oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaStyczeń 19 2020 07:44:10
NASZA SZKOŁA
Strona główna BIP
Integracja w czasie Szklonej Nocy Filmowej

Uczniowie klasy VI b w nocy z piątku na sobotę minionego tygodnia zorganizowali w szkole noc filmową. Głównym celem było integrowanie zespołu klasowego, w warunkach innych niż codzienne przebywanie ze sobą w czasie zajęć lekcyjnych.
Choć najważniejszym punktem szkolnej nocki była projekcja filmów, jednak nie tylko ona wypełniała czas. Uczniowie przygotowali szereg zabaw integracyjnych i sportowych. Był też czas na wspólną kolację, której głównym składnikiem była co prawda mało zdrowa, ale za to przepyszna pizza. Po posiłku należało spalić sporo kalorii w szalonej zabawie dyskotekowej. Noc trwała do późna, a właściwie do wczesnych godzin porannych. Uczniowie zmęczeni, ale też bardzo zadowoleni, jeszcze zanim zostali przez rodziców, pytali kiedy następne nocowanie.
F. Maszota
Zdjęcia ...
' target='_blank'>Link
II spotkanie Małych - Wielkich Ratowników

Numery alarmowe, sposób powiadamiania i wzywania pomocy w sytuacji trudnej i kryzysowej, to temat drugiego spotkania dzieci z oddziału przedszkolnego w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Sępopolu. Goście, którzy nas odwiedzili w doskonały sposób wprowadzili dzieci we wszystkie tajniki działania "małych ratowników". Dzięki temu rośnie nam nowe pokolenie opanowanych i kompetentnych ludzi niosących pomoc.

D. Wobolewicz
Zdjęcia ...
101 rocznica Niepodległości Polski"Żadne miejsce nie powinno być dla Ciebie milsze od Ojczyzny".
Cyceron

Społeczność naszej szkoły uczciła 101 rocznicę odzyskania niepodległości. W ramach akcji "Szkoła do Hymnu" pod patronatem MEN-u w piątek 8 listopada wszyscy uczniowie zgromadzili się w sali gimnastycznej i punktualnie o godz. 11.11 zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.
12 listopada uczniowie uczestniczyli we Mszy za Ojczyznę, której punktem kulminacyjnym był montaż słowno-muzyczny przygotowany przez przez czwarto i piątoklasistów. Przypomniał on nam czyny naszych przodków, rolę Ojczyzny w życiu każdego człowieka i zachęcił do refleksji na temat współczesnego patriotyzmu.
Serdecznie dziękujemy za uświetnienie naszej uroczystości przedstawicielom Rady Miejskiej w Sępopolu i Straży Pożarnej i Radzie Rodziców.
Zdjęcia ...
Szkoła do Hymnu
Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek z tej okazji w naszym przedszkolu odbył się wielki bal. Przedszkolaki z każdej grupy wcieliły się w bohaterów ulubionej bajki. Nie zabrakło tego dnia rycerzy, królów, księżniczek, Czerwonego Kapturka czy Małej Syrenki, a także wielu innych bohaterów bajek. Wszyscy bawili się wspaniale w rytmach wesołej muzyki. Podczas balu został rozstrzygnięty konkurs na "Karetę Kopciuszka" zwycięscy i wyróżnieni zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz nagrodami. Odbył się również konkurs na Króla i Królową balu. Tego dnia w naszym przedszkolu istniała wyjątkowo bajkowa atmosfera, która udzieliła się wszystkim. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to doskonała okazja do rozwijania czytelniczych zainteresowań wśród dzieci. Dzięki wartościowym książką kształcone są w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwija się dziecięca fantazja, pamięć oraz bogaci słownictwo.

B. Witek
Zachęcamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia.
Zdjęcia ...
Spotkanie z funkcjonariuszami SG w przedszkolu

W ubiegłą środę w naszym przedszkolu gościliśmy funkcjonariuszy Straży Granicznej. Pani funkcjonariusz w sposób bardzo ciekawy przestawiła zadania i zasady funkcjonowania Straży Granicznej oraz zapoznała nas z umundurowaniem ów funkcjonariuszy. Wisienką na torcie był pokaz tresury psa tropiącego.

Beata Witek
Zdjęcia ...
Warmińsko-Mazurski Tydzień kariery w naszej szkole


Za nami kolejne - XI obchody Warmińsko - Mazurskiego Tygodnia Kariery, które w tym roku trwały od 21- 27 października. W naszej szkole tydzień kariery rozpoczęły warsztaty dla uczniów kl. I-III "W poszukiwaniu talentu", IV- VI - "Moje uzdolnienia"; i w kl. VII-VIII "Zdolności i talent". Warsztaty przeprowadzili wychowawcy wykorzystując scenariusze i materiały udostępnione przez pedagoga szkolnego.
22 października 2019 r. piętnastu uczniów z klas ósmych odwiedziło Powiatowy Urząd Pracy w Bartoszycach, gdzie wysłuchali prezentacji doradcy zawodowego nt. "Wielokulturowość kapitałem przyszłości"oraz zapoznali się ze specyfiką rynku pracy w powiecie bartoszyckim i naszym województwie.
24 października czternastu uczniów uczestniczyło w wycieczce zawodoznawczej do zakładu produkcyjnego "W-M Glass" w Bartoszycach. Wyjazd był możliwy dzięki naszemu udziałowi w programie kuratoryjnym "Laboratorium -Mój Profil". Uczniowie poznali specyfikę zakładu, poszczególne działy produkcji oraz obróbki szkła. Zapoznali się z występującymi w zakładzie stanowiskami pracy.
W czasie tygodnia kariery rozstrzygnięto także konkurs plastyczny dla uczniów klas I- VI pt "Zawodowe drzewo mojej rodziny". Uczniowie przedstawili w formie drzewa genealogicznego zawody występujące w ich rodzinie. Konkurs był świetną okazją do porozmawiania ze swoimi bliskimi i poznania zawodów jakie wykonują bądź wykonywali rodzice, dziadkowie czy pradziadkowie. Wyróżnione prace zostały nagrodzone i można je podziwiać w holu przy pokoju nauczycielskim.
Tegoroczne obchody podsumowaliśmy 28 października 2019 r. turniejem zawodoznawczym dla klas VII i VIII pt. "Zawodowa Liga Klas". Zadaniem każdej klasy było zaprezentowanie wylosowanego wcześniej zawodu, spośród tych, które w czasie rozpoznania potrzeb doradczych uczniowie wskazali jako te, które chcą bliżej poznać. Uczniowie wykorzystywali prezentacje multimedialne wzbogacane o ciekawe scenki, akcesoria oraz interakcję z publicznością. Uczniowie zaprezentowali następujące zawody : dietetyk, żołnierz, technik rolnik i dziennikarz. Ostatecznie o wynikach konkursu zdecydowały odpowiedzi na pytania w "Quizie wiedzy o zawodach". Pierwsze miejsce przyznano klasie VIII b, drugie ex aequo zajęły klasy VII a i b. Tym samym klasa VIII a zajęła trzecią pozycję.

Krystyna Stankiewicz
Zdjęcia ...
Akcja BohaterON w naszej szkole.

Nasi uczniowie wzięli udział w tegorocznym projekcie BohaterON. Głównym celem akcji było pisanie kartek, laurek, listów do powstańców warszawskich. W realizację zadań włączyli się uczniowie naszej szkoły od klasy pierwszej do ósmej. Ogółem blisko sześćdziesięcioro uczniów. Szczególne podziękowania kierujemy dla uczniów i pań wychowawczyń klas 1B i 2 A. W tych klasach projekt został zrealizowany w trakcie zajęć, co zaowocowało zapoznaniem uczniów z tematyką powstania i znaczną ilością wysłanych kartek i laurek. Koordynacją działań zajęli się kółkowicze z koła historycznego, którzy na swoich zajęciach poznali historię powstania warszawskiego i przygotowali akcję informacyjną. Wykonali plakat propagujący projekt i zachęcali uczniów do wzięcia udziału w wydarzeniu. Ważną częścią projektu było to, że uczniowie zanim przystąpili do pisania życzeń dla powstańców wzięli udział w zajęciach, na których zapoznali się z historią powstania warszawskiego. Kulminacyjnym punktem naszych działań była organizacja akcji pisania kartek w szkole. Wszyscy chętni uczniowie, którzy nie mogli napisać życzeń powstańcom wcześniej mieli okazję w trakcie lekcji i wziąć udział w wydarzeniu.
Jak mówią uczniowie pisząc do powstańców chcieli wyrazić swoja wdzięczność za Ich poświęcenie, odwagę, patriotyzm. Oprócz podziękowań uczniowie składali adresatom życzenia, przede wszystkim zdrowia. Wielu z piszących prosiło powstańców o odpowiedź. Z nadzieją wszyscy czekamy na listy od powstańców i zapraszamy do wzięcia udziału w akcji w przyszłym roku.

Franciszek Maszota
Zdjęcia ...
Pasowanie na ucznia
W dniu 23 października 2019 r. odbyła się uroczystość Ślubowania klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Sępopolu.
Pasowanych zostało 28 uczniów. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele i starsi koledzy.
Uczniowie zaprezentowali się godnie i na pewno na długo
zapamiętają to wydarzenie.
Dziękujemy Rodzicom, Pani Wicedyrektor E. Deleżuch, Nauczycielom, uczniom za pomoc w organizacji uroczystości.
Wychowawcy klas pierwszych.
Zdjęcia ...
"Jesień w naszych ogrodach"

Jesień w pełni rozgościła się w naszym otoczeniu. Smutno nam, że piękno i kolory lata bezpowrotnie już odeszły. Jesienna chandra nie ma jednak do nas dostępu. Sprawcą naszego dobrego i optymistycznego nastroju jest nasz ogród przedszkolny. Każdego dnia zmieniają się tu barwy jesieni. Jeszcze do niedawna cieszyliśmy się kwitnącymi krzewami ich tęczową barwą . Teraz pozostały nam dojrzewające owoce małych krzewów i krzewinek, które swoją purpurą oraz złocistą barwą przyciągają wzrok każdego przechodnia. Po okresie fascynacji ukwieconym ogrodem przyszedł czas na radość z możliwości zbiorów owoców i ziół z których zrobimy przetwory na zimę. Zbieramy jabłka, owoce pigwowca, ścinamy i suszymy szałwię, tymianek, miętę i melisę. Dary z naszego ogrodu dają nam nadzieję i pewność, że po okresie zimy ponownie powrócimy do naszych ogrodów przedszkolnych, które są naszą dumą.

Dzieci z ZSP w Sępopolu wraz z nauczycielkami
Zdjęcia ...
"Mali, wielcy ratownicy"W środę 16 października dzieci z grupy "0" rozpoczęły swoją przygodę z programem " Mali , wielcy ratownicy". Pomysłodawca tego programu p. Bartek Chilmanowicz osobiście wprowadził dzieci w temat. W trakcie pierwszego spotkania przedszkolaki miały możliwość zapoznać się z wyposażeniem karetki pogotowia. Sześciolatki usłyszały także na czym polega praca ratownika medycznego. Jako " mali ratownicy" otrzymali też pierwsze zlecenie do wykonania- ich zadanie to " dowiedzieć się gdzie w Sępopolu możemy znaleźć defibrylator?".
Zdjęcie ...
DEN


14 października w naszej szkole obchodziliśmy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości padło wiele życzeń skierowanych do wszystkich pracowników oświaty od licznie przybyłych w tym roku gości, m.in Burmistrza Sępopola p. Ireny Wołosiuk, Radnej Miejskiej p. Danuty Rybak, rodziców i uczniów. Wyróżniający się nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali Nagrodę Dyrektora i Nagrodę Burmistrza. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, entuzjazmu i zapału w pracy z uczniami.

Uroczystość uatrakcyjniła część artystyczna w wykonaniu uczniów klas VI, którzy podróżując przez poszczególne epoki podkreślili znaczenie edukacji i wartość pracy wszystkich pedagogów.
Zdjęcia ...
Strona 3 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1583362 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie