oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaLipiec 17 2019 16:20:21
NASZA SZKOŁA
Strona główna BIP
Gratulacje!

Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięcia przez naszą uczennicę Zuzannę Wojnowską tytułu laureata w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Autoportret" organizowanego w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. 23 października 2018 r. Zuzia wraz z rodzicami odebrała nagrodę w czasie uroczystej gali zorganizowanej w Centrum Olimpijskim w Warszawie.
Jeszcze raz gratulujemy Zuzi i Rodzicom oraz życzymy dalszych sukcesów.

K. Stankiewicz
Zdjęcia ...
„Młode pokolenia na rynku pracy”,


"Młode pokolenia na rynku pracy", pod takim hasłem przebiegały tegoroczne obchody Warmińsko- Mazurskiego Tygodnia Kariery. Nasz szkoła tradycyjnie zaangażowała się w to przedsięwzięcie.
W najmłodszej grupie wiekowej przeprowadzono konkurs plastyczny "Zawodowo o rodzicach". Uczniowie zaprezentowali swoich rodziców w wykonywanych przez nich zawodach. Najciekawsze prace zostały zaprezentowane w holu szkoły w budynku A i poddane głosowaniu uczniów. Najbardziej przypadła uczniom do gustu praca L. Grudzień. Na drugim miejscu uplasował się K. Strojny z kl. III a, trzecie miejsce zajęła praca P. Rogińskiej z kl I b.
15 października 2018 r. wychowawcy klas czwartych i piątych zorganizowali w klasach "Spotkania z ... . Tajemniczymi gośćmi byli rodzice, którzy podzielili się z uczniami tajnikami swojej pracy. Klasa IV a gościła panią K. Gwóźdź, która przedstawiła uczniom specyfikę pracy sprzedawcy. Uczniowie klasy IV b udali się do Urzędu Gminy na spotkanie z panią B. Suchostawską. Pani Beata opowiedziała uczniom o pracy księgowego. Uczniowie mieli okazję zobaczyć środowisko pracy, a także dowiedzieli się czym zajmuje się osoba wykonująca ten zawód. Uczniowie kl. V a spotkali się z Panem M. Szyndlerem, który opowiedział im o pracy ratownika medycznego. Spotkanie było także okazją do przypomnienia sobie podstawowych wiadomości nt. zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Natomiast klasa V b gościła panią M. Misiewicz - fryzjerkę i panią K. Kołodziejczyk - stylistkę paznokci/manikiurzystkę. Obie mamy naszych uczennic zaprezentowały specyfikę swoich profesji. Na początek opowiedziały o swoim zawodzie i o tym jak to się stało, że wybrały takie, a nie inne zajęcie. Po wstępnej prezentacji przyszedł czas na zadawanie pytań, wśród których nie zabrakło także tych o zarobki. Następnie uczniowie z pomocą Pań przystąpili do praktycznej nauki zawodu, a przynajmniej do podjęcia prób wykonania fryzur czy pomalowania paznokci. Uczniowie bardzo zaangażowali się w wykonywane czynności i można podejrzewać, że wśród nich jest kilkoro, którzy wybiorą taką lub podobną karierę zawodową.
"Kto tu pracuje?..." tak zatytułowano wycieczkę zawodoznawczą uczniów klas szóstych i siódmych do placówki Straży Granicznej w Sępopolu. Dzięki gościnności kierownictwa placówki uczniowie poznali stanowiska pracy wyodrębnione w placówce oraz zadania i czynności zawodowe, które należą do funkcjonariuszy SG.
Ósmoklasiści i uczniowie oddziałów gimnazjalnych spotkali się z doradca zawodowym z Powiatowego Urzędu Pracy w Bartoszycach. Tematyka spotkania dotyczyła sytuacji młodego pokolenia na rynku pracy a oczekiwań pracodawców. Temat zainteresował uczniów, gdyż niebawem sami będą dokonywać wyboru dalszej ścieżki edukacyjno- zawodowej.
Tydzień Kariery podsumowaliśmy 19 października 2018 r. Międzyklasowym Turniejem Zawodoznawczym. Drużyny z klas VII, VIII i III gimnazjum zmagały się w sześciu konkurencjach. W pierwszej uczniowie wykazali się wiedzą na temat rynku. Następnie przystąpili do zmagania się z konkretnymi czynnościami zawodowymi typowymi dla zawodu kucharza. Obieranie ziemniaków i przygotowanie frytek gotowych do dalszej obróbki nie stanowiło dla uczniów większych problemów. Trudniejsze były zmagania z czynnościami zawodowymi przypisanymi dla zawodu technika leśnika. Zadaniem uczniów było rozpoznanie gatunków drzew na podstawie otrzymanych liści oraz wykazanie się znajomością śladów zwierząt leśnych. Ostatnie zadanie polegało na stworzeniu hasła reklamowego dla wylosowanego produktu. Młodzież wykazała się dużą kreatywnością i wcielając się w techników organizacji reklamy stworzyli zabawne hasła promujące np. nauszniki polarowe z systemem bluetooth , czy kalesony z antystresowym ściągaczem. Decyzją jury I miejsce zajęli uczniowie klasy VII b, drugie miejsce zajęła klasa VIII, a na trzecim miejscu uplasowała się klasa III b gimnazjum.

K. Stankiewicz
Zdjęcia ...
Wizyta w piekarni


Klasa Ib i IIIa w jesienne przedpołudnie w ramach zajęć edukacyjnych złożyli wizytę w sępopolskiej piekarni Rol-Piek, aby poznać proces powstawania pieczywa. Uczniowie zostali oprowadzeni po najważniejszych pomieszczeniach piekarni: byli w magazynie z mąką oraz w pomieszczeniu, gdzie wyrasta ciasto i formuje się chleby i bułki. Poznali produkty, które są potrzebne do wypieku chleba, dowiedzieli się jakie urządzenia przydatne są do produkcji bułek, pakowania chleba oraz poznali przeznaczenie wielkiego pieca. Na zakończenie wszyscy zostali poczęstowani pysznymi wypiekami, ciastka z ziarnem wszystkim bardzo smakowały. Wychowawczynie dziękują panu Rygielskiemu za możliwość pobytu w piekarni, a pani Magdzie za poświęcony nam czas i wzbogacenie wiedzy uczniów na temat etapów powstawania chleba. Niektórzy już zapragnęli w przyszłości wykonywać zawód piekarza.

K. Wierzbowska, L. Basiukiewicz
Zdjęcia ...
Ślubowanie pierwszoklasistów19 października 2018 r. w Szkole Podstawowej , odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów szkoły podstawowej. W tym ważnym dniu, pierwszoklasistom towarzyszyła pani inspektor do spraw oświaty, funkcjonariusze Straży Granicznej, przewodnicząca Rady Rodziców, pani dyrektor i wicedyrektor szkoły, rodzice, nauczyciele oraz przedstawiciel klas II i III.
Po zaprezentowaniu przez uczniów klas pierwszych umiejętności wokalnych i recytatorskich nastąpiła część oficjalna. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem flagowym pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowaniu pani dyrektor Edyta Jurewicz- Bach dokonała symbolicznego pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej w Sępopolu.
W miłej atmosferze życzenia dzieciom złożyli zaproszeni goście i dyrektor szkoły, którzy zgodnie stwierdzili, że uczniowie klas pierwszych są gotowi do sumiennej pracy w szkole. Każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał pamiątkowy dyplom i kuferek słodyczy.
Ten dzień na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.
Rodzicom, nauczycielom świetlicy, uczniom kl.III a dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu uroczystości.

Wychowawcy: L. Basiukiewicz, H.Petrecka - Wrzosek

Zdjęcia ...
„Nad pięknym, modrym Dunajem”


15 października 2018 r. dzieci z grup przedszkolnych i uczniowie klas I-III rozpoczęli nowy cykl spotkań z muzyką prowadzonych przez Agencję Artystyczną "Pozytywka". Październikowe spotkanie przeniosło nas do Wiednia. Podczas opowieści słowno - muzycznej poznaliśmy wybitnego austriackiego kompozytora, dyrygenta i skrzypka Johanna Straussa II. W trakcie koncertu wsłuchiwaliśmy się w brzmienie wiedeńskiej muzyki, nie mogło zabraknąć rozsławionego walca jego autorstwa "Nad pięknym, modrym Dunajem".
Tradycyjnie na koniec spotkania, wśród trójki uczniów klas trzecich, odbył się konkurs wiedzy muzycznej, w którym wejście do finału wywalczył Piotrek Łuszczyk. Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas zmagań finałowych.

K. Wierzbowska
Zdjęcia ...
Film 1 ...
Film 2 ...
Dzień Edukacji Narodowej

12 października w naszej szkole obchodziliśmy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości padło wiele życzeń skierowanych do wszystkich pracowników oświaty od przedstawicieli władz samorządowych, rodziców i uczniów. Wyróżniający się nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali Nagrodę Dyrektora i Nagrodę Burmistrza. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, entuzjazmu i zapału w pracy z uczniami.

Uroczystość uatrakcyjniła przygotowana przez Samorząd Uczniowski prezentacja pod hasłem "Wspomnień czar", podczas której zaproszeni goście i uczniowie mogli zobaczyć nauczycieli i pracowników w latach ich młodości oraz porównać jak wyglądają obecnie. W części artystycznej natomiast klasy szóste zaprosiły wszystkich na Galę Nauczycielskich Oskarów. Poszczególne nominacje dostarczyły wielu emocji, radości. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom poszczególnych kategorii, a naszym wychowankom za przyznane nam tytuły. Obiecujemy trwać w podpatrzonej przez Was postawie.

Zdjęcia ...
W gospodarstwie rolnym

11 października 2018 r. uczniowie klasy IIIa odbyli wycieczkę do gospodarstwa rolnego w Romankowie zajmującego się produkcją mleka. Tam gościliśmy u Państwa Ebertów. Celem wyjazdu było poznanie pracy rolnika, zainteresowanie dzieci życiem zwierząt hodowlanych, zaznajomienie z naturalnym procesem produkcji mleka. Była to również okazja do zwiedzania gospodarstwa oraz przyjrzenia się z bliska maszynom rolniczym. Miłą niespodziankę sprawiła wszystkim piękna, słoneczna pogoda, podczas której mogliśmy piec w ognisku ziemniaki i kiełbaski, a także świetnie bawić się na świeżym powietrzu. Były konkurencje sportowe. Dużo radości sprawiły wszystkim biegi na czas. Na deser, mama naszego kolegi Piotrka, poczęstowała nas pysznym ciastem. Wspólnie spędzony czas na łonie natury przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń, aż żal było odjeżdżać.
Jeszcze raz dziękujemy Państwu Ebertom za gościnne przyjęcie i poświęcony nam czas.

Wychowawca: K. Wierzbowska
Zdjęcia ...
Podsumowania nadszedł czas...


W poniedziałek 1 października 2018 r. w grupie wiekowej IV-VI odbył się apel podsumowujący rok szkolny 20017/2018. Wręczone zostały nagrody oraz dyplomy za najwyższą średnią ocen uczniom oraz klasie IV a ( obecnie Va). Puchar za najwyższą frekwencję za ubiegły rok otrzymała klasa VI a ( obecnie VII a).
Podczas apelu odbyły się również Otrzęsiny klas IV. Aby stać się pełnoprawnymi członkami naszej społeczności musieli pokonać wraz z wychowawcami kilka prób. Było to min. dmuchanie baloników, picie soku z cytryny po którym należało pięknie się uśmiechnąć. Wszyscy doskonale poradzili sobie z postawionymi zadaniami, a w nagrodę otrzymali uśmiechnięte znaczki oraz certyfikaty .
Wszystkim nagrodzonym uczniom, klasom oraz wychowawcom gratulujemy wysokich wyników, a czwartoklasistom życzymy powodzenia w nowym etapie edukacyjnym!

B. Morawska-Typa

Zdjęcia ...
Z wizytą w bibliotece – 100 lat niepodległej Polski

Rok 2018 został ustanowiony rokiem jubileuszu 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości. W związku z tą rocznicą uczniowie klasy I b i III a uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych prowadzonych przez panią Danutę Cybulę w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Sępoplu. Uczniowie wypowiadali się nt. polskich symboli narodowych, z podziałem na role czytali wiersz Władysława Bełzy pt. "Katechizm polskiego dziecka".
Każdy mógł wypowiedzieć się werbalnie i w formie plastycznej na temat czym jest Ojczyzna dla każdego Polaka. Skoro gościliśmy w bibliotece nie mogło zabraknąć propozycji do przeczytania utworów literackich nawiązujących do symboli narodowych, pomników pamięci czy opisujących powstanie państwa polskiego.
Dziękujemy pani Danucie Cybuli za ciekawą lekcję kształtowania u uczniów poczucia tożsamości narodowej.

Wychowawcy:
Lucyna Basiukiewicz, Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...
Nasza młodzież na Targach Edukacji i Pracy w Bartoszycach

27 września 2018 r. uczniowie klasy ósmej wzięli udział w Targach Edukacji i Pracy, które odbyły się w Bartoszycach. Młodzież mogła zapoznać się z ofertą kształcenia proponowaną przez szkoły ponadpodstawowe z powiatu bartoszyckiego oraz poza edukacyjnymi formami rozwoju zdolności i zainteresowań. Uczniowie wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez doradcę zawodowego z MCK OHP w Bartoszycach, na których określili swój profil zainteresowań zawodowych. Na targach można było także zapoznać się z ofertami pracy i zasadami zatrudnienia np. w firmie W-M Glass czy w Policji.

K. Stankiewicz
Zdjęcia ...
Klasa IIa na pikniku militarnym

14 września 2018 r. na Placu Bohaterów Westerplatte, odbył się piknik militarny, zorganizowany przez 20 Bartoszycką Brygadę Zmechanizowaną, w którym uczestniczyli uczniowie klasy II a. Piknik rozpoczął pokaz musztry paradnej. Atrakcją pikniku był zgromadzony sprzęt wojskowy, uczniowie mieli okazję wejść do każdego pojazdu, uzyskać o nim informacje od żołnierzy, a nawet wykazać się znajomością słówek w języku angielskim. W tym dniu nie tylko pogoda dopisywała , ale również i apetyty uczniów, którzy ze smakiem poczęstowali się wojskową grochówką. Wycieczka dostarczyła uczniom wielu wrażeń, zarówno dziewczynki jak i chłopcy zadeklarowali się, że w przyszłości zostaną żołnierzami.

M.Płatek

Zdjęcia ...
Strona 10 z 11 << < 7 8 9 10 11 >
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1536604 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie