Śniadanie to najlepszy start w nowy dzień!
Dodane przez edelezuch dnia Listopad 15 2018 20:53:12

8 listopada 2018 r. dzieci w oddziałach przedszkolnych i uczniowie klas I-III SP włączyli się w kolejną już VIII edycję ogólnopolskiej akcji pod hasłem ,,Śniadanie daje moc".
Przygotowując się do akcji uczniowie klasy trzeciej mieli spotkanie z panią pielęgniarką, która uzmysłowiła dzieciom, że prawidłowe, racjonalne żywienie jest jednym z ważniejszych czynników warunkujących prawidłowy ich rozwój. Szczególną uwagę zwróciła na regularne spożywanie pierwszego i drugiego śniadania, a pominięcie tych posiłków przez dzieci może być przyczyną ich niedożywienia i prowadzić do zachwiania prawidłowego rozwoju.
W każdej klasie przypomniano uczniom o 12 zasadach zdrowego odżywiania, prowadzone były rozmowy o produktach jakie powinny pojawić się podczas śniadania. Żeby nasze drugie śniadanie było posiłkiem pełnowartościowym, dlatego wszyscy w tym dniu przynieśli ciemne pieczywo, które bogate jest w witaminy i składniki mineralne. Nieodzownym dodatkiem do kanapek były warzywa i owoce, to one królowały podczas posiłku. Wspólne śniadanie było dla wszystkich nauką o tym, jak ważne jest rozpoczynać dzień od śniadania, gdyż dzięki niemu mamy energię do pracy, nauki i siłę do zabawy.

Opiekun grupy wiekowej: Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...