oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaMaj 20 2019 08:28:54
NASZA SZKOŁA
Strona główna BIP
Rok szkolny 2017/2018 1 semestr cz 2Dzieci z grup 5 - 6 latków wzięły udział w pierwszym z pięciu spotkań w ramach programu "Mali Wielcy Ratownicy". W czasie zajęcia dzieci
miały okazję poznać wyposażenie karetki pogotowia oraz sprzęt, w jaki wyposażeni są ratownicy medyczni i dowiedzieć się do czego on służy.
Czekamy na następne spotkanie.

I. Kuniej

Zdjęcia ...11 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował kilka atrakcji dla uczniów w każdym wieku. Najmłodsi wzięli udział w konkursie plastycznym rCzym dla mnie jest wolontariat"(0 a 1. Gabrysia Szerejko, wyróżnienie Lena Grudzień, 0 b 1. Marysia Mikos, wyróżnienie Alan Jankun) konkurs poprzedzony był krótka lekcją na temat wolontariatu. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum również mieli okazję pochwalić się swoją kreatywnością, ich zadaniem było wymyślenie nazwy i loga naszego klubu. Konkurs zwyciężyła Katarzyna Orłowska. Siódmoklasiści i gimnazjaliści wzięli udział w quizie wiedzy o wolontariacie, który wygrała klasa II B.

SU
Zdjęcia ...


Dzisiaj poczuliśmy magię świąt... do naszej szkoły zawitał Mikołaj wraz ze śnieżynkami i wesołym elfem. Co prawda trochę się spóźnił, ale wszyscy mu wybaczyli, ponieważ nie przybył z pustymi rękami, wszyscy uczniowie i nie tylko dostali cukiereczki oraz słuszną porcję uśmiechu. Pośpiewaliśmy kolędy, pośmialiśmy się, porobiliśmy sobie zdjęcia.

SU
Zdjęcia ...

14 grudnia w Ponikach odbył się Mikołajkowy Konkurs Recytatorski , w którym udział wzięły dzieci z naszego przedszkola. Naszą grupę przedszkolną reprezentowali: Nikola Czajkowska, Gabriela Szerejko, Nikola Łokuciejewska, Lena Grudzień, Gabriela Morawska i Jan Garasimowicz. Dzieci przygotowane wspólne przez rodziców i wychowawców z dumą prezentowały wybrane wiersze.
I miejsce zajęła: Nikola Czajkowska, III miejsce przyznano: Gabrysi Szerejko. Pozostałe dzieci otrzymały wyróżnienie i pamiątkowe dyplomy. Serdecznie wszystkim gratulujemy!

Nauczycielki grup przedszkolnych

Zdjęcia ...


We wtorek 12 grudnia w najmłodszej grupie przedszkolaków odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami. Celem zajęć było przygotowanie ozdób świątecznych i przekazanie ich na kiermasz, z którego dochód zostanie przekazany potrzebującym dzieciom w Syrii. Wszyscy z wielkim zapałem ochoczo zabrali się do pracy. Dzieci wraz z rodzicami wykonywały przepiękne ozdoby na choinkę oraz stroiki wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Był to naprawdę mile spędzony czas , podczas którego dzieci i ich rodzice wspólnie pracowali jednocześnie świetnie się bawiąc. Wystarczy popatrzeć na zdjęcia jakie piękne ozdoby powstały! Udział w zajęciach otwartych był ciekawym doświadczeniem zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców.

K.Ferdycz, H.Szturo

Zdjęcia ...

W oddziałach przedszkolnych i w klasach I-III 20 listopada 2017 r. obchodzono Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Nauczyciele w oparciu o teksty literackie oraz prezentację multimedialną "Z dziećmi o prawach dzieci" rozmawiali nt. czym są prawa dziecka, jaka jest ich historia, gdzie można szukać pomocy. W jednej z klas uczniowie zastanawiali się jakie prawa bohaterów baśni Kopciuszek, Calineczka, czy Jaś i Małgosia zostałyby złamane, gdyby obowiązywała wówczas Konwencja o prawach dziecka.
Uświadomiono uczniów, że wokół nich są osoby, do których zawsze mogą się zwrócić, jeżeli uważają, że dzieje im się krzywda. Podczas zajęć plastycznych dzieci z oddziałów przedszkolnych kolorowały obrazki przedstawiające prawa dziecka, zaś uczniowie tworzyli plakaty skierowane do osób dorosłych,w których wskazują konieczność respektowania ich praw.
Zajęcia kończyły się przeprowadzeniem quizu "Co wiem o prawach dziecka", a w jednej z klas uczniowie otrzymali List do Rodziców Janusza Korczaka.

K.Wierzbowska

Zdjęcia ...
W przedświątecznym okresie 14 XII 2017r. klasa Ia wybrała się do Miejsko-Gminnej Biblioteki w Sępopolu. Uczniowie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, podczas której poznawali zwyczaje bożonarodzeniowe. Chętnie opowiadali o swoich rodzinnych świątecznych tradycjach oraz wykonali prace plastyczne na ten temat. Wizyta w bibliotece zakończyła się życzeniami świątecznymi i wspólnym zdjęciem przy choince.
Dziękujemy pani D. Cybuli za zaproszenie i poprowadzenie ciekawych zajęć.

M.Płatek

Zdjęcia...
W poniedziałek 18 grudnia grupy przedszkolne wybrały się na spacer do Świątecznej Groty. Dzieci miały okazję zobaczyć piękne świąteczne dekoracje. Największe wrażenie zrobił na najmłodszych tańczący i śpiewający Święty Mikołaj oraz Królowa Lodu. Maluchy miały okazję zobaczyć szopkę bożonarodzeniową realnych wymiarów, renifery ruszające głowami czy też białe polarne niedźwiadki. Dzieci były zachwycone pięknymi dekoracjami oraz zaskoczone ich możliwościami.

Nauczycielki grup przedszkolnych
Zdjęcia ...


20 grudnia odbyły się Jasełka w najmłodszej grupie przedszkolnej. Najmłodsi wprowadzili zaproszonych gości w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Dzieci przygotowane pod okiem swoich Pań spisały się na medal. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się idealnie na tle bożonarodzeniowej dekoracji - stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem. Zaproszeni goście byli zachwyceni występem małych artystów. Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali kolędę i obdarowali dzieci gromkimi brawami. Życzymy wszystkim tak pięknych świąt i cudownej atmosfery jaka zagościła w naszym przedszkolu.

K.Ferdycz, H.Szturo

Zdjęcia ...W atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia wprowadzili nas dzisiaj uczniowie klas III szkoły podstawowej podczas uroczystej akademii. Przedstawili zaproszonym gościom, rodzicom i kolegom jasełeka, prezentując tym samym swoje umięjętności recytatorskie i wokalne. Nie obyło się bez emocji od wzruszeń do radości.
W trakcie uroczystości Szkolne Koło PCK ogłosiło wyniki plebiscytu na najżyczliwszego ucznia i nauczyciela. W tym roku tytuły otrzymały: Zuzanna Pycko uczennica klasy III a gimnazjum i pani Joanna Maszota.
Serdecznie dziękujemy Szkolnemu Klubowi Wolontariusza za własnoręcznie upieczone i ozdobione pierniczki, które trafiły do rąk naszych gości.

Zdjęcia ...


"Aby Święta Bożego Narodzenia były Bliskością i Spokojem,a Nowy Rok - Dobrym Czasem".

(K. I. Gałczyński)Ze szczerego serca w ten piękny czas,
gdy gwiazdka świeci dla wszystkich nas,
życzymy miłości, bez trosk i złości,
a w Nowym 2018 Roku
Nadziei - by nie opuszczała,
miłości - by obrodziła,
dobroci - by zawsze była...

Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu
Pierwsze spotkanie w nowym roku kalendarzowym z Agencją muzyczną "Pozytywka", dzieci z grupy elementarnej rozpoczęły od poznania muzyki dworskiej. Miały możliwość zobaczyć jak tańczono menueta i gawota na najbogatszych dworach europejskich wśród koronowanych głów, najwyższej arystokracji i dworzan w XVII-XVIII wieku. W opowieści muzycznej było też trochę historii o tym, jak to król Jan III Sobieski stoczył bitwę pod Wiedniem i pokonał armię Imperium Osmańskiego.
Tradycyjnie na zakończenie spotkania odbył się test z wiedzy muzycznej. Trzeba było wykazać się znajomością nt. instrumentu muzycznego jakim była podczas spotkania trąbka. Wejście do półfinału zapewnił sobie Jakub Kanigowski - uczeń z klasy III a.
Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas zmagań finałowych.

K. Wierzbowska

Zdjęcia ...W 2017 roku nasza szkoła realizowała działania związane z przystąpieniem do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w ramach którego otrzymała dotację na zakup nowych książek do biblioteki szkolnej. Podsumowując program, warto by pochwalić się ciekawymi projektami czytelniczymi, które realizowały oddziały 0-VII SP i II-III G. "Przeczytałem i polecam", "Drzewko książkowe", "Fantastyczne postacie z naszych książek", "Lapbooki na podstawie lektury" , "Czytanie przy stoliku" - to oczywiście tytuły tylko niektórych z nich. Celem powyższych projektów była oczywiście promocja książek i popularyzowanie czytelnictwa. Nie było to zwykłe czytanie książek i omawianie ich treści, ponieważ to uczniowie wybierali interesujące ich utwory i to oni mieli wpływ na sposób ich zaprezentowania. Oprócz czytania, znajomości treści uczniowie wykazali się także umiejętnościami plastycznymi, co obrazują przygotowane przez nich ilustrowane albumy czy wykonane książki także w formie lapbooków, czyli teczek pełniących funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, terminy, ciekawostki, rebusy czy też zdjęcia dotyczące lektury. W klasach nie zabrakło także drzewek książkowych czy kącików, w których można by odświeżyć znajomość książki bądź skusić się atrakcyjnym opisem na przeczytanie utworu polecanego przez kolegę lub koleżankę. Klasowe czy międzyklasowe prezentacje opowiadań czy powieści w formie konkursów, czy inscenizacji również stanowiły formę kreatywnej pracy z literaturą.
Książka to dzieło, z którym można pracować na wiele sposobów, a ich przykładem są działania podjęte przez uczniów naszej szkoły i oczywiście nauczycieli nadzorujących ich pracę.

M. Rynkiewicz

Zdjęcia ...


Zainteresowanych odsyłamy do przeczytania listu. Można go pobrać TUTAJ

17.01.2018 r. w grupie 0a odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały dla dziadków przedstawienie oraz życzenia i upominki. Póżniej był poczęstunek, wspólne rozmowy. dziadkowie byli wzruszeni, szczęśliwi i pełni podziwu dla swoich wnuków.

p. I. Kuniej

Zdjęcia ...


19 stycznia 2018r. w najmłodszej grupie wiekowej był od kilku tygodni dniem wyczekiwanym przez uczniów i dzieci z przedszkola. Rozpoczął się od spotkania z funkcjonariuszem policji st. asp. Radosławem Kubkowskim, który przeprowadził pogadankę nt. zachowania bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych. Funkcjonariusz przypomniał wszystkim podstawowe zasady bezpieczeństwa i omówił sposoby spędzania przez dzieci czasu wolnego podczas zimowej aktywności. Udzielił wskazówek, jak bezpiecznie bawić się na śniegu, korzystać z lodowiska, jeździć na sankach i jak zachowywać się podczas kuligu. Funkcjonariusz przypomniał również dzieciom, że nie należy zbytnio ufać obcym ludziom, napotkanych przypadkiem. Po pożegnaniu się z policjantem oczekiwaliśmy na pierwsze dźwięki muzyki, która miała być sygnałem rozpoczynającego się balu karnawałowego. Nasza sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, w której pojawiły się dzieci w kolorowych, fantastycznych strojach, rozbrzmiewała przeróżna muzyka. W porywających jej rytmach jako pierwsi wraz ze swoimi wychowawcami i wolontariuszkami bawili się uczniowie klas I-III, a później bawiły się dzieci z grupy przedszkolnej, grup zerowych oraz te najmłodsze ze "Stokrotki". Na balu pojawiły się królewny, wróżki, rycerze, nie zabrakło też batmanów i piratów - to wszystko stworzyło miłą i radosną atmosferę. Wszyscy bawili się doskonale, a czas upływał wesoło.
Bal w tym roku ścisle połączony był z akcją charytatywną na rzecz chorych dzieci z naszej grupy wiekowej: Amelki Emilianów i Przemka Antczaka. Podczas zabawy można było wziąć udział w słodkiej loterii i delektować się przepysznymi ciastami z domowego wypieku. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony został na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitację Amelki i Przemka.
Nauczyciele edukacji elementarnej składają serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w akcję pomagając w jej organizacji i przebiegu: właścicielowi piekarni sepopolskiej p. Arturowi Rygielskiemu za pączki do słodkiej loterii, rodzicom za pyszne wypieki, sprawnym przeprowadzeniem loterii oraz wolontariuszom ze Szkolnego Koła Wolontariusza.

Opiekun grupy wiekowej: Krystyna Wierzbowska

Zdjęcia ...
19 stycznia odbył się Dzień Projektów, w którym udział wzięło 9 grup projektowych. Uczniowie swoje prezentacje przygotowali na następujące tematy:
1.Idiomy angielskie.
2. Czy czytanie może wciągać? - kampania reklamowa szkolnych lektur.
3. "Nie będę powalonym drzewem". Jak być współczesnym patriotą?.
4. Gra dydaktyczna na podstawie lektury.
5. Czy matematyka potrzebna jest w życiu codziennym?
6. Tajemnicza liczba siedem.
7. Jak można uczcić 100 rocznicę odzyskania niepodległości Polski w naszym mieście?.
8. Żywioł Ziemi - czyli jak zmieniała się kula ziemska.
9. Świat metali.
Prezentacje były bogate w konkretne informacje odnośnie omawianego tematu, ciekawe pomysły oraz wiele przykładów zastosowania danego zagadnienia w życiu codziennym.

Koordynator projektów K. Ilnicka

Zdjęcia ...18.01.2018 roku w grupie przedszkolnej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Po oficjalnym powitaniu przybyłych gości, przedszkolaki zaprezentowały część artystyczną, wiersze, piosenki i tańce. Dziadkowie również czynnie uczestniczyli w zabawach tanecznych razem ze swoimi wnuczkami. Na twarzach naszych gości widniały uśmiechy, radość oraz łzy wzruszenia. Dziadkowie przez udział w zabawach wspominali swoje młodzieńcze czasy. Po części artystycznej dzieci wręczyły dziadkom pięknie wykonane kolorowe kwiatki z króciutkim wierszykiem. Następnie dziadkowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy naszych przedszkolaków.

H. Szturo
Zdjęcia ...

Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1522436 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie