#DlaKażdegoDziecka – Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
Dodane przez edelezuch dnia Listopad 21 2019 21:15:33


20 listopada 2019 r. wspólnie z Unicef świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Ten rok jest szczególny, gdyż przypada w nim wyjątkowa- 30 rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka.
Społeczność naszej szkoły w tym dniu aktywnie włączyła się w rozpowszechnianie idei praw dzieci. W obchody zaangażowali się wszyscy uczniowie. We wszystkich klasach wychowawcy przeprowadzili zajęcia edukacyjne pt. "Dla każdego dziecka, dzieciństwo!", na których uczniowie rozważali, czym jest szczęśliwe dzieciństwo. Efektem tych rozważań były przygotowane przez uczniów kl. I-III piękne, kolorowe prace plastyczne obrazujące idealne dzieciństwo. Uczniowie z klas IV- VI wykazali się kreatywnością i przygotowali do wybranych melodii piosenki poruszające tematykę praw dzieci.
20 listopada w naszej szkole królował kolor niebieski. Zdecydowana większość uczniów przyszła do szkoły ubrana w różnych odcieniach niebieskiego- kolorze UNICEF. Na 4 lekcji wszyscy spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie obserwowaliśmy zmagania najstarszych uczniów z naszej szkole o tytuł ekspertów w dziedzinie praw dziecka. Trzyosobowe drużyny z kl. VII- VIII wzięły udział w quizie o prawach dziecka, w którym wykazały się znajomością praw dziecka i tym samym zasłużyły na tytuł Szeryfów Praw Dziecka w naszej szkole. W przerwach między rundami mogliśmy wysłuchać piosenek o prawach dziecka przygotowanych przez kl. IV- VI. Następnie wszyscy udaliśmy się przed szkołę, gdzie wraz ze wspólnym okrzykiem "Nasze prawa- ważna sprawa!" wypuściliśmy do nieba błękitne balony z zapisanymi prawami dzieci. Mamy nadzieję, że dolecą tam, gdzie prawa dzieci nie zawsze są respektowane.

K. Stankiewicz
Zdjęcia ...
A to jedna z piosenek ...