oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaStyczeń 19 2020 07:39:07
NASZA SZKOŁA
Strona główna BIP
Bal Pasiastych

Nasze Przedszkole bardzo aktywnie zachęca do czytania wartościowych książek dla dzieci, zwłaszcza polskich pisarzy. Dlatego od kilku lat popularyzuje cykl książek Zofii Staneckiej o Basi Pasiastej.
Basia to mała i wesoła dziewczynka, w pasiastej koszulce, która razem ze swoją rodziną przeżywa wspaniałe przygody. Seria książeczek o Basi, cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci. I nie ma się co dziwić. Z Basią nie można się nudzić, a każda kolejna bajka to gwarancja wyśmienitej zabawy i mile spędzonego czasu.

Zwieńczeniem tych wszystkich działań jest coroczny BAL PASIASTYCH .

B.Witek
Zdjęcia ...
Zapraszamy:)
"Zrób więcej dla Ziemi''

2 grudnia w naszej szkole odbyły się prelekcje dla uczniów klas 1 oraz 2 z członkiniami projektu ,,Zrób więcej dla Ziemi''. Na zajęciach dzieci poznały wiele przydatnych informacji na temat zero waste i ochrony środowiska. Poznały proste alternatywy zamiany plastiku na inne rzeczy. Zajęcia były bardzo ciekawe przez możliwość zobaczenia, poczucia, dotknięcia wielu zamienników tworzyw sztucznych. Na koniec zajęć wszystkie dzieci otrzymały makaronowe słomki.

Zdjęcia ...
W grupie siła ...


Na zajęciach podsumowujących omawianie lektury Janiny Porazińskiej "Szewczyk Dratewka" uczniowie klasy II a wykonali makiety zamków. Zadanie polegało na zespołowym przygotowaniu i wykonaniu projektu. Praca w grupach okazała się bardzo twórcza i kreatywna. Uczniowie zgodnie i z ogromnym zaangażowaniem podjęli wyzwanie, a jego efekty można zobaczyć na zdjęciach.
H. Petrecka-Wrzosek
Zdjęcia ...
„Pierniczki bożonarodzeniowe"

29 listopada w przedszkolu odbyły się warsztaty cukiernicze. Razem z przedstawicielkami Uniwersytetu III Wieku - Sekcja Kulinarna oraz przy aktywnym udziale rodziców naszych dzieci wyrobiliśmy ciasto na pierniczki bożonarodzeniowe. Pracy było co niemiara ale zabawa też była doskonała. Pierniczki z przygotowanego w dniu dzisiejszym ciasta wkrótce zostaną przekazane na akcję charytatywną na rzecz chorej uczennicy naszej szkoły.
Nauczycielki przedszkola
Zdjęcia ...
Pamiętamy:)

Uczniowie Koła Historycznego SP Sępopol uczcili pamięć Józefa Jana Giedroycia, bohatera powstania listopadowego.
29 listopada będziemy obchodzić 189 rocznicę wybuchu powstania listopadowego. Noc listopadowa dała początek największemu zrywowi niepodległościowemu w czasie zaborów. Przez blisko rok, 140 tys. powstańców walczyło z Rosją, największą wówczas potęgą militarną Europy.
Jednym z przywódców powstania na Litwie był Józef Jan Giedroyć, którego szczątki spoczywają w Sępopolu na Górze Wallberg, dawnym pruskim grodzisku. Giedroyć w czasie powstania wystąpił na czele młodzieży w Telszach i zmusił garnizon wojsk rosyjskich do ewakuacji. Dowodząc oddziałem partyzantów atakował wojska rosyjskie w okolicach Wilna. Podczas bitwy pod Nowym Miastem Żmudzkim Józef Jan Giedroyć został ranny. We wrześniu wraz z innymi powstańcami przyparty przez wojska rosyjskie, przekroczył granicę pruską i przybył do Sępopola. 4 października został odznaczony złotym orderem Virtuti Militari. Cztery dni później wskutek odniesionych ran umiera. "Oficerowie nie chcieli pochować zmarłego na ewangelickim cmentarzu, dlatego też najstarszy polski oficer, major Lubowski na miejsce spoczynku wyznaczył Górę Wallberg. W miejscu spoczynku księcia postawiono ceglany grobowiec w kształcie prostokątnej kapliczki. Miał on około 2 metrów wysokości i był ozdobiony żelaznym krzyżem. Niestety, po pewnym czasie uległ zniszczeniu".
Na miejscu spoczynku majora Giedroycia sępopolscy uczniowie zapalili znicz i uczcili chwilą ciszy pamięć uczestników powstania listopadowego.
F. Maszota
Zdjęcia...
Miło nam:))

II Gminny Konkurs Recytatorski

25 listopada z okazji Dnia Pluszowego Misia w naszym przedszkolu odbył się II Gminny Konkurs Recytatorski "Z moim przyjacielem misiem na koniec Świata". Była to doskonała okazja do integracji dzieci z Gminy Sępopol. Do konkursu wszyscy przygotowali się znakomicie pod czujnym okiem nauczycieli, a każdy uczestnik miał możliwość zaprezentowania się recytując wiersz w którym głównym bohaterem był miś.
Nauczycielki przedszkola
Zdjęcia ...
Rok Stanisława Moniuszki

Rok 2019 poświęcony jest pamięci Stanisława Moniuszki w związku z 200 rocznicą urodzin tego wybitnego kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga, a nade wszystko twórcy polskiej opery narodowej. Dlatego życie i twórczość tej wybitnej osoby była motywem przewodnim listopadowego SPOTKANIA Z MUZYKĄ.
B. Kondej
Zdjęcia...
#DlaKażdegoDziecka – Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka


20 listopada 2019 r. wspólnie z Unicef świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Ten rok jest szczególny, gdyż przypada w nim wyjątkowa- 30 rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka.
Społeczność naszej szkoły w tym dniu aktywnie włączyła się w rozpowszechnianie idei praw dzieci. W obchody zaangażowali się wszyscy uczniowie. We wszystkich klasach wychowawcy przeprowadzili zajęcia edukacyjne pt. "Dla każdego dziecka, dzieciństwo!", na których uczniowie rozważali, czym jest szczęśliwe dzieciństwo. Efektem tych rozważań były przygotowane przez uczniów kl. I-III piękne, kolorowe prace plastyczne obrazujące idealne dzieciństwo. Uczniowie z klas IV- VI wykazali się kreatywnością i przygotowali do wybranych melodii piosenki poruszające tematykę praw dzieci.
20 listopada w naszej szkole królował kolor niebieski. Zdecydowana większość uczniów przyszła do szkoły ubrana w różnych odcieniach niebieskiego- kolorze UNICEF. Na 4 lekcji wszyscy spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie obserwowaliśmy zmagania najstarszych uczniów z naszej szkole o tytuł ekspertów w dziedzinie praw dziecka. Trzyosobowe drużyny z kl. VII- VIII wzięły udział w quizie o prawach dziecka, w którym wykazały się znajomością praw dziecka i tym samym zasłużyły na tytuł Szeryfów Praw Dziecka w naszej szkole. W przerwach między rundami mogliśmy wysłuchać piosenek o prawach dziecka przygotowanych przez kl. IV- VI. Następnie wszyscy udaliśmy się przed szkołę, gdzie wraz ze wspólnym okrzykiem "Nasze prawa- ważna sprawa!" wypuściliśmy do nieba błękitne balony z zapisanymi prawami dzieci. Mamy nadzieję, że dolecą tam, gdzie prawa dzieci nie zawsze są respektowane.

K. Stankiewicz
Zdjęcia ...
A to jedna z piosenek ...
Spotkanie z logopedą

Uczniowie klasy I b gościli u siebie na zajęciach logopedę szkolnego p. Bogumiłę Iwanowicz. Podczas spotkania dowiedzieli się, że logopeda zajmuje się korygowaniem wad wymowy nie tylko u dzieci, ale również u osób dorosłych. Pani Bogusia przyniosła na zajęcia pomoce, które wykorzystuje podczas ćwiczeń logopedycznych. Zademonstrowała także jak należy wykonywać niektóre ćwiczenia, żeby korygować wymowę niektórych głosek. Ćwiczyliśmy prawidłowe oddychanie i każdy z nas już zapamięta, że należy oddychać nosem. Bardzo ważne jest, że w trakcie terapii logopedycznej należy ściśle stosować się do zaleceń logopedy i systematycznie ćwiczyć w domu.
Dziękujemy Pani Bogusi za poświęcony nam czas i ciekawe przeprowadzenie zajęć.

K. Wierzbowska
Zdjęcia ...
Strona 2 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1583350 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie