oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaCzerwiec 26 2019 16:23:56
NASZA SZKOŁA
Strona główna BIP
Gminne obchody Święta Niepodległości11 listopada w dniu 100-nej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości aktywnie włączyliśmy się w gminne świętowanie. Nasi uczniowie dumnie prezentowali sztandar podczas uroczystej mszy świętej. Zaprezentowali też montaż słowno-muzyczny na jej zakończenie. W słowach pełnych emocji przypomnieli widzom trudne dla Polski chwile, postawę Polaków. Przypomnieli wydarzenia, które przyniosły naszej Ojczyźnie upragnioną niepodległość. Następnie nasze poczty asystowały przy honorowym wciągnięciu flagi na maszt przez przedstawicieli Straży Granicznej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Wspólnie śpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego i wysłuchaliśmy przemówienia p. Burmistrz Ireny Wołosiuk. Podczas uroczystości w Domu Kultury, razem z uczniami ze szkół gminnych, zaśpiewaliśmy pieśni patriotyczne: "My pierwsza brygada" i "Piechota". Wtedy też poznaliśmy wyniki gminnego konkursu plastycznego. Gratulujemy Paulinie Rucińskiej za zajęcie I miejsca w najstarszej kategorii wiekowej.

"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna." Seneka Młodszy

Zdjęcia ...
100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI POKAŻ RADOŚĆ, PRZEDSZKOLAKU!”


Pod takim hasłem odbyła się biesiada patriotyczna u naszych najmłodszych wychowanków. Zaprosili oni na nią swoich rodziców, z którymi wspólnie bili rekord Dla Niepodległej śpiewając Mazurka Dąbrowskiego. Zaprezentowali krótki program artystyczny, a następnie wspólnie przygotowywali kotyliony.
Spotkanie dostarczyło wszystkim wielu pozytywnych emocji. Dziekujemy!

K.Ferdycz, H.Szturo
Zdjęcia ...
Święto Niepodleglości


Zwieńczeniem naszych rocznych działań była dzisiejsza akademia, która rozpoczęła się o 11.11 biciem rekordu Dla Niepodległej - wspólnym śpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Następnie głos zabrali czwartoklasiści, którzy zaprezentowali młodszym i starszym kolegom montaż słowno-muzyczny prezentujący najważniejsze wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Była to bardzo interesująca i pouczająca lekcja historii. Na zakończenie akademii, na posesji szkoły, posadziliśmy nasze Drzewko Wolności, które będzie upamiętniało tak ważną dla nas wszystkich Polaków rocznicę.

E. Deleżuch
Zdjęcia...
Tak biliśmy rekord DLA NIEPODLEGŁEJ
"Uwierz Polsko" w wykonaniu czwartoklasistów ...
Gang Słodziaków u nas w szkole:)Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka - pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. W związku z tym, w miesiącu wrześniu i październiku uczniowie klas I-III wzięli udział w Ogólnopolskiej akcji promującej czytanie. W ramach zaproponowanych przez organizatora działań uczniowie poznali przygody Gangu Słodziaków oraz wzięli udział w zajęciach wg zaproponowanych scenariuszy. Działania w naszej szkole zostały wzbogacone o spotkania z zaproszonymi gośćmi, którzy czytali dla dzieci wybrane utwory. Podsumowaniem akcji były zajęcia z panią pielęgniarką. Chętni uczniowie wykonali prace plastyczne lub pisali krótkie historie na temat nowych przygód Słodziaków w ramach ogłoszonego konkursu.

H. Petrecka-Wrzosek
Zdjęcia ...
Spotkanie z informatykiem


Uczniowie klasy III a zaprosili na swoje zajęcia opiekuna naszej szkolnej strony internetowej - pana Krzysztofa Łuszczyka. Trzecioklasiści z zainteresowaniem słuchali jak powstają strony www, kto je projektuje i w jakim celu. Pan Krzysztof zademonstrował uczniom jak można założyć stronę internetową i objaśnił czym zajmuje się informatyk. Opowiadał o rodzajach stron internetowych, w jaki sposób są zbudowane i jaką mają funkcję. Mówiąc o stronach www pan Krzysztof poświęcił również czas na zagadnienia związane z bezpieczeństwem korzystania z sieci internetowej. Ta wiedza nie jest mu obca, gdyż wykorzystuje ją na co dzień jako informatyk.
Uczniowie wraz z wychowawcą dziękują panu Krzysztofowi za poświęcony czas i ciekawe zajęcia.

K. Wierzbowska
Zdjęcia ...
Wielki Test Wiedzy ...

Do kolejnego działania dla Niepodległej zainspirował nas jeden z programów telewizyjnych. Postanowiliśmy przeprowadzić, wykorzystując technologię informacyjno- komunikacyjną, Wielki Test Wiedzy pod hasłem "Polskie drogi do niepodległości". Do udziału zaprosiliśmy reprezentacje szkół gminnych, lokalnych instytucji. Ostatecznie do rywalizacji stanęły zespoły ze szkół podstawowych z Dzietrzychowa, Ponik, Sępopola, Urzędu Miejskiego, miejscowej Placówki Straży Granicznej oraz radni samorządowi. Konkurs składał się z czterech etapów. Drużyny musiały wykazać się znajomością przebiegu powstania kościuszkowskiego, listopadowego, styczniowego oraz sprawą polską w czasie pierwszej wojny światowej. Między poszczególnymi etapami jeszcze raz zaprezentowały się klasy, które otrzymały najwięcej głosów podczas szkolnej Polskowizji. Największą wiedzą i szybkością udzielanych odpowiedzi wykazała się reprezentacja Urzędu Miejskiego p. Magdalena Puciato i Iwona Olechowska Piluk. To one zwyciężyły i odebrały nagrodę z rąk p. Burmistrz, która przyglądała się rywalizacji.
Wszystkim zespołom bardzo dziękujemy za udział. Mamy nadzieję, że w inny, atrakcyjny sposób mogły sprawdzić swoją wiedzę. Tytus Liwiusz powiedział: "Historia to świadek dziejów, źródło prawdy, życia, pamięci, mistrzyni życia, piastunka przeszłości i zwiastunka przyszłości."

E. Deleżuch
Zdjęcia ...
Polskowizja - szkolny konkurs piosenki patriotycznej

"Śpiew to wyraz radości, a ściśle mówiąc - wyraz miłości". - Święty Augustyn

W związku z tym postanowiliśmy zaśpiewać naszej Ojczyźnie organizując szkolny konkurs piosenki patriotycznej czyli Polskowizję. Wzięły w nim udział klasy IV-VIII. Na dwa tygodnie przed każda klasa wylosowała utwór do wykonania. W repertuarze znalazły się m.in. utwory "Wojenko, wojenko", "Ułani", "O mój rozmarynie", "Ten ostatni mazur"...
Konkurs odbył się 31 października. Poszczególne prezentacje oceniane były przez jury z poszczególnych klas i nauczycieli. Oczywiście nie można było głosować na swoją klasę. Wszystkie występy były na wysokim poziomie. Najwięcej punktów powędrowało do klasy VII b i to ona zdobyła nagrodę główną. Gratulujemy!

E. Deleżuch
Zdjęcia ...
Krótka relacja filmowa ...
Kocham Cie Ojczyzno!
Kocham Cię Ojczyzno!
Pod takim hasłem w ramach obchodów 100-nej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbył się międzyklasowy turniej. Rywalizowały w nim drużyny klas V-VII. Tym razem w zespołach pojawili się też wychowawcy. Nie obyło się bez emocji. Zadania, bowiem były różnorodne. Zawodnicy musieli rozpoznać miejsca pamięci narodowej, sylwetki wybitnych Polaków oraz po dźwiękach melodii polskie pieśni patriotyczne. Musieli wykazać się wiedzą o Polsce współczesnej. Zmagali się też z przysłowiami. Nie zabrakło konkurencji manualnych, w których zespoły wykonywały biało-czerwone chorągiewki i kotyliony. Kiedy uczestnicy przygotowywali kotyliony widownia bawiła się śpiewając karaoke "Kocham Cie Polsko!".
Rywalizacja w turnieju była bardzo zacięta. Zwyciężyła w niej klasa V b, II miejsce zajęła klasa VI b, a III klasa V a. Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy!

E. Deleżuch
Zdjęcia ...
Szkolne Koło Wolontariatu
Pewnie się zastanawiacie czy nasze Szkolne Koło Wolontariatu działa? Odpowiadamy, oczywiście, że tak. Jeśli chcielibyście wiedzieć, co robimy, to zapraszamy Was do śledzenia naszej strony na FB.
Oto link:
KLIKNIJ TUTAJ

Będzie nas też można odwiedzać w zakładce POZA LEKCJAMI :)
KLASA V b DLA NIEPODLEGŁEJ...

Rodzice uczniów klasy V b na wrześniowym spotkaniu z wychowawcą, uzgodnili, że dla uczczenia setnej rocznicy niepodległości oraz chcąc podnieść wiedzę naszych dzieci z chronologii historycznej podejmą się wyeksponowania najważniejszych dat z historii Polski. Daty zostały umieszczone na stopniach schodów naszej szkoły prowadzących z szatni do świetlicy gimnazjum, tak aby uczniowie wspinając się po kolejnych stopniach mogli przypominać sobie najważniejsze momenty naszej historii.
Wybór dat był trudny, gdyż mieliśmy do dyspozycji 31 stopni, a dat ważnych z historii Polski jest dużo więcej. Mimo to wybór został dokonany, a pomysł w ubiegłą środę i piątek został wcielony w życie. Efekt można obejrzeć w szkole lub na zdjęciach umieszczonych poniżej.
Wszystkim dzieciakom i ich rodzicom bardzo dziękuję za poświęcenie własnego czasu i środków na realizacje projektu. Myślę, że była to najlepsza lekcja nie tylko historii, ale też patriotyzmu.

F. Maszota
Zdjęcia ...
W gabinecie weterynarza


W ramach realizacji programu orientacji zawodowej uczniowie klas I - III odwiedzili gabinet weterynaryjny VETORKA w Sępopolu. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza, poszerzenie wiadomości na temat opieki nad zwierzętami.i uświadomienie uczniom, że zwierzęta też chorują i wymagają pomocy i leczenia.
W gabinecie lekarz weterynarii pani Karolina Kuklińska opowiadała uczniom na czym polega praca weterynarza, czym się zajmuje, jakie zwierzęta leczy, w jaki sposób należy pielęgnować zwierzęta domowe, jak należy się zachować podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem oraz jak należy postępować, gdy spotkamy chore zwierzątko.
Uczniowie obejrzeli gabinet, zobaczyli sprzęt potrzebny do pracy lekarzowi w tym między innymi wagę i specjalny stół do badania zwierząt.

Wychowawcy i uczniowie bardzo dziękują pani doktor za spotkanie!

K. Wierzbowska
Zdjęcia ...
Strona 9 z 11 << < 6 7 8 9 10 11 >
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1531392 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie