oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaSierpień 21 2018 13:37:42
NASZA SZKOŁAStrona główna BIP
Propozycje tematów projektów edukacyjnych w tym roku szkolnym
Uwaga!
W zakładce projekt edukacyjny zamieszczone zostały propozycje tematów projektów na ten rok szkolny. Zapraszamy wszystkich uczniów klas II gimnazjum do zapoznania się z nimi i poinformowania wychowawcę lub opiekuna projektu o swoim wyborze.
Spotkanie z policjantem w przedszkoluNajmłodsza grupa przedszkolaków w zeszły czwartek gościła w swojej sali zaprzyjaźnionego funkcjonariusza Posterunku Policji w Sępopolu. st. asp. p. Radosława Kubkowskiego. Nasz gość opowiedział dzieciom jak należy się prawidłowo zachowywać podczas drogi z domu do przedszkola i z przedszkola do domu. Przypomniał maluchom najważniejsze zasady bezpieczeństwa na drodze, popularne znaki drogowe oraz wybrał się z grupą na krótki spacer by przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Dzieci uważnie słuchały swojego gościa i zadawały mu pytania. Pan policjant opowiedział także najmłodszym o swoim zawodzie i pokazał ciekawe rekwizyty z nim związane. Na koniec poczęstował dzieci słodką niespodzianką. Radości dzieci nie było końca.

K. Ferdycz, H. Szturo

Zdjęcia ...

Jak powstaje chleb?


Klasa IIIb w związku z realizacją tematu "Jak powstaje chleb?" odwiedziła Piekarnię w Sępopolu. Uczniowie poznali rodzaje mąki i pieczywa oraz sposób ich wytwarzania. Ponadto dzięki gościnności pana Artura Rygielskiego i Magdaleny Batyckiej dzieci samodzielnie przygotowały bułki, którymi po upieczeniu mogły się delektować.
Serdecznie dziękujemy za wizytę.

H. Petrecka-Wrzosek

Zdjęcia ...

Bezpieczna droga do szkoły

14 września 2017r w najmłodszej grupie wiekowej odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem Posterunku Policji w Sępopolu. st.asp. p. Radosławem Kubkowskim, który przeprowadził pogadankę z przedszkolakami i uczniami klas I-III dotyczącą zachowania bezpieczeństwa podczas poruszania się po ulicy i chodniku w drodze z domu do szkoły i ze szkoły do domu. Funkcjonariusz zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówił sposoby unikania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i wspólnie z policjantem utrwalili sobie 5 zasad przechodzenia przez jezdnię.
Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się jako osoba, do której w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

K. Wierzbowska

Zdjęcia ...
"Pomagamy z każdym krokiem"O tym, że warto pomagać nie trzeba nikogo przekonywać. Jeśli przebiegając kilka kółek można komuś pomóc, to trzeba to zrobić. I z tą właśnie myślą drużyna SP Sępopol w składzie: Dorota Bieńkowska, Monika Dąbrowska - Skwarek, Franciszek Maszota, Tomasz Bombała i Adam Deleżuch stanęła na start i wzięła kolejny już raz udział w 3 PKO Biegu Charytatywnym pod hasłem "Pomagamy z każdym krokiem".
Akcja PKO Bieg Charytatywny jest ogólnopolską inicjatywą PKO Banku Polskiego, która odbywa się co rok we wrześniu w kilkunastu polskich miastach. Drużyny biorą udział w sztafecie polegającej na pokonywaniu kolejnych okrążeń. Efekt naszych biegowych zmagań to 37 okrążeń, które zostaną przeliczone na posiłki dla potrzebujących dzieci.
Spalonych kalorii już nikt nie liczył, nie odnotowaliśmy również ilości uśmiechów, serdecznych słów, gratulacji i przybitych piątek. Atmosfera i wrażenia bezcenne.
Do zobaczenia na bieżni za rok.

F. Maszota

Zdjęcia ...


Rozpoczęcie roku szkolnego

Rok szkolny 2017/2018 rozpoczęliśmy 4 września 2017 uroczystą akademią. W związku z reformą oświaty od tego roku funkcjonujemy jako Zespół Szkolno-Przedszkolny złożony z przedszkola i ośmioletniej szkoły podstawowej z oddziałami przedszkolnymi i gimnazjalnymi. Jest nas wszystkich 375. W ZWP Stokrotka jest 9 dzieci. 50 dzieci rozpoczęło swoją przygodę z przedszkolem, 25 jest w oddziale przedszkolnym czyli "zerówce" Natomiast w szkole podstawowej uczy się 193 uczniów i 98 gimnazjalistów.
Wszystkim uczniom w nowym roku szkolnym życzymy samych sukcesów, wytrwałości, entuzjazmu ze zdobywania nowej wiedzy i nabywania nowych umiejętności

Zdjęcia ...
List na rozpoczęcie roku szkolnego
Rzecznik Praw Dziecka kieruje do naszej społeczności swój list. Można go przeczytać TUTAJ
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 dla wszystkich uczniów, przedszkolaków i dzieci z oddziałów przedszkolnych odbędzie się 4 września.
8.00 – Msza Święta rozpoczynająca nowy rok szkolny
9.00 – Uroczysta inauguracja roku szkolnego (korty)

Przedszkolacy i dzieci z oddziałów zerowych spotykają się z wychowawczyniami o godz. 8.00 w salach w budynku przedszkola.

"Lubię się uczyć – wiedza i kompetencje to moja przyszłość”
Od stycznia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Sępopolu Fundacja Adagio realizuje projekt pt. "Lubię się uczyć - wiedza i kompetencje to moja przyszłość, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Okres trwania projektu: 01.01.2017 r. - 31.12.2018 r.

Uczestnikami projektu jest 160-ciu uczniów oraz 20-tu nauczycieli Szkoły Podstawowej w Sępopolu.

Celem głównym projektu jest wzrost poziomu kształcenia w SP w ZSP w Sępopolu, poprzez:

* Rozwój kompetencji kluczowych uczniów z klas I-VI
* Wsparcie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi z klas I i klas IV-VI w tym uczniów niepełnosprawnych
* Stworzenie warunków do nauczania eksperymentalnego (utworzenie i doposażenie międzyszkolnej pracowni przyrodniczej w SP w ZSP w Sępopolu)
* Podniesienie kwalifikacji zawodowych nauczycieli niezbędnych do prowadzenia procesu nauczania opartego na metodzie eksperymentu i kwalifikacji w zakresie rozwijania kompetencji kluczowych wśród uczniów oraz kreatywności, innowacyjności i pracy zespołowej.

W ramach projektu będą organizowane zajęcia:
- koło matematyczno-przyrodnicze "Odkrywam świat" dla kl.I-III,
- koło przyrodnicze "Badacz przyrody" dla kl.IV-V ,
- koło matematyczne "Pitagoras" dla kl.IV-VI,
- j.ang.kl.I-III,
- j.ang.kl.IV-VI,
- zaj. kor-komp.,
- zaj. dydakt-wyrówn. z matematyki,
- socjoterapeutyczne,
- logopedyczne.

Obecnie trwa nabór do projektu.

Regulamin uczestnictwa w projekcie dla uczniów
Regulamin uczestnictwa w projekcie dla nauczycieli


Konto Rady Rodziców
Informujemy, że można dokonywać wpłat składek na Radę Rodziców na konto 93 8855 0004 2004 0976 4816 0001
Strona 11 z 11 << < 8 9 10 11
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1383934 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie