oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaStyczeń 23 2019 01:39:13
NASZA SZKOŁAStrona główna BIP
W gospodarstwie rolnym

11 października 2018 r. uczniowie klasy IIIa odbyli wycieczkę do gospodarstwa rolnego w Romankowie zajmującego się produkcją mleka. Tam gościliśmy u Państwa Ebertów. Celem wyjazdu było poznanie pracy rolnika, zainteresowanie dzieci życiem zwierząt hodowlanych, zaznajomienie z naturalnym procesem produkcji mleka. Była to również okazja do zwiedzania gospodarstwa oraz przyjrzenia się z bliska maszynom rolniczym. Miłą niespodziankę sprawiła wszystkim piękna, słoneczna pogoda, podczas której mogliśmy piec w ognisku ziemniaki i kiełbaski, a także świetnie bawić się na świeżym powietrzu. Były konkurencje sportowe. Dużo radości sprawiły wszystkim biegi na czas. Na deser, mama naszego kolegi Piotrka, poczęstowała nas pysznym ciastem. Wspólnie spędzony czas na łonie natury przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń, aż żal było odjeżdżać.
Jeszcze raz dziękujemy Państwu Ebertom za gościnne przyjęcie i poświęcony nam czas.

Wychowawca: K. Wierzbowska
Zdjęcia ...
Podsumowania nadszedł czas...


W poniedziałek 1 października 2018 r. w grupie wiekowej IV-VI odbył się apel podsumowujący rok szkolny 20017/2018. Wręczone zostały nagrody oraz dyplomy za najwyższą średnią ocen uczniom oraz klasie IV a ( obecnie Va). Puchar za najwyższą frekwencję za ubiegły rok otrzymała klasa VI a ( obecnie VII a).
Podczas apelu odbyły się również Otrzęsiny klas IV. Aby stać się pełnoprawnymi członkami naszej społeczności musieli pokonać wraz z wychowawcami kilka prób. Było to min. dmuchanie baloników, picie soku z cytryny po którym należało pięknie się uśmiechnąć. Wszyscy doskonale poradzili sobie z postawionymi zadaniami, a w nagrodę otrzymali uśmiechnięte znaczki oraz certyfikaty .
Wszystkim nagrodzonym uczniom, klasom oraz wychowawcom gratulujemy wysokich wyników, a czwartoklasistom życzymy powodzenia w nowym etapie edukacyjnym!

B. Morawska-Typa

Zdjęcia ...
Z wizytą w bibliotece – 100 lat niepodległej Polski

Rok 2018 został ustanowiony rokiem jubileuszu 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości. W związku z tą rocznicą uczniowie klasy I b i III a uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych prowadzonych przez panią Danutę Cybulę w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Sępoplu. Uczniowie wypowiadali się nt. polskich symboli narodowych, z podziałem na role czytali wiersz Władysława Bełzy pt. "Katechizm polskiego dziecka".
Każdy mógł wypowiedzieć się werbalnie i w formie plastycznej na temat czym jest Ojczyzna dla każdego Polaka. Skoro gościliśmy w bibliotece nie mogło zabraknąć propozycji do przeczytania utworów literackich nawiązujących do symboli narodowych, pomników pamięci czy opisujących powstanie państwa polskiego.
Dziękujemy pani Danucie Cybuli za ciekawą lekcję kształtowania u uczniów poczucia tożsamości narodowej.

Wychowawcy:
Lucyna Basiukiewicz, Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...
Nasza młodzież na Targach Edukacji i Pracy w Bartoszycach

27 września 2018 r. uczniowie klasy ósmej wzięli udział w Targach Edukacji i Pracy, które odbyły się w Bartoszycach. Młodzież mogła zapoznać się z ofertą kształcenia proponowaną przez szkoły ponadpodstawowe z powiatu bartoszyckiego oraz poza edukacyjnymi formami rozwoju zdolności i zainteresowań. Uczniowie wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez doradcę zawodowego z MCK OHP w Bartoszycach, na których określili swój profil zainteresowań zawodowych. Na targach można było także zapoznać się z ofertami pracy i zasadami zatrudnienia np. w firmie W-M Glass czy w Policji.

K. Stankiewicz
Zdjęcia ...
Klasa IIa na pikniku militarnym

14 września 2018 r. na Placu Bohaterów Westerplatte, odbył się piknik militarny, zorganizowany przez 20 Bartoszycką Brygadę Zmechanizowaną, w którym uczestniczyli uczniowie klasy II a. Piknik rozpoczął pokaz musztry paradnej. Atrakcją pikniku był zgromadzony sprzęt wojskowy, uczniowie mieli okazję wejść do każdego pojazdu, uzyskać o nim informacje od żołnierzy, a nawet wykazać się znajomością słówek w języku angielskim. W tym dniu nie tylko pogoda dopisywała , ale również i apetyty uczniów, którzy ze smakiem poczęstowali się wojskową grochówką. Wycieczka dostarczyła uczniom wielu wrażeń, zarówno dziewczynki jak i chłopcy zadeklarowali się, że w przyszłości zostaną żołnierzami.

M.Płatek

Zdjęcia ...
Klasa Ia i IIa w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej

We wrześniu uczniowie klasy I a i II a uczestniczyli w zajęciach w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Sępopolu. Uczniowie przypomnieli w jakim celu przychodzimy do biblioteki, jakie panują w niej zasady, szukali odpowiedzi na pytanie: Czy warto z biblioteką się zaprzyjaźnić? Podczas tej wizyty uczniowie wykazali się znajomością symboli narodowych, pracowali z mapą, dowiedzieli się ciekawych informacji na temat odzyskania niepodległości przez nasz kraj, poznali ciekawą literaturę dziecięcą związaną z naszą ojczyzną. Na zakończenie wykonali kartę urodzinową z okazji 100 lecia niepodległości oraz zadeklarowali, że częściej będą odwiedzali bibliotekę.
Pani Danucie Cybuli dziękujemy za przeprowadzenie ciekawego zajęcia .

Wychowawcy: M.Płatek, H. Petrecka-Wrzosek

Zdjęcia ...
Posłowie SDIM

Nasi posłowie odebrali we wtorek nominacje poselskie na XXIV Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży.
Piotr Szyndler uczeń naszej szkoły i trójka naszych absolwentów Zuzanna Pycko, Sebastian Bartoszewicz i Maciej Jarzynka we wtorek odebrali w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie z rąk przedstawiciela wojewody warmińsko-mazurskiego i w obecności przedstawicieli kuratora nominacje poselskie na SDiM.
XXIV Sesja DDiM odbędzie się w czwartek 27 września. Młodzi posłowie z całego kraju będą debatować w Sali Plenarnej Sejmu, nad przygotowanym przez siebie projektem uchwały dot. spopularyzowania wiedzy i podkreślenia znaczenia spuścizny pierwszych posłów Niepodległej. Ponadto uczestnicy sesji zadadzą pytania minister Edukacji Narodowej Annie Zalewskiej.
Życzymy owocnych obrad i niezapomnianych wrażeń.

F. Maszota
Zdjęcia ...


Bezpieczna droga do szkoły

19 września 2018r. najmłodszą grupę wiekową odwiedził funkcjonariusz Posterunku Policji w Sępopolu st. sierż. p. Marcin Kabelis, który przeprowadził pogadankę z uczniami klas I-III dotyczącą zachowania bezpieczeństwa podczas poruszania się po ulicy i chodniku w drodze z domu do szkoły i ze szkoły do domu. Spotkanie z policjantem zawsze jest dla dzieci dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego. Funkcjonariusz udzielił uczniom porad praktycznych i uczulił na zachowanie bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze w naszej miejscowości, szczególnie teraz, gdy są prowadzone prace remontowe dróg. Bardzo ważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest noszenie elementów odblaskowych. Dlatego każdy z uczniów otrzymał opaskę odblaskową, którą ma przy sobie nosić, aby czuć się bezpiecznie.
Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się, jako osoba, do której w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.
K. Wierzbowska
Zdjęcia ...
Nasi nauczyciele w 4. PKO Biegu Charytatywnym

Biegamy, bo lubimy, biegamy, bo dbamy o kondycję, biegamy, bo ... powody można mnożyć jeszcze długo. Jednak najpiękniejsze jest to, że realizując swoją pasję, możemy pomóc innym. Jak co roku zebraliśmy drużynę (Monika Dąbrowska-Skwarek, Franciszek Maszota, Witold Średziński, Marzena Bałabańska, Tomasz Bombała) i wzięliśmy udział w Ogólnopolskim 4. PKO Biegu Charytatywnym Pomagamy z każdym krokiem. Jest to wydarzenie, które nie tylko promuje bieganie, ale także porusza serca. Drużyny na dwunastu stadionach w kraju, my w Lidzbarku Warmińskim przez godzinę pokonywały w sztafecie kolejne okrążenia, które przeliczone zostały na złotówki, a te na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci.
W tym roku jesteśmy szczególnie zadowoleni i dumni, ponieważ drużyny startujące w Lidzbarku okazały się najszybsze w kraju i zajęły w rywalizacji międzymiastowej zaszczytne pierwsze miejsce.

F. Maszota

Zdjęcia ...
Rekrutacja uzupełniająca do przedszkola
Ogłaszam rekrutację uzupełniającą do Przedszkola Samorządowego w Sępopolu na rok szkolny 2018/2019.
Wydawanie i przyjmowanie "Wniosków o przyjęcie dziecka (kandydata) do Przedszkola Samorządowego w Sępopolu od 10 września 2018 do 21 września 2018 r. w godzinach pracy sekretariatu 7.15 -15.15.
(Na podstawie Zasad rekrutacji uzupełniającej z 10 września 2018).

Dyrektor ZSP w Sępopolu


Zasady rekrutacji:
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego - 3 września 2018
8.00 - uroczysta msza św. z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego
9.00 - apel z okazji nowego roku szkolnego na kortach przy głównym budynku szkoły (biorą w nim udział uczniowie klas I-VIII SP i III G)

Szkoła Podstawowa
I a - p. H. Petrecka-Wrzosek sala 2 w budynku przedszkola
I b - p. L. Basiukiewicz sala nr 4
II a - p. M. Płatek sala 16
III a - p. K. Wierzbowska sala w budynku B
IV a - p. K. Łuszczyk sala nr 23
IV b -p. J. Kwiecińska sala nr 3
V a- p. A. Szyndler sala nr 6
V b - p. F. Maszota sala nr 13
VI a - p. B. Morawska-Typ sala 8
VI b - p. M. Wolińska-Łosiewicz sala nr 21
VII a - p. J. Maszota sala nr 10
VII b - p. D. Bieńkowska sala nr 5
VIII a- p. K. Dytkiewicz sala nr 15

Gimnazjum
III a - p. K. Gawerska sala nr 9
III b - p. M. Dąbrowska-Skwarek sala 7


Ważne: Rodzice przedszkolaków i dzieci z oddziałów przedszkolnych juz od poniedziałku przyprowadzają dzieci do swoich grup w godzinach, które zadeklarowali we wniosku:
ZWP - p. M. Płatek/ p. N. Wychudzka (13.00-16.00)
Przedszkole - p. H. Szturo/K. Ferdycz (6.30-16.00)
0 a - p. I. Kuniej (7.30-15.30)
0 b - p. D. Wobolewicz (7.30-15.30)

Godziny odwozów 3 września są wywieszone w gablocie na zewnątrz szkoły.
Strona 5 z 6 << < 2 3 4 5 6 >
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1474192 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie