oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaMaj 20 2019 08:25:44
NASZA SZKOŁA
Strona główna BIP
Podsumowanie I półrocza w grupie elementarnej
4 lutego 2019r. w najmłodszej grupie wiekowej odbyło się podsumowanie pierwszego półrocza, podczas którego zostali wyróżnieni uczniowie osiągający najwyższe wyniki w nauce, a takich uczniów w klasach I-III jest 23. Wyróżniono również uczniów, którzy w I semestrze uzyskali 100% frekwencję, a są to: Milena Jaszczak z kl. Ia, Henryk Ruszczyński z kl. Ib, oraz pięcioro uczniów z klasy IIIa: Laura Bielicka, Piotr Ebert, Piotr Łuszczyk, Wojciech Łuszczyk, Jakub Siemaszko.
Wyróżniono również dwóch uczniów z klasy IIa, którzy opuścili tylko 1 godzinę w półroczu - Wojciech Puciato i Aleksander Śledziński.
Na uwagę zasługują również uczniowie, którzy w Punktowym Systemie Oceniania Zachowania osiągnęli najwyższe wyniki w swoich klasach: z kl. Ia - Gabriela Szerejko, z kl. Ib - Nikola Łokuciejewska, z kl. IIa - Wiktoria Roman, z kl. IIIa - Laura Bielicka.
Wszystkim wyróżnionym gratulujemy i życzymy wysokich wyników również w II półroczu.

K. Wierzbowska
Zdjęcia ...
Bal karnawałowy


18 stycznia 2019 r. w najmłodszej grupie wiekowej był dniem wyczekiwanym przez uczniów i dzieci z przedszkola. Taki bal jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na pierwsze dźwięki muzyki, która miała być sygnałem rozpoczynającego się balu karnawałowego. Nasza sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, w której pojawiły się dzieci w kolorowych, fantastycznych strojach, rozbrzmiewała przeróżna muzyka. W porywających jej rytmach jako pierwsi wraz ze swoimi wychowawcami i wolontariuszkami bawiły się dzieci z grupy przedszkolnej oraz te najmłodsze ze "Stokrotki", a później bawili się uczniowie klas I-III. Na balu pojawiły się przeróżne postacie z bajek, nie sposób ich zliczyć i wymienić. Wszyscy bawili się doskonale uczestnicząc w tańcach oraz licznych konkursach, a czas upływał wesoło. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową. Wspólna zabawa przyniosła wszystkim wiele radości. Bal w tym roku ściśle połączony był z akcją charytatywną na rzecz chorych dzieci z naszej grupy wiekowej: Aleksandra Lewdarowicza i Amelki Emilianów. Podczas zabawy można było wziąć udział w słodkiej loterii i delektować się przepysznymi ciastami z domowego wypieku. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony został na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitację Olka i Amelki.
Nauczyciele edukacji elementarnej składają serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w akcję: indywidualnym sponsorom za wkład w loterię, rodzicom za pyszne wypieki, sprawnym przeprowadzeniem loterii oraz wolontariuszom ze Szkolnego Koła Wolontariusza.
Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Opiekun grupy wiekowej: Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...
„Kto Ty jesteś? – Polak mały”


17 stycznia 2019 r. uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych obejrzały barwne przedstawienie o patriotyzmie nawiązujące do polskich symboli narodowych. Aktorzy ze Studia Artystycznego Arena w sposób przystępny opowiedzieli dzieje naszej Ojczyzny. Dzieci miały okazję przypomnieć sobie legendę mówiącą o powstaniu państwa polskiego, wysłuchali opowieści o orle bieliku, o barwach polskiej flagi i tańcu narodowym - polonezie. Uczniowie w trakcie przedstawienia mogli wykazać się również swoją wiedzą dotyczącą geografii Polski. Wskazywali położenie stolicy, największej rzeki, gór i morza.
Na zakończenie spektaklu razem z aktorami z wielkim zaangażowaniem dzieci recytowały wiersz Władysława Bełzy "Katechizm polskiego dziecka". To wyjątkowe przedstawienie okazało się doskonałą lekcją historii przekazując uczniom ważne wartości, jakimi jest miłość i szacunek do naszej Ojczyzny.

Opiekun grupy wiekowej: Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...
Bezpieczne ferie

W oczekiwaniu na ferie zimowe uczniowie naszej szkoły spotkali się z policjantem, który przypomniał wszystkim o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w czasie wypoczynku zimowego. Pan dzielnicowy udzielił wskazówek odnośnie zabaw na śniegu i lodzie. Zwrócił uwagę na to, by nie korzystać bez nadzoru dorosłych z zamarzniętych zbiorników wodnych oraz podał instrukcję, jak się zachować gdy sami staniemy się ofiara lub świadkiem wypadku jakim może być załamanie się lodu. Zachęcamy uczniów i rodziców do zapoznania się z ulotką informacyjną "Bezpieczeństwo na lodzie" udostępnioną przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

K. Stankiewicz
Ulotka - Bezpieczeństwo na lodzie
Klasa III z wizytą w OSP w Sępopolu
W ramach realizacji bloku tematycznego uczniowie klasy III a SP wybrali się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Sępopolu. W trakcie tego spotkania dowiedzieli się jak wygląda praca strażaka i w jakiego rodzaju akcjach strażacy uczestniczą. Zapoznali się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy - 112. Na wycieczce został zaprezentowany sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej. Oglądaliśmy w pełni wyposażony wóz strażacki, strój strażaka do codziennej pracy oraz narzędzia i urządzenia niezbędne strażakom podczas akcji ratunkowych. Niebywałą atrakcją dla dzieci było wejście do wozu strażackiego i krótki przejazd ulicami Sępopola.
To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci. Dzięki niemu utrwaliły one wiadomości zdobyte podczas zajęć. Wszyscy zgodnie przyznali, że ten zawód bardzo im się podoba i w przyszłości nie jedno z nich chciałoby zostać strażakiem.

Serdecznie dziękujemy Panu Zbigniewowi Krasowskiemu Naczelnikowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Sępopolu oraz Panu Łukaszowi Pawłowskiemu za poświęcony nam czas.

Wychowawca: Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...
Spotkanie z malarką


W dniu 14.01.2019 r. klasę IIIa odwiedziła Pani Elżbieta Lisowska, mama Kaliny, która przeprowadziła z dziećmi warsztaty malarskie. Pani Ela z pasji i zamiłowania jest malarką, najbardziej lubi malować portrety i martwą naturę. Uczniowie chętnie słuchali opowieści o malowaniu. Podczas spotkania z uczniami pani Ela zaprezentowała swoje prace. Opowiadała dzieciom jak powstają jej obrazy oraz jakich narzędzi i przyborów używa do tworzenia swoich prac. Uczniowie mieli okazję poznać różne techniki oraz przybory malarskie, dowiedzieli się, na jakich materiałach można malować. Wspólnie oglądali galerię prac malarskich naszego gościa. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę o nowe pojęcia plastyczne: pejzaż, martwa natura, portret, itp. ale najwięcej radości sprawiło im malowanie farbami pod czujnym okiem fachowca. Ochoczo chwyciły za farby i pędzle. Postanowiły wykorzystać swoje umiejętności zdobyte podczas spotkania i wspólnymi siłami na wodnym papierze stworzyły prace na temat ognia. Na zakończenie warsztatów malarskich dzieci dokonały opisu swoich prac. Artystyczne efekty można oglądać w naszej klasie.
Spotkanie z artystką było bardzo ciekawe, wywarło na dzieciach duże wrażenie i na pewno zachęciło je do rozwijania wyobraźni twórczej.
Uczniowie wraz z wychowawcą składają gorące podziękowanie Pani Elżbiecie Lisowskiej za poprowadzenie warsztatów i życzymy dalszej owocnej pracy malarskiej.

Wychowawca klasy: Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...
Sergiusz Prokofiew „Piotruś i Wilk”


7 stycznia uczniowie z najmłodszej grupy wiekowej ponownie mieli przyjemność gościć muzyków z Agencji Artystycznej "Pozytywka". Tym razem artyści zapoznali nas z muzyką rosyjskiego kompozytora Sergiusza Prokofiewa, który, m. in. napisał piękną muzykę do starej bajki ludowej pt: "Piotruś i Wilk". Jest to bajka symfoniczna opowiadająca o małym chłopcu, który przechytrzył wilka. W trakcie koncertu mogliśmy wsłuchiwać się w brzmienia muzyki granej na flecie poprzecznym i klarnecie.
Tradycyjnie na zakończenie spotkania odbył się konkurs wiedzy muzycznej. Tym razem kubek pełen muzyki wygrał Jakub Siemaszko z kl. III. To zwycięstwo upoważnia Kubę do udziału w półfinale. Gratulujemy!

Opiekun grupy wiekowej: Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...
Życzenia
"Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,
Każdy dom i każdego z nas,
Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta
Niosą wszystkim betlejemski blask."

Cudownych, prawdziwie rodzinnych Świąt
opromienionych blaskiem betlejemskiej gwiazdy
oraz spełnienia marzeń i nadziei w Nowym 2019 Roku


życzy Społeczność Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Sępopolu
Święta tuż, tuż...


W atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wprowadzili nas dzisiaj uczniowie klasy drugiej i trzeciej Szkoły Podstawowej. Zaprezentowali oni tradycyjne jasełka, w których opowiedzieli historię narodzin Jezusa. Podczas uroczystości padło wiele życzeń. Poznaliśmy też wyniki przeprowadzonego przez Szkolne Koło PCK plebiscytu na Najżyczliwszego Ucznia i Nauczyciela. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Na zakończenie przedświątecznego spotkania Szkolne Koło Wolontariusza przeprowadziło licytację lalek powstałych w ramach programu Wszystkie Kolory Świata UNICEF. Wszystkie laleczki znalazły swoich opiekunów, którym serdecznie dziękujemy.
Zdjęcia ...
Liczymy na Państwa obecność :)

Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza wszystkich Rodziców do udziału w aukcji lalek powstałych w ramach programu UNICEF - Wszystkie Kolory Świata. Licytacja odbędzie się w piątek 21 grudnia o godzinie 11.00 po przedstawieniu jasełkowym. Każdy może zaopiekować się wybraną lalką, a tym samym pomóc w zakupie szczepionek dzieciom z krajów Trzeciego Świata. Minimalny koszt to 10 zł.

W galerii prezentujemy poszczególne lalki. Wybór może okazać się trudny, bo wszystkie są piękne :)
Galeria ...
Podziękowanie
Strona 5 z 10 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1522430 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie