oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaMaj 20 2019 08:22:35
NASZA SZKOŁA
Strona główna BIP
Strajk

Od 8 kwietnia 2019 r. nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Sępopolu przystępują do strajku.
O terminie jego zakończenia będziemy informować.


Dyrektor ZSP w Sępopolu Edyta Jurewicz- Bach
Na poczcieW czwartek 4. 04. 2019r. uczniowie klas I a i II a odwiedzili Urząd Pocztowy w Sępopolu. Celem wizyty było zapoznanie się z pracą w UP, z drogą listu lub innej przesyłki od nadawcy do odbiorcy oraz utrwalenie nawyku właściwego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Wizyta była poprzedzona nauką adresowania i pisania kart pocztowych, w których uczniowie zachęcali do odwiedzenia naszych okolic swoich rówieśników z innych szkół, w ramach ogólnopolskiej akcji "Wielka mapa Polski".

H. Petrecka-Wrzosek
Zdjęcia ...
Z wizytą w aptece „Melissa”
W ramach realizacji bloku tematycznego i programu doradztwa zawodowego uczniowie klasy III a SP w dniu 4 kwietnia 2019 r. wybrali się na wycieczkę do sępopolskiej apteki "Melissa", której celem było poznanie wyglądu i wyposażenia apteki oraz poznanie pracy farmaceuty.
Gdy dotarliśmy na miejsce Pani farmaceutka opowiadała uczniom o swojej pracy, pokazała jakie lekarstwa można w niej kupić. Wytłumaczyła, co to jest recepta, kto ją przepisuje i jak ją można realizować. Uczniowie zobaczyli, w jaki sposób są poukładane leki. Okazało się, że bez znajomości alfabetu znalezienie niektórych byłoby utrudnione. Uczniowie dowiedzieli się również, że praca w aptece jest bardzo ważna i odpowiedzialna. Podczas spotkania Pani farmaceutka przypomniała wszystkim, że podawanie leków to zadanie wyłącznie dla rodziców. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali wypowiedzi pani farmaceutki, uzyskując pełne informacje na nurtujące ich pytania.
Na zakończenie spotkania uczniowie zostali obdarowani słodkimi łakociami.

Dziękujemy Pani Iwonie Siemaszko za poświęcony czas i ciekawe wprowadzenie w tajniki ważnej i odpowiedzialnej pracy farmaceuty.

Wychowawca: Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...
Informacja o przewidywanym strajku
Szanowni Rodzice!
Informuję, że w przeprowadzonym na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu referendum, pracownicy szkoły opowiedzieli się za strajkiem.
W związku z powyższym istnieje możliwość, że planowany od 8 kwietnia 2019 roku (poniedziałek) strajk nauczycieli i pracowników oświaty odbędzie się także w naszej szkole i trwać będzie do odwołania. Zdaję sobie sprawę, że protest pracowników oświaty może wiązać się z pewnymi trudnościami dla Was i Waszych dzieci, ale uprzejmie proszę o zapewnienie w tych dniach opieki dla swoich dzieci.
Jednocześnie proszę śledzić zapisy na stronie szkoły: oraz w dzienniku elektronicznym, gdyż tam pojawi się komunikat o terminie rozpoczęcia i zakończenia strajku.
Prosimy Państwa o wyrozumiałość i wsparcie w trudnej sytuacji.

Dyrektor ZSP w Sępopolu Edyta Jurewicz-Bach
Zmagania o mandat poselski


Drodzy Koledzy, Drogie Koleżanki, tak jak już wiecie, podjęłyśmy wyzwanie i ubiegamy się o mandat na XXV Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. W tym roku zadanie konkursowe polega na przedstawieniu losów wojennych wybranego posła II Rzeczypospolitej. My postanowiłyśmy kontynuować dzieło naszych starszych kolegów i utrwalić w trwały sposób postać Ireny Kosmowskiej - jednej z ośmiu kobiet posłanek Sejmu Ustawodawczego. W tamtym roku poznałyśmy jej poglądy polityczne i walkę o mandat. Zainteresowało nas ,,co było dalej, jak przeżyła wojnę. Efektem naszej pracy jest film pod tytułem "Wojna i ja", do którego obejrzenia Was serdecznie zapraszamy. Kliknijcie poniższy link.
Film "Wojna i ja"

Jeśli się Wam podoba dajce lajka:)
Klasa I b z wizytą w księgarni.

Uczniowie klasy I b w ramach realizacji zadań z doradztwa zawodowego udali się do księgarni w Sępopolu. Głównym celem wizyty było poznanie pracy księgarza, a także zwrócenie uwagi najmłodszych czytelników na różnice i podobieństwa między księgarnią i biblioteką oraz przypomnienie zasad zachowania się w księgarni . Ponadto uczniowie mieli możliwość zobaczenia, że w księgarni można kupić książki zarówno dla młodszych jak i starszych czytelników. Można zaopatrzyć się także w różnorodne artykuły papiernicze, a także zabawki.
To była bardzo ciekawa lekcja.

Wychowawczyni kl. Ib L. Basiukiewicz
Zdjęcia ...
Wielkanoc tuż, tuż!

Dnia 2 kwietnia 2019 r. w klasie III a odbyły się warsztaty świąteczne z udziałem artystki rękodzieła Pani Zofii Lisowskiej - babci naszej uczennicy Kaliny. Forma warsztatowa pozwoliła uczniom w sposób aktywny przyswoić i utrwalić sobie wiedzę o polskich tradycjach i zwyczajach związanych ze Świętem Wielkanocnym. Uczniowie podczas warsztatów dowiedzieli się skąd wywodzi się tradycja malowania jajek, po co się to robi oraz jakie są techniki ich zdobienia. Każdy miał możliwość ozdabiania pisanek według własnego pomysłu, a przy tym wykazać się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością. Gotowe pisanki, na razie zdobią naszą salę lekcyjną, ale na święta uczniowie zabiorą je do swoich domów, aby były ozdobą stołu wielkanocnego.

Dziękujemy Pani Zofii za przybycie, przygotowanie potrzebnych materiałów i poprowadzenie warsztatów, które dały uczniom dużo radości i pozwoliły na rozwijanie ich wyobraźni i twórczości artystycznej.

Wychowawca: Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia...

Wycieczka do Teatru Lalek w Olsztynie
28 marca 2019 r. uczniowie z najmłodszej grupy wiekowej wybrali się wycieczkę do Teatru Lalek w Olsztynie. Głównym celem wyjazdu było rozbudzenie zainteresowania sztuką teatralną poprzez bezpośredni kontakt z teatrem i aktorami. Uczniowie oglądali spektakl pt. "Przygody Sindbada żeglarza", podczas którego doświadczyli wielu przeżyć i z dużym zainteresowaniem śledzili niezwykłe losy głównego bohatera. Przedstawienie rozgrywane jest w wielu technikach teatralnych. Oprócz gry aktorskiej, wykorzystywane są w nim lalki, maski, cienie, przedmioty. Reżyser sięgnął do konwencji czarnego teatru i pantomimy. Doskonała gra aktorska sprawiła, że przedstawienie było piękne, a dzieci - zachwycone. Najbardziej podobały się zmieniające się sceny i dekoracje. Wyjazd do teatru wzbudził wiele emocji, sztuka wszystkim się podobała o czym świadczyły pozytywne komentarze po zakończonym przedstawieniu.

Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...
Tuba i flet

W marcu już po raz drugi spotykamy się z artystami Agencji Artystycznej "Pozytywka" z Olsztyna. Tym razem tematem przewodnim były dwa różnie brzmiące instrumenty: tuba i flet poprzeczny. Uczniowie wsłuchiwali się z dźwięki tych jakże różnych instrumentów ćwicząc się w rozpoznawaniu dźwięków niskich i wysokich. Tradycyjnie, nasi uczniowie wzięli udział w inscenizowanej opowieści muzycznej, w której dowiedzieli się, kto to jest kapelmistrz i jaki repertuar najczęściej grywany jest przez orkiestry dęte. Muzyczne spotkanie zakończyło się konkursem wiedzy muzycznej. Do udziału w półfinale zakwalifikowała się Gabriela Szerejko z klasy I a. Gratulujemy!

Opiekun grupy wiekowej: Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...
Nasi uczniowie należą do „Green Heroes”
22 marca 2019 r. w Bartoszyckim Domu Kultury w Bartoszycach odbyło się uroczyste podsumowanie projektu proekologicznego "Green Heroes", którego twórcami byli uczniowie LO im. S. Żeromskiego w Bartoszycach, w znacznej części nasi absolwenci. Licealiści uczestniczyli wcześniej w spotkaniach edukacyjno- promocyjnych z przedszkolakami i uczniami naszej szkoły. W czasie gali podsumowano konkurs plastyczny "Drugie życie butelki". Nasi uczniowie byli najliczniejszą grupą, która wzięła udział w konkursie. Nagrodzeni zostali: Zuzanna Wojnowska- I miejsce, Wiktoria Szafrańska - II miejsce i Michał Mikos - III miejsce. Komisja konkursowa przyznała również dwa wyróżnienia - M. Stankiewicz i P. Romanowi. Gratulujemy zwycięzcom!!!
Galę uświetnił występ uczniów z klasy II a, którzy pod czujnym okiem Pani Marii Płatek zaprezentowali scenkę i piosenkę o tematyce ekologicznej. Realizatorzy projektu nie kryli wzruszenia widząc występy najmłodszej grupy ich odbiorców. W nagrodę klasa II a otrzymała kosz wypełniony owocami i słodyczami.
Nasza szkoła otrzymała oficjalne podziękowanie za zaangażowanie i wsparcie w realizacji projektu "Green Heroes".
Zdjęcia ...
Światowy Dzień Kota
Z okazji Światowego Dnia Kota (17 lutego) biblioteka szkolna ogłosiła konkurs plastyczny dla wszystkich miłośników miauczących czworonogów. Prace na konkurs mogły być wykonane na kartce papieru A4 lub w formie przestrzennej (figurka). Wykorzystać można było różne materiały np.: włóczkę, tkaniny, plastik, modelinę, plastelinę itp. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Nagrodzone i wyróżnione prace zostały wyeksponowane w bibliotece szkolnej oraz na tablicy przy pokoju nauczycielskim. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

H. Petrecka-Wrzosek
Zdjęcia ...
Strona 2 z 10 < 1 2 3 4 5 > >>
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1522419 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie