oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaLipiec 16 2018 20:02:58
NASZA SZKOŁAStrona główna BIP
Życzenia


"Zadzwoniły już dzwony,
dzień nastał wesoły.
Pod święconym pieczywem
uginają się stoły.
Leży jajko święcone
malowane farbami -
kto też dzisiaj tym jajkiem
będzie dzielił się z nami?..."


M. Konopnicka

Życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych
pełnych wiary, nadziei i miłości,
wypełnionych nadzieją budzącej się wiosny.
Pogody w sercu i radości płynącej z faktu
Zmartwychwstania Pańskiego,
oraz smacznego święconego w gronie najbliższych
życzy

Społeczność
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
w Sępopolu
Gminny konkurs „ Wiedzy o bezpieczeństwie dla klas III ‘’

26.03.2018 r w Zespole Szkolno - Przedszkolnym odbył się gminny konkurs "Wiedzy o bezpieczeństwie dla klas III ".
Celem konkursu było - wdrażanie do przestrzegania zasad bezpieczeństwa, a także wyrabianie nawyków stosowania się do przepisów ruchu drogowego,
- dostrzeganie zagrożeń w ruchu drogowym,
- pogłębiania wiedzy w zakresie bezpieczeństwa w różnych sytuacjach drogowych,
- rozwijanie poczucia odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych w drodze do szkoły,
- utrwalanie i usystematyzowanie podstawowych zagadnień z zakresu wychowania komunikacyjnego oraz bezpieczeństwa w sieci.
W części pierwszej uczniowie klasy IIIa i IIIb przedstawili montaż słowno- muzyczny . następnie uczniowie ze Sp Ponik, Wiatrowca i Sępopola przystąpili do turnieju wiedzy. Po bardzo wyrównanej walce I m zajęli uczniowie ze Sp z Sępopola , na miejscu II uplasowali się uczniowie ze SP z Wiatrowca, zaś uczniowie z Sp Ponik zajęli miejsce III. Na zakończenie odbył się pokaz resuscytacji przygotowany przez uczniów klas III i II gimnazjum SK PCK .
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy: Hanna Petrecka Wrzosek, Lucyna Basiukiewicz, Joanna Kwiecińska

Zdjęcia ...
Dzień Nowych Technologii w Szkole

Dzień Nowych Technologii w Edukacji to inicjatywa MEN, której celem jest popularyzowanie nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych w edukacji. Do udziału w wydarzeniu zostały zaproszone szkoły, przedszkola, placówki edukacyjne, instytucje kultury, organizacje pozarządowe. Uczestnictwo w Dniu Nowych Technologii w Edukacji zadeklarowało 328 podmiotów z Polski i z zagranicy w tym nasza szkoła.
21 marca nauczyciele poprowadzili lekcje w każdej klasie z wykorzystaniem ciekawych narzędzi TIK. Królowały Ozoboty, kody QR i aplikacje quizowe typu Kahoot! i Quizizz, a także gra Scottie Go!.
Stworzenia nie z tej ziemi - to temat lekcji języka polskiego, podczas której uczniowie w grupach wypisywali znane im postacie fantastyczne, zarówno z literatury, jak też z filmu. Dzięki wykorzystaniu własnych telefonów z dostępem do internetu mogli w szybki sposób wyszukać potrzebne im informacje bądź zweryfikować posiadane. Lekcja przyjęła formę konkursu, a jedną z konkurencji były kalambury, więc telefony na pewno przydały się w odświeżeniu wiadomości na temat postaci mitologicznych czy legendarnych.
W ramach lekcji plastyki z wykorzystaniem TIK w klasie IVb wykonano pracę pt. r Pani Wiosna "interpretacja". Uczniowie w zespołach przy użyciu telefonów komórkowych oraz rzutnika poszukiwali cech wiosny i krótko opisywali postać po czym indywidualnie wykonali pracę wykorzystując wcześniej zdobytą wiedzę.
Na języku angielskim, uczniowie korzystali z atrakcyjnego dla nich sposobu utrwalania wiadomości. Dzięki interaktywnym ćwiczeniom, uczyli się szybciej i efektywniej. Sprawiło im to frajdę.
Lekcja przyrody w klasie IV a - Wiek dojrzewania - czas wielkich zmian. Z pomocą tablicy multimedialnej uczniowie oglądali krótkie filmy i prezentacje. Następnie rozwiązywali zadania podsumowujące.
Uczniowie na lekcjach matematyki korzystali z platformy do tworzenia i przeprowadzania interaktywnych quizów. Była to praca z aplikacją Kahoot oraz Quizizz. Grali w matematycznych milionerów na platformie Learningapps oraz obejrzeli i wykonali udostępnione quizy polecane przez MEN na stronie https://akademia.nask.pl/ dotyczące bezpieczeństwa różnych narzędzi i usług sieciowych, powszechnie używanych również przez najmłodszych internautów. W ramach zabawy uczniowie zapoznali się również z przygotowanymi przez Akademię NASK edukacyjnymi filmy o przygodach zabawnych bohaterów: Plika i Foldera w sieci.
Na zajęciach świetlicowych i pozalekcyjnych również wykorzystano narzędzia TIK. Ich celem było:
- rozwijanie analizy i syntezy wzrokowej uczniów
- rozwijanie spostrzegawczości
- rozwijanie logicznego myślenia
- rozwijanie pamięci
Zajęcia integrowały uczniów, skłaniały do współpracy i wzajemnej pomocy podczas wykonywania zadań indywidualnych.
Na podsumowanie uczniowie klas I-III skonstruowali Eko- roboty. Wykonali wg własnego pomysłu robota w figur geometrycznych. Uczniowie w ramach zajęć z edukacji technicznej rozmawiali o recyklingu i zastanawiali się co można wyczarować z surowców wtórnych. Oglądając bajkę "Rybek z Rybnika uczy segregować śmieci" dowiedzieli się, co można zrobić, aby zachęcić ludzi do segregacji śmieci. Wszyscy doszli do wniosku, że można dać odpadom ich drugie życie tzn. wykonać ekoroboty z wykorzystaniem różnych surowców wtórnych. Najpierw uczniowie projektowali na komputerze, a następnie przystąpili do konstruowania ekorobotów.
Klasach 0 i II wprowadzono elementarne podstawy kodowania mające na celu rozwijanie kompetencji takich jak nauka logicznego myślenia czy umiejętność pracy w zespole. Zadaniem postawionym dzieciom było stworzenie rysunków z wykorzystaniem kodu strzałkowego.
Podczas zajęć uczniowie klasy III b dowiedzieli się:
-Co to znaczy programować?
-Jakie są programy komputerowe?
-Dla jakich urządzeń pisze się programy?
Starsi uczniowie pod okiem nauczycieli w-f opracowali i zaprezentowali taniec robota.
Natomiast uczniowie oddziałów gimnazjalnych wzięli udział w interaktywnym quizie pod hasłem A to Polska właśnie! przygotowanym przez nauczycieli historii. Bardzo się podobało o czym świadczyły gromkie brawa uczniów.

E. Jankowska

Zdjęcia ...
Etap gminny konkursu wiedzy pożarniczej.
Tradycyjnie w remizie OSP w Sępopolu odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Obszerny artykuł na stronie sepopol.pl
TUTAJ link

Gratulujemy!!!

Wynik zmagań powiatowych
Dzień Wiosny


21 marca to dzień, w którym według kalendarza zaczyna się przyjemna pora roku, to czas aby pożegnać śniegi i przywitać kwitnącą wiosnę. Według tradycji czynimy to paląc Marzannę -kukłę symbolizującą zimę. Jak co roku, wykonujemy ją z papieru z dodatkiem kolorowej bibuły i spalamy ją w przygotowanym ognisku. Aby tradycji stało się zadość uczniowie klas I-III wraz z dziećmi z oddziałów przedszkolnych wybrali się na stanicę. Po południu również to samo uczyniły maluchy ze Stokrotki wraz z rodzicami. Tam przy spalającej się Marzannie, śpiewane były piosenki, wygłaszane hasła, wiersze i rymowanki o tematyce wiosennej, mając nadzieję, że w ten sposób zachęcimy zimę do ustąpienia miejsca wiośnie.
Mimo powiewu chłodnego wiatru, pozytywnie nastrajało nas już wiosenne słońce.

K. Wierzbowska

Zdjęcia ...

„Spraw, aby dzieci w Syrii przetrwały zimę"


Społeczność Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Sępopolu kolejny raz aktywnie włączyła się w akcje charytatywne organizowane przez Unicef. W akcję "Spraw aby dzieci w Syrii przetrwały zimę!" zaangażowali się wszyscy wychowawcy i uczniowie od klas I- III po uczniów oddziałów gimnazjalnych, w sumie około 350 uczniów.
Nasze działania rozpoczęliśmy w grudniu 2017r. od przeprowadzenia zajęć z wykorzystaniem dostępnych scenariuszy. W klasach I- III zrealizowano scenariusz "Dzieci w trudnej sytuacji". Uczniowie byli poruszeni historiami dzieci przedstawionymi w filmach "Wojna a edukacja", czy "Saja - dziewczynka z marzeniami". Dzieciaki z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do tworzenia kartek pocztowych dla swoich rówieśników z Syrii. Szkoda, że nie mogliśmy przekazać tych kartek do biura UNICEF. W klasach IV- VII i oddziałach gimnazjalnych przeprowadzono zajęcia pt: "Wojna w Syrii a dzieci" oraz "Szkoła podczas wojny".
Kolejnym etapem było przeprowadzenie akcji połączonej ze zbiórką funduszy na rzecz dzieci w Syrii. Tutaj szczególnym zaangażowaniem wykazali się członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu, którzy zorganizowali sprzedaż własnoręcznie wykonywanych ozdób choinkowych, stroików oraz pierniczków. Przygotowane produkty sprzedawano podczas przerw, zebrań z rodzica. Również kilka razy zorganizowano sprzedaż ciast upieczonych przez rodziców naszych uczniów. W sumie w naszej szkole zebraliśmy 1379,50 zł.

K. Stankiewicz

Zdjęcia ...
„Nie zmarnuj swojego życia”
"Nie zmarnuj swojego życia" to nietuzinkowy projekt profilaktyczny, w którym 20 marca 2018r. uczestniczyli uczniowie klasy siódmej i oddziałów gimnazjalnych. Dwóch charyzmatycznych raperów Dj Yonas i Bęsiu, znani jako RYMcerze, w bezpośredni i wiarygodny sposób przypomnieli młodzieży o istotnych, uniwersalnych wartościach, które powinny być drogowskazami w naszym życiu. Nasi uczniowie aktywnie włączyli się w program, żywo reagowali, a chętni mogli spróbowali swoich sił w raperskim freestylu. Mamy nadzieję, że ważne treści oraz forma przekazu trafiła do większości uczniów i pobudziła ich do refleksji nad sensem życia. Koncert został sfinansowany ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sępopolu.

K. Stankiewicz

Zdjęcia ...
Zmagania o mandat poselski SDIM
Uczniowie klasy IIIa Zuzanna Pycko i Maciej Jarzynka, ubiegają się o mandat na XXIV sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży.
W tym roku zadanie konkursowe polega na przygotowaniu i przeprowadzeniu kampanii wyborczej metodami z lat dwudziestych XX wieku wybranemu posłowi Sejmu Ustawodawczego lub pierwszego, niepodległościowego Sejmu z 1922 r.

W związku z tym zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców Sępopola na wiec wyborczy naszej kandydatki Ireny Kosmowskiej, który odbędzie się 22 marca o g. 15.30 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sępopolu oraz debatę wyborczą 4 kwietnia o g. 9.00 w ZSP.

Liczymy na Państwa obecność!

Z.P., J.M
Gratulacje!Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów w wojewódzkich konkursach przedmiotowych. Oto oni:

Szkoła Podstawowa
Piotr Szyndler - laureat z historii

Oddziały gimnazjalne:
Zuzanna Pycko - laureatka z wiedzy o społeczeństwie
Weronika Stankiewicz - laureatka z wiedzy o społeczeństwie
Aleksander Piluk - laureat z wiedzy o społeczeństwie i finalista z fizyki
Maciej Jarzynka - finalista z wiedzy o społeczeństwie
Jakub Narkun - finalista z historii

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Poznajemy zawody

15 marca 2018r. trzynastu gimnazjalistów odwiedziło zakład produkcyjny W-M Glass w Bartoszycach. Wycieczka odbyła się w ramach projektu "Aktywny w Gimnazjum- przedsiębiorczy w życiu".
Młodzież zapoznała się z dostępnymi w zakładzie działami pracy zarówno w obszarze produkcji, usług jak i administracji. Zobaczyli jak wygląda praca na poszczególnych stanowiskach w zakładzie oraz dowiedzieli się jakie kwalifikacje zawodowe są wymagane od kandydatów na poszczególne stanowiska pracy. Mogli doświadczyć warunków fizycznych panujących w zakładzie tj. hałas, wysoka temperatura.
Uczniowie zobaczyli jak wygląda proces hartowania szkła oraz drukowania różnorodnych motywów na szklanych elementach, które następnie są wykorzystywane w przemyśle meblarskim lub w architekturze.

K. Stankiewicz

Zdjęcia ...
...#nomakeup...8 marca Samorząd Uczniowski zorganizował kampanię pod hasłem #nomakeup. Wszystkie jesteśmy piękne! W tym szczególnym dniu robiliśmy sesje zdjęciowe naszym odważnym dziewczynom, które przyszły do szkoły bez makijażu. Jak się później okazało do naszej akcji z przyjemnością przyłączyli się również chłopcy.

Przewodnicząca SU- Z. Pycko

Zdjęcia ...
Strona 5 z 11 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1346030 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie