oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaStyczeń 23 2019 02:56:03
NASZA SZKOŁAStrona główna BIP
XVIII Festyn Rodzinny za nami ...
W minioną, choć deszczową sobotę po raz osiemnasty nasza szkoła zorganizowała Festyn Rodzinny. Tym razem ze względu na aurę bawiliśmy się w budynku szkoły. Podsumowaliśmy działania wpisujące się w XX Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny pod hasłem "Rodzina, Dom, Ojczyzna". Jak co roku nie zabrakło różnorodnych atrakcji, które dawały możliwość zabawy dla całych rodzin. A mianowicie rozstrzygnięte zostały konkursy literackie, plastyczne, "Autoportret", "Tu zaczyna się moja ojczyzna", "Czym jest dla nas ojczyzna?", "Biało-Czerwony Gadżet" oraz "Mistrz czytelnictwa". Zwycięzcy oczywiście otrzymali atrakcyjne nagrody, a ich prace można było podziwiać w galeriach w sali gimnastycznej.
W trakcie festynu zarówno młodsi jak i starsi, mogli wziąć udział w "Quizie o Małej i Dużej Ojczyźnie" i wykazać się znajomością historii naszego regionu oraz Polski. Przedszkolaki sprawdzały swoją sprawność pokonując tor przeszkód, najstarsi uczniowie czyli II i III-klasiści rozegrali "Mecz pożegnania w piłkę nożną" .
Kolejną atrakcją tegorocznego festynu, wzbudzającą wiele emocji był piknik naukowy, a w nim pokazy naukowe, prezentacja tajników kuchni molekularnej, w której każdy mógł poczęstować się przepysznym lodem waniliowym. Każdy mógł sprawdzić swoją zręczność w zabawie z Robotem Dartem. Było to możliwe dzięki realizowanemu w naszej szkole projektowi ze środków UE "Aktywny w Gimnazjum, przedsiębiorczy w życiu". Podczas festynu uczestnicy projektu podsumowali też swoją pracę, zaprezentowali efekty swoich działań w specjalnej fotorelacji.
Co jeszcze? Wszyscy chętni mogli też zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w Fotobudce, zapleść warkoczyki oraz w inny, oryginalny sposób pomalować twarz, a o wszystko dzięki współpracy z MGOK. Natomiast, ci którzy interesują się służbami mundurowymi, mogli skorzystać z oferty stoisk "Straży Granicznej i Policji".
Po całej szkole roznosiły się też smakowite zapachy. To stoiska festynowe zachęcały do spożycia kiełbaski z grilla, pierogów i oczywiście tradycyjnie zapiekanek. Kawiarenka natomiast oferowała dla każdego coś słodkiego. Można było wtedy usiądź, posłuchać, popatrzeć na to co dzieje się na scenie. A działo się wiele. Wystąpili na niej chętni uczniowie, którzy prezentowali swoje pasje wokalne, taneczne. Mogliśmy zobaczyć i przedszkolaków, i uczniów szkoły podstawowej, i gimnazjalistów. Wystąpili też uczestnicy zajęć wokalnych i instrumentalnych MGOK w Sępopolu. Odbyły się również pokazy taneczne pod hasłem "Tańcem przez kraj i region". W wykonaniu naszych najmłodszych wychowanków i uczniów klas I i II zobaczyliśmy "Szota", "Krakowiaka", "Poloneza". Nie raz ze sceny padły dedykacje muzyczne dla wszystkich Mam z okazji ich święta. Uwagę widzów skupiło przedstawienie pod tytułem "Cztery żywioły przygotowane przez koło teatralne. Podczas imprezy zostały też wręczone uczniom karty rowerowe.
W trakcie festynu Szkolne Koło PCK przeprowadziło pokaz pomocy przedmedycznej i zorganizowało "Marzycielską pocztę".

Cieszy nas, że Festyn mimo deszczu zgromadził wielu gości, mieszkańców gminy Sępopol. Wszyscy, którzy przybyli i wytrwali do końca mogli spożyć jak co roku festynową specjalność- grochówkę z kotła.
Dni Rodziny w ZSP w Sępopolu po raz kolejny należy zaliczyć do udanych. Były one okazją do owocnych i inicjatyw, umocniły przeświadczenie, że wartością nadrzędną dla każdego człowieka jest rodzina, zintegrowały społeczność szkolną i lokalną, przyniosły wiele satysfakcji dla organizatorów, uczestników konkursów, osób prezentujących swoje umiejętności i zdolności.

Dziękujemy wszystkim przyjaciołom, darczyńcom oraz instytucjom, którzy pomogli nam w organizacji już XVIII Festynu Rodzinnego.

Zdjęcia ...
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1474321 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie