„Spraw, aby dzieci w Syrii przetrwały zimę"
Dodane przez edelezuch dnia Marzec 22 2018 21:45:33


Społeczność Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Sępopolu kolejny raz aktywnie włączyła się w akcje charytatywne organizowane przez Unicef. W akcję "Spraw aby dzieci w Syrii przetrwały zimę!" zaangażowali się wszyscy wychowawcy i uczniowie od klas I- III po uczniów oddziałów gimnazjalnych, w sumie około 350 uczniów.
Nasze działania rozpoczęliśmy w grudniu 2017r. od przeprowadzenia zajęć z wykorzystaniem dostępnych scenariuszy. W klasach I- III zrealizowano scenariusz "Dzieci w trudnej sytuacji". Uczniowie byli poruszeni historiami dzieci przedstawionymi w filmach "Wojna a edukacja", czy "Saja - dziewczynka z marzeniami". Dzieciaki z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do tworzenia kartek pocztowych dla swoich rówieśników z Syrii. Szkoda, że nie mogliśmy przekazać tych kartek do biura UNICEF. W klasach IV- VII i oddziałach gimnazjalnych przeprowadzono zajęcia pt: "Wojna w Syrii a dzieci" oraz "Szkoła podczas wojny".
Kolejnym etapem było przeprowadzenie akcji połączonej ze zbiórką funduszy na rzecz dzieci w Syrii. Tutaj szczególnym zaangażowaniem wykazali się członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu, którzy zorganizowali sprzedaż własnoręcznie wykonywanych ozdób choinkowych, stroików oraz pierniczków. Przygotowane produkty sprzedawano podczas przerw, zebrań z rodzica. Również kilka razy zorganizowano sprzedaż ciast upieczonych przez rodziców naszych uczniów. W sumie w naszej szkole zebraliśmy 1379,50 zł.

K. Stankiewicz

Zdjęcia ...