oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaLipiec 16 2018 20:12:02
NASZA SZKOŁAStrona główna BIP
Święto Szkoły
"Człowiek jest wielki (...) przez to, czym dzieli się z innymi" - pod tym hasłem nasze Gimnazjum już po raz ósmy obchodziło święto patrona. Dla całej społeczności był to dzień niezwykły, ponieważ rok 2018 jest ogłoszony rokiem Ireny Sendlerowej. Dzień ten obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. Najpierw uczniowie klas drugich Gimnazjum przeprowadzili w klasach IV - VII warsztaty. Młodsi pod czujnym okiem starszych kolegów poprzez zabawę: rozwiązywanie interaktywnych quizów, krzyżówek, rebusów poznawali życie i działalność Ireny Sendlerowej.

Następnie wyjątkowym wydarzeniem była uroczysta akademia, którą uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście. Ważnym momentem części oficjalnej uroczystości było przyznanie Tytułu "Uczeń Otwartego Serca". Warto podkreślić, że w tym roku Kapituła miała bardzo trudny wybór, ponieważ wpłynęło aż pięć nominacji, co nas bardzo cieszy. Wśród pretendentów znaleźli się: Dominika Orłowska, Weronika Stankiewicz, Zuzanna Pycko, Rafał Tucki i Maciej Jarzynka. Laureatką została Zuzanna Pycko uczennica klasy III A Gimnazjum. Zuziu gratulujemy z całego serca Tobie i Twoim Rodzicom.
Po części oficjalnej gimnazjaliści przedstawili montaż słowno - muzyczny, podczas którego pokazali, że Sendlerowa dokonała dzieła niezwykłego i inspiruje nas, społeczność szkolną by pomagać drugiemu człowiekowi, by być otwartym na jego cierpienie. Potwierdziły to wypowiedzi naszych absolwentek -laureatek Tytułu "Uczeń Otwartego Serca"- Aleksandry Sinkiewicz i Joanny Waręckiej. Jesteśmy dumni, że dziewczęta nie zaprzestały swojej działalności na rzecz innych ludzi i wartości naszej patronki: miłość, tolerancja, pokora nadal są ważne w ich życiu.

Zwieńczeniem uroczystości, tradycyjne już, był konkurs. W tym roku jednak do rywalizacji zostały zaproszone trzy drużyny złożone z przedstawicieli uczniów, nauczycieli i Urzędu Miejskiego w Sępopolu. Wszystkie zespoły wykazały się szeroką wiedzą dotyczącą życia i działalności Ireny Sendlerowej. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Zwycięzcą została drużyna w składzie: Zuzanna Pycko, Lucyna Basiukiewicz i Anna Malazdra. Serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia ...
Święto Konstytucji 3 Maja
"Ojczyzna, to nie kraj, w którym mieszkasz, ale kraj którego potrzebujesz i który potrzebuje ciebie."
Zgodnie z tradycją uczniowie klas piątych z okazji Święta Konstytucji 3 maja podczas uroczystej akademii przypomnieli nam wydarzenia związane z uchwaleniem tego ważnego dokumentu. Mamy nadzieję, że wszyscy zgromadzeni zrozumieli, jak ważne było to wydarzenie. Bo przecież naród, który nie zna swej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości. Pamiętajmy o tym.

Dziękujemy wszystkim za udział w uroczystości.
Zdjęcia ...
Udało się...!
Czworo uczniów naszej szkoły: Zuzanna Pycko, Maciej Jarzynka, Piotr Szyndler i Sebastian Bartoszewicz zdobyło mandat poselski na XXIV sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. Tegorocznym zadaniem konkursowym było przygotowanie kampanii wyborczej posła/posłanki Sejmu Ustawodawczego lub Pierwszego Sejmu Niepodległej Polski. Oba zespoły uzyskały bardzo wysoką punktację za realizację zadań konkursowych i uplasowały się na pierwszym i drugim miejscu w województwie. Zwycięzcy: Zuzia i Maciek dodatkowo zostali zaproszeni do udziału w pracach komisji SDIM.

Serdecznie gratulujemy naszym posłom!
Bardzo dziki zachód!W majowym spotkaniu artyści z Agencji Artystycznej ,,Pozytywka" przenieśli nas w czasy XIX wieku na tereny Dzikiego Zachodu, popularnie określanych zachodnimi terenami Stanów Zjednoczonych. W opowieści słowno-muzycznej dzieci poznały kowboja, który wyruszył na zachód w poszukiwaniu złota. Podczas swej wędrówki napotyka na Indian i zbiegów z więzienia. W końcu znajduje skarb. Podczas spotkania dzieci słuchały muzykę country i poznały instrumenty z nią kojarzone-banjo i harmonijkę ustną.
Na zakończenie spotkania tradycyjnie odbył się konkurs wiedzy muzycznej. Wejście do półfinału zapewniła sobie Zuzanna Wojnowska - uczennica z klasy IIIa.
Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas zmagań finałowych już w czerwcu, wówczas wyłoniony zostanie spośród zwycięzców z poprzednich miesięcy "Mistrz wiedzy muzycznej".

K. Wierzbowska
Film ...
Zdjęcia ...
Ogólnopolski Konkurs Chemiczny ALCHEMIK

W tegorocznej edycji Konkursu wzięło udział ośmiu uczniów z naszej szkoły: czterech uczniów z klasy VII Szkoły Podstawowej oraz czterech uczniów z Gimnazjum. Bardzo dobry wynik otrzymała Zuzanna Pycko z klasy IIIa Gimnazjum oraz Piotr Szyndler z klasy VII SP. Wyróżnienia otrzymały dwie uczennice z klasy IIIa Gimnazjum- Weronika Stankiewicz oraz Dominika Orłowska. Gratulacje.

E.Wójcik
MŁODY CHEMIK EKSPERYMENTUJE

27 kwietnia grupa uczniów z klasy VII SP oraz z Gimnazjum uczestniczyła w warsztatach chemicznych organizowanych w szkolnym laboratorium Zespołu Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących w Olsztynie. Ich zadaniem jest rozbudzenie zainteresowań uczniów chemią. W tym roku uczniowie samodzielnie otrzymali wodór i dwutlenek węgla oraz barwne osady substancji nierozpuszczalnych w wodzie. Każde doświadczenie opisali w kartach pracy. Uczniowie III klasy Technikum Chemicznego przygotowali pokaz efektownych doświadczeń chemicznych.

E.Wójcik

Zdjęcia ...
Wycieczka do Gdyni

26 kwietnia 2018 r. uczniowie klas II- III gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Gdyni.
Byli to uczestnicy projektu " Aktywny w gimnazjum - przedsiębiorczy w życiu", którzy "eksperymentują " w laboratorium przyrodniczym i matematycznym.
Uczniowie zwiedzili Muzeum Emigracji znajdujące się w budynku dawnego Dworca Portowego. Poznali tam sylwetki ludzi, którzy przez wieki emigrowali z Polski. Mieli możliwość przeniesienia się na pokład statku wiozącego emigrantów - poznania warunków tam panujących, np. wejścia do kajut.
Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Centrum Nauki Eksperyment. Tam samodzielnie obejrzeli wystawy interaktywne , m.in. "Kierunek Zdrowie", "Hydroświat", "Niewidzialne Siły", "Drzewo życia", "Akcja : Człowiek!". Wzięli też udział w warsztatach chemicznych "Chemia pod napięciem" . W ich trakcie oznaczali odczyn ph za pomocą kolorymetrii. Otrzymywali także naturalne baterie.
Po pysznym obiedzie gimnazjaliści zwiedzili Oceanarium. Obserwowali tam życie rafy koralowej. Porównywali organizmy żyjące w różnych rejonach świata. Mieli także możliwość dotknięcia niektórych ze zwierząt w otwartym akwarium.
Przy tak różnorodnym programie nie było czasu na nudę. Każdy z uczestników zdobył nowe umiejętności i wspomnienia.

Katarzyna Gawerska
Marzena Wolińska - Łosiewicz
Ewa Wójcik

Zdjęcia ...
Prosimy o głosy ...
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie Cittaslow. Aby wygrać, należy zdobyć jak najwięcej głosów, które można codziennie oddawać.
Wybierzcie link internetowy: goo.gl/CntnX8
Teraz wystarczy zaznaczyć miejscowość Sępopol (siódma w kolejności). Co dziennie można oddawać 1 głos.
Do dzieła! Liczymy na Was
Gubertówka
Dominika, Weronika i Rafał uczniowie klasy III a G biorą udział w konkursie Finansowoaktywni. Ogarniamy wydatki - w ramach którego przygotowali projekt inwestycji w ramach budżetu partycypacyjnego pod nazwą Gubertówka. W założeniu ma to być centrum rekreacyjno-rozrywkowe nad rzeką Guber. Projekt zakłada urządzenie ogólnodostępnej plaży i kąpieliska na rzece Guber oraz przygotowanie miejsca do rozrywki w postaci boiska do siatkówki plażowej lub gry w ringo, placu do rodzinnej gry w boules i miejsca do gry w duże szachy/warcaby. Zakłada również utworzenie kina letniego, w którym 5 razy w sezonie, w weekendy odbędą się rodzinne seanse i maratony filmowe prowadzone przez wynajętą firmę. Projekt ma stanowić rozszerzenie i uatrakcyjnienie gminnej inicjatywy: Otwartej Strefy Aktywności zakładającej budowę siłowni na świeżym powietrzu i placu zabaw dla dzieci.

Zdjęcia ...
Spot reklamowy
Oceń nasz pomysł klikając na poniższy link
Spotkania z poezja
Kwiecień ledwo pierwsze i nieśmiałe kwiatki ze sobą niesie a już w szkolnej bibliotece można spotkać niejednego - wierszokletę. To wszystko za sprawą corocznych szkolnych, następnie miejsko-gminnych oraz powiatowych eliminacji Konkursu Recytatorskiego "Spotkania z Poezją", do którego przystąpili oczywiście nasi uczniowie. Wśród sporej grupy miłośników poezji można było dostrzec zarówno tych, którzy niejednokrotnie zachwycili grono jury swoim występem, jak też tych, którzy po raz pierwszy zaszczycili nas swoją obecnością . W eliminacjach miejsko-gminnych -w trzech kategoriach- naszą szkołę reprezentowali uczniowie z kl. I-III SP: Filip Suchostawski, Amelia Emilianów, Piotr Łuszczyk, IV-VI SP: Roksana Rynkiewicz, Marcin Grządkowski, Amelia Rucińska i z kl. VII oraz gimnazjalnych- Patrycja Włodarczyk. W Bartoszyckim Domu Kultury zaprezentował się natomiast uczeń kl. IIIB- Filip Suchostawski. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wystąpienia przed gronem jury, kolegów i koleżanek oraz zachęcamy do zmagań w kolejnym roku szkolnym. Niech konkursy recytatorskie, a zwłaszcza uczniowie recytujący poezję realizują myśl poetki Kamili Marii Kampy: "Poezja jednoczy, a nie dzieli. I póki ona istnieje ma sens język i rozmowa z drugim człowiekiem".

M. Rynkiewicz

Zdjęcia ...
Obóz edukacyjny w Jastrzębiej Górze.
Informacja dla rodziców uczniów biorących udział w projekcie
pn. „Lubię się uczyć – wiedza i kompetencje to moja przyszłość”.

Informujemy, że w terminie 26.06.2018 – 05.07.2018 w ramach projektu odbędzie się obóz edukacyjny w Jastrzębiej Górze.
Całkowity koszt pobytu uczestnika pokrywa realizator projektu – Fundacja ADAGIO.
Regulamin rekrutacji na obóz jest dostępny na stronie internetowej szkoły oraz na stronie organizatora http://fundacjaadagio.com.pl/
Osoby zainteresowane wyjazdem na obóz są zobowiązane do 01.06.2018 roku dostarczyć pisemną deklarację rodziców o chęci udziału w obozie wraz z oświadczeniem o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych. Niedostarczenie ww. dokumentów uniemożliwia wzięcie udziału w obozie.

Regulamin rekrutacji
Zgoda rodziców na obóz
Strona 3 z 11 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1346060 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie