oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaCzerwiec 19 2018 04:45:02
NASZA SZKOŁAStrona główna BIP
Dzień Projektów


19 stycznia odbył się Dzień Projektów, w którym udział wzięło 9 grup projektowych. Uczniowie swoje prezentacje przygotowali na następujące tematy:
1.Idiomy angielskie.
2. Czy czytanie może wciągać? - kampania reklamowa szkolnych lektur.
3. "Nie będę powalonym drzewem". Jak być współczesnym patriotą?.
4. Gra dydaktyczna na podstawie lektury.
5. Czy matematyka potrzebna jest w życiu codziennym?
6. Tajemnicza liczba siedem.
7. Jak można uczcić 100 rocznicę odzyskania niepodległości Polski w naszym mieście?.
8. Żywioł Ziemi - czyli jak zmieniała się kula ziemska.
9. Świat metali.
Prezentacje były bogate w konkretne informacje odnośnie omawianego tematu, ciekawe pomysły oraz wiele przykładów zastosowania danego zagadnienia w życiu codziennym.

Koordynator projektów K. Ilnicka

Zdjęcia ...
Bal nad bale...19 stycznia 2018r. w najmłodszej grupie wiekowej był od kilku tygodni dniem wyczekiwanym przez uczniów i dzieci z przedszkola. Rozpoczął się od spotkania z funkcjonariuszem policji st. asp. Radosławem Kubkowskim, który przeprowadził pogadankę nt. zachowania bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych. Funkcjonariusz przypomniał wszystkim podstawowe zasady bezpieczeństwa i omówił sposoby spędzania przez dzieci czasu wolnego podczas zimowej aktywności. Udzielił wskazówek, jak bezpiecznie bawić się na śniegu, korzystać z lodowiska, jeździć na sankach i jak zachowywać się podczas kuligu. Funkcjonariusz przypomniał również dzieciom, że nie należy zbytnio ufać obcym ludziom, napotkanych przypadkiem. Po pożegnaniu się z policjantem oczekiwaliśmy na pierwsze dźwięki muzyki, która miała być sygnałem rozpoczynającego się balu karnawałowego. Nasza sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, w której pojawiły się dzieci w kolorowych, fantastycznych strojach, rozbrzmiewała przeróżna muzyka. W porywających jej rytmach jako pierwsi wraz ze swoimi wychowawcami i wolontariuszkami bawili się uczniowie klas I-III, a później bawiły się dzieci z grupy przedszkolnej, grup zerowych oraz te najmłodsze ze "Stokrotki". Na balu pojawiły się królewny, wróżki, rycerze, nie zabrakło też batmanów i piratów - to wszystko stworzyło miłą i radosną atmosferę. Wszyscy bawili się doskonale, a czas upływał wesoło.
Bal w tym roku ścisle połączony był z akcją charytatywną na rzecz chorych dzieci z naszej grupy wiekowej: Amelki Emilianów i Przemka Antczaka. Podczas zabawy można było wziąć udział w słodkiej loterii i delektować się przepysznymi ciastami z domowego wypieku. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony został na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitację Amelki i Przemka.
Nauczyciele edukacji elementarnej składają serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w akcję pomagając w jej organizacji i przebiegu: właścicielowi piekarni sepopolskiej p. Arturowi Rygielskiemu za pączki do słodkiej loterii, rodzicom za pyszne wypieki, sprawnym przeprowadzeniem loterii oraz wolontariuszom ze Szkolnego Koła Wolontariusza.

Opiekun grupy wiekowej: Krystyna Wierzbowska

Zdjęcia ...
Dzień Babci i Dziadka w zerówce17.01.2018 r. w grupie 0a odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały dla dziadków przedstawienie oraz życzenia i upominki. Póżniej był poczęstunek, wspólne rozmowy. dziadkowie byli wzruszeni, szczęśliwi i pełni podziwu dla swoich wnuków.

p. I. Kuniej

Zdjęcia ...

Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak List do dzieci i młodzieży z okazji ferii zimowych
Zainteresowanych odsyłamy do przeczytania listu. Można go pobrać TUTAJ
Projekty czytelnicze
W 2017 roku nasza szkoła realizowała działania związane z przystąpieniem do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w ramach którego otrzymała dotację na zakup nowych książek do biblioteki szkolnej. Podsumowując program, warto by pochwalić się ciekawymi projektami czytelniczymi, które realizowały oddziały 0-VII SP i II-III G. "Przeczytałem i polecam", "Drzewko książkowe", "Fantastyczne postacie z naszych książek", "Lapbooki na podstawie lektury" , "Czytanie przy stoliku" - to oczywiście tytuły tylko niektórych z nich. Celem powyższych projektów była oczywiście promocja książek i popularyzowanie czytelnictwa. Nie było to zwykłe czytanie książek i omawianie ich treści, ponieważ to uczniowie wybierali interesujące ich utwory i to oni mieli wpływ na sposób ich zaprezentowania. Oprócz czytania, znajomości treści uczniowie wykazali się także umiejętnościami plastycznymi, co obrazują przygotowane przez nich ilustrowane albumy czy wykonane książki także w formie lapbooków, czyli teczek pełniących funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, terminy, ciekawostki, rebusy czy też zdjęcia dotyczące lektury. W klasach nie zabrakło także drzewek książkowych czy kącików, w których można by odświeżyć znajomość książki bądź skusić się atrakcyjnym opisem na przeczytanie utworu polecanego przez kolegę lub koleżankę. Klasowe czy międzyklasowe prezentacje opowiadań czy powieści w formie konkursów, czy inscenizacji również stanowiły formę kreatywnej pracy z literaturą.
Książka to dzieło, z którym można pracować na wiele sposobów, a ich przykładem są działania podjęte przez uczniów naszej szkoły i oczywiście nauczycieli nadzorujących ich pracę.

M. Rynkiewicz

Zdjęcia ...
Bohaterski dźwięk trąbki ,,Na pomoc!”

Pierwsze spotkanie w nowym roku kalendarzowym z Agencją muzyczną "Pozytywka", dzieci z grupy elementarnej rozpoczęły od poznania muzyki dworskiej. Miały możliwość zobaczyć jak tańczono menueta i gawota na najbogatszych dworach europejskich wśród koronowanych głów, najwyższej arystokracji i dworzan w XVII-XVIII wieku. W opowieści muzycznej było też trochę historii o tym, jak to król Jan III Sobieski stoczył bitwę pod Wiedniem i pokonał armię Imperium Osmańskiego.
Tradycyjnie na zakończenie spotkania odbył się test z wiedzy muzycznej. Trzeba było wykazać się znajomością nt. instrumentu muzycznego jakim była podczas spotkania trąbka. Wejście do półfinału zapewnił sobie Jakub Kanigowski - uczeń z klasy III a.
Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas zmagań finałowych.

K. Wierzbowska

Zdjęcia ...
Życzenia
"Aby Święta Bożego Narodzenia były Bliskością i Spokojem,a Nowy Rok - Dobrym Czasem".

(K. I. Gałczyński)Ze szczerego serca w ten piękny czas,
gdy gwiazdka świeci dla wszystkich nas,
życzymy miłości, bez trosk i złości,
a w Nowym 2018 Roku
Nadziei - by nie opuszczała,
miłości - by obrodziła,
dobroci - by zawsze była...

Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu
Coraz bliżej Święta ...

W atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia wprowadzili nas dzisiaj uczniowie klas III szkoły podstawowej podczas uroczystej akademii. Przedstawili zaproszonym gościom, rodzicom i kolegom jasełeka, prezentując tym samym swoje umięjętności recytatorskie i wokalne. Nie obyło się bez emocji od wzruszeń do radości.
W trakcie uroczystości Szkolne Koło PCK ogłosiło wyniki plebiscytu na najżyczliwszego ucznia i nauczyciela. W tym roku tytuły otrzymały: Zuzanna Pycko uczennica klasy III a gimnazjum i pani Joanna Maszota.
Serdecznie dziękujemy Szkolnemu Klubowi Wolontariusza za własnoręcznie upieczone i ozdobione pierniczki, które trafiły do rąk naszych gości.

Zdjęcia ...
Jasełka w przedszkolu20 grudnia odbyły się Jasełka w najmłodszej grupie przedszkolnej. Najmłodsi wprowadzili zaproszonych gości w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Dzieci przygotowane pod okiem swoich Pań spisały się na medal. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się idealnie na tle bożonarodzeniowej dekoracji - stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem. Zaproszeni goście byli zachwyceni występem małych artystów. Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali kolędę i obdarowali dzieci gromkimi brawami. Życzymy wszystkim tak pięknych świąt i cudownej atmosfery jaka zagościła w naszym przedszkolu.

K.Ferdycz, H.Szturo

Zdjęcia ...
W świątecznym nastroju ...

W poniedziałek 18 grudnia grupy przedszkolne wybrały się na spacer do Świątecznej Groty. Dzieci miały okazję zobaczyć piękne świąteczne dekoracje. Największe wrażenie zrobił na najmłodszych tańczący i śpiewający Święty Mikołaj oraz Królowa Lodu. Maluchy miały okazję zobaczyć szopkę bożonarodzeniową realnych wymiarów, renifery ruszające głowami czy też białe polarne niedźwiadki. Dzieci były zachwycone pięknymi dekoracjami oraz zaskoczone ich możliwościami.

Nauczycielki grup przedszkolnych
Zdjęcia ...
Komunikat
W związku z trwającą od 23.12.2017 r. do 1.01.2018 r. przerwą świąteczną dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu informuje, że szkoła organizuje zajęcia opiekuńczo- wychowawcze w świetlicach szkolnych w budynku głównym i w budynku przedszkolnym w dniach: 27, 28, 29.12.2017 r. (środa, czwartek, piątek). Jednocześnie w celu zapewnienia właściwej opieki dyrektor zwraca się z prośbą o określanie, w jakich dniach i godzinach dziecko będzie przebywać w szkole. Informację należy przekazać do wychowawcy do dnia 20.12.2017 r. (środa).

Powyższa informacja nie dotyczy dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym, które maja zapewnioną opiekę w grupie przedszkolnej.

Irena Bujalska
Strona 6 z 11 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1316171 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie