oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Kontakt - szkołaMaj 20 2019 08:22:34
NASZA SZKOŁA
Strona główna BIP
Rok szkolny 2009/2010
Jak zwykle zapraszamy 1 września na Mszę Świętą do kościoła parafialnego na godzinę 8.00
O godzinie 9.00 uroczysty apel przed szkołą na placu apelowym (jeśli będzie padał deszcz - apel w sali gimnastycznej).
Po apelu spotkanie z wychowawcami.
Do zobaczenia...

W poniedziałek 21 września 2009 r. o godz. 11.00 uroczyście odsłonięty zostanie pomnik upamiętniający ofiary nazizmu w filii obozu KL Stutthof Schipenbeil przy Al. Wojska Polskiego w sąsiedztwie Placówki SG.
W uroczystości wezmą udział delegowani uczniowie naszej szkoły.

29 września 2009 r. uczniowie ZSP w Sępopolu brali udział w Mszy Św. z okazji święta patrona parafii Św. Michała Archanioła.

W dniach 8-11 2009r. września uczniowie klas I Gimnazjum w Sępopolu uczestniczyli w obozie integracyjno -adaptacyjnym w miejscowości Ogonki k/Węgorzewa. Pomysłodawcą i koordynatorem projektu, realizowanego w ramach Programu Integracji Społecznej, była dyrektor ZSP w Sępopolu- Irena Bujalska. Koszt obozu - niemal 30 000zł- nie obciążał uczestników, a pochodził ze środków Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich w ramach usług dla mieszkańców Gminy Sępopol. W trakcie 4-dniowego pobytu młodzież przeszła kurs I pomocy przedmedycznej, była poddana treningowi komunikacji interpersonalnej. Główny nacisk położono na proces adaptacji pierwszoklasistów do nowego środowiska szkolnego i integracji z zespołem klasowym i wychowawcą, dlatego zorganizowano wiele zajęć integracyjnych, sportowo-rekreacyjnych, ognisko, dyskotekę, zajęcia terenowe. Gimnazjaliści wyjeżdżali również na wycieczkę do Rapy, do Stańczyków i Ściborek.
Obóz integracyjny spełnił oczekiwania organizatorów i uczestników. Młodzież podkreślała korzyści płynące z uczestnictwa: szybkie poznanie kolegów z klasy i wychowawcę, współpracę w grupie, zwiedzenie ciekawych miejsc w regionie, zdobycie umiejętności udzielania I pomocy. Opiekunowie -nauczyciele Gimnazjum w Sępopolu uznali za największą korzyść fakt, że znacznie skrócił się okres poznawania ucznia i jego relacji z rówieśnikami i związane z tym projektowanie pracy wychowawczej. Planuje się kontynuację przedsięwzięcia w przyszłym roku szkolnym.
Uzupełnieniem tej informacji są zdjęcia w galerii "Ogonki".

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim czynnym jak i emerytowanym nauczycielom oraz pracownikom szkoły składamy najlepsze życzenia. SU

Dnia tego pamiętaliśmy również o zmarłych nauczycielach i pracownikach naszej szkoły. W ich intencji odprawiona została dziś Msza Święta o 8.15.
Delegacja SU zapaliła znicze na miejscowym cmentarzu oraz z p. Dyrektor udała się na grób p. Andrzeja Wojtanowskiego /w I rocznicę śmierci/ na cmentarz komunalny w Bartoszycach.

O 10.00 w sali gimnastycznej ZSP braliśmy udział w uroczystym apelu z okazji DEN. Zostały na nim wręczone nagrody Burmistrza i Dyrektora oraz został zaprezentowany program artystyczny.

Tak, jak w ubiegłych latach przyłączyliśmy się do obchodów Dni Papieskich. Uczniowie kl. I b i I c pod opieką p. S. Matusiak i p. M. Wolińskiej-Łosiewicz przygotowali przedstawienie wzbogacone prezentacjami mulitimedialnymi. Zaprezentowali je nie tylko swoim rówieśnikom, ale również swoim młodszym kolegom uczniom kl. I-VI.

Ostatnio uczniowie naszej szkoly sporo podróżowali. Najmłodsi poznawali uroki jesieni podczas wypraw do lasu. Odwiedzili również placówkę Straży Granicznej w Sępopolu. Nieco starsi, bo IV-VI-ści poznawali tajnki funkcjonowania przejścia granicznego w Bezledach i razem z gimnazjalistami mieli okazję wyjechać do stolicy. W Warszawie zwiedzali Muzeum Sportu przy PKOL-u i przyglądali się treningowi piłkarzy Legii. Sami już gimnajaliści również byli na wyjeździe w Warszawie, ale o tym szerzej w zakładce artykuły...

W lokalną tradycję naszej społeczności wpisała się Msza za Ojczyznę obchodzona z okazji Święta Niepodleglości. Odbyła się ona 10 listopada. Jak co roku swoją obecnością uświetniły ją wladze miasta i funkcjonariusze poszczególnych służb mundurowych (Policji, Straży Granicznej) i członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej. Głównym jej elementem był montaż słowno-muzyczny przygotowany przez dzieci i młodzież naszej szkoły. Jego przesłaniem było kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży, wskaznie, dlaczego warto obchodzić świąta narodowe w zjednoczonej Europie.

20 listopada mija 20. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Konwencja jest najbardziej rozpowszechnionym dokumentem dotyczącym praw człowieka - podpisały ją wszystkie państwa na świecie, a prawie wszystkie - z wyjątkiem Somalii i USA - ją ratyfikowały.
Polska podpisała i ratyfikowała Konwencję w 1991 r. Z tej okazji w naszym gimnazjum został przygotowany konkurs ze znajomości praw dziecka. Rywalizacja pomiędzy poszczególnymi klasami była bardzo zacięta. Dopiero w dogrywce najlepszymi okazali się uczniowie klasy I a, pokonując 1 punktem drużynę z III d. Trzecie miejsce zdobył zespół z kl. III c. W drugiej części imprezy wszyscy uczniowie udali się przed szkołę i wspólnie wypuścili wcześniej przygotowane balony z wypisanymi prawami dziecka. Widok był niesamowity. Zapraszamy do galerii. Można obejrzeć zdjęcia...

25 listopada 2009 zorganizowana była w naszej szkole zabawa andrzejkowa. Jedną z atrakcji były występy w konkursie karaoke. Zmagania trwały godzinę i wysłuchaliśmy 14 piosenek konkursowych. Najlepiej oceniony występ, a więc I miejsce zajęła Gosia Wiewiór, II miejsce - Monika Czuryłowicz z chórkiem Moniki i Ady, a III miejsce zajęła Patrycja Kanarek. Wyróżnione osoby otrzymały nagrody ufundowane w ramach projektu profilaktycznego "Wszechstronny rozwój - zdrowy start w dorosłość". Zdjęcia już są w galerii!!!!W ramach tego projektu zakupiono również nowy odtwarzacz CD/MP3/USB jak również podkłady karaoke. Jak wszyscy pamiętamy, dotychczasowy odtwarzacz już swoje wysłużył i odmawiał współpracy na ostatniej dyskotece. Tym bardziej cieszy fakt, że mogliśmy uzupełnić sprzęt dyskotekowy i nie tylko, bo na szkolnych imprezach również będzie on używany. :)Po raz kolejny w naszej szkole odbył się Gminny Turniej Dwóch Ognii. Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas III szkół podstawowych z Dzietrzychowa, Ponik, Wiatrowca i Sępopola. Zwycięstwo wywalczyła drużyna z Dzietrzychowa. II miejsce zajęli gospodzarze, a III uczniowie z Ponik. Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Zapraszamy za rok.Dzisiaj w naszej szkole przebywał z wizytą Mikołaj w asyście pięknych Śnieżynek. Odwiedził wszystkich uczniów i nauczycieli obdarowując słodkościami ufundowanymi przez Radę Miejską w Sępopolu, za co bardzo dziękujemy. A w związku z tym, że Mikołaj wszystko widzi wśród prezentów pojawiły się też... domyślcie się sami...

Uczniowie gimnazjum zakwalifikowali się do wojewódzkich konkursów z następujących przedmiotów:
j. polski -Agnieszka Pietkiewicz III b
j. niemiecki -Klaudia Piorun I a
fizyka - Aleksander Łosiewicz III b
chemia -Aleksandra Uściłko III b
biologia - Patrycja Surowińska III a
Aktywnie rozpoczął nowy rok Szkolny Klub Wolonatriacki pod czujną opieką naszej pani pedagog. Ostatnio mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie przygotowane przez wolontariuszki. Zachęcały one młodych ludzi do bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi. Ponadto uczennice naszej szkoły Kinga Szczepura i Monika Czuryłowicz z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza przypadającego 5 grudnia otrzymały tytuł Wolontariusza Roku. Do tego zaszczytu zostały nominowane przez p. Burmistrz, ponieważ swoja postawą wielokrotnie dały dowód, że zasługują na to wyróżnienie. Przez kilka lat pracowały w szkolnym kole PCK. Niosły pomoc starszym mieszkańcom swojej miejscowości , a także organizowały zabawy dzieciom, czytając bajki w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Brały udział w różnych akcjach charytatywnych, np. "I ty możesz zostać św. Mikołajem". Na co dzień dziewczęta wyróżniają się wrażliwością, empatią i otwartością.14 grudnia w naszej szkole odbył się II etap Gminnego Festiwalu Nauki. Na tym poziomie rywalizowało ze sobą 6 drużyn. Uczniowie zmagali się z zadaniami matematyczno- przyrodniczymi, zagadkami logicznymi. Rywalizacja była bardzo zacięta. Zwyciężyła drużyna kl. VI z Wiatrowca, a II miejsce zajął nasz zespół z kl. IV b. Gratulujemy.
Z okazji zbliżających sie Świąt Bożego Narodzenia w poszczegółnych grupach wiekowych możemy obejrzeć jasełka przybliżające nam tradycje świąteczne. 18 grudnia wystapili przed rodzicami i zaproszonymi gośćmi nasi najmłodsi czyli przedszkolaki. zdjęcia z przedstawienia można oczywiście zobaczyć w naszej galerii. Gorąco zapraszamy...

W minioną niedzielę 17 stycznia w MOK w Sępopolu przeprowadzono, jak co roku przegląd przedstawień bożonarodzeniowych zwanych również jasełkami. W tym roku reprezentowały naszą szkołę 3 zespoły. Najwyżej sklasyfikowano tj. na 3 miejscu zespół uczniów klas V i VI Szkoły Podstawowej przygotowanych pod kierunkiem p. Agnieszki Podlaszuk. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim występującym, wszak miejsce nie zawsze jest najważniejsze.
Tuż przed feriami w naszej szkole odbyły się zabawy karnawałowe. Na jednej bawiły się przedszkolaki i uczniowie klas O-III, a na drugiej uczniowie IV-VI i gimnazjaliści. Balom przebierańców towarzyszyły liczne konkursy, m.in. na najbardziej zakręconą fryzurę, najciekawiej przebraną klasę , najlepszy występ karaoke. Dokonano też wyborów króla i królowej balu. W trakcie zabaw odbywały się słodkie loterie. Można było wygrać łyżwy. Dochód ze sprzedaży ciast został przekazany na fundację sztandaru gimnazjum.

Zajrzyjcie do naszej galerii i zobaczcie sami jak się bawiliśmy...

Z bólem informujemy, iż 15 lutego 2010 r. odeszła do Pana nasza koleżanka, wychowawca i nauczyciel Danuta Śliwińska. W naszej szkole przepracowała 14 lat, po czym została oddelegowana do pracy w Szkole Podstawowej w Wiatrowcu jako jej dyrektor. Łączymy się w smutku z rodziną i wszystkimi znajomymi. Ceremonia pogrzebowa zaplanowana jest na czwartek 18 lutego o godzinie 14.00
Panie przyjmij Ją do grona wybranych...

15 lutego 2010 r. minęło 100 lat od dnia urodzin patronki gimnazjum - Ireny Sendlerowej. Uczciliśmy tę rocznicę ekspozycją oraz udziałem w I Ogólnopolskim Zjeździe Szkół Sendlerowskich. W dniach 16-17 lutego 4-osobowa delegacja nauczycieli i młodzieży wzięła udział w tym ważnym dla krzewienia idei Patronki wydarzeniu. Organizatorem spotkania było Gimnazjum nr 23 im. Ireny Sendlerowej w Warszawie.


W pierwszym dniu wizyty zaprezentowaliśmy nasze gimnazjum i poznaliśmy przedstawicieli szkół noszących imię lub oczekujących na nadanie imienia Ireny Sendlerowej, tj.: G 23 w Warszawie- gospodarza Zjazdu, G w Toszku, LO w Skwierzynie, SP w Dobroszycach, G 61 w Warszawie, G w Lamkach, ZSN w Opolu, G w Otwocku. Tego dnia obejrzeliśmy Salę Patronki, tam odbyło się spotkanie z autorką książki ,,Matka dzieci Holokaustu"- Anną Mieszkowską oraz córką Pani Sendler - Janiną Zgrzembską.
Drugi dzień pobytu w Warszawie był obfity w wydarzenia i towarzyszące im emocje. Z samego rana udaliśmy się na Cmentarz na Powązkach, by zapalić znicze na grobie Sprawiedliwej wśród Narodów Świata. Potem złożyliśmy wizytę Rzecznikowi Praw Dziecka- Panu Markowi Michalakowi. To bardzo otwarty, ciepły człowiek , zorientowany w potrzebach dzieci nie tylko polskich. Wyszliśmy oczarowani Panem Rzecznikiem i przez niego obdarowani. Następnie uczestniczyliśmy w podniosłej chwili odsłonięcia tablicy pamiątkowej przy ulicy Pawińskiego 2a w Warszawie, gdzie pracowała pani Irena Sendlerowa.
W Centrum Promocji Kultury Pragi Południe uczestniczyliśmy w uroczystej Gali, podczas której wręczano medale Dla ludzi czyniących dobro. Obdarowanymi byli, m.in. Pani Prezydentowa Maria Kaczyńska , córka Ireny Sendlerowej , Anna Mieszkowska- autorka książki biograficznej, Pani Bożena Walter z TVN. Nasza delegacja wręczała kwiaty Pani Janinie Zgrzembskiej. W przerwie udało nam się porozmawiać z Panią Marią Kaczyńską, uzyskać jej wpis z autografem. Pani prezydentowa ujęła nas skromnością i serdecznością. Na scenie zaprezentowały się szkoły noszące imię Ireny Sendlerowej, my niestety nie, gdyż nie mieliśmy jeszcze uroczystości nadającej imię. Obejrzeliśmy film dokumentalny, uczniowskie przedstawienie i wystawę fotograficzną.
Pełni wrażeń i bogaci w przemyślenia i refleksje udaliśmy się w drogę powrotną do Sępopola.


"Jakim wyróżnieniem i zobowiązaniem dla naszej społeczności jest znaleźć się w elitarnej grupie Szkół Sendlerowskich".25 lutego w naszej szkole odbyły się warsztaty w ramach realizowanego projektu Sefer - opowieści o polskich Żydach. Uczennice kl. III c i III d dzięki p. Danielowi Przygodzie, który zawitał do nas z Warszawy, mogły bliżej poznać kulturę, obyczaje i tradycję narodu żydowskiego . Zdobyta wiedza na pewno posłuży dziewczętom do przygotowania prezentacji "Obeschły łzy - niech pamięć pozostanie". Będzie ona poświęcona losom więźniów pochodzenia żydowskiego podobozu Schieppenbeil.Udział w projekcie pozwoli rozwinąć kompetencje kluczowe w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych i przedsiębiorczości uczniów I klas gimnazjum. Każdy uczestnik jednego z dwóch 10-osobowych zespołów w trakcie 3 kolejnych lat szkolnych począwszy od II semestru roku szkolnego 2009/2010 będzie mógł rozwijać swoje kompetencje pod okiem nauczycieli szkół oraz kadry dydaktycznej uczelni wyższych, korzystając z nowoczesnych narzędzi i rozwiązań edukacyjnych. Oprócz zajęć pozalekcyjnych uczniom oferuje się jeszcze wiele innych edukacyjnych atrakcji takich jak m.in. festiwale naukowe, wykłady pokazowe czy obozy naukowe. Gimnazjaliści w ramach zajęć pozalekcyjnych lub pozaszkolnych będą pracowali zespołowo z wykorzystaniem metody projektowej, rozwijając swoje kompetencje w oparciu o przygotowywany projekt, korzystając z zakupionego w ramach projektu nowoczesnego sprzętu dydaktycznego oraz materiałów e-learningowych zamieszczonych na portalu.

Uwaga Gimnazjaliści!
Już od poniedziałku rusza internetowy konkurs ze znajomości życia i działalności patronki naszej szkoły Ireny Sendlerowej. Liczymy na Waszą aktywność. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody.
PYTANIA TUTAJ

Serdecznie zapraszamy naszych uczniów i ich rodziców do udziału w naszej szkolnej imprezie pod tytułem MAM TALENT. Będzie to prezentacja umiejętności, uzdolnień uczniów, o których nie zawsze wiemy. Występy oceniać będzie 3 osobowe jury, ale ostateczny werdykt zapadnie po głosowaniu publiczności. W trakcie imprezy będzie można nabyć coś słodkiego i zakupić ozdoby świąteczne wykonane na zajęciach świetlicowych. Ważnym elementem imprezy będzie aukcja wytworów podarowanych przez mieszkańców, nauczycieli i uczniów. Dochód z niej zostanie przekazany na fundację sztandaru naszemu gimnazjum.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY 20 MARCA O GODZINIE 16 DO MIEJSKO - GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W SĘPOPOLU

W minioną sobotę odbyła się impreza pod nazwą MAM TALENT. Uczniowie naszej szkoły zaprezentawali swoje pasje, umiejętności. Mieliśmy możliwość usłyszenia talentów wokalnych, obejrzenia układów tanecznych, scenek kabaretowych, fotografii i grafiki komputerowej. Publiczności najbardziej spodobał się występ uczniów klasy I B SP. Chłopcy: M. Jarzynka, R. Tucki, M. Materna otrzymali najwięcej głosów i zdobyli nagrodę główną.
W czasie imprezy odbyła się aukcja wytworów podarowanych przez uczniów, nauczycieli i przedstawicieli społeczności lokalnej. Dochód z niej został przekazany na fundację sztandaru Gimnazjum.
Goście mogli także zakupić ozdoby świąteczne wykonane przez naszych uczniów pod czujnym okiem pań ze świetlicy i kupić "coś" słodkiego.

WSZYSTKIM, KTÓRZY ZASZCZYCILI NASZĄ IMPREZĘ SWOJĄ OBECNOŚCIĄ, SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!
Reprezentacja SP Sępopol w składzie: Roksana Kucharska, Aleksandra Burzyńska, Agata Szalast, Szymon Osowski brała udział w wojewódzkim konkursie wokalnym organizowanym przez MDK w Bartoszycach. Wszyscy zaśpiewali bardzo ładnie. Jury przyznało wyróżnienie Oli Burzyńskiej za wykonanie piosenki "Zimowy taniec". GRATULUJEMY OLU !!!

W kategorii gimnazjalnej startowały nasze uczennice: Marta i Ola Sinkiewicz /Gim. Sępopol/, Kinga Mikołajczyk /Usł.muz.-inf. Pasaż/, Ela Połoch i Kasia Boczko /MDK Bartoszyce/. Wszystkie występy bardzo się podobały, a jury miało trudne zadanie. Z tej piątki najlepiej wypadły Ela Połoch /I miejsce/ i Kasia Boczko /II miejsce/. GRATULUJEMY SUKCESU!!!

Więcej zdjęć w galerii - zapraszamy do obejrzenia.
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych odbył się apel przygotowany przez klasy I a i I b. Gimnazjaliści przypomnieli tradycje wielkanocne, łącząc w oryginalny sposób treści poważne i humorystyczne. Złożyli życzenia, do których my się również dołączamy.
Życzymy naszym uczniom, ich rodzicom
i członkom społeczności lokalnej
zdrowych, pogodnych
Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół
oraz wesołego "Alleluja"

Grono pedagogiczne ZSP w Sępopolu

Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu łączy się w bólu ze wszystkimi Polakami, którzy ponieśli niepowetowaną stratę wybitnych przedstawicieli Naszego Państwa. W związku z katastrofą prezydenckiego samolotu 10 kwietnia 2010 r. udającego się na uroczyste obchody 70. rocznicy mordu katyńskiego, w Naszej Szkole będzie trwała żałoba do końca tygodnia. Na pokładzie samolotu znajdowało się 96 Polaków, wśród nich para prezydencka: Lech i Maria Kaczyńscy. Panią Prezydentową mieli zaszczyt osobiście poznać przedstawiciele Naszego Gimnazjum: Zuzia Kuniej i Klaudia Piorun z IA oraz dyrekcja szkoły, którzy w lutym 2010r. uczestniczyli w Zjeździe Szkół Sendlerowskich. Wtedy Pani Maria Kaczyńska otrzymała medal ,, Ludziom czyniącym dobro". Mieliśmy niepowtarzalną okazję przedstawić się Pani Marii, zamienić kilka słów, powiedzieć skąd jesteśmy, zaprosić na ważną dla nas uroczystość nadania imienia. Maria Kaczyńska potraktowała nas serdecznie, z uwagą, gratulowała wyboru patrona, złożyła pamiątkowy podpis . Zrobiła na Nas niezatarte wrażenie, że obcujemy z Kimś delikatnym, ciepłym i skromnym, ale też ważną osobistością.
Cześć Jej pamięci i wszystkich Zmarłych!


12 kwietnia uczniowie naszej szkoły oddali hołd poległym w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Zajęcia w poszczególnych klasach rozpoczęły się minutą ciszy i przybliżeniem wychowankom rozmiaru tragedii narodowej. O godzinie 11 społeczność szkolna wzięła udział we mszy świętej odprawionej w intecji zmarłych. W nabożeństwie oprócz uczniów uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych naszej gminy, funkcjonariusze służb mundurowych i mieszkańcy. Mlodzież zapaliła również znicz przy pomniku ofiar II wojny światowej w Sępopolu.

"Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci"

Został zakończony I etap interntowego konkursu poświęconego życiu i działalności patronki naszego gimnazjum Ireny Sendlerowej. Do zmagań przystąpiło 43 uczniów z poszczególnych klas. Do drugiego etapu, osiągając najwyższą ilość punktów, zakwalifikowały się następujące osoby:
Zuzanna Kuniej I a,
Klaudia Piorun I a,
Bartosz Surowiński I b,
Dominika Rybak I c,
Magdalena Lewicka II a,
Klaudia Roman II a,
Beata Kryk II b,
Sandra Rybak II b,
Patrycja Surowińska III a,
Kinga Mikołajczyk III b,
Kinga Szczepura III c,
Marta Burczyk III c,
Anita Gniewek III c,
Beata Wojciechowska III c,
Milena Gunia III d,
Aleksandra Sinkiewicz III d,
Paulina Kowejsza III d
Uczniowie spotkają się 4 maja. Ich zadaniam tym razem będzie rozwiązanie pisemnego testu, udzielenie odpowiedzi na pytania o różnym stopniu trudności. Życzymy wszystkim uczestnikom powodzenia.
Niech wygra najlepszy.


Kolejny raz nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskiej kampanii edukacyjno - profilaktycznej „ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ”.

W tym roku kampania obchodzi swoje 10-te urodziny. W poprzednich latach nasza szkoła dwukrotnie uczestniczyła w tym przedsięwzięciu. Tegoroczną akcję wspierać będzie Maja Włoszczowska, wybitna kolarka górska, wicemistrzyni olimpijska z Pekinu, złota medalistka Mistrzostw Świata w Maratonie MTB. Materiały do przeprowadzenia kampanii zostały zakupione przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sępopolu. W ramach akcji planowane są atrakcyjne konkursy zarówno dla uczniów SP i gimnazjalistów. Organizatorzy przewidzieli wiele nagród. Więciej czytaj TUTAJ
W ostatnim czasie nasi trzecioklasiści przystąpili do egzaminów gimnazjalnych. Przez trzy dni zmagali się z testami: najpierw humanistycznym, następnie matematyczno-przyrodniczym i na koniec z języka obcego. W przypadku naszego gimnazjum uczniowie sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności z języka angielskiego i niemieckiego. Arkusze egzamniacyjne okazały sie dosyć trudne. Życzymy, aby każdy uczeń osiągniął wynik na miarę swoich możliwości.

W piątek 14 maja 2010 r. naszej szkole odbędzie się uroczystość nadania imienia Gimnazjum i wręczenia sztandaru.Program uroczystości
8 45 - uroczysty przemarsz ze szkoły do kościoła w asyście orkiestry wojskowej
poczty sztandarowe, zaproszeni goście, uczniowie, nauczyciele,
9 00 - Msza Św. w kościele św. Michała Archanioła
10 30 - poczęstunek, zwiedzanie szkoły
11 00 - uroczysta akademia
- odczytanie uchwały Rady Miejskiej w Sępopolu o nadaniu szkole imienia
- przekazanie sztandaru
- wystąpienia gości
- montaż słowno-muzyczny pt. Irena Sendler przykład Ci da
13 00 - okolicznościowe spotkanie uczestników uroczystości


ZapraszamyW przeddzień uroczystości nadania naszemu Gimnazjum imienia i wręczenia sztandaru odbyło się w baszcie, dzięki gościnności księdza proboszcza, spotkanie gimnazjalistów z córką Ireny Sendlerowej - Janiną Zgrzembską, a także z Moniką Chruściel- osobą, która opiekowała się panią Ireną w ostatnich latach jej życia. Gościem spotkania była również Agata Bołdok. Została ona uratowania z getta warszawskiego i z pomocą Żegoty przeżyła wojnę na Podlasiu. Dzięki wspólnej rozmowie młodzież mogła bliżej poznać sylwetkę Ireny Sendlerowej, jak również tragizm II wojny światowej z relacji jej świadka.


W miniony piątek 14 maja 2010 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość nadania imienia i wręczenia sztandaru Gimnazjum. Swoją obecnością uświetnili ją: Janina Zgrzembska - córka Ireny Sendlerowej, Agata Bołdok - przedstawicielka Stowarzyszenia Dzieci Holokaustu, Marek Rudzki - przedstawiciel Wyznaniowej Gminy Żydowskiej w Gdańsku, Miron Sycz - poseł na Sejm RP, Krystyna Przasnyska - kurator oświaty , Ina Maria Kunkelmoor - honorowy obywatel Sępopola, przedstawiciele władz samorządowych, oświatowych z powiatu bartoszyckiego i gminy Sępopol, przedstawiciele służb mundurowych: wojska, policji, Straży Granicznej i wielu innych znakomitych gości. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem ze szkoły do kościoła w asyście orkiestry wojskowej. W trakcie nabożeństwa Jego Ekscelencja Biskup Jacek Jezierski dokonał poświęcenia sztandaru. Następnie dalsze uroczystości przeniosły się do szkoły. W części oficjalnej nastąpiło odczytanie uchwały o nadaniu imienia Gimnazjum Ireny Sendlerowej, uroczyste wręczenie aktu nadania, przekazanie sztandaru dyrektorowi i uczniom przez fundatorów, po uprzednim wbiciu gwoździ honorowych. Następnie prezentacja sztandaru i uroczyste ślubowanie uczniów. Wręczony też został tytuł ucznia "Otwartego Serca" i nagrody laureatom konkursów. Na zakończenie miały miejsce przemówienia zaproszonych gości. W części artystycznej nasi uczniowie zaprezentowali przedstawienie pod tytułem "Irena Sendler przykład Ci da..." , które wywołało wiele emocji i spotkało się z wielkim aplauzem publiczności .
Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji klikając na poniższy link
http://picasaweb.google.pl/edelezuch


Zespół Szkolno - Przedszkolny serdecznie zapraszana Festyn Rodzinny połączony z I Zjazdem Absolwentów i dniem otwartym szkoły, który odbędzie się 29 maja 2010 r. od godz. 10.00 przy naszej szkole.

W PROGRAMIE:

12.00 - uroczyste otwarcie Festynu Rodzinnego

KONKURSY - WYSTĘPY - TURNIEJE
"Zachowaj trzeźwy umysł" - zajęcia edukacyjne, pogadanki
Rozstrzygnięcie szkolnych konkursów 13.30 - 13.45
Przedstawienie profilaktyczne 11.30 - 11.50
Mam Talent - bis 12. 10- 12.30
Wystawy pokonkursowe
Galeria prac uczniowskich
Występy wokalne uczniów 13.40- 15.30
Turniej przeciągania liny 11.00 - 14.00
Boules - rodzic + dziecko 12.15- 14.00
Turniej strzelecki dla chętnych 10.00 -13.00
Zabawy rekreacyjne dla najmłodszych 11.30 -12.30

SPECJALNIE DLA ABSOLWENTÓW
Quiz 10 - lecia 12.40 -13.40
Koncert wokalny absolwentów 13.40 -15.30
Mecz w siatkówkę absolwenci - pracownicy szkoły 9.00 - 12.00
"Otwarte klasy" 11.00 - 15.00
Spotkania z wychowawcami 15.30 -16.00
Monografia gimnazjum do nabycia

STOISKA LOTERIE
Loteria fantowa
Kawiarenka
Zapiekanki i popcorn
Grochówka
Swojskie jadło ...

PRZYJDŹCIE! ZOBACZCIE! NAPRAWDĘ WARTO!W ostatnią sobotę maja budynek i posesja szkolna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu gościła po raz pierwszy absolwentów wszystkich roczników sępopolskiego gimnazjum. Przybyli oni, gdyż tego dnia odbywał się Festyn Rodzinny i I Zjazd Absolwentów. Specjalnie dla 10 roczników gimnazjalistów zorganizowano ... Więciej czytaj >>TUTAJ<<


7 czerwca 2010r. obchodziliśmy "Dzień szkoły bez przemocy" połączony z turniejem rekreacji o tytuł "Najbardziej wysportowanej klasy" szkoły podstawowej i gimnazjum. Celem obchodów była integracja uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, wzbudzenie poczucia odpowiedzialności za zachowanie swoje i innych oraz uściślenie współpracy z Policją. Kolorem "Dnia" był czerwony.
W godzinach porannych uczniowie szkoły brali udział w przemarszu ulicami miasta pod hasłem "Więcej pomocy, mniej przemocy" Następnie wychowawcy klas poprowadzili godziny wychowawcze na temat wolontariatu. W turnieju rekreacji klasy rywalizowały miedzy sobą w ośmiu konkurencjach: "hula - hop", "skok w dal z miejsca", "kalambury", "rzut ringo do celu", "skrzynia", "skakanka", "strzał do bramki inaczej" "z ręcznika na ręcznik". W szkole podstawowej zwyciężyła klasa VI A, II miejsce zajęła VI B, III miejsce V B. Natomiast w gimnazjum zwyciężyła klasa III B, II miejsce zdobyła II B,a III miejsce III D.
"Dzień szkoły bez przemocy"zakończony został wręczeniem dyplomów oraz pamiątkowym zdjęciem.


19 kwietnia 2010 roku rozpoczął się projekt realizowany przez Uniwersytet w Białymstoku i w partnerstwie z Combidata Poland sp. Z.O.O w ramach Programy Operacyjnego Kapitał Ludzki "Rozwój przez kompetencje". Jest on współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Głównym celem projektu jest rozwój kompetencji z nauk mat-przy i przedsiębiorczości u uczniów stanowiących zespół projektowy, na poziomie dającym im odpowiednie przygotowanie do dalszej nauki w obszarze edukacji związanej z mat-przy. i przedsiębiorczością. Opiekunem grupy z przedsiębiorczości jest pani Irena Bujalska, a grupy mat-przy. Pani Ewa Wójcik. Uczestnikami projektu są uczniowie z klas I gimnazjum. Tematem projektu przedsiębiorczości jest "Unia Europejska". Młodzież poznaje działalność tej międzynarodowej organizacji. Natomiast tematem grupy mat-przy. Jest "Budowa Materii". Osoby realizujące projekt zgłębiają wiedzą na temat przedmiotów ścisłych. Zespoły te spotykają się 2 razy w tygodniu. Tworzą prezentacje, foldery, krzyżówki, biorą udział w wykładach. Ukończone prace zaprezentują oni swoim rodzicom, nauczycielom i innym uczniom. Uczestnicy będą realizować ten projekt przez następne 3 lata.


UWAGA DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE!

NA NASZEJ STRONIE DOSTĘPNE SĄ WYKAZY PODRĘCZNIKÓW DO POSZCZEGÓLNYCH KLAS. ZNAJDZIECIE JE KLIKAJĄC NA PONIŻSZE LINKI:

WYKAZ DLA 0-III SP

WYKAZ DLA IV-VI SP

WYKAZ DLA I-III G


17 czerwca 2010r. odbył się w naszej szkole III Gminny Konkurs Mitologiczny. Startowalo w nim 10 uczestników klas V, którzy w I etapie zmierzyli się najpierw zadaniami pisemnymi. Odpowiadali na pytania dotyczące mitologii i historii starozytnej Grecji i Rzymu. W drugim etapie uczniowie odpowiadali na pytania ustnie. Wykazywali się znajomością związków frazeologicznych, sztuki i historii antycznej. Rywalizacja była wyrównana. Najlepszymi okazali się: I miejsce Łukasz Skirliński, II miejsce Marianna Łosiewicz, III miejsce Szymon Osowski. Wyróżnienie zdobył Damian Zych. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.
Zapraszamy do obejrzenia przebiegu konkursu w naszej galerii - zobacz klikając poniższy link:

Zdjęcia z konkursu

Uczniom klas 0-IIIi przedszkolakom ostatnie dwa miesiące roku szkolnego upłynęły bardzo szybko, bowiem wiele się u nich działo. Najpierw nastapiło uroczyste podsumowanie rocznych Spotkań z Muzyką, a następnie miały miejsce liczne wyjazdy. Zerówkowicze odpoczywali w Dworku w Sułowie. Bawili się jeżdżąc bryczkami, piekąc kiełbaski przy ognisku. Pierwszoklasiści zwiedzali XX Brygadę Zmechanizowaną w Bartoszycach. Drugoklasiści wyjeżdżali do Gietrzwałdu, trzecikolasiści podczas dwudniowego wyjazdu zwiedzali Olsztynek i Golub Dobrzyń. Wszyscy uczniowie klas I-III skorzystali z wyjazdu do Westernowego Miasteczka Mrongowille będącego odwozorowaniem typowego miasteczka Dzikiego Zachodu z II połowy XIX w. Było on możliwy dzięki środkom pozyskanym PPWOW. To jednak nie wszystko. W ostanim tygodniu nauki przedszkolaki skorzystają z atrakcji gospodarstwa turystycznego w Nunach, drugoklasiści z oferty Stadniny w Liskach. Wybrani uczniowie klas 0-III wyjadą na seans filmowy w olsztyńskim kinie Helios. Życzymy udanej zabawy.
Oczywiście relacja z wyjazdów znajduje się w naszej galerii, zobacz klikając poniższy link:
Zdjęcia z wycieczekW imieniu uczniów, którzy już za dwa dni staną się absolwentami Szkoły Podstawowej lub Gimnazjum i ich wychowawców zapraszamy wszystkich zainteresowanych, zwłaszcza Rodziców 24 czerwca 2010 r. na uroczyste akademie:

9. 00 - Pożegnanie klas VI Szkoły Podstawowej

11. 00 - Zakończenie roku szkolnego klas III GimnazjumZakończenie roku szkolnego 25 czerwca 2010 r.

8. 00 - Msza Święta
9. 00 - Uroczystość zakończenia roku szkolnego w sali gimnastycznej

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań. Do szkoły napływają DYPOLOMY za udział uczniów w różnych programach, projektach.
W tym roku szkolnym otrzymaliśmu podziękowania za udział:
- w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym NIE PODGRZEWAJ ATMOSFERY
- w programie CEO "OPOWIEM CI O WOLNEJ POLSCE"
- w ogółnopolskim projekcie edukacyjnym UNICEF "SZKOŁA Z PRAWAMI DZIECKA"
- w programie CEO "DORZUĆ SWOJE ! ATLAS ZABYTKÓW MILITARNYCH"
- w zbiórce zużytych baterii na rzecz Punktowego Funduszu Pomocowego "Szkoły dla Szkół"
- w ogółnopolskim konkursie IDEA 2010 , w którym nasze przedsięwzięcie zakwalifikowało się do półfinału spośród zgłoszonych 741 zgłoszonych inicjatyw
- w programie CEO "SEFER"
- programie Fundacji Komandor "AKADEMIA PRZEDIĘBIORCZOŚCI - PAKIET WRZEŚNIOWY"

Wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom GRATULUJEMY!

Tu znajdziesz nasze dyplomy klikając link
>>TU KLIKNIJ<<
24 czerwca 2010 r. w MGOK w Sępopolu z inicjatywy p. Burmistrz odbyło się spotkanie, którego celem było wyróżnienie najlepszych uczniów z terenu naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów Szkoły Podstawowej i 21 Gimnazjum. W trakcie uroczystości uczniowie zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami, a ich rodzice kwiatami. Czekał na nich również słodki poczęstunek.
Wszystkim naszym uczniom gratulujemy wyróżnienia. Jesteśmy dumni z ich osiągnięć.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
>>Kliknij<<

Dzisiaj w naszej szkole odbyły sie uroczyste akademie. Na pierwszej z nich pożegnaliśmy uczniów klas VI Szkoły Podstawowej, a na drugiej uczniów klas III Gimnazjum. Podczas uroczystości absolwenci złożyli ślubowania, nastąpiło przekazane sztandarów młodszym kolegom i wręczenie tytułów: "Najlepszy Uczeń roku szkolnego 2009/2010", SP i G, "Najlepszy Absolwent Gimnazjum i nagród za najwyższe wyniki ze sprawdzianu po szkole podstawowej i z egzaminu gimnazjalnego. Oczywiście nie obyło sie bez przemówień, podziękowań i wzruszeń.
Wszystkim naszym absowentom, tym młodszym i starszym, życzymy dalszych sukcesów, realizacji wyznaczonych celów.

Zapraszamy do obejrzenia foto relacji. Wystarczy kliknąc poniższe linki:
Klasy VI SP
>>Kliknij<<

Klasy III G
>>Kliknij<<Lubię ścieżki do nikąd. Ścieżki zagubione.
Idące w tą lub w tamtą, w którąkolwiek stronę.
Ścieżki zbożem znajome, rozsypane w piaskach,
I nawzajem u dróg tych jestem w wielkich łaskach.
Jan Sztaudynger25 czerwca to koniec roku szkolnego. Z tej okazji gratulujemy wszystkim uczniom naszej szkoły osiągniętych sukcesów. W czasie wakacji życzymy wielu przygód i ciekawych wrażeń, a przede wszystkim odpoczynku oraz szczęśliwego powrotu do szkoły. Spotkamy się dopiero we wrześniu.

Zdjęcia z dzisiejszej uroczystości zakończenia roku szkolnego możecie zobaczyć >> klkając tutaj<<Dziś odbyły się uroczystości pogrzebowe Pani Walentyny Kowgier. Za komentarz niech posłużą słowa wypowiedziane na cmentarzu przez byłego dyrektora Szkoły Podstawowej w Sępopolu panią Jadwigę Szpilę:


"Dziś ze smutkiem i głęgokim żalem pochylamy głowy nad trumną Pani Walentyny Kowgier.
Odeszła od nas nasza kochana koleżanka, nauczycielka, przyjaciółka, a dla najbliższej rodziny żona, kochana mama i babcia, a także teściowa i siostra.
Pożegnała ten świat 24 czerwca, w dniu zakończenia roku szkolnego.
Niespodziewanie dla nas wszystkich rozpoczęła wakacje w niebiosach, wśród licznego grona nauczycieli, którzy od nas odeszli.
W ten wakacyjny dzień żegnają Panią Walę wszyscy nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie, rodzice, mieszkańcy Sępopola, przyjaciele i sąsiedzi, a szczególnie Ci z najbliższego otoczenia, z tego samego domu i ulicy.
Wszyscy pokochaliśmy całym sercem Panią Walę za to, że była aniołem dobroci, zawsze miła, uśmiechnięta, pełna spokoju i serdeczności.
Nie lubiła narzekać i uskarżać się. Była wspaniałą koleżanką i przyjaciółką. Przez całe życie otaczały Ją dzieci i książki. Okazywała serdeczność i życzliwość w stosunku do znajomych, dyskretna i taktowna. Umiała zjednywać sobie ludzi.
Opiekowała się troskliwie rodziną, a szczególnie Izą, jedyną ukochaną wnuczką.
Z naszym miastem Pani Wala związała prawie całe swoje życie. Poświęciła się pracy
pedagogicznej. W szkole przepracowała 40 lat. Była cenionym pedagogiem. Za wieloletnią wzorową pracę otrzymywała wiele nagród i wyróżnień, między innymi: Nagrodę Kuratora Oświaty, Wpis do księgi "Zasłużona dla Oświaty i Wychowania", Złoty Krzyż Zasługi, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Nagrodę Burmistrza.
Dziękujemy Ci, Walu, za wszystkie lata wspólnej pracy, za to, że byłaś wśród nas - miła, życzliwa, ciepła i serdeczna. Twój łagodny uśmiech rozjaśniał całą bibliotekę,
podziwialiśmy Cię za pogodę ducha, mimo trosk codziennego życia.
Swoją postawą, uśmiechem, życzliwością zasłużyłaś na nasz szacunek i jak najlepsze wspomnienia.
Nie umarłaś zupełnie, będziesz żyła w naszych sercach.
Kochana Walu, tam wysoko, w innym świecie, uśmiechaj się do wszystkich. Taką Cię
zapamiętamy na zawsze. Będziesz dla nas przykładem wspaniałego, ciepłego, pogodnego człowieka.
Żegnamy Cię z wielkim żalem, tym większym, że wokół tak zielono i pięknie.
Niech dobry Bóg też z uśmiechem przytuli Cię do swego serca i przyjmie z otwartymi
ramionami.
Śpij spokojnie, Walu! "

UWAGA NIŻEJ PREZENTUJEMY LISTY UCZNIÓW PRZYJĘTYCH DO I KLAS NASZEGO GIMNAZJUM. OSOBY, KTÓRYCH NIE MA NA TYCH LISTACH, NIE DOPEŁNIŁY FORMALNOŚCI. W ZWIĄZKU Z TYM POWINNY JAK NAJSZYBCIEJ DOSTARCZYĆ DO SEKRETARIATU NIEZBĘDNĄ DOKUMENTACJĘ: ŚWIADECTWO UKOŃCZENIA VI KL. SP I ZAŚWIADCZENIE O WYNIKACH SPRAWDZIANU.

Już można uczyć się pieśni szkoły. Tekst i melodię udostępniamy online : >> Kliknij<<

I A
Wychowawca - p. Iwona Gutowska
III 1 - język angielski
III 0 - język niemiecki

1. Benedyczuk Jolanta
2. Bodnar Paulina
3. Cieślak Łukasz
4. Kanarek Norbert
5. Kanarek Patrycja
6. Kapusto Paulina
7. Kiszka Weronika
8. Kochan Grzegorz
9. Kowalska Joanna
10. Łokuciejewski Karol
11. Maksimowicz Milena
12. Moszczyńska Martyna
13. Naruszewicz Tomasz
14. Nastalski Michał
15. Oleszkiewicz Daniel
16. Płatek Kamil
17. Skupiński Marcin
18. Stelmach Wojciech
19. Struk Monika
20. Wojciechowska Sylwia
21. Zyśk Mateusz

I B
Wychowawca - p. Katarzyna Gawerska
III 1 - język angielski
III 0 - język niemiecki

1. Bohun Damian
2. Bohun Diana
3. Dziełak Szymon
4. Frąc Dominika
5. Gigielewicz Damian
6. Górska Dominika
7. Gudz Dawid
8. Kirwiel Kinga
9. Kuper Igor
10. Puchalski Michał
11. Siemaszko Dominika
12. Skoczeń Kamil Daniel
13. Szczepura Aleksandra
14. Szulżycki Marek
15. Taraszkiewicz Dorota
16. Wiśniewski Kacper
17. Zaj Ewelina
18. Wlazło Magdalena
19. Kańkowska Natalia
20. Gasperski Patryk


I C
Wychowawca - p. Beata Morawska-Typa
III 1 - język angielski
III 0 - język niemiecki

1. Archacki Daniel
2. Boiwka Paulina
3. Deneka Radosław
4. Fałkowski Szymon Czesław
5. Kanigowska Karolina
6. Kapica Jakub
7. Kiżewski Patryk
8. Kowejsza Klaudia
9. Krajewska Klaudia
10. Kryłowicz Dominik
11. Łychacz Krystian
12. Markiewicz Diana
13. Miszczyszyn Łukasz
14. Olbryś Mateusz
15. Porucznik Klaudia Sandra
16. Struk Natalia
17. Śnitko Natalia
18. Zając Klaudia
19. Rzepecki Kewin Roman
20. Ganik Paulina
21. Iwaniak Grzegorz
22. Iwaniak Alicja
23. Szczerba Krzysztof27 sierpnia 2010 roku uczestniczyliśmy w pogrzebie p. Wiesława Książka. Był to nasz wieloletni pracownik obsługi. Jego przedwczesne odejście zaskoczyło nas wszystkich. Dziękujemy za całe zaangażowanie, pracę i oddanie. Łączymy się w głębokim bólu i żałobie z najbliższą rodziną.
Strefa rodzicaNasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1522418 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie