oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaMaj 20 2019 08:23:18
NASZA SZKOŁA
Strona główna BIP
Rok szkolny 2015/2016 2 semestr cz 1
Informujemy, że można dokonywać wpłat składek na Radę Rodziców na konto 93 8855 0004 2004 0976 4816 0001
Oddziały przedszkolne Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Sępopolu, przystąpiły do Projektu Bioróżnorodność. Projekt ten dotyczy całego bogactwa otaczającej nas przyrody. Głównym zadaniem dzieci jest obserwacja a właściwie detektywistyczne tropienie roślin . Każda zaobserwowana roślina będzie badana dokładnie począwszy od określenia nazwy, wyglądu, przydatności i wpływu na ludzki organizm. Zanim rozpoczniemy wyszukiwanie materiału do badania wyznaczamy teren na którym nasze obserwacje będą prowadzone. Pierwszym krokiem było więc stworzenie mapy terenu - tak zwane mapowanie terenu

Dorota Wobolewicz

Zdjęcia ...

9 lutego została otwarta wyremontowana biblioteka szkolna. Oprócz nauczycieli i uczniów swoją obecnością zaszczycili nas: wieloletnia dyrektor szkoły pani Jadwiga Szpila, inspektor do spraw oświaty pani Magdalena Puciato, przewodnicząca Rady Rodziców pani Joanna Kuper, a także pan Janusz Bandura, pan Grzegorz Borowski oraz pani Danuta Cybula.
Pani Jadwiga Szpila przekazała wszystkim kilka wydarzeń z historii biblioteki. Mogliśmy się wówczas dowiedzieć, w których miejscach w szkole funkcjonowała i w jaki sposób uzupełniono zbiory po pożarze. Zobaczyliśmy również zdjęcia z prywatnego zbioru pani Jadwigi.
Bardzo interesująco o historii miasta opowiadał pan Grzegorz Borowski. Mieliśmy okazję obejrzeć archiwalne zdjęcia Sępopola. Zobaczyliśmy, jak bardzo nasza mała ojczyzna zmieniała się na przestrzeni lat.
W trakcie spotkania zaprezentowane zostały działania na rzecz rozwoju kompetencji czytelniczych oraz upowszechniania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży młodszych i starszych grup wiekowych.
Najmłodsi uczniowie czytają w szkole wspólnie z rodzicami i starszymi kolegami. Uczestniczą w lekcjach bibliotecznych, dzięki którym zdobywają wiedzę potrzebną do swobodnego korzystania z księgozbiorów. Angażują się w małe formy teatralne, dzięki którym poznają literaturę piękną, baśnie, twórczość pisarzy. Uczniowie mają możliwość prezentacji swojej ulubionej książki, po czym jest okazja do rozmowy na jej temat. Momentem kulminacyjnym jest zapisanie metryczki książki w czytadełku oraz w książkowym drzewku. Dzieci także same podejmują próby pisania tekstów i tworzą ilustracje do swoich książek. Rozwijają swoją kreatywność, uczą się przelewać pomysły na papier oraz budować fabułę.
Uczniowie starszych grup wiekowych zaprzyjaźniają się z książką poprzez zajęcia z wykorzystaniem dramy i zajęć praktycznych. Podczas nich mieli okazję poznać historię książki oraz wykonać gliniane tabliczki. Uczniowie klas IV wzięli udział w zajęciach w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Sępopolu pn. "Poznajemy katalogi biblioteczne". Poza tym podejmują się projektów uczniowskich, podczas których samodzielnie opracowują gry planszowe na podstawie przeczytanych lektur. Został także opracowany regulamin konkursu "Szkolny Mistrz Czytelnictwa". W klasach został przeprowadzony konkurs połączony ze sprawdzeniem znajomości lektur. Uczniowie biorą udział w rozgrywkach międzyklasowych, których podsumowanie odbędzie się podczas Festynu Rodzinnego. Obecnie pełną, bo 100% znajomością lektur mogą się pochwalić uczniowie: Grzegorz Jędrys, Nikolas Mieczkowski, Michał Kiżło, Aleksandra Kozieł, Oliwia Łokuciejewska, Alicja Młyńska oraz Katarzyna Wołosiuk. Gratulujemy i życzymy, tak pięknego wyniku podczas rozstrzygnięcia konkursu.
Wśród uczniów przeprowadzony został sondaż, w celu poznania preferencji czytelniczych i działalności biblioteki szkolnej. Z badań wynika, że chętnie czytają książki. Literatura, którą najczęściej wybierają to fantastyka, książki przygodowe i kryminały. O nowościach dowiadują się od znajomych bądź z Internetu. Powodem sięgania po lektury są chęć poszerzenia wiedzy i przyjemność płynąca z czytania. Jako źródło dostępu do książek większość uczniów podaje bibliotekę szkolną.
Mimo dostępu we współczesnych czasach do książek elektronicznych znaczna większość uczniów pozostaje przy książce tradycyjnej, czyli w postaci papierowej. Prawie 70 % stwierdza, że korzysta z biblioteki. Okazuje się nawet, że po książkę sięgają częściej niż raz w miesiącu, a księgozbiór szkolnej biblioteki zaspokaja ich potrzeby czytelnicze. Na pytania dotyczące zmian w szkolnej bibliotece większość uczniów mówiła o zmianach jej wizerunku oraz lepszego wyposażenia w sprzęt informatyczny. Zmiany te właśnie się dokonały.
Biblioteka oprócz spełniania swoich podstawowych funkcji jest również miejscem przygotowań do konkursów recytatorskich, koła teatralnego czy projektu gimnazjalnego. To tu rodzą się pomysły na przedstawienia. Realizowany jest tu także program "Książki naszych marzeń". Zakup pozycji został dokonany na podstawie wyników sondażu czytelniczego wśród uczniów. Obecnie jesteśmy w trakcie oczekiwania na akceptację II wniosku złożonego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Nasza szkoła już drugi rok uczestniczy w projekcie Internetowego Teatru dla Szkół, dzięki któremu dzieci mają możliwość oglądania spektakli na żywo, w związku z czym biblioteka po remoncie stanie się również miejscem transmisji widowisk. Najatrakcyjniejszą ofertą biblioteki są noce biblioteczne, podczas których dzieci mogą się bawić, potem zaś zrelaksować, czytając książki czy oglądając film, który wspólnie są omawiane.
Zapraszamy do naszej biblioteki!

Zdjęcia ...
Świat wokół nas jest bardzo ciekawy i kryje w sobie wiele tajemnic. Codziennie na naszych oczach zachodzi mnóstwo fascynujących zjawisk. Choć większość z nich widzieliśmy już tyle razy, że wydają nam się całkiem zwyczajne i powszechne. Każdy z nas poszukuje i zadaje sobie pytania: dlaczego? jak? po co?
Nauka może być także świetną zabawą, na którą zaprosiły uczniów klas pierwszych uczennice klasy IV b: Aleksandra Kozieł, Katarzyna Orłowska i Nadia Rogińska. Ponieważ woda jest jedną z najbardziej fascynujących substancji występujących na ziemi, dziewczęta przygotowały i przeprowadziły bardzo ciekawe doświadczenia z wykorzystaniem wody.
Pierwszoklasiści dowiedzieli się, dlaczego jedne ciała unoszą się na wodzie, a inne nie, dlaczego woda ucieka?, czy ma ona skórę, w jaki sposób powstają bańki mydlane? Na podstawie doświadczeń Turbina wodna i Silnik z puszki uczniowie zaobserwowali, że woda może wytwarzać energię. Mieli również możliwość sprawdzenia, czy woda może płynąć do góry, jak można nadmuchać balonik bez dmuchania, a także co jest lżejsze: dwutlenek węgla czy powietrze?
Dla najmłodszych uczniów była to fascynująca przygoda z wodą.
Uczennicom klasy IV b dziękujemy za przeprowadzenie ciekawych doświadczeń, dzięki którym pierwszaki zdobyły nowe wiadomości.

Lucyna Basiukiewicz

Zdjęcia...
W dniu 15 lutego br. uczniowie obu klas trzecich Szkoły Podstawowej odwiedzili Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Sępopolu. Dla trzecioklasistów nie była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.
Podczas tego spotkania dzieci zapoznały się z pracą biblioteki, jej wypożyczalnią, czytelnią i księgozbiorem. Poznały katalog alfabetyczny książek. Oglądały książki na regałach ucząc się systemu ustawienia ich na półkach. Pani bibliotekarka - Grażyna Wojtkiewicz, wyjaśniła uczniom różnicę między biblioteką szkolną, a biblioteką publiczną, przedstawiła główne zadania i zasady funkcjonowania obu bibliotek. Opowiedziała również o istnieniu innych typów bibliotek oraz ich funkcji. Uczniowie mieli możliwość przejść między regałami w wypożyczalni dla dorosłych, zapoznać się z niezwykle przyjazną wypożyczalnią dla dzieci. Oglądali zbiory regionalne, dokumentujące historię i kulturę naszego powiatu, zapoznali się z nowościami, które od niedawna pojawiły się w bibliotece. Pani Grażyna przypomniała wszystkim o zasadach zachowania w bibliotece, o regułach dotyczących poszanowania książek i zaprezentowała kilka ciekawych tytułów. Uczniowie z chęcią sięgali po kolorowe i bogato ilustrowane książki, które bardzo im się spodobały. Z zainteresowaniem wertowali kartkę po kartce.
Na zakończenie spotkania pani bibliotekarka zachęcała uczniów, którzy jeszcze nie są zapisani do biblioteki miejskiej, aby założyli sobie kartę biblioteczną. Mamy nadzieję, że po dzisiejszym dniu przybędzie więcej nowych czytelników, a ci, którzy już są czytelnikami - będą ją częściej odwiedzać.

K. Wierzbowska

Zdjęcia ...
Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Tego dnia wysyłamy sobie kartkę z wierszykiem bądź wyznaniem miłosnym (tzw. walentynkę) albo też obdarowujemy się prezencikami. To wydarzenie w poniedziałek 15 lutego obchodziliśmy także w naszym przedszkolu.

Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, tańczyły na gazecie. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę oraz miało okazję wykonać swoja własną i obdarować nią swoich najbliższych. Dzień Walentynkowy w grupie przedszkolaków z pewnością możemy zaliczyć do udanych

Zdjęcia...
Uczniowie klasy IVB realizowali w 1. semestrze program profilaktyczny Domowi Detektywi. Zarówno oni, jak i ich rodzice chętnie brali w nim udział, systematycznie i rzetelnie wykonywali zadania i zabawy.
Celem realizacji programu było opóźnienie momentu, w którym uczniowie po raz pierwszy sięgną po alkohol. Komunikat "nie pij" przekazywany był w czasie zajęć w szkole (seria godzin wychowawczych) oraz podczas wspólnej pracy z rodzicami w domu (Drużyny Domowych Detektywów). Uczniowie pracowali z czterema zeszytami (zakupionymi przez GKRPA w Sępopolu), które wykorzystywały elementy gier i zabaw pokazując, że można ciekawie spędzać czas i dobrze się bawić bez sięgania po alkohol.
Odbyło się także popołudniowe spotkanie dzieci, rodziców i zaproszonych gości na zakończenie programu. Na Wieczorze Jasia i Małgosi młodzi zaprezentowali swoje prace dotyczące różnych zagadnień związanych z alkoholem, rodzice mieli okazję do rozwiązywania zadań z dziećmi i do wspólnej zabawy. Wszyscy uczestnicy programu mogli sobie nawzajem pogratulować, podziękować i miło spędzić czas.

Zdjęcia ...
W dniach 22.02 - 26.02.2016 roku w grupie przedszkolnej realizowany był projekt edukacyjny "Moje ukochane drzewo". Przedszkolacy w czasie zajęć, zabaw badawczych i ruchowych poznały różne rodzaje drzew, ich budowę, znaczenie drzew dla ludzi, zwierząt. Spotkały się również z pracownikiem leśnym. Podsumowaniem naszych działań była prezentacja drzewka wykonanego razem z rodzicami różnymi technikami.

Zdjęcia...
19 lutego br. w najmłodszej grupie wiekowej odbyło się podsumowanie pierwszego semestru, podczas którego zostali wyróżnieni uczniowie osiągający najwyższe wyniki w nauce, a takich uczniów w klasach I-III jest 36. Wyróżniono również uczniów, którzy w I semestrze uzyskali 100% frekwencję, a są to: Maja Bukiel kl. Ib, Dominik Chaus, Lilianna Czapla, Dominik Kucharski - kl.IIa, Natalia Topa i Julia Kraus- kl.IIb, Julia Bukiel kl. IIIa oraz Laura Żurawel kl. IIIb. Na uwagę zasługują również uczniowie, którzy odnieśli sukcesy w konkursach plastycznych na szczeblu gminym i powiatowym. Praca plastyczna Emilki Górskiej ,,Zapobiegajmy pożarom" dotarła do etapu wojewódzkiego, zaś w powiatowym konkursie plastycznym organizowanym przez Alior Bank ,,Bombka na choinkę" II miejsce zdobyła Oliwia Skurka, zaś wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Szafrańska z klasy IIIb, Maciek Spetany i Magda Mucha - kl. IIb oraz czwórka uczniów z klasy Ia: Zuzia Wojnowska, Miłosz Emilianów, Gabriel Gwóźdź, Aleksander Kruszewski. Cieszy nas to, że mamy tak pokaźną grupę uczniów uzdolnionych plastycznie.
Wszystkim wyróżnionym gratulujemy i życzymy wysokich wyników również w II semestrze.

K. Wierzbowska

Zdjęcia...ZARZĄDZENIE NR 3 / 2016
DYREKTORA ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO W SĘPOPOLU
z 8 marca 2016 r.


w sprawie wprowadzenia zasad rekrutacji do przedszkola lub innej formy wychowania przedszkolnego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sępopolu na rok szkolny 2016/2017
Na podstawie art. 6 ust.2 i art. 8 ust. 1-2 ustawy z dnia 6 grudnia 2013r o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw ( Dz.U. z 2014 poz.7) oraz § 42 i 43 Statutu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu z 10 lutego 2004r. (tekst ujednolicony z 30 sierpnia 2012r.)

zarządzam, co następuje:
§ 1
Wprowadza się ,,Zasady rekrutacji dzieci do przedszkola lub innych form wychowania przedszkolnego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sępopolu w roku szkolnym 2016/2017" stanowiące załącznik 1 do niniejszego zarządzenia.

§ 2
Ustala się ostateczny termin składania deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w przedszkolu/ oddziale przedszkolnym/ zespole wychowania przedszkolnego w ZSP w Sępopolu w roku szkolnym 2016/2017 na dzień- 14 marca 2016r.

§ 4
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

ZASADY REKRUTACJI ...

WNIOSEK...

Regulamin przyznawania tytułu Uczeń Otwartego Serca ...
Uczniowie programu Youngster przygotowują w tym roku projekt przeciwko agresji. Wśród gimnazjalistów przeprowadzili badania ankietowe na temat przemocy, poprowadzili lekcje wychowawcze na temat bullyingu w szkole oraz opracowali kodeks przeciwko przemocy. W klasie czwartej rozmawiali z uczniami o sposobach przeciwdziałania agresji: na podstawie zmodyfikowanej bajki o świnkach pokazali, że warto być w grupie, przyjaźnić się, uprawiać sport. Plakaty powstałe na tych zajęciach były niesamowite: kolorowe, oryginalne i bardzo pouczające. Przedstawienie "The Three Little Pigs" było częścią ostatniego etapu działań. Zaprosiliśmy do siebie uczniów klasy trzeciej, którym pokazaliśmy bajkę metodą teatrzyku KANISHIBAI, nauczyliśmy ich słówek z nią związanych i mamy nadzieję, że wszyscy się świetnie bawili. Projekt nauczył nas, że o agresji trzeba mówić w inny sposób do każdej z grup wiekowych. Najważniejsze jednak, aby tego nie zaniechać, bo liczy się każda, nawet najmniejsza aktywność w tym temacie. Dziękujemy wszystkim za pomoc w realizacji programu. Trzymajcie za nas kciuki na konkursie:)

Zdjęcia ...Segregacja śmieci, dawanie śmieciom drugiego życia to hasła , które w ostatnim czasie często się słyszy. Jest to słuszny i potrzebny trend o wymiarze globalnym. Podążając za dobrym przykładem innych szkół i różnorodnych instytucji dzieci z grup przedszkolnych oraz klasy I b SP ,przystąpiły do realizacji zadań w ramach Kampanii Litter Less. W poniedziałek 14. 03. 2016r dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w warsztatach rękodzieła. Głównym celem naszego spotkania było wykonanie biżuterii z odpadów pozyskanych dzięki segregacji śmieci. Efekty naszej pracy przyniosły zaskakujące rezultaty. Po pierwsze powstała niespotykana i piękna biżuteria. Po drugie wszyscy uczestnicy warsztatów świetnie się bawili tworząc coś z niczego. Po trzecie była to niebywale pouczająca lekcja kreatywności o charakterze ekologicznym.

Dorota Wobolewicz

Zdjęcia ...Dnia 16.02.2106 roku odbył się apel grupy wiekowej IV-VI, podczas którego podsumowano sytuację dydaktyczno- wychowawczą w I semestrze roku szkolnego 2015/2016.

Najwyższą średnią ocen uzyskała klasa IV b - 4,60. Klasę nagrodzono dyplomem oraz słodyczami. Indywidualnie najwyższą średnią ocen uzyskała uczennica klasy IV b Aleksandra Kozieł - 5,82 . Drugie miejsce zdobył uczeń klasy Va Piotr Szyndler-5,64, a trzecie- uczeń klasy IV a Bartosz Ladziński- 5,55. Zdobywczyni I miejsca została nagrodzona drobnym upominkiem.
Łącznie uczniów, którzy osiągnęli średnią ocen 4,5 i więcej, w klasach IV- VI jest 33.

Najwyższą frekwencją mogą poszczycić się uczniowie klasy IVa - 96, 42%. Otrzymali oni dyplom, puchar przechodni i słodycze.
100% frekwencję w grupie wiekowej IV-VI ma 11 osób: Bielicki Olaf IVa, Skorupska Patrycja IVa, Kiżło Michał IV b, Kozieł Aleksandra IVb, Rogozińska Roksana IVb, Stankiewicz Alicja IV b, Łokuciejewska Oliwia Va, Młyńska Alicja Va, Musik Dawid Va, Wolska Kornelia Va, Kiżło Grzegorz VIa. Wyróżnionym uczniom wręczono dyplomy.

Podczas apelu wręczono również nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego "Smaczne obrazy".

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy! Liczymy na to, że w II semestrze uczniów osiągających sukcesy będzie znacznie więcej.
Opiekun grupy wiekowej
18 marca 2016 roku nasi uczniowie uczestniczyli w Gminnym Konkursie Wiedzy Pożarniczej. W tym roku w eliminacjach powiatowych będą nas reprezentować Bartosz Jusiak i Justyna Zych w kategorii szkół gimnazjalnych. Gratulujemy!!!
Zdjęcia
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych
składamy wiosenne życzenia,
aby w czas Święta Paschy w Waszych
rodzinach zagościła radość
i wielka nadzieja odradzającego się życia.
Niech Zmartwychwstanie Pańskie,
napełni Was spokojem i wiarą,
da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

Społeczność ZSP w Sępopolu
21 marca to dzień, w którym według kalendarza zaczyna się przyjemna pora roku - wiosna!
Jak co roku, żeby tradycji stało się zadość, uczniowie najmłodszej grupy wiekowej wraz z przedszkolakami i dziećmi oddziału zerowego radośnie powitały wiosnę. W sposób tradycyjny, przy spalającej się Marzannie, uczniowie śpiewali pisenki o tematyce wiosennej, wierząc, że w ten sposób skutecznie odgonią zimę. Ku naszemu zadowoleniu, w powiewie chłodnego wiatru, pozytywnie nastrajało nas słoneczko.

K. Wierzbowska

Zdjęcia ...W dniach 21-22 marca br. uczniowie klas trzecich ponownie odwiedzili Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Sępopolu uczestnicząc w zajęciach prowadzonych przez p. Danutę Cybulę i p. Grażynę Wojtkiewicz. Zajęcia dotyczyły zagrożeń wynikających z nieodpowiedniego korzystania z Internetu. Panie bibliotekarki rozpoczęły od ciekawej zabawy, dzięki której uczniowie mogli uzmysłowić sobie, co to jest sieć internetowa. Układając rozsypankę wyrazową odczytali ważne zdanie, które każdy powinien zapamiętać: Nigdy nie podaję swojego nazwiska w internecie, bo nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie w sieci. W dalszej części spotkania uczniowie obejrzeli kilka kreskówek z serii ,,Owce w sieci", na podstawie których zobaczyli internetowe zachowania w krzywym zwierciadle. Po obejrzeniu każdej bajki uczniowie wypowiadali się, jak należy się zachowywać, aby uniknąć podobnych zagrożeń. Podczas spotkania podjęto również rozmowę z uczniami, co robić, aby być dobrze traktowanym przez innych internautów. W końcowej części zajęć uczniowie otrzymali karty pracy, na podstawie których dowiedzieli się, że w innych krajach znak ,,@" umieszczany w adresie poczty elektronicznej nazywa się inaczej niż w Polsce: w Szwecji nosi nazwę ucho słonia albo koci ogon, we Włoszech - ślimak, w Rosji-piesek, w Grecji -kaczątko, na Węgrzech-rogalik, a w Turcji nazywa się go różą.
Uczniowie wraz z wychowawcami dziękują paniom: Danucie Cybuli i Grażynie Wojtkiewicz
za miłe spotkanie i ciekawą lekcję biblioteczną, dzięki której utrwalili podstawowe zasady korzystania z internetu i będą pamiętać o zasadach netykiety.

Wychowawczynie: p.Joanna Kwiecińska, p.Krystyna Wierzbowska

Zdjęcia ...
List Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka do uczniów klas VI
Kliknij TutajSegregowanie śmieci odgrywa co raz większą rolę w życiu każdego człowieka, dlatego też nasze przedszkole również zaczęło podążać za tym jakże szlachetnym trendem. W celu zachęcenia dzieci do ów działania i przybliżenia im zasad dbania o środowisko 4 kwietnia odbył się konkurs wiedzy ekologicznej pt. "Segregujesz dobrze rokujesz" w ramach kampanii Litter Less-Śmieci mniej. Głównym celem konkursu było zaangażowanie dzieci w promocję pozytywnych zachowań, wyzwolenie u młodego pokolenia poczucia odpowiedzialności za najbliższe otoczenie oraz ukazanie możliwości działań na rzecz poprawy stanu środowiska.
Do konkursu organizatorzy zaprosili grupę przedszkolną oraz dwie grupy zerowe, które spośród siebie wyłoniły po 3 reprezentantów. Konkurencje były przeróże, a emocji i śmiechów nie było końca. Punkty dla swoich drużyn zdobywali nie tylko reprezentanci ale także dzieci zgromadzone na widowni.
W naszym konkursie nie było wygranych ani przegranych. Wszyskie grupy wiekowe zostały sowicie nagrodzone puzzlami i grami planszowymi. Nie odbyło się także bez tańców i zabaw ruchowych, które zakończyły nasze zmagania.

Beata Kondej

Zdjęcia ...


Znajomość zasad zdrowego stylu życia jest kluczowe dla właściwego, zintegrowanego rozwoju dzieci. Dlatego zadaniem zarówno rodziców jak i nauczycieli jest wyrabianie pozytywnych przyzwyczajeń żywieniowych u swoich podopiecznych w jak najmłodszym wieku. W związku z tym, uczniowie klasy I b wzięli udział w programie "Zdrowe nietrudne", którego celem jest propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród uczniów najmłodszych klas. Praktyczne działania mające na celu tworzenie zdrowego śniadania lub zdrowych przekąsek odbywały się przy ogromnej pomocy i zaangażowaniu rodziców uczniów klasy Ib. Za co jako wychowawczyni bardzo dziękuję.


A to krótka fotorelacja z wybranych działań.Od 8 kwietnia 2016 r. na tablicy ogłoszeń znajduje się lista kandydatów zakwalifikowanych do przedszkola w roku szkolnym 2016/2017.
Rodzice kandydatów zakwalifikowanych do przedszkola składają pisemne potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do przedszkola.

Niezłożenie oświadczenia woli w terminie od 8 do 13 kwietnia 2016 r. jest równoznaczne z rezygnacją z uczęszczania dziecka do przedszkola w roku szkolnym 2016/2017.
Uczniowie naszej szkoły w ramach projektu "Miejsca pamięci-materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości" zapraszają do obejrzenia ich pracy Kliknij TUTAJSępopol, 15 kwietnia 2016r.


Ogłaszam rekrutację uzupełniającą do Przedszkola Samorządowego w Sępopolu na rok szkolny 2015/2016.
Wydawanie i przyjmowanie rWniosków o przyjęcie dziecka (kandydata) do Przedszkola Samorządowego w Sępopolu od 18 kwietnia 2016. do 22 kwietnia 2016r. w godzinach pracy sekretariatu 715 - 1515
(Na podstawie Zasad rekrutacji uzupełniającej z 4 września 2015).
Zasady
WniosekSzanowni Państwo,

w imieniu Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka przekazuję link do listu okolicznościowego skierowanego do uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych.
Rzecznik Praw Dziecka zwraca się z prośba o jego uposzechnienie wśród uczniów Państwa szkoły.

List dostępny jest pod linkiem: http://brpd.gov.pl/listy-rpd/list-do-uczniow-klas-iii-gimnazjow

Z wyrazami szacunku
Dział Komunikacji Społecznej
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1522424 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie