oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaLipiec 16 2018 20:11:38
NASZA SZKOŁAStrona główna BIP
Gratulujemy!

W sobotę 21.04 2018 r. w Gimnazjum nr 1 w Bartoszycach odbyły się eliminacje powiatowe Warmińsko - Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2018.
Udział wzięły dwie drużyny z Naszej szkoły reprezentanci Szkoły Podstawowej: Julia Bukiel, Mateusz Bartoszewicz, Michalina Kowalewska oraz Patryk Szafrański. Z oddziałów gimnazjalnych: Weronika Rafalska, Jakub Kowalczyk, Kornelia Warianko.
Konkurs był trójetapowy: I etap- test wiedzy, II etap-przejazd po torze sprawnościowym, III etap- praktyczna pierwsza pomoc przedmedyczna. Po pokonaniu wszystkich konkurencji uczniowie gimnazjum zajęli III miejsce natomiast szkoły podstawowej -VIII. Gratulujemy!

B. Morawska - Typa

Zdjęcia ...


Ogłoszenie
Informuję o rozpoczęciu rekrutacji do publicznego przedszkola, oddziałów przedszkolnych innych form wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2018/2019.

Wydawanie i przyjmowanie Wniosków o przyjęcie dziecka (kandydata) od 23 kwietnia 2018r. do 11 maja 2018r. w godzinach pracy sekretariatu 800- 1515 i na stronie szkoły www.zspsepopol.pl (Na podstawie Zasad rekrutacji z 20 kwietnia 2018r).Zasady rekrutacji do przedszkola ...
Z wizytą na Komendzie Policji

16 IV 2018 r. uczniowie klasy I i II SP odwiedzili Powiatową Komendę Policji w Bartoszycach. W trakcie wizyty uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca policjantów, jak zachować się w sytuacjach zagrożenia, wykazali się wiedzą na temat znajomości numerów alarmowych oraz wymienili informacje, które należy przekazać podczas zgłaszania wypadku. Bardzo chętnie przymierzali elementy umundurowania funkcjonariuszy i oglądali sprzęt. Szczególnie duże zainteresowanie wzbudziły policyjne radiowozy i motocykle, wykorzystywane do codziennej służby.
Wycieczka wywołała wiele wrażeń, nawet pojawiło się kilku ochotników do pracy w tym zawodzie.

M. Płatek, K. Wierzbowska
Zdjęcia ...
"Mały Kuchcik"


W poniedziałek 9 kwietnia dzieci z grupy "0b" rozpoczęły swoją przygodę z projektem Symbioza Małych Atrakcji Kulinarnych. Projekt krajowy realizowany w partnerstwie z Lokalną Grupą Działania "Barcja" z województwa warmińsko-mazurskiego. Pierwsze spotkanie miało charakter warsztatowy. W trakcie zajęć dzieci uczyły się robić pierogi. Prowadząca zajęcia p. Alicja Tomaszewska angażowała dzieci do kulinarnych potyczek oraz aktywności ruchowych. Była więc degustacja własnoręcznie lepionych pierogów oraz tańce i śpiew piosenek przy akompaniamencie gitary. Drugie nasze spotkanie ze "SMAK" będzie miało miejsce w Korszach, gdzie dzieci będą brały udział w konkurencjach kulinarnych: Mały kuchcik" pod okiem uczestniczki kulinarnego programu "MasterChef.
Dorota Wobolewicz

Zdjęcia ...
Czy to na pewno lekcja języka polskiego?

Przyglądając się zamieszczonym niżej zdjęciom, można by zwątpić, czy na pewno dotyczą one lekcji języka polskiego. Przecież- według większości uczniów- to nudny przedmiot, podczas którego nic się nie dzieje. Okazuje się jednak, że może on być ciekawy - wszystko zależy od uczniów i nauczyciela. Jeśli jedna i druga strona wyrazi chęć i zainteresowanie poruszanymi tematami, wykorzystywanymi metodami, to może być naprawdę fajnie :)Tak też się zadziało w klasie 5 a. Uczniowie, omawiając temat "Afryka z lotu ptaka", mieli za zadanie skonstruować swój balon powietrzny. Nie był to zwykły środek transportu. Jego kosz z każdej strony zawierał informacje dotyczące ulubionej książki. Piątoklasiści umieszczali na nim dane autora, tytuł, bohaterów powieści i streszczenie. Najzabawniejszy był moment podsumowania lekcji. Pytając je, czego się nauczyły, uzyskałam odpowiedź: "Wiązania supełków". Pomyślałam, że taka umiejętność -obok kształcenia literackiego i językowego- też się uczniom przyda, a dzięki kreatywnemu podejściu do tego przedmiotu, można uniknąć rutyny. Wszystko w naszych i Waszych rękach, Drodzy Uczniowie.

M. Rynkiewicz

Zdjęcia ...
Komunikat
W związku z organizacją w dniach 18-19-20 04.2018r. egzaminu gimnazjalnego i trwającymi dniami dodatkowo wolnymi dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu informuje, że szkoła organizuje zajęcia opiekuńczo-wychowawcze tych w dniach. Jednocześnie w celu zapewnienia właściwej opieki dyrektor zwraca się z prośbą o określanie, w jakich dniach i godzinach dziecko będzie przebywać w szkole. Informację należy przekazać do wychowawcy do dnia 16.04.2018r (poniedziałek).
Powyższa informacja nie dotyczy dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym, które mają zapewnioną opiekę w grupie przedszkolnej.
Pomoc do egzaminu gimnazjalnego z matematyki
Polecamy odwiedzić stronę https://szaloneliczby.pl/egzamin-gimnazjalny/


Na Szalonych Liczbach można rozwiązywać na komputerze prawdziwy archiwalny egzamin gimnazjalny, otrzymując na koniec nie tylko wynik, ale także zaznaczenie poprawnych i błędnych odpowiedzi z pełnym rozwiązaniem krok po kroku. Na uczniów czekają arkusze gimnazjalne z lat 2002-2017, tak więc jest to olbrzymia baza, zatem nie pozostaje nic innego jak tylko się uczyć, zwłaszcza że egzamin jest dosłownie lada moment :)

Konkurs Szlakiem Mikołaj Kopernika
Zachęcamy uczniów Szkoły podstawowej (kl.1-7)i gimnazjalistów do wzięcia udziału w konkursie. Więcej informacji na stronie konkursu.
Na finiszuNasze zmagania o mandat poselski na SDIM dobiegły końca. Pozostało nam jedynie czekać na wyniki. Czy zostaniemy posłami jak bohaterka naszych działań - Irena Kosmowska? Zobaczymy!
Zachęcamy jednak do lektury naszego bloga https://ikosmowskasdim.wordpress.com/
Tam poznacie wszystkie nasze działania;)

Zuzanna Pycko, Maciej Jarzynka
„Muzyka smutku i radości”
Kolejne spotkanie z artystami Agencji Muzycznej ,,Pozytywka" w grupie elementarnej przebiegało pod hasłem muzyki płynącej prosto z serca, a taką muzyką jest blues i jazz.
W opowieści słowno-muzycznej dzieci dowiedziały się, jak powstały te dwa gatunki muzyczne, poznały budowę i brzmienie saksofonu, który najczęściej wykorzystywany jest w muzyce jazzowej. W trakcie występu artystów było dużo śpiewu w wykonaniu olsztyńskiej wokalistki Sary Szymczak.
Na zakończenie spotkania odbył się konkurs wiedzy muzycznej. Wejście do półfinału zapewniła sobie Kaja Kozieł - uczennica z klasy IIa.
Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas zmagań finałowych.

K. Wierzbowska

Zdjęcia...

Film ...

Skoczna wycieczka
28 marca uczniowie klas Va,b wzięli udział w wycieczce do Olsztyna. Celem był Park Trampolin- Jump Street oraz McDonald. Wiosenna pogoda oraz humory wszystkich uczestników dopisały stąd szaleństwa na trampolinach nie było końca - powietrzne ewolucje, gra w zbijaka na sprężynującym boisku, skoki do basenu z gąbkami stały się sprawdzianem umiejętności fizycznych oraz wzajemnych relacji. Było super!

B. Morawska-Typa

Zdjęcia ...
Strona 4 z 11 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1346059 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie