oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaMaj 20 2019 09:32:50
NASZA SZKOŁA
Strona główna BIP
Pierwsza wycieczka w ramach programu „Laboratorium- Mój Profil”


W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do programu wspomagania uczniów w wyborze zawodu pod nazwą "Laboratorium- Mój Profil". Program realizowany jest na mocy umowy o partnerstwie zawartej 12 września 2016 r. między: Kuratorium Oświaty w Olsztynie, a Warmińsko - Mazurską Specjalną Strefą Ekonomiczną. Program jest adresowany do uczniów kl. VII, VIII i III gimnazjum.
Celem Programu jest:
1. Wsparcie uczniów w wyborze zawodu poprzez bezpośredni kontakt z rzeczywistym środowiskiem pracy.
2. Włączenie pracodawców i organy prowadzące szkoły w realizację szkolnego doradztwa edukacyjno-zawodowego.
3. Wypracowanie wniosków i rekomendacji dotyczących:
a) efektywności obowiązkowego udziału uczniów w wycieczkach zawodoznawczych organizowanych w zakładach pracy różnych branż,
b) rozwiązań organizacyjnych, kadrowych i logistycznych szkół, zakładów pracy oraz JST realizujących Program Wspomagania Uczniów w Wyborze Zawodu,
c) wspierania uczniów w wyborze dalszej ścieżki kształcenia lub zawodu oraz dostosowywania kształcenia do potrzeb pracodawców.
18 chętnych uczniów z klas VII, VIII i III gimnazjum 20 listopada 2018 r. odwiedziło zakład produkcyjny "Nova Mazur Design" w Bartoszycach. Uczniowie zapoznali się ze specyfika zakładu, poznali poszczególne działy pracy w nim wyodrębnione oraz stanowiska pracy. Doświadczyli występujących w zakładzie warunków pracy. Sam mogli spróbować pracy tapicera wykonując czynności tapicerskie z użyciem pneumatycznego zszywacza. Uczniowie przekonali się, że praca tapicera to zajęcie wymagające dużego wysiłku fizycznego, ale jest to profesja, w której cały czas jest zapotrzebowanie na nowych pracowników.

K. Stankiewicz
Zdjecia ...
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1522532 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie