oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaLuty 18 2020 15:43:06
NASZA SZKOŁA
Strona główna BIP
Miło nam:))

II Gminny Konkurs Recytatorski

25 listopada z okazji Dnia Pluszowego Misia w naszym przedszkolu odbył się II Gminny Konkurs Recytatorski "Z moim przyjacielem misiem na koniec Świata". Była to doskonała okazja do integracji dzieci z Gminy Sępopol. Do konkursu wszyscy przygotowali się znakomicie pod czujnym okiem nauczycieli, a każdy uczestnik miał możliwość zaprezentowania się recytując wiersz w którym głównym bohaterem był miś.
Nauczycielki przedszkola
Zdjęcia ...
Rok Stanisława Moniuszki

Rok 2019 poświęcony jest pamięci Stanisława Moniuszki w związku z 200 rocznicą urodzin tego wybitnego kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga, a nade wszystko twórcy polskiej opery narodowej. Dlatego życie i twórczość tej wybitnej osoby była motywem przewodnim listopadowego SPOTKANIA Z MUZYKĄ.
B. Kondej
Zdjęcia...
#DlaKażdegoDziecka – Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka


20 listopada 2019 r. wspólnie z Unicef świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Ten rok jest szczególny, gdyż przypada w nim wyjątkowa- 30 rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka.
Społeczność naszej szkoły w tym dniu aktywnie włączyła się w rozpowszechnianie idei praw dzieci. W obchody zaangażowali się wszyscy uczniowie. We wszystkich klasach wychowawcy przeprowadzili zajęcia edukacyjne pt. "Dla każdego dziecka, dzieciństwo!", na których uczniowie rozważali, czym jest szczęśliwe dzieciństwo. Efektem tych rozważań były przygotowane przez uczniów kl. I-III piękne, kolorowe prace plastyczne obrazujące idealne dzieciństwo. Uczniowie z klas IV- VI wykazali się kreatywnością i przygotowali do wybranych melodii piosenki poruszające tematykę praw dzieci.
20 listopada w naszej szkole królował kolor niebieski. Zdecydowana większość uczniów przyszła do szkoły ubrana w różnych odcieniach niebieskiego- kolorze UNICEF. Na 4 lekcji wszyscy spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie obserwowaliśmy zmagania najstarszych uczniów z naszej szkole o tytuł ekspertów w dziedzinie praw dziecka. Trzyosobowe drużyny z kl. VII- VIII wzięły udział w quizie o prawach dziecka, w którym wykazały się znajomością praw dziecka i tym samym zasłużyły na tytuł Szeryfów Praw Dziecka w naszej szkole. W przerwach między rundami mogliśmy wysłuchać piosenek o prawach dziecka przygotowanych przez kl. IV- VI. Następnie wszyscy udaliśmy się przed szkołę, gdzie wraz ze wspólnym okrzykiem "Nasze prawa- ważna sprawa!" wypuściliśmy do nieba błękitne balony z zapisanymi prawami dzieci. Mamy nadzieję, że dolecą tam, gdzie prawa dzieci nie zawsze są respektowane.

K. Stankiewicz
Zdjęcia ...
A to jedna z piosenek ...
Spotkanie z logopedą

Uczniowie klasy I b gościli u siebie na zajęciach logopedę szkolnego p. Bogumiłę Iwanowicz. Podczas spotkania dowiedzieli się, że logopeda zajmuje się korygowaniem wad wymowy nie tylko u dzieci, ale również u osób dorosłych. Pani Bogusia przyniosła na zajęcia pomoce, które wykorzystuje podczas ćwiczeń logopedycznych. Zademonstrowała także jak należy wykonywać niektóre ćwiczenia, żeby korygować wymowę niektórych głosek. Ćwiczyliśmy prawidłowe oddychanie i każdy z nas już zapamięta, że należy oddychać nosem. Bardzo ważne jest, że w trakcie terapii logopedycznej należy ściśle stosować się do zaleceń logopedy i systematycznie ćwiczyć w domu.
Dziękujemy Pani Bogusi za poświęcony nam czas i ciekawe przeprowadzenie zajęć.

K. Wierzbowska
Zdjęcia ...
Integracja w czasie Szklonej Nocy Filmowej

Uczniowie klasy VI b w nocy z piątku na sobotę minionego tygodnia zorganizowali w szkole noc filmową. Głównym celem było integrowanie zespołu klasowego, w warunkach innych niż codzienne przebywanie ze sobą w czasie zajęć lekcyjnych.
Choć najważniejszym punktem szkolnej nocki była projekcja filmów, jednak nie tylko ona wypełniała czas. Uczniowie przygotowali szereg zabaw integracyjnych i sportowych. Był też czas na wspólną kolację, której głównym składnikiem była co prawda mało zdrowa, ale za to przepyszna pizza. Po posiłku należało spalić sporo kalorii w szalonej zabawie dyskotekowej. Noc trwała do późna, a właściwie do wczesnych godzin porannych. Uczniowie zmęczeni, ale też bardzo zadowoleni, jeszcze zanim zostali przez rodziców, pytali kiedy następne nocowanie.
F. Maszota
Zdjęcia ...
' target='_blank'>Link
II spotkanie Małych - Wielkich Ratowników

Numery alarmowe, sposób powiadamiania i wzywania pomocy w sytuacji trudnej i kryzysowej, to temat drugiego spotkania dzieci z oddziału przedszkolnego w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Sępopolu. Goście, którzy nas odwiedzili w doskonały sposób wprowadzili dzieci we wszystkie tajniki działania "małych ratowników". Dzięki temu rośnie nam nowe pokolenie opanowanych i kompetentnych ludzi niosących pomoc.

D. Wobolewicz
Zdjęcia ...
101 rocznica Niepodległości Polski"Żadne miejsce nie powinno być dla Ciebie milsze od Ojczyzny".
Cyceron

Społeczność naszej szkoły uczciła 101 rocznicę odzyskania niepodległości. W ramach akcji "Szkoła do Hymnu" pod patronatem MEN-u w piątek 8 listopada wszyscy uczniowie zgromadzili się w sali gimnastycznej i punktualnie o godz. 11.11 zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.
12 listopada uczniowie uczestniczyli we Mszy za Ojczyznę, której punktem kulminacyjnym był montaż słowno-muzyczny przygotowany przez przez czwarto i piątoklasistów. Przypomniał on nam czyny naszych przodków, rolę Ojczyzny w życiu każdego człowieka i zachęcił do refleksji na temat współczesnego patriotyzmu.
Serdecznie dziękujemy za uświetnienie naszej uroczystości przedstawicielom Rady Miejskiej w Sępopolu i Straży Pożarnej i Radzie Rodziców.
Zdjęcia ...
Szkoła do Hymnu
Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek z tej okazji w naszym przedszkolu odbył się wielki bal. Przedszkolaki z każdej grupy wcieliły się w bohaterów ulubionej bajki. Nie zabrakło tego dnia rycerzy, królów, księżniczek, Czerwonego Kapturka czy Małej Syrenki, a także wielu innych bohaterów bajek. Wszyscy bawili się wspaniale w rytmach wesołej muzyki. Podczas balu został rozstrzygnięty konkurs na "Karetę Kopciuszka" zwycięscy i wyróżnieni zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz nagrodami. Odbył się również konkurs na Króla i Królową balu. Tego dnia w naszym przedszkolu istniała wyjątkowo bajkowa atmosfera, która udzieliła się wszystkim. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to doskonała okazja do rozwijania czytelniczych zainteresowań wśród dzieci. Dzięki wartościowym książką kształcone są w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwija się dziecięca fantazja, pamięć oraz bogaci słownictwo.

B. Witek
Zachęcamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia.
Zdjęcia ...
Spotkanie z funkcjonariuszami SG w przedszkolu

W ubiegłą środę w naszym przedszkolu gościliśmy funkcjonariuszy Straży Granicznej. Pani funkcjonariusz w sposób bardzo ciekawy przestawiła zadania i zasady funkcjonowania Straży Granicznej oraz zapoznała nas z umundurowaniem ów funkcjonariuszy. Wisienką na torcie był pokaz tresury psa tropiącego.

Beata Witek
Zdjęcia ...
Warmińsko-Mazurski Tydzień kariery w naszej szkole


Za nami kolejne - XI obchody Warmińsko - Mazurskiego Tygodnia Kariery, które w tym roku trwały od 21- 27 października. W naszej szkole tydzień kariery rozpoczęły warsztaty dla uczniów kl. I-III "W poszukiwaniu talentu", IV- VI - "Moje uzdolnienia"; i w kl. VII-VIII "Zdolności i talent". Warsztaty przeprowadzili wychowawcy wykorzystując scenariusze i materiały udostępnione przez pedagoga szkolnego.
22 października 2019 r. piętnastu uczniów z klas ósmych odwiedziło Powiatowy Urząd Pracy w Bartoszycach, gdzie wysłuchali prezentacji doradcy zawodowego nt. "Wielokulturowość kapitałem przyszłości"oraz zapoznali się ze specyfiką rynku pracy w powiecie bartoszyckim i naszym województwie.
24 października czternastu uczniów uczestniczyło w wycieczce zawodoznawczej do zakładu produkcyjnego "W-M Glass" w Bartoszycach. Wyjazd był możliwy dzięki naszemu udziałowi w programie kuratoryjnym "Laboratorium -Mój Profil". Uczniowie poznali specyfikę zakładu, poszczególne działy produkcji oraz obróbki szkła. Zapoznali się z występującymi w zakładzie stanowiskami pracy.
W czasie tygodnia kariery rozstrzygnięto także konkurs plastyczny dla uczniów klas I- VI pt "Zawodowe drzewo mojej rodziny". Uczniowie przedstawili w formie drzewa genealogicznego zawody występujące w ich rodzinie. Konkurs był świetną okazją do porozmawiania ze swoimi bliskimi i poznania zawodów jakie wykonują bądź wykonywali rodzice, dziadkowie czy pradziadkowie. Wyróżnione prace zostały nagrodzone i można je podziwiać w holu przy pokoju nauczycielskim.
Tegoroczne obchody podsumowaliśmy 28 października 2019 r. turniejem zawodoznawczym dla klas VII i VIII pt. "Zawodowa Liga Klas". Zadaniem każdej klasy było zaprezentowanie wylosowanego wcześniej zawodu, spośród tych, które w czasie rozpoznania potrzeb doradczych uczniowie wskazali jako te, które chcą bliżej poznać. Uczniowie wykorzystywali prezentacje multimedialne wzbogacane o ciekawe scenki, akcesoria oraz interakcję z publicznością. Uczniowie zaprezentowali następujące zawody : dietetyk, żołnierz, technik rolnik i dziennikarz. Ostatecznie o wynikach konkursu zdecydowały odpowiedzi na pytania w "Quizie wiedzy o zawodach". Pierwsze miejsce przyznano klasie VIII b, drugie ex aequo zajęły klasy VII a i b. Tym samym klasa VIII a zajęła trzecią pozycję.

Krystyna Stankiewicz
Zdjęcia ...
Strona 3 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1590378 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie