,,Jeszcze tylko parę chwilek…”
Dodane przez edelezuch dnia Czerwiec 24 2018 23:39:16

Pod takim hasłem przebiegał dzień 19 czerwca w najmłodszej grupie wiekowej. A był to dzień pełen wrażeń. Na drugiej godzinie lekcyjnej najmłodsi mieli spotkanie z funkcjonariuszami Policji i Straży Granicznej dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji. Funkcjonariusz policji uświadomił uczniom na jakie zagrożenia mogą być narażeni w czasie letniego wypoczynku, omówił sposoby unikania niebezpiecznych sytuacji. Dzieci dowiedziały się, jakie mogą ponieść konsekwencje z niedozwolonych zachowań oraz zapoznały się z zasadami, które należy przestrzegać, aby wakacje były bezpieczne i udane. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Sępopola objaśnili dzieciom zasady bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami. Przy udziale psa tropiącego zaprezentowali jak obronić się przed atakiem psa.
Po krótkiej przerwie i złapaniu oddechu odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy pierwszej i drugiej pod opieką swoich wychowawczyń p. Marii Płatek i p. Krystyny Wierzbowskiej, podczas którego pożegnano trzecioklasistów z grupy elementarnej. Po części artystycznej trzecioklasiści otrzymali od swoich młodszych kolegów upominki, zaś nauczyciele i personel obsługi piękną różę w dowód podziękowania za troskę i opiekę. Trzecioklasistom życzymy powodzenia w nowej grupie wiekowej i mamy nadzieję, że będą powracać myślami do tych pierwszych lat spędzonych z nami.
Podczas uroczystości pani dyrektor wręczyła nagrodę uczennicy klasy III a - Oliwii Pierzchanowskiej za uzyskanie najwyższego wyniku w Teście standaryzowanym w klasie III SP. Nagrodzono również uczniów, którzy zostali laureatami konkursu ortograficznego i języka angielskiego oraz uczniów, którzy w II semestrze w Punktowym Systemie Oceniania Zachowania zdobyli najwyższą liczbę punktów: z kl. I a - Wiktoria Roman, z kl. II a - Kacper Strojny, z kl. III a - Zuzanna Wojnowska, z kl. III b - Kacper Szczerba.

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy!

K. Wierzbowska

Zdjęcia ...