oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaMaj 20 2019 09:22:40
NASZA SZKOŁA
Strona główna BIP
Laboratorium -Mój Profil


5 marca 2019 r. chętni uczniowie z klas VIII i III gimnazjum odwiedzili zakład W- M Glass w Bartoszycach, produkujący szklane elementy do mebli i architektury. Wycieczka była możliwa dzięki udziałowi naszej szkoły w programie wspomagania uczniów w wyborze zawodu Laboratorium- Mój Profil. Uczniowie zobaczyli jakie zadania wykonują osoby na poszczególnych stanowiskach pracy tj. pracownicy produkcji, drukarze, szlifierzy. Mogli się przekonać jakie warunki pracy panują w poszczególnych działach tj: szlifiernia, hartownia, magazyn, drukarnia. Młodzieży zaprezentowano oferowane przez zakład produkty i usługi, które na co dzień możemy zaobserwować w otaczającej nas rzeczywistości. Uczniowie przyznali, że praca w zakładzie na działach produkcyjnych niestety nie należy do najlżejszych, ale może także stwarzać szansę rozwoju dla osób ambitnych i zaangażowanych.

K. Stankiewicz
Zdjęcia ...
Loteria pączkowa w grupie elementarnej

Ostatni dzień lutego w grupie elementarnej był dniem nie tylko obfitującym w słodkie atrakcje, ale również dniem zabawy kończącego się karnawału. Przy muzyce bawiły się dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I-III. Podczas rozbrzmiewającej muzyki w rytmach ulubionych piosenek każdy mógł wziąć udział w słodkiej loterii. Zakupiony los krył swoją niespodziankę, a dodatkiem w tłusty czwartek był pączek, żeby tradycji stało się zadość. Dochód z loterii został przeznaczony na dofinansowanie wycieczek kulturalno-krajoznawczych w grupie elementarnej.

Nauczyciele edukacji elementarnej dziękują rodzicom: p. Edycie Ebert, p. Marlenie Pawłowskiej, p. Ernestowi Szafrańskiemu za zaangażowanie się w przeprowadzenie loterii, a p. Krystianowi Pawłowskiemu za przygotowanie oprawy muzycznej.

Opiekun grupy wiekowej: Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...
Film1
Film2
Spotkanie z UTW
27 lutego 2019 r. uczniowie klasy III a wybrali się do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sępopolu na spotkanie z członkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który w naszym mieście działa już drugi rok. Dowiedzieliśmy się, że studentami UTW są seniorzy, którzy swój wolny czas na emeryturze poświęcają na rozwijanie swoich zainteresowań i pasji. Działają w wielu sekcjach propagując różne formy aktywności zarówno intelektualnej jak i fizycznej. Dowiedzieliśmy się, że jest również sekcja kulinarna, muzyczna, warsztaty z technologii komputerowej czy plastycznej. Nasza klasa miała możliwość wspólnego uczestnictwa w warsztatach plastycznych, które tym razem odbywały się pod hasłem zbliżających się świąt wielkanocnych. Włączyliśmy się w przygotowywanie kolorowych jajek ze styropianu, które ozdabialiśmy metodą decoupage oraz tworzyliśmy własne kartki świąteczne malując je palcami. Były to pierwsze tego typu warsztaty, ale mamy nadzieję, że nie ostatnie, gdyż dostaliśmy zaproszenie na kolejne spotkania.
Uczniowie wraz z wychowawcą dziękują pani Magdalenie Gutkowskiej dyrektor M-GOK w Sępopolu za możliwość uczestnictwa w zajęciach z członkami UTW, a pani Ewie Siedler za przygotowanie i poprowadzenie warsztatów plastycznych.

Wychowawca: Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...
Gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"
Gratulujemy uczennicy Kasi Sinkiewicz I miejsca i awansu do etapu powiatowego. Więcej na ten temat na stronie Sępopola (Link tutaj)
Prawi w sieci
W ramach realizacji projektu edukacyjnego gościliśmy uczniów Liceum Ogólnokształcącego, którzy swoją relację z tego wydarzenia umieścili na portalu społecznościowym. Zobacz wpis i zdjęcia
Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika, czyli oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki, ma swoje stałe miejsce w kalendarzu szkolnych wydarzeń. Jak zwykle głównym celem spotkania z pierwszoklasistami było zapoznanie ich ze zbiorami biblioteki i zasadami korzystania z księgozbioru. W tym roku w pasowaniu uczestniczyło 28 uczniów klas pierwszych. Uczniom zostały przeczytane Prośby książki. Chętni wzięli udział w konkursie, w którym mieli okazję wykazać się wiadomościami o książkach i znajomością postaci literackich, a także rozwiązać zagadki związane z bohaterami bajek. Na zakończenie wszyscy uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie i zobowiązali się do przestrzegania zasad bibliotecznych i szanowania wypożyczonych książek, po czym zostali pasowani na pełnoprawnych czytelników biblioteki szkolnej. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali zakładki do książek.Była to tez okazja do pierwszego wypożyczenia książki.

H. Petrecka-Wrzosek
Zdjęcia ....
Poznajemy zawód fryzjera
Uczniowie klasy II a realizując program doradztwa zawodowego, gościli w szkole p. Magdę, która prowadzi salon fryzjerski w naszej miejscowości. Pani fryzjerka wyczerpująco opowiedziała uczniom o swojej pracy, zaprezentowała przybory służące do pielęgnacji i stylizacji włosów. Na włosach jednej z uczennic pani Magda ,,wyczarowała" kolorowe pasemka, które się spodobały nawet chłopcom. Uczniowie obejrzeli katalogi z fryzurami, wzięli również udział w konkursie plastycznym. Wszystkie dzieci otrzymały słodycze, natomiast Dawid i Zuzia L. nagrody za wyróżnione prace plastyczne.
Serdecznie dziękujemy pani Magdzie Misiewicz, że przyjęła zaproszenie.

Wychowawca: M.Płatek
Zdjęcia ...
„Podziel się Sercem z Klaudią”


"Podziel się Sercem z Klaudią" to kolejna akcja, którą 14 lutego 2019 r. przeprowadzili wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu. Jej celem było zebranie środków na pomoc w leczeniu Klaudii, siostry jednego z naszych kolegów. Klaudia oczekuje na nowe, zdrowe serduszko i cały czas spędza w szpitalu w Zabrzu. Z przeprowadzonego kiermaszu ciast zebraliśmy kwotę 234 złotych, którą przekażemy Fundacji AVALON opiekującej się Klaudią. Myślę, że Klaudia szczególnie ucieszy się z przygotowanych własnoręcznie przez uczniów WALENTYNEK, które prześlemy jej do szpitala.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji.

K. Stankiewicz
Zdjęcia ...
Spotkanie z fizjoterapeutą


13. 02. 2019 r. w ramach realizacji programu doradztwa zawodowego uczniowie klasy III a SP odwiedzili Gabinet Rehabilitacyjny w Sępopolu i wzięli udział w spotkaniu z panią fizjoterapeutką. Uczniowie podczas rozmowy z panią Alicją dowiedzieli się, co to jest fizykoterapia, na czym polega praca fizjoterapeuty, zobaczyli jakiego sprzętu do zabiegów leczniczych używają fizjoterapeuci. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w pogawędce, zadawały pytania, a także brały aktywny udział w prezentacji jako pacjenci. Pani wskazywała jak dbać o prawidłową postawę ciała, zachęcała do aktywności ruchowej i uprawiania sportu, gdyż dzięki gimnastyce całego ciała kształtuje się sylwetka. Zwróciła uwagę na właściwe kształtowanie postawy od najmłodszych lat - sposób siedzenia na krzesełku, postawa podczas odrabiania lekcji przy biurku - wszystko to wpływa na jakość i komfort naszego funkcjonowania w przyszłości.
Uczniowie wraz z wychowawcą dziękują p. Bożenie Majchrzak-Konarzewskiej za umożliwienie poznania Gabinetu Rehabilitacyjnego, a p. Alicji-Konarzewskiej- Kwakszys za poświęcony nam czas i cenną lekcję prozdrowotną.

Wychowawca klasy: Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...
Rekrutacja uzupełniająca do przedszkola na rok szkolny 2018/2019
Od 11 lutego 2019r. do 22 lutego 2019r.- można złożyć wnioski jeszcze na ten rok szkolny 2018/2019 o przyjęcie dziecka do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Liczba miejsc wolnych przedszkolu wynosi 2.
Zasady rekrutacji ...

Wnioski ...
„Gitara gitarze nierówna”


W pierwszy dzień po feriach w najmłodszej grupie wiekowej mieliśmy zaszczyt gościć Agencję Artystyczną "Pozytywka" z Olsztyna. Tematem przewodnim kolejnego spotkania była muzyka rozrywkowa. Uczniowie mieli okazję wsłuchiwać się z dźwięki trzech różnych gitar: klasycznej, elektrycznej i basowej. Dla wielu uczniów żywe spotkanie z muzyką to coś zupełnie nowego i fascynującego. Jak zwykle nasi uczniowie wzięli udział w inscenizowanej opowieści muzycznej i świetnie odzwierciedlili swoje role. Wszyscy podczas koncertu jak zawsze świetnie się bawili. Tradycyjnie na zakończenie spotkania odbył się konkurs wiedzy muzycznej, w którym oprócz nagrody książkowej jest możliwość przejścia do kolejnego etapu konkursu. W tym miesiącu kubek pełen muzyki wygrała Nikola Łokuciejewska z klasy Ib. To zwycięstwo upoważnia Nikolę do udziału w półfinale.

Gratulujemy!

Opiekun grupy wiekowej: Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...
Strona 4 z 10 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1522517 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie