oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaMaj 20 2019 09:02:53
NASZA SZKOŁA
Strona główna BIP
Rok szkolny 2016/2017 2 semestr cz3

Jak co roku nasza szkoła organizuje Gminny Konkurs Mitologiczny, podczas którego pasjonaci mitologii -nawet na etapie szkolnym- mogą wykazać się swoją wiedzą.
W konkursie biorą udział tylko uczniowie klas piątych. W tym roku do powyższych zmagań przystąpiło jedenaścioro śmiałków. Konkurs rozpoczął się od powitania uczestników, wylosowania przez nich miejsc, które również skrywały niespodzianki, a następnie przygotowaniu się do testu sprawdzającego wiedzę z zakresu literatury, historii i filozofii starożytnej Grecji. W kolejnych konkurencjach uczniowie odpowiadali na wylosowane przez siebie pytania bądź pytania wyświetlone na tablicy multimedialnej. Oczywiście dotyczyły one olimpijskich bogów, ich atrybutów czy mitycznych postaci. Frazeologia to dziedzina, która również wiele zawdzięcza mitologii, toteż nie zabrakło do rozszyfrowania związków frazeologicznych. W końcu przyszedł czas na wykazanie się wiedzą na temat wylosowanego przez siebie boga, który przez cały konkurs towarzyszył uczestnikowi na jego ławce. Każdy uczestnik musiał zatem zaprezentować swojego mitologicznego towarzysza w nieco współczesnej wersji, a mianowicie w komiksie.
Gdy jury podsumowywało wyniki, uczniowie mogli zrelaksować się na świeżym powietrzu.
W końcu przyszła pora na podziękowania i ...ogłoszenie zwycięzców. Za znawców mitologii możemy zatem uznać:
- Gabrielę Jankun - I miejsce (Szkoła Podstawowa w Sępopolu kl. V A)
- Aleksandrę Kozieł - II miejsce (Szkoła Podstawowa w Sępopolu kl. V B)
- Mateusza Lenarda - III miejsce (Szkoła Podstawowa w Wiatrowcu).
Wszystkim uczestnikom życzymy wielu sukcesów, a na kolejnych pasjonatów czekamy w przyszłym roku.

M. Rynkiewicz

Zdjęcia ...
W piękny, czerwcowy dzień uczniowie klasy pierwszej wraz z zerówkowiczami wybrali się na wycieczkę do Lidzbarka Warmińskiego. Najpierw uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Oranżerii Kultury przygotowanych przez p. Elżbietę Sidor. Zajęcia przygotowane były w oparciu o twórczość Ignacego Krasickiego, a że świat zwierząt jest bliski dzieciom to zajęcia były pod tytułem ,,Co powiedziałyby zwierzęta, gdyby mówiły ludzkim głosem". W Oranżerii dzieci miały również możliwość obejrzenia wystawy, która w przeddzień miała inaugurację. Wystawa "Polska Szkoła Ilustracji" prezentuje wybrane prace najwybitniejszych przedstawicieli Polskiej Szkoły Ilustracji, m.in.: Bohdana Butenko, Jerzego Flisaka, Janusza Stanny. Po zapoznaniu się z twórczością bajkopisarza udaliśmy się do zamku - historycznej rezydencji biskupów warmińskich, gdzie Ignacy Krasicki spędził.pewną część swego życia Zamek należy do najcenniejszych zabytków architektury gotyckiej w Polsce. Będąc na dziedzińcu zamku podziwialiśmy krużganki, potem zwiedzaliśmy piwnice, które służyły jako magazyny żywności i więzienie. Odwiedziliśmy piękną kaplicę zamkową mieszczącą się na pierwszym piętrze, a w niej podziwialiśmy freski.
Na zakończenie naszej wyprawy udaliśmy się na lody i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

K. Wierzbowska

Zdjęcia ...
"Rysowanie"

Ja rysować bardzo lubię, ale kredki ciągle gubię.
Dzisiaj narysuję koty, jutro raczej samoloty.
W środę pieska małego, a w czwartek jeszcze mniejszego.
W piątek jeszcze zobaczę.
A w sobotę jak na skakance skaczę!
W niedzielę muszę iść do kościoła, ale co to?!
- Ołówek mnie woła!
To w niedzielę narysuję ... JUŻ WIEM! - Jak z piłką trikuję.
Szybko czas mija, lecz rysowanie mózg rozwija.


Kiedy się nudzę piszę ... Tak mówi Roksana Szczurko, dziewięcioletnia uczennica klasy III b, która podejmuje próby tworzenia utworów poetyckich. W przyszłości chciałaby zostać piłkarką, już trenuje w bartoszyckim klubie oraz poetką, której wiersze czytaliby wszyscy. Życzymy, aby jej marzenia się zrealizowały.
Jej wiersze możemy przeczytać w poniższym linku.

Próby poetyckie

Zdjęcia ...

Serdecznie gratulujemy Urszuli Jusiak z klasy I a Gimnazjum za zdobycie wyróżnienia w XIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego "Krajobraz Warmii i Mazur" oraz Marcinowi Łychaczowi Z V b SP za uzyskanie wyróżnienia w konkursie plastycznym zorganizowanym przez PPSE pod hasłem "Palenie zabija wybierz życie!"

Oczywiście życzymy dalszych sukcesów!

W II Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Ekonomicznej "Moja Firma, Moja Przyszłość" z naszej szkoły wzięły udział 3 zespoły. Celem konkursu jest rozpowszechnianie wiedzy z zakresu ekonomii, przedsiębiorczości i świadomego korzystania z ofert bankowych oraz tworzenia projektów własnej firmy . Był on podzielony był na cztery etapy, eliminacje szkolne, warsztaty, eliminacje wojewódzkie oraz finał wojewódzki. Wszystkie zespoły zostały finalistami, znalazły się w pierwszej 10-ce w województwie. Ostatecznie po prezentacji efektów swojej pracy I miejsce zdobyli Aleksander Piluk I Maciej Jarzynka - pomysłodawcy Sępopolskiej Spółki Medialnej. Pozostałe zespoły Dominika Orłowska, Weronika Stankiewicz - założycielki firmy Korepetytorskiej EduChampion i Zuzanna Pycko, Rafał Tucki z pomysłem na Food Trucka "SieJe" zdobyły wyróżnienia. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy, aby ich pomysły się urzeczywistniły i osiągnęły sukces finansowy.

E. Deleżuch

Zdjęcia ...
31 V 2017r. klasy III odbyły wycieczkę Śladami M.Kopernika- zwiedziliśmy gotycki Zamek Kapituły Warmińskiej. Na dziedzińcu zamku odbywały się różne konkurencje. Najbardziej oblegane było strzelanie z kuszy. Trzeba przyznać, że chłopcy osiągali bardzo dobre wyniki. Graliśmy również w grę, która trochę przypominała dzisiejsze kręgle, ale była dużo trudniejsza. Można było także sprawdzić swoją równowagę, chodząc na szczudłach. W zamku obejrzeliśmy wystawę poświęconą naszemu wybitnemu astronomowi- Mikołajowi Kopernikowi. Druga wystawa dotyczyła życia na warmińskiej wsi, obejrzeliśmy wyposażenie chat wiejskich, proste narzędzia jakimi się posługiwano. Kolejnym punktem wycieczki była Wysoka Brama przez którą przeszliśmy do Starego Ratusza. Następnie klasy udały się na basen do Aquasfery. Zabawy w wodzie, kąpiel i pływanie, to świetna zabawa i miły odpoczynek. Po kąpieli oczywiście wszyscy byliśmy głodni, więc udaliśmy się na obiad, który wszystkim bardzo smakował. Nadszedł czas powrotu. Wróciliśmy z nowymi doświadczeniami i wieloma wrażeniami.

I. Kuniej

Zdjęcia...
19 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Humanisty, na który każda z klas przygotowała plakat promujący czytelnictwo. Tego dnia podczas konkurencji zmagało się 6 dwuosobowych drużyn, składających się z ucznia szkoły podstawowej i ucznia gimnazjum. Ich rywalizację oceniało jury, a pozostali uczniowie dopingowali swoich faworytów. Przed drużynami było kilkanaście zadań, podczas których wyszukiwano haseł w słownikach na czas, wyjaśniano związki frazeologiczne, przedstawiano za pomocą rysunku tytuły lektur, układano rymy czy też porządkowano treści mitu przedstawionego w formie rysunkowej. Każdy z zespołów dawał z siebie wszystko i wyniki były bardzo wyrównane, jednak po ich ostatecznym podsumowaniu zwyciężyli Nadia Kuper z klasy VIa i Kacper Siudek z klasy IIIb. Wszyscy doskonale się bawili a Dzień Humanisty został wpisany na stałe do harmonogramu imprez szkolnych.

K. Dytkiewicz

Zdjęcia ...
Wakacje tuż, tuż, a w szkole się dzieje! Dwudziestego czerwca odbył się Dzień Języka Angielskiego. Przyjął on formę konkursu, w którym uczestniczyli reprezentanci każdej z klas IV-VI oraz Gimnazjum, podzieleni w trzy mieszane zespoły. Mamy więc nadzieję, że zabawa zintegrowała nasze środowisko, rozwinęła trochę słownictwo, przybliżyła elementy kultury krajów anglojęzycznych, ale przede wszystkim wpłynęła na wzrost sympatii uczniów do języka angielskiego. Trzeba przyznać, że uczestnicy świetnie radzili sobie z nie zawsze łatwymi zadaniami. Brawo! Najwięcej emocji wzbudził "niezwykle lubiany u nas" quiz Kahoot!, do którego przyłączyła się także publiczność. Dziękujemy wszystkim za udział w wydarzeniu, pomimo że każdy z nas był już jedną nogą na wakacjach.
Happy Holiday!

A. Podlaszuk

Zdjęcia ...


Po raz kolejny w lutym odbył się Gimnazjalny Turniej Piłki Siatkowej. Do zawodów przystąpiły wszystkie klasy naszego gimnazjum, oddzielnie w kategorii dziewcząt i chłopców.
Wśród dziewcząt najlepsze okazały się uczennice klasy III A p. Doroty Bieńkowskiej w składzie (Radziulewicz Aleksandra, Wasyłyk Oliwia, Łukaszewicz Gabriela, Klimuk Dominika, Kanigowaka Aleksandra, Burzyńska Aleksandra, wychowawcą tej klasy jest p. Agnieszka Szyndler) II miejsce przypadło klasie II B , III miejsce I B. Natomiast wśród chłopców bezkonkurencyjni okazali się chłopcy z klasy III B p. Franciszka Maszoty, jednocześnie wychowawcy i nauczyciela w-f, w składzie (Siudek Kacper, Szyndler Bartosz, Puczko Maciej, Siekierzycki Jan, Zyśk Michał, Waga Piotr) II miejsce klasa IIB, III miejsce I A.

Zdjęcia ...

Po raz pierwszy w szkole podstawowej rozegrany został Turniej Unihokeja dziewcząt szkoły podstawowej. Unihokej (zwany również floorballem) to dyscyplina sportowa, której utworzenie przypisywane jest Szwedom. Celem jest zwycięstwo w meczu poprzez zdobycie większej liczby bramek niż rywal. A oto wyniki:
I miejsce kl.V A
II miejsce kl.VI A
III miejsce kl. V B

Zdjęcia ...

4. 04. 2017r. byliśmy gospodarzami Gminnego Turnieju Piłki Halowej chłopców. W turnieju udział wzięły wszystkie szkoły podstawowe naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowali: Kamil i Paweł Antczak, Grzegorz Jędrys, Kuba Młyński, Igor Radziulewicz, Vaca Diez Mieczkowski Nicolas. Nasi chłopcy okazali się najlepsi.
I miejsce SP Sępopol
II miejsce SP Dzietrzychowo
III miejsce SP Poniki
IV miejsce SP Wiatrowiec

Zdjęcia...

25.04.2017r. w Lidzbarku Warmińskim odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego szkolnego związku sportowego w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowały uczennice kl. I gimnazjum: Natalia Kowejsza, Katarzyna Sinkiewicz, Natalia Ciesielska. Uczennice zajęły VI miejsce.

25. 05. 2017r. Szkoła Podstawowa im. Adama Loreta w Ponikach zorganizowała Bieg Przełajowy podczas obchodów Festynu Rodzinnego. A oto wyniki w poszczególnych kategoriach:
Kl. III-IV SP
I miejsce -Roksana Rynkiewicz SP Sępopol
II miejsce -Kuba Skorupski SP Sępopol
III miejsce -Denis SP Dzietrzychowo
KL.V-VI SP (dz)
I miejsce - Patrycja CzarneckaSP Sępopol
II miejsce - Wiktoria Wasylik SP Poniki
III miejsce - Natalia Czapla SP Poniki
KL. I-III G (chł.)
I miejsce - Piotr Łychacz G Sępopol
II miejsce - Sebastian Ladziński G Sępopol
III miejsce - Gabryś Grochal G Sępopol
KL. I-III G (dz)
I miejsce - Gabriela Rogozińska G Sępopol
II miejsce - Natalia Kowejsza G Sępopol
III miejsce - uczennica z SP Poniki

Zdjęcia ...

31.05.2017r. odbył się VI Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o puchar Burmistrza Miasta. Nasza szkołę reprezentowali: Kuba Skorupski, Alan Łojewski, Bartek Młyński, Kuba Młyński, Krzysztof Żmijewski, Mateusz Bartoszewicz, Krystian Dowlaszewicz, Paweł Antczak, Mateusz Wenderlich.
I miejsce SP Sępopol
II miejsce SP Dzietrzychowo
III miejsce SP Wiatrowiec

Zdjęcia ...

2.06.2017r. wśród chłopców gimnazjum rozegrany został Turniej Piłki Nożnej. Głównymi organizatorami byli: p. Franciszek Maszota i p. Witold Średziński nauczyciele wychowania fizycznego. I miejsce zajęła klasa II B w składzie: Mateusz Czajkowski. Filip Sulich, Robert Siudek, Sebastian Siemaszko, Mateusz Skorupski. II miejsce kl. III A ,III miejsce kl. II A

Zdjęcia ...


21 czerwca odbyła się uroczysta Gala Najlepszy z Najlepszych. Bardzo nas cieszy, że aż 14 naszych uczniów otrzymało Nagrodę Burmistrza. Oto oni:

Szkoła Podstawowa
Aleksandra Kozieł - V b
Kinga Arodź - V b
Patrycja Włodarczyk - VI a
Piotr Szyndler - VI a

Gimnazjum
Zuzanna Pycko - II a
Weronika Stankiewicz - II a
Dominika Orłowska -II a
Joanna Waręcka - III b
Natalia Kurapiewicz r11; III a
Kaja Mikołajczyk - III a
Maciej Jarzynka - II a
Aleksander Piluk - II a
Rafał Tucki - II a
Bartosz Szyndler - III b

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zdjęcia ...
21 czerwca 2017 r. cała społeczność najmłodszej grupy wiekowej spotkała się na uroczystym apelu, aby pożegnać trzecioklasistów z grupy elementarnej. To spotkanie miało wyjątkowy charakter, gdyż po raz ostatni byliśmy w takim gronie. Od nowego roku szkolnego ci uczniowie będą już w czwartej klasie. Młodsi koledzy - uczniowie klas drugich pod opieką swoich wychowawców p. L. Basiukiewicz i p. H. Petreckiej Wrzosek - przygotowali część artystyczną, podczas której życzyli swoim starszym kolegom samych sukcesów już w nowej grupie wiekowej.
Trzecioklasistom życzymy powodzenia w nowej grupie wiekowej i mamy nadzieję, że będą powracać myślami do tych pierwszych lat spędzonych z nami.
Spotkanie było również okazją do podsumowania i nagrodzenia uczniów, którzy zostali laureatami organizowanych konkursów w II semestrze.
Wszystkim wyróżnionym gratulujemy!

L. Basiukiewicz

Zdjęcia ...Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim
Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły. Nauczycielom, Pracownikom naszej szkoły oraz Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.

Za nim rozstaliśmy się w naszej szkole odbyły się uroczyste akademie z okazji zakończenia danego etapu edukacji i roku szkolnego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tych uroczystości:

Pożegnanie klas III Gimnazjum

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
W dniach 20. - 31.07.2017 sekretariat w ZSP w Sępopolu będzie nieczynny, w pozostałe dni będzie otwarty w godz. 8.00- 15.00
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1522494 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie