oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaSierpień 21 2018 13:37:16
NASZA SZKOŁAStrona główna BIP
...#nomakeup...8 marca Samorząd Uczniowski zorganizował kampanię pod hasłem #nomakeup. Wszystkie jesteśmy piękne! W tym szczególnym dniu robiliśmy sesje zdjęciowe naszym odważnym dziewczynom, które przyszły do szkoły bez makijażu. Jak się później okazało do naszej akcji z przyjemnością przyłączyli się również chłopcy.

Przewodnicząca SU- Z. Pycko

Zdjęcia ...
W poszukiwaniu wiosny ...

7 marca uczniowie najmłodszej grupy wiekowej uczestniczyli w kolejnej audycji Agencji Artystycznej ,,Pozytywka'. Tym razem organizatorzy przenieśli nas do świata bajki napisanej przez Marię Konopnicką. Za pomocą muzyki ilustracyjnej przeżywaliśmy przygody Koszałka Opałka, który postanowił wyruszyć do świata ludzi i tam przeżywał mnóstwo przygód, a wszystko to przy muzyce pobudzającej wyobraźnię.
Na każdym spotkaniu uczniowie poznają różne instrumenty muzyczne, tym razem poznali flet poprzeczny - instrument należący do rodziny instrumentów dętych drewnianych.
Spotkanie zakończył konkurs wiedzy muzycznej, w którym zmagali się uczniowie klasy pierwszej. Konkurs wiedzy wygrała Amelka Emilianów. Gratulujemy!


K. Wierzbowska

Zdjęcia ...

Film cz. 1

Film cz. 2

Pomagamy i uczymy się pomagać...

31. 02. 2018r. zorganizowaliśmy zajęcia dla pierwszej klasy. Naszym celem było przeprowadzenie lekcji innej od wszystkich, chcieliśmy pokazać dzieciom jak czuje się ich koleżanka z klasy, zajęcia były prowadzone według programu dla dzieci niewidomych. Graliśmy w takie zabawy jak "Zgadnij co to?" i "Co ja jem?", jednak dzieci najbardziej polubiły zabawę w "Kotki". Na koniec dostaliśmy brawa i zaproszenie na kolejne zajęcia, więc chyba nam się udało.


Szkolne Koło Wolontariusza

Zdjęcia
Podsumowanie I semestru w grupie elementarnej


14 lutego 2018r. w najmłodszej grupie wiekowej odbyło się podsumowanie pierwszego semestru, podczas którego zostali wyróżnieni uczniowie osiągający najwyższe wyniki w nauce, a takich uczniów w klasach I-III jest 21. Wyróżniono również uczniów, którzy w I semestrze uzyskali 100% frekwencję, a są to: Wiktoria Roman i Franciszek Szerejko kl. I a, Laura Bielicka, Piotr Łuszczyk, Jakub Siemaszko - kl. II a, Miłosz Emilianów, Aleksander Kruszewski, Hubert Oleszkiewicz, Filip Rybacki kl. III a. Na uwagę zasługują również uczniowie, którzy w Punktowym Systemie Oceniania Zachowania osiągnęli najwyższe wyniki w swoich klasach: z kl. I a - Wiktoria Roman, Gabriela Komajda, Franciszek Szerejko, z kl. II a - Kaja Kozieł, z kl. III a - Zuzanna Wojnowska, z kl. III b - Maja Bukiel i Kacper Szczerba. Wszystkim wyróżnionym gratulujemy i życzymy wysokich wyników również w II semestrze.

K. Wierzbowska

Zdjęcia ...
Pozytywne emotikony:)

"Pozytywne emotikony- bądź silny bez hejtu i daj siłę innym" to tytuł szkolnego projektu którego celem było m. in:
- zwrócenie uwagi uczniów i rodziców na kwestie dotyczące bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu oraz reagowania na przejawy cyberprzemocy
- kształtowanie postaw odpowiedzialnych
- wskazywanie miejsc i form pomocy w sytuacji zetknięcia się z zagrożeniem w sieci.
Projekt był realizowany od 18 stycznia do 8 lutego b.r. i obejmował działania, które skierowane były zarówno do uczniów, jak i rodziców.
Rodzice najmłodszej grupy wiekowej uczestniczyli w spotkaniu z psychologiem z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Bartoszycach nt. "Komputer mój przyjaciel -; jak uchronić dziecko przed uzależnieniem od multimediów?". Z rodzicami pozostałych uczniów wychowawcy przeprowadzili spotkanie nt: "Internet bez przesady" czyli jak zapobiegać nadmiernemu korzystaniu z internetu przez dzieci i młodzież. Rodzicom przekazano ulotki pt: "Stop cyberprzemocy" informujące o sposobach reagowania w sytuacjach związane z niewłaściwym wykorzystywaniem mediów.
Po feriach w każdej klasie zostały przeprowadzone zajęcia z wychowawcą poruszające sprawy cyberbezpieczeństwa, a na lekcjach j. polskiego powstały interesujące rymowanki, wierszyki nt. bezpieczeństwa w sieci i reagowania na przejawy cybeprzemocy, które można podziwiać na tablicach w holu szkoły.
Całość zakończono mini happeningiem pt: "Jesteśmy silni bez hejtu i dajemy siłę innym". Wszystkim wchodzącym do sali gimnastycznej odciśnięto na ręku pamiątkową pieczątkę -wesołego emotikona. Następnie każda grupa wiekowa stworzyła rzeźbę w postaci pozytywnego emotikona. Wszyscy uczniowie i nauczyciele wykazali się dużym zaangażowaniem. W efekcie najsprawniej z zadaniem poradzili sobie uczniowie klas IV- VI i to oni zgarnęli nagrodę jaką był kosz ciasteczkowych "emotków".

K. Stankiewicz

Zdjęcia...
,,Z wizytą u cioci Wioli”

W lutowym spotkaniu z muzyką dzieci z grupy elementarnej odbyły podróż muzyczną do słonecznej i romantycznej Italii. Poznały instrumenty smyczkowe: skrzypce i wiolonczelę oraz pana, który zajmuje się lutnictwem. Podczas opowieści zetknęły się z nowym nazewnictwem muzycznym i już wiedzą kogo można nazwać wirtuozem.
Tradycyjnie spotkanie zakończyło się konkursem wiedzy, w którym wzięły udział dzieci z grup zerowych. Doskonałą wiedzą muzyczną tego spotkania wykazała się Gabrysia Szerejko z grupy 0a. Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas finału.

K. Wierzbowska

Zdjęcia ...

Filmy ...
cz.1
cz.2
Dzień Babci i Dziadka u przedszkolaków

18.01.2018 roku w grupie przedszkolnej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Po oficjalnym powitaniu przybyłych gości, przedszkolaki zaprezentowały część artystyczną, wiersze, piosenki i tańce. Dziadkowie również czynnie uczestniczyli w zabawach tanecznych razem ze swoimi wnuczkami. Na twarzach naszych gości widniały uśmiechy, radość oraz łzy wzruszenia. Dziadkowie przez udział w zabawach wspominali swoje młodzieńcze czasy. Po części artystycznej dzieci wręczyły dziadkom pięknie wykonane kolorowe kwiatki z króciutkim wierszykiem. Następnie dziadkowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy naszych przedszkolaków.

H. Szturo
Zdjęcia ...
Dzień Projektów


19 stycznia odbył się Dzień Projektów, w którym udział wzięło 9 grup projektowych. Uczniowie swoje prezentacje przygotowali na następujące tematy:
1.Idiomy angielskie.
2. Czy czytanie może wciągać? - kampania reklamowa szkolnych lektur.
3. "Nie będę powalonym drzewem". Jak być współczesnym patriotą?.
4. Gra dydaktyczna na podstawie lektury.
5. Czy matematyka potrzebna jest w życiu codziennym?
6. Tajemnicza liczba siedem.
7. Jak można uczcić 100 rocznicę odzyskania niepodległości Polski w naszym mieście?.
8. Żywioł Ziemi - czyli jak zmieniała się kula ziemska.
9. Świat metali.
Prezentacje były bogate w konkretne informacje odnośnie omawianego tematu, ciekawe pomysły oraz wiele przykładów zastosowania danego zagadnienia w życiu codziennym.

Koordynator projektów K. Ilnicka

Zdjęcia ...
Bal nad bale...19 stycznia 2018r. w najmłodszej grupie wiekowej był od kilku tygodni dniem wyczekiwanym przez uczniów i dzieci z przedszkola. Rozpoczął się od spotkania z funkcjonariuszem policji st. asp. Radosławem Kubkowskim, który przeprowadził pogadankę nt. zachowania bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych. Funkcjonariusz przypomniał wszystkim podstawowe zasady bezpieczeństwa i omówił sposoby spędzania przez dzieci czasu wolnego podczas zimowej aktywności. Udzielił wskazówek, jak bezpiecznie bawić się na śniegu, korzystać z lodowiska, jeździć na sankach i jak zachowywać się podczas kuligu. Funkcjonariusz przypomniał również dzieciom, że nie należy zbytnio ufać obcym ludziom, napotkanych przypadkiem. Po pożegnaniu się z policjantem oczekiwaliśmy na pierwsze dźwięki muzyki, która miała być sygnałem rozpoczynającego się balu karnawałowego. Nasza sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, w której pojawiły się dzieci w kolorowych, fantastycznych strojach, rozbrzmiewała przeróżna muzyka. W porywających jej rytmach jako pierwsi wraz ze swoimi wychowawcami i wolontariuszkami bawili się uczniowie klas I-III, a później bawiły się dzieci z grupy przedszkolnej, grup zerowych oraz te najmłodsze ze "Stokrotki". Na balu pojawiły się królewny, wróżki, rycerze, nie zabrakło też batmanów i piratów - to wszystko stworzyło miłą i radosną atmosferę. Wszyscy bawili się doskonale, a czas upływał wesoło.
Bal w tym roku ścisle połączony był z akcją charytatywną na rzecz chorych dzieci z naszej grupy wiekowej: Amelki Emilianów i Przemka Antczaka. Podczas zabawy można było wziąć udział w słodkiej loterii i delektować się przepysznymi ciastami z domowego wypieku. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony został na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitację Amelki i Przemka.
Nauczyciele edukacji elementarnej składają serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w akcję pomagając w jej organizacji i przebiegu: właścicielowi piekarni sepopolskiej p. Arturowi Rygielskiemu za pączki do słodkiej loterii, rodzicom za pyszne wypieki, sprawnym przeprowadzeniem loterii oraz wolontariuszom ze Szkolnego Koła Wolontariusza.

Opiekun grupy wiekowej: Krystyna Wierzbowska

Zdjęcia ...
Dzień Babci i Dziadka w zerówce17.01.2018 r. w grupie 0a odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały dla dziadków przedstawienie oraz życzenia i upominki. Póżniej był poczęstunek, wspólne rozmowy. dziadkowie byli wzruszeni, szczęśliwi i pełni podziwu dla swoich wnuków.

p. I. Kuniej

Zdjęcia ...

Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak List do dzieci i młodzieży z okazji ferii zimowych
Zainteresowanych odsyłamy do przeczytania listu. Można go pobrać TUTAJ
Strona 6 z 11 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1383919 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie