oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaMarzec 19 2019 08:35:09
NASZA SZKOŁA
Strona główna BIP
Spotkanie z UTW
27 lutego 2019 r. uczniowie klasy III a wybrali się do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sępopolu na spotkanie z członkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który w naszym mieście działa już drugi rok. Dowiedzieliśmy się, że studentami UTW są seniorzy, którzy swój wolny czas na emeryturze poświęcają na rozwijanie swoich zainteresowań i pasji. Działają w wielu sekcjach propagując różne formy aktywności zarówno intelektualnej jak i fizycznej. Dowiedzieliśmy się, że jest również sekcja kulinarna, muzyczna, warsztaty z technologii komputerowej czy plastycznej. Nasza klasa miała możliwość wspólnego uczestnictwa w warsztatach plastycznych, które tym razem odbywały się pod hasłem zbliżających się świąt wielkanocnych. Włączyliśmy się w przygotowywanie kolorowych jajek ze styropianu, które ozdabialiśmy metodą decoupage oraz tworzyliśmy własne kartki świąteczne malując je palcami. Były to pierwsze tego typu warsztaty, ale mamy nadzieję, że nie ostatnie, gdyż dostaliśmy zaproszenie na kolejne spotkania.
Uczniowie wraz z wychowawcą dziękują pani Magdalenie Gutkowskiej dyrektor M-GOK w Sępopolu za możliwość uczestnictwa w zajęciach z członkami UTW, a pani Ewie Siedler za przygotowanie i poprowadzenie warsztatów plastycznych.

Wychowawca: Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...
Gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"
Gratulujemy uczennicy Kasi Sinkiewicz I miejsca i awansu do etapu powiatowego. Więcej na ten temat na stronie Sępopola (Link tutaj)
Prawi w sieci
W ramach realizacji projektu edukacyjnego gościliśmy uczniów Liceum Ogólnokształcącego, którzy swoją relację z tego wydarzenia umieścili na portalu społecznościowym. Zobacz wpis i zdjęcia
Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika, czyli oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki, ma swoje stałe miejsce w kalendarzu szkolnych wydarzeń. Jak zwykle głównym celem spotkania z pierwszoklasistami było zapoznanie ich ze zbiorami biblioteki i zasadami korzystania z księgozbioru. W tym roku w pasowaniu uczestniczyło 28 uczniów klas pierwszych. Uczniom zostały przeczytane Prośby książki. Chętni wzięli udział w konkursie, w którym mieli okazję wykazać się wiadomościami o książkach i znajomością postaci literackich, a także rozwiązać zagadki związane z bohaterami bajek. Na zakończenie wszyscy uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie i zobowiązali się do przestrzegania zasad bibliotecznych i szanowania wypożyczonych książek, po czym zostali pasowani na pełnoprawnych czytelników biblioteki szkolnej. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali zakładki do książek.Była to tez okazja do pierwszego wypożyczenia książki.

H. Petrecka-Wrzosek
Zdjęcia ....
Poznajemy zawód fryzjera
Uczniowie klasy II a realizując program doradztwa zawodowego, gościli w szkole p. Magdę, która prowadzi salon fryzjerski w naszej miejscowości. Pani fryzjerka wyczerpująco opowiedziała uczniom o swojej pracy, zaprezentowała przybory służące do pielęgnacji i stylizacji włosów. Na włosach jednej z uczennic pani Magda ,,wyczarowała" kolorowe pasemka, które się spodobały nawet chłopcom. Uczniowie obejrzeli katalogi z fryzurami, wzięli również udział w konkursie plastycznym. Wszystkie dzieci otrzymały słodycze, natomiast Dawid i Zuzia L. nagrody za wyróżnione prace plastyczne.
Serdecznie dziękujemy pani Magdzie Misiewicz, że przyjęła zaproszenie.

Wychowawca: M.Płatek
Zdjęcia ...
„Podziel się Sercem z Klaudią”


"Podziel się Sercem z Klaudią" to kolejna akcja, którą 14 lutego 2019 r. przeprowadzili wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu. Jej celem było zebranie środków na pomoc w leczeniu Klaudii, siostry jednego z naszych kolegów. Klaudia oczekuje na nowe, zdrowe serduszko i cały czas spędza w szpitalu w Zabrzu. Z przeprowadzonego kiermaszu ciast zebraliśmy kwotę 234 złotych, którą przekażemy Fundacji AVALON opiekującej się Klaudią. Myślę, że Klaudia szczególnie ucieszy się z przygotowanych własnoręcznie przez uczniów WALENTYNEK, które prześlemy jej do szpitala.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji.

K. Stankiewicz
Zdjęcia ...
Spotkanie z fizjoterapeutą


13. 02. 2019 r. w ramach realizacji programu doradztwa zawodowego uczniowie klasy III a SP odwiedzili Gabinet Rehabilitacyjny w Sępopolu i wzięli udział w spotkaniu z panią fizjoterapeutką. Uczniowie podczas rozmowy z panią Alicją dowiedzieli się, co to jest fizykoterapia, na czym polega praca fizjoterapeuty, zobaczyli jakiego sprzętu do zabiegów leczniczych używają fizjoterapeuci. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w pogawędce, zadawały pytania, a także brały aktywny udział w prezentacji jako pacjenci. Pani wskazywała jak dbać o prawidłową postawę ciała, zachęcała do aktywności ruchowej i uprawiania sportu, gdyż dzięki gimnastyce całego ciała kształtuje się sylwetka. Zwróciła uwagę na właściwe kształtowanie postawy od najmłodszych lat - sposób siedzenia na krzesełku, postawa podczas odrabiania lekcji przy biurku - wszystko to wpływa na jakość i komfort naszego funkcjonowania w przyszłości.
Uczniowie wraz z wychowawcą dziękują p. Bożenie Majchrzak-Konarzewskiej za umożliwienie poznania Gabinetu Rehabilitacyjnego, a p. Alicji-Konarzewskiej- Kwakszys za poświęcony nam czas i cenną lekcję prozdrowotną.

Wychowawca klasy: Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...
Rekrutacja uzupełniająca do przedszkola na rok szkolny 2018/2019
Od 11 lutego 2019r. do 22 lutego 2019r.- można złożyć wnioski jeszcze na ten rok szkolny 2018/2019 o przyjęcie dziecka do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Liczba miejsc wolnych przedszkolu wynosi 2.
Zasady rekrutacji ...

Wnioski ...
„Gitara gitarze nierówna”


W pierwszy dzień po feriach w najmłodszej grupie wiekowej mieliśmy zaszczyt gościć Agencję Artystyczną "Pozytywka" z Olsztyna. Tematem przewodnim kolejnego spotkania była muzyka rozrywkowa. Uczniowie mieli okazję wsłuchiwać się z dźwięki trzech różnych gitar: klasycznej, elektrycznej i basowej. Dla wielu uczniów żywe spotkanie z muzyką to coś zupełnie nowego i fascynującego. Jak zwykle nasi uczniowie wzięli udział w inscenizowanej opowieści muzycznej i świetnie odzwierciedlili swoje role. Wszyscy podczas koncertu jak zawsze świetnie się bawili. Tradycyjnie na zakończenie spotkania odbył się konkurs wiedzy muzycznej, w którym oprócz nagrody książkowej jest możliwość przejścia do kolejnego etapu konkursu. W tym miesiącu kubek pełen muzyki wygrała Nikola Łokuciejewska z klasy Ib. To zwycięstwo upoważnia Nikolę do udziału w półfinale.

Gratulujemy!

Opiekun grupy wiekowej: Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...
Podsumowanie I półrocza w grupie elementarnej
4 lutego 2019r. w najmłodszej grupie wiekowej odbyło się podsumowanie pierwszego półrocza, podczas którego zostali wyróżnieni uczniowie osiągający najwyższe wyniki w nauce, a takich uczniów w klasach I-III jest 23. Wyróżniono również uczniów, którzy w I semestrze uzyskali 100% frekwencję, a są to: Milena Jaszczak z kl. Ia, Henryk Ruszczyński z kl. Ib, oraz pięcioro uczniów z klasy IIIa: Laura Bielicka, Piotr Ebert, Piotr Łuszczyk, Wojciech Łuszczyk, Jakub Siemaszko.
Wyróżniono również dwóch uczniów z klasy IIa, którzy opuścili tylko 1 godzinę w półroczu - Wojciech Puciato i Aleksander Śledziński.
Na uwagę zasługują również uczniowie, którzy w Punktowym Systemie Oceniania Zachowania osiągnęli najwyższe wyniki w swoich klasach: z kl. Ia - Gabriela Szerejko, z kl. Ib - Nikola Łokuciejewska, z kl. IIa - Wiktoria Roman, z kl. IIIa - Laura Bielicka.
Wszystkim wyróżnionym gratulujemy i życzymy wysokich wyników również w II półroczu.

K. Wierzbowska
Zdjęcia ...
Bal karnawałowy


18 stycznia 2019 r. w najmłodszej grupie wiekowej był dniem wyczekiwanym przez uczniów i dzieci z przedszkola. Taki bal jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na pierwsze dźwięki muzyki, która miała być sygnałem rozpoczynającego się balu karnawałowego. Nasza sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, w której pojawiły się dzieci w kolorowych, fantastycznych strojach, rozbrzmiewała przeróżna muzyka. W porywających jej rytmach jako pierwsi wraz ze swoimi wychowawcami i wolontariuszkami bawiły się dzieci z grupy przedszkolnej oraz te najmłodsze ze "Stokrotki", a później bawili się uczniowie klas I-III. Na balu pojawiły się przeróżne postacie z bajek, nie sposób ich zliczyć i wymienić. Wszyscy bawili się doskonale uczestnicząc w tańcach oraz licznych konkursach, a czas upływał wesoło. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową. Wspólna zabawa przyniosła wszystkim wiele radości. Bal w tym roku ściśle połączony był z akcją charytatywną na rzecz chorych dzieci z naszej grupy wiekowej: Aleksandra Lewdarowicza i Amelki Emilianów. Podczas zabawy można było wziąć udział w słodkiej loterii i delektować się przepysznymi ciastami z domowego wypieku. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony został na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitację Olka i Amelki.
Nauczyciele edukacji elementarnej składają serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w akcję: indywidualnym sponsorom za wkład w loterię, rodzicom za pyszne wypieki, sprawnym przeprowadzeniem loterii oraz wolontariuszom ze Szkolnego Koła Wolontariusza.
Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Opiekun grupy wiekowej: Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...
Strona 2 z 8 < 1 2 3 4 5 > >>
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1499578 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie