oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaMaj 20 2019 08:31:18
NASZA SZKOŁA
Strona główna BIP
Rok szkolny 2015/2016 2 semestr cz 2Bioróżnorodność, to temat bardzo obszerny ale jakże interesujący. Dzieci z grup przedszkolnych miały okazję się o tym przekonać uczestnicząc w zajęciach terenowych. Przed wyruszeniem w teren sześciolatki uczestniczyły w zajęciach wprowadzających do tematu fauny i flory najbliższego otoczenia. Następnie dzieci wyposażone w lupy oraz mały atlas zielny rozpoczęły poszukiwanie, obserwację i badanie ziół. Efektem zajęć było wytyczenie miejsca szkolnego herbarium, a także stworzenie małego zielnika, który będzie ciągle wzbogacany o nowe okazy przyrodnicze.

Zdjęcia ...Drodzy Uczniowie!
KLAPS to ogólnopolski konkurs filmowy organizowany już po raz ósmy przez Samorząd Uczniowski VI Liceum Ogólnokształcącego, skierowany do młodzieży w wieku od 15 do 24 lat. Filmy są oceniane w 4 kategoriach: film fabularny, reportaż, teledysk i animacja.
Finaliści spędzą w Bydgoszczy dwa dni od 9 do 10 czerwca - będą mogli m.in: poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności podczas warsztatów filmowych, zwiedzić nasze miasto Bydgoszcz oraz spędzić wieczór w dobrym towarzystwie oglądając nagrodzone w poprzednich edycjach filmy w zaprzyjaźnionej kawiarni. Laureaci i finaliści konkursu zostaną nagrodzeni podczas Gali Finałowej, która odbędzie się dnia 10.06.2016 r. Nagrody zostaną przyznane w 4 głównych kategoriach, przyznana będzie również nagroda Grand Prix, przyznawana przez publiczność.
W poprzedniej edycji do konkursu przystąpiło, aż 135 filmów na bardzo wysokim poziomie. Chcielibyśmy, aby ta liczba nieustannie rosła. Naszym celem jest dotarcie z informacją o konkursie do jak największej liczby osób zainteresowanych kulturą i sztuką, dlatego w imieniu Samorządu Uczniowskiego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Bydgoszczy zwracam się z prośbą o umieszczenie na Państwa stronie internetowej informacji o VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Amatorskich KLAPS.
Do tej wiadomości załączony jest regulamin, notatkę na temat konkursu oraz plakat promujący.
Zgłoszenia przyjmujemy do 15.05.2016!
Więcej informacji na http://klaps.bydgoszcz.eu oraz https://www.facebook.com/kfaKLAPS

Z wyrazami szacunku,
Alicja Partyka,
współorganizator VIII Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Amatorskich KLAPSW poniedziałek 25.04.2016 piętnastu uczniów z naszego Gimnazjum uczestniczyło w warsztatach chemicznych, które odbywają się co roku wiosną w szkolnym laboratorium Zespołu Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących w Olsztynie.
Celem warsztatów jest rozbudzenie zainteresowań uczniów chemią. Każdego roku przygotowany jest inny temat przewodni. W tym roku gimnazjaliści badali próbki żywności: jogurty, soki, serki . Uczniom przedstawiono ofertę szkoły i oprowadzono po placówce.
Pobyt w nowoczesnym laboratorium chemicznym oraz możliwość samodzielnego wykonania doświadczeń wszystkim się bardzo spodobał.

E.Wójcik

Zdjęcia...
22 kwietnia w bibliotece zorganizowano szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego dla klas IV- VI i Gimnazjum. Wyremontowane estetyczne wnętrze biblioteki służyło zarówno recytatorom, jak i odbiorcom żywego słowa. Chętnych do zaprezentowania swoich zdolności recytatorskich było aż 28 i jury konkursowe w składzie: pani K. Dytkiewicz, M. Rynkiewicz i I. Bujalska, miało niełatwe zadanie ze wskazaniem zwycięzców. Najliczniejszą grupę stanowili czwartoklasiści, którzy popisali się dobrą pamięcią, gdyż prezentowali obszerne utwory poetyckie oraz ciekawą interpretacją. Spośród nich szczególnie wyróżniły się uczennice klasy IVb: Ola Kozieł utworem T. Kubiaka ,,Bazyliszek i Barbarka", Kasia Orłowska w wierszu W. Chotomskiej "Kokoszki" ( obie zdobyły wyróżnienie), Nadia Rogińska, która zainteresowała jury swoją interpretacją utworu Z. Miszczaka ,,Mysie smutki" i została nagrodzona za zajęcie III miejsca. Nie umknęła również uwadze recytacja Wiktorii Grudzień, uczennicy kl. VI B, która humorystycznym utworem K. I. Gałczyńskiego "Dyrektor i pomnik' wywołała uśmiech na twarzach widzów. II miejsce i prawo reprezentowania szkoły w eliminacjach gminnych wywalczyła uczennica klasy IVa- Natalia Bogusławska, rozbawiając publiczność ,,Satyrą na bożą krówkę" tegoż samego autora. Niemałymi zdolnościami komicznymi wykazała się zwyciężczyni eliminacji- uczennica klasy V- Patrycja Włodarczyk, prezentująca utwór L. J. Kerna ,,Dialog z pluskwą".
W gimnazjalnej grupie wiekowej nie znaleźli się w tym roku śmiałkowie, którzy zadaliby sobie trud opanowania i zaprezentowania tekstu poetyckiego i fragmentu prozy. A szkoda, bo dotychczas Gimnazjum w Sępopolu mogło pochwalić się reprezentantami, którzy przebili się przez eliminacje gminne i powiatowe interesującymi interpretacjami.
Natomiast w kategorii poezji śpiewanej zwyciężyła Weronika Stankiewicz z klasy IB, która zachwyciła subtelnym, aktorskim wykonaniem piosenek ,,Miasteczko Bełz" i ,,Modlitwa" z repertuaru Bułata Okudżawy. Jako utwór poetycki zaprezentowała ,,Rozmowę z aktorem" K. I. Gałczyńskiego. Ponadto w tej kategorii nasze gimnazjum będą reprezentować podczas eliminacji gminnych: Rafał Gmurczyk oraz Natalia Łokuciejewska. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym, a reprezentantom naszej szkoły życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.


Zdjęcia ...

22 kwietnia 2016 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi odbył się w naszej szkole Międzyklasowy Konkurs Ekologiczny. Uczestnikami byli uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej. Zadaniem uczniów było przygotowanie:
- Stroju ekologicznego, który miał być wykonany wyłącznie z materiałów łatwo ulegających rozkładowi w środowisku np. : z papieru, materiałów naturalnych, słomy, siana, szarego sznurka itp.
- Plakatu o dowolnym haśle, treści i formie graficznej nawiązującej do ochrony środowiska naturalnego poprzez określone działania człowieka, np. utylizacji odpadów i śmieci, ograniczenie zużycia energii, budowy miejsc wytwarzania energii przyjaznych środowisku, ograniczenie emisji gazów do atmosfery itp.
- Wiersza o treść proekologicznej, przedstawienie tragicznych skutków rozwijającej się cywilizacji dla przyszłości mieszkańców Ziemi, wezwanie do zmian postępowania.

Każda klasa wystawiła swoją reprezentację, która zmagała się z wieloma konkurencjami. Od drużyn wymagana była: wiedza nt. segregacji odpadów i śmieci, wiedza przyrodnicza, współpraca w zespole, spryt i refleks oraz bardzo dobra spostrzegawczość. Nad przebiegiem wykonywanych zadań czuwała komisja w składzie: p. E. Deleżuch, p. K. Łuszczyk oraz uczennica klasy Iia gimnazjum G. Ladzińska. Po podsumowaniu punktów za wszystkie konkurencje wyłoniono zwycięzców;
I miejsce zajęli uczniowie klasy IV b
II miejsce klasa VI a
III miejsce klasa V a

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Agnieszka Szyndler

Zdjęcia ...
21 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbyła się kolejna edycja akcji- "Listy Dla Ziemi", w której uczestniczyło 30 uczniów klas IV-VI szkoły podstawowe. Zadaniem uczniów było napisać lub narysować list do Ziemi.
Listy dla Ziemi 2016- miały promować gospodarkę nisko-emisyjną oraz postawy i działania proekologiczne. Ważnym elementem akcji jest przeciwdziałanie niskiej emisji. Każdego roku umiera 45 tys. Polaków, bo oddychamy trującym powietrzem. Listy wykonane przez uczniów miały być o życiu nisko-emisyjnym, pełnym wyrzeczeń i ograniczeń ale i wartości, żeby ludzie zaczęli bardziej pro ekologicznie żyć. W dniach 29.04.2016-10.05.2016 odbędzie się również konkurs na najpiękniejszy List dla Ziemi. List ten będzie brał udział w konkursie ogólnopolskim organizowanym przez Fundację ekologiczną ARKA.

Agnieszka Szyndler

Zdjęcia ...Mała Ojczyzna to wszystko co nas otacza: przyroda, architektura, ludzie i stworzona przez nich kultura. Lepsze poznanie i zrozumienie swoich korzeni wpływa na kształtowanie osobowości dziecka otwartego na otaczającą rzeczywistość. Warunkuje również świadomość tego kim jestem, gdzie mieszkam i skąd pochodzę ? Uczy szanowania otaczającego świata, miłości do Małej Ojczyzny oraz budzi szacunek do jej przeszłości. Z tradycją i kulturą naszego regionu miały okazję zetknąć się dzieci z oddziałów przedszkolnych, które dzięki życzliwości i uprzejmości regionalnego zespołu ludowego "Warmianki Sępopolskie " zobaczyły strój regionalny, wysłuchały utwory ludowe oraz zapoznały się z historią Warmii i Mazur.
Nauczycielki oddziałów przedszkolnych

Zdjęcia ...
21 kwietnia 2016r. w najmłodszej grupie wiekowej odbył się szkolny konkurs recytatorski pod hasłem ,,Spotkanie z poezją dziecięcą". Przed jury oraz swoimi koleżankami i kolegami 15 uczniów zaprezentowało się deklamując przygotowane utwory poezji dziecięcej. W repertuarze deklamowanych wierszy przeważały utwory Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Natalii Usenko, Danuty Wawiłow. Komisja uważnie przysłuchiwała się recytacji utworów i oceniała je biorąc pod uwagę znajomość tekstu, wyrazistość mowy, właściwe tempo, intonację oraz interpretację tekstu. Każde z tych kryteriów było punktowane. Największą liczbę punktów zdobyła Roksana Rynkiewicz uczennica klasy IIIa oraz Zuzia Wojnowska - uczennica klasy Ia. Obie zwyciężczynie reprezentowały naszą szkołę w kategorii klas I-III w Gminnym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sępopolu 26 kwietnia.

Cieszy nas bardzo, że nasza laureatka Roksana Rynkiewicz zwyciężyła również w eliminacjach miejsko-gminnych i weźmie udział w eliminacjach rejonowych, które odbędą się 13 maja br. w BDK w Bartoszycach.
Gratulujemy Roksanie i życzymy powodzenia.

Organizatorzy konkursu szkolnego: p. L.Basiukiewicz, p. K. Wierzbowska

Zdjęcia...
Jak zachęcić dzieci i młodzież do dbania o środowisko a przede wszystkim segregowania śmieci? Pytanie to zaprząta głowę każdego ekologa, nauczyciela czy też przyjaciela przyrody. Dlatego naszą odpowiedzią na ten problem była lokalna akcja przeprowadzona 29 kwietnia 2016 roku w ramach programu Litter Less- Śmieci mniej, do której na początku roku szkolnego przystąpiła społeczność przedszkolna.
Działania w ramach tej akcji są bardzo rozległe i różnorodne. Jedną z naszych propozycji był właśnie dzień pod hasłem "Kosze jak malowane". Realizując zadania zgodnie z planem Kampanii wyposażeni w worki i rękawice udaliśmy się na wielkie sprzątanie naszego małego sępopolskiego świata. Gdy okolice naszego przedszkola, szkoły oraz stadionu zostały uprzątnięte, postanowiliśmy pozostawić po sobie pamiątkę w postaci wcześniej przygotowanych przez dzieci drewnianych tabliczek z napisem "SZANUJ ZIELEŃ". Kolejnym punktem naszego pracowitego dnia było malowanie koszy na śmieci. Pomysłów na malowanie było bez liku, a przygotowane wcześniej szablony bardzo ułatwiły nam pracę. Zwieńczeniem dzisiejszego dnia było wspólne integrujące całą społeczność lokalną grillowanie i pałaszowanie smacznych kiełbasek. Nie obyło się także bez wspólnych zabaw i śpiewania wiosennych piosenek.
Akcję uważamy za udaną, dopisała nam pogoda, kiełbaski smakowały a na twarzach naszych najmłodszych przez cały dzień gościł uśmiech. Mamy ogromną nadzieję, że tego typu działania na stałe wpiszą się w kalendarz imprez obchodzonych w naszej przedszkolnej i szkolnej społeczności. Wierzymy także, że nasza dzisiejsza praca nie pójdzie na marne, że przyniesie wiele korzyści zarówno otaczającej nas przyrodzie jak i dla nas samych.

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom czynni uczestniczącym w naszej akcji.
Miejmy nadzieję, że powtórzymy ją za rok!

Beata Kondej, Dorota Wobolewicz

Zdjęcia ...Bartosz Jusiak z IIIb i Jakub Krzyszkowski z IIIa wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym Alchemik, a Bartek dodatkowo w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym Eureka. Gimnazjaliści osiągnęli wysokie wyniki. W konkursie chemicznym Alchemik Jakub Krzyszkowski otrzymał dyplom za bardzo dobry wynik. Bartosz Jusiak w konkursie fizycznym Eureka osiągnął bardzo dobry wynik, a konkursie chemicznym otrzymał wyróżnienie.

Gratulacje. E.Wójcik, M.Wolińska - ŁosiewiczNasza szkoła wzięła udział w zorganizowanym przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie - OCEE wojewódzkim konkursie „Mały ornitolog”, który adresowany jest do dzieci z przedszkola i uczniów szkoły podstawowej klas I-VI.
Zapraszamy do obejrzenia konkursowej prezentacji przedszkolaków Kliknij TUTAJ
29 IV 2016r. klasa IIb gościła babcię Mai panią Leokadię Pawłowską, która w ciekawy sposób opowiedziała uczniom o życiu i podziale ról w pszczelej rodzinie. Uczniowie poznali etapy powstawania miodu, jego rodzaje oraz zalety i działanie. Dowiedzieli się również jak pszczoły się odżywiają oraz jakie prace wykonuje pszczelarz. "Na żywo" mieli okazję zobaczyć ramki, do których pszczoły składają miód, dymiarkę do ich odstraszania oraz kit i wosk, które oprócz miodu wytwarzają pracowite pszczoły. Szczególnym powodzeniem cieszył się kapelusz z siatką, który chroni głowę pszczelarza przed ukąszeniami. Uczestnicy spotkania zadawali wiele ciekawych pytań.
Potrafili odpowiedzieć na pytanie problemowe: Co by się stało, gdyby wszystkie pszczoły wyginęły?
Na koniec spotkania dzieci zjadły bułeczki z pysznym miodem, który w prezencie otrzymali od gościa i dziadka Huberta. To była "słodka" i pożyteczna lekcja.

Dziękujemy pani Leokadii za wizytę w naszej klasie.

Wychowawca: M.Płatek

Zdjęcia ...
Nasi uczniowie będą reprezentować województwo warmińsko-mazurskie na XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Bartosz Jusiak i Mateusz Snopkowski z najlepszym wynikiem w województwie uzyskali mandat poselski na XXII sesję SDiM. Tematem tegorocznego projektu były "Miejsca pamięci- materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości". Jako cel nasi uczniowie wybrali Górę Wallberg, na której jest pochowany polski powstaniec listopadowy, książę Józef Jan Giedroyć. O przebiegu projektu i o jego wynikach możecie się dowiedzieć więcej przeglądając prezentację, która jest umieszczona na stronie naszej szkoły:

Link do prezentacji

Teraz przed Bartkiem i Mateuszem kolejne wyzwania 14 i 15 maja jako najwyżej ocenieni w naszym województwie wezmą udział w posiedzeniu komisji problemowej, której zadaniem będzie przygotowanie uchwały. 24 maja w Olsztynie nasi posłowie odbiorą mandaty poselskie z rąk wojewody. Dzień przed posiedzeniem sejmu będzie poświęcony na zwiedzanie przez posłanki i posłów miejsc pamięci, a 1 czerwca odbędą się uroczyste obrady XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Życzymy naszym reprezentantom owocnych obrad i wielu niezapomnianych wrażeń. Franciszek Maszota

Zdjęcia ...10.05.2016r klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę edukacyjną do bocianiej wioski Szczurkowa . Grupie towarzyszyli funkcjonariusze Straży Granicznej starszy chorąży Mic Artur, st.sierżant Kaczmarek Robert i sierżant Klimus Mariusz.
Uczniowie dowiedzieli się co to jest "zielona granica" i układ z Schengen, poznali znaki graniczne , dowiedzieli się także co to jest pas graniczny. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia pełnego wyposażenia funkcjonariuszy , które potrzebne jest im w codziennej pracy.
Funkcjonariusz Artur Mic opowiedział także uczniom bardzo wiele ciekawostek z życia bocianów. Uczniowie dowiedzieli się, że budowa gniazd zajmuje ptakom kilka dni, a podstawowym materiałem są drobne gałęzie i patyki, wyściółka to zbita masa ziemi, słoma, siano kawałki papieru. Bociany składają jaja wraz z początkiem drugiej dekady kwietnia, zaś pierwsze pisklęta klują się około 20 maja. Małe bociany najchętniej zjadają owady i dżdżownice w późniejszym okresie drobne bezkręgowce jak i niewielkie ssaki. Wszyscy słuchali z wielkim zainteresowaniem.
Dziękujemy funkcjonariuszom Straży Granicznej za bardzo ciekawą lekcję.

Wychowawcy i uczniowie klas pierwszych.
Lucyna Basiukiewicz

Zdjęcia ...
W piątek 13 maja dzieci z oddziałów zerowych odwiedziły gospodarstwo ogrodnicze. Naszymi gospodarzami tego dnia byli p. Kucharscy, którzy starali się wyjaśnić nam na czym polega praca w szklarniach. Dzieci z nieukrywaną fascynacją obserwowały rosnące tam pomidory, ogórki i barwne kwiaty. Wszystko , to co widzieliśmy było dla nas zaskakujące pod każdym względem. Zadziwiała nas wielkość tych roślin , ilość i sposób ich uprawy. Magiczne wydawały się też szklarnie wypełnione po brzegi barwnymi i pachnącymi kwiatami. Dzieci w tym miejscu czuły się jak elfy na kwitnącej łące. Za życzliwość i cierpliwość do naszych najmłodszych dzieci dziękujemy p. Kucharskim.

K. Ilnicka, D. Wobolewicz

Zdjęcia ...W roku szkolnym 2015/ 2016 dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klasy I b realizują projekt ekologiczny " Kwitnące tarasy". Projekt finansowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie , a patronat nad nim objął Warmińsko - Mazurski Ośrodek Doskonalenia w Elblągu. Dzięki pozyskanym funduszom zakupione zostały kwitnące krzewy, które stały się ozdobą frontu budynku przedszkolnego. W realizacji projektu bardzo pomocni okazali się rodzice dzieci z klasy Ib. Wszystkim tym osobom serdecznie dziękujemy , natomiast całą społeczność zapraszamy do zobaczenia " naszych Kwitnących Tarasów".

H. Petrecka - Wrzosek, D. Wobolewicz

Zdjęcia ..." Człowiek, zgodnie ze swoją wewnętrzną naturą,
jest stworzeniem, które nie tylko pracuje i myśli,
ale także śpiewa, tańczy, modli się,
opowiada historie i świętuje."
Harvey Cox

Tak, jak powiedział Harvey Cox jest czas na różne rzeczy - na naukę i na świętowanie. Nasza społeczność w miniony piątek świętowała szóstą rocznicę nadania gimnazjum imienia Ireny Sendlerowej i wręczenia sztandaru. Podczas uroczystości w części oficjalnej pani Dyrektor nawiązując do najnowszej książki Anny Mieszkowskiej "Prawdziwa historia Ireny Sendlerowej" przypomniała wszystkim zgromadzonym postać patronki. Uczniowie natomiast mogli wykazać się znajomością życia i działalności I. Sendlerowej w drugiej części uroczystości podczas międzyklasowego konkursu. Zwycięzcą został zespół z klasy I a, któremu serdecznie gratulujemy.

W czasie uroczystości ważnym wydarzeniem było wręczenie tytułu Ucznia Otwartego Serca. W tym roku Kapituła przyznała go za kierowanie się w swoim młodzieńczym życiu zasadami ważnymi dla naszej patronki: miłością, tolerancją, pokorą i działania na rzecz drugiego człowieka Natalii Łokuciejewskiej uczennicy klasy III a. Pamiątkową statuetkę wręczyła ubiegłoroczna zdobywczyni tego wyróżnienia, już absolwentka naszej szkoły - Ewelina Rosicka.

Nie mogło też zabraknąć gratulacji i podziękowań. Otrzymali je uczniowie Bartosz Jusiak i Jakub Krzyszkowski oraz ich rodzice. Bartek w tym roku uzyskał tytuł laureata wojewódzkich konkursów przedmiotowych z matematyki, fizyki, chemii, historii i wos-u. Jakub zdobył tytuł laureata z chemii i biologii oraz tytuł finalisty z języka angielskiego. Wręczone zostały również gratulacje Bartoszowi Jusiakowi i Mateuszowi Snopkowskiemu. Uczniowi ci otrzymali nominacje poselskie na obrady XXI sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży uzyskując najwyższy wynik w województwie za działania przybliżające społeczności lokalnej zapomnianą postać Józefa Giedrojcia.

To nie był koniec naszego świętowania. Po uroczystości uczniowie wzięli udział w różnych warsztatach tematycznych zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.

W tym dniu również gościliśmy uczniów ze szkół gminnych. Szóstoklasiści mogli bliżej poznać naszą szkołę, wziąć udział w warsztatach. Rozegrany został również Gminny Czwórbój Lekkoatletyczny. Pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt wywalczyły uczennice z SP w Dzietrzychowie, a w kategorii chłopców uczniowie naszej szkoły. Tytuł najlepszej lekkoatletki uzyskała Natalia Kowejsza z SP w Dzietrzychowie, lekkoatlety- Maciej Skorupski z SP Sępopol.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i wzięli udział we wspólnym świętowaniu.

Zdjęcia ...
19 maja 2016r. w naszej szkole odbył się Dzień Profilaktyki. Uczniowie klasy V uczestniczyli w warsztacie dotyczącym przemocy pt: "Czy dokuczanie jest przemocą?", na którym poruszono m.in. zagadnienia dotyczące:
- konsekwencji przemocy słownej dla ofiar jak i sprawców,
- strat, jakie ponosi sprawca, gdy ucieka się do stosowania przemocy,
- różnic między zachowaniem asertywnym a agresywnym.

Taki sam warsztat został także przeprowadzony 17 maja 2016r. w klasach IVa i IVb. Gimnazjaliści z klas I i II wzięli udział w spotkaniu dotyczącym problemu sięgania młodzieży po substancje odurzające ze szczególnym zwróceniem uwagi na dopalacze. Warsztat pt. "Dopalaczom mówię NIE!" cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży. Gimnazjaliści chętnie włączali się w dyskusję z prowadzącym.
Podsumowaniem dnia było spotkanie z rodzicami nt: "Stop dopalaczom! Jak uchronić dziecko przed sięganiem po substancje odurzające?"
Wszystkie warsztaty przeprowadził Pan Leszek Dowgiałło przedstawiciel firmy "Dialog Centrum Edukacji i Profilaktyki".
Całe przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sępopolu.

Zdjęcia ...
Czworo trzecioklasistów w dniach 18 i 19 maja br. zmagało się z zadaniami konkursowymi szczebla gminnego i powiatowego.
W konkursie powiatowym "Mały Mistrz Matematyki 2016r."uczestniczył Karol Skirliński ucz. kl. III a oraz Mateusz Bartoszewicz ucz. kl. III b. Dwudziestu najlepszych matematyków z klas trzecich powiatu bartoszyckiego zmagało się z niełatwymi zadaniami tekstowymi. Po umysłowych zmaganiach wyłoniono zwycięzców - Mateusz Bartoszewicz zajął III miejsce
(opiekun Krystyna Wierzbowska).
Dzień później kolejna dwójka uczniów uczestniczyła w III Gminnym Konkursie Pięknego Czytania ze Zrozumieniem: Maksymilian Zagajewski kl. III a i Jula Jurkiewicz kl. III b. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie zadań testowych, w których sprawdzano umiejętność czytania ze zrozumieniem, zaś w drugiej części konkursu dzieci wykazywały się płynnością czytania losowo wybranego fragmentu prozy. Wróciliśmy do szkoły podwójnie szczęśliwi, gdyż drugie miejsce w konkursie zdobyła Jula Jurkiewicz (opiekun Krystyna Wierzbowska), trzecie - Maksymilian Zagajewski (opiekun Joanna Kwiecińska).

Serdeczne gratulacje!
K. Wierzbowska

Zdjęcia ...
W dniu 24 maja Bartosz Jusiak i Mateusz Snopkowski odebrali z rąk wojewody warmińsko-mazurskiego pana Artura Chojeckiego oraz kuratora pana Krzysztofa Marka Nowackiego Akty Nominacji na Posłów XXII Sejmu Dzieci i Młodzieży. W trakcie uroczystości świeżo nominowani posłowie zaprezentowali swoje projekty.

Zdjęcia ...Sępopol, 24 maja 2016r.

Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Sępopolu ogłasza przyjmowanie zgłoszeń do Gimnazjum im. Ireny Sendlerowej w Sępopolu dla uczniów zamieszkałych w obwodzie szkoły od 23 maja do 23 czerwca 2016r.
W związku z brakiem wolnych miejsc w Gimnazjum w Sępopolu nie przeprowadza się rekrutacji na rok szkolny 2016/2017 dla kandydatów spoza obwodu szkoły.
Miesiąc czerwiec to czas na podsumowanie działań ekologicznych w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Sępopolu. Cały rok szkolny minął nam pod znakiem intensywnej pracy na rzecz środowiska przyrodniczego. Im więcej pracy za nami, tym większa świadomość , że to właśnie my ludzie decydujemy o stanie naszego otoczenia przyrodniczego. Porównując audyt początkowy z końcowym, przeprowadzonym w czerwcu, wiemy już jakie zmiany nastąpiły w naszym myśleniu i postępowaniu. Co napawa nas dumą? W tym roku szkolny szczególną uwagę skupiliśmy na ograniczeniu odpadów. Zadbaliśmy więc o czystość najbliższego otoczenia. Uczyliśmy się dawania śmieciom drugiego życia, dzięki czemu powstała bardzo ciekawa i niepowtarzalna biżuteria. Jesteśmy świadomi konieczności oszczędzania wody i energii. Lubimy też otaczać się tym co piękne, więc stworzyliśmy Kwitnące Tarasy, miejsce w którym zasadzone zostały kwitnące krzewy i byliny. Uczniowie naszej szkoły powoli stają się prawdziwymi strażnikami przyrody i to jest powód do dumy i radości dla całej naszej placówki.

Dorota Wobolewicz

Audyt końcowy
25 maja 2016 roku maluchy dały popis swoich umiejętności z okazji Dnia Mamy i Taty.
Motywem przewodnim naszego przedstawienia był Świat Baśni. Dzieci przebrane za bohaterów recytowały wierszyki, śpiewały piosenki a także tańczyły.
Swój debiut zaliczył także zespół taneczny Roszpunka, który został ciepło przyjęty przez publiczność. Śmiechu i dobrej zabawy nie było końca, nie obeszło się także bez ciast domowego wypieku, słodkiego poczęstunku oraz prezentu dla rodziców.

"W małym bukiecie majowe kwiaty
Zakwitły wczoraj na święto Mamy i Taty
Majowe kwiaty wstążką związane
Niech sto lat żyją Rodzice kochani."

Beata Kondej

Zdjęcia ...

Co roku 1 czerwca dzieci w całym świecie obchodzą swoje święto- Dzień Dziecka. Tego dnia w naszym przedszkolu hucznie uczciliśmy ten dzień, w ramach, którego zorganizowaliśmy grilla. Oprócz zabaw na świeżym powietrzu malowaliśmy twarze oraz zajadaliśmy się przepysznym ciastem z wiśniami i czekoladą.

Bardzo dziękujemy Rodzicom, którzy zaprosili nas do siebie byśmy mogli wspólnie celebrować to święto.

Beata Kondej

Zdjęcia ...Sępopol, 1 czerwca 2016r.

OGŁOSZENIE

Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Sępopolu ogłasza rekrutację do Szkoły Podstawowej w Sępopolu dla kandydatów spoza obwodu od 1 czerwca 2016 do 15 czerwca 2016r.
Wydawanie i przyjmowanie wniosków o przyjęcie ucznia (kandydata) do klasy I na rok szkolny 2016/2017 zamieszkałego poza obwodem Szkoły Podstawowej w Sępopolu w godzinach pracy sekretariatu 7.15- 15.15 lub do pobrania ze strony: www.zspsepopol.pl

(Na podstawie Zasad Rekrutacji z 1 czerwca 2016r.)

Wniosek
Projekt realizowany jest w 10 krajach, w tym Polsce, dzięki współpracy z The Foundation for Enviromental Education (FEE), Toyota Fund for Europe (TFE) oraz Kew - the Royal Botanic Gardens.
Bioróżnorodność to ogromna rozmaitość i zróżnicowanie życia, które nas otacza i którego jesteśmy częścią, obejmujące wszystkie gatunki występujące na Ziemi, zarówno na lądzie, jak i w wodzie. Bez bioróżnorodności niemożliwe byłoby nasze życie na Ziemi, wpływa ona na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne czy chroni przed katastrofami naturalnymi. W dzisiejszym świecie zachowanie bioróżnorodności jest zagrożone za strony ludzi przez produkcję ogromnej ilości odpadów, niszczenie naturalnych habitatów, zmiany klimatu.
Zadaniem realizatorów programu w Zespole Szkolno- przedszkolnym w Sępopolu -dzieci z oddziałów przedszkolnych było stworzenie mapy terenów zielonych otaczających naszą szkołę. Następnie dzieci pogłębiały wiedzę na temat bioróżnorodności poprzez różnorodne zajęcia , obserwacje i warsztaty. Wynikiem naszej całorocznej pracy jest powstanie zielnika przyszkolnego herbarium. Podniósł się też poziom naszej wiedzy na temat fauny i flory przyszkolnych zielonych terenów.
nauczycielki oddziałów przedszkolnych

Zdjęcia...Wielkie emocje towarzyszyły uczniom, klasy IIB i IA którzy w Dzień Dziecka na stadionie Energa Gdańsk kibicowali polskiej reprezentacji walczącej z reprezentacją Holandii w towarzyskim spotkaniu, będącym przedostatnim sprawdzianem przed francuskim euro. Wspaniała atmosfera, gęsia skórka w czasie wspólnego odśpiewania hymnu Polski przez 40 tysięcy kibiców i wiele ekscytujących momentów towarzyszyło młodzieży gimnazjalnej z Sępopola. Mimo niekorzystnego wyniku meczu uczniowie na długo zapamiętają ten mecz. Udział w spotkaniu był najważniejszym punktem trzydniowej wycieczki ale nie jedynym.
Pierwszego dnia w drodze do Władysławowa gdzie była nasza baza noclegowa odwiedziliśmy muzeum w Stutthofie, gdzie uczniowie poznali historię nazistowskiego obozu koncentracyjnego. Zwiedzanie muzeum było związane z faktem, iż w Sępopolu znajduje się pomnik poświęcony ofiarom niemieckiego nazizmu pomordowanym w podobozie Schippenbeil (Sępopol), a wieloletnią tradycją jest to, że nasi gimnazjaliści opiekują się tym pomnikiem. W czasie wycieczki odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc, m.in. latarnię morską na Helu, helskie stanowiska artyleryjskie, dom "do góry nogami" i Aleję Gwiazd Sportu we Władysławowie czy Groty Mechowskie. Oczywiście będąc nad morzem wychodziliśmy na długie spacery po plaży.

Zdjęcia...Dnia 1.06.2016r dzieci z najmłodszej grupy "Stokrotka" uczestniczyły w pikniku grupowym zorganizowanym przez rodziców. Starsze koleżanki z Gimnazjum Natalka Łokuciejewska, Gabrysia Ladzińska i Natalka Rodak przygotowały i przeprowadziły zabawy ruchowe. Dzieci z wielką radością pokonywały tor przeszkód, łapały bańki mydlane. Były też pieczone kiełbaski i smaczne lody. Była to świetna okazja do wspólnych zabaw , rodziców i dzieci.

Lucyna Basiukiewicz

Zdjęcia ...
"Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji."
Maria Dąbrowska

W trakcie roku szkolnego 2015/2016 realizowane były działania upowszechniające czytelnictwo wśród uczniów. Trwała akcja "Dzieci czytają dzieciom". Starsi uczniowie czytali młodszym koleżankom i kolegom wybrane książki. Uczniowie bardzo chętnie zgłaszali się do czytania, a młodsze dzieci czekały na spotkania z książką. Do klas przychodzili również rodzice, aby czytać uczniom wybrane teksty z literatury dziecięcej, uczniowie tworzyli do czytanych tekstów książeczki obrazkowe. Uczniowie z drugich i trzecich klas prezentowali przeczytaną książkę na forum klasy, uczestniczyli w klasowych konkursach pięknego czytania, podejmowali próby układania własnych bajek. Każda klasa miała zajęcia czytelnicze nie tylko w szkolnej bibliotece, także w miejskiej. Uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek inscenizację ,, Proszę Państwa, oto rok r1;A. Frączaka oraz przedstawienie pt" Jaś i Małgosia inaczej".
Podsumowaniem akcji było zorganizowanie dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-III, ich rodziców, rodzeństwa i dziadków w dniu 25 maja 2016 r. imprezy kulturalno-oświatowej pod hasłem "Czytanie łączy pokolenia". Zamierzeniem spotkania była zachęta do częstszego obcowania z książką i udowodnienia, że czytanie książek może łączyć pokolenia, gdyż nie jest chwilową modą. Czasy się zmieniają, a pewne wartości pozostają niezmienne. Impreza kulturalno -ośwatowa była także nawiązaniem do ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2014-2020, który ma na celu promować i rozwijać czytelnictwo.
Przed rozpoczęciem spotkania gospodarze klasy IIIb witali gości i zespoły pokoleniowe wręczając im emblematy z logo i hasłem przewodnim uroczystości szkolnej. Spotkanie prowadziła p. Krystyna Wierzbowska. Powitała gości, którzy odpowiedzieli na zaproszenie nauczycieli edukacji elementarnej. Swoją obecnością zaszczyciła nas była pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Sępopolu Jadwiga Szpila, nauczyciel emerytowany p. Józefa Adamowicz, kierownik Miejsko- Gminnej Biblioteki p. Danuta Cybula, przewodnicząca Rady Miejskiej p. Beata Jarzynka, pan komendant placówki Straży Granicznej w Sępopolu ppłk Wiesław Dyśko, aspirant Radosław Kubkowski oraz dyrektor ZSP - p. Irena Bujalska i p. Emila Deleżuch.
Uczniowie wspólnie zaśpiewaną piosenką wprowadzili wszystkich do krainy poezji i prozy dziecięcej, zaś w klimat wiersza "ZOO" Jana Brzechwy wprowadziły nas uczennice: Zuzia Wojnowska z klasy Ia oraz Roksana Rynkiewicz z klasy IIIa. W trakcie spotkania zaproszeni goście mieli za zadanie przeczytać dzieciom krótkie czterowersowe wiersze o zwierzętach ale w nietypowych nastrojach. Wszystkie dzieci z uwagą słuchały, żywo reagowały na zawarte w nich zabawne sytuacje. Zarówno dla nich, jak i dla naszych gości było to bardzo ciekawe doświadczenie, które sprawiło wszystkim dużo radości, śmiechu i dobrej zabawy. Wszyscy mieli okazję przypomnieć sobie poezję Juliana Tuwima, która mimo upływu lat nadal ciekawi i bawi, natomiast goście mogli powrócić do wierszy swojego dzieciństwa.
W dalszej części spotkania dzieci miały zadania związane z treścią czytanych przez gości utworów. Uczniowie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wykazali się dobrą znajomością wiersza Juliana Tuwima: "Okulary", a także treścią bajek, gdyż po przeczytaniu krótkich fragmentów poprawnie podawali ich tytuły.
Wspólne czytanie przynosi wiele korzyści, mianowicie zacieśnia rodzinne więzi i pozwala spędzać wspólnie czas. W czasach gdzie społeczeństwo jest mniej pokoleniowe, a wolny czas dzieci spędzają przy komputerach, czytanie pełni ważną rolę w życiu każdej rodziny. Poprzez czytanie dzieciom, rodzice oraz dziadkowie przyczyniają się do ich lepszego rozwoju intelektualnego. W trakcie imprezy zespoły pokoleniowe prezentowały swoje ulubione utwory. Aby podkreślić, że w czasie wspólnego czytania wytwarza się niepowtarzalna atmosfera, do prezentacji uczestnicy zasiadali rodzinnie: z mamą, siostrą, bratem, babcią czy dziadkiem. Wśród prezentacji znalazły się przeróżne teksty - skłaniające do refleksji, ale także lekkie i zabawne. Niektórzy uczestnicy przygotowali nawet czytanie z podziałem na role. Czas między prezentacjami wypełniały odpowiednio dobrane muzyczne przerywniki i zadania dla gości. Niezwykłą atmosferę spotkania podkreślała wymowna dekoracja.
Po zmaganiach literackich goście dokonali losowania danego oddziału, aby spotkać się z uczniami w kameralnym gronie i przeczytać wiersz, do którego uczniowie wykonywali ilustracje. W ten sposób powstały klasowe albumy. Niektórzy z gości podzielili się swoimi wspomnieniami z dzieciństwa, związanymi z utworami, na których też się wychowali.
Po wykonanych pracach plastycznych p. Beata Kondej zaprosiła wszystkie dzieci do zumby - zabawy muzyczno - ruchowej.
Wymiernym rezultatem przeprowadzonej akcji było duże zaangażowanie uczniów, ich rodzeństwa, rodziców i dziadków. Uczestnicy spotkań doświadczyli wielu pozytywnych wrażeń, a rozmowy z nimi wskazywały na zadowolenie z udziału w takiej imprezie. Przedsięwzięcie to przyczyniło się do uświadomienia dorosłym roli głośnego czytania dzieciom i ukazało, że czytanie nie jest nudne, jest formą dobrze spędzonego czasu w atmosferze relaksu i pozytywnych przeżyć, pozwala zachować więź między osobami oraz pomaga dzieciom w pokonywaniu wielu problemów.
Impreza połączona była z akcją charytatywną na rzecz chorych dzieci z naszej grupy wiekowej, podczas której odbył się kiermasz ciast z domowego wypieku i słodka loteria.
Na zakończenie spotkania zaproszono wszystkich uczestników do włączenia się w tak wspaniałą inicjatywę na rzecz Amelki Emilianów i Przemka Antczaka.

Nauczyciele przedszkola i edukacji wczesnoszkolnej dziękują wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu i przeprowadzeniu loterii. W ten sposób pomogliśmy Amelce i Przemkowi, gdyż cały dochód ze sprzedaży przekazany został rodzicom z przeznaczeniem na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitację ich dzieci.

K. Wierzbowska

Zdjęcia ...
Klasa IIa 7 czerwca odbyła wycieczkę do Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku.
Uczniowie dowiedzieli się, jak dawniej wyglądało życie na wsi, jak wyglądały domy, jak były wyposażone
i jakich ludzie używali narzędzi w życiu codziennym. Było to bardzo ciekawe i zaskakujące doświadczenie.
W Olsztynku odwiedziliśmy również hutę szkła, gdzie zobaczyliśmy jak i z czego wytapia się szkło,
wiemy też w jakiej temperaturze się odbywa i co to jest hartowanie szkła. Na zakończenie tej lekcji
odbył się krótki sprawdzian wiedzy, który zdaliśmy celująco, czego dowodem są nagrody w postaci
wykonywanych przez pracowników figurek szklanych. Uczniowie wrócili zadowoleni, z nowymi doświadczeniami
i wrażeniami.

Zdjęcia ...
W słoneczną sobotę 4 czerwca r. nasza społeczność bawiła się na Rodzinnym Pikniku Edukacyjnym. Był on połączony z obchodami XVIII Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny pod hasłem "Tu zaczyna się wszystko".
Piknik ze względu na różnorodność przygotowanych atrakcji: przede wszystkim pokazów doświadczeń i eksperymentów, konkursów, turniejów, stoisk dawał możliwość zabawy i radości dla całych rodzin. Na festynowej scenie wystąpili chętni uczniowie, którzy prezentowali swoje pasje wokalne, taneczne. Mogliśmy zobaczyć i przedszkolaków, i uczniów szkoły podstawowej, i gimnazjalistów.
Duże ożywienie publiczności wzbudziły popisy w Klasowym Turnieju na małą formę teatralną. W tym roku była to prezentacja ulubionej lektury. Zwycięzcą konkursu została klasa VI a.
Na korcie przy stadionie miejskim rozegrano mecz pożegnania w piłkę nożną klas szóstych. Chętne duety natomiast mogły sprawdzić się w boules, a najmłodsi w indywidualnym albo rodzinnym torze przeszkód. Odbył się również Turniej Mikstów Siatkarskich. Jak co roku najwięcej emocji wzbudziły wśród najmłodszych rozgrywki w dwa ognie. Zwycięzcami tej zaciętej rywalizacji zostali uczniowie klasy III b. Oczywiście na wszystkim zwycięzców czekały nagrody.
Atrakcją festynową okazały się Międzyklasowe Zawody Strażackie zorganizowane przy pomocy Powiatowej Straży Pożarnej i miejscowej OSP. Rywalizowały ze sobą 4-osobowe mieszane drużyny gimnazjalistów. Zwyciężył zespół klasy I a. Chłonni atrakcji uczniowie wzięli udział w grze terenowej pod hasłem "Rodzina i nauka".
Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty poprowadzone przez firmę "Roboty i spółka", gdzie chętni uczniowie mogli poeksperymentować lub zbudować własnego robota. Każdy uczestnik pikniku mógł wcielić się w postać Einsteina i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Pasjonaci modelarstwa wzięli natomiast udział w warsztatach konstruowania maszyn latających. O godzinie 13-tej mogliśmy podziwiać efekty ich pracy, obserwując wznoszące się nad stadionem różnobarwne latawce. Uczestnicy pikniku chętnie też oglądali pokaz sprzętu Straży Granicznej.
Jak każdego roku zainteresowaniem cieszyło się stoisko przygotowane przez zerówkowiczów we współpracy z Nadleśnictwem Bartoszyce, na którym prezentowano działania ekologiczne naszej szkoły i można było nabyć biżuterię wykonaną przez dzieci i rodziców z surowców wtórnych. W trakcie imprezy przeprowadzony został też plebiscyt na najoryginalniejszy stój ekologiczny . Najwięcej głosów otrzymała kreacja przygotowana przez klasę IV b.

Piknik zgromadził wielu gości, mieszkańców gminy Sępopol, stadion miejski zapełnił się publicznością i uczestnikami o całym przekroju wiekowym. Na wszystkich którzy przybyli i wytrwali czekała nasza specjalność - grochówka z kotła.
Dni Rodziny w Sępopolu należy zaliczyć do udanych. Po raz kolejny były one okazją do owocnych inicjatyw, umocniły przeświadczenie, że wartością nadrzędną dla każdego człowieka jest rodzina. Pokazały, że nauka może być zabawą. Zintegrowały społeczność szkolną i lokalną, przyniosły wiele satysfakcji dla organizatorów, uczestników zawodów i konkursów, prezentujących swoje umiejętności i zdolności.

Dziękujemy wszystkim przyjaciołom, darczyńcom oraz instytucjom, którzy pomogli nam w organizacji tegorocznego Rodzinnego Pikniku Edukacyjnego.
Zdjęcia..."Zapraszamy do naszej bajki" to jedno z haseł pierwszej szkolnej parady postaci literackich, która 10 czerwca przeszła ulicami Sępopola. Tego dnia z naszej szkoły zaczęli wychodzić najróżniejsi bohaterowie książek. Nie zabrakło Czerwonych Kapturków, księżniczek, książąt, skrzatów i oczywiście czarownic. Ten barwny korowód swój przemarsz uatrakcyjniał śpiewem i propagowaniem zalet czytania książek. Paradę miłośników literatury, a zwłaszcza bajek, zakończył konkurs na najciekawszą postać literacką. Wyboru 3 najciekawiej przepranych postaci musiały dokonać nauczycielki, które również zadbały o swój bajkowy wizerunek. Czarownice i bocian Kajtek do nagród wytypowały Piotrusia Pana z grupy przedszkolnej, Czerwonego Kapturka z klasy II B SP i księżniczkę z kl. IV B, która nie mogła się wyspać z powodu ziarenka grochu. To pierwsza taka impreza w naszej szkole, mamy zatem nadzieję, że w przyszłym roku również nie zabraknie chętnych do uczestnictwa w paradzie i pomysłów na jej przeprowadzenie.

M. Rynkiewicz

Zdjęcia...8 VI 2016r. uczniowie klasy IIb odwiedzili miasteczko westernowe w Mrągowie. Kowboj powitał uczniów i wprowadził ich w świat i klimat Dzikiego Zachodu. Grupa z przewodnikiem zwiedziła miasteczko poznając historię, kulturę, a także styl życia osadników amerykańskich. Wódz ,,Szary Wilkr1; zapoznał uczestników z historią i kulturą Indian. Dowiedzieli się również jak wyglądał transport w tamtych czasach i zwiedzili: ranczo farmera, muzeum historyczne, biuro sheriffa, bank, saloon. Uczniowie brali udział w grach i zabawach, strzelali z łuku. Oglądali pokazy: indiańskie , tańca country, władania rewolwerami i szablą, konne kaskaderskie. Uczniowie mieli okazję nauczyć się tańca country i indiańskiego.
Dzieci zadowolone i w dobrych humorach wróciły do domu. Wycieczka dostarczyła uczniom wiele wrażeń, z pewnością długo będą mieli co wspominać.

M. Płatek

Zdjęcia...
14. 06. 2016r. uczniowie klas pierwszych udali się do Teatru Lalek w Olsztynie na spektakl pt. "Zielony wędrowiec". Uczniowie obejrzeli opowieść o tolerancji i różnorodności. Historia ta zawiera banalne w swej prostocie, a jednak jakże ważne przesłanie - Szanuj innych od siebie. Sami nie bójcie się być sobą. Spełniajcie swoje marzenia.
Wyjazd do Teatru Lalek z całą pewnością możemy zaliczyć do udanych , dał uczniom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.
L. Basiukiewicz

Zdjęcia...
21 czerwca odbył się w naszym gimnazjum Dzień Języków Obcych, którego organizatorami byli nauczyciele języków obcych. Rywalizowały ze sobą drużyny języka angielskiego, języka niemieckiego i języka rosyjskiego, w których skład wchodzili uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich gimnazjum.
Uczniowie nastawieni byli na dobrą zabawę, która miała zachęcić do nauki języków. Odbyły się różne konkursy, za które jury w składzie: pani dyrektor Irena Bujalska- ekspert języka rosyjskiego, pani wicedyrektor Emila Deleżuch - ekspert języka angielskiego oraz ksiądz Janusz Kuskowski - ekspert języka niemieckiego, przyznawało punkty.
Uczniom towarzyszyły różnorodne konkurencje oraz dobry nastrój. Była muzyka, układanie puzzli, taniec. Potrzebna była również wiedza, nie tylko ta zdobyta na lekcjach, uczestnicy musieli się też zmierzyć z tłumaczeniem wyrazów na język obcy oraz wykazać się znajomością alfabetu, rozpoznać postaci polityki, sportu, literatury, podać największe miasta, kto sprawuje rządy w danym państwie itd.
Zwycięzcami z poszczególnych języków okazali się uczniowie klas trzecich. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i dobrej zabawy podczas nauki języków obcych.


Zdjęcia ...
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1522442 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie