oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaMaj 20 2019 08:22:08
NASZA SZKOŁA
Strona główna BIP
Rok szkolny 2014/2015 cz2Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim
Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły. Nauczycielom, Pracownikom naszej szkoły oraz Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.
Za nim rozstaliśmy się w naszej szkole odbyły się uroczyste akademie z okazji zakończenia danego etapu edukacji i roku szkolnego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tych uroczystości:

Pożegnanie klas VI

Pożegnanie klas III Gimnazjum

Zakończenie roku szkolnegoSerdecznie gratulujemy naszym uczniom, którzy zostali nominowani do Nagrody Burmistrza i otrzymali tytuł Najlepszy z Najlepszych. Oto oni:

w Szkole Podstawowej:
- Zuzanna Pycko
- Weronika Stankiewicz
- Maciej Jarzynka
- Sebastian Ladziński
- Aleksander Piluk

w Gimnazjum:
- Patrycja Bejnar
- Ewelina Rosicka
- Jakub Krzyszkowski
- Bartosz Jusiak
- Bartosz Szyndler

Zdjęcia ...Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej naszej biblioteki korzystając linku http://biblioteka.bartoszyce.info/

lub klikając w zakładkę Biblioteka

Zachęcamy również do lektury blogu, jaki powstał w ramach realizacji programu Młodzi Przedsiebiorczy
http://blogiceo.nq.pl/6na6/
Aleksandra Kozieł uczennica klasy III b laureatem wojewódzkiego konkursu plastycznego pt: "Dbam o swoje bezpieczeństwo".
Inicjatorami konkursu są policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 30 w Olsztynie.
Przedsięwzięcie Honorowym patronatem objęli Wojewoda Warmińsko-Mazurski Marian Podziewski, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Grażyna Przasnyska, oraz Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Marek Walczak.
Do konkursu przystąpiło 4300 uczniów ze 166 szkół podstawowych zaś jego głównym zadaniem było zachęcenie dzieci - poprzez zabawę - do refleksji nad zasadami bezpieczeństwa w codziennym życiu i otaczającym ich świecie.
Uroczysta gala wręczenia nagród laureatom odbyła się 19 czerwca w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie .
W trakcie uroczystego spotkania dzieci aktywnie brały udział w przygotowanych konkursach i z zainteresowaniem śledziły występy swoich kolegów i koleżanek, którzy na scenie przypominali o zachowywaniu zasad bezpieczeństwa w codziennym życiu.

Gratulujemy sukcesu: wychowawca, rodzice i koledzy z klasy III b

Zdjęcia ...W czerwcu uczniowie klas I Szkoły Podstawowej przeszli uroczyste pasowanie na czytelników szkolnej biblioteki. Bibliotekarka zamieniła się na kilka chwil w przewrotnego diabełka, który poddał pierwszoklasistów poważnemu testowi. Jego celem było praktyczne sprawdzenie wiedzy i umiejętności czytelniczych uczniów. Spotkanie rozpoczęło się od przywitania gości przez królową szkolnej biblioteki, która jednocześnie wyraziła swoje ubolewanie nad czytelnikami nieszanującymi książek. Dzieci zapewniły ją jednak, że będą godnie postępowały z książkami. I zaczęło się -Diabełek podzielił dzieci na grupy, w których mieli wspólnie walczyć o tytuł czytelnika. Najpierw runda z zagadkami, potem seria wylosowanych pytań, rozpoznanie pieczęci szkolnej biblioteki i maraton regałowy, czyli praktyczne wyszukiwanie książek według podanych informacji. Ten niesamowity wysiłek osładzały dzieciom gromadzone punkty w postaci cukierków. Podsumowaniem czytelniczych zadań było wspólne stworzenie Kodeksu Młodego Czytelnika i oczywiście podpisanie się pod nim - w tym wypadku w dosyć nietypowy sposób, bo poprzez zanurzenie dłoni w farbie i odbicie jej pod punktami. Pierwszoklasiści oficjalnie zostali czytelnikami szkolnej biblioteki po złożeniu przysięgi prawowitego czytelnika, otrzymaniu medalu Książkowego Molika i zakładki do książki, którą sami uprzednio ozdabiali. Kodeks Młodego Czytelnika i pierwsza samodzielnie wypożyczona książka towarzyszyły opuszczającym bibliotekę dzieciom.

Zdjęcia ...
Szkolna świetlica I-III przyłączyła się do akcji czytelniczej "Czytam sobie", której celem jest zarażenie najmłodszych dzieci bakcylem czytania. W świetlicy nauczycielki czytały dzieciom baśnie znanych i lubianych pisarzy a pozycje promowane przez organizatorów akcji były czytane przez małych podopiecznych. Na czytaniu jednak nie skończyło się. Zakręcona świetlica ma zawsze w zanadrzu wiele pomysłów, które oczywiście wykorzystała podczas wspólnego czytania. Czytane utwory stały się dla nas inspiracją do tworzenia podwodnego świata w oparciu o "Małą syrenkę" H. Christiana Andersena, malowania portretu baśniowej księżniczki i określaniu zasad, jakimi powinna kierować się w życiu. Powstała nawet galeria psich ulubieńców podczas omawiania książki "Tytus-superpies". Pomysłów mamy dużo, czekamy zatem na rozpoczęcie nowego roku szkolnego ze świeżym powiewem wypoczętych i zrelaksowanych dzieci.

Zdjęcia...10 czerwca 2015 r. uczniowie klasy II a pojechali na długo oczekiwaną wycieczkę do Olsztynka. Dzieci odwiedziły Hutę Szkła Artystycznego , gdzie poznały kolejne etapy i warunki wytwarzania szkła oraz techniki zdobnicze. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Budownictwa Ludowego-Parku Etnograficznego, w którym zobaczyliśmy budynki mieszkalne, sakralne i zabudowania gospodarcze, w których wyposażenie stanowią eksponaty pokazujące tradycyjne metody pracy i obrzędy na wsi w XIX i XX wieku. Pobyt w tym miejscu dostarczył wielu emocji i pokazał rzeczywisty obraz tego,jak to dawniej bywało.


Zdjęcia...
10 czerwca 2015 r. w Bartoszycach odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny
pt. ,,Myślenie w cenie - 2015". Konkurs został zorganizowany przez Powiatową Pracownię Metodyczną w Bartoszycach
Cele konkursu to:
- rozwijanie zainteresowań matematycznych;
- praktyczne wykorzystanie posiadanej wiedzy i umiejętności matematycznych;
- dostarczenie dzieciom możliwości wykazania się swoimi wiadomościami i umiejętnościami
matematycznymi;
- motywowanie uczniów do doskonalenia umiejętności matematycznych;
Uczennica klasy III b Aleksandra Kozieł otrzymała maksymalną ilość punktów , a tym samym zajęła miejsce I.
Serdecznie gratulujemy. Wychowawca, rodzice i koledzy z klasy III b.

Zdjęcia ...


9 czerwca 2015 roku uczniowie klasy II b wyruszyli na wycieczkę do Kadzidłowa.
Celem wycieczki było zwiedzanie Parku Dzikich Zwierząt, który został założony przez dr Andrzeja Krzywińskiego w.celu zachowania wymierających gatunków zwierząt. Park zajmuje obszar ok.100 ha w Puszczy Piskiej. Zobaczyć tam można m. in daniele, wilki skandynawskie, sarny, łosie, jelenie, a także wiele gatunków ptactwa: orły, czaple, żurawie, puchacze. pawie, czarne bociany. Na wolnym wybiegu dzieci mogły bezpośrednio zetknąć się z osiołkami i kozami. Gdy tylko zwierzęta zobaczyły dzieci idące w ich kierunku, szybko podbiegały do nich, żeby otrzymać jabłko i marchewkę. Karmienie, głaskanie i podziwianie z bliska było dużą atrakcją. Kozy nie odstępowały dzieci ani na krok. Podczas spaceru wśród zwierząt uczniowie poznali ich zwyczaje i zachowanie a także wiele ciekawych informacji z ich życia. Wszyscy pełni wrażeń wrócili do domu.

K. Wierzbowska

Zdjęcia...
"Mitologia nie jest mi obca"- takie stwierdzenie niewątpliwie może paść z ust uczestników poniedziałkowych zmagań mitologicznych w ramach Gminnego Konkursu Mitologicznego dla klas piątych szkoły podstawowej, który odbył się w naszej placówce.
Sześcioro wspaniałych walczyło o chwalebny tytuł znawcy mitologii greckiej. Musieli zatem zgłębić swoją wiedzę o świecie nieśmiertelnych i pięknych bogów a także herosów, zapoznać się z ich atrybutami, znać i umieć wyjaśnić znaczenie związków frazeologicznych. Cała ta wiedza skupiona była oczywiście wokół treści konkretnych mitów. Zaczęliśmy zatem od testu mającego rozgrzać i pobudzić do działania umysły naszych piątoklasistów. Zaraz po tym przyszła pora na rozpoznanie boga/bogini, który pojawił się w sali. W bóstwa z Olimpu wcieliły się bowiem członkinie koła teatralnego. Konkurencja ta nie skończyła się tylko na podaniu imienia boga, bowiem zadaniem uczestników było również wybranie trzech atrybutów danej postaci spośród różnych zaprezentowanych przedmiotów. Następnie odbyła się rundka z wylosowanymi pytaniami, po niej zaś określenie tytułu mitu na podstawie wybranego fragmentu tekstu. Walka była zacięta, bo o I miejsce walczyło zacięcie dwóch uczestników. Mimo różnych dodatkowych pytań z zakresu mitologii nie udało się wyłonić jednego zwycięzcy.
I miejsce ex aequo zajęli: Natalia Bylińska i Jakub Szopa ze Szkoły Podstawowej w Wiatrowcu, II miejsce Natalia Kwiecińska a III- Oliwia Wziątek - uczennice naszej szkoły. Na wyróżnienie zasługują oczywiście uczennice reprezentujące Szkołę Podstawową w Dzietrzychowie: Katarzyna Sinkiewicz i Natalia Ciesielska, bo ich chęć walki o tytuł znawcy mitologii również jest godna pochwały. Mitologia to barwna i bogata wiedza, która znacząco wpłynęła na rozwój kulturowy niemal wszystkich narodów i społeczeństw, stała się fundamentem wielu utworów literackich i filmowych a także dzieł sztuki, dlatego też warto zgłębiać wiedzę na jej temat, a naszym uczestnikom konkursu udało się to bez dwóch zdań.

Zdjęcia ...


Zapraszamy do lektury analizy audytu końcowego w ramach naszych starań o kolejny certyfikat zielonej flagi.

Wyniki audytu...

30 maja 2015 r. w Centrum Rekreacyjno - Sportowym w Sępopolu odbył się Festyn Rodzinny, który był podsumowaniem działań szkoły wpisanych w XVII Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny. Tegoroczne Dni Rodziny przebiegały pod hasłem ,,Rodzina drogowskazem życiar1;. Organizatorem Festynu był Zespół Szkolno- Przedszkolny w Sępopolu i Urząd Miejski w Sępopolu.
Festyn Rodzinny w Sępopolu ze względu na różnorodność przygotowanych atrakcji: konkursów, turniejów, stoisk dawał możliwość zabawy i radości dla całych rodzin. Na festynowej scenie wystąpili chętni uczniowie, którzy prezentowali swoje pasje wokalne, taneczne. Mogliśmy zobaczyć i przedszkolaków, i uczniów szkoły podstawowej, i gimnazjalistów.
Duże ożywienie publiczności wzbudziły popisy w Klasowym Turnieju na małą formę teatralną "Skecz o szkole". Zwycięzcą konkursu zarówno w ocenie jury jak i w głosowaniu publiczności została klas II a Gimnazjum.
Na korcie przy stadionie miejskim rozegrano mecz pożegnania w piłkę nożną: kl. III G kontra kl. I i II G. Tym razem starsi pokonali młodszych. Odbył się również turniej kl. I-III SP w dwa ognie. Rywalizacja była bardzo zacięta. Zwycięstwo wywalczyli uczniowie klasy III a. Chętne duety natomiast mogły sprawdzić się w boules, a najmłodsi w indywidualnym torze przeszkód. Oczywiście na wszystkim zwycięzców czekały nagrody.
Atrakcją festynową stały się Międzyszkolne Zawody Strażackie. Rywalizowały ze sobą 4-osobowe drużyny w dwóch kategoriach 10-12 lat i 13-16 lat. W pierwszej kategorii zwyciężył zespół w składzie: G. Rozgozińska, E. Widnicka, S. Siemaszko i W. Segin, a w drugiej zespół R. Renkowska, P. Wasiecka, B. Jusiak.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się punkty: "Miejsce zabaw", gdzie dzieci wspólnie z rodzicami mogły pograć w gry planszowe, sprawdzić swoja spostrzegawczość i kreatywność oraz "Portret rodzinny na żywo", gdzie każda rodzina mogła zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w plenerze. Zainteresowaniem cieszyło się również stoisko przy galerii uczniowskiej, gdzie można było pomalować sobie twarz według własnego pomysłu a także stoisko, na którym zaprezentowano działania ekologiczne naszej szkoły i można było nabyć ekologiczne torby, ozdobione wspólnie przez dzieci i rodziców.
W trakcie festynu przeprowadzona została przez szkolne koło PCK akcja "Marzycielska Poczta". Chętne osoby napisały listy do chorych dzieci próbując tym wywołać uśmiech na ich twarzy. Kontynuowane też obchody Dnia Dobrych Uczynków. Wolontariuszki z koła PCK wręczały przybyłym gościom własnoręcznie wykonane kwiaty z odpowiednią sentencją.
Festyn zgromadził wielu gości, mieszkańców gminy Sępopol, stadion miejski zapełnił się publicznością i uczestnikami o całym przekroju wiekowym. Wszyscy, którzy przybyli, podziwiali wystawy pokonkursowe na rysunek i grafikę komputerową pod hasłem , "Potencjał miłości w rodzinie gości". Wyłonieni zostali również zwycięzcy konkursów konkursów literacko-plastycznych: "Tekturowy ludzik", "Warto pomagać" i "Razem lepiej".
Wszyscy, którzy przybyli i wytrwali do końca na Festyn Rodzinny, mogli spożyć festynową specjalność- grochówkę z kotła.
Dni Rodziny w Sępopolu po raz kolejny należy zaliczyć do udanych. Były one okazją do owocnych i inicjatyw, umocniły przeświadczenie, że wartością nadrzędną dla każdego człowieka jest rodzina, zintegrowały społeczność szkolną i lokalną, przyniosły wiele satysfakcji dla organizatorów, uczestników zawodów i konkursów, prezentujących swoje umiejętności i zdolności.

Dziękujemy wszystkim przyjaciołom, darczyńcom oraz instytucjom, którzy pomogli nam w organizacji już XV Festynu Rodzinnego.


Zdjęcia ...

28.05.2015 r. Szkoła Podstawowa im. Adama Loreta w Ponikach zorganizowała I Bieg Przełajowy poświęcony patronowi szkoły. Głównym pomysłodawcą i organizatorem był p. Wojciech Szczypior nauczyciel wychowania fizycznego w Ponikach.

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

Dziewczęta rocznik 2002 i młodsze - Puchar ufundował i wręczył Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Adama Loreta w Ponikach p. Sławomir Woliński

I miejsce Natalia Ciesielska SP Dzietrzychowo
II miejsce Edyta Widnicka SP Sępopol
III miejsce Aleksandra Opalewska SP Dzietrzychowo

Chłopcy rocznik 2002 i młodsi - Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Sępopolu wręczył radny Daniel Gajek

I miejsce Marcin Polkowski SP Sępopol
II miejsce Mateusz Deneka SP Dzietrzychowo
III miejsce Piotr Gigielewicz SP Sępopol


Dziewczęta rocznik 2001 i starsze - Puchar ufundowała i wręczył p. Irena Wołosiuk Burmistrz Miasta i Gminy Sępopol

I miejsce Natalia Łokuciejewska Sępopol
II miejsce Paulina Wasiecka Sępopol
III miejsce Roksana Rentkowska Sępopol


Chłopcy rocznik 2001 i starsi - Puchar ufundowało Nadleśnictwo Bartoszyce a wręczył go Nadleśniczy p. Zygmunt Pampuch

I miejsce Kamil Kosaty Poniki
II miejsce  Karol Snopokowski Sępopol
III miejsce Szymon Rybiński Sępopol

21.05.2015 r. dwójka uczniów naszego Gimnazjum reprezentowała szkołę i gminę podczas Mistrzostw Województwa LZS w lekkoatletyce, które odbyły się w Lubawie. 

Łukasz Wojciechowski zdobył złoty medal w rzucie oszczepem, a Paulina Rogozińska zdobyła brąz w skoku w dal.
1.06. 2015r. z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka rozegrany został V gminny turniej piłki nożnej szkół podstawowych o puchar prezesa LKS Łyna. Organizatorem turnieju były Urząd Miejski w Sępopolu oraz Ludowy Klub Sportowy Łyna Sępopol. Naszą szkołę reprezentowali: Bartoszewicz Sebastian,Orłowski Patryk, Czajkowski Mateusz, Skorupski Maciej, Polkowski Marcin, Stelmach Karol, Latoch Konrad, Gniewek Paweł, Gigielewicz Piotr.
Wyniki poszczególnych rozgrywek: Sępopol - Wiatrowiec 9:1, Dzietrzychowo - Poniki 2:1, Sępopol - Dzietrzychowo 3:0, Wiatrowiec -Poniki 2:0, Sępopol - Poniki 7:0, Wiatrowiec -Dzietrzychowo 3:1

I-miejsce Sępopol
II-miejsce Wiatrowiec
III-miejsce Dzietrzychowo
IV-miejsce Poniki

Nagrody indywidualne:
Najlepszą zawodniczką została Natalia Ciesielska -SP Dzietrzychowo
Najlepszy zawodnik Mateusz Czajkowski -SP Sępopol
Najlepszy bramkarz-Piotr Strzedziński - SP Wiatrowiec
Król strzelców- Marcin Polkowski - SP SępopolZdjęcia ...


W tym roku młodzież naszego gimnazjum postanowiła odwiedzić uczniów klas szóstych Szkół Podstawowych w naszej gminie, aby wprowadzić przyszłych gimnazjalistów w tajniki naszej szkoły i zachęcić ich do kontynuowania nauki właśnie w naszym gimnazjum.
Szóstoklasistom spodobała się prezentacja projektu "Jak wprowadzić pierwszoklasistę w tajniki naszej szkoły?" przedstawiona przez Jakuba Krzyszkowskiego. Przyszli gimnazjaliści mogli na razie wirtualnie obejrzeć budynek szkoły oraz odwiedzić wszystkie ważne miejsca.
Z zainteresowaniem wysłuchali K. Wójcik, M. Snopkowskiego oraz B. Jusiaka, którzy opowiedzieli o działaniach realizowanych przez Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło PCK oraz przedstawili ofertę zajęć pozalekcyjnych.
27 maja 2015 r w Szkole Podstawowej w Wiatrowcu odbył się II Gminny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem. Serdecznie gratulujemy uczennicom klasy III b - Aleksandrze Kozieł za zajęcie I miejsca
i Kindze Arodź, która zajęła miejsce III.
Dalszych sukcesów życzy wychowawca i rodzice.

26 V 2015 roku klasy I odbyły wycieczkę do Olsztyna. Odwiedziły Planetarium,
gdzie obejrzały pokaz pt. Słońce, Księżyc, Ziemia, Planety oraz Niebo nad Warmią.
Teraz łatwiej im jest zrozumieć dlaczego księżyc zmienia kształt, jest dzień i noc,
pory roku, znają też niektóre gwiazdozbiory występujące na sklepieniu nieba. Kolejną
atrakcją wycieczki była wizyta w Mini-Zoo w Nikielkowie. Oglądały tu różne zwierzęta, zarówno
te znane z gospodarstwa domowego jak też egzotyczne. Poznały wiele ciekawostek z życia tych
zwierzą. Czas minął szybko, ale bardzo ciekawie.

Zdjęcia ...RAZEM PO ZDROWIE!
Pod takim hasłem 20.05.2015r. w naszej szkole odbyły się MISTRZOSTWA GMINY W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM. Była to kolejna impreza sportowa zorganizowana w ramach programu "Trzymaj formę'. Młodzi lekkoatleci startowali w czterech konkurencjach: biegu na 60 m , skoku w dal, rzucie piłeczką palantową, biegu na 600 m - dziewczęta, biegu na 1000 m - chłopcy. Na wynik szkoły składały się końcowe rezultaty 5 najlepszych zawodników w czterech konkurencjach lekkoatletycznych. Naszą szkołę reprezentowały: w kat. dziewcząt: Edyta Widnicka, Gabrysia Rogozińska, Sandra Roman, Paulina Bloch, Gabrysia Kubicka, Oliwia Jurkiewicz, Ola Bójko. W kat. chłopców:Marcin Polkowski, Mateusz Skorupski, Karol Stelmach, Szymon Lech, Maciek Skorupski.
A oto nasze sukcesy:
kat. dziewcząt
I miejsce - SP Sępopol
II miejsce- SP Dzietrzychowo
III miejsce -SP Poniki
IV miejsce- SP Wiatrowiec

kat. chłopców:
I miejsce - SP Sępopol
II miejsce- SP Dzietrzychowo
III miejsce -SP Poniki
IV miejsce- SP Wiatrowiec

Wyniki indywidualne dziewcząt i chłopców:
Najlepsza zawodniczka- Aleksandra Opalewska- SP Dzietrzychowo
Najlepszy zawodnik- Szymon Lech -SP Sępopol

Zdjęcia ...
20 maja dzieci z grup "0" uczestniczyły w wycieczce do Zawodowej Straży Pożarnej w Bartoszycach. Wyjazd ten dał dzieciom możliwość bezpośredniego kontaktu ze strażakami w ich miejscu pracy. Dzieci zwiedziły więc Komendę Straży Pożarnej . Oglądały nowoczesne wozy strażackie oraz te pojazdy, które już nie uczestniczą w akcjach pożarniczych. Strażacy przeprowadzili pogadankę na temat zachowania w sytuacji zagrożenia, zademonstrowali dzieciom przykładową rozmowę telefoniczną świadka wypadku ze służbami ratowniczymi. Była to też okazja na utrwalenie numerów alarmowych. Wycieczka ta sprawiła dzieciom wiele przyjemności ale też była wyjazdową lekcją z bezpieczeństwa.
H. Petrecka - Wrzosek; D. Wobolewicz

Zdjęcia ...

W najmłodszej grupie elementarnej odbyło się przedstawienie profilaktyczne
pt: "Magiczna książeczka" wystawione przez Studium Artystyczne Teatr i Animacja - "SMYK". Głównym celem było uświadomienie uczniom zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania z komputera, internetu i telefonu komórkowego. Poznali także pozytywny wpływ nowoczesnych technologii komunikacyjnych i informacyjnych oraz jak ważną rolę powinna odgrywać w życiu każdego dziecka - książka.

Zdjęcia ..."Czas omija miejsca, które wspominamy..." (S. Fleszarowa)

Dzięki temu Gimnazjum w Sępopolu nigdy się nie zestarzeje, bo 15 maja odwiedziło je wielu wspaniałych gości, między innymi: przedstawiciele władz samorządu terytorialnego, dyrektorzy szkół z powiatu bartoszyckiego i ze szkół partnerskich i przede wszystkim - nasi Absolwenci. Bo to już aż piętnaście lat minęło od powstania Gimnazjum i pięć od nadania mu zaszczytnego imienia Ireny Sendlerowej. I choć z upływającym czasem często coś tracimy, to jednak ten dzień pokazał, jak wiele niespodzianek życie ma wciąż dla nas przygotowanych. Jedną z nich była wzruszająca uroczystość, będąca częścią oficjalnych obchodów Święta Szkoły. Poruszające wystąpienia gości podkreślały dumę z wyboru patronki oraz obowiązki z tego płynące. Wszyscy mówili, że wypełniamy je doskonale i możemy być dumni z wychowanków, którzy idee Sendlerowej wcielają w pozagimnazjalne życie.
Przykładem takiej młodzieży były wspomnienia dziewcząt nagrodzonych tytułem Ucznia Otwartego Serca. Wrażliwość, prostota, dobroć i bezinteresowność - to atuty dotychczasowych laureatek. Połączenie tych cech z kreatywnością i przedsiębiorczością pozwoliło w tym roku uhonorować tym tytułem Ewelinę Rosicką. Wartości te były także mottem prezentacji projektu "Miłość, tolerancja, pokora", przygotowanego przez uczennice klas drugich pod opieką p. F. Maszoty.

Jednak największych wzruszeń dostarczyła etiuda "Wszystkie nasze mamy", autorstwa p. M.Rynkiewicz na podstawie książki Renaty Piątkowskiej. Razem z małym chłopcem (P. Włodarczyk) weszliśmy za druty warszawskiego getta, patrzyliśmy na okrutny, wojenny świat. Ale też razem z jego matką i Sendlerową (pięknie zagranymi przez G. Łukaszewicz i A. Potymko) próbowaliśmy ukoić ich rozpacz i przerażenie. Uwierzyliśmy w światło wyłaniające się z ciemności strachu. I jak mówił Lew Tołstoj: "Czas przemija, wypowiedziane słowo pozostaje". Słowa tej etiudy pozostaną na długo dzięki sercu włożonemu w nią przez młodych aktorów i ich opiekunów (p. M. Rynkiewicz i I. Gutowską).

Po uroczystym obiedzie spotkaliśmy się ponownie, aby głównie trochę się pośmiać, choć tutaj także niektórym popłynęły łzy. Wszak to "15 lat minęło..", jak mówił tytuł przygotowanego z tej okazji filmu wspomnieniowego o absolwentach Gimnazjum. Mogli oni zobaczyć siebie w różnych sytuacjach - na wesoło, w czasie uroczystości, konkursów, wycieczek. Mogli odszukać siebie i przyjaciół na "starych" zdjęciach, ale także przypomnieć sobie swoich nauczycieli. Tutaj świetnym do tego pretekstem okazał się konkurs "Zgadnij kto to?";, który pozwolił także pospacerować po korytarzach szkoły i "powrócić do tamtych miejsc, gdzie upływający czas nie miał znaczenia". Znaczenie miały za to życzliwość pani Kasi, cukierki pani Emilki, zajęcia dodatkowe, projekty, współpraca międzyszkolna i wymiany międzynarodowe. Wszystko to utrwaliła w swoich zapiskach Magda Wlazło, nasza absolwentka, laureatka pierwszego miejsca w konkursie na najciekawsze wspomnienia.
Znaczenie miały też talenty, które narodziły się w czasie 15 lat istnienia gimnazjum. Zaprezentowały je uczennice klas drugich w swoim projekcie pt. "Tu zaczęła się moja pasja", a potwierdziły występy wokalne absolwentów: E. Połubińskiego oraz A. Konarzewskiej i K. Piorun.

Na koniec uroczystości rozstrzygnięto liczne konkursy, wręczono nagrody. Nie one jednak wydawały się w tym dniu być najważniejsze, lecz to, że kolejny raz cieszyliśmy się z bycia razem, byliśmy dumni, że jesteśmy członkami właśnie tej szkolnej społeczności. Bo wiele osób opuszczało 15 maja 2015 roku mury Gimnazjum z myślą J. W. Goethego:
"Mówię do chwili - zatrzymaj się, jesteś zbyt piękna, aby odejść".
Mamy nadzieję, że taka myśl towarzyszyła również pani Magdalenie Lewkowicz - finalistce konkursu o nagrodę imienia I. Sendlerowej "Za naprawianie Świata", która w tym dniu przeprowadziła z grupą młodzieży cenne dla nich warsztaty. Ich uczestnicy mówią, że dzięki nim docenili wartość swojego dzieciństwa, tego, że mogą żyć tu i teraz.
Cieszmy się tym i my. Dziękujemy wszystkim za spędzenie z nami tych piątkowych chwil. Obyśmy spotkali się za kolejne naście lat w cieniu zasadzonego tego dnia symbolicznego drzewka.

Zdjęcia ...

Listy i gratulacje ...
Klasy drugie szkoły podstawowej, podczas realizowanego bloku tematycznego odkrywania historii Polski poprzez legendy, wybrały się na wycieczkę do Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego, aby zgłębić swoją wiedzę na temat historii naszego regionu. W Muzeum uczniowie zobaczyli zgromadzone zbiory, które szczególnie związane są z historią miasta i regionu, a także są cennym źródłem dla poznania historii regionu Warmii. Dzieci oglądały eksponaty z dziedziny sztuki, rzemiosła artystycznego, rzeźby, epitafia, chorągwie. Zgromadzone tam przedmioty pochodzą z wyposażenia okolicznych pałaców i dworów. W zbiorach muzeum dzieci zobaczyły również tradycyjne sprzęty używane na wsi mazurskiej. Oglądały wystawę "W średniowiecznej kuchni", dzięki której poznały jak wyglądała praca w kuchni, jak wyglądały kuchenne sprzęty, czym różniły się kuchnie zamkowe i kuchnie bogatych mieszczan od kuchni w wiejskiej chacie. Pani przewodnik opowiadała także o tym, jak wyglądał posiłek prostych ludzi, jakie potrawy przygotowywano na stoły rycerzy i mieszczan. Dzieci miały możliwość zobaczyć naczynia gliniane, kuchenne i stołowe; wszelkiego rodzaju garnki, dzbany i misy, drewniane naczynia służące do przechowywania produktów, przygotowywania potraw i podawania ich na stół, drewniane misy i talerze oraz inne metalowe sprzęty kuchenne. Podczas wizyty w muzeum uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej, podczas której poznali mazurskie baśnie i legendy, czytane przez panią przewodnik, a także miały możliwość zaobserwowania pracy przy krośnie tkackim.
K. Wierzbowska

Zdjęcia ...Zgodnie z tradycją Pomnikiem Ofiar Nazizmu w Sępopolu opiekują się uczniowie drugich klas Gimnazjum. Tegoroczni drugoklasiści sumiennie wykonują powierzone im zadanie przez uczniów klas III.
Dbają o pomnik, porządkują to miejsce. Nie zapominają o symbolicznej wiązance kwiatów i zapaleniu zniczy z okazji ważnych wydarzeń związanych z historią narodu polskiego.Nizina Sępopolska to tereny ubogie w surowce mineralne. Nie brakuje nam jednak gliny i iłów moreny dennej. Po apelu nauczycieli przedszkola i zespołu elementarnego , rodzice naszych dzieci aktywnie zaangażowali się w wydobycie dużej ilości gliny. Stała się ona doskonałym surowcem do wyrobu naczyń codziennego użytku. Obróbką oraz poprowadzeniem warsztatów ceramicznych zajął się p. T Sosnowski. Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój dzieci. Wycisza, uczy skupienia i cierpliwości. Zgniatanie, ugniatanie i wałkowanie gliny zaspokaja naturalną potrzebę dziecka, dla nas jednak była to okazja do wędrówki w czasoprzestrzeni. Dzieci w czasie warsztatów przeprowadzonych w dniach 24-25 listopada miały możliwość poznania specyfiki dorobku kulturalnego dawnych pokoleń regionu warmińsko- mazurskiego. Dowiedziały się też jakie sprzęty użytkowe nasi przodkowie wykonywali z gliny. Na potwierdzenie wiedzy teoretycznej wszyscy przystąpili do praktycznego działania. Efektem tej pracy będzie wystawa naczyń glinianych w naszej placówce.

Zdjęcia ..."Śladami Ireny Sendlerowej" pod takim tytułem odbył się wyjazd klas I gimnazjum do Warszawy. Uczniowie swój pobyt w stolicy rozpoczęli od zwiedzania Powązek i złożenia kwiatów na grobie patronki Gimnazjum. Następnie udali się z przewodnikiem na ulicę Lekarską i zobaczyli słyną jabłoń, pod którą Sendlerowa ukryła słoiki z danymi uratowanych dzieci z getta. W wędrówce po Warszawie uczniowie odwiedzili również Pawiak- miejsce przesłuchań p. Ireny .
Ostatnim etapem podróży była wizyta w Muzeum Historii Żydów Polskich. Uczniowie obejrzeli najnowszą wystawę - "1000 lat historii Żydów polskich" i dowiedzieli się skąd i kiedy Żydzi pojawili się w Polsce, w jaki sposób nasz kraj stał się domem największej społeczności żydowskiej na świecie, jak przestał nim być i jak odradza się tu życie żydowskie. Po wizycie w muzeum uczniowie doszli do wniosku, że historia polskich żydów jest integralną częścią historii Polski, a historia Żydów nie jest kompletna bez polskiego rozdziału.
Dodatkowo w związku z rocznicą męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki młodzież odwiedziła również jego grób, przy którym przewodnik opowiedział o historii życia duchownego.
Uczniowie z wycieczki wrócili bardzo zmęczeni jednak pełni wrażeń.

W tym miejscu serdecznie dziękujemy p. Teresie Skałeckiej - Zioło za oprowadzenie nas po Warszawie i ciekawą opowieść o życiu i działalności Ireny Sendlerowej.

Uczniowie klas I Gimnazjum i wychowawcy

Zdjęcia...

1 grudnia 2014r. odbyło się przyjęcie klasy IVa do grupy wiekowej 4-6.
Przed klasą IV stanęły nie lada zadania. Wiadomo, że szkoła to teoria i praktyka, a więc na początek odrobina teorii: Jak nazywają się nasze panie dyrektor? Na jakiej ulicy mieści się nasza szkoła?. Z udzieleniem odpowiedzi problemów nie było. Dalej już sama praktyka. Najpierw rozgrzewka: bieg do szkoły, błotko, zakręty w lewo, w prawo ... Potem tor przeszkód: 3 drużyny z IV, V i VI klasy wystartowały, skakanka, kozłowanie piłki, szarfa. Wygrała klasa V, za nią VI i na końcu czwartaki. Oj jest jeszcze dużo do zrobienia. Namalować portret wychowawcy z zamkniętymi oczami to nie lada wyzwanie. Na szczęście dwa portrety były prawie idealne. I na koniec atrakcja : portret klasowy po spożyciu plasterka cytryny. Efekt widać na zdjęciu! Witamy Was czwartoklasiści w gronie naszej szkolnej społeczności!

Zdjęcia ..."Nadzieja" to tytuł spektaklu profilaktycznego przygotowanego przez szkolne koło teatralne, który został zaprezentowany 27 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sępopolu. Grupa zajęła trzecie miejsce, a co za tym idzie ciekawe nagrody i motywację do dalszej pracy. Nadzieja - ale na co? Przedstawienie dotyczyło oczywiście walki z nałogami, tym razem walki z uzależnieniem od gier komputerowych, które często stają się ucieczką od codziennych problemów, ucieczką w wirtualny świat. Nadzieja jest zatem światełkiem w tunelu, które pomaga wyjść z mrocznego uzależnienia. To chęć normalnego życia zakotwiczona głęboko w każdym człowieku. Spektakl przedstawiał historię osoby odrzuconej przez grupę za okazanie słabości, na którą nieustannie czyhali fałszywi pocieszyciele -nałogi, ale na końcu tej drogi okazuje się, że nadzieja wygrywa.

Zdjęcia ...

W czwartek, 3 grudnia, trójka uczniów z klas drugich SP wzięła udział w III Gminnym Konkursie Wiedzy ,,Bądź świadom - żyj bezpiecznie" zorganizowanym przez p. Renatę Szwed w Szkole Podstawowej w Ponikach.
Konkurs składał się z dwóch części: etap plastyczny, podczas którego uczniowie indywidualnie wykonywali pracę plastyczną na zadany temat oraz etap teoretyczny, który polegał na zadawaniu przez jury pytań dotyczących bezpieczeństwa i profilaktyki. Cztery zespoły szkolne zmagały się z tematyką dotyczącą bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, pasażera samochodu i kierującego rowerem. Drugoklasiści wykazali się dużą znajomością znaków drogowych, a także potrafili udzielać prawidłowych odpowiedzi w zakresie zdrowego trybu życia, odpowiedniego zachowania się w razie pożaru, wskazywać bezpieczne miejsca do zabawy.
Przed rozdaniem dyplomów i nagród rzeczowych zaprezentowano wszystkim uczestnikom pokaz udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomów do nauki resuscytacji Mini Anne.
Nasz trzyosobowy zespół w składzie: Mateusz Bartoszewicz, Paweł Gawerski i Nikola Ruszczyńska zajął trzecie miejsce. Gratulujemy!

K. Wierzbowska

Zdjęcia...

Szanowni Państwo
Rodzice uczniów ZSP w Sępopolu

W tym roku przerwa świąteczna trwa od 22 do 31 grudnia. Jest to czas wolny od zajęć dydaktycznych. W tym okresie możliwe jest zorganizowanie zajęć opiekuńczych dla dzieci i młodzieży.
Rodzice, którzy chcą, by ich dzieci w tym czasie przebywały w szkole, proszeni są o złożenie pisemnej deklaracji w sekretariacie szkoły lub wychowawcy najpóźniej do 12 grudnia. W deklaracji należy podać imię i nazwisko dziecka, klasę oraz wyszczególnić dni i godziny planowanego pobytu w szkole i czytelny podpis rodzica.
Ponadto dni: 2 i 5 stycznia 2015r. są w ZSP w Sępopolu dodatkowymi dniami wolnymi. Wtedy również dzieciom, których rodzice złożyli deklarację, zapewnia się zajęcia opiekuńcze w szkole.

Irena Bujalska
dyrektor ZSP w SępopoluTradycją kultywowaną od kilku lat w Przedszkolu jest organizacja i udział w Basiowym Balu Pasiastych. W tym roku bal ten odbył się 05 grudnia. W balu uczestniczyły 3-4 latki , oraz dzieci z grup "0". Hasłem, które nam towarzyszyło przez cały czas zabawy było motto:
"Przyjaciele Basi pamiętają o ptakach".
Jest to nasz sposób na uwrażliwienie dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych na potrzeby ptaków w okresie zimy, która przecież zbliża się do nas wielkimi krokami.

Zdjęcia ...
28 listopada 2014 r. Szkolne Koło PCK zorganizowało dyskotekę andrzejkową połączoną z wróżbami dla najmłodszej grupy wiekowej.
Wróżby odbywały się w klasach. Jedną z nich było poznanie imienia przyszłej wybranki lub przyszłego wybranka. Były również wróżby z kubkami, zaczarowanym kołem fortuny, magicznymi karteczkami. Przyszłość była przepowiadana również za pomocą mowy kwiatów.
W czasie trwania wróżb był również czas na zabawę. Wszyscy doskonale bawiliśmy się przy zabawach, takich jak "Ludzie do ludzi", "Kaczuchy", "Jedzie pociąg z daleka". Tańczyliśmy Makarenę, robiliśmy śmieszne pozy. Naśladowaliśmy kroki taneczne pokazywane przez każdego uczestnika dyskoteki.
Wszystkim dopisywały humory , co świadczy o tym, że świetnie się bawili. Przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych i warto o tym pamiętać.
Wolontariuszki Szkolnego Koła PCK

Zdjęcia...
W Gminnym Mikołajkowy Konkursie Recytatorskim w SP w Ponikach nasze oddziały przedszkole reprezentowało 6 uczestników . Bardzo się cieszymy, ponieważ I miejsce zajęła Iga Mackiewicz - 0a, a III miejsce wywalczyła Julia Burzyńska-0b.
Wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów :)
Pięćdziesięcioro uczniów z najmłodszej grupy wiekowej odwiedziło w miniony poniedziałek Wioskę Świętego Mikołaja mieszczącą się nad jeziorem Tajty w okolicach Giżycka. W chwili zaparkowania autokaru od razu przywitały nas Elfy - pomocnicy Mikołaja i wprowadziły w magię zbliżających się świąt. Na dzieci czekały różnorodne atrakcje. Można było uczestniczyć w interaktywnym przedstawieniu w Teatrze Elfów, odwiedzić komnatę Świętego Mikołaja i tam spotkać się z samym Mikołajem, bawić się w Gwiazdkowym Placu Zabaw, przejść przez Gwiazdkowy Komin. Dzieci spędziły również czas w Pracowni Elfów, gdzie uczestniczyły w warsztatach plastycznych wykonując piękne, kolorowe bombki, które na pamiątkę każdy mógł wziąć ze sobą do domu. W sali lśniącej tysiącem światełek dzieci pisały listy do Mikołaja. Zostały one umieszczone w kolorowych balonach, które wypuszczono w niebo, kiedy nadszedł czas pożegnania się z Elfami.
Był to dzień niezapomnianych wrażeń.

K. Wierzbowska

Zdjęcia ....W atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wprowadzili nas uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej. Wspólnie z rodzicami zaprezentowali całej społeczności szkolnej i zaproszonym gościom tradycyjne polskie jasełka. Serdecznie dziękujemy wszystkim aktorom i wokalistom zarówno tym młodym jak i nieco starszym :)

W trakcie uroczystości szkolne koło PCK z okazji obchodzonego w listopadzie Dnia Życzliwości przyznało tytuły Najżyczliwszy Nauczyciel" i "Najżyczliwszy Uczeń". Zwycięzcami wskazanymi w głosowaniu zostali nauczyciele: p. Katarzyna Gawerska i p. Franciszek Maszota oraz uczniowie; Zuzanna Pycko z szkoły podstawowej i Ewelina Rosicka z gimnazjum. Gratulujemy!

Podczas apelu nie zabrakło prezentów. Niespodzianką były odblaski, które otrzymali wychowankowie oddziałów przedszkolnych i wszyscy uczniowie klas I-III SP. Zakup ich był możliwy dzięki projektowi autorstwa nauczycieli świetlicy, a dofinansowany przez Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sępopolu. Bardzo dziękujemy!

Zdjęcia ...
Szczęścia, co radość daje,
miłości, co niesie pokój,
zdrowia, co rodzi wytrwałość,
wiary, co nadzieję prowadzi,
dni wypełnionych do końca,
nowych wschodów słońca
z okazji nadchodzących
Świąt Bożego Narodzenia
i Nowego 2015 Roku
życzy


Społeczność
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
w Sępopolu
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1522412 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie