„Cztery żywioły”
Dodane przez edelezuch dnia Maj 28 2018 22:41:16
"Cztery żywioły" to tytuł przedstawienia, które uczennice naszej szkoły zaprezentowały podczas XXXVIII Wojewódzkiego Konkursu Zespołów Teatralnych "O Laur Złotej Rybki" w Biskupcu.
W przeglądzie uczestniczyło 9 grup teatralnych, w tym oczywiście nasze szkolne "Ziomki", czyli uczennice kl. VA, VIA i VII. Dziewięcioosobowy skład zaprezentował dzieje żywiołów, które wyłoniły się z chaosu, dając początek wszystkiemu. Ogień, woda, powietrze i ziemia rozpoczęły taniec życia, przenikając się wzajemnie, łącząc i zaznaczając jednocześnie swą udrękę. Dziewczęta, wykorzystując w tańcu chusty, ukazały żywioły jako siły sprawcze, które rodzą życie, jak i je odbierają.
Wyjazd uczennic do Biskupca dał możliwość zaprezentowania swoich umiejętności teatralnych, podpatrzenia warsztatu innych zespołów, a tym samym pozwolił na wymianę doświadczeń i spostrzeżeń. Jednym z punktów programu był także udział uczestników w warsztatach prowadzonych przez aktorów Olsztyńskiego Teatru Lalek, którzy w niedzielę- 12 maja - zaprezentowali się w sztuce teatralnej "Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich". Nie zabrakło gry terenowej rozładowującej napięcie związane z wystąpieniami przed publicznością. Okazało się, że nasza grupa najszybciej uratowała Śpiącą Królewnę, a tym samym zdobyła słodki upominek. Oby tak dalej!

M. Rynkiewicz
Zdjęcia...