oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaMaj 20 2019 09:18:01
NASZA SZKOŁA
Strona główna BIP
Rok szkolny 2015/2016 1 semestr cz 1

Rok szkolny 2015/2016 rozpoczynamy 1 września 2015 r.8.00 - wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum uczestniczą we Mszy Św. w kościele w Sępopolu.

9.00 - uroczyste rozpoczęcie nowego roku.

Wychowankowie przedszkola spotykają się z wychowawczyniami w sali przedszkolnej. Pozostali: zerówkowiecze, uczniowie klas I-VI SP i I-III G na kortach.

Wychowankowie ZWP spotykają się z wychowawczynią o godzinie 13.00 w budynku przedszkola.
List Rzecznika Praw Dziecka z okazji nowego roku szkolnegoDrogie Uczennica, Drodzy Uczniowie,
mam nadzieję, że wypoczęci i radośni wracacie w szkolne ławy. Pełni sił i chęci jesteście gotowi do nauki i nowych wyzwań.
Pamiętajcie, że jako dzieci-uczniowie macie swoje prawa. Macie prawo do tego, aby pytać, wypowiadać się, mieć wątpliwości i wyrażać własne zdanie. Nie zapominajcie jednak, że inni -zarówno młodsi, jak i starsi - też takie prawa posiadają. Należy ich przestrzegać, a w każdej sytuacji drugiemu człowiekowi okazywać szacunek.
Macie również prawo do rozwijania zainteresowań. Korzystajcie zatem ze wszystkich możliwości jakie oferuje szkoła. Samorząd, kółko teatralne czy szkolna drużyna sportowa, to miejsca, w których możecie realizować pasje i marzenia. Wierzę, że Wasi nauczyciele zrobią wszystko, aby przybliżyć te marzenia na wyciągnięcie dłoni.
Bądźcie otwarci na przyjaźnie. Te ze szkolnych ław, potrafią trwać latami. W grupach szukajcie liderów, takich którzy będą odważni nie siłą, ale mądrością. Szanujcie się i pomagajcie nawzajem, chrońcie tych najsłabszych. Stanowczo mówicie "NIE!" przemocy i wszelkim używkom.
Nie zapominajcie, że nie jesteście sami z Waszymi problemami, nie tylko tymi szkolnymi. Linia Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka (800 12 12 12) jest dla Was otwarta.
Jestem pewien, że odpowiednio wykorzystacie rozpoczynający się rok nauki. W szkole nie tylko zdobywacie wiedzę, ale przede wszystkim rozwijacie osobowość i talenty.
Wierzę, że pomogą Wam w tym rodzicie i nauczyciele, których -tak jak Was - również serdecznie pozdrawiam.
Wasz Rzecznik
Marek Michalak

Sępopol, 7 września 2015r.

OGŁOSZENIE

Ogłaszam rekrutację uzupełniającą do Przedszkola Samorządowego w Sępopolu na rok szkolny 2015/2016.
Wydawanie i przyjmowanie "Wniosków o przyjęcie dziecka (kandydata) do Przedszkola Samorządowego w Sępopolu" od 7 września 2015. do 12 września 2015r. w godzinach pracy sekretariatu 7. 15 - 15. 15
(na podstawie Zasad rekrutacji uzupełniającej z 4 września 2015).


Zasady rekrutacji do przedszkola

Wniosek do przedszkola

22 września 2015r. uczniowie klas: IIb i IIIb wraz z wychowawcami mieli możliwość uczestniczenia w uroczystości ufundowania sztandaru Nadleśnictwu Bartoszyce. Przed rozpoczęciem uroczystości uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych.
Na placu Bohaterów Westerplatte w Bartoszycach można było oglądać wystawy nadleśnictw z całego województwa. W przyrodniczych stoiskach przygotowano uczniom konkursy, pokazy. Każdy mógł spojrzeć przez mikroskop na owady i rośliny, dowiedzieć się jak krąży woda w przyrodzie, sprawdzić, jak drzewa piją wodę, czyli spróbować swoich sił i przekonać się, ile trudu trzeba włożyć, aby woda w drzewie trafiła od jego korzeni aż do czubka. Każdy mógł bacznie przyglądać się owocom drzew: buku, olszy czy sosny. Za rozwiązanie zagadek i krzyżówek był upominek.
Na zakończenie uroczystości mogliśmy podziwiać defiladę pododdziałów i wysłuchać koncert orkiestry wojskowej z Giżycka.

Krystyna Wierzbowska

Galeria
W nagrodę atrakcyjny wypoczynek
Już po raz siódmy 20-osobowa grupa uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu przebywała na tygodniowym wypoczynku w Niemczech, a dokładnie w partnerskim Lägerdorf. Jest to licząca ok. 2,5 tysiąca mieszkańców zasobna miejscowość położona 60 km od Hamburga, od 1993 r. związana z Sępopolem umową partnerską.
Tegoroczny pobyt odbył się na zaproszenie strony niemieckiej i był współfinansowany przez organizację Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży. Dla uczniów z gminy Sępopol wizyta była formą nagrody za osiągnięcia w nauce, aktywność i zaangażowanie w pracach SU oraz za działania na rzecz innych w formie wolontariatu.
Niemieccy partnerzy zadbali o przyjazną atmosferę oraz różnorodne atrakcje. Bogaty program pobytu z jednej strony stwarzał możliwość bliższego poznania okolicy, w tym cementowni Holcim, miasta Itzehoe i zamku w Breitenburgu, z drugiej strony pozwalał na nawiązywanie bliższych kontaktów młodzieży ze sobą, współzawodnictwo a nawet wspólną naukę.
W Lagerdorf od kilku lat funkcjonuje młodzieżowa grupa straży pożarnej, która systematycznie podnosi swoje umiejętności ratowniczo-gaśnicze. Młodzi Niemcy zademonstrowali swoje umiejętności, ale także udzielali instruktażu gościom, nawet włączyli Polaków do akcji gaszenia pożaru. Dostarczyło to wielu emocji i radości, bo przecież pożar był pozorowany, a tryskająca z węży woda dawała okazję do psot w ten upalny dzień.
Interesującym okazał się całodniowy wypad nad Morze Północne, gdzie szczególnie wyraźnie występuje zjawisko przypływów i odpływów morza. Poziom wody podnosi się dwa razy na dobę o dwa, trzy metry i zalewa w czasie tzw. przypływu przybrzeża. Gdy woda cofa się, przez pewien czas wielkie obszary przybrzeżne ulegają osuszeniu. Właśnie w czasie odpływu młodzież doświadczyła marszu w ,,głąb" morza po mulistym dnie w poszukiwaniu skarbów. Zaledwie po kilku godzinach przerwy wypełnionej zwiedzaniem Multimar Wattforum w Tönning , gdzie interaktywne wystawy pokazywały w wielu akwariach fascynujący podwodny świat Morza Północnego, nastąpił przypływ i można było podziwiać morskie uroki oraz zażywać kąpieli i plażowania.
Największą niespodziankę organizatorzy sprawili młodzieży wizytą w Hansapark w Sierksdorf. Jest to park rozrywki z kilkudziesięcioma atrakcjami: od rejsu łódką po morzu kwiatów, poprzez spokojne karuzele i kolejki górskie aż po ogromne rollercoastery.
Choć młodzież spędziła w parku ponad 5 godzin, zasmakowała jedynie cząstki tej ekstremalnej rozrywki. Najwięcej zwolenników zyskały 2 rollercoastery: ,,Goliat z Karnanu" i ,,Przekleństwo Nowogrodu".
Bogaty program pobytu został wypełniony i osiągnięto cel - pogłębiono więzy pomiędzy polską i niemiecką młodzieżą, Polacy poznali cząstkę historii i kultury niemieckiej, codzienność i zwyczaje mieszkańców Lägerdorf. Młodzież szybko uświadomiła sobie, że ich niemieccy koledzy mają podobne zainteresowania, upodobania muzyczne, styl ubierania i sposoby spędzania czasu wolnego. Co raz mniejszą barierę stanowił język, niewidoczne były uprzedzenia, to znacznie ułatwiło nawiązanie kontaktów, a bycie ze sobą podczas zabaw, rywalizacji i wspólnego działania dało podłoże do zawierania przyjaźni.
Jak podkreślają uczestnicy wypoczynku, warto było systematycznie uczyć się, osiągać dobre wyniki w nauce, bo nagroda za ten wysiłek okazała się bardzo ciekawa, bogata w przeżycia i pozytywne emocje. Najważniejsze, że już za rok zawarte znajomości będzie można odnowić podczas rewizyty w Sępopolu.

Zdjęcia ...


Młodzież klasy I a Gimnazjum uczestniczyła w 13 Dniach Nauki i Sztuki w Olsztynie. Uczniowie obejrzeli pokazy chemiczne Barwa i płomień w doświadczeniach chemicznych oraz wzięli udział w warsztatach z fizyki Fizyczne inspiracje. Na otwarciu 13. Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki pojawił się znany dziennikarz Rafał Brzózka z prezentacją pt. "Małe jest wielkie", której przesłaniem było pokazanie, że im mniejsze są zjawiska/obiekty, które obserwujemy, tym większej aparatury wymagają i tym większym są problemem. Uczniowie mogli samodzielnie eksperymentować odwiedzając wystawę "Eksperymentuj!" przygotowaną przez Centrum Nauki Kopernik. Interaktywna ekspozycja pozwalała zdobywać podczas zabawy wiedzę z zakresu fizyki, biologii i matematyki. Tegoroczne atrakcje to m.in. szyfry, łamigłówki, najszybsza zjeżdżalnia, wirujące krzesełko, uwięziona piłka, stanowisko próżniowe, półkule magdeburskie, kula plazmowa, znikające barwy, trójwymiarowa układanka - Ludzkie ciało. Ponadto uczestnicy mogli sprawdzić szybkość reakcji, oszukać swój wzrok czy też dowiedzieć się, jak powstaje film. Na zakończenie młodzież została zaproszona na wykład z prezentacją filmu "Drugie życie naszych śmieci". Po prezentacji dwaj uczniowie klasy Ia ,Rafał Tucki oraz Kamil Kosaty, udzielili wywiadu dziennikarzowi Radia Olsztyn. Wywiad dotyczył pobytu uczniów z Sępopola na Dniach Nauki i Sztuki oraz wiedzy z zakresu segregacji śmieci. Pobyt w Olsztynie zakończył się degustacją ciemnego pieczywa z Piekarni Tyrolskiej.
E.Wójcik

Zdjęcia ...

2 października 2015r. klasy III a i III b korzystając z uroków pięknej jesieni wybrały się na wycieczkę do lasu. Na miejscu czekał na nas pan Leśniczy z Nadleśnictwa Gruda i poprowadził nas ścieżką edukacyjną. Pan Leśniczy opowiadał o roślinach i zwierzętach żyjących w lesie, wyjaśnił czym różni się drzewo od drewna. Uczniowie rozpoznawali różne rodzaje drzew, obserwowali środowisko pod kątem obecności zwierząt - ślady na ścieżce, rozgrzebana ziemia przy drzewie, utrwalali warstwową budowę lasu.
Spacerując zbierali leśne skarby. Jakaż była radość, gdy na swojej drodze ujrzeli mnóstwo grzybów, więc kolejną lekcją w lesie było rozpoznawanie tych jadalnych i niejadalnych.
Po powrocie ze ścieżki edukacyjnej pan leśniczy rozpalił ognisko, przy którym był wspólny posiłek, piekliśmy kiełbaski. Leśne powietrze bardzo wyostrzyło nasz apetyt. Z wycieczki wróciliśmy zmęczeni, ale radośni i pełni wrażeń.

K. Wierzbowska

Zdjęcia ...
Nauczyciele, Wychowawcy
i Pracownicy Oświaty

Wielce Szanowni Państwo,


w Dniu Edukacji Narodowej serdecznie dziękuję nauczycielom, pedagogom oraz wszystkim pracownikom oświaty za trud, jaki Państwo wkładacie w kształcenie i wychowanie dzieci. Państwa praca to przede wszystkim misja i powołanie. Każdego dnia jest pełna wyzwań wobec kształtowania charakterów i prawidłowych postaw młodych ludzi. Przekazują Państwo wiedzę, ale przede wszystkim służą i dzielą się swoim doświadczeniem życiowym. To ogromna odpowiedzialność, zwłaszcza dziś, kiedy często relacje międzyludzkie wypierane są przez nowe technologie, a bezpośredni kontakt człowieka z drugim człowiekiem schodzi na dalszy plan.

Szkoła jest miejscem, w którym młodzi ludzie nie tylko zdobywają potrzebne wykształcenie, ale także kształtują swoją osobowość, realizują pasje i rozwijają talenty. Dlatego nie do przecenienia jest rola nauczyciela, który będąc przewodnikiem po otaczającej rzeczywistości, przygotowuje swoich podopiecznych do dojrzałego życia. To dzięki Państwu młodzi ludzie uczą się wrażliwości, rzetelności, uczciwości, tolerancji r11; wartości tak ważnych w relacjach międzyludzkich, które powinny być oparte na szacunku i zaufaniu. Jest to najlepsza droga do budowania społeczeństwa obywatelskiego, będącego istotnym impulsem dla rozwoju naszego kraju.

Dziękuję wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pedagogom, którzy z ogromnym sercem i oddaniem wypełniają swoją edukacyjną misję, nie tylko odnosząc znakomite wyniki pedagogiczno-wychowawcze, ale przede wszystkim będąc przyjaciółmi uczniów. Dziękuję Państwu za to, że mimo pojawiających się czasami trudności czy chwil zwątpienia nie brakuje Wam siły i determinacji do nieustającej twórczej pracy z polskimi dziećmi i młodzieżą.

Z okazji dzisiejszego święta życzę wielu sukcesów zawodowych, poczucia satysfakcji z wykonywanej pracy oraz radości płynącej z kontaktów z młodymi ludźmi. Życzę, by trud, który wkładacie w kształcenie uczniów, był doceniany, a Państwa zawód cieszył się społecznym uznaniem i szacunkiem, na które bezwzględnie zasługuje.

Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje r11; przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwilr30; r11; niech ta myśl Janusza Korczaka towarzyszy Państwu każdego dnia.

Z wyrazami największego szacunku

Marek Michalak
Rzecznik Praw Dziecka

W dniach 12-16.10.2015 w naszym przedszkolu został zrealizowany projekt edukacyjny pt. "Jabłko". Jego celem było zachęcenie dzieci do spożywania jabłek oraz wyrabiania nawyków zdrowego odżywiania.
Nasz jabłkowy tydzień rozpoczęliśmy od spotkania z ekspertem, który uświadomił dzieciom jak wiele witamin i wartości odżywczych posiadają jabłka oraz zaprezentował i omówił wiele ich odmian. W tym dniu dzieci ubrały się w "jabłkowe kolory", oraz brały udział w różnego rodzaju zabawach ruchowych, których motywem przewodnim jak się pewnie wszyscy domyślają był nasz omawiany owoc.
W ramach naszego projektu nie zapomnieliśmy także udać się do 'korzeni" czyli do sadu, w którym dzieci miały możliwość szczegółowego przyjrzenia się jabłonce oraz odnalezieniem ich zdaniem najpiękniejszego jabłuszka.
Zwieńczeniem naszego projektu było piątkowe spotkanie z rodzicami, na które każdy przedszkolak przyniósł wykonany wspólnie z rodzicami obraz jabłka. W naszym albumie znalazły się jabłka wyklejane bibułą, plasteliną, a nawet koralikami. Tego dnia na przedszkolnych stołach królowało jabłko w przeróżnych postaciach. Nie zabrakło tu szarlotki, racuchów, jabłek pieczonych czy oblanych czekoladą. Dzieci piły świeże soki oraz robiły jabłkowe ludziki. W miedzy czasie każdy miał możliwość skorzystania z naszego fotojabłka oraz skosztowania przeróżnych pyszności przyniesionych bądź zrobionych tego dnia przez rodziców i dzieci.

Zdjęcia ...

W październiku klasy II i dzieci z grup 0 podziwiały uroki jesieni w naturalnym środowisku, wybierając się na wycieczkę do lasu w Nadleśnictwie Gruda. Pan leśniczy towarzyszył uczniom w odkrywaniu tajemnic lasu. Dzieci pokonując ścieżkę edukacyjną dowiedziały się ciekawostek o zwierzętach, utrwaliły warstwy lasu, zbierały okazy przyrodnicze do kącika przyrody i do albumów na temat drzew. Dowiedziały się jak ustalić wiek drzew oraz obserwowały osikę wyjaśniając stwierdzenie ,,trzęsiesz się jak osika", podczas spaceru napotkały różne okazy np. grzyby. Zajęcia w lesie uczyły również szacunku do otaczającej przyrody.
Atrakcją było ognisko z pieczoną kiełbaską oraz zabawy ruchowe sprzyjające integracji uczniów. Wszyscy uczestnicy wycieczki nie kryli zadowolenia i w miłej atmosferze wrócili do szkoły.


Zdjęcia ...


14 października obchodziliśmy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości padło wiele życzeń skierowanych do wszystkich pracowników oświaty od przedstawicieli władz samorządowych, rodziców i uczniów. Wyróżniający się nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali Nagrodę Dyrektora, a panie: Irena Bujalska i Katarzyna Gawerska otrzymały Nagrodę Burmistrza. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, entuzjazmu i zapału w pracy z uczniami.
Ważnym wydarzeniem tego dnia było również Ślubowanie uczniów klas I Gimnazjum. Składając rotę przysięgi nasi pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali Kodeksy praw i obowiązków ucznia naszej szkoły, aby były dla nich drogowskazem właściwego postępowania.

Zdjęcia
Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie.
Zapraszamy Was do współpracy przy tworzeniu jadłospisu naszej stołówki szkolnej. Przesyłacie nam Wasze propozycje przepisów na szkolne śniadania i obiady. Pamiętajcie o zasadach zdrowego żywienia.

Oto adres poczty, na którą można przesyłać e-maile z przepisami stolowkazsp@gmail.com

Czekamy na Wasze propozycje :)

16 października 2015 r. w Szkole Podstawowej , odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów szkoły podstawowej.
Uroczystość uświetnili zaproszeni goście: Burmistrz Sępopola pani Irena Wołosiuk, Inspektor ds. Oświaty, Kultury i Sportu pani Magdalena Puciato, Dyrektor szkoły pani Irena Bujalska, asp. Radosław Kubkowski, przewodnicząca Rady Rodziców pani Joanna Kuper
Po zaprezentowaniu przez uczniów klas pierwszych umiejętności wokalnych i recytatorskich nastąpiła część oficjalna. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem flagowym pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowaniu pani dyrektor Irena Bujalska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej w Sępopolu.
W miłej atmosferze życzenia dzieciom złożyli zaproszeni goście i dyrektor szkoły, którzy zgodnie stwierdzili, że uczniowie klas pierwszych są gotowi do sumiennej pracy w szkole. Każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał pamiątkowy znaczek i dyplom.
Ten dzień na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.

Wychowawcy klas pierwszych.

Zdjęcia ...


"Dogoń własne zdrowie" pod takim hasłem 15. 10. 2015r. na terenie centrum sportowo-rekreacyjnego w Sępopolu obyły się gminne jesienne biegi przełajowe szkół podstawowych. Celem tych zawodów była popularyzacja biegania wśród uczniów, jako element aktywności fizycznej, która ma wpływ na zdrowie człowieka oraz propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego. Zawodnicy podzieleni zostali na dwie kat. wiekowe kl. III-IV, V-VI, chłopcy i dziewczęta oddzielnie. Młodsi mieli do pokonania dystans 400 m, starsi 600 m. Najlepsi zawodnicy otrzymali dyplomy oraz medale.
Kl. III-IV (dz.)
I miejsce -Natalia Czapla SP Poniki
II miejsce -Roksana Rogozińska SP Sępopol
III miejsce -Milena Rogozińska SP Wiatrowiec

KL.III-IV (chł.)
I miejsce -Szymon Warianko SP Wiatrowiec
II miejsce -Paweł Ołdak SP Dzietrzychowo
III miejsce -Jakub Jaremko SP Poniki

KL.V-VI (dz.)
I miejsce -Wiktoria Wasylik SP Poniki
II miejsce -Natalia Siudek SP Poniki
III miejsce -Aleksandra Opalewska SP Dzietrzychowo

KL.V-VI (chł.)
I miejsce -Marcin Polkowski SP Sępopol
II miejsce -Maciej Skorupski SP Sępopol
III miejsce-Gabriel Grochal SP Poniki

Zdjęcia ...

1.10.2015r.rozegrany został na kortach sportowych Gminny Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych pod hasłem: "W piłkę gramy , zdrowie mamy". W turnieju udział brały pięcioosobowe zespoły.Naszą szkołę reprezentowali: Marcin Polkowski, Patryk Orłowski, Kamil Sobiecki, Piotr Jędrys, Maciek Skorupski, Kamil Kucharczyk. Mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym" i trwały dwa razy po 10 minut. I miejsce zajęła reprezentacja SP Sępopol, II miejsce SP Wiatrowiec, III miejsce SP Dzietrzychowo, IV miejsce SP Poniki.


Zdjęcia ...
Realizując temat "Smaki i zapachy Ziemi", przedszkolacy dnia 29.09.2015roku udali się do piekarni, aby poznać etapy pieczenia chleba. Dzieci poznały różne rodzaje mąki, z których wyrabia się chleb oraz bułki. Obserwowały maszyny wspomagające pracę piekarza. Największe wrażenie na przedszkolakach wzbudziły ogromne piece, w których piekcze się różne pieczywo. Na koniec wycieczki, dzieci otrzymały smakołyki.

W naszej pracy z dziećmi szczególną uwagę zwracamy na bezpieczeństwo dzieci. Realizowane są tematy bezpieczny przedszkolak w domu, w przedszkolu i na ulicy. Zaprosiliśmy więc do naszej grupy pana policjanta. Nasz gość przybył do nas w czwartek 01.10.2015r./czwartek/. Po krótkiej pogadance o bezpieczeństwie, udaliśmy się na ćwiczenia w terenie - bezpiecznie przechodzę przez jezdnię. Policjant zapoznał dzieci z niektórymi bardzo ważnymi znakami drogowymi i pięcioma zasadami przechodzenia przez jezdnię. Na koniec spotkania przedszkolacy otrzymali od policjanta znaczki odblaskowe, które przyczepili do swoich ubranek. Zwieńczeniem owocnego spotkania było pamiątkowe zdjęcie.

Stało się już tradycją naszego przedszkola, że uczestniczymy corocznie w Święcie Pieczonego Ziemniaka. W tym roku byliśmy na działce mamy Gabrysi. Było bardzo wesoło i interesująco. Umorusane buzie świadczyły, że ziemniaki z ogniska bardzo przedszkolakom smakowały.

Zdjęcia ...

W tym roku w ramach VII Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, młodzież naszego gimnazjum miała możliwość aktywniej włączyć się w zadania przygotowujące ich do świadomego wejścia na rynek pracy.
W poniedziałek 19 października br. uczniowie klas III gimnazjum zmagali się z niełatwymi pytaniami dotyczącymi rynku pracy. W quizie wiedzy z tego zakresu zwyciężyła drużyna w składzie: J. Krzyszkowski, M. Sosnowski, D. Czajkowski i Sz. Bącik. Chłopcy zdobyli w sumie 14 punktów w ciągu pięciu rund.
Uczniowie klas drugich zdobywali wiedzę na temat zawodów, których kształcenie odbywa się w najbliższej okolicy. Niektórzy opracowali plakaty na temat wybranych profesji.
22 października br. grupa zainteresowanych uczniów klas trzecich gimnazjum odwiedziła fabrykę mebli tapicerowanych "Nova Mazur Design" w Bartoszycach. Dzięki uprzejmości kierownictwa młodzież mogła zobaczyć jak wygląda praca tapicera i szwaczki na wszystkich etapach produkcji. Być może to doświadczenie wpłynie na przyszłe wybory edukacyjno- zawodowe gimnazjalistów.

Zdjęcia ...
20 października 2015 r. uczniowie klasy I a i I b Gimnazjum uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Warszawy "Śladami Ireny Sendlerowej". Na Powązkach, na grobie Patronki naszego Gimnazjum, uczniowie zapalili znicze. Dużym przeżyciem było nieoczekiwane spotkanie z córką I. Sendler - panią Janiną Zgrzembską. Następnym punktem wycieczki była wizyta w prywatnym ogrodzie, w którym znajduje się jabłonka, pod którą były zakopane butelki z nazwiskami uratowanych żydowskich dzieci. Gimnazjaliści zwiedzili Muzeum na Pawiaku oraz miejsca związane z Powstaniem Warszawskim.

E.Wójcik, E.Piorun

Zdjęcia ...
27.10.2015 r klasa Ia i Ib udała się na wycieczkę edukacyjną do BRW SOFA w Bartoszycach, która jest producentem mebli tapicerowanych (foteli, sof, zestawów wypoczynkowych, narożników).
Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z całym cyklem produkcyjnym. Byli w magazynie wyrobów gotowych, poznały sposoby napychania poduszek. Dzieci miały możliwość zobaczenia co znajduje się
w magazynie tkanin, magazynie korpusów, oraz magazynie pianek. Poznały pracę szwaczek, a także trudną i odpowiedzialną pracę tapicera.
Na pamiątkę pobytu każdy uczeń otrzymał zakładkę do książki.
Wychowawcy klasy Ia i Ib wraz z uczniami dziękują panu Arturowi Rogińskiemu za bardzo ciekawą lekcję.

Zdjęcia ...
27.10.2015 r klasa Ia i Ib udała się na wycieczkę edukacyjną do BRW SOFA w Bartoszycach, która jest producentem mebli tapicerowanych (foteli, sof, zestawów wypoczynkowych, narożników).
Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z całym cyklem produkcyjnym. Byli w magazynie wyrobów gotowych, poznały sposoby napychania poduszek. Dzieci miały możliwość zobaczenia co znajduje się
w magazynie tkanin, magazynie korpusów, oraz magazynie pianek. Poznały pracę szwaczek, a także trudną i odpowiedzialną pracę tapicera.
Na pamiątkę pobytu każdy uczeń otrzymał zakładkę do książki.
Wychowawcy klasy Ia i Ib wraz z uczniami dziękują panu Arturowi Rogińskiemu za bardzo ciekawą lekcję.

Zdjęcia ...W związku z tym, że ostatnie spotkanie z funkcjonariuszem Straży Granicznej wywołało tak wiele pozytywnych emocji w naszych przedszkolakach, postanowiliśmy naszego gościa zaprosić raz jeszcze. Tym razem pies Jankes prezentował nam swoje umiejętności w terenie, a dzieci miały możliwość zobaczenia na czym polega praca psa tropiącego.

Wychowawcy grupy

Zdjęcia ...Jak bardzo ważna jest rola II śniadania w żywieniu dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym dowiedzieli się rodzice grupy elementarnej , grup zerowych oraz grupy przedszkolnej na spotkaniu z panią dietetyk Moniką Majcher - Lipiejko dnia 4. 11. 2015r .
Pani dietetyk uzmysłowiła rodzicom, że prawidłowe racjonalne żywienie, zwłaszcza dzieci, jest jednym z ważniejszych czynników warunkujących prawidłowy rozwój psychofizyczny. Szczególną uwagę zwróciła na regularne spożywanie pierwszego i drugiego śniadania, a pominięcie tych posiłków przez dzieci może być przyczyną ich niedożywienia i prowadzić do zachwiania prawidłowego rozwoju. Rodzice dowiedzieli się , że drugie śniadanie w szkole nie powinno być tylko przekąską, ale posiłkiem pełnowartościowym na bazie ciemnego pieczywa bogatszego w witaminy i składniki mineralne, zaś nieodzownym dodatkiem do kanapek powinny być warzywa np. pomidory, ogórki, rzodkiewki. Pani dietetyk zwróciła również uwagę na żywność typu "fast food", która jest o wysokiej wartości kalorycznej i stosunkowo dużej zawartości tłuszczu, natomiast ubogiej w cenne składniki odżywcze, które mogą doprowadzić do niedoborów składników odżywczych u dzieci w wieku szkolnym, czyli w okresie intensywnego wzrostu i rozwoju, zwiększając tym samym ryzyko zachorowań np. na nadciśnienie, niewydolność układu krążenia, choroby nerek, układu moczowego, a także na niektóre nowotwory (rak żołądka).
Dziękujemy pani Monice Majcher - Lipiejko za bardzo ciekawą prelekcję.

Lucyna Basiukiewicz

Uczniowie klasy IIb przystąpili do konkursu ekologicznego ODPAKOWANI pt. ,,Moja EKOokolica".
W ramach, którego podczas zajęć z edukacji technicznej wykonali z odpadów zabawki dla dzieci z grupy 0 b. Konkurs był okazją do ,,zaczarowania śmieci", sprawienia młodszym kolegom radości, a przede wszystkim podniesienia świadomości ekologicznej najmłodszego pokolenia.
Uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonywali różne przedmioty, jednak bardzo ważne w tej działalności było ich zadowolenie i radość. Pracując doskonale się bawili, a jednocześnie każdy uczeń odniósł sukces wykonując ,,coś z niczego".
Prace nie tylko zachwyciły dzieci, ale również i dorosłych.

Zdjęcia ...


Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1522510 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie