oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaMaj 20 2019 08:22:13
NASZA SZKOŁA
Strona główna BIP
Rok szkolny 2017/2018 2 semestr cz2
W minioną, choć deszczową sobotę po raz osiemnasty nasza szkoła zorganizowała Festyn Rodzinny. Tym razem ze względu na aurę bawiliśmy się w budynku szkoły. Podsumowaliśmy działania wpisujące się w XX Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny pod hasłem "Rodzina, Dom, Ojczyzna". Jak co roku nie zabrakło różnorodnych atrakcji, które dawały możliwość zabawy dla całych rodzin. A mianowicie rozstrzygnięte zostały konkursy literackie, plastyczne, "Autoportret", "Tu zaczyna się moja ojczyzna", "Czym jest dla nas ojczyzna?", "Biało-Czerwony Gadżet" oraz "Mistrz czytelnictwa". Zwycięzcy oczywiście otrzymali atrakcyjne nagrody, a ich prace można było podziwiać w galeriach w sali gimnastycznej.
W trakcie festynu zarówno młodsi jak i starsi, mogli wziąć udział w "Quizie o Małej i Dużej Ojczyźnie" i wykazać się znajomością historii naszego regionu oraz Polski. Przedszkolaki sprawdzały swoją sprawność pokonując tor przeszkód, najstarsi uczniowie czyli II i III-klasiści rozegrali "Mecz pożegnania w piłkę nożną" .
Kolejną atrakcją tegorocznego festynu, wzbudzającą wiele emocji był piknik naukowy, a w nim pokazy naukowe, prezentacja tajników kuchni molekularnej, w której każdy mógł poczęstować się przepysznym lodem waniliowym. Każdy mógł sprawdzić swoją zręczność w zabawie z Robotem Dartem. Było to możliwe dzięki realizowanemu w naszej szkole projektowi ze środków UE "Aktywny w Gimnazjum, przedsiębiorczy w życiu". Podczas festynu uczestnicy projektu podsumowali też swoją pracę, zaprezentowali efekty swoich działań w specjalnej fotorelacji.
Co jeszcze? Wszyscy chętni mogli też zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w Fotobudce, zapleść warkoczyki oraz w inny, oryginalny sposób pomalować twarz, a o wszystko dzięki współpracy z MGOK. Natomiast, ci którzy interesują się służbami mundurowymi, mogli skorzystać z oferty stoisk "Straży Granicznej i Policji".
Po całej szkole roznosiły się też smakowite zapachy. To stoiska festynowe zachęcały do spożycia kiełbaski z grilla, pierogów i oczywiście tradycyjnie zapiekanek. Kawiarenka natomiast oferowała dla każdego coś słodkiego. Można było wtedy usiądź, posłuchać, popatrzeć na to co dzieje się na scenie. A działo się wiele. Wystąpili na niej chętni uczniowie, którzy prezentowali swoje pasje wokalne, taneczne. Mogliśmy zobaczyć i przedszkolaków, i uczniów szkoły podstawowej, i gimnazjalistów. Wystąpili też uczestnicy zajęć wokalnych i instrumentalnych MGOK w Sępopolu. Odbyły się również pokazy taneczne pod hasłem "Tańcem przez kraj i region". W wykonaniu naszych najmłodszych wychowanków i uczniów klas I i II zobaczyliśmy "Szota", "Krakowiaka", "Poloneza". Nie raz ze sceny padły dedykacje muzyczne dla wszystkich Mam z okazji ich święta. Uwagę widzów skupiło przedstawienie pod tytułem "Cztery żywioły przygotowane przez koło teatralne. Podczas imprezy zostały też wręczone uczniom karty rowerowe.
W trakcie festynu Szkolne Koło PCK przeprowadziło pokaz pomocy przedmedycznej i zorganizowało "Marzycielską pocztę".

Cieszy nas, że Festyn mimo deszczu zgromadził wielu gości, mieszkańców gminy Sępopol. Wszyscy, którzy przybyli i wytrwali do końca mogli spożyć jak co roku festynową specjalność- grochówkę z kotła.
Dni Rodziny w ZSP w Sępopolu po raz kolejny należy zaliczyć do udanych. Były one okazją do owocnych i inicjatyw, umocniły przeświadczenie, że wartością nadrzędną dla każdego człowieka jest rodzina, zintegrowały społeczność szkolną i lokalną, przyniosły wiele satysfakcji dla organizatorów, uczestników konkursów, osób prezentujących swoje umiejętności i zdolności.

Dziękujemy wszystkim przyjaciołom, darczyńcom oraz instytucjom, którzy pomogli nam w organizacji już XVIII Festynu Rodzinnego.

Zdjęcia ...Uczniowie klas III odbyli wycieczkę śladami Mikołaja Kopernika - zwiedziliśmy gotycki Zamek Kapituły Warmińskiej w Olsztynie - wybudowany w połowie XIV wieku. W czasie zwiedzania zamku uczniowie mieli możliwość wysłuchania historii związanej z budową zamku a także uczestniczyli w pokazie mody średniowiecznej. Mieli również możliwość zobaczenia zbroi i broni z tegoż okresu. W podziemiach zamku odbyły się różne konkurencje : strzelanie z kuszy i łuku, gra w podkowy , która przypominała dzisiejsze kręgle ( rzut podkowami do celu). "Jazda na koniu" z jednoczesnym trafieniem "dzidą" do celu wywołała najwięcej radości.
Po tak ciekawych przeżyciach wróciliśmy do szkoły z nowymi doświadczeniami i wieloma wrażeniami.

L. Basiukiewicz, H. Petrecka - Wrzosek

Zdjęcia ...5 czerwca 2018 r. przedstawiciele uczniów klasy drugiej oraz obu klas trzecich wzięli udział w XIII edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego "Edukacja ekologiczna podstawą poprawy stanu środowiska" organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Bartoszycach. Konkurs miał na celu kształtowanie postawy proekologicznej w tym trwałych nawyków i zachowań ekologicznego stylu życia w domu, w szkole i w najbliższym otoczeniu. Uczniowie brali udział w dwóch kategoriach: Michalina i Filip mieli za zadanie wykonanie pracy plastycznej o treści ekologicznej nt. "Co możemy zrobić, żeby dać odpocząć planecie", zaś drugi zespół pięcioosobowy w składzie: Kaja, Kacper, Zuzia, Natalka i Marcin zaprezentowali scenkę rodzajową również o treści ekologicznej pt."Kto ma olej w głowie?".
Cała impreza przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze. Mimo, iż nie udało się nam zająć czołowego miejsca, to nasze zmagania zostały uhonorowane dyplomem, upominkami i bonem podarunkowym w kwocie 300 zł.

K. Wierzbowska

Zdjęcia ...W środę, 6 czerwca uczniowie najmłodszej grupy wiekowej brali udział w kolejnym, ostatnim w tym roku szkolnym, koncercie Agencji Artystycznej "Pozytywka". Tym razem było to bardzo rozśpiewane spotkanie, pełne ulubionych piosenek dziecięcych. Wokalistką spotkania była pani Sara Szymczak, która już po raz drugi zagościła z artystami w naszej szkole.
W trakcie koncertu odbył się finał konkursu z wiedzy muzycznej. Spośród zwycięzców z poprzednich miesięcy wyłoniony został Mistrz Wiedzy Muzycznej, a został nim Piotrek Łuszczyk, uczeń klasy II a i jak na Mistrza przystało wykazał się dużą wiedzą. Drugie miejsce zajęła Nikola Łokuciejewska z grupy 0a, trzecie miejsce wywalczyła Amelka Emilianów z klasy I a.
Gratulujemy zwycięzcom!

K. Wierzbowska

Zdjęcia...


29.05.2018r w Szkole Podstawowej w Wiatrowcu odbył się V Gminny Konkurs Pięknego Czytania ze Zrozumieniem. Nasi uczniowie Zuzanna Wojnowska z klasy III a zajęła I miejsce, Filip Suchostawski z klasy III b miejsce II , zaś Oliwia Pierzchanowska z klasy III a miejsce III.

Serdecznie gratulujemy!
Wychowawcy- Lucyna Basiukiewicz i Hanna Petrecka Wrzosek.


29 V 2018r. uczniowie kl. I i II SP wyjechali na wycieczkę do Świętej Lipki i Reszla. Uczniowie zwiedzanie rozpoczęli od muzeum, gdzie na wstępie pani przewodnik zapoznała ich z legendą o Świętej Lipce, a następnie słuchając ciekawych opowieści, oglądali eksponaty zgromadzone w muzeum. Odwiedzili Sanktuarium Maryjne i wysłuchali koncertu organowego podziwiając ruchome figurki. Przewodniczka zapoznała uczniów z najważniejszymi faktami związanymi z historią sanktuarium wraz z obejściem krużgankowym. Kolejnym etapem wycieczki był Reszel, gdzie uczniowie mieli okazję zwiedzić średniowieczny zamek wchodząc na bardzo wysoką wieżę widokową, co dla niektórych okazało się nie lada wyzwaniem. Był także czas na zakup pamiątek, wspólne zdjęcia i wypad do lodziarni, aby trochę się ochłodzić.
Wycieczka utwierdziła uczniów w przekonaniu, że warto odkrywać i zwiedzać zakątki Warmii i Mazur. Wspomnienia z udanej wycieczki zapewne przywoła lipowy listek, który otrzymali uczniowie do zasuszenia od pani przewodnik.

M. Płatek, K.Wierzbowska

Zdjęcia ...
Uczniowie klasy I a obchodzili swoje święto na posesji Amelki w Smolance dzięki gościnności jej rodziców. Ten dzień miał charakter sportowo-rekreacyjny. Uczniowie startowali w różnych konkurencjach np.: bieg w workach, rzuty do celu, przeciąganie liny, bieg z balonem. W czasie zawodów uczniowie wykazali się dużą sprawnością fizyczną. Rywalizacji towarzyszyło dużo śmiechu i sportowych emocji. Nie było przegranych, gdyż wszyscy nagrodzeni zostali drobnymi upominkami. Nad zaspokojeniem rozbudzonych apetytów czuwali rodzice, którzy przygotowali grilla, babeczki i na ochłodę lody. Uczniowie mieli również czas na wspólną zabawę na świeżym powietrzu.
Dziękujemy państwu Emilianów, p. Justynie, p. Iwonie oraz p. Magdzie za pomoc w organizacji tego dnia.

M. Płatek

Zdjęcia ...Z okazji Dnia Dziecka uczennice klasy VI b przygotowały bardzo miłą niespodziankę naszym najmłodszym dzieciom ze Stokrotki. Sprawiły, że był to bardzo radosny dzień , który obfitował w liczne atrakcje. Kolorowe balony czekały na dzieci, a wesoła dziecięca muzyka zapraszała do zabaw, tańca oraz konkursów. Wiele radości sprawiła także Inscenizacja bajki pt. "Wars i Sawa". Dzień pełen wrażeń szybko się skończył, ale wspomnienia pozostaną na długo.

Lucyna Basiukiewicz

Zdjęcia ...


Uczniowie klasy II a, III a i III b udali się na wycieczkę edukacyjną do Leśnictwa "Sokołów" w Grudzie. Dzięki uprzejmości pana Mateusza Wrony mieliśmy możliwość przejścia ścieżką przyrodniczo-edukacyjną, na której ustawione są barwne tablice informujące o zjawiskach w lesie i gospodarce leśnej, opisane są zagadnieniom z zakresu ochrony, hodowli i użytkowania lasu. Las, w którym przebiega trasa ścieżki, charakteryzuje się wielką różnorodnością gatunków drzew, krzewów i roślin runa. Między innymi występują tu wiekowe dęby szypułkowe, dęby czerwone, lipy, osiki, brzozy, drzewa iglaste. Uczniowie mieli możliwość dotknąć korę, zobaczyć różnice między liściem osiki, lipy czy leszczyny, zobaczyli niszczącą rolę kornika. Jak poinformował nas pan leśniczy, w lesie żyją także ssaki kopytne, a ich tropy mogliśmy zobaczyć na leśnej ścieżce.
Dziękujemy panu Mateuszowi za interesujący przekaz informacji, gdyż była to dla dzieci bardzo ciekawa lekcja przyrody.

Lucyna Basiukiewicz

Zdjęcia ...8.06.2018 r uczniowie klasy II a, III a i III b udali się na wycieczkę do PSP w Bartoszycach. Dbanie o bezpieczeństwo swoje oraz innych jest jednym z celów podstawy programowej. Uczeń powinien wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia, pożaru oraz do kogo zwrócić się o pomoc. Dlatego celem naszego wyjazdu do PSP było poznanie specyfiki pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru ich pracy, zapoznanie uczniów z wyposażeniem wozów, a także kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych.
W trakcie wycieczki uczniowie mieli możliwość włożyć mundur małego strażaka i w nim uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa pożarowego. Podczas zajęć poruszane były następujące zagadnienia :
- zagrożenia pożarowe w domu, przedszkolu czy szkole,
- zasady alarmowania służb ratowniczych,
- zasady ewakuacji,
- postępowanie podczas pożaru,
- przedstawienie zagrożeń pożarowych na obszarach leśnych,
- odbył się także pokaz rodzajów umundurowania oraz narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy strażaków.
Na zakończenie każdy uczeń otrzymał Certyfikat - Dzielny mały strażak, a także odblaskowy breloczek. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.
Dziękujemy pani Natalii Rostkowskiej za zaproszenie do PSP i zorganizowanie spotkania ze strażakami.

Lucyna Basiukiewicz

Zdjęcia ...
W dniach od czwartego do ósmego czerwca 36 uczestników projektu Aktywny w gimnazjum- przedsiębiorczy w życiu wzięło udział w letnim obozie naukowym w Kulce. Młodzież miała możliwość uczestniczenia w wielu warsztatach naukowych i zajęciach integracyjnych. Zajęcia terenowe przekazały szeroką wiedzę na temat przeżycia człowieka w ekstremalnych warunkach. Uczniowie podczas gry Świetliki poznali nocną trasę wykonując zagadkowe zadania. Był dreszczyk emocji i wyprawy do lasu z niespodzianką. W trakcie przyrodniczej wyprawy do lasu poznali zasady zachowania się w nim i dowiedzieli się w jaki sposób jest prowadzona gospodarka leśna. W ramach zajęć rekreacyjno-sportowych spróbowali swoich sił w mini regatach kajakowych, wzięli udział w krótkim kursie samoobrony, sprawdzili swoje zdolności utrzymania równowagi. Pokonali strach i zmierzyli się z potężną siłą grawitacji. Rywalizowali w grupach podczas zajęć integracyjnych. Rozwijali swoje zdolności detektywistyczne, wyciągali z nich wnioski i prowadzili na ich podstawie dochodzenie. Przy pomocy wykrywacza metali znaleźli drogę do skarbu, wymagało to od uczniów myślenia strategicznego oraz współpracy w grupie. Korzystali z map i kompasu podczas zwiadu terenowego, wyznaczali punkty charakterystyczne podczas poruszania się w terenie. Odkrywali niesamowite tajemnice z dziedziny nauki i techniki przeprowadzając ciekawe doświadczenia przyrodnicze, chemiczne i matematyczne. Zabierali głos w dyskusji pod hasłem "Graffiti"- sztuka czy przejaw wandalizmu?. Stworzyli w małych grupach swoje logo. Niezapomniane chwile były przy wielkim ognisku,wspólnych grach i zabawach integracyjnych. Najnowsza muzyka pozwoliła nam potańczyć, pośpiewać i spędzić miło czas. Pobyt w Kulce dostarczył nam niezapomnianych wrażeń i długo pozostanie w naszej pamięci.

K. Gawerska, M. Wolińska- Łosiewicz, E. Wójcik

Zdjęcia ...

Uczniowie Gimnazjum po raz drugi zwyciężyli w Ogólnopolskim Konkursie pod patronatem Ministerstwa Finansów - "Finansoaktywni. Misja: Budżet: Ogarniamy wydatki. W tym roku laureatami zostali Weronika Stankiewicz, Dominika Orłowska i Rafał Tucki. Ich pomysł na inwestycję w ramach budżetu obywatelskiego pod nazwą Gubertówka znalazł się w 10 najlepszych w kraju, a w 5 w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum, spośród 180, które wzięły udział w konkursie. Gimnazjaliści zostali zaproszeni na uroczystą galę do Warszawy. W stolicy, w Ministerstwie Finansów uczniowie zaprezentowali siebie i swój pomysł. Po uroczystym wręczeniu nagród przez Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów Pawła Cybulskiego uczniowie spotkali się z ambasadorem programu z youtuberem Kaluchem i zwiedzili Centrum Pieniądza. Pobyt w Warszawie dostarczył im niesamowitych wrażeń i przeżyć. Jesteśmy dumni i serdecznie gratulujemy!

E. Deleżuch

Zdjęcia ...


List Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018.Miło nam poinformować, że nasz uczeń Aleksander Piluk wygrał wojewódzki konkurs informatyczny "Szlakiem Mikołaja Kopernika".
Wyniki konkursu i zdjęcia

Gratulujemy Alkowi!!!
Zachęcamy jednocześnie innych uczniów do zgłębiania tajników informatyki. Konkurs ma być cykliczny, więc w nowym roku szkolnym będzie szansa dla ...
a może dla Ciebie?
W dniu 19 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych.
Uczniowie zaprezentowali przed społecznością szkolną swoje zdolności i umiejętności w zakresie języka angielskiego i języka niemieckiego. Wszyscy uczestnicy spotkania mieli okazję do wspólnego śpiewania piosenek a w oparciu o przedstawioną prezentację został przeprowadzony krótki quiz ze słodkimi nagrodami.
Dopełnieniem spotkania był poczęstunek na stoisku, na którym serwowano herbatę wraz ze słodkimi smakołykami kojarzącymi się z Anglią i Niemcami.

J. Kwiecińska

Zdjęcia ...Pod takim hasłem przebiegał dzień 19 czerwca w najmłodszej grupie wiekowej. A był to dzień pełen wrażeń. Na drugiej godzinie lekcyjnej najmłodsi mieli spotkanie z funkcjonariuszami Policji i Straży Granicznej dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji. Funkcjonariusz policji uświadomił uczniom na jakie zagrożenia mogą być narażeni w czasie letniego wypoczynku, omówił sposoby unikania niebezpiecznych sytuacji. Dzieci dowiedziały się, jakie mogą ponieść konsekwencje z niedozwolonych zachowań oraz zapoznały się z zasadami, które należy przestrzegać, aby wakacje były bezpieczne i udane. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Sępopola objaśnili dzieciom zasady bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami. Przy udziale psa tropiącego zaprezentowali jak obronić się przed atakiem psa.
Po krótkiej przerwie i złapaniu oddechu odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy pierwszej i drugiej pod opieką swoich wychowawczyń p. Marii Płatek i p. Krystyny Wierzbowskiej, podczas którego pożegnano trzecioklasistów z grupy elementarnej. Po części artystycznej trzecioklasiści otrzymali od swoich młodszych kolegów upominki, zaś nauczyciele i personel obsługi piękną różę w dowód podziękowania za troskę i opiekę. Trzecioklasistom życzymy powodzenia w nowej grupie wiekowej i mamy nadzieję, że będą powracać myślami do tych pierwszych lat spędzonych z nami.
Podczas uroczystości pani dyrektor wręczyła nagrodę uczennicy klasy III a - Oliwii Pierzchanowskiej za uzyskanie najwyższego wyniku w Teście standaryzowanym w klasie III SP. Nagrodzono również uczniów, którzy zostali laureatami konkursu ortograficznego i języka angielskiego oraz uczniów, którzy w II semestrze w Punktowym Systemie Oceniania Zachowania zdobyli najwyższą liczbę punktów: z kl. I a - Wiktoria Roman, z kl. II a - Kacper Strojny, z kl. III a - Zuzanna Wojnowska, z kl. III b - Kacper Szczerba.

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy!

K. Wierzbowska

Zdjęcia ...

W ostatnich dniach roku szkolnego 2017/2018 wiele się działo.
Za nim rozstaliśmy się wyróżnionym uczniom podczas Gali Najlepszy z Najlepszych wręczone zostały Nagrody Burmistrza. Uzyskali je:

Szkoła Podstawowa
Aleksandra Kozieł - VI b
Patrycja Włodarczyk - VII a
Piotr Szyndler - VII a

Gimnazjum:
Oliwia Wziątek r11; II a
Zuzanna Pycko - III a
Weronika Stankiewicz - III a
Dominika Orłowska -III a
Maciej Jarzynka - III a
Aleksander Piluk - III a
Rafał Tucki - III a
Jakub Narkun - III b
Sebastian Baroszewicz r11; III b

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Jak zakończyliśmy ten rok szkolny? Oczywiście uroczystymi akademiami: z okazji zakończenia danego III etapu edukacji i roku szkolnego. Podczas tych uroczystości podsumowano osiągnięcia uczniów oraz przyznano tytuły. I tak "Najlepszym Absolwentem Gimnazjum została Weronika Sankiewicz, Uczniem roku w Szkole Podstawowej Piotr Szyndler, a w Gimnazjum Zuzanna Pycko. Nagrodę za najwyższy wynik z egzaminu gimnazjalnego otrzymał Aleksander Piluk.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy...

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tych uroczystości:

Zakończenie klas III Gimnazjum

Zakończenie roku szkolnegoZ okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim
Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły. Nauczycielom, Pracownikom naszej szkoły oraz Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.

Spotykamy się 3 września o 2018 r.:)
Ogłaszam rekrutację uzupełniającą do Przedszkola Samorządowego w Sępopolu na rok szkolny 2018/2019.
Wydawanie i przyjmowanie wniosków o przyjęcie dziecka (kandydata) do Przedszkola Samorządowego w Sępopolu od 8 sierpnia 2018r. do 22 sierpnia 2018r. w godzinach pracy sekretariatu 8.00 - 15.00.


Dyrektor ZSP w Sępopolu

Zasady rekrutacji uzupełniającej ...
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1522413 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie