Wycieczka do Gdyni
Dodane przez edelezuch dnia Maj 14 2018 07:13:49

26 kwietnia 2018 r. uczniowie klas II- III gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Gdyni.
Byli to uczestnicy projektu " Aktywny w gimnazjum - przedsiębiorczy w życiu", którzy "eksperymentują " w laboratorium przyrodniczym i matematycznym.
Uczniowie zwiedzili Muzeum Emigracji znajdujące się w budynku dawnego Dworca Portowego. Poznali tam sylwetki ludzi, którzy przez wieki emigrowali z Polski. Mieli możliwość przeniesienia się na pokład statku wiozącego emigrantów - poznania warunków tam panujących, np. wejścia do kajut.
Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Centrum Nauki Eksperyment. Tam samodzielnie obejrzeli wystawy interaktywne , m.in. "Kierunek Zdrowie", "Hydroświat", "Niewidzialne Siły", "Drzewo życia", "Akcja : Człowiek!". Wzięli też udział w warsztatach chemicznych "Chemia pod napięciem" . W ich trakcie oznaczali odczyn ph za pomocą kolorymetrii. Otrzymywali także naturalne baterie.
Po pysznym obiedzie gimnazjaliści zwiedzili Oceanarium. Obserwowali tam życie rafy koralowej. Porównywali organizmy żyjące w różnych rejonach świata. Mieli także możliwość dotknięcia niektórych ze zwierząt w otwartym akwarium.
Przy tak różnorodnym programie nie było czasu na nudę. Każdy z uczestników zdobył nowe umiejętności i wspomnienia.

Katarzyna Gawerska
Marzena Wolińska - Łosiewicz
Ewa Wójcik

Zdjęcia ...