oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaMaj 20 2019 09:32:00
NASZA SZKOŁA
Strona główna BIP
Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy chętnych.

Program obozu edukacyjnego w Toruniu w dniach 3-7.12.2018.
Pierwsza wycieczka w ramach programu „Laboratorium- Mój Profil”


W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do programu wspomagania uczniów w wyborze zawodu pod nazwą "Laboratorium- Mój Profil". Program realizowany jest na mocy umowy o partnerstwie zawartej 12 września 2016 r. między: Kuratorium Oświaty w Olsztynie, a Warmińsko - Mazurską Specjalną Strefą Ekonomiczną. Program jest adresowany do uczniów kl. VII, VIII i III gimnazjum.
Celem Programu jest:
1. Wsparcie uczniów w wyborze zawodu poprzez bezpośredni kontakt z rzeczywistym środowiskiem pracy.
2. Włączenie pracodawców i organy prowadzące szkoły w realizację szkolnego doradztwa edukacyjno-zawodowego.
3. Wypracowanie wniosków i rekomendacji dotyczących:
a) efektywności obowiązkowego udziału uczniów w wycieczkach zawodoznawczych organizowanych w zakładach pracy różnych branż,
b) rozwiązań organizacyjnych, kadrowych i logistycznych szkół, zakładów pracy oraz JST realizujących Program Wspomagania Uczniów w Wyborze Zawodu,
c) wspierania uczniów w wyborze dalszej ścieżki kształcenia lub zawodu oraz dostosowywania kształcenia do potrzeb pracodawców.
18 chętnych uczniów z klas VII, VIII i III gimnazjum 20 listopada 2018 r. odwiedziło zakład produkcyjny "Nova Mazur Design" w Bartoszycach. Uczniowie zapoznali się ze specyfika zakładu, poznali poszczególne działy pracy w nim wyodrębnione oraz stanowiska pracy. Doświadczyli występujących w zakładzie warunków pracy. Sam mogli spróbować pracy tapicera wykonując czynności tapicerskie z użyciem pneumatycznego zszywacza. Uczniowie przekonali się, że praca tapicera to zajęcie wymagające dużego wysiłku fizycznego, ale jest to profesja, w której cały czas jest zapotrzebowanie na nowych pracowników.

K. Stankiewicz
Zdjecia ...
Międzynarodowy Dzień Tolerancji
Międzynarodowy Dzień Tolerancji obchodzony jest corocznie 16 listopada, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku z inicjatywy UNESCO. Inicjatywa ta spowodowana była pogłębiającymi się zjawiskami nietolerancji, przemocy, nacjonalizmu, rasizmu i antysemityzmu, jakim towarzyszy marginalizacja i dyskryminacja mniejszości. Jest to święto szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie.
Tolerancja to poszanowanie czyichś zachowań, poglądów nawet wtedy, gdy nam się one nie podobają. Poszanowanie to dotyczy tylko takich zachowań oraz przekonań, które nie godzą w dobro innych ludzi.
Tego dnia, nasza szkoła obchodziła Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował akcję pod tytułem "Każdy inny, wszyscy równi". Każda klasa ubrała się w wyznaczony kolor np. żółty, fioletowy, niebieski i wiele innych. Całe wydarzenie miało symbolizować poszczególną indywidualność , a za razem naszą uczniowską wspólnotę. W kilku słowach została także omówiona idea tego dnia. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem upamiętniającym ten dzień.

J. Maszota
Zdjęcia ...
Pożegnanie...W minionym tygodniu odeszła od nas p. Danuta Stankiewicz - nasz wieloletni pracownik administracji. Podczas uroczystości pogrzebowych, w imieniu społeczności ZSP, pożegnała ją była dyrektor naszej szkoły p. Irena Bujalska słowami:


Nic pewniejszego od śmierci. Nic bardziej niepewnego od jej godziny.
Danusiu!
Zabrakło mi siły i odwagi, by odwiedzić Cię w ostatnich dniach, niech dziś będzie mi dane należycie pożegnać Cię od nas, od Twojej ukochanej sępopolskiej szkoły.
My wszyscy tutaj zebrani opłakujemy Twoje Danusiu odejście, opłakujemy szczerze, świadomi, jak wielką ponieśliśmy stratę. Jesteśmy tu przede wszystkim po to, by wspólnotą naszych serc i myśli zaświadczyć o tym, że Twoje działania i postępowanie nie były nam obojętne, a pamięć o Tobie będzie żywa.
Byłaś związana zawodowo z sępopolską szkołą w latach 1996 - 2008, ale emocjonalnie także po przejściu na emeryturę, niemal do ostatnich dni.
Każdy pracodawca marzy o takim pracowniku, jak Ty:

- pracowita i sumienna- Twoje zeszyciki rokrocznie zapełniane niezbędnymi informacjami o uczniach i pracownikach szkoły zawstydziłyby niejednego twórcę-programistę Systemu Informacji Oświatowej, a przy okazji jubileuszu 70-lecia stały się niezastąpionym źródłem wiedzy o szkole. Oczywiście zeszyty doczekały się kontynuacji do dziś.

- zaangażowana- wszystkie wewnętrzne części mebli w sekretariacie zapisywałaś datami, żeby niczego terminowego nie przegapić , nie narazić dyrektora, ani na szwank dobrego imienia szkoły. Nie patrzyłaś na zegarek, trudny czas wdrażania reformy dzieliłaś ze mną codziennie do późnych godzin wieczornych.

- lojalna - identyfikowałaś się ze szkołą, nie znam osoby, która bardziej niż Ty cieszyła się z każdego wyremontowanego pomieszczenia, pomagałaś w różnych przedsięwzięciach, a o sukcesach szkoły dzięki Tobie dyskutowano nie tylko w Sępopolu, ale i w Łomiankach, Irlandii.

W obliczu śmierci zawodzi nasza mądrość życiowa. Nie wiadomo, co powiedzieć. Żadne słowa nie są dzisiaj w stanie utulić żalu najbliższych, przyjaciół, współpracowników.
Człowiek może żyć jak zwycięzca, lecz musi umrzeć jak człowiek.
Danusiu! Takich ludzi jak Ty nie spotyka się na co dzień. Dziękuję losowi, że stanęłaś przed 19 latami na mojej drodze. Imponowałaś swoją odwagą, brakiem koniunkturalizmu, bezpośredniością. Jeżeli widziałaś jakiś kant, nieuczciwość, od razu to manifestowałaś. ,,Dyrekcja, to jest chore!" Tak Danusiu, ten świat jest chory, kanciasty i kostropaty, a my wszyscy gładzimy zadziory, przykrywamy serwatkami, udajemy. Bez Ciebie, tracimy szanse na opamiętanie.
Danusiu! Od Ciebie uczyłam się wyrozumiałości, cierpliwości i czułości wobec najbliższych. W Twoich ustach zawsze wybrzmiewało: Mareczek, Sławeczek, Rysiaczek niezależnie , ile mieli lat i co zrobili.
Danusiu! Nie tylko ja miałam przyjemność smakować Twoich wspaniałych ciasteczek-chusteczek, misternych grzybków wielkości paznokcia czy najbardziej integracyjnego napoju zwanego Kubusiem. Tylko nieliczni wiedzieli, ile to wymagało czasu i poświęcenia, ale Ty kochałaś ludzi i wiele robiłaś dla nich. Aż do pewnego momentu. Z chwilą śmierci Twojego męża rozpoczęło się Twoje cierpienie, najpierw duchowe, potem fizyczne, nie do ukojenia.
I w końcu przyszedł czas na ponowne spotkanie... Pamiętajmy o Danusi nie tylko Tu i Teraz.
,,Niech aniołowie zaniosą Twą duszę do nieba"
ZIMOWISKA w GÓRACH w 2019- BIAŁY DUNAJEC
Warmińsko-Mazurski Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych

ZIMOWISKA w GÓRACH w 2019 BIAŁY DUNAJEC

Warmińsko-Mazurski Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych
w Olsztynie ogłasza nabór na zimowiska w okresie ferii zimowych dla dzieci rolników i nie tylko w wieku 8 -16 lat / dzieci urodzone od 02 stycznia 2003 r. do 18 stycznia 2011 r. / w górach w miejscowości Biały Dunajec w ośrodku "Danuta".
Zakwaterowanie w pensjonacie w pokojach z pełnym węzłem sanitarnym.

Koszt wypoczynku dziecka:
Koszt 350 zł. dla dzieci rolników.
Koszt wypoczynku dla dzieci których rodzice nie są płatnikami składek w KRUS to 1200 zł /pełna odpłatność/.
Koszty przejazdu w obie strony 150 zł (płatne bezpośrednio przewoźnikowi w autokarze).

Dziecko zostanie zakwalifikowane na zimowisko jeśli spełni 4 kryteria:
1. wiek dziecka mieszczący się w ramach podanych wyżej,
2. wypełniona karta kwalifikacyjna,
3. wpłata na konto organizatora pełnej kwoty na uczestnictwo w koloniach.
(w tytule przelewu -należy podać imię i nazwisko dziecka oraz informację, że jest to opłata za zimowisko),
4. oryginał zaświadczenia z KRUSU o pełnym ubezpieczeniu przynajmniej jednego z rodziców (dotyczy tylko dzieci rolników).

Zapisy telefonicznie oraz dokładna informacja pod nr telefonu:

89 527 39 16 , 605 229 205 w dni robocze od godz. 10-ej do 14-ej.
Dziękujemy!


Ostatnio otrzymaliśmy informację, która nas ucieszyła. Jej tekst zamieszczamy poniżej.

Dobiegła końca kampania społeczna ,,Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!" 2018. Składamy serdeczne podziękowanie za Państwa udział i wszelkie działania na rzecz osób z dysfunkcją wzroku.
Państwa zaangażowanie i praca na rzecz edukacji w tym zakresie pomoże nie tylko naszym uczniom, ale wszystkim ludziom z problemami wzrokowymi aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym oraz kulturalnym w środowisku lokalnym.
W związku z tym przyznajemy Państwu Certyfikaty dla Szkoły Podstawowej i Przedszkola na ten rok szkolny. Będą one ważne do 30 listopada 2019 roku.

Z wyrazami szacunku
Organizatorzy Kampanii Społecznej "Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!"
Zenona Góra i Dorota Triebwasser
Śniadanie to najlepszy start w nowy dzień!

8 listopada 2018 r. dzieci w oddziałach przedszkolnych i uczniowie klas I-III SP włączyli się w kolejną już VIII edycję ogólnopolskiej akcji pod hasłem ,,Śniadanie daje moc".
Przygotowując się do akcji uczniowie klasy trzeciej mieli spotkanie z panią pielęgniarką, która uzmysłowiła dzieciom, że prawidłowe, racjonalne żywienie jest jednym z ważniejszych czynników warunkujących prawidłowy ich rozwój. Szczególną uwagę zwróciła na regularne spożywanie pierwszego i drugiego śniadania, a pominięcie tych posiłków przez dzieci może być przyczyną ich niedożywienia i prowadzić do zachwiania prawidłowego rozwoju.
W każdej klasie przypomniano uczniom o 12 zasadach zdrowego odżywiania, prowadzone były rozmowy o produktach jakie powinny pojawić się podczas śniadania. Żeby nasze drugie śniadanie było posiłkiem pełnowartościowym, dlatego wszyscy w tym dniu przynieśli ciemne pieczywo, które bogate jest w witaminy i składniki mineralne. Nieodzownym dodatkiem do kanapek były warzywa i owoce, to one królowały podczas posiłku. Wspólne śniadanie było dla wszystkich nauką o tym, jak ważne jest rozpoczynać dzień od śniadania, gdyż dzięki niemu mamy energię do pracy, nauki i siłę do zabawy.

Opiekun grupy wiekowej: Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...
Obóz edukacyjny w Toruniu
Obóz edukacyjny w Toruniu
w ramach projektu pn. "Lubię się uczyć" wiedza i kompetencje to moja przyszłość

Informujemy, że w dniu 7 listopada 2018 roku rozpoczął się proces rekrutacji uczestników projektu "Lubię się uczyć" wiedza i kompetencje to moja przyszłość - na obóz edukacyjny w Toruniu w terminie 03.12.2018 -07.12.2018 r. Uczestnikami projektu są uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sępopolu oraz ze Szkoły Podstawowej im. Adama Loreta w Ponikach. Rekrutacja będzie prowadzona w okresie od 07.11.2018r. do 21.11.2018r.
W obozie edukacyjnym może wziąć udział 26 uczniów - uczestników projektu ze Szkoły Podstawowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sępopolu i 12 uczniów - uczestników projektu ze Szkoły Podstawowej im. Adama Loreta w Ponikach.
Zakres tematyczny zajęć zorganizowanych w ramach obozu będzie zgodny z tematyka zajęć prowadzonych w ramach projektu i będzie obejmował:
- zajęcia przyrodniczo-naukowe,
- zajęcia ruchowe i gry terenowe o tematyce związanej z rodzajem zajęć projektowych,
- zajęcia rozwijające umiejętności techniczne i gry logiczne,
- wycieczka do centrum nauki (ośrodka edukacyjnego) w celu rozwijania kompetencji i nabywania umiejętności matematyczno-przyrodniczych

Obóz edukacyjny służyć będzie rozwijaniu kompetencji kluczowych uczestników, głównie matematyczno-przyrodniczych. W ramach obozu łączone będą różnorodne formy edukacji, które będą też dla dzieci doskonałą zabawą. Uczestnicy wezmą udział w zabawach typu "Zgadywanka terenowa" - zadania o tematyce matematyczno-przyrodniczej. Zaplanowano również zwiedzanie - Centrum Nowoczesności Młyn, gdzie odbędą się warsztaty edukacyjne dla uczestników i eksplorowanie wystaw multimedialnych. Ponadto zostaną zorganizowane wycieczki do Bydgoszczy i Ciechocinka w celu poznawania zagadnień przyrodniczych. W ramach obozu edukacyjnego dla uczestników zostaną zorganizowane łamigłówki edukacyjne, gry logiczne, a także ciekawe zajęcia przyrodnicze o charakterze ekologicznym np. pokaz mody ekologicznej rozwijający kreatywność, umiejętność pracy zespołowej i wykorzystanie wiedzy przyrodniczej w praktyce, a także zajęcia i spotkania z specjalistami z dziedziny ekologicznych zagadnień.

Dokumenty rekrutacyjne oraz regulamin uczestnictwa w obozie można pobrać ze strony internetowej szkoły, a także u szkolnych koordynatorów projektu.Dokumenty ...
DEKLARACJA UCZESTNICTWA W OBOZIE EDUKACYJNYM

Informacja dla rodziców uczniów biorących udział w projekcie

KARTA KWALIFIKACYJNA UCZESTNIKA WYPOCZYNKU

KARTA ZGŁOSZENIA UCZESTNIKA NA OBÓZ EDUKACYJNY- (03.12-07.12.2018 - 5 dni)

OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA OBOZU edukacyjnego dotyczące przetwarzania danych osobowych

REGULAMIN UCZESTNIKA OBÓZ EDUKACYJNY

Zgoda rodzica
Gminne obchody Święta Niepodległości11 listopada w dniu 100-nej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości aktywnie włączyliśmy się w gminne świętowanie. Nasi uczniowie dumnie prezentowali sztandar podczas uroczystej mszy świętej. Zaprezentowali też montaż słowno-muzyczny na jej zakończenie. W słowach pełnych emocji przypomnieli widzom trudne dla Polski chwile, postawę Polaków. Przypomnieli wydarzenia, które przyniosły naszej Ojczyźnie upragnioną niepodległość. Następnie nasze poczty asystowały przy honorowym wciągnięciu flagi na maszt przez przedstawicieli Straży Granicznej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Wspólnie śpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego i wysłuchaliśmy przemówienia p. Burmistrz Ireny Wołosiuk. Podczas uroczystości w Domu Kultury, razem z uczniami ze szkół gminnych, zaśpiewaliśmy pieśni patriotyczne: "My pierwsza brygada" i "Piechota". Wtedy też poznaliśmy wyniki gminnego konkursu plastycznego. Gratulujemy Paulinie Rucińskiej za zajęcie I miejsca w najstarszej kategorii wiekowej.

"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna." Seneka Młodszy

Zdjęcia ...
100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI POKAŻ RADOŚĆ, PRZEDSZKOLAKU!”


Pod takim hasłem odbyła się biesiada patriotyczna u naszych najmłodszych wychowanków. Zaprosili oni na nią swoich rodziców, z którymi wspólnie bili rekord Dla Niepodległej śpiewając Mazurka Dąbrowskiego. Zaprezentowali krótki program artystyczny, a następnie wspólnie przygotowywali kotyliony.
Spotkanie dostarczyło wszystkim wielu pozytywnych emocji. Dziekujemy!

K.Ferdycz, H.Szturo
Zdjęcia ...
Święto Niepodleglości


Zwieńczeniem naszych rocznych działań była dzisiejsza akademia, która rozpoczęła się o 11.11 biciem rekordu Dla Niepodległej - wspólnym śpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Następnie głos zabrali czwartoklasiści, którzy zaprezentowali młodszym i starszym kolegom montaż słowno-muzyczny prezentujący najważniejsze wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Była to bardzo interesująca i pouczająca lekcja historii. Na zakończenie akademii, na posesji szkoły, posadziliśmy nasze Drzewko Wolności, które będzie upamiętniało tak ważną dla nas wszystkich Polaków rocznicę.

E. Deleżuch
Zdjęcia...
Tak biliśmy rekord DLA NIEPODLEGŁEJ
"Uwierz Polsko" w wykonaniu czwartoklasistów ...
Strona 7 z 10 << < 4 5 6 7 8 9 10 >
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1522531 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie