oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaSierpień 21 2018 13:37:04
NASZA SZKOŁAStrona główna BIP
Projekty czytelnicze
W 2017 roku nasza szkoła realizowała działania związane z przystąpieniem do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w ramach którego otrzymała dotację na zakup nowych książek do biblioteki szkolnej. Podsumowując program, warto by pochwalić się ciekawymi projektami czytelniczymi, które realizowały oddziały 0-VII SP i II-III G. "Przeczytałem i polecam", "Drzewko książkowe", "Fantastyczne postacie z naszych książek", "Lapbooki na podstawie lektury" , "Czytanie przy stoliku" - to oczywiście tytuły tylko niektórych z nich. Celem powyższych projektów była oczywiście promocja książek i popularyzowanie czytelnictwa. Nie było to zwykłe czytanie książek i omawianie ich treści, ponieważ to uczniowie wybierali interesujące ich utwory i to oni mieli wpływ na sposób ich zaprezentowania. Oprócz czytania, znajomości treści uczniowie wykazali się także umiejętnościami plastycznymi, co obrazują przygotowane przez nich ilustrowane albumy czy wykonane książki także w formie lapbooków, czyli teczek pełniących funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, terminy, ciekawostki, rebusy czy też zdjęcia dotyczące lektury. W klasach nie zabrakło także drzewek książkowych czy kącików, w których można by odświeżyć znajomość książki bądź skusić się atrakcyjnym opisem na przeczytanie utworu polecanego przez kolegę lub koleżankę. Klasowe czy międzyklasowe prezentacje opowiadań czy powieści w formie konkursów, czy inscenizacji również stanowiły formę kreatywnej pracy z literaturą.
Książka to dzieło, z którym można pracować na wiele sposobów, a ich przykładem są działania podjęte przez uczniów naszej szkoły i oczywiście nauczycieli nadzorujących ich pracę.

M. Rynkiewicz

Zdjęcia ...
Bohaterski dźwięk trąbki ,,Na pomoc!”

Pierwsze spotkanie w nowym roku kalendarzowym z Agencją muzyczną "Pozytywka", dzieci z grupy elementarnej rozpoczęły od poznania muzyki dworskiej. Miały możliwość zobaczyć jak tańczono menueta i gawota na najbogatszych dworach europejskich wśród koronowanych głów, najwyższej arystokracji i dworzan w XVII-XVIII wieku. W opowieści muzycznej było też trochę historii o tym, jak to król Jan III Sobieski stoczył bitwę pod Wiedniem i pokonał armię Imperium Osmańskiego.
Tradycyjnie na zakończenie spotkania odbył się test z wiedzy muzycznej. Trzeba było wykazać się znajomością nt. instrumentu muzycznego jakim była podczas spotkania trąbka. Wejście do półfinału zapewnił sobie Jakub Kanigowski - uczeń z klasy III a.
Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas zmagań finałowych.

K. Wierzbowska

Zdjęcia ...
Życzenia
"Aby Święta Bożego Narodzenia były Bliskością i Spokojem,a Nowy Rok - Dobrym Czasem".

(K. I. Gałczyński)Ze szczerego serca w ten piękny czas,
gdy gwiazdka świeci dla wszystkich nas,
życzymy miłości, bez trosk i złości,
a w Nowym 2018 Roku
Nadziei - by nie opuszczała,
miłości - by obrodziła,
dobroci - by zawsze była...

Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu
Coraz bliżej Święta ...

W atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia wprowadzili nas dzisiaj uczniowie klas III szkoły podstawowej podczas uroczystej akademii. Przedstawili zaproszonym gościom, rodzicom i kolegom jasełeka, prezentując tym samym swoje umięjętności recytatorskie i wokalne. Nie obyło się bez emocji od wzruszeń do radości.
W trakcie uroczystości Szkolne Koło PCK ogłosiło wyniki plebiscytu na najżyczliwszego ucznia i nauczyciela. W tym roku tytuły otrzymały: Zuzanna Pycko uczennica klasy III a gimnazjum i pani Joanna Maszota.
Serdecznie dziękujemy Szkolnemu Klubowi Wolontariusza za własnoręcznie upieczone i ozdobione pierniczki, które trafiły do rąk naszych gości.

Zdjęcia ...
Jasełka w przedszkolu20 grudnia odbyły się Jasełka w najmłodszej grupie przedszkolnej. Najmłodsi wprowadzili zaproszonych gości w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Dzieci przygotowane pod okiem swoich Pań spisały się na medal. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się idealnie na tle bożonarodzeniowej dekoracji - stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem. Zaproszeni goście byli zachwyceni występem małych artystów. Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali kolędę i obdarowali dzieci gromkimi brawami. Życzymy wszystkim tak pięknych świąt i cudownej atmosfery jaka zagościła w naszym przedszkolu.

K.Ferdycz, H.Szturo

Zdjęcia ...
W świątecznym nastroju ...

W poniedziałek 18 grudnia grupy przedszkolne wybrały się na spacer do Świątecznej Groty. Dzieci miały okazję zobaczyć piękne świąteczne dekoracje. Największe wrażenie zrobił na najmłodszych tańczący i śpiewający Święty Mikołaj oraz Królowa Lodu. Maluchy miały okazję zobaczyć szopkę bożonarodzeniową realnych wymiarów, renifery ruszające głowami czy też białe polarne niedźwiadki. Dzieci były zachwycone pięknymi dekoracjami oraz zaskoczone ich możliwościami.

Nauczycielki grup przedszkolnych
Zdjęcia ...
Komunikat
W związku z trwającą od 23.12.2017 r. do 1.01.2018 r. przerwą świąteczną dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu informuje, że szkoła organizuje zajęcia opiekuńczo- wychowawcze w świetlicach szkolnych w budynku głównym i w budynku przedszkolnym w dniach: 27, 28, 29.12.2017 r. (środa, czwartek, piątek). Jednocześnie w celu zapewnienia właściwej opieki dyrektor zwraca się z prośbą o określanie, w jakich dniach i godzinach dziecko będzie przebywać w szkole. Informację należy przekazać do wychowawcy do dnia 20.12.2017 r. (środa).

Powyższa informacja nie dotyczy dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym, które maja zapewnioną opiekę w grupie przedszkolnej.

Irena Bujalska
Wizyta pierwszaków w bibliotece


W przedświątecznym okresie 14 XII 2017r. klasa Ia wybrała się do Miejsko-Gminnej Biblioteki w Sępopolu. Uczniowie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, podczas której poznawali zwyczaje bożonarodzeniowe. Chętnie opowiadali o swoich rodzinnych świątecznych tradycjach oraz wykonali prace plastyczne na ten temat. Wizyta w bibliotece zakończyła się życzeniami świątecznymi i wspólnym zdjęciem przy choince.
Dziękujemy pani D. Cybuli za zaproszenie i poprowadzenie ciekawych zajęć.

M.Płatek

Zdjęcia...
Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w grupie elementarnej


W oddziałach przedszkolnych i w klasach I-III 20 listopada 2017 r. obchodzono Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Nauczyciele w oparciu o teksty literackie oraz prezentację multimedialną "Z dziećmi o prawach dzieci" rozmawiali nt. czym są prawa dziecka, jaka jest ich historia, gdzie można szukać pomocy. W jednej z klas uczniowie zastanawiali się jakie prawa bohaterów baśni Kopciuszek, Calineczka, czy Jaś i Małgosia zostałyby złamane, gdyby obowiązywała wówczas Konwencja o prawach dziecka.
Uświadomiono uczniów, że wokół nich są osoby, do których zawsze mogą się zwrócić, jeżeli uważają, że dzieje im się krzywda. Podczas zajęć plastycznych dzieci z oddziałów przedszkolnych kolorowały obrazki przedstawiające prawa dziecka, zaś uczniowie tworzyli plakaty skierowane do osób dorosłych,w których wskazują konieczność respektowania ich praw.
Zajęcia kończyły się przeprowadzeniem quizu "Co wiem o prawach dziecka", a w jednej z klas uczniowie otrzymali List do Rodziców Janusza Korczaka.

K.Wierzbowska

Zdjęcia ...
Świąteczne warsztaty w przedszkolu


We wtorek 12 grudnia w najmłodszej grupie przedszkolaków odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami. Celem zajęć było przygotowanie ozdób świątecznych i przekazanie ich na kiermasz, z którego dochód zostanie przekazany potrzebującym dzieciom w Syrii. Wszyscy z wielkim zapałem ochoczo zabrali się do pracy. Dzieci wraz z rodzicami wykonywały przepiękne ozdoby na choinkę oraz stroiki wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Był to naprawdę mile spędzony czas , podczas którego dzieci i ich rodzice wspólnie pracowali jednocześnie świetnie się bawiąc. Wystarczy popatrzeć na zdjęcia jakie piękne ozdoby powstały! Udział w zajęciach otwartych był ciekawym doświadczeniem zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców.

K.Ferdycz, H.Szturo

Zdjęcia ...

Gminny Konkurs Mikołajkowy14 grudnia w Ponikach odbył się Mikołajkowy Konkurs Recytatorski , w którym udział wzięły dzieci z naszego przedszkola. Naszą grupę przedszkolną reprezentowali: Nikola Czajkowska, Gabriela Szerejko, Nikola Łokuciejewska, Lena Grudzień, Gabriela Morawska i Jan Garasimowicz. Dzieci przygotowane wspólne przez rodziców i wychowawców z dumą prezentowały wybrane wiersze.
I miejsce zajęła: Nikola Czajkowska, III miejsce przyznano: Gabrysi Szerejko. Pozostałe dzieci otrzymały wyróżnienie i pamiątkowe dyplomy. Serdecznie wszystkim gratulujemy!

Nauczycielki grup przedszkolnych

Zdjęcia ...
Strona 7 z 11 << < 4 5 6 7 8 9 10 > >>
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1383911 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie