karierę edukacyjno- zawodową.
Gratuluję zwycięzcom i życzę wytrwałości w realizacji swoich marzeń zawodowych

Pedagog szkolny
Gratulujemy...


Uczennica klasy IIIb Kinga Arodź została laureatem Powiatowego Konkursu Recytatorskiego poświęconego Pamięci Św. Jana Pawła II . Organizatorem konkursu była Miejska Biblioteka Publiczna oraz Klub Inteligencji Katolickiej w Bartoszycach.
Życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia...
Spotkanie z malarką


23-24 października uczniowie klasy IIb i IIIb spotkali się z malarką p. Aurelią Wrzeszcz, dyrektorem MGOK w Sępopolu. W galerii "S" mieszczącej się w Domu Kultury uczniowie oglądali wystawę obrazów pt. ,,Pejzaż mazurski". Autorka obrazów wprowadziła uczniów w tematykę malarstwa, opowiedziała o swoim warsztacie malarskim, zaprezentowała stosowane przez siebie techniki malowania obrazów, wyjaśniła dzieciom znaczenie pojęć: sztaluga, paleta, zapoznała z różnymi rodzajami farb. Opowiedziała również o tym, jak powstaje obraz oraz jak ważny jest również wpływ nastroju artysty na tematykę obrazów. Uczniowie chętnie wypowiadali się na temat prezentowanych obrazów, a w niektórych rozpoznawali znajome im miejsca. Dziękujemy p. Aurelii za ciekawe wprowadzenie w obszary malarstwa.
Wychowawczynie klas: IIb i IIIb SP

Zdjęcia...
To jeszcze nie koniec!

Październikowe szaleństwo biblioteki zaczęło się rozprzestrzeniać. Pasowanie na czytelnika, origami i co jeszcze? No właśnie, co jeszcze? W głowie bibliotekarki mieści się masa pomysłów. Kolejny dotyczył spędzenia nocy w szkolnej bibliotece. Grupa koła teatralnego już od dawna nastawiała się na nocne harce w bibliotece. Nikogo nie trzeba było zatem długo zachęcać do wyrażenia zgody na taki pomysł. Materace, śpiwory, jedzonko i dobry humor -tylko tyle potrzebowały dziewczyny, aby się dobrze bawić 24 października wśród regałów
z książkami.
Dodatkowym atutem piątkowego wieczoru była dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Taneczny wysiłek nie zniechęcił dziewczyn do zabawy, zaostrzył jedynie apetyt na kolejne atrakcje i oczywiście jedzenie. Przygotowane tosty i kanapki znikały w okamgnieniu, potem przyszło na naprawdę gorącą kąpiel pod rewelacyjnie wyremontowanymi szkolnymi prysznicami. Pidżamowa ekipa zaczęła przygotowywać sobie legowiska na materacach i szkolnych śpiworach. Sen jednak szybko nie zmorzył tych bibliotecznych twardzielek. Miały one jeszcze ochotę na tańce, akrobacje, papierowe szaleństwa i oczywiście śpiew. Po tym niesamowitym maratonie zabaw przyszedł czas na konsumpcję pizzy, którą dostarczył rodzic jednej z członkiń nocnego spotkania. Już nieco ociężałe babskie grono ułożyło się na materacach w celu obejrzenia filmowej adaptacji "Opowieści z Narnii", która jednak -jak się okazało nad ranem- nie była zakończeniem nocnego spotkania. Sobotni poranek rozpoczął się od porządkowania biblioteki a skończył na wspólnym śniadaniu i oczywiście wrażeniach. Biblioteka nabrała innego obrazu w oczach dziewczyn, okazała się miejscem, w którym można się świetnie bawić. Może następnym razem urządzimy nocny maraton filmowy?

Zdjęcia...
Październikowe szaleństwoCorocznie w październiku obchodzone jest Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych.
Biblioteka powinna zatem zabiegać o swoich czytelników. W tym roku szkolna bibliotekarka użyła podstępu, aby zachęcić dzieci do odwiedzania skarbnicy wiedzy.
Zaczęło się od nieuzasadnionego wycinania kolorowych kółek, potem przygotowania napisu "BIBLIOTEKA" na podwieszonych wycinankach. Nic jednak nie zdradzało zamiarów tajemniczej nauczycielki. Uczniowie dostali olśnienia, gdy na zajęciach w ramach zastępstw doraźnych pani poprosiła o wybranie wzoru, który chcieliby wykonać. To było origami z kółek - prosta metoda na fajne prace plastyczne. Gimnazjaliści i origami? - to raczej niemożliwe. Uczniowie początkowo nieśmiało podchodzili do kółkowego pomysłu, ale gdy na kartkach zaczęły pojawiać się już wizerunki słoni, żab czy aniołków byli zadowoleni i pełni energii do dalszych wyzwań. Wykonane prace zdobią regały biblioteki i przypominają, że w bibliotece może być naprawdę fajnie.

Zdjęcia...
Gratulacje
Gratulujemy naszej pani wicedyrektor Emili Deleżuch z okazji otrzymania nagrody Kuratora Oświaty.

Oficjalny czytelnik szkolnej biblioteki

17 i 20 października uczniowie II klas szkoły podstawowej mieli możliwość oficjalnego skorzystania z zasobów szkolnej biblioteki. Oczywiście nauczyciel bibliotekarz wraz ze swoim damskim aktywem przygotował dla przyszłych klientów ciąg zadań, których wypełnienie miało udowodnić, czy kandydaci nadają się na prawowitych czytelników, czy też nie. Już w samym progu naszej szkoły dzieci przywitała bibliotekarka informująca je o liście zadań, które będą miały do wypełnienia. Zaciekawienie maluchów wzrosło, gdy niebawem napotykały na swojej drodze przeszkody w postaci bajkowych bohaterów zadających im zagadki i wręczających tajemnicze litery. Przed drzwiami skarbnicy wiedzy, czyli biblioteki, dzieci układały z liter hasło umożliwiające im wejście. Na tym się jednak ich przygoda nie zakończyła. Drugoklasiści uczestniczyli w rozmowie na temat biblioteki, jej funkcji, wyposażenia, a także drogi, jaką musi przebyć książka, żeby trafić do czytelnika. Ta wiedza została sprawdzona podczas rozwiązywania bibliotecznej zagadki, z którą dzieci poradziły sobie bez problemu. Punktem kulminacyjnym tego spotkania okazało się wystąpienie królowej wszystkich książek, która narzekała na swoich użytkowników. Dzieci z ogromnym przejęciem wysłuchały jej skarg i obiecały, składając przysięgę czytelnika, że będą przez całe swoje życie szanować książki i oczywiście je czytać.
Na pamiątkę tego ważnego dnia dostały zakładki do książek i oczywiście mogły już wypożyczyć swoje ulubione bajki.

Zdjęcia ...
Warsztaty kulinarne


"Gdzie słyszysz śpiew tam wchodź , tam dobre sera mają"
Johann Wolfgang von Goethe

Prawdziwość tego przysłowia dzieci z grup przedszkolnych 0a i 0b wraz z nauczycielkami miały możliwość sprawdzić 21.10. 2014r. Tego to dnia , kolorowo ubrane panie z zespołu "Sępopolskie Warmianki" , przybyły do naszej placówki wraz z panem R. Majek, który w zespole gra na akordeonie i "diabelskich dzwonkach" .
Okazją do tych odwiedzin były zorganizowane przez nas warsztaty kulinarne zatytułowane "Regionalne przysmaki". Panie ubrane w warmińskie stroje zaprezentowały przedszkolakom odchodzące w niepamięć pieśni warmińskie. Przy wtórze pieśni wszyscy razem mieliśmy możliwość sprawdzić swoje umiejętności kulinarne. Lepiliśmy więc warmińskie pierogi z niebywałym farszem. Danie to okazało się doskonałym smakołykiem, którym zajadały się dzieci i cały personel naszego przedszkola.

Dla tych, którzy też chcą kultywować naszą kulinarną tradycję zamieszczamy przepis:
Ciasto: 1 kg mąki, 1 całe jajko, 1 żółtko, 3 łyżki oleju, sól do smaku
Farsz: 1 szklanka kaszy gryczanej, 1 kostka twarogu ( półtłusty), 1/ 4 kostki margaryny, do smaku sól, pieprz i cukier
Wykonanie farszu: 2 szklanki wody zagotować, dodać 1 szklankę kaszy gryczanej i zagotować. Cebulę usmażyć na margarynie. Gorącą jeszcze cebulę dodać do ugotowanej kaszy i wkruszyć twaróg. Doprawić do smaku.
Życzymy smacznego!

Zdjęcia...
Jesteśmy już uczniami!

Podczas uroczystości tak zaprezentowały się klasy pierwsze.
"My jesteśmy pierwsza a, która do nauki chęci ma".
"Oto klasa pierwsza b, w niej się każdy uczyć chcę".

23 października 2014 roku w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla najmłodszych klas, w tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała podniosły, a zarazem radosny charakter. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe oczekiwali z niecierpliwością na najważniejszy moment uroczystości-pasowanie na ucznia. Jednak zanim to nastąpiło wspólnie z uczniami kl. III zaprezentowali program artystyczny i złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i emblematy. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem , za który serdecznie dziękujemy rodzicom.
Wszystkim pierwszoklasistom życzymy ciekawych przygód z nauką i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

Zdjęcia...
Mini Piłka Nożna chłopców SP
Chłopcy z klas V i VI SP dziś uczestniczyli w rejonowym turnieju piłki nożnej. W rozgrywkach uczestniczyły po 2 najlepsze drużyny z czterech powiatów: węgorzewskiego, kętrzyńskiego, lidzbarskiego i bartoszyckiego.
Nasza drużyna grała w grupie z drużynami z Węgorzewa, Kętrzyna, oraz Ornety, która nie dojechała. Po bezbramkowym remisie z Węgorzewem wygraliśmy z drużyną z Kętrzyna 3:1. W półfinale wygraliśmy z drużyną z Kandyt 2:0, a w finale z Lidzbarkiem Warmińskim po bezbramkowym remisie przegraliśmy w karnych 2:1.
Zajmując 2 miejsce razem z drużyną z Lidzbarka Warmińskiego /na zdjęciach/ awansowaliśmy do półfinałów wojewódzkich. Turniej półfinałowy będzie rozgrywany na przełomie marca i kwietnia 2015r. GRATULUJEMY AWANSU !!!
"Warzywne kukiełki"

17.10.2014r w przedszkolu odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców. Swoją obecnością zaszczycili nas panie z Miejsko -Gminnej Biblioteki Publicznej Pani Danusia i Pani Grażynka. Rodzice mogli zaobserwować swoje dziecko nie tylko w czasie zabawy lecz także w czasie wspólnej pracy. Mamy świetnie bawiły się w czasie wspólnej zabawy z dzieckiem, a także w czasie rozwiązywania krzyżówek o tematyce jesiennej. Najwięcej radości wywołało wspólne robienie kukiełek ze zgromadzonych darów jesieni. Inwencja twórcza nie miała granic. Powstały przepiękne kukiełki. Pracą pochłonięci byli wszyscy. Organizowanie takich zajęć pozwala zaobserwować, że ich dzieci chcą pokazać się z jak najlepszej strony. Bardzo im zależy na akceptacji tego co robią, pochwale i wsparciu ze strony dorosłych.

Zdjęcia...
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Strefa rodzicaWspółpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


413036 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie