oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaSierpień 21 2018 13:35:51
NASZA SZKOŁAStrona główna BIP
Wizyta Mikołaja ...
Dzisiaj poczuliśmy magię świąt... do naszej szkoły zawitał Mikołaj wraz ze śnieżynkami i wesołym elfem. Co prawda trochę się spóźnił, ale wszyscy mu wybaczyli, ponieważ nie przybył z pustymi rękami, wszyscy uczniowie i nie tylko dostali cukiereczki oraz słuszną porcję uśmiechu. Pośpiewaliśmy kolędy, pośmialiśmy się, porobiliśmy sobie zdjęcia.

SU
Zdjęcia ...
Dzień Wolontariusza w naszej szkole ...

11 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował kilka atrakcji dla uczniów w każdym wieku. Najmłodsi wzięli udział w konkursie plastycznym rCzym dla mnie jest wolontariat"(0 a 1. Gabrysia Szerejko, wyróżnienie Lena Grudzień, 0 b 1. Marysia Mikos, wyróżnienie Alan Jankun) konkurs poprzedzony był krótka lekcją na temat wolontariatu. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum również mieli okazję pochwalić się swoją kreatywnością, ich zadaniem było wymyślenie nazwy i loga naszego klubu. Konkurs zwyciężyła Katarzyna Orłowska. Siódmoklasiści i gimnazjaliści wzięli udział w quizie wiedzy o wolontariacie, który wygrała klasa II B.

SU
Zdjęcia ...
Mali Wielcy Ratownicy ...Dzieci z grup 5 - 6 latków wzięły udział w pierwszym z pięciu spotkań w ramach programu "Mali Wielcy Ratownicy". W czasie zajęcia dzieci
miały okazję poznać wyposażenie karetki pogotowia oraz sprzęt, w jaki wyposażeni są ratownicy medyczni i dowiedzieć się do czego on służy.
Czekamy na następne spotkanie.

I. Kuniej

Zdjęcia ...
Wierszyki łamiące języki


Wychodząc na przeciw problemom logopedycznym z jakimi borykają się dzieci z naszej grupy wiekowej. Świetlica klas I-III 7 grudnia zorganizowała konkurs recytatorski opierający się na łamańcach językowych. Naszym celem było ukazanie, że poprawność językowa może być fajna i bardzo rozwijająca. Udział wzięło 30 uczestników w II kategoriach wiekowych. Jury postanowiło nagrodzić w I kategorii: Gabrysię Komajdę, która zajęła I miejsce, Karolinę Kurczyńską (II miejsce), Lenę Grudzień (III miejsce). W drugiej kategorii I miejsce zajęła Zuzia Wojnowska, II miejsce Filip Suchostawski, III miejsce Wojtek Łuszczyk.

Nie obeszło się bez tańców i dobrej zabawy. Miejmy nadzieję , że konkurs zorganizowany przez świetlicę na stałe wpisze się w kalendarz naszych imprez. Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

B. Witek

Zdjęcia ...
,,Prezent od Pana Piotra”W mikołajkowy poranek w najmłodszej grupie wiekowej gościliśmy artystów z Agencji Artystycznej ,,Pozytywka", którzy przybliżyli uczniom postać kompozytora Piotra Czajkowskiego i jego słynny balet ,,Dziadek do orzechów". W opowieści muzycznej przenieśliśmy się w podróż do krainy marzeń, wsłuchiwaliśmy się w piękną muzykę graną na klarnecie.
Tradycyjnie spotkanie zakończyło się konkursem wiedzy muzycznej, w którym przepustkę do półfinału otrzymał Piotr Łuszczyk z klasy II a. Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas zmagań finałowych.

K. Wierzbowska

Zdjęcia ...

Film ...
Basiowy Bal Pasia


6 grudnia dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych uczestniczyły w Basiowym Balu Pasiastych. Był to dzień wspaniałej zabawy, w której uczestniczyli też goście specjalni. Z wizytą do najmłodszych przyszedł Mikołaj oraz Śnieżynka. Po wspólnej zabawie, wysłuchaniu piosenek z dziecięcego repertuaru, a także recytacji wierszy, Mikołaj obdarował każdego uczestnika balu słodką niespodzianką.
Bal był też okazją do przypomnienia dzieciom o trudnej sytuacji dzieci z Aleppo.

Nauczycielki grup przedszkolnych

Zdjęcia ...
Mówimy bez słów ...

Nasza szkolna biblioteka to miejsce, gdzie spotykają się dwa światy: świat książek ze światem teatru. To w tym niedużym pomieszczeniu zrodził się pomysł na kolejne przedstawienie w ramach V Gminnego Przeglądu Spektakli Profilaktycznych.
Teatr to sztuka, która pozwala aktorowi wcielić się w różne role, przeżyć sytuacje, których w codziennym życiu mógłby nie doświadczyć. Teatr to nieustanne doświadczanie, przeżywanie, pobudzanie wyobraźni, rozwijanie kreatywności, a przede wszystkim swojego wnętrza.
Tym razem chciałyśmy pokazać to, co nas otacza, ale nie używając słów. Tematem przewodnim naszego przedstawienia jest zatem świat szkolnych spraw, problemów, konfliktów, tworzących się grup i odrzuconych jednostek, podkreślenie maksymy, że to, co złe, nigdy nie zwycięży. Nie trzeba dużo mówić, aby pozwolić drugiemu człowiekowi na chwilę refleksji. Mamy zatem nadzieję, że zaprezentowany spektakl, będzie przesłaniem dla młodych ludzi, którzy zapominają czasami o tym, co jest w życiu ważne i o tym, jakimi wartościami należy się kierować, wyznaczając sobie cele.

M. Rynkiewicz
Zdjęcia ...
Spotkanie..., ale z kim?

30 listopada podczas zajęć technicznych odbyło się spotkanie uczniów klasy IV b z policjantem Rafałem Słupiankiem. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zapoznać się z pracą policji oraz z akcesoriami, takimi jak: kajdanki, pałka, kamizela, itp. Omówiono również zasady ruchu pieszych i rowerzystów. Uczniowie mieli okazję obejrzeć film z pracy policjantów podczas misji w Kosowie. Na zakończenie zajęć wszyscy uczniowie otrzymali znaczki odblaskowe.

B. Morawska-Typa

Zdjęcia ...
Andrzejki


27 listopada najmłodsza grupa wiekowa wraz z SU świętowała Andrzejki. W programie były między innymi zumba, lanie wosku, wróżenie z ręki i wiele innych. Dzieci świetnie się bawiły, potwierdził to pot na czole, który pojawił się w wyniku "wygibasów". Nawet ich wychowawczynie nie mogły powstrzymać nóg i zerwały się do tańca.

SU

Zdjęcia ...
Miś pluszowy, Miś kudłaty...

"Miś pluszowy, Miś kudłaty, biały, czarny lub łaciaty, wszystkie misie my kochamy bo ich święto dzisiaj mamy' - takie hasła królowały wśród dzieci podczas tegorocznych obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja. Dzieci opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez zaproszonego gościa Panią Danusię Cybulę fragmentów książek o niedźwiadkach oraz tańczyły z misiami w rytm znanych i lubianych piosenek. Największą atrakcją było pojawienie się Białego Misia, który umilił przedszkolakom zabawę. Odbył się także konkurs recytatorski organizowany przez nauczycielki najmłodszych przedszkolaków pt. "Mój Przyjaciel Miś" - I miejsce zajęła: Nikola Czajkowska, II miejsce: Nikola Łokuciejewska i III miejsce: Gabrysia Szerejko, pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienie. Gratulacje! Serdecznie dziękujemy za pomoc przy wykonaniu dekoracji sali nauczycielkom świetlicy SP.

K. Ferdycz

Zdjęcia ...
My też świętowaliśmy ...
"Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu. Próbą dla tego umiłowania staje się każde zagrożenie tego dobra, jakim jest ojczyzna. Nasze dzieje uczą, że Polacy byli zawsze zdolni do wielkich ofiar dla zachowania tego dobra albo też dla jego odzyskania".
Jan Paweł II

Społeczność naszej szkoły uczciła 99 rocznicę odzyskania niepodległości tradycyjnie uczestnicząc we Mszy za Ojczyznę. W tym roku montaż słowno-muzyczny zaprezentowany podczas nabożeństwa został przygotowany przez uczniów klas czwartych. Przypominał wszystkim zgromadzonym najważniejsze wydarzenie związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Pokazał, że bez względu na wiek, każdy może być współcześnie patriotą. Bardzo dziękujemy przedstawicielom Straży Granicznej za uświetnienie uroczystości, a duszpasterzom parafii pod wezwaniem Świętego Michała Archanioła w Sępopola za pomoc w jej organizacji.

Zdjęcia...
Strona 8 z 11 << < 5 6 7 8 9 10 11 >
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1383872 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie