oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaLuty 18 2020 15:41:00
NASZA SZKOŁA
Strona główna BIP
Jesteśmy dumni ...


Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego "Wsi spokojna, wsi wesoła" - czyli zakątki rustykalne w szkolnym ogrodzie dydaktycznym.
Z ogromna radością pragniemy podzielić się ze wszystkimi informacją, iż nasza Szkoła otrzymała ogromne wyróżnienie przyznawane przez Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Jesteśmy zdobywcami brązowego certyfikatu, który ma przypominać nam, że ogród może być elementem budującym tożsamość małej i dużej ojczyzny. Przy tej też okazji chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu.
Koordynatorzy projektu
Hanna Petrecka - Wrzosek; Dorota Wobolewicz
"Zdobienie pierników"

W poniedziałek 9 grudnia w przedszkolu odbyły się warsztaty cukiernicze "Zdobienie pierników". W celu udekorowania słodkich piernikowych wypieków we wszystkich grupach przedszkolnych zebrali się rodzice i dziadkowie wspierający swoje dzieci oraz wnuczęta. Wspólna praca przyniosła dużo radości i dała doskonałe efekty w postaci wielu udekorowanych ciasteczek przekazanych na kiermasz. Dochód z kiermaszu w całości będzie przekazany uczennicy naszej szkoły jako wsparcie finansowe.
Nauczycielki przedszkola
Zdjęcia ...
Grudniowe Spotkanie z Muzyką


Grudniowe Spotkanie z Muzyką wprowadziło nas w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Poznaliśmy sposoby obchodzenia tego dnia w różnych zakątkach świata. Nie obyło się bez kolęd i ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA :)

Beata Witek
Zdjęcia ...
Kiermasz ozdób świątecznych

Serdecznie zapraszamy Mieszkańców Sępopola, Rodziców i Uczniów na nasz kiermasz.
Już od wtorku, od 10.45 w holu przed pokojem nauczycielskim będzie można zakupić ręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Oczywiście dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na fundację sztandaru - symbolu naszej szkoły.


Liczymy na Państwa otwartość i na Was drodzy Uczniowie!
Oto niektóre ozdoby ...
Szlachetna Paczka po raz trzeci w naszej szkole.

Społeczność szkolna kolejny rok włączyła się w akcję Szlachetna Paczka organizowaną przez stowarzyszenie Wiosna.
Akcja Szlachetnej Paczki w naszej szkole znów zintegrowała uczniów, rodziców i nauczycieli wokół idei pomocy drugiemu człowiekowi. W tym roku postanowiliśmy pomóc starszej pani, która od wielu lat jest samotna i potrzebuje wsparcia ludzi dobrego serca. Nasza paczkowa babcia ma niewielkie oczekiwania. Skupiają się one na podstawowych potrzebach żywnościowych, produktów chemii domowej, opału czy niewielkiego garnka.
Żeby zrealizować naszą paczkę, samorząd uczniowski zorganizował kiermasz ciast. Dzięki temu na twarzach naszych uczniów pojawił się nieskrywany uśmiech, z każdym kęsem przepysznych wypieków przygotowanych przez rodziców, a my zebraliśmy niezbędne środki na zakup opału, czajnika, ręczników, ściereczek, butów czy sitka do mąki. Finansowego wsparcia udzieliło też większość klas przeznaczając część swoich zaskórniaków klasowych na potrzeby szlachetnej paczki.
W akcję włączyliśmy nie tylko uczniów, rodziców i nauczycieli, ale także lokalną społeczność organizując wspólnie z uczniami ze Szkolnego Koła PCK zbiórkę żywności w sępopolskim markecie. Mieszkańcy bardzo hojnie dzieli się swoimi zakupami, dzięki czemu mogliśmy zaoszczędzić środki nie wydając ich na żywność czy produkty chemii domowej. Wynik tej akcji przekroczył nasze oczekiwania. Zebranych produktów było tak dużo, że postanowiliśmy się podzielić i wspólnie z uczniami II klasy LO im. Stefana Żeromskiego zrobić drugą paczkę. Dzięki współpracy udało nam się pomóc rodzinie, która przeżywa trudny czas po wypadku dziecka.
Możemy w związku z tym podsumowując tegoroczną akcję Szlachetnej Paczki powiedzieć, że dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu wspaniałych ludzi wsparliśmy dwie cudowne rodziny. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym szczególnym czasie przedświątecznym, chcieli się przyczynić do tego, żeby prawdziwa magia Świąt Bożego Narodzenia zagościła też pod ich dachami.
Społeczność uczniów, rodziców i nauczycieli ZSP Sępopol.

Franciszek Maszota
Zdjęcia...

Bal Pasiastych

Nasze Przedszkole bardzo aktywnie zachęca do czytania wartościowych książek dla dzieci, zwłaszcza polskich pisarzy. Dlatego od kilku lat popularyzuje cykl książek Zofii Staneckiej o Basi Pasiastej.
Basia to mała i wesoła dziewczynka, w pasiastej koszulce, która razem ze swoją rodziną przeżywa wspaniałe przygody. Seria książeczek o Basi, cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci. I nie ma się co dziwić. Z Basią nie można się nudzić, a każda kolejna bajka to gwarancja wyśmienitej zabawy i mile spędzonego czasu.

Zwieńczeniem tych wszystkich działań jest coroczny BAL PASIASTYCH .

B.Witek
Zdjęcia ...
Zapraszamy:)
"Zrób więcej dla Ziemi''

2 grudnia w naszej szkole odbyły się prelekcje dla uczniów klas 1 oraz 2 z członkiniami projektu ,,Zrób więcej dla Ziemi''. Na zajęciach dzieci poznały wiele przydatnych informacji na temat zero waste i ochrony środowiska. Poznały proste alternatywy zamiany plastiku na inne rzeczy. Zajęcia były bardzo ciekawe przez możliwość zobaczenia, poczucia, dotknięcia wielu zamienników tworzyw sztucznych. Na koniec zajęć wszystkie dzieci otrzymały makaronowe słomki.

Zdjęcia ...
W grupie siła ...


Na zajęciach podsumowujących omawianie lektury Janiny Porazińskiej "Szewczyk Dratewka" uczniowie klasy II a wykonali makiety zamków. Zadanie polegało na zespołowym przygotowaniu i wykonaniu projektu. Praca w grupach okazała się bardzo twórcza i kreatywna. Uczniowie zgodnie i z ogromnym zaangażowaniem podjęli wyzwanie, a jego efekty można zobaczyć na zdjęciach.
H. Petrecka-Wrzosek
Zdjęcia ...
„Pierniczki bożonarodzeniowe"

29 listopada w przedszkolu odbyły się warsztaty cukiernicze. Razem z przedstawicielkami Uniwersytetu III Wieku - Sekcja Kulinarna oraz przy aktywnym udziale rodziców naszych dzieci wyrobiliśmy ciasto na pierniczki bożonarodzeniowe. Pracy było co niemiara ale zabawa też była doskonała. Pierniczki z przygotowanego w dniu dzisiejszym ciasta wkrótce zostaną przekazane na akcję charytatywną na rzecz chorej uczennicy naszej szkoły.
Nauczycielki przedszkola
Zdjęcia ...
Pamiętamy:)

Uczniowie Koła Historycznego SP Sępopol uczcili pamięć Józefa Jana Giedroycia, bohatera powstania listopadowego.
29 listopada będziemy obchodzić 189 rocznicę wybuchu powstania listopadowego. Noc listopadowa dała początek największemu zrywowi niepodległościowemu w czasie zaborów. Przez blisko rok, 140 tys. powstańców walczyło z Rosją, największą wówczas potęgą militarną Europy.
Jednym z przywódców powstania na Litwie był Józef Jan Giedroyć, którego szczątki spoczywają w Sępopolu na Górze Wallberg, dawnym pruskim grodzisku. Giedroyć w czasie powstania wystąpił na czele młodzieży w Telszach i zmusił garnizon wojsk rosyjskich do ewakuacji. Dowodząc oddziałem partyzantów atakował wojska rosyjskie w okolicach Wilna. Podczas bitwy pod Nowym Miastem Żmudzkim Józef Jan Giedroyć został ranny. We wrześniu wraz z innymi powstańcami przyparty przez wojska rosyjskie, przekroczył granicę pruską i przybył do Sępopola. 4 października został odznaczony złotym orderem Virtuti Militari. Cztery dni później wskutek odniesionych ran umiera. "Oficerowie nie chcieli pochować zmarłego na ewangelickim cmentarzu, dlatego też najstarszy polski oficer, major Lubowski na miejsce spoczynku wyznaczył Górę Wallberg. W miejscu spoczynku księcia postawiono ceglany grobowiec w kształcie prostokątnej kapliczki. Miał on około 2 metrów wysokości i był ozdobiony żelaznym krzyżem. Niestety, po pewnym czasie uległ zniszczeniu".
Na miejscu spoczynku majora Giedroycia sępopolscy uczniowie zapalili znicz i uczcili chwilą ciszy pamięć uczestników powstania listopadowego.
F. Maszota
Zdjęcia...
Strona 2 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1590362 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie