oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaMaj 20 2019 08:29:16
NASZA SZKOŁA
Strona główna BIP
Cele projektu Polsko-RosyjskiegoJest nam niezmiernie miło poinformować, że Gimnazjum im. Ireny Sendlerowej w Sępopolu już od pierwszych dni września 2013r. realizuje projekt polsko-rosyjskiej wymiany młodzieży pn. ,,Codzienne życie Polaków i Rosjanr1;. Wnioskodawcą i współfinansującym projekt jest Gmina Sępopol oraz Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, a pomysłodawcą nauczyciele z partnerskich szkół: z Sępopola, Bezled, Kaliningradu i Pieriesławska. W wymianie bierze udział 40 uczniów w wieku 13-16 lat, po 10 z każdej partnerskiej szkoły.
Celem głównym projektu jest rozwijanie kontaktów rówieśniczych, przezwyciężanie uprzędzeń i stereotypów poprzez umożliwienie młodzieży szkół partnerskich poznania specyfiki życia codziennego najbliższych sąsiadów. Poprzez wizyty w szkołach partnerskich i działania je poprzedzające młodzież pozna codzienne życie Polaków i Rosjan w czterech obszarach: sposoby spędzania czasu wolnego, życie rodzinne, tradycyjna kuchnia, szkolna codzienność. Ponadto uczniowie będą mieli możliwość nauki podstawowych zwrotów i słownictwa w języku polskim i rosyjskim, co ułatwi im efektywne komunikowanie się. Nasze przedsięwzięcie polega na zorganizowaniu 5-dniowej wizyty w Polsce w dwóch szkołach partnerskich: Gimnazjum w Bezledach i Gimnazjum w Sępopolu oraz 5-dniowej wizyty w Federacji Rosyjskiej w dwóch szkołach partnerskich: Szkole Nr 2 w Kaliningradzie i Szkole w Pieriesławsku. Dzięki niewielkim odległościom, jakie dzielą szkoły miedzy sobą, program przedsięwzięcia zakłada wiele wspólnych działań młodzieży, spokojne budowanie relacji międzyludzkich nieograniczanych czasem podróży.
Obecnie odbywa się w szkołach intensywny kurs języka rosyjskiego i polskiego, a już od 21.09.2013 będziemy gościć w Polsce uczniów rosyjskich, by wspólnie przez 5 dni podpatrywać życie Polaków. W październiku nastąpi 5-dniowa rewizyta w Rosji. Opiekunami i realizatorami projektu z naszej szkoły są panie: Dorota Bieńkowska, Krystyna Stankiewicz, Olga Bilitiuk. Na bieżąco będziemy informować o przebiegu przedsięwzięcia.

koordynator projektu: Irena Bujalska
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1522437 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie