oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaCzerwiec 19 2018 04:45:21
NASZA SZKOŁAStrona główna BIP
Wizyta pierwszaków w bibliotece


W przedświątecznym okresie 14 XII 2017r. klasa Ia wybrała się do Miejsko-Gminnej Biblioteki w Sępopolu. Uczniowie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, podczas której poznawali zwyczaje bożonarodzeniowe. Chętnie opowiadali o swoich rodzinnych świątecznych tradycjach oraz wykonali prace plastyczne na ten temat. Wizyta w bibliotece zakończyła się życzeniami świątecznymi i wspólnym zdjęciem przy choince.
Dziękujemy pani D. Cybuli za zaproszenie i poprowadzenie ciekawych zajęć.

M.Płatek

Zdjęcia...
Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w grupie elementarnej


W oddziałach przedszkolnych i w klasach I-III 20 listopada 2017 r. obchodzono Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Nauczyciele w oparciu o teksty literackie oraz prezentację multimedialną "Z dziećmi o prawach dzieci" rozmawiali nt. czym są prawa dziecka, jaka jest ich historia, gdzie można szukać pomocy. W jednej z klas uczniowie zastanawiali się jakie prawa bohaterów baśni Kopciuszek, Calineczka, czy Jaś i Małgosia zostałyby złamane, gdyby obowiązywała wówczas Konwencja o prawach dziecka.
Uświadomiono uczniów, że wokół nich są osoby, do których zawsze mogą się zwrócić, jeżeli uważają, że dzieje im się krzywda. Podczas zajęć plastycznych dzieci z oddziałów przedszkolnych kolorowały obrazki przedstawiające prawa dziecka, zaś uczniowie tworzyli plakaty skierowane do osób dorosłych,w których wskazują konieczność respektowania ich praw.
Zajęcia kończyły się przeprowadzeniem quizu "Co wiem o prawach dziecka", a w jednej z klas uczniowie otrzymali List do Rodziców Janusza Korczaka.

K.Wierzbowska

Zdjęcia ...
Świąteczne warsztaty w przedszkolu


We wtorek 12 grudnia w najmłodszej grupie przedszkolaków odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami. Celem zajęć było przygotowanie ozdób świątecznych i przekazanie ich na kiermasz, z którego dochód zostanie przekazany potrzebującym dzieciom w Syrii. Wszyscy z wielkim zapałem ochoczo zabrali się do pracy. Dzieci wraz z rodzicami wykonywały przepiękne ozdoby na choinkę oraz stroiki wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Był to naprawdę mile spędzony czas , podczas którego dzieci i ich rodzice wspólnie pracowali jednocześnie świetnie się bawiąc. Wystarczy popatrzeć na zdjęcia jakie piękne ozdoby powstały! Udział w zajęciach otwartych był ciekawym doświadczeniem zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców.

K.Ferdycz, H.Szturo

Zdjęcia ...

Gminny Konkurs Mikołajkowy14 grudnia w Ponikach odbył się Mikołajkowy Konkurs Recytatorski , w którym udział wzięły dzieci z naszego przedszkola. Naszą grupę przedszkolną reprezentowali: Nikola Czajkowska, Gabriela Szerejko, Nikola Łokuciejewska, Lena Grudzień, Gabriela Morawska i Jan Garasimowicz. Dzieci przygotowane wspólne przez rodziców i wychowawców z dumą prezentowały wybrane wiersze.
I miejsce zajęła: Nikola Czajkowska, III miejsce przyznano: Gabrysi Szerejko. Pozostałe dzieci otrzymały wyróżnienie i pamiątkowe dyplomy. Serdecznie wszystkim gratulujemy!

Nauczycielki grup przedszkolnych

Zdjęcia ...
Wizyta Mikołaja ...
Dzisiaj poczuliśmy magię świąt... do naszej szkoły zawitał Mikołaj wraz ze śnieżynkami i wesołym elfem. Co prawda trochę się spóźnił, ale wszyscy mu wybaczyli, ponieważ nie przybył z pustymi rękami, wszyscy uczniowie i nie tylko dostali cukiereczki oraz słuszną porcję uśmiechu. Pośpiewaliśmy kolędy, pośmialiśmy się, porobiliśmy sobie zdjęcia.

SU
Zdjęcia ...
Dzień Wolontariusza w naszej szkole ...

11 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował kilka atrakcji dla uczniów w każdym wieku. Najmłodsi wzięli udział w konkursie plastycznym rCzym dla mnie jest wolontariat"(0 a 1. Gabrysia Szerejko, wyróżnienie Lena Grudzień, 0 b 1. Marysia Mikos, wyróżnienie Alan Jankun) konkurs poprzedzony był krótka lekcją na temat wolontariatu. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum również mieli okazję pochwalić się swoją kreatywnością, ich zadaniem było wymyślenie nazwy i loga naszego klubu. Konkurs zwyciężyła Katarzyna Orłowska. Siódmoklasiści i gimnazjaliści wzięli udział w quizie wiedzy o wolontariacie, który wygrała klasa II B.

SU
Zdjęcia ...
Mali Wielcy Ratownicy ...Dzieci z grup 5 - 6 latków wzięły udział w pierwszym z pięciu spotkań w ramach programu "Mali Wielcy Ratownicy". W czasie zajęcia dzieci
miały okazję poznać wyposażenie karetki pogotowia oraz sprzęt, w jaki wyposażeni są ratownicy medyczni i dowiedzieć się do czego on służy.
Czekamy na następne spotkanie.

I. Kuniej

Zdjęcia ...
Wierszyki łamiące języki


Wychodząc na przeciw problemom logopedycznym z jakimi borykają się dzieci z naszej grupy wiekowej. Świetlica klas I-III 7 grudnia zorganizowała konkurs recytatorski opierający się na łamańcach językowych. Naszym celem było ukazanie, że poprawność językowa może być fajna i bardzo rozwijająca. Udział wzięło 30 uczestników w II kategoriach wiekowych. Jury postanowiło nagrodzić w I kategorii: Gabrysię Komajdę, która zajęła I miejsce, Karolinę Kurczyńską (II miejsce), Lenę Grudzień (III miejsce). W drugiej kategorii I miejsce zajęła Zuzia Wojnowska, II miejsce Filip Suchostawski, III miejsce Wojtek Łuszczyk.

Nie obeszło się bez tańców i dobrej zabawy. Miejmy nadzieję , że konkurs zorganizowany przez świetlicę na stałe wpisze się w kalendarz naszych imprez. Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

B. Witek

Zdjęcia ...
,,Prezent od Pana Piotra”W mikołajkowy poranek w najmłodszej grupie wiekowej gościliśmy artystów z Agencji Artystycznej ,,Pozytywka", którzy przybliżyli uczniom postać kompozytora Piotra Czajkowskiego i jego słynny balet ,,Dziadek do orzechów". W opowieści muzycznej przenieśliśmy się w podróż do krainy marzeń, wsłuchiwaliśmy się w piękną muzykę graną na klarnecie.
Tradycyjnie spotkanie zakończyło się konkursem wiedzy muzycznej, w którym przepustkę do półfinału otrzymał Piotr Łuszczyk z klasy II a. Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas zmagań finałowych.

K. Wierzbowska

Zdjęcia ...

Film ...
Basiowy Bal Pasia


6 grudnia dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych uczestniczyły w Basiowym Balu Pasiastych. Był to dzień wspaniałej zabawy, w której uczestniczyli też goście specjalni. Z wizytą do najmłodszych przyszedł Mikołaj oraz Śnieżynka. Po wspólnej zabawie, wysłuchaniu piosenek z dziecięcego repertuaru, a także recytacji wierszy, Mikołaj obdarował każdego uczestnika balu słodką niespodzianką.
Bal był też okazją do przypomnienia dzieciom o trudnej sytuacji dzieci z Aleppo.

Nauczycielki grup przedszkolnych

Zdjęcia ...
Mówimy bez słów ...

Nasza szkolna biblioteka to miejsce, gdzie spotykają się dwa światy: świat książek ze światem teatru. To w tym niedużym pomieszczeniu zrodził się pomysł na kolejne przedstawienie w ramach V Gminnego Przeglądu Spektakli Profilaktycznych.
Teatr to sztuka, która pozwala aktorowi wcielić się w różne role, przeżyć sytuacje, których w codziennym życiu mógłby nie doświadczyć. Teatr to nieustanne doświadczanie, przeżywanie, pobudzanie wyobraźni, rozwijanie kreatywności, a przede wszystkim swojego wnętrza.
Tym razem chciałyśmy pokazać to, co nas otacza, ale nie używając słów. Tematem przewodnim naszego przedstawienia jest zatem świat szkolnych spraw, problemów, konfliktów, tworzących się grup i odrzuconych jednostek, podkreślenie maksymy, że to, co złe, nigdy nie zwycięży. Nie trzeba dużo mówić, aby pozwolić drugiemu człowiekowi na chwilę refleksji. Mamy zatem nadzieję, że zaprezentowany spektakl, będzie przesłaniem dla młodych ludzi, którzy zapominają czasami o tym, co jest w życiu ważne i o tym, jakimi wartościami należy się kierować, wyznaczając sobie cele.

M. Rynkiewicz
Zdjęcia ...
Strona 7 z 11 << < 4 5 6 7 8 9 10 > >>
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1316172 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie