oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaLipiec 16 2018 20:20:48
NASZA SZKOŁAStrona główna BIP
Dzień Dziecka na sportowo

Uczniowie klasy I a obchodzili swoje święto na posesji Amelki w Smolance dzięki gościnności jej rodziców. Ten dzień miał charakter sportowo-rekreacyjny. Uczniowie startowali w różnych konkurencjach np.: bieg w workach, rzuty do celu, przeciąganie liny, bieg z balonem. W czasie zawodów uczniowie wykazali się dużą sprawnością fizyczną. Rywalizacji towarzyszyło dużo śmiechu i sportowych emocji. Nie było przegranych, gdyż wszyscy nagrodzeni zostali drobnymi upominkami. Nad zaspokojeniem rozbudzonych apetytów czuwali rodzice, którzy przygotowali grilla, babeczki i na ochłodę lody. Uczniowie mieli również czas na wspólną zabawę na świeżym powietrzu.
Dziękujemy państwu Emilianów, p. Justynie, p. Iwonie oraz p. Magdzie za pomoc w organizacji tego dnia.

M. Płatek

Zdjęcia ...
"Śpiewać każdy może..."

W środę, 6 czerwca uczniowie najmłodszej grupy wiekowej brali udział w kolejnym, ostatnim w tym roku szkolnym, koncercie Agencji Artystycznej "Pozytywka". Tym razem było to bardzo rozśpiewane spotkanie, pełne ulubionych piosenek dziecięcych. Wokalistką spotkania była pani Sara Szymczak, która już po raz drugi zagościła z artystami w naszej szkole.
W trakcie koncertu odbył się finał konkursu z wiedzy muzycznej. Spośród zwycięzców z poprzednich miesięcy wyłoniony został Mistrz Wiedzy Muzycznej, a został nim Piotrek Łuszczyk, uczeń klasy II a i jak na Mistrza przystało wykazał się dużą wiedzą. Drugie miejsce zajęła Nikola Łokuciejewska z grupy 0a, trzecie miejsce wywalczyła Amelka Emilianów z klasy I a.
Gratulujemy zwycięzcom!

K. Wierzbowska

Zdjęcia...
Powiatowy Konkurs Ekologiczny w MDK w Bartoszycach

5 czerwca 2018 r. przedstawiciele uczniów klasy drugiej oraz obu klas trzecich wzięli udział w XIII edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego "Edukacja ekologiczna podstawą poprawy stanu środowiska" organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Bartoszycach. Konkurs miał na celu kształtowanie postawy proekologicznej w tym trwałych nawyków i zachowań ekologicznego stylu życia w domu, w szkole i w najbliższym otoczeniu. Uczniowie brali udział w dwóch kategoriach: Michalina i Filip mieli za zadanie wykonanie pracy plastycznej o treści ekologicznej nt. "Co możemy zrobić, żeby dać odpocząć planecie", zaś drugi zespół pięcioosobowy w składzie: Kaja, Kacper, Zuzia, Natalka i Marcin zaprezentowali scenkę rodzajową również o treści ekologicznej pt."Kto ma olej w głowie?".
Cała impreza przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze. Mimo, iż nie udało się nam zająć czołowego miejsca, to nasze zmagania zostały uhonorowane dyplomem, upominkami i bonem podarunkowym w kwocie 300 zł.

K. Wierzbowska

Zdjęcia ...
Warto zwiedzać

29 V 2018r. uczniowie kl. I i II SP wyjechali na wycieczkę do Świętej Lipki i Reszla. Uczniowie zwiedzanie rozpoczęli od muzeum, gdzie na wstępie pani przewodnik zapoznała ich z legendą o Świętej Lipce, a następnie słuchając ciekawych opowieści, oglądali eksponaty zgromadzone w muzeum. Odwiedzili Sanktuarium Maryjne i wysłuchali koncertu organowego podziwiając ruchome figurki. Przewodniczka zapoznała uczniów z najważniejszymi faktami związanymi z historią sanktuarium wraz z obejściem krużgankowym. Kolejnym etapem wycieczki był Reszel, gdzie uczniowie mieli okazję zwiedzić średniowieczny zamek wchodząc na bardzo wysoką wieżę widokową, co dla niektórych okazało się nie lada wyzwaniem. Był także czas na zakup pamiątek, wspólne zdjęcia i wypad do lodziarni, aby trochę się ochłodzić.
Wycieczka utwierdziła uczniów w przekonaniu, że warto odkrywać i zwiedzać zakątki Warmii i Mazur. Wspomnienia z udanej wycieczki zapewne przywoła lipowy listek, który otrzymali uczniowie do zasuszenia od pani przewodnik.

M. Płatek, K.Wierzbowska

Zdjęcia ...
Konkurs trzecioklasistów29.05.2018r w Szkole Podstawowej w Wiatrowcu odbył się V Gminny Konkurs Pięknego Czytania ze Zrozumieniem. Nasi uczniowie Zuzanna Wojnowska z klasy III a zajęła I miejsce, Filip Suchostawski z klasy III b miejsce II , zaś Oliwia Pierzchanowska z klasy III a miejsce III.

Serdecznie gratulujemy!
Wychowawcy- Lucyna Basiukiewicz i Hanna Petrecka Wrzosek.
Wycieczka trzecioklasistów ...
Uczniowie klas III odbyli wycieczkę śladami Mikołaja Kopernika - zwiedziliśmy gotycki Zamek Kapituły Warmińskiej w Olsztynie - wybudowany w połowie XIV wieku. W czasie zwiedzania zamku uczniowie mieli możliwość wysłuchania historii związanej z budową zamku a także uczestniczyli w pokazie mody średniowiecznej. Mieli również możliwość zobaczenia zbroi i broni z tegoż okresu. W podziemiach zamku odbyły się różne konkurencje : strzelanie z kuszy i łuku, gra w podkowy , która przypominała dzisiejsze kręgle ( rzut podkowami do celu). "Jazda na koniu" z jednoczesnym trafieniem "dzidą" do celu wywołała najwięcej radości.
Po tak ciekawych przeżyciach wróciliśmy do szkoły z nowymi doświadczeniami i wieloma wrażeniami.

L. Basiukiewicz, H. Petrecka - Wrzosek

Zdjęcia ...
XVIII Festyn Rodzinny za nami ...
W minioną, choć deszczową sobotę po raz osiemnasty nasza szkoła zorganizowała Festyn Rodzinny. Tym razem ze względu na aurę bawiliśmy się w budynku szkoły. Podsumowaliśmy działania wpisujące się w XX Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny pod hasłem "Rodzina, Dom, Ojczyzna". Jak co roku nie zabrakło różnorodnych atrakcji, które dawały możliwość zabawy dla całych rodzin. A mianowicie rozstrzygnięte zostały konkursy literackie, plastyczne, "Autoportret", "Tu zaczyna się moja ojczyzna", "Czym jest dla nas ojczyzna?", "Biało-Czerwony Gadżet" oraz "Mistrz czytelnictwa". Zwycięzcy oczywiście otrzymali atrakcyjne nagrody, a ich prace można było podziwiać w galeriach w sali gimnastycznej.
W trakcie festynu zarówno młodsi jak i starsi, mogli wziąć udział w "Quizie o Małej i Dużej Ojczyźnie" i wykazać się znajomością historii naszego regionu oraz Polski. Przedszkolaki sprawdzały swoją sprawność pokonując tor przeszkód, najstarsi uczniowie czyli II i III-klasiści rozegrali "Mecz pożegnania w piłkę nożną" .
Kolejną atrakcją tegorocznego festynu, wzbudzającą wiele emocji był piknik naukowy, a w nim pokazy naukowe, prezentacja tajników kuchni molekularnej, w której każdy mógł poczęstować się przepysznym lodem waniliowym. Każdy mógł sprawdzić swoją zręczność w zabawie z Robotem Dartem. Było to możliwe dzięki realizowanemu w naszej szkole projektowi ze środków UE "Aktywny w Gimnazjum, przedsiębiorczy w życiu". Podczas festynu uczestnicy projektu podsumowali też swoją pracę, zaprezentowali efekty swoich działań w specjalnej fotorelacji.
Co jeszcze? Wszyscy chętni mogli też zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w Fotobudce, zapleść warkoczyki oraz w inny, oryginalny sposób pomalować twarz, a o wszystko dzięki współpracy z MGOK. Natomiast, ci którzy interesują się służbami mundurowymi, mogli skorzystać z oferty stoisk "Straży Granicznej i Policji".
Po całej szkole roznosiły się też smakowite zapachy. To stoiska festynowe zachęcały do spożycia kiełbaski z grilla, pierogów i oczywiście tradycyjnie zapiekanek. Kawiarenka natomiast oferowała dla każdego coś słodkiego. Można było wtedy usiądź, posłuchać, popatrzeć na to co dzieje się na scenie. A działo się wiele. Wystąpili na niej chętni uczniowie, którzy prezentowali swoje pasje wokalne, taneczne. Mogliśmy zobaczyć i przedszkolaków, i uczniów szkoły podstawowej, i gimnazjalistów. Wystąpili też uczestnicy zajęć wokalnych i instrumentalnych MGOK w Sępopolu. Odbyły się również pokazy taneczne pod hasłem "Tańcem przez kraj i region". W wykonaniu naszych najmłodszych wychowanków i uczniów klas I i II zobaczyliśmy "Szota", "Krakowiaka", "Poloneza". Nie raz ze sceny padły dedykacje muzyczne dla wszystkich Mam z okazji ich święta. Uwagę widzów skupiło przedstawienie pod tytułem "Cztery żywioły przygotowane przez koło teatralne. Podczas imprezy zostały też wręczone uczniom karty rowerowe.
W trakcie festynu Szkolne Koło PCK przeprowadziło pokaz pomocy przedmedycznej i zorganizowało "Marzycielską pocztę".

Cieszy nas, że Festyn mimo deszczu zgromadził wielu gości, mieszkańców gminy Sępopol. Wszyscy, którzy przybyli i wytrwali do końca mogli spożyć jak co roku festynową specjalność- grochówkę z kotła.
Dni Rodziny w ZSP w Sępopolu po raz kolejny należy zaliczyć do udanych. Były one okazją do owocnych i inicjatyw, umocniły przeświadczenie, że wartością nadrzędną dla każdego człowieka jest rodzina, zintegrowały społeczność szkolną i lokalną, przyniosły wiele satysfakcji dla organizatorów, uczestników konkursów, osób prezentujących swoje umiejętności i zdolności.

Dziękujemy wszystkim przyjaciołom, darczyńcom oraz instytucjom, którzy pomogli nam w organizacji już XVIII Festynu Rodzinnego.

Zdjęcia ...
I Gminny Konkurs Języka Angielskiego22 maja po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego,
w którym wzięło udział 18 uczniów z klas IV-VII ze szkół podstawowych w Ponikach, Wiatrowcu i Sępopolu.
Konkurs polegał na rozwiązaniu testu gramatyczno-leksykalnego, który został podzielony
na dwie grupy wiekowe.: kl. IV-V i VI-VII.

Zadania konkursowe wyłoniły zwycięzców w poszczególnych grupach:

Kl. IV-V
I miejsce - Dominik Warmbier
II miejsce- Mateusz Bartoszewicz
III miejsce - Maksymilian Zagajewski

Kl. VI-VII
I miejsce - Nicolas Mieczkowski
II miejsce- Piotr Szyndler
III miejsce - Aleksandra Kozieł

Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Zwycięzcom konkursu gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych potyczkach językowych.

Organizatorzy
O.Bilitiuk, J.Kwiecińska

Zdjęcia ...
Z wizytą w bibliotece

22 maja 2018r. uczniowie klasy IIa i IIIa odwiedzili Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Sępopolu uczestnicząc w zajęciach, których celem było kształtowanie poczucia tożsamości narodowej. Uczestnicząc w zajęciach bibliotecznych prowadzonych przez panią Danutę Cybulę, uczniowie utrwalali polskie symbole narodowe, wyjaśniali pojęcie "Ojczyzna", wypowiadali się na temat czym jest Polska dla każdego z nich.
Nie zabrakło też wspólnej recytacji znanego wiersza Władysława Bełzy pt. "Katechizm polskiego dziecka". Skoro gościliśmy w bibliotece nie mogło zabraknąć propozycji do przeczytania nowych egzemplarzy książek o tematyce historycznej, a także regionalnej. Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali pracę plastyczną, w której przedstawili czym dla nich jest Ojczyzna.

Dziękujemy pani Danucie Cybuli za ciekawą lekcję patriotyzmu.

Lucyna Basiukiewicz, Krystyna Wierzbowska

Zdjęcia ...

„Cztery żywioły”
"Cztery żywioły" to tytuł przedstawienia, które uczennice naszej szkoły zaprezentowały podczas XXXVIII Wojewódzkiego Konkursu Zespołów Teatralnych "O Laur Złotej Rybki" w Biskupcu.
W przeglądzie uczestniczyło 9 grup teatralnych, w tym oczywiście nasze szkolne "Ziomki", czyli uczennice kl. VA, VIA i VII. Dziewięcioosobowy skład zaprezentował dzieje żywiołów, które wyłoniły się z chaosu, dając początek wszystkiemu. Ogień, woda, powietrze i ziemia rozpoczęły taniec życia, przenikając się wzajemnie, łącząc i zaznaczając jednocześnie swą udrękę. Dziewczęta, wykorzystując w tańcu chusty, ukazały żywioły jako siły sprawcze, które rodzą życie, jak i je odbierają.
Wyjazd uczennic do Biskupca dał możliwość zaprezentowania swoich umiejętności teatralnych, podpatrzenia warsztatu innych zespołów, a tym samym pozwolił na wymianę doświadczeń i spostrzeżeń. Jednym z punktów programu był także udział uczestników w warsztatach prowadzonych przez aktorów Olsztyńskiego Teatru Lalek, którzy w niedzielę- 12 maja - zaprezentowali się w sztuce teatralnej "Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich". Nie zabrakło gry terenowej rozładowującej napięcie związane z wystąpieniami przed publicznością. Okazało się, że nasza grupa najszybciej uratowała Śpiącą Królewnę, a tym samym zdobyła słodki upominek. Oby tak dalej!

M. Rynkiewicz
Zdjęcia...
Serdecznie zapraszamy i czekamy...
Strona 2 z 11 < 1 2 3 4 5 > >>
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1346092 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie