oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaMaj 20 2019 08:51:40
NASZA SZKOŁA
Strona główna BIP
Śniadanie to najlepszy start w nowy dzień!

8 listopada 2018 r. dzieci w oddziałach przedszkolnych i uczniowie klas I-III SP włączyli się w kolejną już VIII edycję ogólnopolskiej akcji pod hasłem ,,Śniadanie daje moc".
Przygotowując się do akcji uczniowie klasy trzeciej mieli spotkanie z panią pielęgniarką, która uzmysłowiła dzieciom, że prawidłowe, racjonalne żywienie jest jednym z ważniejszych czynników warunkujących prawidłowy ich rozwój. Szczególną uwagę zwróciła na regularne spożywanie pierwszego i drugiego śniadania, a pominięcie tych posiłków przez dzieci może być przyczyną ich niedożywienia i prowadzić do zachwiania prawidłowego rozwoju.
W każdej klasie przypomniano uczniom o 12 zasadach zdrowego odżywiania, prowadzone były rozmowy o produktach jakie powinny pojawić się podczas śniadania. Żeby nasze drugie śniadanie było posiłkiem pełnowartościowym, dlatego wszyscy w tym dniu przynieśli ciemne pieczywo, które bogate jest w witaminy i składniki mineralne. Nieodzownym dodatkiem do kanapek były warzywa i owoce, to one królowały podczas posiłku. Wspólne śniadanie było dla wszystkich nauką o tym, jak ważne jest rozpoczynać dzień od śniadania, gdyż dzięki niemu mamy energię do pracy, nauki i siłę do zabawy.

Opiekun grupy wiekowej: Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1522476 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie