oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaLipiec 17 2019 16:20:40
NASZA SZKOŁA
Strona główna BIP
Zapraszamy ... i czekamy ...
Posłowie XXV Sesji SDIM


Od wielu lat nasi uczniowie zdobywają mandaty poselskie i reprezentują województwo warmińsko-mazurskie podczas obrad Sejmu Dzieci i Młodzieży. W tym roku również trzy dwuosobowe zespoły podjęły się tego wyzwania i przystąpiły do konkursu, który polegał na trwałym udokumentowaniu losów wojennych wybranego posła II Rzeczypospolitej. Jesteśmy bardzo dumni, ponieważ wszyscy osiągnęli sukces. Ich prace zostały bardzo wysoko ocenione przez pracowników IPN-u i znalazły się one w pierwszej dziesiątce województwa. 23 maja 2019 r. Oliwia Wziątek, Katarzyna Sinkiewicz, Urszula Jusiak, Patrycja Włodarczyk, Michał Wach i Gabriel Grochal otrzymali nominacje poselskie od Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty i tym samym wezmą udział w XXV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży 1 czerwca w Warszawie. Warto dodać, że zespół Oliwia i Kasia zajął pierwsze miejsce w województwie. Dziewczęta w w związku z tym zostały zaproszone do udziału w pracach komisji sejmowej, której obrady miały miejsce 10 i 11 maja w Sulejówku.

Wszystkim naszym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnych obrad.
Zdjęcia ...


Mali strażacy

16. 05. 2019 r. uczniowie klasy I a i I b udali się na wycieczkę do PSP w Bartoszycach.
Dbanie o bezpieczeństwo swoje oraz innych jest jednym z celów podstawy programowej. Uczeń powinien wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia pożaru oraz do kogo zwrócić się o pomoc. Dlatego celem naszego wyjazdu PSP było poznanie specyfiki pracy strażaków.
W trakcie wycieczki uczniowie mieli możliwość włożyć mundur małego strażaka i w nim uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa pożarowego. Podczas zajęć poruszane były następujące tematy:
- zasady ewakuacji,
-zasady alarmowania służb ratowniczych,
-zagrożenia pożarowe w domu i w szkole
-postępowanie podczas pożaru
- przedstawienie zagrożeń pożarowych na obszarach leśnych
Na zakończenie każdy uczeń otrzymał Certyfikat "Dzielny mały strażak", a także odblaskowy breloczek. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Wychowawczynie - L. Basiukiewicz, H. Petrecka- Wrzosek
Zdjęcia ...
Czyste powietrze wokół nas


Na przełomie kwietnia i maja 2019 r. w nasze szkole, w dwóch grupach przedszkolnych realizowany był profilaktyczny program edukacji antytytoniowej ,,Czyste powietrze wokół nas. Zajęcia ukierunkowane były na wdrażanie dzieci do podejmowania świadomych wyborów, kształtowanie prozdrowotnych postaw wobec zjawiska palenia tytoniu. Program obejmował następujące zagadnienia: ,,Co i dlaczego dymi?, ,,Jak się czuję kiedy dymi papieros?, "Co się dzieje, gdy ludzie palą papierosy?, ,,Jak unikać dymu tytoniowego?.
Program został zrealizowany w całości w oparciu o przygotowane materiały - scenariusze, prezentację, karty pracy.
Tematyka zajęć cieszyła się zainteresowaniem szczególnie starszych dzieci, które doskonale przyswoiły sobie prezentowane treści. Dzieci potrafią wskazać źródła dymów, ich rodzaj i wpływ na jakość oddychania. Potrafią wymienić podstawowe skutki palenia tytoniu oraz wskazać możliwe sposoby unikania dymu tytoniowego. Rozpoznają znaki świadczące o zakazie palenia papierosów, w tym papierosów elektronicznych. Dzieci polubiły postać maskotki programu Dinka i chętnie uczyły się piosenki o nim.
Część rodziców w czasie spotkania podsumowującego stwierdziła, że dzieci podejmowały w domu rozmowę na temat problematyki palenia, dzieliły się zdobytą wiedzą z najbliższymi. Dodatkowo na spotkaniu 16 maja 2019r. przekazano rodzicom ulotki edukacyjno- informacyjne dotyczące szkodliwości palenia i skutków biernego palenia udostępnione na stronie WSSE w Olsztynie.

K. Stankiewicz
Zdjęcia ...
Przerwa na czytanie

9 maja 2019 r. społeczność Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Sępopolu włączyła się w IV ogólnopolską akcję bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim w ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".
Celem akcji jest:
- promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
- integracja środowiska lokalnego;
- pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
- zachęcenie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.
Łącznie na 2. przerwie międzylekcyjnej zgromadziło się 96 osób. Nauczyciele czytali uczniom i przedszkolakom, starsi- młodszym lub każdy indywidualnie. Przenosiliśmy się w literacką rzeczywistość w różnych miejscach: w salach lekcyjnych, na korytarzach i w bibliotece szkolnej.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym ciekawym wydarzeniu. Mamy nadzieję, że włączenie się naszej szkoły w akcję przyczyni się do większego zainteresowania książką i nadejdzie moda na czytanie.

Organizatorzy I. Gutowska, H. Petrecka-Wrzosek
Zdjęcia ...
Wycieczka do ZSCKR

14 maja 2019 r. piętnastu uczniów kończących w tym roku gimnazjum i szkołę podstawową odwiedziło ZSCKR w Karolewie. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły oraz jej bazą lokalową. Zwiedzili specjalistyczne pracownie, w których prowadzone jest m.in. kształcenie w zawodach kucharz, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik weterynarii czy technik architektury krajobrazu. Obejrzeli również warsztaty, w których prowadzona jest nauka praktycznej nauki dla zawodów tj: mechanik- operator pojazdów i maszyn rolniczych, czy technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Uczniom bardzo spodobał się internat, w którym panują dogodne warunki do wypoczynku i nauki.

K. Stankiewicz
Zdjęcia ...
Tym się chwalimy...
Jesteśmy bardzo dumni z wyróżnienia, jakie przyznała naszej placówce Fundacja Szansa dla Niewidomych. Nasza szkoła zajęła 1 miejsce w konkursie Idol 2019 w województwie warmińsko-mazurskim w kategorii Placówka Oświatowa.

Celem konkursu jest wyróżnienie osób, firm i instytucji, które w najznakomitszy sposób zasłużyły się w dziedzinie nowoczesnej rehabilitacji niewidomych i słabowidzących oraz w walce o emancypację tego Środowiska.
Bardzo dziękujemy!
„Kilometry Dobra 2019”,
Szkolne Koło Wolontariatu przyłączyło się do akcji charytatywnej "Kilometry Dobra 2019", której organizatorem jest Fundacja "Przyszłość dla dzieci". W ramach tej akcji włączyliśmy się w bicie rekordu ułożenia jak najdłuższej trasy ze złotówek, które zostaną zebrane przez placówki i organizacje biorące udział w akcji.

9 maja 2019 r. wolontariusze przeprowadzili zbiórkę pieniężną. Do specjalnych puszek można było wrzucić symboliczną złotówkę lub kupić w holu przy pokoju nauczycielskim ciasto upieczone przez wolontariuszy.
Dzięki Waszemu wsparciu przekazaliśmy na konto fundacji 436,13 zł. Zebrane fundusze zostaną wykorzystane na leczenie i rehabilitację dzieci z Warmii i Mazur podopiecznych fundacji.
Dziękujemy za Wasze wsparcie.

K. Stankiewicz
Zdjęcia ...
Zawieszenie strajku
Strajk zostaje zawieszony od soboty 27 kwietnia 2019, w związku
z tym od poniedziałku zajęcia odbywają się zgodnie z planem.
Zajęcia świetlicowe
Strajk trwa nadal. Jednak w związku ze zmniejszeniem się liczby strajkujących nauczycieli od jutra szkoła jest w stanie zapewnić zajęcia świetlicowe uczniom. Nie będzie zajęć dydaktycznych (lekcji).
Zapewniona jet też opieka dzieciom w przedszkolu
O kolejnych zmianach będziemy informować na bieżąco.
Kontynuacja strajku nauczycieli
Dyrektor ZSP informuje, że strajk nauczycieli trwa nadal.
W związku z tym, dzieciom z przedszkola będącym naprawdę w trudnej sytuacji, szkoła zapewni opiekę. Prosimy o zgłaszanie dzieci, o ile jest to możliwe na dzień przed przyjściem.
O zmianie sytuacji będziemy informować na bieżąco.
Strona 2 z 11 < 1 2 3 4 5 > >>
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1536609 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie