XVIII Festyn Rodzinny za nami ...
Dodane przez edelezuch dnia Maj 28 2018 22:41:40
W minioną, choć deszczową sobotę po raz osiemnasty nasza szkoła zorganizowała Festyn Rodzinny. Tym razem ze względu na aurę bawiliśmy się w budynku szkoły. Podsumowaliśmy działania wpisujące się w XX Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny pod hasłem "Rodzina, Dom, Ojczyzna". Jak co roku nie zabrakło różnorodnych atrakcji, które dawały możliwość zabawy dla całych rodzin. A mianowicie rozstrzygnięte zostały konkursy literackie, plastyczne, "Autoportret", "Tu zaczyna się moja ojczyzna", "Czym jest dla nas ojczyzna?", "Biało-Czerwony Gadżet" oraz "Mistrz czytelnictwa". Zwycięzcy oczywiście otrzymali atrakcyjne nagrody, a ich prace można było podziwiać w galeriach w sali gimnastycznej.
W trakcie festynu zarówno młodsi jak i starsi, mogli wziąć udział w "Quizie o Małej i Dużej Ojczyźnie" i wykazać się znajomością historii naszego regionu oraz Polski. Przedszkolaki sprawdzały swoją sprawność pokonując tor przeszkód, najstarsi uczniowie czyli II i III-klasiści rozegrali "Mecz pożegnania w piłkę nożną" .
Kolejną atrakcją tegorocznego festynu, wzbudzającą wiele emocji był piknik naukowy, a w nim pokazy naukowe, prezentacja tajników kuchni molekularnej, w której każdy mógł poczęstować się przepysznym lodem waniliowym. Każdy mógł sprawdzić swoją zręczność w zabawie z Robotem Dartem. Było to możliwe dzięki realizowanemu w naszej szkole projektowi ze środków UE "Aktywny w Gimnazjum, przedsiębiorczy w życiu". Podczas festynu uczestnicy projektu podsumowali też swoją pracę, zaprezentowali efekty swoich działań w specjalnej fotorelacji.
Co jeszcze? Wszyscy chętni mogli też zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w Fotobudce, zapleść warkoczyki oraz w inny, oryginalny sposób pomalować twarz, a o wszystko dzięki współpracy z MGOK. Natomiast, ci którzy interesują się służbami mundurowymi, mogli skorzystać z oferty stoisk "Straży Granicznej i Policji".
Po całej szkole roznosiły się też smakowite zapachy. To stoiska festynowe zachęcały do spożycia kiełbaski z grilla, pierogów i oczywiście tradycyjnie zapiekanek. Kawiarenka natomiast oferowała dla każdego coś słodkiego. Można było wtedy usiądź, posłuchać, popatrzeć na to co dzieje się na scenie. A działo się wiele. Wystąpili na niej chętni uczniowie, którzy prezentowali swoje pasje wokalne, taneczne. Mogliśmy zobaczyć i przedszkolaków, i uczniów szkoły podstawowej, i gimnazjalistów. Wystąpili też uczestnicy zajęć wokalnych i instrumentalnych MGOK w Sępopolu. Odbyły się również pokazy taneczne pod hasłem "Tańcem przez kraj i region". W wykonaniu naszych najmłodszych wychowanków i uczniów klas I i II zobaczyliśmy "Szota", "Krakowiaka", "Poloneza". Nie raz ze sceny padły dedykacje muzyczne dla wszystkich Mam z okazji ich święta. Uwagę widzów skupiło przedstawienie pod tytułem "Cztery żywioły przygotowane przez koło teatralne. Podczas imprezy zostały też wręczone uczniom karty rowerowe.
W trakcie festynu Szkolne Koło PCK przeprowadziło pokaz pomocy przedmedycznej i zorganizowało "Marzycielską pocztę".

Cieszy nas, że Festyn mimo deszczu zgromadził wielu gości, mieszkańców gminy Sępopol. Wszyscy, którzy przybyli i wytrwali do końca mogli spożyć jak co roku festynową specjalność- grochówkę z kotła.
Dni Rodziny w ZSP w Sępopolu po raz kolejny należy zaliczyć do udanych. Były one okazją do owocnych i inicjatyw, umocniły przeświadczenie, że wartością nadrzędną dla każdego człowieka jest rodzina, zintegrowały społeczność szkolną i lokalną, przyniosły wiele satysfakcji dla organizatorów, uczestników konkursów, osób prezentujących swoje umiejętności i zdolności.

Dziękujemy wszystkim przyjaciołom, darczyńcom oraz instytucjom, którzy pomogli nam w organizacji już XVIII Festynu Rodzinnego.

Zdjęcia ...