Szlachetna Paczka po raz trzeci w naszej szkole.
Dodane przez edelezuch dnia Grudzień 13 2019 02:15:47

Społeczność szkolna kolejny rok włączyła się w akcję Szlachetna Paczka organizowaną przez stowarzyszenie Wiosna.
Akcja Szlachetnej Paczki w naszej szkole znów zintegrowała uczniów, rodziców i nauczycieli wokół idei pomocy drugiemu człowiekowi. W tym roku postanowiliśmy pomóc starszej pani, która od wielu lat jest samotna i potrzebuje wsparcia ludzi dobrego serca. Nasza paczkowa babcia ma niewielkie oczekiwania. Skupiają się one na podstawowych potrzebach żywnościowych, produktów chemii domowej, opału czy niewielkiego garnka.
Żeby zrealizować naszą paczkę, samorząd uczniowski zorganizował kiermasz ciast. Dzięki temu na twarzach naszych uczniów pojawił się nieskrywany uśmiech, z każdym kęsem przepysznych wypieków przygotowanych przez rodziców, a my zebraliśmy niezbędne środki na zakup opału, czajnika, ręczników, ściereczek, butów czy sitka do mąki. Finansowego wsparcia udzieliło też większość klas przeznaczając część swoich zaskórniaków klasowych na potrzeby szlachetnej paczki.
W akcję włączyliśmy nie tylko uczniów, rodziców i nauczycieli, ale także lokalną społeczność organizując wspólnie z uczniami ze Szkolnego Koła PCK zbiórkę żywności w sępopolskim markecie. Mieszkańcy bardzo hojnie dzieli się swoimi zakupami, dzięki czemu mogliśmy zaoszczędzić środki nie wydając ich na żywność czy produkty chemii domowej. Wynik tej akcji przekroczył nasze oczekiwania. Zebranych produktów było tak dużo, że postanowiliśmy się podzielić i wspólnie z uczniami II klasy LO im. Stefana Żeromskiego zrobić drugą paczkę. Dzięki współpracy udało nam się pomóc rodzinie, która przeżywa trudny czas po wypadku dziecka.
Możemy w związku z tym podsumowując tegoroczną akcję Szlachetnej Paczki powiedzieć, że dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu wspaniałych ludzi wsparliśmy dwie cudowne rodziny. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym szczególnym czasie przedświątecznym, chcieli się przyczynić do tego, żeby prawdziwa magia Świąt Bożego Narodzenia zagościła też pod ich dachami.
Społeczność uczniów, rodziców i nauczycieli ZSP Sępopol.

Franciszek Maszota
Zdjęcia...