oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaMaj 20 2019 08:42:19
NASZA SZKOŁA
Strona główna BIP
Rok szkolny 2017/2018 2 semestr cz1

W lutowym spotkaniu z muzyką dzieci z grupy elementarnej odbyły podróż muzyczną do słonecznej i romantycznej Italii. Poznały instrumenty smyczkowe: skrzypce i wiolonczelę oraz pana, który zajmuje się lutnictwem. Podczas opowieści zetknęły się z nowym nazewnictwem muzycznym i już wiedzą kogo można nazwać wirtuozem.
Tradycyjnie spotkanie zakończyło się konkursem wiedzy, w którym wzięły udział dzieci z grup zerowych. Doskonałą wiedzą muzyczną tego spotkania wykazała się Gabrysia Szerejko z grupy 0a. Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas finału.

K. Wierzbowska

Zdjęcia ...

Filmy ...
cz.1
cz.2"Pozytywne emotikony- bądź silny bez hejtu i daj siłę innym" to tytuł szkolnego projektu którego celem było m. in:
- zwrócenie uwagi uczniów i rodziców na kwestie dotyczące bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu oraz reagowania na przejawy cyberprzemocy
- kształtowanie postaw odpowiedzialnych
- wskazywanie miejsc i form pomocy w sytuacji zetknięcia się z zagrożeniem w sieci.
Projekt był realizowany od 18 stycznia do 8 lutego b.r. i obejmował działania, które skierowane były zarówno do uczniów, jak i rodziców.
Rodzice najmłodszej grupy wiekowej uczestniczyli w spotkaniu z psychologiem z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Bartoszycach nt. "Komputer mój przyjaciel -; jak uchronić dziecko przed uzależnieniem od multimediów?". Z rodzicami pozostałych uczniów wychowawcy przeprowadzili spotkanie nt: "Internet bez przesady" czyli jak zapobiegać nadmiernemu korzystaniu z internetu przez dzieci i młodzież. Rodzicom przekazano ulotki pt: "Stop cyberprzemocy" informujące o sposobach reagowania w sytuacjach związane z niewłaściwym wykorzystywaniem mediów.
Po feriach w każdej klasie zostały przeprowadzone zajęcia z wychowawcą poruszające sprawy cyberbezpieczeństwa, a na lekcjach j. polskiego powstały interesujące rymowanki, wierszyki nt. bezpieczeństwa w sieci i reagowania na przejawy cybeprzemocy, które można podziwiać na tablicach w holu szkoły.
Całość zakończono mini happeningiem pt: "Jesteśmy silni bez hejtu i dajemy siłę innym". Wszystkim wchodzącym do sali gimnastycznej odciśnięto na ręku pamiątkową pieczątkę -wesołego emotikona. Następnie każda grupa wiekowa stworzyła rzeźbę w postaci pozytywnego emotikona. Wszyscy uczniowie i nauczyciele wykazali się dużym zaangażowaniem. W efekcie najsprawniej z zadaniem poradzili sobie uczniowie klas IV- VI i to oni zgarnęli nagrodę jaką był kosz ciasteczkowych "emotków".

K. Stankiewicz

Zdjęcia...
14 lutego 2018r. w najmłodszej grupie wiekowej odbyło się podsumowanie pierwszego semestru, podczas którego zostali wyróżnieni uczniowie osiągający najwyższe wyniki w nauce, a takich uczniów w klasach I-III jest 21. Wyróżniono również uczniów, którzy w I semestrze uzyskali 100% frekwencję, a są to: Wiktoria Roman i Franciszek Szerejko kl. I a, Laura Bielicka, Piotr Łuszczyk, Jakub Siemaszko - kl. II a, Miłosz Emilianów, Aleksander Kruszewski, Hubert Oleszkiewicz, Filip Rybacki kl. III a. Na uwagę zasługują również uczniowie, którzy w Punktowym Systemie Oceniania Zachowania osiągnęli najwyższe wyniki w swoich klasach: z kl. I a - Wiktoria Roman, Gabriela Komajda, Franciszek Szerejko, z kl. II a - Kaja Kozieł, z kl. III a - Zuzanna Wojnowska, z kl. III b - Maja Bukiel i Kacper Szczerba. Wszystkim wyróżnionym gratulujemy i życzymy wysokich wyników również w II semestrze.

K. Wierzbowska

Zdjęcia ...31. 02. 2018r. zorganizowaliśmy zajęcia dla pierwszej klasy. Naszym celem było przeprowadzenie lekcji innej od wszystkich, chcieliśmy pokazać dzieciom jak czuje się ich koleżanka z klasy, zajęcia były prowadzone według programu dla dzieci niewidomych. Graliśmy w takie zabawy jak "Zgadnij co to?" i "Co ja jem?", jednak dzieci najbardziej polubiły zabawę w "Kotki". Na koniec dostaliśmy brawa i zaproszenie na kolejne zajęcia, więc chyba nam się udało.


Szkolne Koło Wolontariusza

Zdjęcia7 marca uczniowie najmłodszej grupy wiekowej uczestniczyli w kolejnej audycji Agencji Artystycznej ,,Pozytywka'. Tym razem organizatorzy przenieśli nas do świata bajki napisanej przez Marię Konopnicką. Za pomocą muzyki ilustracyjnej przeżywaliśmy przygody Koszałka Opałka, który postanowił wyruszyć do świata ludzi i tam przeżywał mnóstwo przygód, a wszystko to przy muzyce pobudzającej wyobraźnię.
Na każdym spotkaniu uczniowie poznają różne instrumenty muzyczne, tym razem poznali flet poprzeczny - instrument należący do rodziny instrumentów dętych drewnianych.
Spotkanie zakończył konkurs wiedzy muzycznej, w którym zmagali się uczniowie klasy pierwszej. Konkurs wiedzy wygrała Amelka Emilianów. Gratulujemy!


K. Wierzbowska

Zdjęcia ...

Film cz. 1

Film cz. 28 marca Samorząd Uczniowski zorganizował kampanię pod hasłem #nomakeup. Wszystkie jesteśmy piękne! W tym szczególnym dniu robiliśmy sesje zdjęciowe naszym odważnym dziewczynom, które przyszły do szkoły bez makijażu. Jak się później okazało do naszej akcji z przyjemnością przyłączyli się również chłopcy.

Przewodnicząca SU- Z. Pycko

Zdjęcia ...
15 marca 2018r. trzynastu gimnazjalistów odwiedziło zakład produkcyjny W-M Glass w Bartoszycach. Wycieczka odbyła się w ramach projektu "Aktywny w Gimnazjum- przedsiębiorczy w życiu".
Młodzież zapoznała się z dostępnymi w zakładzie działami pracy zarówno w obszarze produkcji, usług jak i administracji. Zobaczyli jak wygląda praca na poszczególnych stanowiskach w zakładzie oraz dowiedzieli się jakie kwalifikacje zawodowe są wymagane od kandydatów na poszczególne stanowiska pracy. Mogli doświadczyć warunków fizycznych panujących w zakładzie tj. hałas, wysoka temperatura.
Uczniowie zobaczyli jak wygląda proces hartowania szkła oraz drukowania różnorodnych motywów na szklanych elementach, które następnie są wykorzystywane w przemyśle meblarskim lub w architekturze.

K. Stankiewicz

Zdjęcia ...


Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów w wojewódzkich konkursach przedmiotowych. Oto oni:

Szkoła Podstawowa
Piotr Szyndler - laureat z historii

Oddziały gimnazjalne:
Zuzanna Pycko - laureatka z wiedzy o społeczeństwie
Weronika Stankiewicz - laureatka z wiedzy o społeczeństwie
Aleksander Piluk - laureat z wiedzy o społeczeństwie i finalista z fizyki
Maciej Jarzynka - finalista z wiedzy o społeczeństwie
Jakub Narkun - finalista z historii

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Uczniowie klasy IIIa Zuzanna Pycko i Maciej Jarzynka, ubiegają się o mandat na XXIV sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży.
W tym roku zadanie konkursowe polega na przygotowaniu i przeprowadzeniu kampanii wyborczej metodami z lat dwudziestych XX wieku wybranemu posłowi Sejmu Ustawodawczego lub pierwszego, niepodległościowego Sejmu z 1922 r.

W związku z tym zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców Sępopola na wiec wyborczy naszej kandydatki Ireny Kosmowskiej, który odbędzie się 22 marca o g. 15.30 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sępopolu oraz debatę wyborczą 4 kwietnia o g. 9.00 w ZSP.

Liczymy na Państwa obecność!

Z.P., J.M"Nie zmarnuj swojego życia" to nietuzinkowy projekt profilaktyczny, w którym 20 marca 2018r. uczestniczyli uczniowie klasy siódmej i oddziałów gimnazjalnych. Dwóch charyzmatycznych raperów Dj Yonas i Bęsiu, znani jako RYMcerze, w bezpośredni i wiarygodny sposób przypomnieli młodzieży o istotnych, uniwersalnych wartościach, które powinny być drogowskazami w naszym życiu. Nasi uczniowie aktywnie włączyli się w program, żywo reagowali, a chętni mogli spróbowali swoich sił w raperskim freestylu. Mamy nadzieję, że ważne treści oraz forma przekazu trafiła do większości uczniów i pobudziła ich do refleksji nad sensem życia. Koncert został sfinansowany ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sępopolu.

K. Stankiewicz

Zdjęcia ...
Społeczność Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Sępopolu kolejny raz aktywnie włączyła się w akcje charytatywne organizowane przez Unicef. W akcję "Spraw aby dzieci w Syrii przetrwały zimę!" zaangażowali się wszyscy wychowawcy i uczniowie od klas I- III po uczniów oddziałów gimnazjalnych, w sumie około 350 uczniów.
Nasze działania rozpoczęliśmy w grudniu 2017r. od przeprowadzenia zajęć z wykorzystaniem dostępnych scenariuszy. W klasach I- III zrealizowano scenariusz "Dzieci w trudnej sytuacji". Uczniowie byli poruszeni historiami dzieci przedstawionymi w filmach "Wojna a edukacja", czy "Saja - dziewczynka z marzeniami". Dzieciaki z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do tworzenia kartek pocztowych dla swoich rówieśników z Syrii. Szkoda, że nie mogliśmy przekazać tych kartek do biura UNICEF. W klasach IV- VII i oddziałach gimnazjalnych przeprowadzono zajęcia pt: "Wojna w Syrii a dzieci" oraz "Szkoła podczas wojny".
Kolejnym etapem było przeprowadzenie akcji połączonej ze zbiórką funduszy na rzecz dzieci w Syrii. Tutaj szczególnym zaangażowaniem wykazali się członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu, którzy zorganizowali sprzedaż własnoręcznie wykonywanych ozdób choinkowych, stroików oraz pierniczków. Przygotowane produkty sprzedawano podczas przerw, zebrań z rodzica. Również kilka razy zorganizowano sprzedaż ciast upieczonych przez rodziców naszych uczniów. W sumie w naszej szkole zebraliśmy 1379,50 zł.

K. Stankiewicz

Zdjęcia ...
21 marca to dzień, w którym według kalendarza zaczyna się przyjemna pora roku, to czas aby pożegnać śniegi i przywitać kwitnącą wiosnę. Według tradycji czynimy to paląc Marzannę -kukłę symbolizującą zimę. Jak co roku, wykonujemy ją z papieru z dodatkiem kolorowej bibuły i spalamy ją w przygotowanym ognisku. Aby tradycji stało się zadość uczniowie klas I-III wraz z dziećmi z oddziałów przedszkolnych wybrali się na stanicę. Po południu również to samo uczyniły maluchy ze Stokrotki wraz z rodzicami. Tam przy spalającej się Marzannie, śpiewane były piosenki, wygłaszane hasła, wiersze i rymowanki o tematyce wiosennej, mając nadzieję, że w ten sposób zachęcimy zimę do ustąpienia miejsca wiośnie.
Mimo powiewu chłodnego wiatru, pozytywnie nastrajało nas już wiosenne słońce.

K. Wierzbowska

Zdjęcia ...Tradycyjnie w remizie OSP w Sępopolu odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Obszerny artykuł na stronie sepopol.pl
TUTAJ link


Gratulujemy!!!

Wynik zmagań powiatowych
Dzień Nowych Technologii w Edukacji to inicjatywa MEN, której celem jest popularyzowanie nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych w edukacji. Do udziału w wydarzeniu zostały zaproszone szkoły, przedszkola, placówki edukacyjne, instytucje kultury, organizacje pozarządowe. Uczestnictwo w Dniu Nowych Technologii w Edukacji zadeklarowało 328 podmiotów z Polski i z zagranicy w tym nasza szkoła.
21 marca nauczyciele poprowadzili lekcje w każdej klasie z wykorzystaniem ciekawych narzędzi TIK. Królowały Ozoboty, kody QR i aplikacje quizowe typu Kahoot! i Quizizz, a także gra Scottie Go!.
Stworzenia nie z tej ziemi - to temat lekcji języka polskiego, podczas której uczniowie w grupach wypisywali znane im postacie fantastyczne, zarówno z literatury, jak też z filmu. Dzięki wykorzystaniu własnych telefonów z dostępem do internetu mogli w szybki sposób wyszukać potrzebne im informacje bądź zweryfikować posiadane. Lekcja przyjęła formę konkursu, a jedną z konkurencji były kalambury, więc telefony na pewno przydały się w odświeżeniu wiadomości na temat postaci mitologicznych czy legendarnych.
W ramach lekcji plastyki z wykorzystaniem TIK w klasie IVb wykonano pracę pt. r Pani Wiosna "interpretacja". Uczniowie w zespołach przy użyciu telefonów komórkowych oraz rzutnika poszukiwali cech wiosny i krótko opisywali postać po czym indywidualnie wykonali pracę wykorzystując wcześniej zdobytą wiedzę.
Na języku angielskim, uczniowie korzystali z atrakcyjnego dla nich sposobu utrwalania wiadomości. Dzięki interaktywnym ćwiczeniom, uczyli się szybciej i efektywniej. Sprawiło im to frajdę.
Lekcja przyrody w klasie IV a - Wiek dojrzewania - czas wielkich zmian. Z pomocą tablicy multimedialnej uczniowie oglądali krótkie filmy i prezentacje. Następnie rozwiązywali zadania podsumowujące.
Uczniowie na lekcjach matematyki korzystali z platformy do tworzenia i przeprowadzania interaktywnych quizów. Była to praca z aplikacją Kahoot oraz Quizizz. Grali w matematycznych milionerów na platformie Learningapps oraz obejrzeli i wykonali udostępnione quizy polecane przez MEN na stronie https://akademia.nask.pl/ dotyczące bezpieczeństwa różnych narzędzi i usług sieciowych, powszechnie używanych również przez najmłodszych internautów. W ramach zabawy uczniowie zapoznali się również z przygotowanymi przez Akademię NASK edukacyjnymi filmy o przygodach zabawnych bohaterów: Plika i Foldera w sieci.
Na zajęciach świetlicowych i pozalekcyjnych również wykorzystano narzędzia TIK. Ich celem było:
- rozwijanie analizy i syntezy wzrokowej uczniów
- rozwijanie spostrzegawczości
- rozwijanie logicznego myślenia
- rozwijanie pamięci
Zajęcia integrowały uczniów, skłaniały do współpracy i wzajemnej pomocy podczas wykonywania zadań indywidualnych.
Na podsumowanie uczniowie klas I-III skonstruowali Eko- roboty. Wykonali wg własnego pomysłu robota w figur geometrycznych. Uczniowie w ramach zajęć z edukacji technicznej rozmawiali o recyklingu i zastanawiali się co można wyczarować z surowców wtórnych. Oglądając bajkę "Rybek z Rybnika uczy segregować śmieci" dowiedzieli się, co można zrobić, aby zachęcić ludzi do segregacji śmieci. Wszyscy doszli do wniosku, że można dać odpadom ich drugie życie tzn. wykonać ekoroboty z wykorzystaniem różnych surowców wtórnych. Najpierw uczniowie projektowali na komputerze, a następnie przystąpili do konstruowania ekorobotów.
Klasach 0 i II wprowadzono elementarne podstawy kodowania mające na celu rozwijanie kompetencji takich jak nauka logicznego myślenia czy umiejętność pracy w zespole. Zadaniem postawionym dzieciom było stworzenie rysunków z wykorzystaniem kodu strzałkowego.
Podczas zajęć uczniowie klasy III b dowiedzieli się:
-Co to znaczy programować?
-Jakie są programy komputerowe?
-Dla jakich urządzeń pisze się programy?
Starsi uczniowie pod okiem nauczycieli w-f opracowali i zaprezentowali taniec robota.
Natomiast uczniowie oddziałów gimnazjalnych wzięli udział w interaktywnym quizie pod hasłem A to Polska właśnie! przygotowanym przez nauczycieli historii. Bardzo się podobało o czym świadczyły gromkie brawa uczniów.

E. Jankowska

Zdjęcia ...26.03.2018 r w Zespole Szkolno - Przedszkolnym odbył się gminny konkurs "Wiedzy o bezpieczeństwie dla klas III ".
Celem konkursu było - wdrażanie do przestrzegania zasad bezpieczeństwa, a także wyrabianie nawyków stosowania się do przepisów ruchu drogowego,
- dostrzeganie zagrożeń w ruchu drogowym,
- pogłębiania wiedzy w zakresie bezpieczeństwa w różnych sytuacjach drogowych,
- rozwijanie poczucia odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych w drodze do szkoły,
- utrwalanie i usystematyzowanie podstawowych zagadnień z zakresu wychowania komunikacyjnego oraz bezpieczeństwa w sieci.
W części pierwszej uczniowie klasy IIIa i IIIb przedstawili montaż słowno- muzyczny . następnie uczniowie ze Sp Ponik, Wiatrowca i Sępopola przystąpili do turnieju wiedzy. Po bardzo wyrównanej walce I m zajęli uczniowie ze Sp z Sępopola , na miejscu II uplasowali się uczniowie ze SP z Wiatrowca, zaś uczniowie z Sp Ponik zajęli miejsce III. Na zakończenie odbył się pokaz resuscytacji przygotowany przez uczniów klas III i II gimnazjum SK PCK .
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy: Hanna Petrecka Wrzosek, Lucyna Basiukiewicz, Joanna Kwiecińska

Zdjęcia ...


"Zadzwoniły już dzwony,
dzień nastał wesoły.
Pod święconym pieczywem
uginają się stoły.
Leży jajko święcone
malowane farbami -
kto też dzisiaj tym jajkiem
będzie dzielił się z nami?..."


M. Konopnicka

Życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych
pełnych wiary, nadziei i miłości,
wypełnionych nadzieją budzącej się wiosny.
Pogody w sercu i radości płynącej z faktu
Zmartwychwstania Pańskiego,
oraz smacznego święconego w gronie najbliższych
życzy

Społeczność
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
w Sępopolu

28 marca uczniowie klas Va,b wzięli udział w wycieczce do Olsztyna. Celem był Park Trampolin- Jump Street oraz McDonald. Wiosenna pogoda oraz humory wszystkich uczestników dopisały stąd szaleństwa na trampolinach nie było końca - powietrzne ewolucje, gra w zbijaka na sprężynującym boisku, skoki do basenu z gąbkami stały się sprawdzianem umiejętności fizycznych oraz wzajemnych relacji. Było super!

B. Morawska-Typa

,hrZdjęcia ...


Kolejne spotkanie z artystami Agencji Muzycznej ,,Pozytywka" w grupie elementarnej przebiegało pod hasłem muzyki płynącej prosto z serca, a taką muzyką jest blues i jazz.
W opowieści słowno-muzycznej dzieci dowiedziały się, jak powstały te dwa gatunki muzyczne, poznały budowę i brzmienie saksofonu, który najczęściej wykorzystywany jest w muzyce jazzowej. W trakcie występu artystów było dużo śpiewu w wykonaniu olsztyńskiej wokalistki Sary Szymczak.
Na zakończenie spotkania odbył się konkurs wiedzy muzycznej. Wejście do półfinału zapewniła sobie Kaja Kozieł - uczennica z klasy IIa.
Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas zmagań finałowych.

K. Wierzbowska

Zdjęcia...

Film ...


Nasze zmagania o mandat poselski na SDIM dobiegły końca. Pozostało nam jedynie czekać na wyniki. Czy zostaniemy posłami jak bohaterka naszych działań - Irena Kosmowska? Zobaczymy!
Zachęcamy jednak do lektury naszego bloga https://ikosmowskasdim.wordpress.com/
Tam poznacie wszystkie nasze działania;)

Zuzanna Pycko, Maciej Jarzynka


W związku z organizacją w dniach 18-19-20 04.2018r. egzaminu gimnazjalnego i trwającymi dniami dodatkowo wolnymi dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu informuje, że szkoła organizuje zajęcia opiekuńczo- wychowawcze tych w dniach. Jednocześnie w celu zapewnienia właściwej opieki dyrektor zwraca się z prośbą o określanie, w jakich dniach i godzinach dziecko będzie przebywać w szkole. Informację należy przekazać do wychowawcy do dnia 16.04.2018r ( poniedziałek).
Powyższa informacja nie dotyczy dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym, które maja zapewnioną opiekę w grupie przedszkolnej.
Polecamy odwiedzić stronę https://szaloneliczby.pl/egzamin-gimnazjalny/


Na Szalonych Liczbach można rozwiązywać na komputerze prawdziwy archiwalny egzamin gimnazjalny, otrzymując na koniec nie tylko wynik, ale także zaznaczenie poprawnych i błędnych odpowiedzi z pełnym rozwiązaniem krok po kroku. Na uczniów czekają arkusze gimnazjalne z lat 2002-2017, tak więc jest to olbrzymia baza, zatem nie pozostaje nic innego jak tylko się uczyć, zwłaszcza że egzamin jest dosłownie lada moment :)Zachęcamy uczniów Szkoły podstawowej (kl.1-7)i gimnazjalistów do wzięcia udziału w konkursie. Więcej informacji na stronie konkursu.
Przyglądając się zamieszczonym niżej zdjęciom, można by zwątpić, czy na pewno dotyczą one lekcji języka polskiego. Przecież- według większości uczniów- to nudny przedmiot, podczas którego nic się nie dzieje. Okazuje się jednak, że może on być ciekawy - wszystko zależy od uczniów i nauczyciela. Jeśli jedna i druga strona wyrazi chęć i zainteresowanie poruszanymi tematami, wykorzystywanymi metodami, to może być naprawdę fajnie :)Tak też się zadziało w klasie 5 a. Uczniowie, omawiając temat "Afryka z lotu ptaka", mieli za zadanie skonstruować swój balon powietrzny. Nie był to zwykły środek transportu. Jego kosz z każdej strony zawierał informacje dotyczące ulubionej książki. Piątoklasiści umieszczali na nim dane autora, tytuł, bohaterów powieści i streszczenie. Najzabawniejszy był moment podsumowania lekcji. Pytając je, czego się nauczyły, uzyskałam odpowiedź: "Wiązania supełków". Pomyślałam, że taka umiejętność -obok kształcenia literackiego i językowego- też się uczniom przyda, a dzięki kreatywnemu podejściu do tego przedmiotu, można uniknąć rutyny. Wszystko w naszych i Waszych rękach, Drodzy Uczniowie.

M. Rynkiewicz

Zdjęcia ...

W poniedziałek 9 kwietnia dzieci z grupy "0b" rozpoczęły swoją przygodę z projektem Symbioza Małych Atrakcji Kulinarnych. Projekt krajowy realizowany w partnerstwie z Lokalną Grupą Działania "Barcja" z województwa warmińsko-mazurskiego. Pierwsze spotkanie miało charakter warsztatowy. W trakcie zajęć dzieci uczyły się robić pierogi. Prowadząca zajęcia p. Alicja Tomaszewska angażowała dzieci do kulinarnych potyczek oraz aktywności ruchowych. Była więc degustacja własnoręcznie lepionych pierogów oraz tańce i śpiew piosenek przy akompaniamencie gitary. Drugie nasze spotkanie ze "SMAK" będzie miało miejsce w Korszach, gdzie dzieci będą brały udział w konkurencjach kulinarnych: Mały kuchcik" pod okiem uczestniczki kulinarnego programu "MasterChef.
Dorota Wobolewicz

Zdjęcia ...16 IV 2018 r. uczniowie klasy I i II SP odwiedzili Powiatową Komendę Policji w Bartoszycach. W trakcie wizyty uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca policjantów, jak zachować się w sytuacjach zagrożenia, wykazali się wiedzą na temat znajomości numerów alarmowych oraz wymienili informacje, które należy przekazać podczas zgłaszania wypadku. Bardzo chętnie przymierzali elementy umundurowania funkcjonariuszy i oglądali sprzęt. Szczególnie duże zainteresowanie wzbudziły policyjne radiowozy i motocykle, wykorzystywane do codziennej służby.
Wycieczka wywołała wiele wrażeń, nawet pojawiło się kilku ochotników do pracy w tym zawodzie.

M. Płatek, K. Wierzbowska
Zdjęcia ...


Informuję o rozpoczęciu rekrutacji do publicznego przedszkola, oddziałów przedszkolnych innych form wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2018/2019.

Wydawanie i przyjmowanie Wniosków o przyjęcie dziecka (kandydata) od 23 kwietnia 2018r. do 11 maja 2018r. w godzinach pracy sekretariatu 800- 1515 i na stronie szkoły www.zspsepopol.pl (Na podstawie Zasad rekrutacji z 20 kwietnia 2018r).Zasady rekrutacji do przedszkola ...W sobotę 21.04 2018 r. w Gimnazjum nr 1 w Bartoszycach odbyły się eliminacje powiatowe Warmińsko - Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2018.
Udział wzięły dwie drużyny z Naszej szkoły reprezentanci Szkoły Podstawowej: Julia Bukiel, Mateusz Bartoszewicz, Michalina Kowalewska oraz Patryk Szafrański. Z oddziałów gimnazjalnych: Weronika Rafalska, Jakub Kowalczyk, Kornelia Warianko.
Konkurs był trójetapowy: I etap- test wiedzy, II etap-przejazd po torze sprawnościowym, III etap- praktyczna pierwsza pomoc przedmedyczna. Po pokonaniu wszystkich konkurencji uczniowie gimnazjum zajęli III miejsce natomiast szkoły podstawowej -VIII. Gratulujemy!

B. Morawska - Typa

Zdjęcia ...Informacja dla rodziców uczniów biorących udział w projekcie
pn. „Lubię się uczyć – wiedza i kompetencje to moja przyszłość”.

Informujemy, że w terminie 26.06.2018 – 05.07.2018 w ramach projektu odbędzie się obóz edukacyjny w Jastrzębiej Górze.
Całkowity koszt pobytu uczestnika pokrywa realizator projektu – Fundacja ADAGIO.
Regulamin rekrutacji na obóz jest dostępny na stronie internetowej szkoły oraz na stronie organizatora http://fundacjaadagio.com.pl/
Osoby zainteresowane wyjazdem na obóz są zobowiązane do 01.06.2018 roku dostarczyć pisemną deklarację rodziców o chęci udziału w obozie wraz z oświadczeniem o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych. Niedostarczenie ww. dokumentów uniemożliwia wzięcie udziału w obozie.

Regulamin rekrutacji


Kwiecień ledwo pierwsze i nieśmiałe kwiatki ze sobą niesie a już w szkolnej bibliotece można spotkać niejednego - wierszokletę. To wszystko za sprawą corocznych szkolnych, następnie miejsko-gminnych oraz powiatowych eliminacji Konkursu Recytatorskiego "Spotkania z Poezją", do którego przystąpili oczywiście nasi uczniowie. Wśród sporej grupy miłośników poezji można było dostrzec zarówno tych, którzy niejednokrotnie zachwycili grono jury swoim występem, jak też tych, którzy po raz pierwszy zaszczycili nas swoją obecnością . W eliminacjach miejsko-gminnych -w trzech kategoriach- naszą szkołę reprezentowali uczniowie z kl. I-III SP: Filip Suchostawski, Amelia Emilianów, Piotr Łuszczyk, IV-VI SP: Roksana Rynkiewicz, Marcin Grządkowski, Amelia Rucińska i z kl. VII oraz gimnazjalnych- Patrycja Włodarczyk. W Bartoszyckim Domu Kultury zaprezentował się natomiast uczeń kl. IIIB- Filip Suchostawski. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wystąpienia przed gronem jury, kolegów i koleżanek oraz zachęcamy do zmagań w kolejnym roku szkolnym. Niech konkursy recytatorskie, a zwłaszcza uczniowie recytujący poezję realizują myśl poetki Kamili Marii Kampy: "Poezja jednoczy, a nie dzieli. I póki ona istnieje ma sens język i rozmowa z drugim człowiekiem".

M. Rynkiewicz

Zdjęcia ...


Dominika, Weronika i Rafał uczniowie klasy III a G biorą udział w konkursie Finansowoaktywni. Ogarniamy wydatki - w ramach którego przygotowali projekt inwestycji w ramach budżetu partycypacyjnego pod nazwą Gubertówka. W założeniu ma to być centrum rekreacyjno-rozrywkowe nad rzeką Guber. Projekt zakłada urządzenie ogólnodostępnej plaży i kąpieliska na rzece Guber oraz przygotowanie miejsca do rozrywki w postaci boiska do siatkówki plażowej lub gry w ringo, placu do rodzinnej gry w boules i miejsca do gry w duże szachy/warcaby. Zakłada również utworzenie kina letniego, w którym 5 razy w sezonie, w weekendy odbędą się rodzinne seanse i maratony filmowe prowadzone przez wynajętą firmę. Projekt ma stanowić rozszerzenie i uatrakcyjnienie gminnej inicjatywy: Otwartej Strefy Aktywności zakładającej budowę siłowni na świeżym powietrzu i placu zabaw dla dzieci.

Zdjęcia ...
Spot reklamowy
Oceń nasz pomysł klikając na poniższy link


Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie Cittaslow. Aby wygrać, należy zdobyć jak najwięcej głosów, które można codziennie oddawać.
Wybierzcie link internetowy: goo.gl/CntnX8
Teraz wystarczy zaznaczyć miejscowość Sępopol (siódma w kolejności). Co dziennie można oddawać 1 głos.
Do dzieła! Liczymy na Was
26 kwietnia 2018 r. uczniowie klas II- III gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Gdyni.
Byli to uczestnicy projektu " Aktywny w gimnazjum - przedsiębiorczy w życiu", którzy "eksperymentują " w laboratorium przyrodniczym i matematycznym.
Uczniowie zwiedzili Muzeum Emigracji znajdujące się w budynku dawnego Dworca Portowego. Poznali tam sylwetki ludzi, którzy przez wieki emigrowali z Polski. Mieli możliwość przeniesienia się na pokład statku wiozącego emigrantów - poznania warunków tam panujących, np. wejścia do kajut.
Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Centrum Nauki Eksperyment. Tam samodzielnie obejrzeli wystawy interaktywne , m.in. "Kierunek Zdrowie", "Hydroświat", "Niewidzialne Siły", "Drzewo życia", "Akcja : Człowiek!". Wzięli też udział w warsztatach chemicznych "Chemia pod napięciem" . W ich trakcie oznaczali odczyn ph za pomocą kolorymetrii. Otrzymywali także naturalne baterie.
Po pysznym obiedzie gimnazjaliści zwiedzili Oceanarium. Obserwowali tam życie rafy koralowej. Porównywali organizmy żyjące w różnych rejonach świata. Mieli także możliwość dotknięcia niektórych ze zwierząt w otwartym akwarium.
Przy tak różnorodnym programie nie było czasu na nudę. Każdy z uczestników zdobył nowe umiejętności i wspomnienia.

Katarzyna Gawerska
Marzena Wolińska - Łosiewicz
Ewa Wójcik

Zdjęcia ...27 kwietnia grupa uczniów z klasy VII SP oraz z Gimnazjum uczestniczyła w warsztatach chemicznych organizowanych w szkolnym laboratorium Zespołu Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących w Olsztynie. Ich zadaniem jest rozbudzenie zainteresowań uczniów chemią. W tym roku uczniowie samodzielnie otrzymali wodór i dwutlenek węgla oraz barwne osady substancji nierozpuszczalnych w wodzie. Każde doświadczenie opisali w kartach pracy. Uczniowie III klasy Technikum Chemicznego przygotowali pokaz efektownych doświadczeń chemicznych.

E.Wójcik

Zdjęcia ...
W tegorocznej edycji Konkursu wzięło udział ośmiu uczniów z naszej szkoły: czterech uczniów z klasy VII Szkoły Podstawowej oraz czterech uczniów z Gimnazjum. Bardzo dobry wynik otrzymała Zuzanna Pycko z klasy IIIa Gimnazjum oraz Piotr Szyndler z klasy VII SP. Wyróżnienia otrzymały dwie uczennice z klasy IIIa Gimnazjum- Weronika Stankiewicz oraz Dominika Orłowska. Gratulacje.

E.Wójcik


W majowym spotkaniu artyści z Agencji Artystycznej ,,Pozytywka" przenieśli nas w czasy XIX wieku na tereny Dzikiego Zachodu, popularnie określanych zachodnimi terenami Stanów Zjednoczonych. W opowieści słowno-muzycznej dzieci poznały kowboja, który wyruszył na zachód w poszukiwaniu złota. Podczas swej wędrówki napotyka na Indian i zbiegów z więzienia. W końcu znajduje skarb. Podczas spotkania dzieci słuchały muzykę country i poznały instrumenty z nią kojarzone-banjo i harmonijkę ustną.
Na zakończenie spotkania tradycyjnie odbył się konkurs wiedzy muzycznej. Wejście do półfinału zapewniła sobie Zuzanna Wojnowska - uczennica z klasy IIIa.
Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas zmagań finałowych już w czerwcu, wówczas wyłoniony zostanie spośród zwycięzców z poprzednich miesięcy "Mistrz wiedzy muzycznej".

K. Wierzbowska
Film ...
Zdjęcia ...


Czworo uczniów naszej szkoły: Zuzanna Pycko, Maciej Jarzynka, Piotr Szyndler i Sebastian Bartoszewicz zdobyło mandat poselski na XXIV sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. Tegorocznym zadaniem konkursowym było przygotowanie kampanii wyborczej posła/posłanki Sejmu Ustawodawczego lub Pierwszego Sejmu Niepodległej Polski. Oba zespoły uzyskały bardzo wysoką punktację za realizację zadań konkursowych i uplasowały się na pierwszym i drugim miejscu w województwie. Zwycięzcy: Zuzia i Maciek dodatkowo zostali zaproszeni do udziału w pracach komisji SDIM.

Serdecznie gratulujemy naszym posłom!"Ojczyzna, to nie kraj, w którym mieszkasz, ale kraj którego potrzebujesz i który potrzebuje ciebie."
Zgodnie z tradycją uczniowie klas piątych z okazji Święta Konstytucji 3 maja podczas uroczystej akademii przypomnieli nam wydarzenia związane z uchwaleniem tego ważnego dokumentu. Mamy nadzieję, że wszyscy zgromadzeni zrozumieli, jak ważne było to wydarzenie. Bo przecież naród, który nie zna swej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości. Pamiętajmy o tym.

Dziękujemy wszystkim za udział w uroczystości.
Zdjęcia ..."Człowiek jest wielki (...) przez to, czym dzieli się z innymi" - pod tym hasłem nasze Gimnazjum już po raz ósmy obchodziło święto patrona. Dla całej społeczności był to dzień niezwykły, ponieważ rok 2018 jest ogłoszony rokiem Ireny Sendlerowej. Dzień ten obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. Najpierw uczniowie klas drugich Gimnazjum przeprowadzili w klasach IV - VII warsztaty. Młodsi pod czujnym okiem starszych kolegów poprzez zabawę: rozwiązywanie interaktywnych quizów, krzyżówek, rebusów poznawali życie i działalność Ireny Sendlerowej.

Następnie wyjątkowym wydarzeniem była uroczysta akademia, którą uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście. Ważnym momentem części oficjalnej uroczystości było przyznanie Tytułu "Uczeń Otwartego Serca". Warto podkreślić, że w tym roku Kapituła miała bardzo trudny wybór, ponieważ wpłynęło aż pięć nominacji, co nas bardzo cieszy. Wśród pretendentów znaleźli się: Dominika Orłowska, Weronika Stankiewicz, Zuzanna Pycko, Rafał Tucki i Maciej Jarzynka. Laureatką została Zuzanna Pycko uczennica klasy III A Gimnazjum. Zuziu gratulujemy z całego serca Tobie i Twoim Rodzicom.
Po części oficjalnej gimnazjaliści przedstawili montaż słowno - muzyczny, podczas którego pokazali, że Sendlerowa dokonała dzieła niezwykłego i inspiruje nas, społeczność szkolną by pomagać drugiemu człowiekowi, by być otwartym na jego cierpienie. Potwierdziły to wypowiedzi naszych absolwentek -laureatek Tytułu "Uczeń Otwartego Serca"- Aleksandry Sinkiewicz i Joanny Waręckiej. Jesteśmy dumni, że dziewczęta nie zaprzestały swojej działalności na rzecz innych ludzi i wartości naszej patronki: miłość, tolerancja, pokora nadal są ważne w ich życiu.

Zwieńczeniem uroczystości, tradycyjne już, był konkurs. W tym roku jednak do rywalizacji zostały zaproszone trzy drużyny złożone z przedstawicieli uczniów, nauczycieli i Urzędu Miejskiego w Sępopolu. Wszystkie zespoły wykazały się szeroką wiedzą dotyczącą życia i działalności Ireny Sendlerowej. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Zwycięzcą została drużyna w składzie: Zuzanna Pycko, Lucyna Basiukiewicz i Anna Malazdra. Serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia ...

"Cztery żywioły" to tytuł przedstawienia, które uczennice naszej szkoły zaprezentowały podczas XXXVIII Wojewódzkiego Konkursu Zespołów Teatralnych "O Laur Złotej Rybki" w Biskupcu.
W przeglądzie uczestniczyło 9 grup teatralnych, w tym oczywiście nasze szkolne "Ziomki", czyli uczennice kl. VA, VIA i VII. Dziewięcioosobowy skład zaprezentował dzieje żywiołów, które wyłoniły się z chaosu, dając początek wszystkiemu. Ogień, woda, powietrze i ziemia rozpoczęły taniec życia, przenikając się wzajemnie, łącząc i zaznaczając jednocześnie swą udrękę. Dziewczęta, wykorzystując w tańcu chusty, ukazały żywioły jako siły sprawcze, które rodzą życie, jak i je odbierają.
Wyjazd uczennic do Biskupca dał możliwość zaprezentowania swoich umiejętności teatralnych, podpatrzenia warsztatu innych zespołów, a tym samym pozwolił na wymianę doświadczeń i spostrzeżeń. Jednym z punktów programu był także udział uczestników w warsztatach prowadzonych przez aktorów Olsztyńskiego Teatru Lalek, którzy w niedzielę- 12 maja - zaprezentowali się w sztuce teatralnej "Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich". Nie zabrakło gry terenowej rozładowującej napięcie związane z wystąpieniami przed publicznością. Okazało się, że nasza grupa najszybciej uratowała Śpiącą Królewnę, a tym samym zdobyła słodki upominek. Oby tak dalej!

M. Rynkiewicz
Zdjęcia...22 maja 2018r. uczniowie klasy IIa i IIIa odwiedzili Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Sępopolu uczestnicząc w zajęciach, których celem było kształtowanie poczucia tożsamości narodowej. Uczestnicząc w zajęciach bibliotecznych prowadzonych przez panią Danutę Cybulę, uczniowie utrwalali polskie symbole narodowe, wyjaśniali pojęcie "Ojczyzna", wypowiadali się na temat czym jest Polska dla każdego z nich.
Nie zabrakło też wspólnej recytacji znanego wiersza Władysława Bełzy pt. "Katechizm polskiego dziecka". Skoro gościliśmy w bibliotece nie mogło zabraknąć propozycji do przeczytania nowych egzemplarzy książek o tematyce historycznej, a także regionalnej. Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali pracę plastyczną, w której przedstawili czym dla nich jest Ojczyzna.

Dziękujemy pani Danucie Cybuli za ciekawą lekcję patriotyzmu.

Lucyna Basiukiewicz, Krystyna Wierzbowska

Zdjęcia ...

22 maja po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego,
w którym wzięło udział 18 uczniów z klas IV-VII ze szkół podstawowych w Ponikach, Wiatrowcu i Sępopolu.
Konkurs polegał na rozwiązaniu testu gramatyczno-leksykalnego, który został podzielony
na dwie grupy wiekowe.: kl. IV-V i VI-VII.

Zadania konkursowe wyłoniły zwycięzców w poszczególnych grupach:

Kl. IV-V
I miejsce - Dominik Warmbier
II miejsce- Mateusz Bartoszewicz
III miejsce - Maksymilian Zagajewski

Kl. VI-VII
I miejsce - Nicolas Mieczkowski
II miejsce- Piotr Szyndler
III miejsce - Aleksandra Kozieł

Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Zwycięzcom konkursu gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych potyczkach językowych.

Organizatorzy
O.Bilitiuk, J.Kwiecińska

Zdjęcia ...


Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1522459 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie