oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaMaj 20 2019 09:33:19
NASZA SZKOŁA
Strona główna BIP
Rok szkolny 2015/2016 1 semestr cz 2

Śniadanie jest to najważniejszy posiłek dnia , a drugie śniadanie które uczniowie zjadają w szkole nie powinno być tylko przekąską, ale posiłkiem pełnowartościowym na bazie ciemnego pieczywa bogatszego w witaminy i składniki mineralne, zaś nieodzownym dodatkiem do kanapek powinny być warzywa np. pomidory, ogórki, papryka. 6.11.2015r grupa elementarna 0-III przystąpiła do programu "Śniadanie daje moc", którego celem jest zwiększenie świadomości dotyczącej zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Uczniowie wspierani przez rodziców, którzy całym sercem popierają wszystkie akcje prozdrowotne z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do przygotowania smacznych, zdrowych i pięknych kanapek.

Lucyna Basiukiewicz

Zdjęcia ...
W ramach realizacji programu "Zdrowo jem, więcej wiem" uczniowie klas pierwszych przygotowali przedstawienie, pt.: "Jaś i Małgosia inaczej", które zaprezentowali 10.11.2015r. swoim koleżankom i kolegom z grupy elementarnej, grup zerowych oraz grupie przedszkolnej. Wspólny śpiew piosenek "Witaminki, witaminki" , "Ogórek, ogórek" oraz edukacyjny charakter przedstawienia były kolejnym sposobem utrwalającym wiedzę dzieci dotyczącą zdrowego żywienia, a także uświadomiły im , że owoce i warzywa to doskonałe źródło witamin.
Lucyna Basiukiewicz
Zdjęcia ...


"Żadne miejsce nie powinno być dla ciebie milsze od ojczyzny".
Cyceron

Tradycyjnie społeczność naszej szkoły uczciła 97 rocznicę odzyskania niepodległości uczestnicząc we Mszy za Ojczyznę. W tym roku montaż słowno-muzyczny zaprezentowany podczas nabożeństwa przez uczniów klas czwartych i klasy piątej przypominał wszystkim zgromadzonym czym dla nas Polaków jest Ojczyzna i co odróżnia nasz naród od innych narodów.

Zdjęcia ...W związku z planowaną przez Rząd reformą edukacji, mającą na celu likwidację/wygaszanie gimnazjów, Rada Pedagogiczna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu wyraża swój sprzeciw, uzasadniając następującymi argumentami:

1. Polscy 15-latkowie mają jeden z najwyższych poziomów kompetencji w Europie. Według międzynarodowego badania PISA 2012 nastąpiła znacząca poprawa wyników polskich gimnazjalistów we wszystkich trzech obszarach objętych badaniem, dzięki czemu Polska znajduje się w czołówce krajów Unii Europejskiej.

2. Mit o gimnazjalistach jako siedlisku przemocy obala report Instytutu Badań Edukacyjnych. To w klasach IV-VI szkoły podstawowej częściej mają miejsce objawy agresywnych zachowań, które wraz z rozwojem społeczno-emocjonalnym powoli wygasają.

3. Gimnazja to nie przypadkowe skupiska trudnej młodzieży, ale wspólnoty, które mają już swoje tradycje, ceremoniały, własne święta, cenionych patronów. To miejsca i ludzie, będący dla wielu nastolatków źródłem inspiracji, poszukiwania i odnajdowania własnej tożsamości- między dzieciństwem a dorosłością.

Dla innych zaś, szczególnie pochodzących ze wsi i małych miasteczek, szansa na lepsze wykształcenie.

Rada Pedagogiczna Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Sępopolu postanawia przystąpić do akcji "Ratujmy gimnazja".

Liczymy także na włączenie się w akcję rodziców naszych uczniów. Prosimy Państwa o złożenie podpisów na listach dostępnych w sekretariacie w dniach 23.11.-4.12. 2015 r.

W poniedziałek 16 listopada 2015 r. w Szkole Podstawowej w Ponikach został zorganizowany II Przegląd Pieśni Patriotycznej pod hasłem "Patriotyzm w pieśni zaklęty". W przeglądzie zaprezentowali się młodzi artyści z naszej szkoły oraz uczniowie z Wiatrowca, Dzietrzychowa i gospodarze. Czas spędzony w Ponikach upłynął nam w bardzo miłej atmosferze, a poziom przygotowania uczniów wprawiłby w zdumienie niejednego profesjonalnego artystę. Podsumowaniem imprezy było uroczyste wręczenie pamiątkowych statuetek oraz dyplomów. Pomimo podniosłego charakteru całego przeglądu wszyscy bawiliśmy się świetnie i zapewne odwiedzimy Szkołę w Ponikach za rok.

Zdjęcia...W związku z realizacją działań objętych podstawą programową klasy trzecie SP 19 listopada 2015r. wybrały się na wycieczkę do Muzeum Przyrody w Olsztynie. Celem wycieczki było przede wszystkim zwiedzenie muzeum oraz zdobycie i utrwalenie posiadanych już wiadomości dotyczących rozpoznawania różnych gatunków zwierząt leśnych. Na początku uczniowie uczestniczyli w warsztatach dydaktycznych, podczas których słuchały odgłosów różnych zwierząt takich jak: wilk, łoś, sowa. Dowiedzieli się także, czym żywią się poszczególne zwierzęta, rozróżniały ptaki od ssaków. W trakcie zajęć można było wykazać się znajomością wyglądu i trybu życia zwierząt uczestnicząc w grze edukacyjnej, a podczas zabawy ruchowej uczyły się zachowania zwierząt.
Dużą atrakcją dla uczniów był kontakt z eksponatami. Największą ciekawość zwróciły żubry, łosie oraz ptaki drapieżne. Dzięki wycieczce do Muzeum Przyrody dzieci ugruntowały i wzbogaciły swoje wiadomości na temat zwierząt, które są mieszkańcami lasów.
Był to udany dzień, pełen atrakcji i wrażeń.

Wychowawcy klas: III a, III b

Zdjęcia ...
Nasze przedszkole podejmuje wiele inicjatyw mających na celu poszerzenie wiedzy naszych wychowanków oraz wyrabianie prozdrowotnych nawyków.
W związku z tym w piątek 20 listopada grupa przedszkolna udała się do Biblioteki Miejskiej w Sępopolu na spotkanie, którego motywem przewodnim było zdrowe odżywianie. W ciekawy sposób Pani Danusia poszerzyła wiedzę dzieci na temat zdrowego odżywiania i zapoznała z piramidą żywienia. Tłumaczyła, dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców, a także w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i zachowanie. Jednakże największe uśmiechy na twarzy wywołała przytoczona historyjka Kubusia Puchatka oraz możliwość wcielenia się w jego postać poprzez "chwilowe utycie" i przechodzenie przez wąski tunel. Radości i śmiechu nie było końca i jak przystało na przedszkolaków nie zabrakło także tańca i śpiewu.
Na zakończenie tego pouczającego spotkania dzieci otrzymały upominki w postaci zakładki do książki oraz słodkie mandarynki.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie i nie omieszkamy zawitać tam za rok.

Beata Kondej

Zdjęcia ...Zdrowo to nie znaczy, nudno. Udowodniły to kl. VI naszej szkoły, które w ramach realizacji działań związanych ze zdrowiem, podczas godziny wychowawczej wspólnie przygotowywały zdrowe śniadanie pod hasłem "Zdrowy wesoły talerz". Nie zabrakło owoców, warzyw czy pełnoziarnistego pieczywa, mleka. Na efekty nie trzeba było -oczywiście - długo czekać, bo na stołach pojawiły się kolorowe kanapki, jeżyki z owocowych koreczków, sałatki, przekładańce jabłkowe w malinowym sosie a nawet marchewkowo-chlebowe szaszłyki. Niektórzy uczniowie wykazali się niesamowitą wirtuozerią w przygotowaniu tych kulinarnych a przede wszystkim zdrowych przysmaków. Faktem jest, że wszyscy się świetnie bawili i na pewno najedli. Problem sprawiło jedynie sprzątanie po tych kucharskich wyczynach, jednak motywacja wychowawczyń była nie do obalenia. Może uczniowie jeszcze zaskoczą nas swoimi twórczymi daniami?

Zdjęcia ...
W tym roku szkolnym grupy przedszkolne oraz klasy I SP przystąpiły do realizacji ogólnopolskiego programu "Zdrowo jem więcej wiem". Zadania przewidziane do realizacji obejmują tematykę żywienia ze szczególnym uwzględnieniem warzyw i owoców, a także ograniczenie cukru. W październiku dzieci wraz z nauczycielami szczegółowo omówiły korzyści wynikające ze spożywania warzyw i owoców, odbywało się to poprzez zabawy, konkursy i gry. Listopad to miesiąc poświęcony problemowi nadużywania cukru. W trakcie spotkań edukacyjnych z pszczelarzami ze Związku Pszczelarzy Gminy Sępopol, a także pracownicami Biblioteki Miejskiej w Sępopolu dzieci miały okazję zdobyć nową wiedzę na temat zagrożenia jakie stwarza nam nadmierne spożywanie cukru. Dowiedziały się też w jaki sposób i jakimi produktami można zastąpić ogólnie dostępną sacharozę.
Wszystkie formy zajęć okazały się bardzo interesujące. Dowodem na to było duże zaangażowanie dzieci i rodziców, którzy wspierali w wielu działaniach swoje pociechy. Następne zadanie oczekujące realizacji będzie dotyczyło WODY jako źródła życia.

Nauczycielki grup przedszkolnych oraz klas I SP


Zdjęcia ...
26 listopada z okazji Andrzejek w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie otwarte z udziałem rodziców. Tego dnia nasza sala zamieniła się w miejsce wróżb i przeróżnych zabaw.
Pod czujnym okiem opiekunów i rodziców zorganizowano najbardziej znany andrzejkowy sposób przepowiadania przyszłości - lanie wosku. Dodatkowo odbyły się konkurencje w trakcie których dzieci mogły poznać jaki zawód będą wykonywać w przyszłości, czy jakie imię będzie nosiła ich przyszła żona lub mąż. Każde dziecko miało nie lada zadanie by spróbować odczytać swoją przyszłość z powstałej bryłki wosku. Jak przystało na naszą roztańczoną grupę nie obyło się także bez tanecznych przerywników. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały taniec Czekolada oraz Krasnoludek. Śmiechu było co nie miara.
Całą imprezę z okazji Andrzejek dodatkowo uatrakcyjnił słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, za który bardzo dziękujemy.

Beata Kondej

Zdjęcia ...
W piątek 04.12.2015r dzieci z grup przedszkolnych wesoło bawiły się w trakcie Basiowego Balu Pasiastych, który na stałe wpisał się w nasz harmonogram imprez i uroczystości najmłodszej grupy wiekowej.
Wspólna zabawa miała na celu większe zintegrowanie grup przedszkolnych, a także zwrócenie uwagi na odmienność, niepełnosprawność poszczególnych dzieci oraz większą tolerancję wobec tej odmienności.
Gościem honorowym balu był Mikołaj wraz ze Śnieżynkami. Przedszkolaki zaprezentowały przybyłym gościom wiersze i piosenki o Świętym Mikołaju, a w zamian obdarowane zostały drobnymi upominkami.
Nauczycielki grup przedszkolnych

Zdjęcia ...
Na to pytanie na pewno mogą odpowiedzieć nasze przedszkolaki, ponieważ w środę na żywo przyglądały się ewolucji książki na przestrzeni wieków. Przeniesie do czasów jaskiniowców, Sumerów, Egipcjan, wynalazców papieru czy druku było możliwe dzięki kilku rekwizytom i strojom z niesamowitej szafy bibliotekarki. Maluchy chętnie uczestniczyły w zajęciach, a żeby jeszcze bardziej utrwalić wprowadzane pojęcia miały możliwość wcielenia się w prezentowaną postać. Tak też w sali grupy przedszkolnej na honorowych miejscach zasiedli ludzie, którzy dzięki swojej pracy i odkryciom przyczynili się do powstawania książki. Mogliśmy zatem oglądać człowieka pierwotnego, który wykonywał rysunki na ścianach jaskiń, Sumera z glinianą tabliczką, Egipcjanina z papirusowym zwojem, Chińczyka z papierem czy samego Jana Gutenberga, dzięki któremu można było powielać książki. Zwieńczeniem zajęć były warsztaty, podczas których dzieci wykonywały jedną z wersji książki a dokładniej glinianą tabliczkę z własnymi piktogramami. Może w przyszłości okaże się, że będziemy naśladować któregoś z naszych przedszkolaków, ponieważ przyczyni się do rozwoju książki.

Zdjęcia ...
Z dumą informujemy wszystkich, iż nasza Szkoła zdobyła Certyfikat Kuratora Oświaty; " Szkoła Przyjazna Środowisku". Certyfikat ten jest przyznawany przez Warmińsko- Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie na wniosek Kapituły reprezentującej:
* Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie
* Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej
* Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku
* Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej
* Ligę Ochrony Przyrody
Certyfikat "Szkoła Przyjazna Środowisku" to wyróżnienie przyznawane szkole za doskonalenie procesów dydaktycznych i wychowawczych poprzez realizację zagadnień z zakresu edukacji ekologicznej dla zrównoważonego rozwoju.
Certyfikat nadaje rangę przedsięwzięciom podejmowanym przez szkołę, która staje się wzorcem do naśladowania. Uzyskanie certyfikatu poprzedziło wiele działań związanych z szeroko pojętą edukacją dla zrównoważonego rozwoju.
W naszej szkole systematycznie podejmowane są następujące działania:
* realizujemy programy i projekty autorskie, wojewódzkie i ogólnopolskie, związane z zagadnieniami ekologicznymi
* organizujemy kampanie ekologiczne
* organizujemy konkursy szkolne, związane z ochroną przyrody i środowiska
* uczestniczymy i odnosimy sukcesy w konkursach wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych związanych z ochroną przyrody i środowiska
* organizujemy spotkania edukacyjno - ekologiczne dla dzieci, młodzieży
* organizujemy wycieczki edukacyjno- ekologiczne
* współpracujemy z osobami i instytucjami wspierającymi podejmowane zadania
Nasze działania mają szeroki zasięg oddziaływania i angażują całą społeczność szkolną .
Praca Rady Pedagogicznej, uczniów naszej szkoły oraz rodziców przyczyniła się do tego sukcesu za co wszystkim serdecznie dziękujemy.

Gratulujemy Natalii Łokuciejewskiej uczennicy klasy III a Gimnazjum, która zdobyła II miejsce. w XXIV Olimpiadzie pod hasłem "Zdrowy Styl Życia",

Celem olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz promowanie zdrowego stylu życia poprzez kształtowanie, wśród uczniów, postaw i zachowań prozdrowotnych, pogłębianie wiedzy uczniów na temat zagrożeń zdrowotnych oraz dbanie o zdrowie.


Życzymy Natalii dalszych sukcesów na szczeblu wojewódzkim.
W okresie przedświątecznym, 9 grudnia 2015r. uczniowie klas trzecich wybrali się na wycieczkę do Lidzbarka Warmińskiego, aby wziąć udział w warsztatach dotyczących świąt Bożego Narodzenia.
Uczniowie poznali dawne zwyczaje świąteczne i obrzędy związane z obchodami świąt Bożego Narodzenia na Warmii. Dowiedzieli się, co jadano w wigilijny wieczór i do czego służyło nowolatko, kiedy pojawił się zwyczaj dekorowania choinki i od kiedy św. Mikołaj przynosi prezenty, a na Warmii dawniej roznoszeniem upominków zajmował się konik szemel.
Podczas warsztatów uczniowie wykonali własnoręcznie wieńce adwentowe, które będą piękną ozdobą w ich domu.

K. Wierzbowska

Zdjęcia ...

"Jest taki zmierzch wśród grudniowych, zimnych dni,
kiedy w noc gwiazda na niebie lśni.
Wigilii czas każe nam u stołu stać, łamać opłatek, razem trwać.
A kiedy już ta pierwsza z gwiazd zaświeci nam spoza chmur,
dzieje się cud co w każdym z nas, umie zburzyć jego własny mur".

Mieszkańcom Miasta i Gminy Sępopol, wszystkim przyjaciołom szkoły,uczniom i ich rodzicom
radosnych, spokojnych, zdrowych i upływających w rodzinnej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia
oraz szczęśliwego Nowego Roku
życzy
Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

17 XII 2015r. za oknem deszcz, a uczniowie klasy IIb wybrali się na basen w hotelu Bartis w Bartoszycach. Na krytej pływalni dzieci miały do dyspozycji basen duży i mały oraz jacuzzi. Pod opieką ratownika, który spotkanie rozpoczął od zapoznania z regulaminem basenu i krótkiej rozgrzewki, uczniowie mogli przez dwie godziny wykazać się umiejętnością pływania oraz korzystać
ze sprzętu wodnego podczas zabaw z rówieśnikami.
Czas spędzony "w wodzie" oprócz korzyści zdrowotnych dostarczył wiele radości i przyjemnych wrażeń.
Pani Joannie Dubowskiej dziękujemy za umożliwienie nam bezpłatnego pobytu na pływalni, a towarzyszącym mamom za pomoc w opiece nad uczniami.
M.Płatek
Zdjęcia ...

W świąteczny nastrój w tym roku szkolnym wprowadzili nas uczniowie klas III Szkoły Podstawowej. Zaprezentowali wszystkim zgromadzonym gościom tradycyjne jasełka i zaskoczyli mile swoją grą aktorską oraz wykonaniem kolęd i pastorałek.
W trakcie uroczystości Szkolne Koło PCK przyznało z okazji obchodów Dnia Życzliwości tytuły Najżyczliwszego Ucznia i Nauczyciela. W Szkole Podstawowej tytuł przypadł Emilii Maślany, w Gimnazjum Natalii Łokuciejewskiej. Najżyczliwszym nauczycielem została p. Katarzyna Gawerska. Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy.

Zdjęcia ...W roku szkolnym 2015/ 2016 Zespół Szkolno- Przedszkolny w Sępopolu po raz trzeci przystąpił do udziału w Międzynarodowym Programie Ekologicznym -"Zielona Flaga". Zdobyte już dwa certyfikaty sprawiły, że staliśmy się placówką charakteryzującą się większą świadomością ekologiczną o zasięgu globalnym. W tym roku szkolnym naszym hasłem przewodnim będzie "Zdrowe odżywianie"oraz Bioróżnorodność".
Pierwsze zadanie w ramach programu to przeprowadzenie audytu początkowego, którego wyniki przedstawiamy...

Audyt


Aby dziecko rozwijało się prawidłowo, musi mieć zapewniony dopływ wielomodalnych informacji, a więc wielozmysłowego pobudzania przez różnorodne bodźce. Doznania dotykowe, ruchowe (kinestetyczne), związane ze zmysłem równowagi są potrzebne dziecku już w okresie prenatalnym, a tym bardziej w dalszym okresie jego życia po urodzeniu. Jak bardzo ważną role odgrywa ruch we wspomaganiu rozwoju psychoruchowego dziecka, dowiedzieli się rodzice dzieci uczęszczających do oddziału "Stokrotka" na zajęciach otwartych pt. "Metody ruchu rozwijającego - metoda Weroniki Sherborn". Wspólne ćwiczenia i zabawy dostarczyły zarówno dzieciom, rodzicom jak i babciom wiele radości.
L. Basiukiewicz

Zdjęcia ...Czytanie różnorodnych tekstów dzieciom, wyzwala więź między nimi i czytającym jak również wpływa na wzrost czytelnictwa wśród dzieci. Mając to na uwadze uczniowie klas pierwszych odwiedzili Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Sępopolu.
W trakcie wizyty dowiedziały się w jaki sposób wypożycza się książki i jak należy o nie dbać. Poznały także terminy: księgozbiór i katalog. W trakcie wizyty oglądały mnóstwo książek ulokowanych w poszczególnych działach. Rozwiązywały też zagadki dotyczące ich ulubionych bohaterów. Największa radość sprawiło uczniom przebieranie się za różne postacie z bajek. Dla uczniów była to kolejna, ale nie ostatnia wizyta w bibliotece.
Dziękujemy pani Danucie Cybuli za ciekawą lekcję. Wychowawcy i uczniowie klas I.

Zdjęcia ...W dniach 11-15.01.2016 r. w naszym przedszkolu realizowany był projekt edukacyjny "Woda", którego celem było zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczania wód oraz przyswojenie i zastosowanie w praktyce wiedzy dotyczącej roli wody w przyrodzie i życiu człowieka. Powyższy projekt zrodził się pod wpływem zainteresowań dzieci przyrodą oraz występującymi w pobliżu Sępopola rzekami. W trakcie jego trwania dzieci poszukiwały odpowiedzi na interesujące je zagadnienia związane z wodą.
W czasie trwania projektu skupiliśmy się przede wszystkim na następujących treściach:
- Obieg wody w przyrodzie
- Woda w organizmie człowieka
- Sposoby oczyszczania wody
- Eksperymenty z wodą

Projekt dawał dzieciom możliwość budowania w sobie poczucia współodpowiedzialności za środowisko przyrodnicze, a podjęte działania służyły odkryciu tajemnic wody takich jak: parowanie, skraplanie, rozpuszczalność substancji w wodzie, stany skupienia wody, czystość wody, podjęta została również problematyka racjonalnego gospodarowania zasobami wody.
Realizacja projektu dostarczyła wszystkim dzieciom niezapomnianych wrażeń, a także dała możliwość własnego rozwoju.

Zdjęcia ...Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Sępopolu
ogłasza, że z powodu planowanego wyłączenia prądu przez Zakład Energetyczny
26 stycznia 2016 r. nie będzie czynne przedszkole oraz sekretariat szkoły.


Tuż przed feriami nasi uczniowie drugich klas Gimnazjum zaprezentowali rówieśnikom podczas Dnia Projektów efekty swoich prac, które powstały w wyniku realizacji projektów edukacyjnych.
W tym roku szkolnym gimnazjaliści wybrali następujące tematy:
1. Chcę kupić komputer, który wybrać?
2. "Mam cię w nosie papierosie" - czyli o szkodliwości palenia.
3. Coca cola, red bull, sprite - pić czy nie pić?
4. 966-2016 Chrzest Polski początkiem nowego życia narodu.
5. W jaki sposób gimnazjaliści spędzają czas wolny?
6. Czasy PRL-u nie są mi obce.
7. Chemicznie o miłości.
8. Jak i ile czasu spędza statystyczny gimnazjalista przed komputerem?

Wszystkie zespoły zyskały akceptację komisji. Szkolne jury szczególnie wyróżniło dwa projekty "Mam cię w nosie papierosie" - czyli o szkodliwości palenia i Chemicznie o miłości za wykorzystanie tematu i oryginalność prezentacji . Wszystkim zespołom gratulujemy.
Młodsi koledzy mogą brać z Was przykład.

Zdjęcia ...
W niedzielę, 17 stycznia 2016r. uczniowie klas trzecich naszej szkoły wzięli udział w XII Gminnym Przeglądzie Jasełek Bożonarodzeniowych pod patronem Burmistrza Sępopola.
W Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Sępopolu w sali widowiskowej oprócz naszego zespołu spotkały się uczniowskie grupy teatralne reprezentujące szkoły z terenu gminy Sępopol: z Dzietrzychowa i z Wiatrowca.
Pod kierunkiem swoich wychowawców uczniowie zaprezentowali przedstawienia jasełkowe. Nasza inscenizacja miała tytuł ,,Betlejemski cud". Dzieci bardzo przeżywały swój występ na scenie. Pomimo wielkiej tremy poradziły sobie znakomicie. Dały z siebie wszystko.
W części końcowej spotkania, pani Burmistrz Sępopola Irena Wołosiuk, podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie przedstawień i wszystkim zespołom wręczyła pamiątkowe statuetki za udział w przeglądzie.

Wychowawcy dziękują uczniom za wspaniały występ publiczny, zaś rodzicom za trud włożony w przygotowanie strojów.

Za udostępnienie zdjęć dziękujemy p. Julicie Dziełak z M-GOK w Sępopolu.

K. Wierzbowska, J. Kwiecińska

Zdjęcia ..."Rok ma dwanaście miesięcy" - taki tytuł miało przedstawienie przygotowane przez klasę II SP pod opieką p. M. Płatek.
Dzieci zachęcone do sięgania po różnorodne gatunki literackie w ostatnim czasie skupiły się na poezji dla dzieci. Szczególnie zainteresował ich wiersz , który uczy a także utrwala nazwy miesięcy oraz pór roku. Drugoklasiści wpadli na pomysł aby w nawiązaniu do tego wiersza przygotować przedstawienie dla młodszych kolegów. Pięknie przebrani i bardzo dobrze przygotowani mali aktorzy wystąpili przed grupami przedszkolnymi dając im wspaniałą lekcję powtórzeniową. Swoją postawą i pasją do książek zachęcili najmłodsze dzieci do częstszego sięgania po literaturę dziecięcą.
Nauczycielki grup przedszkolnych

Zdjęcia ...
Uczniowie klasy II b promując czytelnictwo 11 I 2016 r. odwiedzili Miejsko-Gminną Bibliotekę
w Sępopolu. Podczas zajęć bibliotecznych, uczniowie przypomnieli sobie podstawowe pojęcia związane z biblioteką, wysłuchali wybranej książki, mieli również okazję wcielić się w postacie bajkowe. Dowiedzieli się co to znaczy, że biblioteka jest publiczna, jakie zadanie spełniają alfabetyczne zakładki na regałach i co zrobić by zostać czytelnikiem tej biblioteki. Doskonale wiedzieli, jak należy zachować się w bibliotece i jakich zasad należy przestrzegać, by książka nie zniszczona wróciła po przeczytaniu. Na zakończenie wizyty każdy uczeń otrzymał drobny upominek oraz książeczki do klasowej biblioteczki.
Dziękujemy paniom Danucie Cybuli i Grażynie Wojtkiewicz za zaproszenie.
M.Płatek

Zdjęcia ...


Biblioteka szkolna zaprasza do odwiedzin w czasie ferii zimowych- 2 lutego 2016 r. w godzinach 9.00-15.00.
Przyjdźcie i zobaczcie jakie mamy nowości. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.8.02.2106 roku odbył się apel grupy wiekowej gimnazjum podczas, którego podsumowano sytuację dydaktyczno- wychowawczą w I semestrze roku szkolnego 2015/2016.
Najwyższą średnią ocen uzyskała klasa I a - 3,62. Klasa otrzymała dyplom i słodycze.

Indywidualnie najwyższą średnią ocen poszczycić się może uczeń klasy III b Bartosz Jusiak - 5,81, na drugim miejscu jest uczeń klasy I a Aleksander Piluk -5,77, a na trzecim uczennica klasy II a Natalia Kurapiewicz - 5,64.
Łącznie uczniów którzy osiągnęli średnią 4,5 i więcej w Gimnazjum jest 21.

Średnia frekwencja szkoły to 90%. Najwyższą uzyskali uczniowie klasy II b - 92%. Uczniowie w nagrodę otrzymali dyplom i puchar przechodni.
100% frekwencję w gimnazjum ma 7 osób: Patryk Archacki Ia, Sebastian Ladziński Ib, Patryk Dąbrowski IIb, Eliza Pasiecznik IIb, Jan Siekierzycki IIb, Michał Zyśk IIb, Natalia Łokuciejewska IIIa.

Mamy nadzieję, że liczba uczniów aktywnie pochłaniających wiedzę wzrośnie i na koniec roku szkolnego będziemy mogli poszczycić się znaczną ilością świadectw z czerwonym paskiem.

Zdjęcia ...
21 stycznia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie, na które przybyli szczególni goście. Świętowaliśmy, bowiem Dzień Babci i Dziadka. Dziadkowie i babcie licznie przybyli na uroczystość zorganizowaną przez najmłodszych .
Przedszkolaki śpiewały piosnki, tańczyły i recytowały wierszyki. Goście byli poruszeni. W oczach niektórych, można było dostrzec łzę wzruszenia. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Kolejną niespodzianką dla naszych gości były własnoręcznie wykonane przez dzieci kwiaty. Na koniec wszyscy rozkoszowali się pysznymi ciastami domowego wypieku.
Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze. Miejmy nadzieję, że za rok znów się spotkamy z naszymi miłymi dziadkami.


"Babci i dziadka, przyznać to trzeba, każdemu dziecku w życiu potrzeba.
Znana to para, bardzo kochana. Przez wszystkie dzieci jest szanowana.
No, a gdyby ich nie było, dzieciom trudno by się żyło.
Babcia i dziadek wciąż o nas dbają. Tak jak rodzice bardzo kochają.
Dają nam w życiu wiele radości. Nigdy nie szczędzą dla nas czułości".

Beata Kondej

Zdjęcia ...22 stycznia 2016 roku w najmłodszej grupie wiekowej odbył się Bal Karnawałowy,
w którym uczestniczyły dzieci z grupy przedszkolnej, grup zerowych, klas 1-3 oraz najmłodsze dzieci ze "Stokrotki". Był to niezwykły dzień, wyczekiwany od wielu tygodni.
Kolorowa sala, kolorowe stroje, maski oraz skocznie grający zespół muzyczny Taurus - to wszystko stworzyło miłą i radosną atmosferę. Rodzicom i dzieciom nie zabrakło fantazji w przygotowaniu fantastycznych kostiumów. Były przeróżne postacie z bajek, królowe i królowie, nie zabrakło też Batmanów, Piratów, Rycerzy, czy też różnych zwierząt. Na nasz bal zawitały: żółwie, tygryski, motyle. Zanim jednak rozpoczęliśmy zabawę odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszem policji asp. Radosławem Kubkowskim. Pan policjant omówił zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na świeżym powietrzu, przestrzegał przed ślizganiem się na skutych lodem stawach i rzekach, ostrzegł przed zjeżdżaniem na sankach z górek znajdujących się blisko ulicy, udzielił wskazówek jak bezpiecznie zachować się na kuligu.
Kiedy pożegnaliśmy funkcjonariusza policji, rozpoczął się bal karnawałowy, który w tym roku był balem charytatywnym na rzecz chorych dzieci z naszej szkoły: Amelki Emilianów i Przemka Antczaka. Podczas zabawy można było kupić przepyszne ciasta z domowego wypieku i wziąć udział w słodkiej loterii. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony został na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitację Amelki i Przemka.
Wszystkim, którzy włączyli się w tak wspaniałą inicjatywę - dziękujemy.

Zdjęcia ...
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1522534 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie