oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaListopad 17 2018 17:50:55
NASZA SZKOŁAStrona główna BIP
Polskowizja - szkolny konkurs piosenki patriotycznej

"Śpiew to wyraz radości, a ściśle mówiąc - wyraz miłości". - Święty Augustyn

W związku z tym postanowiliśmy zaśpiewać naszej Ojczyźnie organizując szkolny konkurs piosenki patriotycznej czyli Polskowizję. Wzięły w nim udział klasy IV-VIII. Na dwa tygodnie przed każda klasa wylosowała utwór do wykonania. W repertuarze znalazły się m.in. utwory "Wojenko, wojenko", "Ułani", "O mój rozmarynie", "Ten ostatni mazur"...
Konkurs odbył się 31 października. Poszczególne prezentacje oceniane były przez jury z poszczególnych klas i nauczycieli. Oczywiście nie można było głosować na swoją klasę. Wszystkie występy były na wysokim poziomie. Najwięcej punktów powędrowało do klasy VII b i to ona zdobyła nagrodę główną. Gratulujemy!

E. Deleżuch
Zdjęcia ...
Krótka relacja filmowa ...
Kocham Cie Ojczyzno!
Kocham Cię Ojczyzno!
Pod takim hasłem w ramach obchodów 100-nej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbył się międzyklasowy turniej. Rywalizowały w nim drużyny klas V-VII. Tym razem w zespołach pojawili się też wychowawcy. Nie obyło się bez emocji. Zadania, bowiem były różnorodne. Zawodnicy musieli rozpoznać miejsca pamięci narodowej, sylwetki wybitnych Polaków oraz po dźwiękach melodii polskie pieśni patriotyczne. Musieli wykazać się wiedzą o Polsce współczesnej. Zmagali się też z przysłowiami. Nie zabrakło konkurencji manualnych, w których zespoły wykonywały biało-czerwone chorągiewki i kotyliony. Kiedy uczestnicy przygotowywali kotyliony widownia bawiła się śpiewając karaoke "Kocham Cie Polsko!".
Rywalizacja w turnieju była bardzo zacięta. Zwyciężyła w niej klasa V b, II miejsce zajęła klasa VI b, a III klasa V a. Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy!

E. Deleżuch
Zdjęcia ...
Szkolne Koło Wolontariatu
Pewnie się zastanawiacie czy nasze Szkolne Koło Wolontariatu działa? Odpowiadamy, oczywiście, że tak. Jeśli chcielibyście wiedzieć, co robimy, to zapraszamy Was do śledzenia naszej strony na FB.
Oto link:
KLIKNIJ TUTAJ

Będzie nas też można odwiedzać w zakładce POZA LEKCJAMI :)
KLASA V b DLA NIEPODLEGŁEJ...

Rodzice uczniów klasy V b na wrześniowym spotkaniu z wychowawcą, uzgodnili, że dla uczczenia setnej rocznicy niepodległości oraz chcąc podnieść wiedzę naszych dzieci z chronologii historycznej podejmą się wyeksponowania najważniejszych dat z historii Polski. Daty zostały umieszczone na stopniach schodów naszej szkoły prowadzących z szatni do świetlicy gimnazjum, tak aby uczniowie wspinając się po kolejnych stopniach mogli przypominać sobie najważniejsze momenty naszej historii.
Wybór dat był trudny, gdyż mieliśmy do dyspozycji 31 stopni, a dat ważnych z historii Polski jest dużo więcej. Mimo to wybór został dokonany, a pomysł w ubiegłą środę i piątek został wcielony w życie. Efekt można obejrzeć w szkole lub na zdjęciach umieszczonych poniżej.
Wszystkim dzieciakom i ich rodzicom bardzo dziękuję za poświęcenie własnego czasu i środków na realizacje projektu. Myślę, że była to najlepsza lekcja nie tylko historii, ale też patriotyzmu.

F. Maszota
Zdjęcia ...
W gabinecie weterynarza


W ramach realizacji programu orientacji zawodowej uczniowie klas I - III odwiedzili gabinet weterynaryjny VETORKA w Sępopolu. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza, poszerzenie wiadomości na temat opieki nad zwierzętami.i uświadomienie uczniom, że zwierzęta też chorują i wymagają pomocy i leczenia.
W gabinecie lekarz weterynarii pani Karolina Kuklińska opowiadała uczniom na czym polega praca weterynarza, czym się zajmuje, jakie zwierzęta leczy, w jaki sposób należy pielęgnować zwierzęta domowe, jak należy się zachować podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem oraz jak należy postępować, gdy spotkamy chore zwierzątko.
Uczniowie obejrzeli gabinet, zobaczyli sprzęt potrzebny do pracy lekarzowi w tym między innymi wagę i specjalny stół do badania zwierząt.

Wychowawcy i uczniowie bardzo dziękują pani doktor za spotkanie!

K. Wierzbowska
Zdjęcia ...
Gratulacje!

Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięcia przez naszą uczennicę Zuzannę Wojnowską tytułu laureata w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Autoportret" organizowanego w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. 23 października 2018 r. Zuzia wraz z rodzicami odebrała nagrodę w czasie uroczystej gali zorganizowanej w Centrum Olimpijskim w Warszawie.
Jeszcze raz gratulujemy Zuzi i Rodzicom oraz życzymy dalszych sukcesów.

K. Stankiewicz
Zdjęcia ...
„Młode pokolenia na rynku pracy”,


"Młode pokolenia na rynku pracy", pod takim hasłem przebiegały tegoroczne obchody Warmińsko- Mazurskiego Tygodnia Kariery. Nasz szkoła tradycyjnie zaangażowała się w to przedsięwzięcie.
W najmłodszej grupie wiekowej przeprowadzono konkurs plastyczny "Zawodowo o rodzicach". Uczniowie zaprezentowali swoich rodziców w wykonywanych przez nich zawodach. Najciekawsze prace zostały zaprezentowane w holu szkoły w budynku A i poddane głosowaniu uczniów. Najbardziej przypadła uczniom do gustu praca L. Grudzień. Na drugim miejscu uplasował się K. Strojny z kl. III a, trzecie miejsce zajęła praca P. Rogińskiej z kl I b.
15 października 2018 r. wychowawcy klas czwartych i piątych zorganizowali w klasach "Spotkania z ... . Tajemniczymi gośćmi byli rodzice, którzy podzielili się z uczniami tajnikami swojej pracy. Klasa IV a gościła panią K. Gwóźdź, która przedstawiła uczniom specyfikę pracy sprzedawcy. Uczniowie klasy IV b udali się do Urzędu Gminy na spotkanie z panią B. Suchostawską. Pani Beata opowiedziała uczniom o pracy księgowego. Uczniowie mieli okazję zobaczyć środowisko pracy, a także dowiedzieli się czym zajmuje się osoba wykonująca ten zawód. Uczniowie kl. V a spotkali się z Panem M. Szyndlerem, który opowiedział im o pracy ratownika medycznego. Spotkanie było także okazją do przypomnienia sobie podstawowych wiadomości nt. zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Natomiast klasa V b gościła panią M. Misiewicz - fryzjerkę i panią K. Kołodziejczyk - stylistkę paznokci/manikiurzystkę. Obie mamy naszych uczennic zaprezentowały specyfikę swoich profesji. Na początek opowiedziały o swoim zawodzie i o tym jak to się stało, że wybrały takie, a nie inne zajęcie. Po wstępnej prezentacji przyszedł czas na zadawanie pytań, wśród których nie zabrakło także tych o zarobki. Następnie uczniowie z pomocą Pań przystąpili do praktycznej nauki zawodu, a przynajmniej do podjęcia prób wykonania fryzur czy pomalowania paznokci. Uczniowie bardzo zaangażowali się w wykonywane czynności i można podejrzewać, że wśród nich jest kilkoro, którzy wybiorą taką lub podobną karierę zawodową.
"Kto tu pracuje?..." tak zatytułowano wycieczkę zawodoznawczą uczniów klas szóstych i siódmych do placówki Straży Granicznej w Sępopolu. Dzięki gościnności kierownictwa placówki uczniowie poznali stanowiska pracy wyodrębnione w placówce oraz zadania i czynności zawodowe, które należą do funkcjonariuszy SG.
Ósmoklasiści i uczniowie oddziałów gimnazjalnych spotkali się z doradca zawodowym z Powiatowego Urzędu Pracy w Bartoszycach. Tematyka spotkania dotyczyła sytuacji młodego pokolenia na rynku pracy a oczekiwań pracodawców. Temat zainteresował uczniów, gdyż niebawem sami będą dokonywać wyboru dalszej ścieżki edukacyjno- zawodowej.
Tydzień Kariery podsumowaliśmy 19 października 2018 r. Międzyklasowym Turniejem Zawodoznawczym. Drużyny z klas VII, VIII i III gimnazjum zmagały się w sześciu konkurencjach. W pierwszej uczniowie wykazali się wiedzą na temat rynku. Następnie przystąpili do zmagania się z konkretnymi czynnościami zawodowymi typowymi dla zawodu kucharza. Obieranie ziemniaków i przygotowanie frytek gotowych do dalszej obróbki nie stanowiło dla uczniów większych problemów. Trudniejsze były zmagania z czynnościami zawodowymi przypisanymi dla zawodu technika leśnika. Zadaniem uczniów było rozpoznanie gatunków drzew na podstawie otrzymanych liści oraz wykazanie się znajomością śladów zwierząt leśnych. Ostatnie zadanie polegało na stworzeniu hasła reklamowego dla wylosowanego produktu. Młodzież wykazała się dużą kreatywnością i wcielając się w techników organizacji reklamy stworzyli zabawne hasła promujące np. nauszniki polarowe z systemem bluetooth , czy kalesony z antystresowym ściągaczem. Decyzją jury I miejsce zajęli uczniowie klasy VII b, drugie miejsce zajęła klasa VIII, a na trzecim miejscu uplasowała się klasa III b gimnazjum.

K. Stankiewicz
Zdjęcia ...
Wizyta w piekarni


Klasa Ib i IIIa w jesienne przedpołudnie w ramach zajęć edukacyjnych złożyli wizytę w sępopolskiej piekarni Rol-Piek, aby poznać proces powstawania pieczywa. Uczniowie zostali oprowadzeni po najważniejszych pomieszczeniach piekarni: byli w magazynie z mąką oraz w pomieszczeniu, gdzie wyrasta ciasto i formuje się chleby i bułki. Poznali produkty, które są potrzebne do wypieku chleba, dowiedzieli się jakie urządzenia przydatne są do produkcji bułek, pakowania chleba oraz poznali przeznaczenie wielkiego pieca. Na zakończenie wszyscy zostali poczęstowani pysznymi wypiekami, ciastka z ziarnem wszystkim bardzo smakowały. Wychowawczynie dziękują panu Rygielskiemu za możliwość pobytu w piekarni, a pani Magdzie za poświęcony nam czas i wzbogacenie wiedzy uczniów na temat etapów powstawania chleba. Niektórzy już zapragnęli w przyszłości wykonywać zawód piekarza.

K. Wierzbowska, L. Basiukiewicz
Zdjęcia ...
Ślubowanie pierwszoklasistów19 października 2018 r. w Szkole Podstawowej , odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów szkoły podstawowej. W tym ważnym dniu, pierwszoklasistom towarzyszyła pani inspektor do spraw oświaty, funkcjonariusze Straży Granicznej, przewodnicząca Rady Rodziców, pani dyrektor i wicedyrektor szkoły, rodzice, nauczyciele oraz przedstawiciel klas II i III.
Po zaprezentowaniu przez uczniów klas pierwszych umiejętności wokalnych i recytatorskich nastąpiła część oficjalna. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem flagowym pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowaniu pani dyrektor Edyta Jurewicz- Bach dokonała symbolicznego pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej w Sępopolu.
W miłej atmosferze życzenia dzieciom złożyli zaproszeni goście i dyrektor szkoły, którzy zgodnie stwierdzili, że uczniowie klas pierwszych są gotowi do sumiennej pracy w szkole. Każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał pamiątkowy dyplom i kuferek słodyczy.
Ten dzień na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.
Rodzicom, nauczycielom świetlicy, uczniom kl.III a dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu uroczystości.

Wychowawcy: L. Basiukiewicz, H.Petrecka - Wrzosek

Zdjęcia ...
„Nad pięknym, modrym Dunajem”


15 października 2018 r. dzieci z grup przedszkolnych i uczniowie klas I-III rozpoczęli nowy cykl spotkań z muzyką prowadzonych przez Agencję Artystyczną "Pozytywka". Październikowe spotkanie przeniosło nas do Wiednia. Podczas opowieści słowno - muzycznej poznaliśmy wybitnego austriackiego kompozytora, dyrygenta i skrzypka Johanna Straussa II. W trakcie koncertu wsłuchiwaliśmy się w brzmienie wiedeńskiej muzyki, nie mogło zabraknąć rozsławionego walca jego autorstwa "Nad pięknym, modrym Dunajem".
Tradycyjnie na koniec spotkania, wśród trójki uczniów klas trzecich, odbył się konkurs wiedzy muzycznej, w którym wejście do finału wywalczył Piotrek Łuszczyk. Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas zmagań finałowych.

K. Wierzbowska
Zdjęcia ...
Film 1 ...
Film 2 ...
Dzień Edukacji Narodowej

12 października w naszej szkole obchodziliśmy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości padło wiele życzeń skierowanych do wszystkich pracowników oświaty od przedstawicieli władz samorządowych, rodziców i uczniów. Wyróżniający się nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali Nagrodę Dyrektora i Nagrodę Burmistrza. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, entuzjazmu i zapału w pracy z uczniami.

Uroczystość uatrakcyjniła przygotowana przez Samorząd Uczniowski prezentacja pod hasłem "Wspomnień czar", podczas której zaproszeni goście i uczniowie mogli zobaczyć nauczycieli i pracowników w latach ich młodości oraz porównać jak wyglądają obecnie. W części artystycznej natomiast klasy szóste zaprosiły wszystkich na Galę Nauczycielskich Oskarów. Poszczególne nominacje dostarczyły wielu emocji, radości. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom poszczególnych kategorii, a naszym wychowankom za przyznane nam tytuły. Obiecujemy trwać w podpatrzonej przez Was postawie.

Zdjęcia ...
Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1449678 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie