oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaCzerwiec 19 2018 04:42:09
NASZA SZKOŁAStrona główna BIP
Spotkanie..., ale z kim?

30 listopada podczas zajęć technicznych odbyło się spotkanie uczniów klasy IV b z policjantem Rafałem Słupiankiem. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zapoznać się z pracą policji oraz z akcesoriami, takimi jak: kajdanki, pałka, kamizela, itp. Omówiono również zasady ruchu pieszych i rowerzystów. Uczniowie mieli okazję obejrzeć film z pracy policjantów podczas misji w Kosowie. Na zakończenie zajęć wszyscy uczniowie otrzymali znaczki odblaskowe.

B. Morawska-Typa

Zdjęcia ...
Andrzejki


27 listopada najmłodsza grupa wiekowa wraz z SU świętowała Andrzejki. W programie były między innymi zumba, lanie wosku, wróżenie z ręki i wiele innych. Dzieci świetnie się bawiły, potwierdził to pot na czole, który pojawił się w wyniku "wygibasów". Nawet ich wychowawczynie nie mogły powstrzymać nóg i zerwały się do tańca.

SU

Zdjęcia ...
Miś pluszowy, Miś kudłaty...

"Miś pluszowy, Miś kudłaty, biały, czarny lub łaciaty, wszystkie misie my kochamy bo ich święto dzisiaj mamy' - takie hasła królowały wśród dzieci podczas tegorocznych obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja. Dzieci opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez zaproszonego gościa Panią Danusię Cybulę fragmentów książek o niedźwiadkach oraz tańczyły z misiami w rytm znanych i lubianych piosenek. Największą atrakcją było pojawienie się Białego Misia, który umilił przedszkolakom zabawę. Odbył się także konkurs recytatorski organizowany przez nauczycielki najmłodszych przedszkolaków pt. "Mój Przyjaciel Miś" - I miejsce zajęła: Nikola Czajkowska, II miejsce: Nikola Łokuciejewska i III miejsce: Gabrysia Szerejko, pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienie. Gratulacje! Serdecznie dziękujemy za pomoc przy wykonaniu dekoracji sali nauczycielkom świetlicy SP.

K. Ferdycz

Zdjęcia ...
My też świętowaliśmy ...
"Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu. Próbą dla tego umiłowania staje się każde zagrożenie tego dobra, jakim jest ojczyzna. Nasze dzieje uczą, że Polacy byli zawsze zdolni do wielkich ofiar dla zachowania tego dobra albo też dla jego odzyskania".
Jan Paweł II

Społeczność naszej szkoły uczciła 99 rocznicę odzyskania niepodległości tradycyjnie uczestnicząc we Mszy za Ojczyznę. W tym roku montaż słowno-muzyczny zaprezentowany podczas nabożeństwa został przygotowany przez uczniów klas czwartych. Przypominał wszystkim zgromadzonym najważniejsze wydarzenie związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Pokazał, że bez względu na wiek, każdy może być współcześnie patriotą. Bardzo dziękujemy przedstawicielom Straży Granicznej za uświetnienie uroczystości, a duszpasterzom parafii pod wezwaniem Świętego Michała Archanioła w Sępopola za pomoc w jej organizacji.

Zdjęcia...
„Najlepszy rachunek, dobro plus szacunek”

21.11.2017 r. w naszej grupie wiekowej gościliśmy aktorów ze Studia Artystycznego Arena z Białegostoku z przedstawieniem profilaktyczno-wychowawczym pt.: "Najlepszy rachunek, dobro plus szacunek". Główny bohater - Staś początkowo jest niegrzecznym chłopcem, który wszystkim dokucza, obraża i ośmiesza. W końcu zrozumiał swój błąd, że źle postępuje i postanowił wszystkich przeprosić. Aktorzy w zabawny sposób pokazali, czym kończy się złe zachowanie. Niegrzeczny Staś dostał nauczkę i na szczęście zrozumiał, że swoją postawą krzywdził innych. Bajka pozytywnie wpłynęła na dzieci, które z pewnością zrozumiały i zapamiętają, że nie można wyśmiewać się z nikogo, należy szanować innych i pomagać sobie nawzajem.

K. Wierzbowska

Zdjęcia ...
16 listopada – Światowy Dzień Rzucania Palenia

Światowy Dzień Rzucania Palenia, obchodzony co roku w trzeci czwartek listopada, jest elementem akcji „Rzuć palenie razem z nami”, której celem jest walka z paleniem tytoniu. Z dymem tytoniowym do organizmu dostaje się mieszanina siedmiu tysięcy substancji
i związków chemicznych, które wraz z krwią docierają do każdej komórki ciała palacza. Wśród nich znajduje się około 70 substancji rakotwórczych (m.in. fenol, metale ciężkie, benzen, benzopiren, formaldehyd, Polon-210), liczne substancje kardiotoksyczne (m.in. tlenek węgla, tlenki azotu, cyjanowodór, substancje smoliste, kadm, cynk) oraz psychoaktywna nikotyna, która odpowiada za rozwój uzależnienia od tytoniu. Substancje te nie są obojętne dla zdrowia. Wpływają na zwiększenie ryzyka zachorowania na liczne nowotwory, choroby układu oddechowego i układu krążenia.
Rzucenie palenia ma zawsze pozytywny wpływ na zdrowie osoby palącej. Po 20 minutach od zgaszenia ostatniego papierosa obniża się tętno a podwyższone ciśnienie krwi zaczyna wracać do normy. Po 8 godzinach minie stan „zaczadzenia” i organizm będzie lepiej dotleniony, a już po 24 godzinach znacznie zmniejszy się ryzyko ostrego zawału mięśnia sercowego. Początkowo może pojawić się wzmożony kaszel, który jest oznaką uruchomienia naturalnych procesów oczyszczania. Po kilku miesiącach odczuwana jest znaczna poprawa wydolności oddechowej i ogólnej kondycji fizycznej, ustępują duszności i mija uczucie zmęczenia. Utrzymywanie abstynencji tytoniowej przez kolejne lata zmniejsza ryzyko wystąpienia nowotworów, udaru mózgu i choroby niedokrwiennej serca.
Po zaprzestaniu palenia pojawia się lepsze samopoczucie psychiczne, co jest wynikiem przywrócenia naturalnej równowagi biochemicznej w mózgu. Nerwowość i stres są często uzasadnieniem palenia. Tymczasem, to właśnie nikotyna jest czynnikiem powodującym zaburzenia w wydzielaniu neuroprzekaźników odpowiadających za regulowanie nastroju. Rzucenie palenia w dłuższej perspektywie pozwala ustabilizować nastrój i lepiej radzić sobie
z codziennymi wyzwaniami.
W ramach akcji promującej rzucenie palenia Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bartoszycach zaprasza 16 listopada, w godzinach 12:00-14:00 do Galerii INBAG w Bartoszycach, gdzie zorganizowane zostanie stoisko promocji zdrowia. Chętne osoby palące będą mogły skorzystać z badania pomiaru zawartości tlenku węgla
w wydychanym powietrzu. Prowadzona będzie również dystrybucja materiałów edukacyjnych dotyczących szkodliwości palenia na zdrowie człowieka
Rzucenie palenia jest zawsze źródłem ogromnej satysfakcji. Dla wielu osób jest dowodem, że potrafią pokonywać własne ograniczenia. Dodatkowo rzucając palenie można zaoszczędzić pieniądze. Przyjmując, że wypalana zostaje jedna paczka papierosów dziennie, która kosztuje 12 zł, po miesiącu w budżecie domowym zostaje ok. 360 zł. Mając świadomość korzyści wynikających z zaprzestania palenia zawsze warto spróbować żyć bez papierosa.

Justyna Kowalkowska
PSSE w Bartoszycach

Źródło:
www.jakrzucicpalenie.pl
„Kto Ty jesteś?- Polak Mały!”

W całym procesie dydaktyczno-wychowawczym dziecka bardzo ważną rolę odgrywa ta strona działalności, która zajmuje się kształtowaniem uczuć patriotycznych oraz przywiązaniem do Ojczyzny. Kształtuje ona rozwój dziecka oraz przygotowuje go od życia w społeczeństwie. Słowa takie jak "Ojczyzna", "Polak", "Patriota" są niezrozumiałe dla większości dzieci rozpoczynających swoją edukację. Aby w przyszłości dziecko zrozumiało znaczenie tych pojęć, należy już od samego początku przybliżać mu ich znaczenie, poprzez stosowanie prostych sposobów i metod dostosowanych do ich możliwości. Głównym założeniem projektu edukacyjnego "Kto Ty jesteś?- Polak Mały!" było to aby dzieci utrwaliły swoją dotychczasową wiedzę odnośnie własnego kraju oraz przyswoiły nowe wiadomości. Najmłodsi z zaciekawieniem brali udział w zajęciach oraz wykonywali wszelkie prace z nimi związane. Podsumowaniem tygodniowych zmagań był Wewnątrzgrupowy Konkurs Wiedzy Patriotycznej.

Wychowawcy grup przedszkolnych

Zdjęcia ...
,,Co w Cygańskiej duszy gra”


15 listopada 2017r. dzieci z grup przedszkolnych i uczniowie klas I-III uczestniczyli w wyjątkowym Spotkaniu z Muzyką. A dlaczego było ono wyjątkowe? Otóż, gościliśmy muzyków romskich grających na skrzypcach, gitarze i akordeonie. Dzięki nim poznaliśmy niezwykłą muzykę i śpiew. W opowieści słowno-muzycznej przemierzyliśmy pół Europy, aby odnaleźć w muzyce romskiej radość, pasję, smutek i miłość.
Na koniec spotkania tradycyjnie odbył się konkurs wiedzy muzycznej, w którym doskonałą wiedzą muzyczną na temat prezentowanych instrumentów wykazał się Eryk Dąbrowski z klasy Ia. Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas finału.

K. Wierzbowska

Zdjęcia ...

Film 1
Film 2
„Plastusiowy pamiętnik”
14 listopada uczniowie klas I i II SP wybrali się do Bartoszyc na spektakl teatralny pt. "Plastusiowy pamiętnik" w wykonaniu aktorów PSE Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Przedstawienie oparte zostało na najciekawszych wątkach znanej i lubianej książki Marii Kownackiej. Sztuka w ciekawy i zwięzły sposób przedstawia przygody ludzika z plasteliny Plastusia i jego przyjaciół z piórnika - stalówki, ołówka, scyzoryka i gumki myszki, którzy razem świetnie się bawią. Poznajemy też Tosię, roztrzepaną Zosię, śmiesznego brata Tosi - Jacka i niezbyt grzecznego Witka. To oni wspólnie przekazali najmłodszym widzom, że trzeba ładnie pisać, być dla siebie miłym i nikogo nie obrażać.
Całe przedstawienie wszystkim bardzo się podobało, mówiło o przyjaźni, odpowiedzialności, odwadze i mądrości, a kolorowa scenografia była jego ubogaceniem.

K. Wierzbowska

Zdjęcia ...
Przegląd Pieśni Patriotycznych w Ponikach

14 listopada 2017 roku nasi uczniowie wzięli udział w PRZEGLĄDZIE PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ - WOLNOŚĆ KOCHAM I ROZUMIEM. Organizowanym przesz Szkołę Podstawową w Ponikach . Punktualnie o godz 9.00 swoje zmagania wokalne rozpoczęły dzieci ze szkoły w Wiatrowcu, Dzietrzychowa, Ponik i Sępopola. Mimo że repertuar miał wydźwięk patriotyczny był bardzo różnorodny, a uczniowie wykazali się ogromnym profesjonalizmem i umiejętnościami wokalnymi. Każda ze szkół otrzymała pamiątkową statuetkę i dyplom. IV przegląd uważamy za udany, a w przyszłym roku miejmy nadzieję również tam zawitamy.

B.Witek

Zdjęcia...
Pamiętaliśmy...

1. listopada, według większości z nas jest dzień wszystkich zmarłych. Według nas, czyli członków klubu wolontariusza jest dzień PAMIĘCI o zmarłych. Niestety nie wszystkie groby są obdarowanę tą tak ważną pamięcią. Postanowiliśmy w związku z tym coś zrobić, każdy wolontariusz miał za zadanie wybrać jeden lub więcej grobów, które według niego potrzebują opieki i wziąć na siebie ten obowiązek. Nie jest to oczywiście sytuacja jednorazowa, wybranym grobem opiekujemy się przez cały rok. Mamy nadzieję, że w ten sposób damy ludziom przykład, jak nie wiele czasami trzeba, by zrobić naprawdę dobry uczynek.

Klub Wolontariusza

Zdjęcia ...
Strona 8 z 11 << < 5 6 7 8 9 10 11 >
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1316158 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie