oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaMaj 20 2019 08:47:21
NASZA SZKOŁA
Strona główna BIP
Rok szkolny 2016/2017 2 semestr cz2

"Ale jaja" czyli wielkanocne warsztaty kulinarne w grupie 3-4 latków. 11 kwietnia odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców, których głównym celem było przygotowanie przeróżnych potraw z jajek. Pomysłów na kolorowe dania nie było końca. Nasi mali kucharze wraz ze swoimi rodzicami z dużym zaangażowaniem i precyzją wykonywali zwierzątka z jajek, faszerowali jajka a także robili sałatki, które pięknie udekorowali i oczywiście wszystkie zjedli. Dzieci wykorzystując swoją wyobraźnię, umiejętności estetyczne i smakowe przygotowały kolorowe, zdrowe i pyszne potrawy z jajek.

K.Ilnicka, H. Szturo

Zdjęcia ...

28 IV 2017 r. klasy III odbyły wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach.
Wycieczkę rozpoczęły od odwiedzenia pomnika ofiar podobozu Schippenbeil Kl. Stutthoff i zapalenia zniczy.
W Komendzie Powiatowej Policji w Bartoszycach poznali wyposażenie funkcjonariusza policji, przeznaczeniem poszczególnych elementów tego wyposażenia. Najbardziej uczniowie byli zainteresowani pojazdami, jakimi dysponuje Komenda Policji, a mianowicie: radiowóz policyjny, quady, motocykle, pojazd do przewozu więźniów.
Funkcjonariusze chętnie opowiadali o swojej pracy, obowiązkach, służbie. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali i zadawali dużo pytań. Przecież każdy chłopiec w przyszłości chce zostać policjantem.

I. Kuniej

Zdjęcia ...
Poezja jest drugą twarzą duszy.
Odisseas Elitis

Nawiązując do powyższego cytatu, można by stwierdzić, że uczniowie naszej szkoły w ostatnich dniach kwietnia pokazali duszę niejednego poety. Stało się to za sprawą corocznie organizowanego konkursu recytatorskiego, zarówno na szczeblu szkolnym, jak też gminnym. Miłym zaskoczeniem okazała się wzrastająca od pewnego czasu liczba uczestników zainteresowanych zaprezentowaniem swoich umiejętności recytatorskich przed jury i oczywiście gronem uczniów, również przystępujących do konkursu. Nauka- czasami dosyć długiego tekstu- jego zrozumienie, odpowiednia interpretacja, a co najważniejsze publiczna prezentacja to nie lada wyzwanie. Nasi uczniowie, mimo towarzyszącego im stresu, fantastycznie zaprezentowali się w eliminacjach szkolnych i gminnych o czym świadczą przyznane miejsca. Eliminacje szkolne:
Kl. I-III SP
1. miejsce - Martyna Symko kl. IIIB
2. miejsce - Zuzanna Wojnowska kl. IIA
3. miejsce- Wiktoria Stelmach kl. IIIB
Kl. IV-VI SP
1. miejsce - Natalia Kruszewska kl. VA
2. miejsce - Patrycja Włodarczyk kl. VIA
3. miejsce - Kamila Rynkiewicz kl. VIA
Kl. I-III G
1. miejsce - Weronika Stankiewicz kl. II A

W gminnych eliminacjach na podium stanęły: Patrycja i Weronika, i to one będą reprezentowały naszą szkołę w eliminacjach powiatowych, które odbędą się w Bartoszycach. Zaraz po nich 3. miejsca zajęły: w kategorii kl. I-III SP - Martynka, a IV-VI- Natalka. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie, a za naszych laureatów trzymamy kciuki.

M. Rynkiewicz

Zdjęcia ...

Po raz kolejni uczniowie naszego gimnazjum będą reprezentować województwo warmińsko - mazurskie na Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży
Kacper Siudek i Bartosz Szyndler realizując zadanie projektowe w ramach XXIII Sesji SDiM Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej, zostali ocenieni najwyżej w naszym województwie i dlatego wezmą udziału w seminariach w dniu 13 maja, które odbędą się w Sulejówku oraz w posiedzeniu komisji w dniu 14 maja, które odbędzie się w gmachu Sejmu. Następnie 1 czerwca wraz z 458 młodymi posłankami i posłami spotkają się w Sali Posiedzeń Sejmu RP podczas XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.
Przypominamy, że zadanie Bartosza i Kacpra polegało na wyszukaniu nazw ulic, placów, budynków użyteczności publicznej, które swoją nazwą propagują systemy totalitarne i zaproponowaniu lokalnych bohaterów, którzy powinni stać się patronami naszej przestrzeni publicznej. Uczniowie ustalili, że należy zmienić nazwy dwóch ulic w naszym mieście: ulicy 22 lipca i ulicy Karola Świerczewskiego. Kacper i Bartosz zaproponowali, żeby patronami ulic zostali Książę Józef Jan Giedroyć i Stefan Grodzicki. Ich propozycje spotkały się z pozytywnym odzewem ankietowanych mieszkańców Sępopola, którzy w ponad 80% poparli ich propozycje. Mamy nadzieję, że władze lokalne poważnie wezmą pod uwagę tych kandydatów przy nieuniknionej zmianie nazw ulic.
Działania Bartosza i Kacpra przyniosły już pewien efekt, otóż sołtys pan Adam Papierzyński i radny gminy pan Stefan Wojnicz wspólnie z mieszkańcami Lisek, zainspirowani działaniami uczniów, postanowili uczcić postać Stefana Grodzickiego pamiątkową tablicą, która zostanie w najbliższym czasie wzniesiona w Liskach, miejscowości której mieszkał, pracował i trenował Stefan Grodzicki. Mamy też zapewnienie pana Wojnicza, że będzie wspierał kandydaturę Stefan Grodzickiego na patrona ulicy w Sępopolu w czasie najbliższego posiedzenia Rady Miejskiej.

F. Maszota

Zdjęcia...

W ramach projektu "Aktywny w Gimnazjum, przedsiębiorczy w życiu" 28 kwietnia 2017r. młodzież klas pierwszych i drugich gimnazjum odwiedziła Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących w Olsztynie. W związku z organizowanym przez tę placówkę Dniem Otwartym nasi uczniowie - uczestnicy projektu -mogli poznać ofertę edukacyjną tejże szkoły oraz wziąć udział w interesujących warsztatach chemicznych zatytułowanych "Chemia w kosmetyce".
Gimnazjaliści pod opieką starszych kolegów i koleżanek przygotowywali m.in. mydło, siedmioskładnikowy krem oraz żel. Badali również rozpuszczalność lakieru do paznokci. Oczywiście wytwory swojej pracy mogli zabrać ze sobą do domu. Uczniowie mogli także sprawdzić swoją znajomość zawodowego języka obcego. Ich zadaniem było przyporządkowanie angielskich nazw właściwym akcesoriom stosowanym w laboratoriach chemicznych.
Być może to doświadczenie wpłynie na wybory edukacyjno- zawodowe gimnazjalistów, którzy odkryli w sobie pasję chemika.

K. Stankiewicz

Zdjęcia ...

9 maja w najmłodszej grupie wiekowej odbył się spektakl teatralny pt. "Marylka i magiczna książka babci Zenir". Bajka opowiadała o dziewczynce o imieniu Marylka. Bohaterka uwielbiała spędzać czas na graniu w gry komputerowe, oglądaniu telewizji, oglądaniu bajek na swoim tablecie, czy surfowaniu po Internecie. Zmartwiona zachowaniem wnuczki babcia oraz jej złymi ocenami w szkole, wręczała jej magiczną książkę, która jej zdaniem zmieni życie dziewczynki. Prezent sprawił, że Marylka musiała stawić czoła zagadkom i zadaniom stawianym przez bohaterów bajek (jak np. Pinokio, Dobra Wróżka czy zła czarownica), którzy pojawili się w różnych okolicznościach. Wszystkie przygody, które spotkały naszą bohaterkę, spowodowały, że dziewczynka zrozumiała, że czytanie książek jest dużo ważniejsze i przyjemniejsze od oglądania telewizji, czy grania na komputerze. Bo, jak mówi powiedzenie, "Kto czyta książki, ten żyje podwójnie." Głównym celem przedstawienia było zachęcanie dzieci do czytania książek dzięki, którym nabywamy wiedzę i zdobywamy umiejętności.

K. Ilnicka

Zdjęcia ...
9 maja uczniowie klas Ia, IIa i IIb uczestniczyli w wyciecze do Jednostki Wojskowej w Bartoszycach. Celem wyjazdu było zwiedzanie 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Hetmana Polnego Litewskiego Wincentego Gosiewskiego, poznanie historii i tradycji, oglądanie sprzętu wojskowego i wozów bojowych. Uczniowie mogli z bliska przyjrzeć się zaprezentowanym sprzętom. Każdy z uczniów siedząc przy armacie choć przez chwilę mógł się poczuć jak prawdziwy żołnierz. Uczestnicy wycieczki zwiedzili również salę tradycji JW i poznali bliżej postać Wincentego Gosiewskiego oraz historię powstania brygady. Na koniec uczestniczyli w poczęstunku. Wizyta w Jednostce Wojskowej oraz poczęstunek został przygotowany dzięki zaangażowaniu państwa Rostkowskich, którym uczniowie i wychowawczynie bardzo dziękują.


Zdjęcia ...
Urząd Miejski zachęca do głosowania na Sępopol w konkursie Nestle dotyczącym siłowni terenowych. Należy zalogować się na stronie https://www.nestleporusza.pl/glosowanie

Głosować można raz dziennie do 30 czerwca.

Zachęcamy!!!


Ziemio ojczysta, ziemio jasna,
Nie będę powalonym drzewem,
Codziennie mocniej w ciebie wrastam,
Radością, smutkiem, dumą, gniewem.

(W. Szymborska, ,,Gawęda o miłości ziemi ojczystej")


Dziś, żyjąc w zawrotnym tempie, negujemy wiele wartości, nudzą nas uroczystości, rocznice, święta. Ale czy tak musi być? Uczniowie klas piątych naszej szkoły pokazali, że nie. 28 kwietnia pozwolili nam zatrzymać się na chwilę, aby rozważyć trzy słowa ważne w historii Polski: Bóg, Honor, Ojczyzna.
Wszystko to przy okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Mamy nadzieję, że wszyscy zrozumieli, jak ważne to było wydarzenie, a samo spotkanie zachęciło do chwili refleksji. Bo przecież naród, który nie zna swej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości. Pamiętajmy o tym.

Dziękujemy wszystkim za udział w uroczystości.

A.Podlaszuk

Zdjęcia ...


Pomysł na paradę wszedł w życie rok temu. Jej celem jest propagowanie czytelnictwa. W tym roku chcieliśmy wystartować, świętując Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, niestety pogoda splotła nam figla i o przemarszu z maluchami nie było mowy. Na tym się jednak nie skończyło, ponieważ plan na zabawę czytelniczą został zrealizowany, ale - w szkole. Sala gimnastyczna to również odpowiednie miejsce na świetną zabawę, a przede wszystkim na baczne obserwowanie swoich kolegów i koleżanek przebranych za różne postacie bajkowe i literackie. W imprezie uczestniczyli uczniowie grup przedszkolnych, kl. 0-III i IV-VI Szkoły Podstawowej. Niebagatelnymi strojami zaskoczyły nas również nauczycielki, pani Danusia- bibliotekarz Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Sępopolu i przygrywający nam na keyboardzie pan Krzysztof, którego nowa rockowa fryzura przyciągnęła uwagę niejednego ucznia. Plakaty, hasła czy piosenki promujące czytelnictwo to tylko dodatki, bo głównymi bohaterami tego dnia byli uczniowie, którzy choć na moment wcielili się w swoich literackich i bajkowych idoli. Mimo iż za oknem padał śnieg, to temperatura w sali nie spadała, lecz rosła dzięki aktywnemu uczestnictwu dzieci świetnie odpowiadających na przygotowane zagadki. Podczas parady wszystkie klasy zaprezentowały się na scenie, dzięki czemu jury mogło wybrać osoby, które odznaczały się najoryginalniejszymi strojami w ramach konkursu na najciekawszą postać literacką i bajkową. Takich śmiałków było ośmioro i to im wręczono dyplomy, i słodkie upominki. Ciekawe, jakie pomysły na temat organizacji parady zrodzą się w przyszłym roku?

M. Rynkiewicz

Zdjęcia ...
Międzyszkolny konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych na najlepszą prezentację multimedialną rozstrzygnięty!
Komisja Języków Obcych, działająca w ZS nr 2 w Bartoszycach, zaprosiła wszystkich uczniów szkół gimnazjalnych powiatu bartoszyckiego do udziału w konkursie na najlepszą prezentację multimedialną pod hasłem "Najpiękniejsze zakątki kraju, którego języka się uczymy". Przyjęliśmy zaproszenie i udało się! Zwycięzcą konkursu został Maciej Jarzynka z IIa naszego gimnazjum. Gratulujemy! Oby ten sukces zachęcił wszystkich do udziału w kolejnych konkursach językowych.

A. Podlaszuk


Na pomoc człowiekowi - pod tym hasłem nasze Gimnazjum już po raz kolejny chodziło swoje święto, dzień patrona Ireny Sendlerowej. Dla całej społeczności dzień ten był niezwykły, gdyż obfitował w wiele wyjątkowych wydarzeń towarzyszących. Uczniowie klas pierwszych Gimnazjum przygotowali i przeprowadzili w klasach IV - VI warsztaty, których celem było przybliżenie życia i działalności Ireny Sendler. Młodsi uczniowie poznali tę niezwykłą historię poprzez zabawę: rozwiązywali krzyżówki, układali puzzle, memo, grali w gry planszowe.

Wyjątkowym wydarzeniem była uroczysta akademia, którą uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście. Podczas apelu został przyznany niezwykły tytuł niezwykłej osobie. Uczniem Otwartego Serca została Joanna Waręcka uczennica klasy III B Gimnazjum. Joasiu, gratulujemy z całego serca, wzruszyłaś nas do łez. Został również rozstrzygnięty konkurs literacki pod hasłem "Skarby naszej pamięci". I miejsce zdobył Bartosz Ladziński z V a, II miejsce Aleksandra Kozieł z V b i III miejsce Kamila Rynkiewicz z VI a. Po części oficjalnej gimnazjaliści z wyjątkowym udziałem uczennicy klasy II szkoły podstawowej Zuzi Wojnowskiej przedstawili montaż słowno - muzyczny, podczas którego podkreślona została wyjątkowość naszej patronki. Irena Sendlerowa dokonała dzieła niezwykłego, którego z niczym nie da się porównać. Być członkiem społeczności szkolnej, której jest patronką to zaszczyt.

Tuż po części artystycznej odbył się będący podsumowaniem wszystkich działań Wielki Test Wiedzy o życiu i działalności I. Sendlerowej. Rywalizowały ze sobą duety, w skład których wchodzili: uczeń SP i gimnazjalista. Dzięki możliwości, jakie daje aplikacja Kahoot uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą, jak również refleksem. Quiz dostarczyć zarówno uczestnikom jak i widzom wielu emocji. Zwyciężczyniami zostały Katarzyna Orłowska z kl. V b i Zuzanna Pycko z kl. II a Gimnazjum. Serdecznie gratulujemy.

M. Dąbrowska-Skwarek

Zdjęcia ...
Sępopol, 16 maja 2017r.

Ogłaszam rekrutację do klasy I Szkoły Podstawowej uczniów zamieszkałych poza obwodem Szkoły Podstawowej w Sępopolu.
Wydawanie i przyjmowanie "Wniosków o przyjęcie ucznia (kandydata) do kl.I na rok szkolny 2017/2018 zamieszkałego poza obwodem Szkoły Podstawowej w Sępopolu" od 1 czerwca 2017 do 16 czerwca 2017 w godzinach pracy sekretariatu 7.15- 15.15.
Od wielu lat organizowana jest letnia wymiana młodzieży polsko -niemieckiej. W tym roku strona niemiecka zgłosiła projekt do konkursu o 1000 euro.
Drogi Uczniu, Rodzicu, Nauczycielu lub Przyjacielu Szkoły, jeżeli jesteś użytkownikiem Facebooka możesz oddać swój głos, a tym samym zapewnić zwycięstwo projektowi.

Jak to zrobić?
Kliknij w poniższy link lub go skopiuj
https://www.app-helper.com/imagevoting/?appid=20131&item_detail=5048551

Zjedź na dół strony i poszukaj takiego zdjęcia z podpisem
Deutsch-Polnischer Jugendaustausch zwischen den Gemeinden Lägerdorf/Sepopol

Na zdjęciu znajduje się zwrot "Gefallt mir" - kliknij na niego, a następnie na zwrot "Teilen". Zostaniesz przekierowany na Facebooka, gdzie musisz się zalogować i opublikować projekt wymiany.

Pamiętaj każdy głos się liczy! Nie czekaj zagłosuj już dziś!


11 maja 2017 r. uczniowie klasy I i IIa ponownie gościli w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Sępopolu. Pani Danuta Cybula zaprosiła uczniów na zajęcia literacko - plastyczne poświęcone H. Ch. Andersenowi pod hasłem ,,W świecie bajek Andersena". Na rozpoczęcie zajęć uczniowie mieli do wykonania nie lada zadanie, gdyż musieli znaleźć litery, które ukryły się w pomieszczeniu biblioteki, a następnie ułożyć z nich wyraz. Z tym zadaniem dzieci poradziły sobie znakomicie. Pani Danusia czekała już z kolejnym zadaniem, uczniowie pracując w grupach 2-3 i 4 osobowych zmagali się z układaniem puzzli z ilustracjami do najbardziej znanych baśni. Po ułożeniu puzzli każda grupa poprawnie podawała tytuły bajek. Ponadto uczniowie rozwiązywali krzyżówki, zagadki dotyczące bohaterów bajek Andersena, dopasowywali fragmenty bajek do tytułów. Wszyscy świetnie rozpoznawali z jakich utworów pochodzą. Rozwiązując różnorodne zadania uczniowie wykazali się niezwykle dużą znajomością bajek duńskiego pisarza. Okazało się, że dzieci bardzo dobrze znają bohaterów najpopularniejszych bajek i bezbłędnie odgadują zagadki o Brzydkim kaczątku, Dziewczynce z zapałkami, Calineczce, Królowej Śniegu czy Księżniczce na ziarnku grochu. Zajęcia zakończyły się działalnością plastyczna, w której każdy uczeń namalował swojego ulubionego bohatera z bajki.
Wychowawczynie dziękują p. Danucie Cybuli za zorganizowanie i przeprowadzenie ciekawych zajęć, które dały dzieciom możliwość na nowo wejść w świat bajek. To dzięki nim uczniowie wzbogacają słownictwo, a zarazem rozwijają zainteresowania czytelnicze.

K. Wierzbowska

Zdjęcia ...

W środę 17 maja uczniowie klasy IVa i IVb wyjechali na wycieczkę do Pieniężna i Malborka. Pogoda była wyjątkowo piękna więc humory dopisały , a ciekawość nie opuszczała do samego końca. W autobusie klasy szybko się wymieszały tworząc miłą atmosferę. Pierwszy przystanek - Muzeum Misyjno-Etnograficzne Księży Werbistów w Pieniężnie. Z ogromnym zaciekawieniem dzieci oglądały zbiory kultury materialnej, pochodzące z krajów Azji (Chin, Japonii, Filipin, Indii, Indonezji), Oceanii (Papua-Nowa Gwinea), Afryki i Ameryki Łacińskiej. Wśród eksponatów znajdowały się m.in. instrumenty muzyczne, ozdoby, maski rytualne, stylizowane krzyże, ubiory ludowe a także rzeźby o tematyce religijnej oraz przedmioty kultu. Uwagę zwróciły skośnookie Madonny z Chin i Japonii czy szaty kapłańskie przypominające strój mandaryna. Tu rzeczywiście można odbyć podróż w jedną godzinę dookoła świata.
Kolejny przystanek - Frombork, tu można było zobaczyć wraz z przewodnikiem Muzeum im. Mikołaja Kopernika w pałacu biskupim gdzie dzieci zobaczyły stare przyrządy miernicze, księgi, lunety a nawet portrety Mikołaja Kopernika. Następnie ( jako niespodzianka od organizatora) dzieci wysłuchały 15 minutowego koncertu w Katedrze Wniebowzięcia NMP i św. Andrzeja.

Po pysznym obiedzie przyszedł czas na zwiedzanie tym razem nieba! Seans w Planetarium, gdzie uczestnicy wycieczki oglądali planety, gwiazdy, komety oraz sztuczne satelity podobał się najbardziej, aż szkoda było wychodzić! Po tych wyjątkowych doznaniach przyszła pora na powrót do domu. Ciekawe w przyszłym roku dokąd pojedziemy? Już nie możemy się doczekać!... słychać było w aż do końca wycieczki.


B. Morawska-Typa

Zdjęcia ...


Uczniowie klasy IIa i IIb udali się na wycieczkę do Św Lipki. Głównym celem było przybliżenie postaci Feliksa Nowowiejskiego , który w latach 1887-1893 uczęszczał do Szkoły Muzycznej w Św Lipce ucząc się gry na harmonii , fortepianie, skrzypcach, wiolonczeli, waltorni i organach. Dorobek kompozytorski jest imponujący, obejmuje oratoria, opery, oparte na polskich tańcach ludowych balety, symfonie na orkiestrę, symfonie organowe, koncerty, drobne utwory instrumentalne i pieśni. Dla uhonorowania pamięci Feliksa Nowowiejskiego w Św Lipce został postawiony pomnik- kamień z tablicą pamiątkową. Uczniowie zwiedzili także jedną z najbardziej znanych w Polsce sanktuariów maryjnych Świętolipską bazylikę pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny wraz z obejściem krużgankowym. Jest to jeden z najważniejszych zabytków baroku w północnej Polsce. W bazylice mogli także podziwiać barokowe organy z ruchomymi figurkami, oraz wysłuchać koncert organowy . Grany był utwór, F. Nowowiejskiego, J.S Bacha ,L van Bethovena i M. K Ogińskiego.
Był to dzień niezapomnianych wrażeń.

L. Basiukiewicz

Zdjęcia ...
Karatecy z Sępopola (uczniowie naszej szkoły) na otwartym turnieju Warmia-Mazury Cup! w Ełku w ramach Otartych Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego (27.05.2017) zdobyli w swoich kategoriach:

srebro - Mikos Michał
srebro - Pakuła Grzegorz


brąz - Włodarczyk Patrycja
Zdjęcia ...W minioną sobotę po raz siedemnasty nasza szkoła zorganizowała Festyn Rodzinny. Był on podsumowaniem działań wpisanych w XIX Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny pod hasłem "Miłość w rodzinie nigdy nie zginie. Jak co roku nie zabrakło różnorodnych atrakcji, które dawały możliwość zabawy dla całych rodzin. A mianowicie rozstrzygnięte zostały konkursy literackie, plastyczne, grafiki komputerowej: "Na skrzydłach przyjaźni", "Miłość w rodzinie", "Mistrz czytelnictwa", "Rodzinne Serce". Zwycięzcy oczywiście otrzymali atrakcyjne nagrody, a ich prace można było podziwiać w galerii uczniowskiej.
W trakcie festynu zarówno młodsi jak i starsi, mogli wziąć udział w konkursie "Co się za tym kryje?". Sprawdzić swoją znajomość lektur na podstawie słuchanych fragmentów, rozpoznając postacie literackie, czy kojarząc rekwizyty z daną książką. Przy okazji każdy w ramach akcji pod hasłem "Oddam książkę w dobre ręce" mógł przyjść i wyjść z książką.
Oczywiście nie zabrakło rywalizacji. Przedszkolaki sprawdzały swoją sprawność pokonując tor przeszkód, uczniowie klas I-III SP rywalizowali w Międzyklasowym turnieju w dwa ognie. Starsi ich koledzy z klas IV-VI rozegrali mecz piłki nożnej, a najstarsi - gimnazjaliści rywalizowali w Międzyklasowych Zawodach Strażackich. Wszyscy natomiast chętni mieli możliwość sprawdzenia swojej celności biorąc udział w rozgrywkach Boules. I tym razem na wszystkich zwycięzców czekały pamiątkowe puchary i nagrody.
Kolejną atrakcją tegorocznego festynu, wzbudzającą wiele emocji, była gra terenowa Scince and Maths in English przygotowana przez gimnazjalistów - uczestników laboratoriów funkcjonujących w naszej szkole w ramach projektu ze środków UE "Aktywny w Gimnazjum, przedsiębiorczy w życiu". Ci uczniowie zaprezentowali efekty dotychczasowej j pracy, przygotowali pokazy eksperymentów i doświadczeń związanych z wodą i powietrzem. Każdy chętny pod ich czujnym okiem mógł samodzielnie wykonać doświadczenie. Zachęcali również do zabawy z grami matematycznym i językowymi, tym razem po angielsku.
Inną, na równi ciekawą, atrakcją było stoisko przygotowane w ramach realizacji projektu "Jedzmy odpowiedzialnie". Każdy kto tam zawitał, mógł obejrzeć ekologiczne produkty naszych lokalnych przedsiębiorców, spróbować zdrowych dań przygotowanych w oparciu o oryginalne przepisy. A jeśli miał ochotę na coś innego, to stoiska festynowe zachęcały do spożycia kiełbaski z grilla, pierogów, bigosu. Kawiarenka natomiast oferowała dla każdego coś słodkiego. Można było wtedy usiądź, posłuchać, popatrzeć na to co dzieje się na scenie. A działo się wiele. Wystąpili na niej chętni uczniowie, którzy prezentowali swoje pasje wokalne, taneczne. Mogliśmy zobaczyć i przedszkolaków, i uczniów szkoły podstawowej, i gimnazjalistów. Odbyły się również pokazy wokalne duetów rodzinnych. Zaprezentowali się rodzice z dziećmi, rodzeństwa, kuzynostwa. Oficjalnie też zostały wręczone uczniom karty rowerowe.
W trakcie festynu szkolne koło PCK przeprowadziło akcję propagującą krwiodawstwo pod hasłem "Łączy nas krew, która ratuje życie".
Cieszy nas, że Festyn zgromadził wielu gości, mieszkańców gminy Sępopol. Wszyscy, którzy przybyli i wytrwali do końca na Festyn Rodzinny, mogli spożyć jak co roku festynową specjalność- grochówkę z kotła.
Dni Rodziny w ZSP w Sępopolu po raz kolejny należy zaliczyć do udanych. Były one okazją do owocnych i inicjatyw, umocniły przeświadczenie, że wartością nadrzędną dla każdego człowieka jest rodzina, zintegrowały społeczność szkolną i lokalną, przyniosły wiele satysfakcji dla organizatorów, uczestników zawodów i konkursów, osób prezentujących swoje umiejętności i zdolności.

Dziękujemy wszystkim przyjaciołom, darczyńcom oraz instytucjom, którzy pomogli nam w organizacji już XVII Festynu Rodzinnego.

Zdjęcia ...
Początek czerwca przyniósł naszej społeczności chwile zadumy, refleksji nad przemijaniem i kruchością naszego życia. W czwartek pożegnaliśmy p. Marię Bartoszewicz, a w sobotę p.Jadwigę Deleżuch. Poniżej umieszczona została mowa pożegnalna wygłoszona na cmentarzu przez p.Jadwigę Szpilę oraz dwie mowy p. Doroty Góreckiej.

Pożegnanie Pani Marii Bartoszewicz - p.Jadwiga Szpila.
Szanowni Państwo!

Panią Marię Bartoszewicz, wieloletniego mieszkańca Sępopola, pedagoga - nauczyciela biologii, a także wicedyrektora oraz intendenta.
Ale przede wszystkim żegnamy wspaniała wychowawczynię młodzieży, sumienną nauczycielkę, dobrą koleżankę i przyjaciółkę, cenionego i zasłużonego pedagoga.
Pani Maria to nie tylko nauczyciel, ale także kochająca żona, mama dwóch synów - Jurka i Bogusia, teściowa, babcia, prababcia, siostra, ciocia i ulubiona, serdeczna sąsiadka.
Całym swoim życiem zasłużyła na uznanie, szacunek, miłość rodziny i przyjaciół, na dobrą pamięć i wspomnienia u tych, którzy znali Panią Marię.
W mojej pamięci zachował się obraz Pani Marii z początków mojej pracy: ładna, wysoka, młoda kobieta z piękną koroną ciemnych włosów upiętych w warkocz nad białym czołem. Ten obraz mam przed oczami.
Mam także osobiste, bardzo ciepłe wspomnienia o pani Marii i panu Józefie.
Państwa Bartoszewiczów znam od 1960 roku. W tym czasie rozpoczęłam pracę w Szkole w Sępopolu i właśnie państwo Bartoszewiczowie otoczyli mnie opieką, gościli w swoim domu do czasu, gdy otrzymałam mieszkanie.
Okazali mi serce i gościnność.
Dziękuję Im bardzo za lata wspólnej pracy, za serdeczność i przyjaźń.
Dziś Panią Marię z głębokim żalem żegna Rodzina, współpracownicy ze szkoły, uczniowie i mieszkańcy Sępopola.
Państwo Maria i Józef Bartoszewiczowie - wspaniała para małżonków jest już razem.
Wyobrażam sobie, że spokojnie, z uśmiechem wędrują oboje - Marysia i Józio po niebiańskich łąkach.
A słońce dziękuje Im za piękne życie na Ziemi.
My wszyscy, którzy znaliśmy Państwa Bartoszewiczów dziękujemy za to, że byli razem z nami.
Dziś żegnamy Panią Marię.
W ten letni dzień niech dobry Bóg przyjmie Cię, Marysiu z otwartymi ramionami i przytuli Cię do serca.
A trawy, ciepła ziemia niech utulą Cię do wiecznego snu.
Śpij spokojnie.
Żegnamy Cię wszyscy z głębokim żalem.
Pozostaniesz w naszej wdzięcznej pamięci.

************************************************************************
Pożegnanie Pani Marii Bartoszewicz - p.Dorota Górecka

"Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania,
tak jak byś nie chciała, swym odejściem smucić,
Tak jakbyś wierzyła w godzinę rozstania,
że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić"
ks. Jan Twardowski

Szanowna Rodzino, Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy!

1 czerwiec - to Dzień Dziecka, a ty Pani Mario zgromadziłaś nas przy swojej trumnie jako mama dwóch synów i jako ta nasza druga mama wychowawczyni i nauczycielka - Wychowawczyni niezliczonej rzeszy uczniów Sępopolskiej Szkoły.

Z pokorą i w ogromnym smutku staję tu - Twoja wychowanka rocznika -57, aby pożegnać Cię w miejscu wiecznego spoczynku.

W 10 rocznicę naszego oficjalnego - klasowego spotkania przyszło mi Cię żegnać. Wówczas w 2007 roku w murach Domu Kultury razem z nami Twoimi wychowankami dzieliłaś radość ze spotkania po latach, a my przytulaliśmy się do Twego Serca jak niegdyś w klasie.

Każdy z nas pewnie w inny sposób zapamiętał lata szkolne, ale w pierwszej kolejności na myśl przychodzą pedagodzy a Ty - nasza Pani - na ich czele. Wzrastaliśmy i dojrzewaliśmy na
Ich naukach, a Ty - wieloletni wychowawca wspaniałą matczyną postawą - wymagająca i konsekwentna - kształtowałaś w nas miłość i wiarę. I dzisiaj za trud wielkiego nauczyciela dziękuję i chylę czoło.

Szanowni Państwo
- jak wiecie - miałam zaszczyt razem pracować w naszej szkole, w której Pani Maria była wicedyrektorem i nauczycielem i także intendentem a potem na emeryturze opiekunem emerytów, przepracowała najdłużej ze wszystkich bo 41 lat.

Droga Pani Mario chcę powiedzieć, że jesteśmy tu przy Tobie, aby wspólnotą serc i myśli zaświadczyć o tym, że pamięć o Tobie nie zostanie zatarta a dzieło i wspaniała osobowość będą zawsze żyły. Po prostu trzeba powiedzieć: "Non Omnis Moriar" - nie wszystek umrę.(Horacy)

Za wszelkie dobro, życzliwość, za miłość, za przyjaźń, za wyjątkową skromność w imieniu nas tu obecnych i nieobecnych serdecznie Pani dziękuję. Wierzę, że Dobry Bóg to wszystko policzył i nagrodzi szczęściem w niebie. Odpoczywaj w pokoju.

Składam Rodzinie wyrazy szczerego współczucia. Możecie być dumni za Waszą Mamę i Tatą byli wspaniali nauczyciele Maria i Józef Bartoszewiczowie
1.06.2017
******************************************************************
Pożegnanie Pani Jadwigi Deleżuch - p.Dorota Górecka
Szanowna Rodzino!
Szanowni Państwo!

Jakże ciężko rozstać się i żegnać bliską nam osobę. Dzisiaj przyszło mi znowu stać nad mogiłą Pedagoga, z którym mieliśmy możliwość przez 10 lat uczyć i wychowywać nasze dzieci w Sępopolskiej Szkole.
Św.p. Jadzia była wychowawcą w kl. VI-VIII a ponieważ kochała cyfry i nuty to mogła spełniać się na lekcjach matematyki i muzyki. W 1996 roku, gdy uroczyście obchodziliśmy Jubileusz 50-lecia Szkoły Jadzia i Krzysztof byli autorami programu muzycznego, który uświetnił w niepowtarzalny sposób tę uroczystość.
Bo Jadzia była nauczycielką pełną pomysłów i ogromnej energii. Dlatego, gdy dowiedzieliśmy się o ciężkiej chorobie - trudno było uwierzyć, że ta silna i zawsze pełna zaangażowania Jadzia zmaga się z dolegliwościami i już nie jest w stanie uczestniczyć w spotkaniach emerytów. Żal ogarniał nasze serca.
Droga Jadziu!
Twoje odejście jest ciosem - byłaś częścią naszego szkolnego życia i na stałe wpisałaś się na kartach historii Oświaty Sępopolskiej.
Tak, jak w 1998 roku dziękowałam Ci, za rzetelną, solidną pracę, gdy odchodziłaś na emeryturę tak dzisiaj pragnę Ci powiedzieć i tu modlącym się, że dobrze rozumiałaś swoje powołanie do pracy nad kształtowaniem rozumu i serca swoich uczniów. Mądrość, otwartość, dobre wychowanie zawsze leżały Ci na sercu. Byłaś wzorem wychowawcy - a wiem to, bo musiałam dokonywać oceny Twojej pracy. Mogłam na Ciebie zawsze liczyć. Przecież dałaś się poznać jako osoba o pogodnym usposobieniu - zawsze uśmiechnięta, życzliwe, optymistycznie nastawiona do świata i ludzi. Kochałaś dzieci!
Dziękuję Ci Jadziu za skarb nauki jaki ofiarowałaś, powierzonym przez rodziców - dzieciom, za przyjaźń i radość wnoszoną do pokoju nauczycielskiego. Myślę, że w niebie będziesz rozsiewać nadal i dobro i piękno z uśmiechem. Za kształcenie młodych ludzi największa nagroda to wdzięczność i pamięć.
Będziemy pamiętać - zostawisz trwały ślad w naszych sercach.
Spoczywaj w pokoju.
"Składamy hołd Tobie Jadziu Kochana
trzymaj się mocno w tym nowym świecie.
Niech duszę Twoją Bóg do Nieba poniesie."
Składam Rodzinie szczere wyrazy współczucia.

3.06.2017

Zdjęcia...

Uczestnicy programu Youngster zostali wyróżnieni w tegorocznej edycji konkursu Teenagers in Action. Zachęcali w niej do nauki języka angielskiego. Wśród działań konkursowych znalazły się między innymi językowo-taneczne zajęcia "What does the fox say?" z naszymi młodszymi kolegami z zerówki. Pracowali sumiennie (ale też dobrze się bawili -mamy nadzieję), dlatego nagrodą postanowili się z nimi podzielić. Najpierw laureaci udali się na film, kręgle i restauracyjny obiadek do Kętrzyna, a następnie na ogniska ze swoimi całymi klasami (IIIab). 1 czerwca - w Dzień Dziecka, zaprosili natomiast zaprzyjaźnionych zerówkowiczów na warsztaty kulinarne do sępopolskiej restauracji (były smaczne i zdrowe kanapki, a potem pyszne i niekoniecznie zdrowe lody i kiełbaski). Spotkanie uświetnili strażacy, którzy chętnie opowiedzieli o swojej pracy, pokazali wyposażenie wozu, a także pozwolili się nim przejechać. Na sygnale po Sępopolu! Dziękujemy za współpracę- polecamy się na przyszłość!

A. Podlaszuk

Zdjęcia ...
Klasa Vb przystąpiła niedawno do projektu Stowarzyszenia Naooka na temat Visegrad Fund. Grupa Wyszechradzka - znana również jako "Wyszechradzka Czwórka" jest często utożsamiana z Europą Centralną, mostem pomiędzy wschodem a zachodem Europy. Z jednej strony Czechy, Węgry, Słowacja i Polska, mają ze sobą wiele wspólnego w odniesieniu do kultury, historii czy geografii, ale z drugiej strony każdy z krajów jest inny i wyjątkowy! Uczniowie próbowali to odkryć, zdobyli informacje, zdjęcia, ciekawostki. Wiedzą już o Janosiku, Kreciku i papryce, ale także chętnie podzielą się bardziej "poważnymi" faktami na temat np. kultury i przyrody. Zachęcamy wszystkich do poznawania naszych sąsiadów i organizacji, do których należy Polska.

A. Podlaszuk

Zdjęcia ...
Tak nazywa się program, do którego przystąpili uczniowie klasy Vb w ramach koła języka angielskiego realizowanego w projekcie "Lubię się uczyć". Najpierw ustalili zasady zdrowego odżywiania i zapisali je w formie kodeksu - oczywiście wszystko po angielsku, np.:
1. Add a portion of vegetables or fruits to every meal.
2. Don't eat much junk food!
3. Don't eat too much fatty or salty food.
Następnie przygotowali plakaty. Byli bardzo kreatywni, pomysłów nie brakowało. Wyszło ładnie i kolorowo "możecie sprawdzić" wystawa na korytarzu na parterze! Ostatnim etapem - najsmaczniejszym, były warsztaty kulinarne. Pracowaliśmy w grupach, nazywaliśmy po angielsku narzędzia i czynności. Zabawa była przednia. Polecamy wszystkim udział w takich zajęciach!
DO YOU WANT TO BE
INTELLIGENT AND BEAUTIFUL?
EAT HEALTHY!

A. Podlaszuk

Zdjęcia ..."Gdy Łyna jest czysta ryby tańczą twista". Pod tym hasłem 31 maja 2017 roku odbył się Lokalny Dzień Akcji w ramach programu Litter Less- Śmieci Mniej. Grupa 5 i 6 latków zaprezentowała całej grupie elementarnej Legendę o Rzece Łynie jednakże w unowocześnionej odsłonie. W między czasie odbył się także kiermasz ciast, z którego zysk został przekazany potrzebującym dzieciom z naszej szkoły.

B. Kondej

Zdjęcia ...W ramach programu Litter Less- Śmieci mniej 7 czerwca odbyło się spotkanie z członkami koła wędkarskiego "Kleń" z Sępopola. Zaproszeni goście zdradzili nam tajniki wędkowania oraz zapoznali nas z zasadami zachowywania się nad wodą. Mieliśmy także przyjemność zobaczenia różnego rodzaju wędki i przybory niezbędne do łowienia ryb.

B. Kondej

Zdjęcia...


31 maja 2017 roku w Żywkowie odbył się XII Powiatowy Konkurs Ekologiczny "Edukacja ekologiczna, podstawą poprawy stanu środowiska". Jest to konkurs drużynowy a nasza szkołę reprezentowali: Nikola Ruszczyńska (klasa IV b), Paweł Gawerski (klasa IV a), Kinga Arodź, Katarzyna Orłowska, Aleksandra Kozieł, Alicja Stankiewicz( wszystkie są uczennicami klasy V b) oraz Piotr Szyndler ( klasa VI a). Uczniowie Ci zmagali się w trzech konkurencjach:
1) test z zakresu ochrony środowiska
2) praca plastyczna o treści ekologicznej, tematem przewodnim tegorocznej edycji były ptaki chronione w Polsce
3) piosenka lub scenka o treści ekologicznej.
Uczestnicy poszczególnych konkurencji byli również nagradzani indywidualnie za wysoki wynik w teście ekologicznym i pracy plastycznej. Wśród 39 uczniów piszących test uczennica Aleksandra Kozieł zajęła 3 miejsce, a uczennice Alicja Stankiewicz i Nikola Ruszczyńska zajęły 1 miejsce w wykonaniu pracy plastycznej. Wszystkie otrzymały nagrody indywidualne. Nasza drużyna uplasowała się na 4 miejscu. Chcielibyśmy podziękować p. Katarzynie Dytkiewicz za wkład wniesiony w przygotowania do konkursu- ułożyła słowa do piosenki ekologicznej. W trakcie trwania imprezy odbył się quiz "1 z 12" przygotowany prze Nadleśnictwo Górowo Iławeckie. Naszą drużynę reprezentowała Kinga Arodź, która zajęła 2.
Agnieszka Szyndler
Zdjęcia...


48 uczestników projektu "Lubię się uczyć, wiedza i kompetencja to moja przyszłość" z klas IVa, IVb i Vb 2 czerwca wzięło udział w wycieczce do Gdańska. Celem wyjazdu była wizyta w Gdańskim Centrum Nauki Hewelianum i udział w warsztatach oraz wystawie interaktywnej ,,Łamigłówka". A wszystko po to, by przekonać się, że matematyka nie jest trudna ani nudna, a przeciwnie interesująca i zabawna. Spotkanie było okazją do tego, by w przystępny sposób wyjaśnić trudne matematyczne zagadnienia.
Kolejną atrakcją okazała się wizyta w ogrodzie zoologicznym. Oliwskie ZOO jest miejscem szczególnym, bowiem na obszarze około 125 hektarów mieszkają tu zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów. Są wśród nich takie, których populacje na wolności już właściwie nie istnieją. Bo już tylko tutaj spotkać można np. hipopotamy karłowate. Naszą uwagę zwróciły oczywiście żyrafy, choćby ze względu na wzrost i małe ssaki drapieżne - surykatki.
Wycieczkę należy uznać za bardzo interesującą i pouczającą.

Zdjęcia ...

Emocje trzeba wyrażać. Czasem jednak przychodzi to z trudem. Młody człowiek uczy się rozpoznawać i wyrażać swoje emocje, jednak nie zawsze potrafi znaleźć właściwy i społecznie akceptowany kanał ujścia zarówno uczuć przyjemnych, jak i nieprzyjemnych.

Na przeprowadzonych zajęciach w oparciu o pakiet pomocy
Profesor Szkiełko i Tropiciele dzieci z klasy Ia IIb przekonały się, że emocje można wyrażać na różne sposoby. Łączyły emocje z sytuacjami życia codziennego, co uwrażliwiło je na uczucia innych ludzi i nauczyło nazywać emocje, które towarzyszą różnym wydarzeniom. Poprzez ekspresję muzyczną i plastyczną dowiedziały się, że pomocne w wyrażaniu uczuć są nie tylko słowa, ale także dźwięki, kolory, ruch. Mogły wybrać komfortowy dla siebie sposób wyrażania emocji podstawowych: radości, smutku, złości, zdziwienia, obrzydzenia, strachu, na podstawie własnych obserwacji i doświadczeń.

Zajęcia zostały przeprowadzone w oparciu o scenariusze z serwisu www.scenariuszelekcji.edu.pl podczas 6 spotkań na następujące tematy: Jak wydobywa się emocje?, Jak ludzie przeżywają emocje?, Jak ukryć emocje w filiżance?, Kto w rodzinie jest najważniejszy?, Cym ludzie różnią się między sobą?, Ile pomysłów mieści się w głowie? oraz pakiet pomocy. Program został objęty patronatem przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

H. Petrecka-Wrzosek

Zdjęcia ...
1 czerwca 2017r. uczeń klasy IIb SP Adrian Strojny na uroczystym podsumowaniu konkursu plastycznego w Elblągu odebrał nagrodę za pracę plastyczną na temat "Moja najpiękniejsza baśń". Konkurs zorganizowany został Przez WMODN w Elblągu. Z pośród 600 nadesłanych prac, ta wykonana przez naszego ucznia została wyróżniona. Podczas uroczystości zwycięzcy i zaproszeni goście obejrzeli: występ Zespołu Szkół Muzycznych w Elblągu, przedstawienie teatralne uczniów Szkoły Podstawowej w Tolkmicku oraz wysłuchali prelekcji na temat - Rola baśni w życiu dziecka.

H. Petrecka -Wrzosek

Zdjęcia ...

Uczniowie klasy II a Gimnazjum Zuzanna Pycko, Weronika Stankiewicz i Rafał Tucki zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu pod patronatem Ministerstwa Finansów - "Finansowoaktywni. Misja uczciwe płacę podatki". Ich film pod tytułem "Podatkowe dylematy" znalazł się w 10 najlepszych filmów w kraju spośród 118, które wzięły udział w konkursie Gimnazjaliści zostali zaproszeni na uroczystą galę do Warszawy. Zaproszenie osobiście wręczyła im Naczelnik Urzędu Skarbowego w Bartoszycach Pani Małgorzata Sipko. W stolicy, w Ministerstwie Finansów uczniowie zaprezentowali siebie i swój film. Po uroczystym wręczeniu nagród przez Sekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów Wiesława Janczyka, uczniowie wzięli udział w warsztatach z produkcji filmowej z youtuberem Piotrem "Ziemniakiem" Latałą i zwiedzili Pałac Prezydencki. Dwudniowy pobyt w Warszawie dostarczył im niesamowitych wrażeń i przeżyć. Jesteśmy dumni i serdecznie gratulujemy!

E. Deleżuch

Zdjęcia ...


Rodzice uczniów klasy IIa przygotowali swoim pociechom bardzo miłą niespodziankę z okazji Dnia Dziecka. Były pieczone na grillu kiełbaski, napoje, słodkości, ale największą radość sprawił uczniom mecz piłki nożnej- wychowawca wraz z uczniami kontra rodzice. Emocje były bardzo wielkie zarówno po stronie uczniów jak i rodziców. Nie pomogła prośba mamy "synku podaj mi piłkę"- uczniowie mecz wygrali 4:3. Rewanż za rok. Będziemy trenować.
Dziękuję rodzicom za wspaniałą wspólną zabawę z dziećmi.

L. Basiukiewicz

Zdjęcia ...Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1522470 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie