oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaMaj 20 2019 09:24:40
NASZA SZKOŁA
Strona główna BIP
Rok szkolny 2012/2013 i wcześniej

Każdy z Was nam przyzna rację,
że najlepsze są wakacje,
można jechać na Mazury
lub nad morze albo w góry.

Można w lesie biwakować
i w namiocie przenocować,
można w cieniu odpoczywać
lub w jeziorze "żabką" pływać.

Można też całymi dniami
kopać piłkę z kolegami,
można z tatą łowić ryby
albo w lesie zbierać grzyby.

Można sobie leniuchować,
nocą gwiazdy obserwować,
można także długo spać
bo nie trzeba rano wstać.

Drodzy uczniowi nadeszły upragnione wakacje! Z tej okazji życzymy Wam dużo słońca, udanego i bezpiecznego wypoczynku, niezapomnianych wrażeń, interesujących podróży oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Grono pedagogiczne ZSP w Sępopolu


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z zakończenia roku szkolnego 2012/2013
26 czerwca klasa druga najmłodszej grupy wiekowej pożegnała koleżanki i kolegów z klas trzecich, którzy od września staną się uczniami klasy czwartej. Drugoklasiści zaprezentowali montaż słowno-muzyczny z elementem humorystycznych scenek z życia klasowego. Wręczyli również trzecioklasistom skromne upominki.

Dodatkowo w trakcie uroczystości nagrodzono zwycięzców konkursów, m.in. zbiórki baterii oraz korków, "Mistrza klas trzecich" i konkursu plastycznego w ramach akcji "Zachowaj Trzeźwy Umysł".

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Galeria zdjęć ...
Bliskość dat Dnia Matki i Ojca stworzyły uczniom klasy IIIa okazję, aby świętować te dni razem. 21 VI 2013r. odbyła się wspólna uroczystość, podczas której uczniowie złożyli podziękowania swoim rodzicom za pomoc, dobre słowo i bezgraniczną miłość, której nic im nie zastąpi. Upominkiem dla rodziców było przedstawienie pt. ,,Bajka o najważniejszej życiowej wartości" oraz własnoręcznie wyszyte serduszka z dołączonymi najlepszymi życzeniami. Przy słodkim poczęstunku rodzice ze swoimi pociechami miło spędzili czas, wspominając spędzone wspólnie cztery lata. Przy tej okazji rodzice gorąco podziękowali wychowawczyni za trud włożony w wychowanie i edukację dzieci, za dobre rady, wsparcie i opiekę.
Uczniowie ukończyli pierwszy etap edukacyjny, nadszedł czas rozstania, jednak obiecali, że będą często odwiedzali byłą wychowawczynię.

Galeria zdjęć ...19.06. klasa I a i II a odwiedziły gospodarstwo rolne specjalizujące się w produkcji mleka. Uczniowie zapoznali się z pracą hodowcy i maszynami wykorzystywanymi w gospodarstwie.
Pobyt w Romankowie był doskonałą okazją integracji poszczególnych zespołów klasowych, wspólnej zabawy. Wszystkim dopisywały świetne humory.

Galeria zdjęć...

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego E.Rosicka nawiązała współpracę z leśniczym G. Borkiem z Nadleśnictwa Łabędziowo, w ramach której uczniowie klasy IIIa SP 7 VI 2013r. wyjechali na wycieczkę do lasu, do miejscowości Króle. W towarzystwie pana leśniczego uczniowie pokonali spory odcinek drogi leśnej, w trakcie której poznawali wiele gatunków drzew i krzewów, zbiorowiska roślinne, typy siedliskowe lasu, urządzenia leśne do ochrony przed szkodnikami, narzędzia pracy leśników. Z łatwością wymieniali zasady zachowania się w lesie. Podczas przemarszu wykazali się bogatą wiedzą przyrodniczą. Każdy uczeń mógł poczuć się jak prawdziwy leśniczy. Uczestnicy wycieczki zostali podzieleni na 4 grupy. Każdy zespół miał do wykonania wybrane zadanie : pomierzyć i odebrać drewno i nadać mu cechy legalności, pobawić się w tropicieli, czyli odgadnąć , który drapieżnik jest mieszkańcem nory na podstawie pozostawionych tropów, wyznaczyć drzewa do usunięcia na małym fragmencie lasu zgodnie z udzielonymi wskazówkami oraz rozpoznać i posegregować zrzuty poroży zwierzyny płowej. Dzieci doskonale poradziły sobie z zadaniami i zostały nagrodzone drobnymi upominkami ufundowanymi przez leśnictwo. Po ,,ciężkiej pracy" zostali zaproszeni na ognisko z pieczeniem kiełbasek, w trakcie którego uczniowie wykazali się zdobytą wiedzą, rozwiązując zagadki przyrodnicze.
Były to wspaniałe zajęcia edukacyjne, uczniowie mieli okazję obcować z naturalnym środowiskiem, a tym samym poprzez zabawę nabyli nowe umiejętności i wiadomości.
Dziękujemy panu leśniczemu Grzegorzowi Borkowi za ciekawy i dostępny dla uczniów przekaz wiedzy, nadleśnictwu za upominki i kiełbaski, a Ewelinie za organizację i uczestnictwo w wycieczce.

Galeria zdjęć ...W II semestrze w ramach prezentacji hobby lub wykonywanego zawodu przez rodziców dzieci z grupy 0b gościły u siebie mamę Wiktorii Szafrańskiej, która zajmuje się wypiekami ciast, tortów i w bajeczny sposób je dekoruje. Dzieci mogły obejrzeć zdjęcia przeróżnych wypieków wykonanych przez panią Anię. Następnie mama Wiktorii zaprosiła dzieci do stołu, gdzie czekały na nich słodkie babeczki oczywiście upieczone przez panią Anię. Każde dziecko mogło wykazać się swoją inwencją twórczą dekorując ciasto. Po udekorowaniu ciast można było zasiąść do skosztowania wypieków pani Ani. Niespodzianką na koniec spotkania był pyszny tort. Pani Ani pomagała mama Mateusza i Magdy. Na koniec naszego spotkania obie mamy przeczytały dzieciom bajki w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom".
Kolejnego kwietniowego dnia w naszej grupie gościł tata Zuzi Ziemackiej, który opowiedział nam o swojej pracy w Spółdzielni Socjalnej Dobra Ekonomia. Dzieci dowiedziały się co to jest przedsiębiorstwo społeczne i jakimi usługami zajmuje się Spółdzielnia Socjalna Dobra Ekonomia. Z zaciekawieniem słuchały o bogatej ofercie spółdzielni: tańcu z ogniem, chodzenie po ogniu, pieczeniu chleba, organizowaniu klaunady. Największym jednak zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się buty klauna oraz opowieści i filmy o tańcu z ogniem.
Bardzo dziękujemy Pani Annie Szafrańskiej i Panu Arturowi Ziemackiemu za czas, który nam poświęcili.

Galeria zdjęć...


Dzisiaj w naszej szkole odbyły się uroczyste akademie. Na pierwszej z nich pożegnaliśmy uczniów klas III Gimnazjum, a na drugiej szóstoklasistów. Podczas uroczystości absolwenci złożyli ślubowania, nastąpiło przekazane sztandarów młodszym kolegom i wręczenie tytułów: "Najlepszy Uczeń roku szkolnego 2012/2013" Gimnazjum- Monika Struk, "Najlepszy Absolwent Gimnazjum"-Kinga Kirwiel nagród za najwyższe wyniki ze sprawdzianu po szkole podstawowej -Gabriela Ladzińska i z egzaminu gimnazjalnego -Dominika Siemaszko.

Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy.

Oczywiście nie obyło się bez przemówień, podziękowań, wzruszeń i ciekawych części artystycznych każdej uroczystości
Wszystkim naszym absolwentom, tym młodszym i starszym, życzymy dalszych sukcesów, realizacji wyznaczonych celów, spełnienia marzeń i ...

Galerie zdjęć
Uroczystość klasy VI SP

Uroczystość klas III GPo raz kolejny mieliśmy możliwość goszczenia na uroczystości Najlepszy z Najlepszych, której gospodarzem jest Burmistrz Sępopola. W tym roku nagrody otrzymało 18 uczniów z naszej gminy wyróżniających się wśród rówieśników wysoką średnią ocen i aktywnością w środowisku szkolnym, a także chęcią rozwijania swoich zdolności i pasji. Z naszej szkoły w kategorii szkół podstawowych wyróżnienie zdobyli: Roksana Kucharska, Gabriela Ladzińska, Justyna Zych, Aleksander Piluk i Bartosz Szyndler.
Spośród gimnazjalistów Nagrodę Burmistrza otrzymali: Aleksandra Szczepura, Dominika Siemaszko, Kinga Kirwiel, Ewelina Rosicka, Magdalena Wlazło i Marianna Ola Łosiewicz.

Gratulujemy wyróżnionym uczniom, ich rodzicom jak i również nauczycielom, życząc dalszych sukcesów oraz udanych wakacji.

Galeria zdjęć...19.06.2013r odbyło się w młodszej grupie wiekowej spotkanie z policjantem na temat bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Poruszona została tematyka miejsc niebezpiecznych: nad wodą, w lesie. Przypomniane zostały dzieciom zasady bezpiecznego zachowania w lesie i zasady bezpieczeństwa na kąpieliskach.


W ostatnim tygodniu roku szkolnego dzieci z grupy 0 a i 0 b wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Straży Granicznej w Sępopolu. Pracownicy Straży przyjęli nas serdecznie. Pani funkcjonariusz zaprezentowała dzieciom sprzęt, z których korzystają na co dzień. Każdy mógł przymierzyć kamizelki, kaski, obejrzeć kajdanki, obserwować przez lornetkę. Następnie dzieci obejrzały różnego rodzaju pojazdy służbowe, tj. samochody i motocykle, i co najciekawsze mogły usiąść w pojeździe. To była frajda!

Serdecznie dziękujemy pracownikom straży za miłe przyjęcie.

Po wizycie w placówce SG udano się do miejsca pamięci pomnika poświęconego ofiarom niemieckiego nazizmu podobozu Schippenbeil KL Stutthof, przy którym zapalono znicze.

Galeria zdjęć...John Maxwell Coetzee powiedział "Historia nabiera życia dopiero wtedy, gdy stwarzamy dla niej miejsce we własnej świadomości".

Taką możliwość dał nam udział w II Międzynarodowym Zjeździe Szkół Sendlerowskich.
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu społeczności Zespołu Szkół nr 65 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie mogliśmy w dniach 18-21 czerwca 2013 uczestniczyć w spotkaniu szkół noszących imię Ireny Sendlerowej z Polski i Niemiec, wziąć udział w szeregu ciekawych spotkań, uroczystości i wycieczek.
Widzieliśmy się z córką Ireny Sendlerowej -Janiną Zgrzembską, Elżbietą Ficowską -osobą ocaloną przez Patronkę, Bożeną Urbanowicz Gilbride - współautorką książki "Przerwane dzieciństwo" i jeszcze z wieloma innymi interesującymi postaciami. Nasza delegacja wzięła udział w gali wręczania medali "Dla ludzi czyniących dobro", uczestniczyła w wycieczce po Warszawie "Śladami Ireny Sendlerowej, zwiedziła Muzeum Żydów Polskich, Centrum Nauki Kopernik i gmach Sejmu RP.
Spotkanie na pewno osiągnęło swój cel, pozwoliło na nawiązanie i zacieśnienie współpracy pomiędzy szkołami noszącymi imię Ireny Sendlerowej.


Galeria zdjęć...

Klasa I b wybrała się wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Sępopolu: mł. chorążym Arturem Micem oraz mł. chorążym Barbarą Bitner na wycieczkę do Szczurkowa. Uczniowie dowiedzieli się co to jest "zielona granica", pas drogi granicznej, mieli możliwość utrwalenia nazw znaków granicznych i symboli narodowych. Las, roślinność oraz jego mieszkańcy nie są tajemnicą dla pana Artura, chętnie opowiadał uczniom o drzewach, mchach i ptakach zamieszkujących las. W Szczurkowie uczniowie zobaczyli także kolonię bociana białego.
Dziękujemy bardzo funkcjonariuszom Straży Granicznej za bardzo ciekawą lekcję społeczno- przyrodniczą.
Wychowawca, uczniowie i rodzice klasy Ib

Galeria zdjęć...


Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Bezpieczne wakacje 2013. W poszczególnych klasach odbyły się godziny wychowawcze poświęcone bezpieczeństwu. Podczas zajęć uczniowie wykonali plakaty o tematyce "Jak zachować się w szkole, na przerwie i na lekcji". Plakaty zostały umieszczone na naszym korytarzu. Klasy gimnazjalne wykonały gazetki ścienne "Bądź bezpieczny".

Galeria zdjęćA może w przyszłości zostanę piekarzem? Na to pytanie 19 czerwca 2013 roku w ramach poznawania zawodów szukała odpowiedzi grupa uczniów drugich klas gimnazjum, która wybrała się do piekarni w Sępopolu. Celem wycieczki było szczegółowe poznanie zawodu piekarza i cukiernika. Piekarz, który oprowadzał grupę po piekarni opowiedział o swojej pracy. Uczniowie dowiedzieli się ile pracy wymaga upieczenie chleba, czy bułeczek. Ciekawe, czy któryś z naszych uczniów wybierze ten zawód?

Galeria zdjęćW czwartek 20 czerwca 2013 odbędą się konsultacje z rodzicami od 15.00 do 16.00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!


Fundacja Ratujemy Życie zaprasza dzieci na letni wypoczynek w Mikołajkach połączony z promocją zdrowia. Oferta jest skierowana do 150 dzieci rolników w wieku 10-16 lat uprawnionych do świadczeń KRUS. Przewidywane są III turnusy ( 20.07-2.08, 3.08-16.08 i 17.08-30.08.)
Zgłoszenie należy przesłać najpóźniej do 20 czerwca 2013 mailem na adres kontakt@ratujemyzycie.p lub telefonicznie 509092777

Osoby zainteresowane ofertą mogą uzyskać więcej informacji w sekretariacie szkoły.
12 czerwca 2013 roku uczniowie klasy IIIb gimnazjum Dominika Frąc, Dominika Górska, Damian Bohun wraz z wychowawcą przeprowadzili zajęcia u przedszkolaków. Na wesoło przedstawiono maluszkom jak dobrze segregować śmieci, czyli "Dać śmieciom kosza". Na początku omówiono kolory koszów i co one oznaczają. Co możemy do nich wrzucać a co nie. Następnie maluszki dawały śmieciom kosza. Tutaj wykazały się niebywałą wiedzą. Mamy nadzieję, że bawili się dobrze i zapamiętają, co oznaczają poszczególne kosze.


Galeria zdjęć

Młodzi Przedsiębiorczy to nazwa programu Centrum Edukacji Obywatelskiej, do którego w II semestrze przystąpili uczestnicy koła przedsiębiorczości prowadzonego w ramach projektu "Równanie szans inwestycją w przyszłość". Zadaniem gimnazjalistów było założenie wirtualnej firmy, zbadanie rynku, zaplanowanie strategii marketingowej i przeliczenie rentowności firmy. Zespół pod nazwą trzeciaki_b odniósł sukces. Zdobył wyróżnienie, znalazł się w dwunastce najlepszych zespołów w Polsce i uzyskał zaproszenie na Galę Młodych Przedsiębiorczych, która odbyła sie 13 czerwca 2013 r w NBP w Warszawie.
W trakcie Gali uczennice zebrały wiele pozytywnych komentarzy. Ekspertom bardzo spodobała się ich kawiarenka pod nazwa CafejOkej.
A co Wy na to? Zapraszamy do lektury blogu http://cafejokej.blogspot.com/

Tak było na Gali...

Tak niedawno pisaliśmy, że cztery uczennice naszego gimnazjum wzięły udział w konkursie CEO na najciekawszą debatę pod tytułem "Lokalny Ekorozwój". Kinga Kirwiel i Magdalena Wlazło osiągnęły sukces, ich pomysł został oceniony bardzo wysoko. Uzyskał 46 punktów na 50 możliwych i znalazł się w 10 najlepszych zespołów w Polsce. Dziewczęta otrzymały nominacje poselskie i zostały zaproszone na obrady XIX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży , która odbyła się w 1-2 czerwca 2013. Wcześniej gimnazjalistki mogły poznać pracę posłów biorąc udział w obradach komisji problemowej. Gratulujemy!


Galeria zdjęć

Społeczność programu Komendy Głównej Policji "Profilaktyka a Ty", Urząd Miasta w Bartoszycach, Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach przy współpracy Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej oraz z Krzysztofem Kowalskim i Krzysztofem Bujnowskim z Piwnicy Artystycznej w Bartoszycach ZAPRASZAJĄ do udziału w ogólnopolskim zrywie wzmocnienia twórczej profilaktyki po nazwą "Noc profilaktyki".
Wspólnie z młodzieżą i zaproszonymi do społecznej odezwy rodzinami przez 60 sekund razem "we wspólnocie obywatelskiej i społecznej " w tym samym czasie, w całym kraju, tj. 22 czerwca 2013 roku punktualnie o godz. 16.00. będziemy wybijali Rytm WOLNYCH SERC. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne, Rytm Serc pomocnych innym. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami.

Rytm Wolnych Serc wybijany będzie przez uczestników przedsięwzięcia (młodzież, dzieci i dorosłych), którzy będą ustawieni wokół jeziorka tzw. Serca Elżbiety punktualnie o godz. 16:00.

Zapraszamy naszych uczniów i ich rodziców do wzięcia udziału w tej ciekawej inicjatywie. Pamiętajcie 22 czerwca 16.00 przy Sercu Elżbiety w Bartoszycach


Zbliżają się wakacje - czas wypoczynku i wytchnienia od codziennych obowiązków. Jednak to również czas, kiedy dzieci i młodzież jest szczególnie narażona na zagrożenia związane z bezpieczeństwem. Dlatego nasza szkoła przyłączyła się do akcji Bezpieczne Wakacje 2013. W poszczególnych klasach zostały przeprowadzone godziny wychowawcze poświęcone powyższej tematyce.


Zaprosiliśmy też naszych uczniów do udziału w konkursach: plastycznym - Moje Bezpieczne Wakacje 2013 oraz Informatyczno - Interaktywnym Produkt IT (Patronat Ministerstwa Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego).

Uczestnicy mogą w nich wygrać niepowtarzalne nagrody. Jedną z głównych nagród jest rejs statkiem szkoleniowym NAWIGATOR XXI Akademii Morskiej!

Więcej informacji na stronie- www.BezpieczneWakacje.pl

BezpieczneWakacje.pl - 2013 - to mogą być wakacje Twojego życia!
4 czerwca 2013 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zorganizowali Dzień Dziecka naszym przedszkolakom . Najpierw wesoło bawiliśmy się nad Łyną, rozwiązywaliśmy zagadki. Dzieciaki wytężały umysły. Po chwili zabawy usłyszeliśmy i zobaczyliśmy sygnały dźwiękowe i błyskowe. Kiedy na stadion wjechał czerwony samochód , wysiedli z niego panowie strażacy. Opowiedzieli dzieciom o swojej ciężkiej pracy. Nasi Milusińscy wykazali się niebywałą wiedzą, z łatwością odpowiadali na postawione przez strażaków pytania. Następnie zobaczyli wyposażenie pojazdu, pokaz lania wody, wykonali pamiątkowe zdjęcia w hełmach . Największą atrakcją była przejażdżka wozem strażackim. Po dawce zabawy czekały na nas pieczone kiełbaski. To nie był jednak koniec wariacji. Wraz z kolegami z gimnazjum pokonywali tor przeszkód. Bawili się między innymi w strażaka, gdzie każdy wykazał się sprytem. Mamy nadzieję, że nasi Milusińscy byli zadowoleni z zabawy, niespodzianek i drobnych upominków;)

Jeszcze raz życzymy Wam WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DZIECIAKI!

Galeria


Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1522520 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie