oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaCzerwiec 19 2018 04:47:57
NASZA SZKOŁAStrona główna BIP
Warto się śmiać. Śmiech łagodzi stres.

6 października 2017r. przypada Światowy Dzień Uśmiechu. To radosne święto obchodzone jest w pierwszy piątek października od 1999 roku.
Z okazji tego święta postanowiliśmy obdarować społeczność szkolną porcją uśmiechów. Zaprosiliśmy wszystkie klasy do wspólnej zabawy. Śmiech było słychać w całej szkole.

Samorząd Uczniowski

Zdjęcia ...

"Pan Ślimak"


Niemal dwa tygodnie trwały przygotowania do konkursu "Ekoślimak" oragaznizowanego przez Urząd Miejski w Sępopolu. Działania rozpoczeliśmy od zbiórki plastikowych butelek. W materiał zaopatrywały nas dzieci uczęszczające do świetlicy I-III, nauczyciele i rodzice. Naszym celem było pokazanie, że z odpadów można zrobić coś fajnego i kreatywnego. Do zbudowania Pana Ślimaka zurzyto ok 120 butelek, litr farby, 4 metry biuły, 2 rolki taśmy klejącej, 35 rolek po papierze toaletowym i wiele,wiele innych odpadów. Udało nam się wyhodować nie lada ślimaka, który miał około 150 cm wysokości i około 170 cm szerokości. 4 października Pan Ślimak opuścił swoją dotychczasową siedzibę i wyruszył do Urzędu Miejskiego. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników.

Trzymajcie za nas kciuki!

B. Witek

Zdjęcia...
15 Dni Nauki i Sztuki

27 września 2017 r. grupa 34 gimnazjalistów wyjechała do Olsztyna na 15 Dni Nauki i Sztuki organizowane przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Wyjazd odbył się w ramach projektu "Aktywny w Gimnazjum,przedsiębiorczy w życiu".
Uczniowie zobaczyli jak działa mobilne laboratorium do badania jakości powietrza - superczuła aparatura do pomiarów zanieczyszczeń powietrza (Airpointer), która wykrywa nawet 1 cząsteczkę tlenku azotu (szkodliwego gazu) przypadającą na miliard cząsteczek powietrza oraz jedną miliardową część grama pyłu występującego w każdym litrze powietrza.
Następnie, na wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, obejrzeli wystawę owoców i roślin uprawianych w Ogrodzie Dydaktyczno-Doświadczalnym UWM oraz innych regionach Polski i świata. Niektórych warzyw na próżno można szukać na sklepowych półkach. Do takich mało popularnych roślin należą, m.in. kolorowe odmiany marchwi, miechunka pomidorowa, kiwano, portulaka. Obecnie swój renesans przeżywają również warzywa zapomniane, np. jarmuż, pasternak, burak liściowy, topinambur, brukiew, czy skorzonera.
Skąd się wziął nalot na słodyczach, przędza w kaszy... Czemu mąka nieprzyjemnie pachnie? Kogo możemy spotkać w bakaliach i przyprawach? Podczas warsztatów Owady w kuchni i spiżarni pod lupą, uczniowie znaleźli odpowiedź na te i jeszcze inne pytania, zobaczyli żywe hodowle owadów oraz uszkodzenia przez nie powodowane.
Na zakończenie pobytu na Uniwersytecie, uczniowie wysłuchali wykładu Zwykłe niezwykłe chwasty oraz obejrzeli wystawę fotograficzną naturalnych okazów chwastów. Mimo, że człowiek od tysięcy lat stara się eliminować je z pól, to one ciągle występują, bez względu na jakość gleby, przebieg pogody, bez pomocy i pielęgnacji. Może właśnie na tym polega ich niezwykłość. Druga część wystawy dotyczyła pracy rolnika na przestrzeni dziejów. Prezentowana wystawa pokazywała jak zmieniała się praca w gospodarstwach rolnych na przestrzeni ostatnich 100 lat.

E.Wójcik, K.Gawerska, M.Wolińska-Łosiewicz

Zdjęcia ...

Targi edukacyjne

Wybór dalszej ścieżki edukacyjno - zawodowej to trudna i pierwsza poważna decyzja przed jaką niedługo zmierzą się gimnazjaliści. W ramach projektu "Aktywny w Gimnazjum- przedsiębiorczy w życiu" 21 września 2017 roku 15 uczniów klas trzecich gimnazjum wzięło udział w Targach Edukacji i Pracy organizowanych przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Bartoszycach.
Uczniowie mogli poznać ofertę kierunków kształcenia ponadgimnazjalnego i wyższego, pozaedukacyjne formy rozwoju zdolności i zainteresowań, ofertę lokalnych instytucji wspomagających integrację z rynkiem pracy, oferty pracy w regionie i za granicą, propozycje kursów i szkoleń.
Młodzież wzięła udział w warsztatach edukacyjno- zawodowych prowadzonych przez doradcę zawodowego z MCK, w czasie których określili swoje predyspozycje zawodowe oraz otrzymali materiały informacyjne dotyczące planowania drogi edukacyjno- zawodowej.

K. Stankiewicz

Zdjęcia ...

Propozycje tematów projektów edukacyjnych w tym roku szkolnym
Uwaga!
W zakładce projekt edukacyjny zamieszczone zostały propozycje tematów projektów na ten rok szkolny. Zapraszamy wszystkich uczniów klas II gimnazjum do zapoznania się z nimi i poinformowania wychowawcę lub opiekuna projektu o swoim wyborze.
Spotkanie z policjantem w przedszkoluNajmłodsza grupa przedszkolaków w zeszły czwartek gościła w swojej sali zaprzyjaźnionego funkcjonariusza Posterunku Policji w Sępopolu. st. asp. p. Radosława Kubkowskiego. Nasz gość opowiedział dzieciom jak należy się prawidłowo zachowywać podczas drogi z domu do przedszkola i z przedszkola do domu. Przypomniał maluchom najważniejsze zasady bezpieczeństwa na drodze, popularne znaki drogowe oraz wybrał się z grupą na krótki spacer by przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Dzieci uważnie słuchały swojego gościa i zadawały mu pytania. Pan policjant opowiedział także najmłodszym o swoim zawodzie i pokazał ciekawe rekwizyty z nim związane. Na koniec poczęstował dzieci słodką niespodzianką. Radości dzieci nie było końca.

K. Ferdycz, H. Szturo

Zdjęcia ...

Jak powstaje chleb?


Klasa IIIb w związku z realizacją tematu "Jak powstaje chleb?" odwiedziła Piekarnię w Sępopolu. Uczniowie poznali rodzaje mąki i pieczywa oraz sposób ich wytwarzania. Ponadto dzięki gościnności pana Artura Rygielskiego i Magdaleny Batyckiej dzieci samodzielnie przygotowały bułki, którymi po upieczeniu mogły się delektować.
Serdecznie dziękujemy za wizytę.

H. Petrecka-Wrzosek

Zdjęcia ...

Bezpieczna droga do szkoły

14 września 2017r w najmłodszej grupie wiekowej odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem Posterunku Policji w Sępopolu. st.asp. p. Radosławem Kubkowskim, który przeprowadził pogadankę z przedszkolakami i uczniami klas I-III dotyczącą zachowania bezpieczeństwa podczas poruszania się po ulicy i chodniku w drodze z domu do szkoły i ze szkoły do domu. Funkcjonariusz zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówił sposoby unikania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i wspólnie z policjantem utrwalili sobie 5 zasad przechodzenia przez jezdnię.
Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się jako osoba, do której w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

K. Wierzbowska

Zdjęcia ...
"Pomagamy z każdym krokiem"O tym, że warto pomagać nie trzeba nikogo przekonywać. Jeśli przebiegając kilka kółek można komuś pomóc, to trzeba to zrobić. I z tą właśnie myślą drużyna SP Sępopol w składzie: Dorota Bieńkowska, Monika Dąbrowska - Skwarek, Franciszek Maszota, Tomasz Bombała i Adam Deleżuch stanęła na start i wzięła kolejny już raz udział w 3 PKO Biegu Charytatywnym pod hasłem "Pomagamy z każdym krokiem".
Akcja PKO Bieg Charytatywny jest ogólnopolską inicjatywą PKO Banku Polskiego, która odbywa się co rok we wrześniu w kilkunastu polskich miastach. Drużyny biorą udział w sztafecie polegającej na pokonywaniu kolejnych okrążeń. Efekt naszych biegowych zmagań to 37 okrążeń, które zostaną przeliczone na posiłki dla potrzebujących dzieci.
Spalonych kalorii już nikt nie liczył, nie odnotowaliśmy również ilości uśmiechów, serdecznych słów, gratulacji i przybitych piątek. Atmosfera i wrażenia bezcenne.
Do zobaczenia na bieżni za rok.

F. Maszota

Zdjęcia ...


Rozpoczęcie roku szkolnego

Rok szkolny 2017/2018 rozpoczęliśmy 4 września 2017 uroczystą akademią. W związku z reformą oświaty od tego roku funkcjonujemy jako Zespół Szkolno-Przedszkolny złożony z przedszkola i ośmioletniej szkoły podstawowej z oddziałami przedszkolnymi i gimnazjalnymi. Jest nas wszystkich 375. W ZWP Stokrotka jest 9 dzieci. 50 dzieci rozpoczęło swoją przygodę z przedszkolem, 25 jest w oddziale przedszkolnym czyli "zerówce" Natomiast w szkole podstawowej uczy się 193 uczniów i 98 gimnazjalistów.
Wszystkim uczniom w nowym roku szkolnym życzymy samych sukcesów, wytrwałości, entuzjazmu ze zdobywania nowej wiedzy i nabywania nowych umiejętności

Zdjęcia ...
List na rozpoczęcie roku szkolnego
Rzecznik Praw Dziecka kieruje do naszej społeczności swój list. Można go przeczytać TUTAJ
Strona 10 z 11 << < 7 8 9 10 11 >
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1316182 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie