oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaKwiecień 18 2019 23:11:19
NASZA SZKOŁA
Strona główna BIP
„Młode pokolenia na rynku pracy”,


"Młode pokolenia na rynku pracy", pod takim hasłem przebiegały tegoroczne obchody Warmińsko- Mazurskiego Tygodnia Kariery. Nasz szkoła tradycyjnie zaangażowała się w to przedsięwzięcie.
W najmłodszej grupie wiekowej przeprowadzono konkurs plastyczny "Zawodowo o rodzicach". Uczniowie zaprezentowali swoich rodziców w wykonywanych przez nich zawodach. Najciekawsze prace zostały zaprezentowane w holu szkoły w budynku A i poddane głosowaniu uczniów. Najbardziej przypadła uczniom do gustu praca L. Grudzień. Na drugim miejscu uplasował się K. Strojny z kl. III a, trzecie miejsce zajęła praca P. Rogińskiej z kl I b.
15 października 2018 r. wychowawcy klas czwartych i piątych zorganizowali w klasach "Spotkania z ... . Tajemniczymi gośćmi byli rodzice, którzy podzielili się z uczniami tajnikami swojej pracy. Klasa IV a gościła panią K. Gwóźdź, która przedstawiła uczniom specyfikę pracy sprzedawcy. Uczniowie klasy IV b udali się do Urzędu Gminy na spotkanie z panią B. Suchostawską. Pani Beata opowiedziała uczniom o pracy księgowego. Uczniowie mieli okazję zobaczyć środowisko pracy, a także dowiedzieli się czym zajmuje się osoba wykonująca ten zawód. Uczniowie kl. V a spotkali się z Panem M. Szyndlerem, który opowiedział im o pracy ratownika medycznego. Spotkanie było także okazją do przypomnienia sobie podstawowych wiadomości nt. zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Natomiast klasa V b gościła panią M. Misiewicz - fryzjerkę i panią K. Kołodziejczyk - stylistkę paznokci/manikiurzystkę. Obie mamy naszych uczennic zaprezentowały specyfikę swoich profesji. Na początek opowiedziały o swoim zawodzie i o tym jak to się stało, że wybrały takie, a nie inne zajęcie. Po wstępnej prezentacji przyszedł czas na zadawanie pytań, wśród których nie zabrakło także tych o zarobki. Następnie uczniowie z pomocą Pań przystąpili do praktycznej nauki zawodu, a przynajmniej do podjęcia prób wykonania fryzur czy pomalowania paznokci. Uczniowie bardzo zaangażowali się w wykonywane czynności i można podejrzewać, że wśród nich jest kilkoro, którzy wybiorą taką lub podobną karierę zawodową.
"Kto tu pracuje?..." tak zatytułowano wycieczkę zawodoznawczą uczniów klas szóstych i siódmych do placówki Straży Granicznej w Sępopolu. Dzięki gościnności kierownictwa placówki uczniowie poznali stanowiska pracy wyodrębnione w placówce oraz zadania i czynności zawodowe, które należą do funkcjonariuszy SG.
Ósmoklasiści i uczniowie oddziałów gimnazjalnych spotkali się z doradca zawodowym z Powiatowego Urzędu Pracy w Bartoszycach. Tematyka spotkania dotyczyła sytuacji młodego pokolenia na rynku pracy a oczekiwań pracodawców. Temat zainteresował uczniów, gdyż niebawem sami będą dokonywać wyboru dalszej ścieżki edukacyjno- zawodowej.
Tydzień Kariery podsumowaliśmy 19 października 2018 r. Międzyklasowym Turniejem Zawodoznawczym. Drużyny z klas VII, VIII i III gimnazjum zmagały się w sześciu konkurencjach. W pierwszej uczniowie wykazali się wiedzą na temat rynku. Następnie przystąpili do zmagania się z konkretnymi czynnościami zawodowymi typowymi dla zawodu kucharza. Obieranie ziemniaków i przygotowanie frytek gotowych do dalszej obróbki nie stanowiło dla uczniów większych problemów. Trudniejsze były zmagania z czynnościami zawodowymi przypisanymi dla zawodu technika leśnika. Zadaniem uczniów było rozpoznanie gatunków drzew na podstawie otrzymanych liści oraz wykazanie się znajomością śladów zwierząt leśnych. Ostatnie zadanie polegało na stworzeniu hasła reklamowego dla wylosowanego produktu. Młodzież wykazała się dużą kreatywnością i wcielając się w techników organizacji reklamy stworzyli zabawne hasła promujące np. nauszniki polarowe z systemem bluetooth , czy kalesony z antystresowym ściągaczem. Decyzją jury I miejsce zajęli uczniowie klasy VII b, drugie miejsce zajęła klasa VIII, a na trzecim miejscu uplasowała się klasa III b gimnazjum.

K. Stankiewicz
Zdjęcia ...
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1511693 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie