oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaPaździernik 21 2018 07:30:44
NASZA SZKOŁAStrona główna BIP
Cele projektu Polsko-RosyjskiegoJest nam niezmiernie miło poinformować, że Gimnazjum im. Ireny Sendlerowej w Sępopolu już od pierwszych dni września 2013r. realizuje projekt polsko-rosyjskiej wymiany młodzieży pn. ,,Codzienne życie Polaków i Rosjanr1;. Wnioskodawcą i współfinansującym projekt jest Gmina Sępopol oraz Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, a pomysłodawcą nauczyciele z partnerskich szkół: z Sępopola, Bezled, Kaliningradu i Pieriesławska. W wymianie bierze udział 40 uczniów w wieku 13-16 lat, po 10 z każdej partnerskiej szkoły.
Celem głównym projektu jest rozwijanie kontaktów rówieśniczych, przezwyciężanie uprzędzeń i stereotypów poprzez umożliwienie młodzieży szkół partnerskich poznania specyfiki życia codziennego najbliższych sąsiadów. Poprzez wizyty w szkołach partnerskich i działania je poprzedzające młodzież pozna codzienne życie Polaków i Rosjan w czterech obszarach: sposoby spędzania czasu wolnego, życie rodzinne, tradycyjna kuchnia, szkolna codzienność. Ponadto uczniowie będą mieli możliwość nauki podstawowych zwrotów i słownictwa w języku polskim i rosyjskim, co ułatwi im efektywne komunikowanie się. Nasze przedsięwzięcie polega na zorganizowaniu 5-dniowej wizyty w Polsce w dwóch szkołach partnerskich: Gimnazjum w Bezledach i Gimnazjum w Sępopolu oraz 5-dniowej wizyty w Federacji Rosyjskiej w dwóch szkołach partnerskich: Szkole Nr 2 w Kaliningradzie i Szkole w Pieriesławsku. Dzięki niewielkim odległościom, jakie dzielą szkoły miedzy sobą, program przedsięwzięcia zakłada wiele wspólnych działań młodzieży, spokojne budowanie relacji międzyludzkich nieograniczanych czasem podróży.
Obecnie odbywa się w szkołach intensywny kurs języka rosyjskiego i polskiego, a już od 21.09.2013 będziemy gościć w Polsce uczniów rosyjskich, by wspólnie przez 5 dni podpatrywać życie Polaków. W październiku nastąpi 5-dniowa rewizyta w Rosji. Opiekunami i realizatorami projektu z naszej szkoły są panie: Dorota Bieńkowska, Krystyna Stankiewicz, Olga Bilitiuk. Na bieżąco będziemy informować o przebiegu przedsięwzięcia.

koordynator projektu: Irena Bujalska
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1437207 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie