oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaSierpień 21 2018 13:37:23
NASZA SZKOŁAStrona główna BIP
,, Szukamy kolorów i smaków jesieni"
Jesień to niezwykle barwna pora roku, w której otaczająca nas przyroda pokazuje swoje różnobarwne piękno. Żeby jak najdłużej można było podziwiać malowniczą porę roku uczniowie klasy IIa z dużym zaangażowaniem przystąpili do klasowego konkursu ,,Szukamy kolorów i smaków jesieni". W formie plastycznej przedstawili swoje wyobrażenie o jesieni. Efektem ich działań to prace wykonane różnymi technikami z wykorzystaniem darów jesieni. Uczniowie wykazali się dużą wyobraźnią i pomysłowością. Komisja w składzie p. Barbara Awtuch i p. Beata Witek oceniając prace zwróciła uwagę na ich wysoki poziom, różnorodność wykorzystanych technik, pomysłowość i estetykę wykonania. I miejsce przyznała Kai Kozieł, II miejsce otrzymała Laura Bielicka i Piotr Ebert, a III miejsce otrzymali: Paweł Bogusławski, Piotr Łuszczyk, Wojtek Łuszczyk, Kuba Siemaszko, Kalina Wierzbicka, Kacper Strojny.
Galerię prac konkursowych można podziwiać w naszej klasie.

K. Wierzbowska

Zdjęcia ...
Gimnazjalne Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym


Nasze Reprezentacje w składzie dziewczęta: Natalia Kowejsza i Kasia Sinkiewicz oraz chłopcy: Wojtek Olesiuk i Szymon Kryłowicz okazali się bezkonkurencyjni w powiecie bartoszyckim zajmując 17 października pierwsze miejsca w Gimnazjalnych Mistrzostwach Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym i uzyskując jednocześnie awans na zawody szczebla rejonowego. Serdecznie gratulujemy!

W. Średziński

Zdjęcia ...
Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca
Młodzież z SK PCK w składzie Stankiewicz Weronika, Pycko Zuzanna, Grudzień Wiktoria, Wziątek Oliwia, Jarzynka Maciej, Tucki Rafał 16 października podczas Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca przeprowadzili pokaz udzielania Pierwszej Pomocy z użyciem defibrylatora. Pokaz obejrzeli uczniowie szkoły podstawowej klas I-VII oraz gimnazjum.

W. Średziński

Zdjęcia ...
Ślubowania nadszedł czasJedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów szkoły podstawowej. Uroczystość ślubowania i pasowania odbyła się 19 X 2017r. W tym ważnym dniu, pierwszoklasistom towarzyszyła pani burmistrz, pani dyrektor i wicedyrektor szkoły, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie kl.II i III.
Pierwszaki na swoją uroczystość przybyli pięknym tanecznym krokiem poloneza. Przed złożeniem przysięgi czekał ich krótki egzamin przed królem Ołówkosem i jego małżonką. Bohaterowie uroczystości wykazali się pięknym śpiewaniem, świetną recytacją wierszy, znajomością przepisów ruchu drogowego, wiedzą o naszym kraju.
Po pasowaniu każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom, medal, słodycze oraz drobny upominki od pani burmistrz.
Na zakończenie pełnego wrażeń dnia rodzice zaprosili uczniów i gości na słodki poczęstunek.

Życzę wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych zabaw z rówieśnikami.
Rodzicom, nauczycielom świetlicy, uczniom kl.III a i b dziękuję za pomoc w zorganizowaniu uroczystości.
Wychowawca - M.Płatek

Zdjęcia ...
,,Komputerowe przygody Dudusia Wesołka”

25 października 2017r. w naszej grupie wiekowej gościliśmy aktorów ze Studia Artystycznego Arena z Białegostoku, którzy przyjechali do nas z przedstawieniem profilaktycznym ,,Komputerowe przygody Dudusia Wesołka".
Dzieci poznały głównego bohatera o imieniu Duduś, który dużo czasu spędzał przy komputerze i w wyniku tego przestał grać w piłkę, jeździć na rowerze i odwiedzać przyjaciół. Przez swoje zaniedbania uzależnił się od komputera.
Aktorzy w ciekawy sposób przestrzegali dzieci przed zagrożeniami jakie czyhają na nie w sieci, a co najważniejsze, zachęcali do aktywnego spędzania czasu wolnego. Mamy nadzieję, że uczniowie zrozumieli, że należy zachować umiar i ostrożność w korzystaniu z komputera i internetu, a to tylko i wyłącznie w trosce o swoje bezpieczeństwo i zdrowie.

K. Wierzbowska

Zdjęcia ...
,,…Dawno temu, w starożytnej Grecji…”

11 października 2017 r. dzieci z grup przedszkolnych i uczniowie klas I-III uczestniczyli w pierwszym w tym roku szkolnym Spotkaniu z Muzyką. Październikowe spotkanie przeniosło nas do starożytnej Grecji. Podczas opowieści słowno - muzycznej spotkaliśmy Homera, Odyseusza, Nimfy i Cyklopa oraz wsłuchiwaliśmy się w dźwięki fletu i liry. Na koniec spotkania odbył się konkurs wiedzy muzycznej, w którym po raz pierwszy wzięły udział dzieci z grup zerowych. Doskonałą wiedzą muzyczną tego spotkania wykazała się Nikola Łokuciejewska z grupy 0 a. Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas finału.

K. Wierzbowska

Zdjęcia...
Dzień Edukacji Narodowej

13 października w naszej szkole obchodziliśmy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości padło wiele życzeń skierowanych do wszystkich pracowników oświaty od przedstawicieli władz samorządowych, rodziców i uczniów. Wyróżniający się nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali Nagrodę Dyrektora i Nagrodę Burmistrza. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, entuzjazmu i zapału w pracy z uczniami.

Uroczystość uatrakcyjniły konkursy przygotowane przez Samorząd Uczniowski oraz część artystyczna w wykonaniu uczniów klas II Gimnazjum. Serdecznie dziękujemy naszym wychowankom za przyznane nam tytuły. Obiecujemy trwać w podpatrzonej przez Was postawie.

Zdjęcia ...
Warto się śmiać. Śmiech łagodzi stres.

6 października 2017r. przypada Światowy Dzień Uśmiechu. To radosne święto obchodzone jest w pierwszy piątek października od 1999 roku.
Z okazji tego święta postanowiliśmy obdarować społeczność szkolną porcją uśmiechów. Zaprosiliśmy wszystkie klasy do wspólnej zabawy. Śmiech było słychać w całej szkole.

Samorząd Uczniowski

Zdjęcia ...

"Pan Ślimak"


Niemal dwa tygodnie trwały przygotowania do konkursu "Ekoślimak" oragaznizowanego przez Urząd Miejski w Sępopolu. Działania rozpoczeliśmy od zbiórki plastikowych butelek. W materiał zaopatrywały nas dzieci uczęszczające do świetlicy I-III, nauczyciele i rodzice. Naszym celem było pokazanie, że z odpadów można zrobić coś fajnego i kreatywnego. Do zbudowania Pana Ślimaka zurzyto ok 120 butelek, litr farby, 4 metry biuły, 2 rolki taśmy klejącej, 35 rolek po papierze toaletowym i wiele,wiele innych odpadów. Udało nam się wyhodować nie lada ślimaka, który miał około 150 cm wysokości i około 170 cm szerokości. 4 października Pan Ślimak opuścił swoją dotychczasową siedzibę i wyruszył do Urzędu Miejskiego. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników.

Trzymajcie za nas kciuki!

B. Witek

Zdjęcia...
15 Dni Nauki i Sztuki

27 września 2017 r. grupa 34 gimnazjalistów wyjechała do Olsztyna na 15 Dni Nauki i Sztuki organizowane przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Wyjazd odbył się w ramach projektu "Aktywny w Gimnazjum,przedsiębiorczy w życiu".
Uczniowie zobaczyli jak działa mobilne laboratorium do badania jakości powietrza - superczuła aparatura do pomiarów zanieczyszczeń powietrza (Airpointer), która wykrywa nawet 1 cząsteczkę tlenku azotu (szkodliwego gazu) przypadającą na miliard cząsteczek powietrza oraz jedną miliardową część grama pyłu występującego w każdym litrze powietrza.
Następnie, na wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, obejrzeli wystawę owoców i roślin uprawianych w Ogrodzie Dydaktyczno-Doświadczalnym UWM oraz innych regionach Polski i świata. Niektórych warzyw na próżno można szukać na sklepowych półkach. Do takich mało popularnych roślin należą, m.in. kolorowe odmiany marchwi, miechunka pomidorowa, kiwano, portulaka. Obecnie swój renesans przeżywają również warzywa zapomniane, np. jarmuż, pasternak, burak liściowy, topinambur, brukiew, czy skorzonera.
Skąd się wziął nalot na słodyczach, przędza w kaszy... Czemu mąka nieprzyjemnie pachnie? Kogo możemy spotkać w bakaliach i przyprawach? Podczas warsztatów Owady w kuchni i spiżarni pod lupą, uczniowie znaleźli odpowiedź na te i jeszcze inne pytania, zobaczyli żywe hodowle owadów oraz uszkodzenia przez nie powodowane.
Na zakończenie pobytu na Uniwersytecie, uczniowie wysłuchali wykładu Zwykłe niezwykłe chwasty oraz obejrzeli wystawę fotograficzną naturalnych okazów chwastów. Mimo, że człowiek od tysięcy lat stara się eliminować je z pól, to one ciągle występują, bez względu na jakość gleby, przebieg pogody, bez pomocy i pielęgnacji. Może właśnie na tym polega ich niezwykłość. Druga część wystawy dotyczyła pracy rolnika na przestrzeni dziejów. Prezentowana wystawa pokazywała jak zmieniała się praca w gospodarstwach rolnych na przestrzeni ostatnich 100 lat.

E.Wójcik, K.Gawerska, M.Wolińska-Łosiewicz

Zdjęcia ...

Targi edukacyjne

Wybór dalszej ścieżki edukacyjno - zawodowej to trudna i pierwsza poważna decyzja przed jaką niedługo zmierzą się gimnazjaliści. W ramach projektu "Aktywny w Gimnazjum- przedsiębiorczy w życiu" 21 września 2017 roku 15 uczniów klas trzecich gimnazjum wzięło udział w Targach Edukacji i Pracy organizowanych przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Bartoszycach.
Uczniowie mogli poznać ofertę kierunków kształcenia ponadgimnazjalnego i wyższego, pozaedukacyjne formy rozwoju zdolności i zainteresowań, ofertę lokalnych instytucji wspomagających integrację z rynkiem pracy, oferty pracy w regionie i za granicą, propozycje kursów i szkoleń.
Młodzież wzięła udział w warsztatach edukacyjno- zawodowych prowadzonych przez doradcę zawodowego z MCK, w czasie których określili swoje predyspozycje zawodowe oraz otrzymali materiały informacyjne dotyczące planowania drogi edukacyjno- zawodowej.

K. Stankiewicz

Zdjęcia ...

Strona 10 z 11 << < 7 8 9 10 11 >
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1383923 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie